Laatsta Berichten. Handelsbenchten. Dank uw nieren. 1 GEMEftGDE BERICHTEN. BURGERLiJKEM STAND. slagen. Drie officieren en 458 man zijn in onze handen gebleven. WEENEN, 24 October. (Wolff.) Het offb cieele bericht meldt: 5ij No wo Aleksiniece hebben wij de eer- gisteren ontruimde hoogten heroverd. Ten 0. van Lopuszno en ook bij Czartorysk vor- deren onze aanvallen. Bij Komarow is de vijand teruggeworpen. Overigens. is de toe- stand onveranderd. Van het ^uidelijke gevechts- tes*rein. WEENEN, 24 Oct. (Wolff.) Het offi- eele bericbt meidt De algemeene slag aan de Isonzo duurde gisteren voort. Er hadden met weergalooze verbittering gevoerde iufanteriegevechten plaats. Op het bruggehoofd van Goerz stuitte weder de stormioop van den vijand overal op den taaien tegenstand van onze dappere infanterie, die in de geweldige wer- kii g van de kanonnen een voortreffeljjken steun had. De ltalianen leden daarbjj vrees- lijke verliezen. De hoofdaanval van de ltalianen ging vergezeld van aanvallen van aanzienlijk sterke troepen tegen het Tiroler front. De hoogvlakten van Vielgereuth en Lafraun staau onder zwaar geschutvuur. Verscheiden divisies Italiaanscbe infanterie vallen het Dolomietenfront aan. Eergisteren hadden het Bamberger Haus, de Col di Lane, de steliing van Tre Sassi elk een aanval te doorstaauRufried en de zuidwesteljjke Schiuderbach elk twee aanvallen, en onze linies ten N. van het dorp Sief en het Popenadal, elk vier. Ze werden alle bloedig afgeslagen. Aan het Karinthische front hebben slechts artilleriegevechten en schermutselingen plaats gehad. In het Flitscherbekken en in het Krn- gebied ondernam de vijand gisteren.voor- middag nog etteljjke vergeefsche pogingen om aan te vallen. Daarna verflauwde het gevecht. Tegen het front van Mrzli Vrh tot en met het bruggehoofd van Tolmein richten de ltalianen nog altijd wanhopige pogingen. Met name de hoogte ten W. van Bint Lucia wordt voortdurend aangevallen. Alpenjagers drongen hier binnen. Het 53e en 86e regiment iufanterie wierpen ze weldra er weer uit. Ook in den sector van de Isonzo, tusschen de bruggehoofden van Tolmein en Goerz, waar vooral bij Plava hevig is gevochten, kon de vijand nergens binnendringen. Voor het bruggehoofd van Goerz mislukten reeds gisteren verscheiden pogingen van aanval. Tegen den Monte Sabotini rukte gisteren na een krachtige voorbereiding door de artillerie zeer sterke Italiaansehe strijdkracbten tot den aanval tegen deze een bebeerschende steliing vormenden berg en tegen Oost-Slavia op. Het gevecht golfde heen en weer, duurde ook 's nachts voort en eindigde biermede, dat onze troepen alle steliingen stevi'g bezet hielden. Aan den rand van de hoogvlakte van Doberdo woedde de slag voort, in den sector tusschen Mainizza en den Monte dei Sei- bussi met onverminderende kracht, terwijl in het Zuideljjk gedeelte de dag en de nacht kalmer verliepen. De telkens met versche krachten herhaalde aanvallen van den vijand mislukten volkomen. Slechts tijdelijk ge- lukte het de ltalianen in enkele onzer voorste loopgraven te nestelen. Onze infanterie, in het bizonder het wakkere 39ste regiment heroverde ten Z. van San Martin in een handgemeen haar steliingen telkens opnieuw. ROME, 24 Oct. (Reuter.) Het officieele bericht meldt De ltalianen hebben nieuwe voordeelen behaald in het dal van de Sedre, waar zjj de kom van Bezzecca binnendrongen en een dorp en de hoogten, die het uit het Noorden beheerschten, vercueesterden. De zuidooste- lijke helling van den Mrzli is geheel bezet. Op de Karst hevige gevechten den ge- heelen dag en gisteren, met wiust te- Peteano en bij Marcoltini. Aan het Isonzofrout hebben wij gisteren 1003 gevangenen gemaakt en 3 machine- geweren en auder materieel genomen. TEll NEUZEN, 25 Oct. 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 774.4 Bodo. Laagste barometerstand 761.2 Haparanda. Verwachting tot den avond van 26 Oct. Matige tot krachtige tijdelijk stormachtige noordelijke tot noordoostelijke wind zwaar bewolkt tot betrokken; waarschijnlijk eenige regen, iets kouder. Naar men ons bericht hebben de collectes welke dezer dagen zijn gehouden ten bate van het tehuis van alleenstaande blinden van alle gezindten uit Nederland, gevestigd te Wolf'hezen, o. m. opgebracht te Ter Neuzen 26,531/2, te Hoek 95 en te Zaamslag 279,60, welke bedragen door het bestuur in dank zijn ontvangeu en goed besteed zullen worden. De Vice-Admiraal, commandant in Zeeland, heeft de volgende verordening vastgesteld Art. 1. ledeie landbouwer in Zeeuwsch- Ylaanderen, die tarwe verbouwt, is verplicht om vier Hectoliter goede baktarwe in voor- raad te houden tot aan den eerstvolgenden nieuwen oogst. Deze voorraad mag alleen in geval van nood, bepalen door het militair gezag, worden aangesproken. Art. 2. De burgemeesters zullen de voorraden bedoeld in art. 1, ieder voor wat zijne gemeente betreft, elke maand doen opnemen. Art. 3. Overtreding van deze verordening wordt gestraf't met hechtenis van ten hoogste eene maand of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Kanaal van Zuid-Reveland. De Commissaris der Koningin in Zeeland maakt bekend dat het kanaal door Zuid- Beveland van 27 October tot en met 1 November a.s. zal worden afgelaten tot 9 d.M.—N.A.P., waardoor de diepte in het kanaal wordt verminderd van 65 tot 53 d.M. ZAAMSLAG. Vrijdag 1.1. sloeg een koppel paarden, voor een wagen gespannen op hoi, waardoor de geleider A. Verpoorte van en onder het voertuig vie!, terwijl hij van een der paarden nog een slag ontving. De man klaagde over hevige pijn en is per as naar zijn woning vervoerd. AXEL. De zijlijn van den Zeeuwsch-Vlaamschen stoomtram loopende van Drie Schouwen over Zuiddorpe naar Moerbeke is, wat het gedeelte op Nederlandsch grondgebied be treft thans voltooid. Naar wij vernemen, zal binnen eenige dagen ook het gedeelte op Belgisch grond gebied aangesloten worden. Alsdan kunnen cte bergen beetwortelen, die bij Zuiddorpe en te Roode Siuis aan de lijn liggen, naar de suikerfabriek te Moerboeke vervoerd worden. ^ECIiTSZ^KEI. Omtrent de zaak tegen A CI., te Zuid dorpe, die Vrijdag voor de rechtbank te Middelburg terecht stond, beklaagd van mishandeling van F. B. Pieters, ontleenen wij aan de M. Crt. De getuige Pieters verklaarde, dat hij in den avond van 18 Juni met Van deVijver in de herberg van Nieuwland was, waar ook beklaagde vertoefde. Er is niets bij- zonders voorgevallen. De beide getuigen gingen naar de herberg van Dertdaar ging Van de Vijver even naar buiten. Toen getuige ook naar buiten kwam, had Van de Vijver woorden met bekl., die ook tegen hem (Pieters) begon te schelden. Zij gingen bekl. achterna om te vragen wat er gaande was. Toen haalde bekl. een mes voor den dag en stak getuige in den buik, waardoor een darm en het buikvlies naar buiten kwamen. Getuige is 35 dagen onder behandeling geweest. Bekl. zegt dat de ruzie reeds bij Van Nieuwland is begonnenbij het cafe van Dert ontmoette hij Van, de Vijver, die be gon te schelden. Bekl. liep daarop het straatje in, gevolgd door Pieters, die hem bjj den keel greep, en een paar slagen op het hoofd toebrachtdaarop werd bekl. kwaad en bang en stak met zijn mes. De tweede getuige, A. van de Vijver, werkman te Zuiddorpe, werd evenals de eerste getuige door den president zeer uit- drukkelijk op de waarde van den eed ge- wezen. Hij verklaarde in dezelfden geest als Pieters. Bekl. begon bij van Dert te schelden. Pieters ging met bekl. het straatje inget. volgde en pakte Pieters beet. Hij zag bekl. een stekende beweging maken. De derde getuige, J. Seijhors, vrijwiilig soldaat, te Vlissingen, heeft Pieters binnen- gebracht nadat hij gestoken was. Van het feit zelf heeft hp eigenlijk niets gezien. De volgende getuige P. Ingelse, hospitaal- soldaat, thans ook te Vlissingen, heeft den gewonden man voorloopig verbonden. Als deskundige verklaart deze getuige dat de wond kan zijn toegebracht met het hem vertoonde mes. De laatste getuige, J. van Sluis, opper- wachtmeester der marechaussee te Axel, heeft den indruk. dat de beide eerste ge tuigen bekl. hebben staan opwachten. Bekl. nogmaals ondervraagd, houdt vol te zijn aangevallen. De substituut-officier van j ustitie meende, dat als de beslissing der rechtbank in het nadeel is van bekl. een vrij hooge straf zal moeteri worden opgeiegd, maar de officier heeft van het begin af getwijfeld of de beide boofdgetuigen wei de waarheid spreken. De verklaringen van beiden klopten mi ook niet geheel. De officier neemt am, dat iemand die aangerand wordt, niet lang er over kan denken, wat hij tot verdediging moet doen. Bekl. was, als hij werkelijk aangerand is, gerechtigd het mes te gebruiken. Spreker neemt aan, dat er ook in de herberg van Nieuwland reeds ruzie is geweest. Uit de tegenstrijdigheden in de verklaringen van Pieters en Van de Vijver ontstaat zooveel twijfel, dat de officier meent te moeten eischen ontslag van rechtsvervolging. De verdediger Mr. H. J. C. Groot, bracht hulde aan den officier voor zijn onpartijdig requisitoir en ging zijnerzijds de feiten na, er op wijzende, dat bekl. gunstig, maar de beide getuigen Pieters en Van de Vijver ongunstig bekend staan, en sloot zich bjj het requisitoir van het 0. M. aan. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN, Van de oude ,/Groene Amsterdam cuer" verscheen jl. Zaterdag het 2000ste nummer. Dit was ingericht als feestnummer. Het bevatte verschillende gelegenheidsartikeien, een bloemlezing uit de platen van den be- kenden teekenaar van dat blad Braakensiek, benevens verschillende zelf-portretten van Nederlandsche carrieatuur-teekenaars. Speenhoff dicbtte er een gelegenheidslied voor, dat ook bij het blad werd toegezonden. Lang gezwegen. Drie jaar geleden wer.d te Zeist een oud echtpaar beroofd van de spaarduitjes ad J" 100. Als verdacht werd aangebouden zekere van E., docb weder vrij gelaten, daar er geen bewijs was. Thans is de man opnieuw aangebouden en heeft bij bekend. Talrijke veroordeclingen. In het joDgste nummer van bet Algemeen Politieblad staat een en dezelfde persoon, zekeren J. K. niet minder dan 69 maul gesignaleerd voor het moeten ondergaan van straffen hem door den kantonrechter te Haarlem opgeiegd wegens jachtwetover treding en wegens bet loopen op verboden grond. Totaal moest bij aan boeten 1215 betalen, daar hij 12 maal tot een geldboete van 30 en 57 maal tot een van 15 is veroordeeld. Die wist den weg. Op het politiebureau te Middelburg meldde zich gisteren een man, een bekenden drinker, die reeds meermalen wegens open- bare dronkenschap werd gearresteerd en die thans weder zeer onder den invloed van sterken drank was. Hij vroeg om als je blieft te worden opgeborgen alvorens hij door agenten op straat werd aangebouden, De „Noordzee V". De rampspoedige logger ,/Noordzee V", K. D. 171, aan boord waarvan bet ondoor- grondelijk drama heeft plaats gehad, is eergisterenmiddag door de sleepboot vPool- zee" te IJmuiden biuneuge^lejjpt. De logger was geheel afgetuigd, docb vertoonde duidelijk nog de sporen van bet hevig ge vecht, dat aan boord heeft plaats gehad. Verschillende onderdeelen van den logger waren vernield geworden. Het journaal was door den schipper en den stuurman tot op 3 September bijgehouden. Vette baantjes. Onlangs werd gemeld, dat alleen van uit Maastricht per maand minstens 1.000.000 kilo brood wordt uitgevoerd. Tlians kun nen we meadeelen, dat de to tale ho-eveelfieid welke mede van Eijsden, Oud-Vroenhoven en eenige andere plaatsen daar in de buurt per week worden uitgevoerd twee mil linen zeshonderdduizend kilo bedragen. De oonsenten voor dezen uitvoer worden afgegeven door een lid der commissie, woon- achtig te Maastricht. Of de leden dezer commissie, wier zetel is gevestigd te Geldrop, bezoldigd zijn, of zich enkel uit pure nien- schenliefde met deze zaak onledig houden, is niet bekend. Op zijn minst worden natuurtijk eenige administratiekosten in rekening gebracht, en wet tot een bedrag van 1 per 1000 K.G. brood. Waarlijk niet te veel, doeh bij den huidigen gang van zaken toch per- week voor dat eene cominissielid opleverende het niet onaardig bedrag van tweeduizend zesr honderd gulden. En dan zijn er nog oommissies voor den uitvoer van vleesch, spek, kaas, boter, eieren, groenten enz.! schrijft de Rotterd. Een aardig verweer. Voor een HiMegersbergschen melkhoer, (die op 6 Januari j.l. melk van ondeugdelijke s am ens telling zou hebben verkocht, maar door den kantonrechter niet gestraft werd, werd in appal 6 dagen hechtenis geeischt. Mr. Pompe van Meerdervoort kwam als ge- machtigde met een aardig verweer: Ami den keunneester, die zich legitimeerde voor hij de melk in besilag nam, heeft beklaagde de melk voor onderzoek en niet voor con- sumptie verkocht. De kantonrechter liad| dus gelijk, toen hij den melkhoer van alle rechtsvervolging ontsioeg. Wreed. Een bond kwam den winkel binnen van een silager te Utrecht. De stager greep een groot mes. en wierp dit den bond in het ilichaam, zoodat alleen het heft uit het lichaam van het dier stak. De eigenaar van den bond, de heer E., bracht zijn trouwen viiervoeter naar 's Rijks veeartsenijschood ter behandeling, doch de leans tot behoud van het dier is gering. Tegen den onvoorzichtigen, driftigen sta ger is proces-verbaal opgemaakt. (Tel.) De gezajnt le Rome. Blijkens een bij de familie in den Haag ontvangen bericht is de toestand van den Nederlanschen gezant bjj den H. Stoel nog steeds ernstig. Mevrouw Regout en haar zoon zijn thans te Rome aangekomen. Nieuwe belastingontwerpen. De nieuwe belastingontwerpen, opgesomd onder de rubriek binnenland, zijn heden bjj de Tweede Kamer ingekomen. Logger gestrand. By het binnenvaren van den Nieuwen Waterweg is de logger SCH 234 aan den Hoek van Holland op de Noorderpier ge- loop-'ti en gestrand. De bemanning is ge- red. De lading (11 last haring) is verloren. De zaak van de „Noordzee V". Het dossier van den rechter-commissaris te Den Haag, belast met de instructie in de zaak van de Katwijker visschers, ver dacht van moord op 3 hunner kameraden, aan boord van de logger Noordzee V, is thans ter hand gesteld aan de psychyaters, de heeren Plet, directeur van het krank- zinnigengesticht te Loosduinen en DekNatel, directeur-geneesheer van de strafgevangenis te Scheveningen, welke heeren zullen hebben te onderzoeken, of de verdachten voor huune daad toerekenbaar zijn. De schipper Vlieland vertoeft reeds in het krankzinnigengesticht te Medemblik. Hulst, 25 Oct. 1915. Rotterdam, 25 October. Graanmarkt. In het buitenland nameljjk jn Noord-Amerika daalde voor Tarwe en Mais de termjjn-markt, op voorspelling van grootere aanvoeren. De binnenl. markten handhaafden de prijzeu van Tarwe, Rogge, Gerst en Haver. Boonen en Erwten worden iets hooger genoteerd. Heden werden alhier geveild circa 250 tons Amerik. Lijnkoeken en 15 tons Amerik. Brouwgerst, alles min of meer beschadigd. Lijn- en Koolzaad blijven vast in prjjs. Karwjjzaad onveranderd. Buitenl. Granen. Rogge per 2100 kilo La Plata 308Western 2e 300 a f 305 Gerst Californische 290 La Plata 230 Amerik. Mais, mixed naar qualiteit 195 a 210 La Plata f 186 per 2000 kilo; Boekweit 310 prima State per 2100 kilo; Haver 11,75 a 12,50 per 100 kilo. Heden veiling van 1500 ton afwjjkende regeerings Mais. Binnenl. Granen. Tarwe 12,a 13,—Rogge niet geDoteerd Zomer gerst 14, a 14,— VVintergerst f 13,5t> a 14.25 Chevalier 14.75 a f 15,25; Haver 13,— a 14,per 1D0 kilo. WiUe Boonen f 21,— a 7 24, Bruine Boonen f 18,— a f 20,25 Kook- erwten 18, a 20.— per hectol. Veemarkt. Ruudetprijzen 88 a 103 Ossen 86 a 102 Stieren 80 a 94,^ Kalveren 90 a 105; Schapen 72 a 80; VarkeDS 88 a 96 licht soort. 86 cent nper kilo. Melkkoeien 195 a 370<; Kalfkoeien 210 a 400 Stieren 160 a 320 Vaarzen 125 a /210; Pinken T 95 a 120 Vette kalveren 80 a f 100 Fokkalveren 20 a 32 Nuchtere 16 a 17; Biggen 16,— a 24,— Slacbtpaarden 100 a 170 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche en Geldersche 3,a f 3,50 Dito Eigenheimers f-3, - Brielsche kralen 3,50 a 3.75'1; Red Stars 2,80 a 3,Poters 2,25 a /2,50 per mud. Boterprijzen in vaten 68 a f 72 Stukken van i/2 kilo 90 a 95 cents. Zoetemelksche Kaas f 79 a '81 per 100 kilo. Leidsche als voren. WeiniguKandel. Eieren 8,a 9.— per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin groot gele en bruine 8,50 a 9,— per baal van 60Isilo. Vlas. Blauw Holl. f 4,50 a f 4,80 Holl. geel f 5,Zeeuwsch wit f 4, a 4,50 per steen. Lijnzaad 36,a 38, Koolzaad hooger. Kanariezaad 34,a 35 per 100 kilo. Karwjjzaad 25,— a 26,per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 9 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 52 en beste Santos 50 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Oct./Dec. lS1/^. Beurs-noteering. 1 Ter Amsterdamsche Beurs was ,vorige week de Amerik. afdeeling niet bij^onder willig Petroleum-waarden kalm. Rubbers vast. Tabakken verlaten. Marine waarden zonder koersverschil. Binnenl. Sfclkeepvaart weer vaster. Nationale Staatsfondsen iets zwakker. Russen stil. Goud Rdssen 4 °/0 54 a 56 percent. Geld 3 pef^ht. Wisselkoers: Londen/ll,33v?—11,43% BerljjnHamburg 49,52 50,02. farija 41,20—41,70. Hulst, 25 Oct. Veilingseieren V. P. N. 7,65 per 100 stuks. Aanvoer 3500 stuks. ril 3 Daak uw nieren voor uw goede gezoud- beid. Zij zijn de veiligheidskleppeu, die het bloed filtreeren en de vergiften eruit verwjjderen. Opwekkende dranken,, als bier, alcohol, thee en koffie verzwaren het regelmatig filtreerende werk der nieren. Evenzoo te veel eten, voornameljjk van vleesch. En ook overspanning, zorgen en gebrek aan lichaamsoefening. Als de nieren verzwakken, kom haar da!Ar 011- middellijk te hulp. Rugpjjn, waterstoornissen, duizeligheid, zenuwachtigheid of verlies aan gewicht toonen, dat urinaire vergiften zich ophoopen en dat gij rust moet nemen en de nieren verzorgen, anders loopt gij gevaar rheu- matiek, niersteen, waterzucht of misschien chronische nierontsteking te krijgeh. Verminder zoo mogeljjk uw werk. Neem dagelijks eenvoudige lichaamsoqfening (wandeling), gebruik minder zwaar voedsel of geestrijke drauken, rust en slaap meer, en versterk de nieren met Foster's Rugpjjn Nieren Pillen. Urinaire en nierstoornissen zijn een bepaalde ziekte en behandeling dient be- paaldeljjk op deze organen gericht te zjjn. Foster's Rugpjjn Nieren Pilien dienen al leen voor de nieren en urinewegen, en voor niets anders. Wanneer met dit genees- middel wordt begonnen voor de nieren ernstig aangetast zijn, zullen goede resultaten volgen, maar het is niet verstaudig om uw nieren lang te verwaarloozen. Te Ter Neuzen verkrjjgbaar bjj de wttl. A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending gescbiedt franco na ontv. v?"post- wissel a 1,75 voor een of 10,jj, voor zes doozen. EiscKt de echte Foster's RugpjjmNieren Pillen, weigertoj elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- imK delsmerk. voor belangherbenden! g Laatste Kwartier Zondag 31 GBUober voormiddag 4.59 uur. 26 Oct, Zon op 6,44 onder 4,4®' uur 27 n n n 6,46 4,4'L 28 v 6,48 4,39 De lantaarn voor wielrjjders moet een half uur, die voor voerliedeq pen uur na zonsondergang branden. SCHEEPVAARTBEWEGim Van 22 Oct. tot en met 24 Oct. werdtn langs de Oostsluizen alhier 62 binnen- vaartuigen op- en 82 afgeschutlapgs de Middensluizen 58 op- en 27 afgeschut en langs de Westsluizen 5 op- en 2 afgeschut. Positie der Stoomachepeti. Zitting van 22 October 1915. Veroordeeld zijn: P. v. d. V. en T. M., zonder beroep te Assenede, ter zake van overtreding der Jachtwet, ieder tot eene boete van f 10, subs. 4 dagen hecht. B P. M., zonder beroep te Sas van Gent, ter zake van het niet voldoen aan een bevel van het Militair gezag, tot een boete van 30, subs. 10 dagen hecht. A. d. B., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake van het niet sluiten op tijd, tot een boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. S. R., zonder beroep te Axel en V. B., zonder be roep te Ter Neuzen, ter zake van strooperij, ieder tot een boete van 1, subs. 1 dag heeht. P. F. v. K., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij tweede herha- ling, tot hecht. van 4 dagen. L. d. M., kuiper te Sas van Gent, ter zake van openbare dronkenschap, tot een boete van 2, subs. 2 dagen hecht, D. F. v. C., landbouwer te Axel, ter zake van vee te laten loopen op eens anders grond, tot een boete van 4,subs. 1 dag hecht., met toewijzing van den eisch tot schadevergoeding van een betrag van twintig gulden. C. M., koopmanP. v. H., koopmanE. v. d. B., werkman A. W., kanaalwachter, alien te PhilippineP. N., wagenmaker te Draaibrug, ter zake van het loopen over eens anders grond. ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag "hecht R. d. M., visscher te Philippine, ter zake van het niet voldoen aan een bevel van de Militaire Macht, tot een boete van 5, subs. 1 week tuchtschool. L. S., koopman te Kortrijk, ter zake van bet niet inleveren van een wapen en amunitie, tot hecht. van ■1 "dag. I). B. en L. de R., schippers te Rotterdam; E. v. Wschipper te GentA. d. B.. schipper te Rupelmonde, ter zake van het niet voldoen aan een bevel van de Militaire Macht, ieder tot een boete van 2, subs. 2 dagen hecht. C. d. K., Iiandelaar te Gent, ter zake van over treding der Muntwet, tot eene boete van I, subs. 1 dag hecht. J. A. v. d. B., klerk en A. A. A. M., onderwijzer, beiden te Axel, ter zake van overtreding der Vissche- rijwet, ieder tot een boete van f 1, subs. 1 dag ht*ht., met verbeurdverklaring der hengels. C. A., bierhuishouder te Westdorpe, ter zake van niet sluiten op tijd, tot een boete van J 1, subs. 1 dag hecht. J. M. B.F. J. B., beiden arbeiders enE.d.C., fabriekswerker, alien te Westdorpe, ter zake van het verblijven in een bierhuis na sluitingstijd, ieder tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hecht. J. M., arbeider te Zaamslag, ter zake van Leer- plichtwetovertreding, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. A. J. B., werkman te Philippine en J. B., arbeider te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. M. d. V., landbouwer te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. A. D., landbouwer; F. R. v. H.,sehrijver, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. J. H. G., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 4, subs. 1 dag hecht. P. D., landbouwer te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. P. d. C., straatwerker en A- d. J., knecht, ter zake als voren, ieder tot eene f boete van 2, subs. 2 dagen hecht. 0. J. E M. V., zonder beroep; M. C. F. v. G., zonder beroep; W. d'H., fabrikant, alien te Sas van Gent, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen heeht. 1. B., arbeider te Philippine, ter zake van het fietsen zonder bel, tot eene boete van /I, subs. 1 dag hecht. T. d'H., landbouwer; T. G., wagenmaker; A. A. M. v. W., landbouwer, alien te Westdorpe, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. L. B. E., landbouwersknecht te Assenede, ter zake als voren, tot boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. I. d. P., landbouwer en J. D., landbouwersknecht, beiden te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. M., knecht te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. L. d. F., knecht te St. .Jansteen, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. VrijgesprokenL. v. C., broodjager te Axel, ter zake van Jachtwetovertreding. Ontslagen van rechtsvervolging F. S., koopman I. P. A., onderwijzerF. S., opzichter J. H., koopman, alien te Zaamslag, ter zake van overtreding der Brandweer-verordening. TER NEUZEN. Huwelijks aangiften. 22 Oct. Cornelis van Doese- laar, oud 21 j., jm. en Johanna Magdalena de Koeijer, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Oct. Paul Joseph Leon Marie Standaert, oud 23 j., jm. en Suzanna Donze, oud 20 j., jd. Arie Jansen, oud 19 j., jm. en Adriana de Feijter, oud 24 j., jd. Geboorten. 17 Oct. August Felix, z. van Theo- phiel Goossens en van Philomena Sophia Jacobs. 19 Oct. Cornelis, z. van Leendert de Kraker en van Francina de Feijter. 20 Oct. Margaretha Elizabeth, d. van Oscar Constantinus Leo Van Opstal en van Joanna Maria Lettani. Johannes Cornelis, z. van Petrus Adriaan Eekman en van Maria Suzanna Sroto. Overlijden. 20 Oct. Albertus Hendrikus van Urk, oud 6 w., z. van Hendrik en van Jantje Moraal. 21 Oct. Jantje van Urk, oud 6 w., d. van Hendrik en van Jantje Moraal. Franciscus Goossens, oud 62 j., echtg. van Bertina Maria Nijskens. Jacobus Dieleman, oud 39 j., z. van Andries en van Catharina Geelhoedt. 23 Oct. Adriana Hamelink, oud 9 j., d. van Krijn en van Krina van Drongelen (overl.) AXEL. Huwelijks-aangifteu. 6 Oct. Jozias Jan de Feijter, oud 45 j., weduwn. en Catharina Dieleman, oud 28 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Oct. Charles Louis Franciscus Schaut, oud 29 j., jm. en Clothilda Maria Verstraeten, oud 25 j., jd. 14 Oct. Johannes Cornelis Deij, oud 22 j., jm. en Krina Hendrika Mechelina Mangold, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Oct. -Eugene Johannes Isidorus, z. van Pieter Johannes Anthouie Kegels en van Emeren- tia Stiijdonck. 5 Oct. Maria Tanneke, d. van Jannis de Kraker en van Dina de Feijter. 7 Oct. Jacobus z. van Jacobus Buijze en van Elisabeth Cornelia den Exter. 45 Oct. Maria Louisa, d. van Seraphinus de Clercq en van Judoca Michielsens. Overlijden. 9 Nov. Edutnondus Franciscus de Brouwer, oud 2 w., z. van Josephus en van Emma Leonia Maria de Vliegher. 14 Oct. Neeltje Sara Jansen van Rosendaal, oud 9 j., d. van Cornelis Nicolaas en van Francina Maria de Bruijne Middenprijs per 100 KG. Tarwe 12,50 a /13, Rogge (nieuwe) /12,a /1250, WiDter^rst 13,50 a /14,Zomergerst '13,a 13,50, Haver 12,a 12,50, Erwten f 23,a 24,50, Witteboonen /23,— a /24,Bruine boonen 23,a J 24,Duivenboonen 22,a 23, Paardenboonen 16,— a 17,—, Boekweit Lijnzaad 29,— a 30,Aardappels 3,— a. 8,25. Koolzaad per zak van 106 liters f a Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,75. Ter weekmarkt waren aangevoerd 38 stuks rund vee, 21 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 25 stuks rundvee, 18 varkens. iD'J JO-XT* - /L' s.s. ELISABETH van Rosario naar Aalborg en Kopen- hagen vertrok 22 dezer van Las Palmas. s s. HELENA van Gulfport naar Rosario. s.s. MAGDALENA van Bosario naar Rotterdam, pas- seerde 15 dezer St. Vincent, s.s. CORNELIS in lossing te Rosario

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3