ALGEMEEN M1EUWS- El ADVERTENTIE3LAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6295 Dins dag 2 November 1915 55e jaargang. ABONNEMENT: ADVERTENTIfiN: QEHEIITIBAAO. De Oorlog. Telefooo 255. Bit Blafi verscfcijnt iaandag-, Woensdag.* en VrPagavcnl aitgezonderfl n Feestdagea, bij de Firma P. J._yAN_DE 8AHDE BINNENLAND. fEUlLLETON. te Ter Neuzei. msmziMtamxL Per 3 maanden binnen de stad 1.—Franco per post voor Nederland 1.10. i$ij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika J 1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij aiie Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van i tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10 Bij ciire^ie. opgaaf van driemaai plaatsmg derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement teger. verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 UUS* op den dag der uitgave. Dp Burgemeester der geroeente TER NEUZEN maakt befeend, dat Openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal worden gehouden op ilnadrriing den 4 Sovember des voormiddags ten 10 ure. Ter Neuzen, den 1 November 1915. De Burgemeester voornoemd, J. HUI7.INGA. G rond wetslier z ieni ng. Bij de Tweede Kamer zijn Zaterdag de vooratellen tot Grondwet,sherziening inge- diend. Zij vormen naar de N. R Crt. meldt, twee wetsontwerpen bet eene tot wijziging van het llde, Illde en IVde Hoofdstuk der Grondwet, het aridere tot wijziging van de Additioneele artikelen der Grondwet. -En zij bepalen zich tot het kiesrechtvraagstnk en hetgeen daarraee in het allernauwste verband staat. Zij strekken tot invoering van algemeen kierrecht voor mannen, en scheppen de verplichting tot invoering van vrouwen- kiesrecbt, ten aanzien waarvan zij de ge- legenheid openstellen tot algemeen kiesrecht. De Tweede Kamer, de Provinciate Staten, en de gemeenteraad, zullen volgens de voor- stellen worden gekozen op den grondslag van evenredige vertegenwoordiging. De voorstellen maken het mogelijk, ook de Eerste Kamer aldus te doen verkiezen. Bij aanneming van de voorstellen zal das onmiddellijk worden ingevoerd algemeen mannen-kiesrecht met evenredige vertegen woordiging ten aanzien van de rechtstreeks verkozen openhare lic.hamen, zal de regeling van het vrouwenkiesrecht bij nadere wet m o e t e n plaats hebben, en zal invoering, bij nadere wet, van evenredige vertegen woordiging ten aanzien van de Eerste Kamer mogelijk zijn. De kiesrechtformule luidt//Het recht om de leden van te kiezen, wordt toe- gekend aan de mannelijke ingezeteDen, tevens Nederlanders of door de wet als Neder- landsche onderdanen erkend, die den door de wet te stellen leeftijd, welke n i e t beneden drie en twintig jaar mag zijn, hebben bereikt en aan de vrouwe- lijke ingezetenen, die aan gelijke voor- waarden voldoen, voor zoover de wet haar daartoe uit hoofde van niet aan bet bezit van maatschappelijken welstand ontleende redenen be- voegd verklaart." Het ontwerp bandbaaft, in de wijziging der anditioneele artikelen, de leeltijdgrens van vijf-en-twintig jaren. De uitsluitingen van het kiesrecht worden volgens de ontwerpen zeer ingeperkt. Ge- handhaafd worden bebalve de uitsluitingen wegens ontzegging bij rechterlijke uitspraak, wegens gevangenschap, of onder curateele stelling slechts een tweetal uitsluitingen wegens anti-maatscbappeiijke gedragingen van ben die veroordeeld zijn tot een ge- vangenisstraf van ten minste een jaar en van hen, die berhaaldelijk op openbare dronkerschap zijn betrapt. De uitsluiting 41) Hendriks en Liesbets oogen vlogen hel lerugkeerende paar tegemo-et, beider gezieht verLrok. Hel rneisje fluisterde met haar zuster, en toen Marie liaar plaats had ingc- nomen, klaulerde Lotte bij haar in den wa- gen. „Lieze heeft geen lust met je mee te rijden," zeide zij op bitsen toon. „Denk je soms, een domineesvrouw te worden? Nou, hij zal zich daarover wel tweemaal beden- ken. Je liebt geen geld, zeggen ze." Grootvader reed af. Van de beide meisjcs achter hem voerde Lotte aileen het woord. Marie zat in gedachten verzonken, zij ant- woordde slechts het noodigste. Wal had Hendrik haar boos aangekekenDie gunde haar zeker nooit weer een goed woord. ZESTIENDE HOOFDSTUK. De zomer verliep. Zulk een groeien had Marie nog nooit gezien, zij werd daardoor vroolijk en dankhaar geslemd. Wat was zij liier wondervol geborgen! Op de bloembedden naast den moestuin kwamen de theerozen uit. Blauwe serin- gen, pluimanjeLieren, ridderspoor, kaasjes- kruid en lavendel bloeiden en geurden. Ma rie kende slechts weinig bloemen, 'en Rika, wegens bedeeling vervalteveneens die wegeus bet niet voldaan hebben aan den belastingplicht. De beperkte verkiesbaarbeid voor de Eerste Kamer vervalt. De Provinciale Staten zullen gelijktijdig in hun geheel aftreden, en voor vier jaren worden gekozen. Het voorstel der staatscommissie voor de evenredige vertegenwoordiging is, met uit- zondering van dat gedeelte, dat betrekking heeft op de verkiezing van de Eerste Kamer, nagenoeg ongewijzigd onder de Additioneele artikelen overgenomen. Ilel uitvoerverbod van menschen. Naar //Het Volk" verneemt hebben de besprekingen en correspondentie tusschen het Kamerlid Spiekman en den Minister van Oorlog ertoe geleid dat alle werklieden die voor de publicatie van 13 October reeds voor Engeland waren aangenomen en in het bezit van een pas waren, zich met bepaalde opgave van het doel hunner over- tocht, enz. tot den Minister kunnen wenden en dan als vegel aan deze alsnog veriof zal worden gegeven te vertrekkec. Voor bijzondere gevallen, ter beoordeeling van den Minister, blijft evenwel het verbod om het land te verlaten gehandhaafd. Door den heer Spiekman is te kennen gegeven, dat hij dezen maatregel waardeert, doch in het verbod aan de arbeiders, die alsnog het land zouden willen verlaten ten einde op een wettige wijze lotsverbetering te zoeken, niettemin een verregaande vrij- heidsbeperking blijft zien. De Regeering en de goedkoope brandslof-verstrekking. Op de door bet Kamer'id Sannes ioge- zonden vragen betreflende bescnikbaarstelling van brandstof, welke vragen luidden ul. Is de Minister voorneinensTe bevor- deren, dat de bevolking, gedurende de wintermaanden, tegen meer normalen prijs zal kunnen beschikken over voidoende boe- veelheid brandstof, altbans en in bet bij- zonder turf? 2. Zoo ja, welke maatregelen zal de Minister te dezer zake treffen heeft de Minister van Landbouw, de heer Posthuma, bet volgende geantwoord z/De voorziening van de bevolking met brandstof heeft de voile aandacht van de Regeering. Wat de steenkolen voor buisbrand be- treft, kan de Minister meedeelen dat bet Kolenbureau alles in bet werk stelt om aanvoer in voidoende hoeveelheid te be- vorderen tot prijzen, zoo laag mogelijk in verband met de prijzen, die in het buiten land betaald moeten worden. Bovendien heeft het Kon. Nat. Steuncomite een hoe veelheid van 25.0U0 ton aangekoeht, en deze ter beschikking gesteld van de Plaat- selijke Steuncomite's, die zich met de dis- tributie voor onvermogenden wilden be- lasten. Aardappelen. Naar het Hbl. verneemt, zal binnen enkele dagen een nieuwe regeling voor de fabrieken van aardappelmeel worden afgekondigd. De die zicli over zulk een onwetendheid ver- worrderde, was verheugddat Marie hier alles zoo verrukkelijk vond. „Ach, mooter dan hier kan het nergens zijn riep zij dikwijls uit. De schodne natuur -en de iandelijke ar- beid verschaften Marie een vreugde, die liaar vele andere ding-en moet vergoeden. Sederl de markt te Soltau was het verkeer met de bloedverwanten op den Beermaushof zeer verminderd. Zij liad Lize over liaar g-edrag tegcn-ovcr den loszinnigen landbouw- kundige gesprok-en en haar gezegd, dal Fe- dor zich over haar bezorgd maakte. Toen vloog Liesbet op en riep: „Laat hij zich met zijn eigen zalcen bemoeien! En jij bent ook de rechte om zedepreeken te liou- den." Bij Hendrik durfde zij met geen woord van verontscliuldiging aankomen. Als liij voorliij haar ging, hield hij zijn hoofd afge- wend en zette een onvers.chillig gezi'cht. Hij kwani zelden -en sprak dan slechts met groot vader en tanle. Ho-e dikwijils het haar ook leed veroor- zaakte, to-cli voelde zij, dat zij aan haar ver- houdiiiig lot hem niiets kon veranderen. En ze wist zeilf niet, of ze daarin verandering wenschte. Het was good, dat e-r muren warm, die hen schBiddenhet moclit niet anders zijn. Oom Hans schreef nu en dan, met ver- langen 7-ag zij iederen lirief tegem-oel. In Berlijn scheen weinig verandering- plaats te hebben. Toen Hans den eersten Juli de huur had gebracht, hij behaimdelde strekking van deze -geling is, dat deze fabrieken de aardappelen, die zij krachtens gesioten contracten r. t moeten ont.vaogen, mogen verwerken. vjoor bet daarmede verkregen product zal uitvoerconsent ge geven worden. Toegezien zal worden, dat de fabrieken haar productie niet uitbreiden. Voor den uitvoer van aariiappelen blijven de grenzen in ieder gevai gesioten. Mocht in t voorjaar blijken aldus is de bedoe- ling dat er dan nog voorraad is, dan zuilen deze aardappelen kunnen worden afgelevcrd aan de aardappelmeeifabrieken, waardoor deze haar prodnctie alsdan kunnen hervatten. Engeland's willckeur. In de Nieuwe Crt. wordt er door //een jong Oud-Hollander" op gewezen, dat men uit den reeds sedert geruimen tijd voor- komenden dwang van een der oorlogvoerende partijen, en nog wel "an die, weike z:cb gaarne als bescbermer der kleine naties aandient, op onze bandeiingen langzamer- hand tot de overtuiging zou komen, dat wij in meerdere of mindere mate onder voogdlj staan van het Britscbe koninkrijk'. z/Wat is toch het geval Aangezien onze Minister van Kolonien een hoeveelheid Regeeringslin, waarop geen enkele bijzondere verplichting rustte, aan een der oorlogvoerenden van de andere pailij heeft verkocht, acht genoemd rijk zich geroepen den tinaanvoer uit onze kolonien naar het eigen land stop te zettea, totdat onze Regeering een uitvoerverbod van bet betrokken artikel uitvaardigt en het is dan wel zoo vviendelijk dien aanvoer, onder zeer bepevk- nde b. palingen (immers slsfcbis geconsignocrd -u-. .de N. O. T.) te wilicn toestaan. Heeft niet elk Nederlander met mij van schaamte gebloosd over de schande, die op deze wjze ons vaderland moest verduren Heeft niet een ieder, die zich eenigszins verwant voeit met Jan Cotdaat, de vuist gebald en tusschen de tanden een vloek gesist over dien hoon V Ik vrees, dat dit niet het geval is, en dat te velen onder ons volk zich meer ver want voelen met' Jan Salie dan met Jan Cordaat. En onze Regeering J a, die zal wel weer voor de zooveelste maal een ernstig protest hebben laten hooren tenminste de aanwezigheid van onzen gezant te Louden in het vaderland voor eeuige dagen wijst daarop. Maar moeten wij steeds aan bet prote- steeren blijver; Moeten wij maar steeds er aan herinnerd worden, dat de opvatting aan de overzijde van de Noordzee is dat wij leven bij de gratie der Britten Moet maar steeds de N. O. T. worden beschouwd als het lichaam, dat redt wat er nog te redden valt van onzen bandel die door bet Britsche rijk, zonder recht, op allerlei wijzen wordt gefnuikt Moeten wij dan maar bij voortduring onderiiuden, dat //Brittannia rules the wave" en dat ook daar (weik belderziend mensch heeft er ooit aan getwijfeld) macht boven recht gaat aill-e zaken- van beide mannen had Gold- ammer zich even koal en hatelijk getoond als. vroeger. In onduidelijke toespelingien gaf hij te kennen, dat liij maatregelen zou nemen 0111 zijn rechten te laten gelden; men leefde toch in een wereld, waarin wetten en yQi'ordeningen waren. Zijn aivo- caat was ook van inzicht, dat liij zicli de behandeling van den leant zijner jonge vrouw niet behoefde te laten welgevallen. „lk kan niet begrijpen, wat hij van plan is. Ik durfde niet te vragen, waarschijnlijk zou hij het toch ook niet gezegd hebben. J-e bent vermoedelijk geheel in veiligheid. Van mij krijgen ze in geen geval een woord over inijn lippen, om je verhlijfplaats te ver- raden, en ik ben de eenige, die het w-eet. Over het lleveh van haar vader viel niets bijzonders te maiden. Er werd niet veel verdiend, maar van zijn erf-eniis, was nog aOtijd -een in-ooi sommetje, ruim de lielft, in goede handen. Marie nnoest zich maar niet bezorgd maken. Hij was b.lij, dal z:j gaarne bij grootvader was, en dat het haar goed ging. Ten silbtte moest Goldammer er toch wefl in berusten en inzien, dat zij wer- keilijk niet terug zou komen. Dat iluidde venroo,stend en ook weer niet. Marie wist niet, wat zij van Goldammer had te wachtcn, en mistc den moed, 0111 ienxand in het vertrouwen te nemen en te vragen, wat de gevreesde man haar doen kon. Het was op.een heerlijken zomermorgen dan, dat Marie op het erf liep, 01111 de kip- pen liun eerste voer te geven. Jetle scliuur- Wordt het niet tijd, dat de Hollandsche Leeuw ontwaakt, zijn tanden laat zien, dat bij /.de mane stelt en briescht De redaetie van de //Nieuwe Ct." merkt hierbij op z/Wij begrijpen bet gevoel dat deze regels ingeeft, maar de consequentie van het wde tanden laten zieo" is deelneming aan den oorlog. Indien de Hollandsche Leeuw bruit en, zoo op dit brullen geen acht wordt ge stagen, niet bijt, is hij er veel ellendiger aan toe, wanneer hii zich in den oorlog tusschen anderen onder protest, eenige be- nadeeling of vrijheidsbeperking laat wel gevallen, waarvan de strekking niet tegen hem gericht is En wie wil dat onze leeuw wel zal bijten, die zal zich moeten af vragen of bet na- deel (in den ruimsten zin genomen) dat ons iand gedurende den Europeesehe oor log ondervindt, ernstig genoeg is om bet deswege in den oorl g te storten. Ons tijkt dat zeer beslist niet het geval wat ons land tot nu toe overkwam, geeft geen justa causa voor deelneming aan den oorlog, noch aan Engelsche zijde noch aan Duitscbe. Blijkbaar is dit ook bet iu- zieht, van de Regeering en handelt zij daar naar." Oe aigemeene tsseEtssrad. In 1885 w,as Alexander van Battenbci'g vorsl v.an Bulgarije, van het kleine Bui ga rlic, aldus schrijft het „Alg. Hbl." dat door dc tegenspraak van Engeland en Oos- len-rijk op het congres te Berujn van 18/8', slechts in den Balkan reikte, terwijl het Zui- delijk van den Balkan gelegen Oosl-Roeme- nie een autonome prov.incie van het Turk- sclie Rijk zou blijven. De grens, die Rus- land had vastgesteld en in het vredestrac- taat van San Slefano had doen opnemen, reikte tot aan de Aege'ische Zee en omvatte nog een groot d-eel van Maoedonie, dat ech- ter aan Turkije werd teruggegeven. 5Iaar in Oos-t-Roemelie onts.tond at sp-oe- dig een groiot-Bulgaar.sche agitatie en in September 1885 besloot vorst Alexander tot de vereeniging van Oost-Buanelie bij Bul garije. Dit was. niet naar den zin van Rus- land, en had ten gevolge, dat d-e Ts.aar alle Russische officieren uit het Bulgaarsche leger terugriep. Het werd een der aanlei- dingen v-oor Ru&land, om vorst Alexander uit Bulgarije te verdrijven. De vergrooting van Bulgarije had den naijver van Servie doen ontstaan; en dit eischte den af stand van oud-Servie. Ten ge volge van de weigering van Bulgarije ver- kiaarde vorst Milan van Servie aan Bulga rije den oorlog, en op 14 November rukten de Servische troepen Bulgarije binnen. De Bulgaren, onder het persoonlijk bevel van den Battenberger, verslo-egen op 22 No vember de Serviers bij SMwnitza, en rukleu Servie binnen; op 27 en 28 November 1885 vielen de gevecliten bij Pirot, waarin de Serviers werden versLagen, met het gcvolg, dat Pirot idoor de Bulgaren bezel werd. Servie genoot in dien tijd de bijzondere bescherming van Oo-stenrijk; de lea-en der familie Obrenowilsj zochten bij Oostenrijk de bij de pomp bet houten vaatwerk en zong daar bij. De lcippen iiepen kakelend en pikkend om liaar weldoens-ter, ook de -dui- ven kwamen aanfladderen, 0111 kirrend aan het maal d-eel te nemen. Terwijl Marie zoo aandachtig naar die dieren keek, werd haar aandacht getrokken door een kletterenden voetstap. Zij keck op, en de agent Mutter stond giimladiend voor haar. Nu greep hij haar zelfs- onder de kin en tilde haar vcrschrokken gezieht op. Zij gaf een gil, li-et de punlen van haar scliort vallen, zoodat de korrels rond vlo gen, -en snelide in liuis. Grootvader kwam toegeloopen. „D:e sta-Js- meisjes zijn zoo iets niet gewend, Mujler! Laat dat bij mijn ldeinkind achterwegc", zei hij ernstig. „Ik heb de juffrouw niet willen beleedi- gen, mijnhoer Kru-se, zij ta zoo preutsch als Suzanna in hot bad." „Ma,ak nu geen verkeerde grappeu. Korn, ga hier voor de dear zilten. Jetle e. u glas brandewijn en een boterham." „Dal ne-eni ik aan. Men mo-el den dor- schenden os niet mui lb and en. Strenge Jienst nu, lieer sellout." „N-og steeds aan het opsporen van Go Ziigeuners „Dat gemeene gespuis. Waar ik kom, zijn zij juist geweest. Van alle kanten komen klachten. Gestolen kippen, een sehaap uit •:le wea.de, bedelarij, waarzeggerij alles -door de wet verbo-den. Zij mo go 11 wel op hun lioedie zijn, want ik ben ze op de hie- lenf Hij nam hel ontbijl van Jette over steun en liet kabinet-Pirotsajnafsj, dal in 1881 in Servie was. opgetred-en, had met Oostenrijk een liandelsverdrag aangegaan en een geheim reoiprocitei Ls.verdrag gesioten, dat tot 1894 zou duren. Oostenrijk had daarvoor aan vorst Milan steun beloofd voor zijn plannen, om zich tot Koning te doen uitroepen. (1882). In den -oorlog met Bulgarije steunde dan ook de Oostenrijksche regeering den Servi- s-clien Koning. H aar gezant, den heer Khe- venhuller, begaf zich naar Pirot en var- klaarde, dat, zoo de Bulgaren verder in Servie zouden doordringen, Oostenrijk de Serviers mie-t een leger zou steunen. Door deze interventie van Oostenrijk werd aan den Bulgaarsch-Serviischen oorlog een einde gemaakt. De vred-e van Boecharest van 2 Maart 1886 bepaalde, dat de „status quo ante bellum" zou worden hersteld, en dat Servie zelfs geen oortogsschatting zou behoe- ven te betalen. En met toesteroming der mogendheden, die bet protocol van de Conventie van Ber lijn kadden geteekend, werd vorst Alexan der van Bulgarije door den Sultan voor vijf jaren tot gouverneur van Oost-Ro-em-elie be- noemd, waardioor de fictie wercl behouden, dat die provincie nog deel uitmaakte van het Turksdie Rijk, lioewel- de vereeniging met Bulgarije daardoor „de facto" werd erkend. Dit was de eerste Servisch-Bulgaarsdie oorlog. De tweede ontstond in 1913, na den ge- 11 ic ens cli a p pel ijhen strijd tegen Turkije, over -de verdeel.ing van liet aan Turkije ontnomeu gebie.l, en eindigde eveneens met een vrede van Boecharest. D-e derde is nu uitgebroken, en o-pnieuw is. Pirot, dat door het Congres van Berlijn toet Nisj en Leskowatsj - bij Servie was gevoegd, thans. w-eder door de Bulgaren be- zet. Maar nu is. er geen Oostehrijks he in terventie te wachfen om" den Bulgarei cv.i ultimatum voor te houden. Over het geheel.e front, zoo meldt thans het Bulgaarsche legerbericht, trekke:: dy Serviers terug. Reeds zijn Nego tin, Patau!.;:. Zajecar, Knjazewatsj, Pirot en verschiHe.i- de plaatsen in het Gal van d-e Timok door de Bulgaren bezel. Wranja, Ueskjbeb en Koprulu (Yeles) aan den spoorweg van Nisj naar Sa'.o-niki, zijn eveneens in Bulgaarsvha hainden gevallen. D-e stad Neles, die a.in- vankelijk, althans godeeltelijk, Joor tie Bul garen bezet was de Vartiar scheidt tie stad in Iwee deelen, waarvan hel Wes-lijk.- in handen der Serviers was gebleven, werd door de Servische en Fransche tree- pen aan de Bulgaren wotier o-ntridmen, Doch ear. Beuter-bericht uit Atlxene meldt heleu, dat de Bulgaren er in geslaagd zijn, Yeles thans geheel te veroveren. En de Bulgaren mcl.ien tevens, dat de Franschen, die van Valatuioyo tegen Tsjepeli oprukten, "mc! groots v-erliezen werden teruggeslagen. De opmarscli van Yalandovo 111 de richting van Str-oemnitza moet, indien Git berichl juist is, dus mislukl zijn. De aanhouGouJe hs- richten over de innaaning van Stroernnilra, in Bulgarije, zijn dan ook onbegrijp.elijx. Want de Servisch-Fr.ansche troop.-:, t:o- van Yeles naar Istip oprukten, mo.ten zijn teruggeslagen, als Yeles weer in lianaen Is; Bulgaren is; en de uit liet Zu: tan oprukketi- de Fransche troepen, die van Yalandovo over Tsjepeli naar Slroemniiza oprukten, werden, volgens "net Bulgaarsche legerbe richt, -eveneens teruggedreven. en zette het naast zich op de bank. Marie nam, eveiials. Jette, een schoffel op .'en schoudet- en ging met haar in hot veld, om de aardappels aan te aarG-en. Hot troo-st- te liaar zeer, dat zich de agent niet meer liet zien. Bij de Beermans. heerschte in die dagen 1 demand wist hoe dat kwam een on- aaSigename stemming. Hendrik viel ruw uit tegen zijn huisgenooten, wat anuers hee.-e- maal niet de gewoonte Was. van den vroo- lijk-en goeden jonkman. Yerbaasd en ge- krenkt, g-eraakte.n Ge anderen in een silecht humeur, s-cholden dan terug, en het anders zoo vreedzame familieleven, him aangenxaut sameiiwerk-en en elkaar lielpen scheen ge heel vers toior.4. Hendrik voeSde zeer goed, dat het goluk 01 ongeluk van zijn ieven afhiiig van het melsje, dat hij tot vrouw zou kiezen. Hij kon er recht boos om worden, als hij ti.ar.iii, dat ©ems die Gangs, h-ou'terige Sline FHitje zijn vrouw zo-u kunnen zijn. Neen, zijn vrouw, dat kon slechts die eene zijn, .Lie eenige, die hem zoo zwaar beleedigd had. Hij was haar niet goed genoeg, zij had een afkeer van hem dat bad zij ge zegd. Als hij daaratm dacht, batde lu; looffnig de vuist. Zij was het c-igenlijk niet v.aard, dat hij nog zoo dikwijls met liefde aan haar dacht. (Wordt vervolg COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 1