Iloogwatergetij te Ter Neuzen Eczeem. GEMENGDE BERICHTEN. Hantielsbenchten. BURGERLIJKEN STAND. RECHTSZAKEN. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft den molenaarsknecht A. S. uit Utrecht, wegens doodslag te Kamerik, veroordeeld tot 12 jaar gevang. In Utrecht was hij gestraft met 10 jaar. Gestrafte bakker! Geconstateerd is dat in een der groote bakkerijen in Den Haag Regeeringsbrood werd vervaardigd uit een deeg waarin oudbakken Regeeringsbrood was verwerkt. De bakker is door den burgemeester ge straft met inhouding van Regeeringsmeel gedurende een week. Levensniiddelen-voorziening. De Rotterdamsche raad heeft een voorstel van Burg, en Weth. aangenomen om de besckikbaarstelling van levensmiddelen na- mens de Regeering aan eene uit den Raad gevormde commissie op te dragen. Voorloopig is daartoe een crediet verleend van 5000 voor opslagplaats enz. enz. Het gebruik door het Rijk van den ge- meentegrond bij den bouw van het post- en telegraafkantoor aan de Goolvest werd bewilligd. Doodgestoken. Bij een veehtpartij op de zeesleepboot Poolzee,)iggende teMaassluis, is een 19jarige Rotterdamsche matroos met een mes dood gestoken. De dader i9 gearresteerd. Aan den Goudschensingel te Rotterdam is een 5jarig kind door den tram overreden en gedood. Rerooving. Te Rotterdam is een verkooper uit Vrij- hoeven Capelle in een huis aan de Dier- gaardekade een bedrag van 4000 gulden aan bankpapier ontstolen. Verdronken. In de Maashaven te Rotterdam is een fjalk met steenkolen geladen, gezonken. De man wist zich te redden doch de vrotiw rerdronk. De mollenvellen, welke een jaar geleden geheel waardeloos waren, worden in de provincie Groningen thans weer opgekocht voor 7 a 8 cent per stuk. Varkens mesten In Twente worden in den laatsten tijd enorm veel varkens gemest. Het gaat er niet bij vijf- en tientallen, maar bij heele troepen, voor weik" doel automatische voeder en drinkinrichtingen worden aangebracht. Er scbijnt een goede winst meegemaakt te worden, want niet alleen de boeren doen er druk aan we kennen nabij Delden een boer, die er meer dan 200 mest doch ook de handwerkslui in de boesen- gemeenten mesten druk. Hbl. Een paardenmiddel. In het militair-hospitaai te Bergen-op- Zoom heeft zich een milicien laten opnemen, die beweert, dat hij geen dienst kan doen wegens hevige pijnen in den rug. De Officier van gezondheid, die na grondig onderzoek overtuigd is van simulatie wegens luiheid, heeft den man voorgeschreven, dat hij te bed moet blijven, gedekt met 13 wollen dekens en omringd van vijf warme kruiken. (Tel.) Gevaarlijke smokkelaars. Aan de grens bij Zevenaar zijn Dinsdag 31 paarden aangehouden, waarvan 12 bij het Aertsche Veer en 19 in de buurtschap Ooij. De smokkelaars, die de 19 paarden vervoerden, begonnen, toen de marechaussees naderbij kwamen, op hen te vuren, waarop de marechaussees het schieten beantwoorden. De smokkelaars konden zich uit de voeten maken. Smokkelaars. Te Dinxperlo had een smokkelaar een baal rijst in den g.ond begraven, om deze, als de kans schoon was, over de grenzen te smokkelen. Een zijner kameraden hier- mee bekend, groef de rijst op en wilde deze over de grens brengen, maar werd bij zijn poging door de Rijksambtenaren aangehou den, welke de rijst in beslag namen. Smokkelen. Aan het station te Winterswijk zijn in een wagon eikels, afkomstig van Epe, drie balen leder. ter waarde van pl.m. 1800, ontdekt. Het was volgens deskundigen vud Amerikaanschen oorsprong. synj&i !$u i - i Aan het station Venlo ontdekten de visiteerde ambtenaren in een wagon voor uitvoer bestemde appelen 250 K.G. boter 250 K.G. meel en 750 K.G. vet. Dit is niets ongewoons. Het bijzondere was echter, dat boter en vet waren verpakt in blikken bus- sen met een papieren deksel. Bij het son- deeren van den wagon appelen zou de son deerstok dus geen belemmering ondervinden. De afzender vergat echter dat de sondeer- stok aan de ijzeren punt een kleine gleuf heeft, waarin zich bij 't terugtrekken een weinig van het laatst getroffene vasthecht. Smokkellist. Te 'sHeerenberg mogen de arbeiders hun warm eten niet meer naar de fabriek te Emmerik, waar zij arbeiden, laten brengen. Ze moeten dit zelf meenemen, daar gebleken is, dat in de eetketelfjes van drie der arbeiders in plaats van warm eten, vleesch en meel, voor den uitvoer verboden, werd gevonden. De tfMaasb." vertelt het volgende Ergens in Noord-Brabant had de pastoor voor gewoonte zijn predikatien door een slag op den predikstoel nu en dan eenige kracht bij te zetten. Onlangs was er ook een Belgische vluch- telinge met haar kind van vijf jaar onder de preek aanwezig. De pastoor slaat bij een pakkende passage weer op den preek stoel. Eenige oogenblikken later klinkt het huilend door de kerk //Moeder, o moeder, den Duts, den Duts Het is een feit dat bij de sehietoefening van de veld-artillerie onder Amersfoort, kinderen van Antwerpsehe vluchtelingen naar huis huilend gingen, in de meening dat de Duitschers in aantocht waren. Een trap van een paard. Te Cortgene kreeg C. Moerman, een ge- huwde arbeider, vader van 4 kinderen, een trap van een paard en overleed aan de gevolgen. Grove onvoorzichtigheid De werkman M. v. Wijck te Vucht, is het slachtofier van een vreeselijk ongeluk geworden. Maandagochtend begaf hij zich naar Leer- dam, waar hij werkzaam was. Bij zijn aankomst te Leerdam stak hij een sigaar aan, doch daar ze hem niet smaakte, stopte hij ze weer iu zijn zak, er niet op lettende dat er nog vuur aan was. In denzelfden zak schijnt zich ook een doosje lucifers bevonden te hebben, dat spoedig tot ontoram ding kwan. Zoo stond de ongclukkige, al loopende spoedig in voile vlam en daar er niet spoedig hulp aanwezig was, kreeg de man zulke vreeselijke brandwonden over zijn geheele iichaam. dat redding niet meer mogelijk was. Per rijtuig naar Vucht vervoerd, overleed hij Vrijdagmiddag na een smartelijk lijden. Een erfenis. Een bejaarde Deiftenaar kreeg eenigen tijd geleden een erfenis groot 4000 en in plaats van het op rente te zetten, effbcten te koopen, een lijfrente te koopen of het geld op andere wijze productief te maken en veilig te bewaren, gaf hjj het in be waring aan zijn kostbaas. Deze bracht het naar de postspaarbank, maar iiet slechts 1000 inschrijven op naam van den ouden man, 1000 op zijn eigen naam en f 1000 op naam van zijn vrouw. Toen de oorlog uitbrak, werd het geld weer van de spaarbank gehaald en door den kostbaas beheerd tot deze kassier den tijd gekomen achtte om zich het geld blijvend toe te eigenen. De rechtmatige eigenaar werd verwaar- loosd en gekweld tot hij besloot te ver- huizen. Hij vroeg zijn kapitaal terug aan den kostbaas, maar deze ontstelde hem met de mededeeling, dat het geld niet in be waring was gegeven, maar in eigendom was afgestaan en toen de beroofde het niet daarmede eens was, werd hem in plaats van zijn duiten een pak slaag aangeboden. In dit stadium wendde de oude man zich tot de recherche en hoe hopeloos de zaak er ook voor hem uitzag, toch is de recherche er in geslaagd den onvoorzichtigen erfge- naam het grootste deel van zijn zitverlingeu terug te bezorgen. De recherche onder- vroeg eerst den kostbaas en daarna diens vrouw. Daar de verklaringen, die beiden aflogden, niet overeenstemden, werd de man gearresteerd. Daarna werd huiszoeking gehouden en daarbij vond de recherche onder de pannen van een schuurtje achter de woning het geld in een oude kous. Ruim 2300 benevens een fonograaf werden in beslag genomen," en de kostbaas is opgesloten. (D. Ct) Een beleedigende sulverleniie. Eenige weken geleden werd in een te Druteu verschpnend weekblad de ondertrouw aangekondigd van een jongen man met een gehuwde vrouw. De strekking der advertentie was waarschijulijk ontsnapt aan de uit- gevers van het weekblad, anders was zij niet geplaatst. De schrijver der advertentie had blijkbaar op het oog een beleediging van de met naam genoemde person en. Dientengevolge is een strafvervolging ingesteld tegen den inzender der adverteuie, die echter niet bekend is. Eeu voornaam gemeenteambte- naar in een der Maas-en-Waalsche dorpen wordt er van verdacht. Op 4 Nov. dient de zaak voor de recht- bank te Tiel. Een beiwiste schoonmoeder. Een niet alledaagsch voorval had gisteren in het groote ziekenhuis te Rotterdam plaats. Dinsdagavond was een oude vrouw, die op de Meent ongesteld was geworden, tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. De naam van de vrouw was evenwel niet bekend. Gisteren nu kwamen er een paar menschen aan het ziekenhuis, die vertelden dat ze misschien wel familie waren. Ze werden bij het lijk toegelaten en her- kenden dit als het lijk van bun schoonmoeder, de 72jarige G. T., weduwe van J. S., ge- woond hebbende aan de Delftsche vaart. Of het wel heusch hun schoonmoeder was z/Nou, je zal toch je eige schoonmoeder wel kenne D'r bed was dien bewusten nacht ook onbeslapen geweest en toen ze gehoord hadden, dat een onbekende vrouw op straat was gestorven, waren ze tot de conclusie gekomen dat het hun schoonmoeder moest zijn. Middelerwijl kwam er ook een zekere G. A. S. bij de politic. Hij had het bewuste berichtje in de krant gelezen en hij vroeg nu permissie om het lijk te mogen zien. Dit werd hem toegestaan en S. herkende tot niet geriuge verbazing van de aanwezigen dat het zijn schoon moeder was, nl. de 75jarige weduwe J. L. 8ch. uit de Bagijnenstraat. Wie had nu gelijk? Dit zou spoedig blijken. Het schoonmoederlooze paar van de Delf;- schevaart ging naar huis en daar zat tot hun groote blijdschap hun doodgewaande schoon moeder zoo kalm als een beschuitje, alsof er niets gebeurd was. (//Msb.") De „roovers der prairieen"te Arnliem. In den laatsten tijd werden te Arnhem en in de omgeving horhaaldelijk inbraken gepleegd, waarbij nimmer veel vermist werd, doch steeds verschillende voor de hand liggende voorwerpen waren vernield of be- schadigd, soma ook kleinigheden waren meegenomen, die echter ergens in den omtrek waren verstopt. De meeste inbraken had den plaats in alleenstaande gebouwen of loodsen op afgelegen plaatsen. De politie is er thans in geslaagd de daders aan te houden. Het zijn vier jongens, van 15 tot 18 jaar, die zich noemden //de roovers der prairieen" en er zoo nu en dan op uit trokken om roovertje te spelen. De daders zijn aangehouden om ter beschikking van de justitie te worden gesteld. Nieuwe Belgische postzegels. Men meldt aan de N. R. Crt. De Belgische Regeering heeft sedert den 15den October een geheel nieuwe reeks postzegels, postkaarten en kaartbrieven uit- gegeven. De zegels der vorige uitgaven, behalve die welke tegen verhoogden prijs ten bate van het Roode Kruis zijn verkocht, zijn sedert dien datum aan den omloop onttrokken de brief'wisseling aan de post afgegeven na 14 October en voorzien van vervallenverklaarde zegels, worden voortaan aangezien als niet of onvoldoende gefran- keerd, volgens het geval, en als dusdanig behandeld. In het koninklijk besluit daaromtrent wordt gemeld, dat deze maatregel genomen is omdat er groote hoeveelheden postzegels van de vroeger in gebruik zijnde reeks, tijdens den oorlog in de Belgische post- kantoren zijn gestolen. De nieuwe uitgave bestaat uit veertien verscheidene waarden. De waarde van 1 tot 25 centiemen is vertegenwoordigd door postzegels van bet gewone formaat, die het boofd van Koning Albert vertoonen. De postzegel van hoogere waarde hebben een grooter formaat en zijn bijzonder kun9tig uitgevoerd. Op den zegel van 35 centiemeD, die helder-bruin is, staat een afbeelding van leperen op den zegel van 40 centiemen, groen, staat Dinantdie van 50 centiemen, rood, vertoont Leuvende paarse zegel van I frauk heeft een zicht op de Schelde met het onderschrift//Schelde vrij"de zegel van 2 frank, grauw, is een zinnebeeld van Kongo, waarvan de inboorlingen zich scharen rondom het Belgisch vaandelop den blauwen zegel van 5 frank ziet men Koning Albert met zijn staf op de trappen van het stadhuis te Veurneen op den zegel van 10 frank zijn de afbeeldingen van de Koningen Leopold I, Leopold II en Albert samengevoegd. Het gebied, waar deze nieuwe zegels voorloopig gebruikt worden, is gering een hoek van West-Vlaanderen, Havre-special, het Belgisch leger en Baarle-Hertog. Een nieuw snort tnisdadigers. In den laatsten tijjd kqint ieeii vreemd soort nxisdaad in Duitscbianid lamelijk veel voor. Waarzeggers en waarzegsters bieden overal hunne k uns ten aan en w.eten (li^t aneestad zoio aan te leggen, dat zij zich in een onbewaakt oogenbiik van het een en ander meester maken. Een erg brutaal stukje werd dezer dagen door een paar Zigeunerinnen te Beriijn uit- gehaalid. Zij bezochten eene groenLevrouw, deden alsof zij iets wiLden koopen, maar plotseling greep een der waarzegsters de hand der koopvrouw, bekeek die en ver- klaarde, dat haar een hevige ziekte en ei- lende van allerlei aard wachtten. De arme vrouw viel in zwijm en toen zij weer bij- kwaim, waren de Zigeunerinnen verdwenen, maar '0|0k haar geldbakje. Dezelfde dieveggen probecrden een nog brutaler true bij een andere koopvrouw, aan wie zij verzekerden dat haar man ge- saieuveld was. De arme vrouw viel niet in zwijm; ze had geen man. Ze doorzag ech ter het spelletje der waarzegsters en leverde ze aan de poiitie over. Postzegels als wisselgehl. Te Beriijn doen sedert enkele dagen post zegels als ruilmiddel dienst. Om het gebrek aan klein geld te verhelpen, worden op de postkantoren kleine bedragen in postzegels uitbetaald. Wie er bezwaar tegen maakt om dit papieren ruilmiddel in ontvangst te nemen, is spoedig overreed wanneer er op gewezen wordt, dat van een ieder ter wille van den oorlog, zooal geen offer, dat toch een zekere iuschikktlijkheid mag worden verwacht. Groote winkels hebben zich ook al voor belangrijke hoeveelheden postzegels van 5 en 10 pfennig aangeschafc om als wisselgeld te bezigen. Dreyfus. In een Fransch blad doen de heer en mevrouw Mathieu Dreyfus aan hun vrienden en bekenden de droeve mededeeling van den dood van hun zoon Emile Dreyfus, onder- officier bij de aitillerie, begiftigd met bet Oorlogskruis, ridder van het Legioen van Eer, die op 24jarigen leeftijd aan het front tengevolge van zijn verwondingen is over leden. De naam Dreyfus is in de Fransche pers wel eens in ander verband vermeld. Er is een tijd geweest dat het uitspreken van den naam Dreyfus reeds als een beleediging van het vaderland werd beschouwd. Een opzlenbarende veroordeeling. De correspondent van de Tijd meldt dd. 25 October uit Beriijn Een ergerlijk voor val in de militaire adrninistratieve wereld wordt hier druk besproken. Dezer dagen is aan het licht gekomen, dat een ritmeester en een onderoffier het Duitsche rijk voor enorme sommen hebben opgelicht, dcor ieverantien aan het leger voor duizeude marken hooger in rekening te brengen dan de koopprijs bedroeg. De krijgsraad te Coblenz veroordeelde den ritmeester tot 6 maanden gevangenis, den onderofEcier tot 21/2 jaar tuchthuis. De onderofficier moet zich sedert het begin van den oorlog met millioenen verrijkt hebben. Het misdrijf is uitgekomen, toen de controle bij een der laat'ste posten een verschil van m. 50.000 bemerkte. Brand in een school. Te Paebody in de Massachusetts (Ver. Staten) zijn bij een brand in de St. John's armenschool 19 jongens en meisjes verbrand of in het gedrang doodgedrukt, terwijl er minstejis evenveel gekwetst werden. Er waren 700 kinderen in de school toen de vlam men uitsloegen na een ontploffing. De oorzaak daarvau is nog niet met zeker- heid vastgesteld. Een poging werd gedaan om de kinderen in goede orde door een aehterdeur 't gebouw te doen verlaten, maar in plaats van daarheen te gaan, renden zij naar de voordeur, waar onder de arme kleinen een hopeloos gedrang ontstond om naar buiten te komen. Overlevenden, die er in geslaagd waren te ontkomen door naar de bovenverdieping te gaan, vertelden welk een vreeselijk ge- zicht het was de kinderen in de vestibule samengedrongen te zien, zonder dat zij voor- of achterwaarts konden. Blijkbaar waren er geen nooduitgangen. Treurig avontuur van prins Ferdinand van Sakseu-Coburg. De //Tijd"-correspondent te Weenen schrijft Het nieuwste schandaal, waar op het oogenbiik geheel Weenen vol van is, al mogen de kranten er niet over uitweiden, betreft den zoon van prinses Louise van Belgie, oudste dochter van Leopold II, en gemalin van prins Filip van Saksen-Coburg. Het was reeds lang een openbaar geheim, dat haar aliesbehalve zedelijk ernstige zoon prins Ferdinand, verboden betrekkingen onderhield met een avonturierster R. Zoowel op aandringen van het Hof als door het vooruitzicht vaD betaling zijner schulden, was hij er eindelijk toe gebracht, met haar te breken Zij dreigde met schan- dalen, maar toen dit zonder uitwerking bleef, sloeg zij hem voor, dat hij haar ten- minste een //losgeld" zou geven, en om deze zaak te regelen, wist zij zich een laatste onderhoud met hem in haar woning te verschaffen. Toen het losgeld op 250,000 gulden bleek neer te komen, en zij d< n prins een desbetreffende acte aanbood, die deze weigerde te teekenen, nam het wijf van haar toiletafel een flescb zwavelzuur, waarvan zij den inhoud op zijn gelaat gooide. Het uitschreeuwend van pijn en verblind door het brandende vocht, dat het licht zijner oogen had gedoofd, wist prins Fer dinand nog de deur te vindeu, om naar buiten te loopen. De vrouw zette hem achterna met een revolver in de hand, schoot hem een kogel in het onderlijf en richtte daarna het vuurwapen tegen haar reehter- slaap. Terwijl zij doodelijk getroffen ter aarde stortte, bereikte de prins de voor deur, waar hij door voovbijgangers, wier hulp hij iuriep, werd opgenomen en naar het naastbijzijnde ziekenhuis gebracht. Alhier moesten hem onmiddellijk de beide oogen, die totaal waren verbrand, worden uitgenomen. Rotterdam, 1 November. Graanmarkt. Tarwe op lagere buitenl. markten iets billijker. Onze regeering is bereid in Nov. gezonde inl. Tarwe nieuwe oogst a contant te koopen ad 300 per last van 2100 kilo. Rogge onveranderd. Heden veiling alhier van circa 200 last gezonde Western 2 Rogge namens de re geering. Mais traag. Gerst hooger be- taald met weinig aanbod. Haver vast. Karwij, Lijn- en Koolzaad blijven zeer vast. Rijst in al le soorten onveranderd. Kanaric- zaad meer aangeboden en tot lageren prijs te koop. Buitenl. Granen. Rogge per 2100 kilo La Plata 305 a f 310Western 2e 305 Gerst La Plata 204Amerik. Voedersoort 242 a f 250 Zware Cali- fornische f 290Mais Amerik. mixed f 198 a 215 La Plata 196 Afwijkende f 182 per 2000 kilo; Boekweit prima State 315 per 2100 kilo; Haver 11,75 a f 12,per 100 kilo. Zaterdag 1.1. werden alhier geveild circa 1500 toil gezonde Amerik. voedergerst. De Amerik. lijnkoeken min of meer beschadigd brachten op circa 132de afwijkende 118,50. Meel. Inl. Tarwebloem gebuild 18,50, ongebuild 15,25 per 100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe 12,a 13,en puike daarboven Rogge geen rnarkt. Gerst Zomer 13,50 a f 14,— Wintergerst f 14, a 14,50; Chevalier 14,75 a 715>25; Haver 13,- a 14,— per 100 kilo. Witte Boonen y*23, a /25,Bruine Boonen y 18,a /21,50 Kookerwten f 20,a f 22,per hectol. Veemarkt. Runderprijzen 88 a 100 Ossen 86 a 98 Stieren 80 a 92 Kalveren 90 a 100 Schapen 72 a 82; Varkens 90 a 96 licht soort 78 a 85 cent per kilo. Melkkoeien 200 a 360 Kalfkoeien 210 a 390 Stieren 145 a 300 Vaarzen 160 a 200 Pinken 100 a f 130 Graskalveren 35 a 80 Vette kalveren 70 a 95 Fokkalveren 20 a 32 Nuchtere /13 a 18 Biggen 16,a 24,Slachtpaarden 90 a 170 per stuk. Aardappelen. Brielsche Kralen 3,25 a 3,50 Zeeuwsche en Geldersche blauwe 3,25 Bravo;s 3,— a 3,25 Eigen- heimers 2,75 a 3,Red Stars 2,60 a /2,80Poters of Drieliugen 2,40 a f 2,60 per mud. Boterprijzen in vaten 62 a 66 Stukken van 1/s kilo 90 cents. Zoetemelksche Kaas f 50 a 58 per 100 kilo. Leidsche Kaas le 46 a 48 2e f 40 a 44 per 50 kilo. Eieren f 8,50 a 9,Amersfoort 8,75 a 10,25 per 100 stuks. Ajuin 9,50 a 10 per baal van 60 kilo. Vlas. Blauw Holl. 3,50 a 5, Groningsch 6,Holl. geel 6, Zeeuwsch wit 4,40 per steen. Lijnzaad 36,a 40, Koolzaad hoog in prijs en schaarsch. Kanariezaad 32,50 per 100 kilo. Karwijzaad 26,50 a 27,per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 9 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 56 en beste Santos 55 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Nov./Dec. 18B/8. IS e r> s - n o f i* i n sg De Amerik. aldeeling was te Amsterdam voor industrieels in flauwe stemming. Spoorweg-shares over 't algemeen beter. Mijnwaarden zeer stil. Petroleum en Rubbers prijshoudend. Tabakken verlaten. Binnenl. scheepvaart zwakker. Nationaie staats- fondsen iets beter. Russen zwak en stil. Wisselkoers: Londen/ll,021/2—11,121/2 Beriijn Hamburg /48,7548,85. Parijs 40,1540,65. Weenen 34,3034,8*0. Zwitserland 44,5045, Axel, 1 Oct. Veilingseieren V. P. N. 8,40 per 100 stuks. Aanvoer ruim 1300 stuks. VOOR BELANGHEBBENDEN. Nieuwe Maan Zondag 7 November, voormiddag 8,11 uur. 2 Nov. Zon op 6,57 onder 4,30 uur. 3 6,59 4,28 4 7,1 4,26 De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Dinsdag Woe^sdag Donderdag Vrij dag Zaterdag Zondag Maandag GEN. Voorm. Nam. 2 November 9.29 10.6 10.36 11.3 4 11.26 11.48 5 12.8 6 0.27 12.46 7 1.5 1.24 8 1.43 2.3 Eczeem begint gewoonlijk met kleine puisljcs, vaak optredend tusschen de vin- gers, in de oksel enz., die aan de huid een helderroode kleur geven en vergezeld gaan van hevige jeuk en prikkeling. Zij kunnen zich spoedig uitbreiden en laten den patient rust noch duur. Andere huidkwalen, die den iijder veel ongemak en last bezorgen, zijn gordelroos, vurigheid der huid, dauwworm, netelroos, winterhandeu, huiduitslag enz. De martelende jeuk eu prikkelende pijn van eczeem, gordelroos en alle jeukende hnidziekten worden verzacht door de eerste aanwending van Foster's Zalf en zelfs hardnekkige gevalien, die jarenlartg weer- stand boden aan andere behandeling, moesten spoedig zwichten voor de genezende eigenschappen van deze zalf. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Ter Neuzen verkrijgb. bij Wed. A. v. Overbeeke Leu n is. Westkolkstraat. Toe- zending gesehiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1.75 per doos. ZEETIJDINGEN. Van 29 tot eu met 31 Oct. TER NEUZEN. Aangekomen: Van 29 Oct. tot en met 31 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 58 binnen- vaartuigen op- en 81 afgeschut langs de Middensluizen 39 op- en 45 afgeschut en langs de Westsluizen 14 op-en 4 afgeschut. Pom tie der Stoomschepen. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 29 Oct. Petrus Johannes Pleunis, oud 22 j., jm. en Sophia Maria Anna Kegels, oud 20 j., jd. Abraham van Haneghem, oud 37 j. jm. en Leijntje Janneke van Aalst, oud 21 j., jd. Iluwelijks-voltrekkingen. 28 Oct. Anthonie Pieter Riemens, oud 22 j., jm. en Jacomina Levina Rachel V'ersluijs, oud 21 j., jd. Theodorus Dhanis, oud 22 j., jm. en Maria Donze, oud 24 j., jd. Geboorten. 26 Oct. Jacob Jan, z. van Willem Jacob Vermeulen en van Kommerina Paulina Oostdijk. Jacob, z. van Jan Pijpelink en van Francoise Riemens. 27 Oct. Pieter, z. van Jan van de Vrede en van Elizabeth Klaassen. 29 Oct. Esther Elizabeth, d. van Johannes Francois Stoffijn en van Maria Janna Leijs. 30 Oct. Janna Adriana, d. van Marinus Scheele en van Dingcna van Doeselaar. Overlijden. 26 Oct. Maarten de Visser, oud 24 j., z. van Andries en van Janna Catharina van Kerkvoort. Leopoldus Jeannette Rodrigus, oud 5 j., z. van Carol us Aloijsius Anthonia en van Valentina Smet. 28 Oct. Arthur Henri Vermast, oud 3 w., z. van Amatus Aloijsius Eugenius en van Suzanna Baert. 29 Oct. Elina Kaan, oud 18 m., d. van Cornells Levinus en van Krina Barbera de Doelder. 3 15 Oct. Nederl. s.s. CORNEL1S, 1129 kub. M., van Rotterdam, ledig. s.s. ELISABETH van Rosario naar Aalborg en Kopen- hagen vertrok 22 Oct. van Las Palmas. s s. HELENA in lossing te Rosario. s.s. MAGHALENA van Hosario naar Rotterdam, pas- seerde 15 Oct. St. Vincent, s.s. CORNELIS in lossing te Rosario

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3