EOUWKUNDE. Kostgangers Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. g HUIS en ERF, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. WEILAND, Verkoop van Boomen. Mm Damjlaita Olmeboom^n Canadaboomen Kaartyai NEDERLAO, enz. ADVERTENTIEN. DANKBETUIG1NG. Bestuur der Domeinen. Een gevolg van de leefwijze. Zaterdag 8 November a. s, m 47 koopen SPARREN, en49 koopen Eiken SLAGHOUT, 2,63.10 Hectare (0 gemet 271 roeden) 42 OLMEN- en 15 ESSCHENB00MEN, een groote partij Damplanken Verkooping van te XJzendijke. Donderdag 18 November 1915, 30 zware OLMEBOOMEN, Verkooping van te Biervliet. Zaterdag 20 November 1915, 53 zware CANADABOOMEN, 12 Wilgen, tot 1.20 M. 8 of meer koopen Wilgen Tronken met gewaai. 26 Appelboomen, tot 1.45 m. 6 Pereboomen, tot 1.40 m. 4 Kerseboomen, tot 1.20 m. Aanstaanden Dinsdag arriveert Positie de?- Stoonwehepen Notaris LE NOBEL. Ongeveer De Notaris J. ADregmans te Axel, zal ten verzoeke van zijn principaai, op Donderdag den 81 November 1915, des voormiddags ll1^ ure, om kontant geld, verkoopen alles op stam, De Ontvanger der reg istra tie en domeinen te 1lulst, zal op Donder dag 111 November a. s», des na middags te 2 uur, te Westdorpe, in het openbaar, bij opbod, tegen contant Holiandsch geld verkoopen en verdere materialen afkom- stig van den Itijks Waterstaati in kleine kavel£. 77 Canadaboomen, metende van 18 Canadaboomen, van kieine de nieuwe zending men tegen 1; alleen de voors teller stemt <vc*or. De Voorzltter deelt inede, dat alsnu in be- liandeloig komt het voorstel van den heer Hamelynck, om de jaarwedden op 1000 te bepaleui. De heer Buijsse merkt op, dat er dan nog nan toegevoegd moet worden: dat de raad tevens de wenschalijkheid uitspreekL, dat, ads in verband met zijne diienstjaren de se- cretaris over twee jaren eene jaarwedde zal genieten van 1200, de jaarwedde van den burgemeester eveneens op dat bedrag zal worden vastgesteild. De lieei- Wauters acht die toevoeging niet noodig, .als het zoover is, blijft de raad toch nog vrij, om aldus te besluiten. De heeren Hamelynck en Buijsise blijven er tocli prijs op stellen, dat die toevoeging behouden blijft. Na nog enkele opmerkingen liierom Lren 1 worrit het voorstel van den heer Hamelynck, met de daarbij uitgesproken wenschedijlcheid, met algemeene stemmen aangenomen. 3, Vaslstelling gemcentebegrooling voor 1916. De Voorzitter verzoekl de commissie, be- la&t met het uitbrengen van rapport om- trent de begrooting voor 1916, zijnde de heeren Hamelynck, Buijsse en De \leesch- houwer, mededeeding te doen van hare be- vindingen. De heer Buijsse deelt namens de com missie mede, dat omtaent de ontvangslen geen opmerkingen gevallen zijn. \Val de uitgaven beh-eft, wordt opgemerkt, dat de jaarwedden van den burgemeester en secretaris nog zijn uitgetrokken op 850 en dat dit dus nu zal moeten veranderen. De Voorzitter merkt op, dat dit niet kan geschieden, alvorens de jaarwedden bij lvon. Besluit definitief op een hooger bedrag zijn bepaald. De heer Buijsse merkt verder op, dat het de aandacht der commissie getrokken lieeft, dat, ofschoon er geen veeniark I geliouden wordt, toch de jaarwedden van den markt- meester en den marktdienaar, iedier op J 100, zijn uitgetrokken. De Voorzitter antwoordt, dat de markt dienaar toch in dienst der gemeente is; die doet nu dienst bij den verkoop van viscli, een voedsel dat zeer in den sm.aak valt en waarvan de verkoop wel zal bestendigd blij ven. De heer Hamelynck veronderstelt, dat die salarissen, b.v. dat van den marktmeester, ook als naar gewoonte is uitgetrokken, om- dat men die 100 beschouwt als een toe- sLag op het anders niet te hooge trakle nient. De heer Wauters acht, dat het moet blij ven staan zooals het nu staat, daar men anders het Irakteraent als veldwachter zou moeten verhoogen. Men kan beter afwach- ten wat het wordt, als de oorlog eens ge- daan zal zijn. De heer Buijsse stemt dat toe; hij kan zich, na het medegedeelde, wel met de pos- ten vereenigen. Hij deelt vervolgens mede, dat het de aan dacht der commissie heeft geh-okken, dat geen post op de begrooting is gebraclit, voor het afgraven der wallen, als werkver- schaffing aan werkloozen, zooals steeds ge- bruikelijk was. De Voorzitter merkt op, dat dit nu niet noodig was, daar aan de India Jute Com- pagnie vergunning is verLeend een der wal len af te graven. De heer Hamelynck acht dat heel iets anders, de heer Daneels zal zijn eigen volk daarvoor aanwenden, terwijl het hier de bedoeding is, menschen aan het werk te helpen die werkeloos zijn. De heer Malotaux uit zijn verbazing, dat de raad aan een vreemde maatschappij heeft toegestaan grond van de wallen voor op hooging van terrein te nemen, terwijl dit vroeger aan hem voor ophooging van het terrein der suikerfabriek alleen vergund werd tegen betaling van 20 cent per ku- bieke meter. De lieer Wauters: En van de tram werd toen 25 cent gevraagd; die vonden het te duur, maar ze hebben er toch wat van ge nomen. De Voorzitter merkt op, dat het besluit, waarbij aan den heer Daneels op zijn inge- komen verzoek vergunning werd verfeend om van de oude wallen grond te halen tot ophooging van terrein, in de vorige verga- dering is genomen en dat daarbij aan dien heer de verpilichting is opgelegd, twee wo- ningen te bo uwen. De heer Buijsse meende, dat iedereen toch vergunning kreeg om van de wallen grond weg te halen. De heer MajlotauxIk kreeg de vergunning niet! De heer Pauwels. verklaart daartoe wel vergunning te hebben gekregen. De heer Malotaux: Jawel, voor nu en dan een kar grond. De heer Wauters verklaart, dat vroeger aan hen, die grond noodig hadden voor bou wen of voor wegsverbetering, vergund werd gratis grond van de wallen weg te halen. De heer Pauwels merkt nu op, dat hij ook niet begrijpen kan, dat bij het opmaken der begrooting de post voor werkverschaffing aan zijn aandacht Ls ontgaan, maar acht dat het toc.h altijd kan geschieden als het noo dig is en tie uitgaven dan bestreden kunnen worden uit de onvoorziene uitgaven. De Voorzitter zegt toe, dat van de opmer- king der commissie ten deze nola zal wor den genomen. De heer Buijsse merkt verder op, dat des- tijds ook bestotcn is een huis voor het hoofd der school te bouwen. In verband met den oorlog, is goedgevonden, nog wat te wachr ten; hij meent, dat het nu wel tijd wordit, dat er een aanvang gemaakt wordt, en dat er een post voor in de begrooting kon staan. De Voorzitter antwoordt, dat hij nog pas hier is en nog niet geheel op de hoogte met hetgeen vroeger besloten is. Hij wijst er ecliter op, dat het lioofd der school ongaar- ne de woning zou verlaten, waarin hij nu woont. Ook kos.t het nu der gemeente maar f 150, die als. tegemoetkoming in het gemis aan woning gegeven worden, terwijl de kos- ten, als men een woning gaat bouwen, die van zeven tot negen duizend gulden zal moe ten kosten, minstens 350 'sjaars kwijt is. De heer Buijsse wijst er op, dat dit vroe ger ook alles besprolcen is, maar dat er on- danks die bezwaren toch besloten werd eene woning te bouwen. De heer Wauters herinnert er 'aan, dat Burgemeester en Wethouders al eens een plan hebben laten opmaken. De heer Buijsse stemt dat toe. Dat was voor het bouwen van een huis van 12000 tot 13000, maar dat is door den raad af- gewezen en verzocht een plan te onlwerpen d,at een zes of zeven duizend gulden zoude moeten kosten. Hij vindt, dat het niet aan- gaat geen woning voor het hoofd der school ie bouwen, omdat de onderwijzer er legen is; als deze een betere, voordeeliger plaals kan krijgen, trekt hij er uit en dan ziL de gemeente zonder huis voor het hoofd der school. Er zijn hier overigens toch al hui- zen genoeg tekort, hij zou er voor die 13000, die het eerste plan van Burgemees ter en Wethouders als kosten aangeven, wel twee willen bouwen, zelfs zou hij er voor minder wel twee willen bouwen. Daar de Voorzitter uit enkele opmerkingen afieldt, dat er verschil van meening bestaat, omtrent hetgeen te dezer zake beslolen is, istelt hij voor, dit aan te hou-den, teneinde na te gaan, wat de notulen liierover bevat- ten. De heer Buijsse vindt dat goed, de notulen zuilen wel uitwijzen dat hetgeen hij zeide juist is De heer Malotaux wit er tlians. niet over spreken, maar kondigt aan, dat hij nog wel eens op die jaarwedde van het hoofd der school wil terugkomen, hij meent, dat deze slecht bedeeld is. De gem een tebegroo ting wordt a'snu vast- gesteld op 25.260,92i/2 in ontvangst en uit- gaaf. Voor onvoorziene uitgaven is beschik- baar f 276,98V2- He hoofdalijke oms-lag is uitgetrokken op f 5000. (Voor het loopcn- de jaar bedroeg dit f 4500, terwijll in 1914 werd ontvangen 2170,91.) 4. Af- en oversehrijving in begrooiing voor 1915. Overeen&omstig het voorstel van Burge meester en Wethouders wordt besloten in de begrooting voor 1915 af- en over te schrijven een bedrag van 92,47. Daar hierin een bedrag begrepen is voor klokken, merkt de heer Malotaux op, dat het wel gewenscht was, dat de wijzers der kiLok eens. geverfd werden. ze zijn op eeni- gen afstand van den toren geheel onzicht- baar. De Voorzitter zegt toe, dat de aandacht daarop zal gevestigd worden. 5. Onbewoenbaarverkiaring woonhuizen. In verband met ingekomen desbeh-effende adviezen van de Gezondheidscommissie, .stel len Burgemeester en Wethouders voor de woningen West no. 359 beneden en 359 boven, onbewoonbaar te verklaren. Uit de rapporten blijkt, dat de woningen in geenen deele aan de minste eisclien vol- doen en door reparatie niet in bewoonbaren staat zijn te brengen. De heer Wauters meent, dat, als van de 2 woningen! 1 jgemaakt werd, het nog wet gaan zou. De Voorzitter merkt op, dat men, een ter- mijn kan stellen van 6 maanden, voor de outrunning. Wordt inmiddels. de woning in bewoonbaren staat gebraclit, dan kan de onbewoonbaarverkiaring worden ingetrok- ken. De heer Hamelynck merkt op, dat er eigenlijk nog wel meer barakken staan, die in minder goeden staat zijn. De heer Pauwels. meent, dat het nog al gaat, als men eens rondkijkt zullen er niel zooveel woningen zijn, die voor onbewoon baarverkiaring in aanmerking behoeven te komen, maar hij meent, dat het ook een ver schil maakt, hoe het met de reinheid der woningen staat. De heer Buijsse merkt op, dat er al meer woningen onbewoonbaar zijn verklaard, waarvan het, nadat ze waren in orde ge braclit, weer ward in getrokken. Het voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt met algemeene stemmen aan genomen en de ontruimingstermijn bepaald lop,. 6 maanden. 6. Benoeniing keurmeesler. De Voorzitter stelt aan de orde de be- noeming van een keurmeester van vleesch en visch. Daarvoor hebben zich aangemeld 5 sollicitanten, nl. de sedert eenige jaren tijdelijk aangestelde P. Vermoet, de waar- nemende keurmeester C. J. van der Kloos- ter, en verder P. de No.ckcr, L. Vermoet en F. Vermoet. Hij stelt in het licht, dat de oproeping is geschied, naar aanleiding eener aanschrijving van het departement van fi- nancien, dat P. Vermoet niet in aanmer king kon komen voor pensioen, omdat hij niet vast was aangesteld. Er moet dus een defmitieve keurmeester benoemd worden. Hij meent er op te moeten wijzen, dat bet gemeentebestuur niet heeft kunnen klagen over de wijze waarop P. Vermoet sdert 1 October 1913 de functie heeft verricht. De bedoeling is., de benoeming met dien datum te doen ingaan. Bij eerste stemming worden uitgebracht op F. Vermaet 3 en op P. Vermoet 2 stem- men, benevens. 1 op Van der Kloosler. De tweede vrije stemming heeft denzelf- den uitslag. Bij de nu volgende herstemming wordt F. Vermoet gakozen niet 4 s tern me,n; 2 istem- men zijn uitgebracht op P. Vermoet. Daar nu niet de sedert 1 October 1913 fungeerende benoemd is, wordt de benoe ming gerekend in te gaan op; 1 Januari a.s. 7. Voorstel lol ruiling van genieentegrond. De Voorzitter ideelt mede, da,t ihet aan Bur gemeester en Wethouders voorkomt in het voordeel der gemeente te zijn, eene ruiling van grond aan te gaan met de India Jute Compagnie te Eecloo. Deze wil aan de Ver- lengde Schoolstraat woonhuizen bouwen en houdt dan een stukje waardelooze grond over. Hetzelfde is het geval met de gemeen te, die daar een waardeloos. lioekje zoiu hou- den. Wanneer tot ruiling wordt overgegaan, zijn beide partijen gebaat. Om voldoende diepte te verkrijgen, zou de Compagnie even- wel aan de gemeente nog eene breedte van 2 meter moeten afstaan. De heer Malotaux vindt het plan mooi en gelooft ook, dat bet in het belang der gemeente is, maar zal toch tegenstemmen, als proitest tegen de handeling van den raad, die thans aan eene vreemde maatschappij lieeft toegestaan, wat vroeger aan de sui kerfabriek geweigerd is. De heer Buijsse meent, dat de raadsbe- sluiten, die vroeger genomen zijn, toch wet- tig waren. De Voorzitter betoogt, dat de ruiling van grond in het beLang der gemeente is. De heer Wauters. acht het vreemd, dat het besluit, waarbij aan den heer Daneels grond werd afgestaan van de wallen, de vorige vergadering genomen werd, terwijl er niels van op de agenda stand. De Voorzitter deelt mede, dat onder de in gekomen stukken het verzoek van den beer Daneels, voor die compagnie, vo.orkw.am. Hij acht het genomen besluit in liet belang eener Industrie, die zich hier wil vestigen en die ook woningen wil bouwen, wat beide in het belang der gemeente is. Als burge meester acht hij zich verplicht, zulke zaken te steunen. Na eenige bespreking wordt besloten goed te keuren, dat tot de besproken ruiling van grond zal worden overgegaan. De heer Ma lotaux verlangt aanteekening in de notulen, dat hij, als protest tegen een vroeger be sluit, waarbij werd geweigerd hem gratis grond af te staan voor terreinsverbetering, thans legen stemt. Alvorens tot den ruil wordt overgegaan, zal de landmeter van het kadaster worden uitgenoodigd, de grens. tusschen den grond van de gemeente en de parliculiere bezitters juist te willen afbakenen, en ook de nieuw te maken grens. aan te geven. De kosten hierop vallende en ook die der akte van ruiling, zullen door beide partijen moeten gedragen worden. 8. Aanleg nieuwe straat op gemeenie- grond. De Voorzitter stelt namens Burgemeeder en Wethouders, voor, goed te ,keuren, dat ieen nieuwe straat ontworpen wordt, l.oopende van af het terrein der Verlengde School straat, kruisende de Stationsslraat, in d,e richting van den Moienberg. Het is. de be doeling voorloopig alleen paaltjes te plaat- sen, aangevende de as van den later te maken weg. De verpachting van het terrein en het gebruik kan voorloopig als tot hier- toe blijven geschieden. Goedgekeui-d met algemeene stemmen. 9. Vaslstelling suppletoire kohieren. De Voorzitter schorst de openbare verga dering. Na bet weder openbaar worden der ver gadering worden met algemeene stemmen vastgesteld het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, met 3 aanslagen op een bedrag van 14,60 en dat der lionden- belastiug met 8 huLshonden en 2 bandhon- den op een bedrag van 21. 10. Omvraag. a. De heer Buijsse vraagt, of aL iets be sloten is omtrent het aanbrengen van nieuwe lantaarns op enkele plaatsen. De Voorzitter antwoordt, dat aan het tram- station een lantaarn zal geplaatst worden; deze moest nog worden gerepareerd. Er zal er ook een geplaatst worden aan de woning van den i'otograaf Feijen. De heer Buijsse acht er ook een noodig bij Ducarmont. De Voorzitter zegt toe, dat Burgemeester en Wethouders omtrent de verlichling van eenige punten in overleg zullen Ireden met den rijks water staat. Wanneer van die zijde niet in verlichting wordit voorzien, zullen desbetreffende voorstelten aan den raad ge- daan worden; spreker is van oordeeil, dat er verlichling moet zijn, waar dit noodig blijkt. b. De heer Hamelynck vraagt, of er niets aan te doen is, dat de schippers meei'toiu- wen spannen lioog boven de straat uit. Als men in het duister langs den waterkant loopt, ontstaat gevaar te vallen. De Jieer Pauwels merkt op, dat men niet buiten de ineerpalen behoeft te Joopen. De heer Hamelynck weet dit ook, maar vreemdelingen kunnen daarin geen erg heb ben. Hij zal er niet over vallen. Toch zou hij het nuttig corded en, als er bij de tou- wen een licht brandde. De heer Pauwels meent, dat dit niet gaan zou. Als men er een lantaarn bij zette zou- den anderen die kunnen meenemen en een eind verder zetten, waar geen meertouwen zijn. De schippers hangen een licht op bun schepen. Wil men zich waarborgen, dan moet men niet binnen de palen loopen. De Voorzitter sluit de vergadering. Terugkeer tot verstandige gewoonten zou meer voor de algemeene gezondheid doen dan alle geneesmiddelen van de wereld. De meesten onzer, koewel slecbts een betrekkelyk geringe hoeveelheid voedsel noodig hebbend, eten te veel. Ook over- werken wij ons, maken wij ons steeds zorgen, drinken wij te veel, nemen wij niet voldoende lichaamsoefening en slapen wij te weinig. Deze slechte gewoonten overladen het bloed met gassen en urinaire vergiften. De inspanning om het zware, met schadeiijke stoifen bezwangerde bloed te fiitreeren verzwakt de nieren. Om onze aandacht op nierzwakte te ves tigen zendt de natuur rugpijn, duizeligheid, neerslachtigheid, zenuwkwalen, waterstoor- nissen, verlies aan gewicht en een gevoel van uitputting. Om zich voor ergev kwalen te vrijwaren is het noodig, dat men vevstandig wordt, zijn slechte ge woonten laten varen en de nieren helpt met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen voorkomen, dat de afgewerkte nietstoffen en het over- tollig urinezuur te lang in het gestel achterblijven en verdrijven de prikkelende stoffen, die de nier- en urineorganen doen ontsteken. Foster's Pillen werken niet op de ingewandendit geneesmiddel dient alleen voor nier- en blaaskwalen en dat is de reden, dat het zoo succesvol is. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bjj de wed. A. v. Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- Awissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 27 Oct. tot en met 28 Oct. werd«-n langs de Oostsluizen alhier 62 binnen- vaartuigen op- en 36 afgeschut langs de Middensluizen 33 op- en 22 afgeschut. s.s. ELISABETH van Rosario naar Aalborg en Kopen hagen vertrok 2'2 dezer van Las Palrnas ss. HELENA in tossing te Rosario. s.s. MAGDALENA van Rosario naar Rotterdam, pas- seerde 15 dezer St. Vincent, s.s. C0RNEL1S in iossing te Rosario Ondergeteekende betuigt zijnen wel- gemeeuden dank aan de „Onderlinge Feeverzekeri tig maatschappij in het voormt^lig l'e district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn gestorven koe. Th. BAD WENS. Ter Neuzen, 27 October 1915. De YERKOOP van de Erven MELS DEIJ te 0 t h e n e, Zaamslag, wordt niet gehouden op 30 October a. s., doch op Een Belgiseh Ps*ofesscs**»Stads- bouvokundige geefc teekenlessen en alle onderricht voor JSouwkunde en Ambachten met, het bouwvak in be- trekking staande. Inlichtinge'n Noordstraat 63, Neuzou. In een klein gezin zonder kinderen kunnen twee een- voudige geplaatst worden. Adres Bureau dezer Crt. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van bet BESTUUR van den N1EUW-KARNEMELKP0LDER, te Koewacht, op Dirtsdag den 2 ?lo- vember ISIS, des voormiddags 11 ure, verkoopen staande op den dijk van voornoemden polder nabij de hofstede van Dis. David en den keiweg. Te vergaderen ter plaatse. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Wed. en Kinderen CORNS. KEUKELAAR, te Hoek, ter herbevge van Corns. Barker, te Hoek, op Donderdag den 4 November >915, des namiddags een ure, verkoopen te Hoek, sectie I, no. 472, groot 99 centiaren. Aanvaarding bij de betaling. Betaling 1 maaud na de toewijzing. (van 45 tot 95 stuks.) staande te groeien in den Oudenpolder, gemeente Zuiddorpe. Te vergaderen bij de Wed. G. Tacq, de Sterre. De Notaris E. B. Dumoleyn te Uon- tenisse, zal ten verzoeke van de heeren JOSEPHUS en JACOBUS VERDURMEN, in het openbaar verkoopen in den Groot Hengstdijkpolder, gemeente Hengstdijk, kadaster sectie A nummers 268, 269, 270 en 334. Betaling koopsom 1 Februari 1916. In pacht tot 1 Augustus 1916 bij den beer J. F. Verdurmen ad 160,'s jaars. Lasten van af 1 Augustus 1916. lnstel Vs °/o- Gelag V» °/c- INSTEL op Vrijdag 12 November, VERBLIJF op Vrijdag 26 Nov. 1915, telkens des namiddags 2 uur, bij den heer Eduard KmjPERSteHontenisse(Groenendijk). Nadere inlicbtingen ten kantore van ge- noemden Notaris. Voor soliede koopers is geld op hypotheek verkrijgbaar. De Ontvanger der registratie en domeinen te Uu 1st zal op Donder- derdag 89 November a. a., des voormiddags te 9 ore te Ter Neuzen, ter plaatse waar de boomen staan, in het openbaar, bij opbod tegen contant Holiandsch geld verkoopen staande te T e r N e u z e n op den Oosfkanaaldijk van den Middenkanaal- arm en ten Noorden van den Zuid-Beer. Nadere inliehtingen verkrijgbaar bij den Ingenieur van den Rijks-Waterstaat te Ter Neuzen, bij den domeinarbeider P. van Driel, Steenkauiplaan, aldaar, en ten kantore van voornoemden Ontvanger. Geen Onraad. Nadere inliehtingen te bekomen bij den Ingenieur van den Rijks-Waterstaat te Ter Neuzen en bij voornoemden Ontvanger. Geen Onraad. De Notaris Zijtstra te IJzqndijke is voornemens des namiddags half twee, te lJzendijke op de hofstede van en ten verzoeke van den Heer G. BRUIJNZEEL, polder Oranje- Dierentijd, publiek te verkoopen metende van 1,70 M. tot 2,10 M. in de koord, wassende op gemelde hofstede, nabij den grindweg, te vergaderen aan de partij. De Notaris Zijlstra te lJzendijke is voornemens des namiddags half twee, te Biervliet op den dijk tusschen de polders fhomaes en Beukels publiek te verkoopen voor den Heer CAM. THOMAES e.a. metende 1,602 M. in den band. Wassende op voormelden dijk bij No. 7, te vergaderen aan de partij. De Firma J. Th. Hen- drikse te lJzendijke, zal ten verzoeke van den heer EM. VAN H00RE- BEKE, bouthandelaar te Langerbrugge bij Gent, op 13 November aan- staande, om een uur 's namiddags, publiek tracbten te verkoopen 1.60 tot 2.25 M. afmetingen, waarvan vele zeer hoog- stammig, recht en regelmatig opge- wassen, gescbikt voor bouwbhut. De Vruehtboomen op de hofstede van H. Wemaer, Waterlandkerkje, de Canada boomen, Wilgen en Tronken aan den Grintweg aan het Keizertje en op de Plaat onder lJzendijke. De verkooping begint met de Fruit- boomen op de hofstede van den heer Wemaer. welke wij als premie voor onze lezers tegen verminderden prijs verkrijgbaar stellen. Firma P. J. YAN DE SANDE Ter Neuzen. Bdbkhandel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 7