1 Mi lie1 i ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOK 2EEUW8CH-VLAANDEREN. No. 6292. Dinsdag 26 October 1915 55e Jaargang. De Commissaris der Koningin in Zeelaad De Oorlog. AEONNEMENT ADVERTENTSEN FETTILLKTOH. Teleloon 25, "iiriS verscbUnt MaanSag', Woensdag- en YrUdagaTend, uitgezonilerd op Feestdagen, til de Firma P. J. VAN DE SANDE BINNENLAND. te Tsr Kenzen. gggggammmmaaumKmmmKmaMmammmimammmmmimmHmnKmmmmesmmammmmmmKmmmmm MMMOMMi ■AffiatgmWI ffifflH* KV&'i 5 Per 3 maanden binnen de stad 1Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie 1.40, voor Ned.-Indie en Amerika 1.65, overig Buitenland 2.—. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij aile Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij ctis'SGt© opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend, Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 Utsr op den dag der uitgave. maakt bekend, dat de rolbrug over het binnenhoofd van de Middenschufcsluis te NEUZEN, van 25 October a.s. af tot nadere aanhondiging, vooralle verkeer zal zijn afyesiioten eu dat gedurende die afkuiting het verkeer zal worden onder- bouden met een veerpont, op ongeveer 140 M. ten zuiden van de bovengenoemde bvug. Middelburg, 21 October 1915. De Commissaris der Koningin voornoemd, DIJCKMEE8TER. Gezant Ragout. De toestand van Mr. L. W. H. Regout is, biijkens een Vrijdag ontvangen bericht, zeer ernstig. De gezant is voorzien van de HO. Sacramenten der stervenden. Zijn geneesheer, Dr. Marchiafava, geeft weinig hoop up herstel. De kardiriaal-staatssecretaris bracht uit naam van den Paus den zieke een bezoek. De gezant vertoeft in de kliniek op de Via Toscana. Een Zaterdag bij de familie in Den Haag ontvangen bericht iuicit, dat de toestand van den patient nog niet hopeloos is, hoewel zijn zwakte toeneemt. De Paus laat zich geregeld van den toe stand van Mr. Regout -- wiens ingewands- ongesteldheid met bioedverlies gepaard scbijnt te gaan op de hoogte houden. Onze gezant te Boecharest. Reuter seint uit Londen Het dagblad de Morning Post" ont- vangt uit Boecharest het bericht, dat de Nederlandsche gezant aan een Duitsch-ge- zinde (Germanophile) agitatie deelnam, openlijk verkiarende, dat Nederland tot den Duitscben (Staten) Bond confedera tion") behoorde toe te treden. Wij behoeven onzen lezers wel niet mede te deelen, schrijft het Alg. Hbl., dat dit bericht ten eenenmale onj list moet zijn en niet het allerminste geloof verdient. Wij aehten het volkomen uitgesloten dat een Nederlandsche gezant op een dergelijke wijze zijn plichc als zoodanig zou verzaken. Trouwens, de buitenlandsche telegrammen van de Morning Post" zijn op ons redactie- bureau berucht om hun onbetrouwbaarheid. Wij veronderstellen dat hier wel eenige persoons- of naamsverwisseiing in het spel zal zijn. Onze gezant te Boecharest is Jhr. Dr. C. van Vredenburgh. En een der redacteuren, verantwoordelijk voor den in- houd van het Duitsche propaganda-blaadje en anti-Engelsch hitsblad -- #de Toe- komst", is een Dr. W. C. A. baron van Vredenburch. Hieruit blijkt echter wel welk een sleeh- ten dienst zij aan hun land bewijzen, die ten gerieve van een der strijdvoerende landen in ons laud propaganda maken. Relasting- «n verzekeringsontwerpen. Verwacbt wordt, dat de belastingontwerpen heden bij de Tweede Katner zouden worden ingediend, op drie na, welke waarschijnljjk de volgende of de daarop volgende week zullen worden ingezonden. Het zijn de Effectenbelasting, de Tabaksbelasting en de Voornamenbelasting. Een wetsontwerp, is nog in voorberciding de technische herziening van bet tarief, waaromtrent dus op bet oogenbtik nog niet is te bepalen, wanneer het zal worden in gediend." Echter zal uit de toelichting bij het ontvverp op de grondslagen van het be- lastingstelsel blijken, wat met die technische herziening wordt beoogd en hoeveel baien de regeering zich voorstelt, daaruit voor de schatkist te trekken. Ook met de belastingherziening verband houdende wijzigingen in de aanhangige voorstellen beireffende de gemeentebeias- tingen en het wetsontwerp tot wijziging van de regeling van de financieele verhou- ding tusschen het rijk en de gemeenten zullen waarschijnlijk over een of twee weken kunuen volgen. De verzekeringsontwerpen zullen zeer waarschijnlijk aan het einde van de vol gende ot in het begin van de daarop vol gende week aan de Kamer worden aange- boden. Aardappelen. Naar het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag uit goede bron verneemt, kan er op grond van de verkregen gegevens omtrent de opbrengst van den oogst, vau uitvoer van aardappelen geen sprake zijn. Daardoor zal ook beschikbaarstelling van aardappelen door de aardappelenvereeniging niet kunnen geschieden. Het zal dus volmaakt overbodig zjjn, ver- zoekschriften omtrent het verkrijgen vau uitvoer of het beschikbaar stellen van aard appelen tot den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel of to tde rijkscommis- sie van toezicht te richten. Margarine. Tegenwoordig wordt er aan het station Vlake zooveel margarine aangevoerd, dat de spoorwegmaatschappi) het noodig geacht heefr, hier een ladingmeesler te stationeeren. De margarine wordt naar Zeeuwsch-Vlaan- deren vervoerd en verder, naar men zegt, over de Belgische grens. (M. Crt.) Uitvoerverbod van nikkelen en bronzen pasmunt. Het St.bl. no. 436 bevat een Kon. besl-uit van 21 dezer, houdende verbod van uitvoer van nikkelen en bronzen pasmunt van het Koninkrijk der Nederlanden. De uitvoer van nikkelen en bronzen pas munt van "het Koninkrijk der Nederlanden is verboden van den dag der afkondiging van dit besluit. De Kroon behoiudt zich voor, dit verbod tijdelijk op te heffen of in bijzondere geval- len daarvan ontheffing te doen verleenen. Geldmiddielen der Nctderl. Rank! Van week tot week stijgt de hoeveelheid gouden en 7. fiver en munt en muntmaterieel bij de Nederl. Bank, tengevolge van de toe- vloeiing uit het buitenland. De vorige week nam de voorraad toe van 392.4 tot 395.5 millioen, waartegenover een bedrag stond van respectievelijk 544 eii 547.7 millioen aan in oniloop zijnde bankbiljetten. Het beschik baar metaalsaldo was geklommen van 279.9 tot 281.1 millioen, zoodat de Bank volgens, de wet nog mag uitgeven 1105.6 millioen aan bankpapier, zijnde het vijfvoud van het me taalsaldo. (Tijd.) Terdoodveroordeelingen in Belgie. Van bevoegde zijde wordt er de aan- dacht op gevestigd, dat, waar, naar aan- leiding van de ter-dood-veroordeeling van verschillende pergonen, in Belgie stappen zijn gedaan, ais het verzoeken om gratie, die stappen niet alleen door den bpaanschen en den Amerikaansehen gezant, maar ook, gezamenlijk met hen, door den Neder- iandscheo ge.zantschapsraad te Brussel, den heer Van Volleuhovec, zijn gedaau. (N. R Crt Dure eieren. Niemand hoeft er zich over te verbazen, dat de eieren in 1915 zoo schrikbarend duur zijn geworden. Eenige cijfeis in het ,/Neder'iansche Landbouwweekblad" maken dat duidelijkDaar wordt een vergelijking gemaakt tusschen den invoer en den uitvoer van eieren in de eerste acht maanden van 1915, en die in de overeenkomstige tijd- vakken van 1914 en 1913. De invoer bedroeg in de eerste acht maanden van 1915 slechts 52.000 KG te- genover 9.229.000 KG. en 3 2.282.000 KG. in de eerste acht maanden van 1914 en in die van 1913. De invoer bedroeg dus in 1915 iets meer dan */g pOt. van dien van 1914! Tegelijkertpjd werden veel meer eieren uitgevoerd dan in. de beide voorafgaande jaren. De uitvoer der eerste acht maanden bedroeg in 1915: 27.047.000 KG., tegen 18.560.000 KG. in 1914 en 18.690.000 KG. in 1913. In 1915 was dus de uitvoer on geveer 50 pCt. hooger dan in 1914 en in 1913. De algjemeene toestand. Een bericht uit Madrid meldt, dat de Duit sche Iveizer aan Koning Alfonso van Spanje seinde, gratie te hebben geschonken aan[ gravin de Belleville, mevrouw Louise Thu- lier en andere Belgen, die ter dood veroor- deeld waren voor de daad, waarvoor miss Edith Cavell haar leven niocst laten. Een besluit schrijft het „Alg. Hbl.' dat iets te laat komt. Dat nooit den indruk zal kunnen wegnernen, door de terechts.teir ling van miss Cavell veroorzaakt. Hoe be- langrijk dit besluit ook is, indien het ware uitgevaardigd, voordat de beklaagden Baucq en miss Cavell waren doodgeschoten, zou het een betreurenswaardige oorzaak van haat tusschen de volken hebben kunnen voorkomen. Waarlijk, er bestaat haat genoeg, en aan- leiding tot haat genoeg, het is niet noodig telkens weer nieuwe olie op de vlammen te werpen, opdat die nog wat hooger zullen oplaaien. In het Bussische legerbericht van Zater- dagmorgen vinden wij eenige nadere bijzon- derheden over den reeds in het Duitsche legerbericht van eergisteren inedegedeelden aanval, die eindigde met de terug trekking! van een deel der Duitsche Jegermacht en het verlies van eenige kanonnen. Het bleek, dat bij een krachtigen onverhoedschen aan val in de streek bij Novo Alexinetsj, de Bussen een gedeelte der Oostenrijksche stel- ling konden bezetten. De Oostenrijksche troepen waren genoodzaakt in een meer achterwaarts gelegen positie terug te gaan, waarbij zij 148 officieren en 7500 man als krijgsgevangenen in handen der Russen moesten achterlaten. Door dezen aanval waren de Russen, vol gens de lezing van het Duitsche legerbe richt, in den rug van een Duitsche of Oos tenrijksche batterijstelling gekomen. De ar- tillerie, die hier opgesteld was, moest even- eens aan den haat gaan en Let. naar het Duitsche legerbericht nieidde, zes kanonnen in Russische handen achter. Het Russische legerbericht meldt echter slechts, dat twee kanonnen werden buit gemaakt, benevens een aantal mitrailleurs. Het Duitsche legerbericht meldt verder, dat de tegenaanval bij Tsartorysk aan den spoorweg KowelSarny, tot een succes had geleid. Hier hadden eenige dagen geleden de Duitschers een nederlaag geleden, bij een Russischen aanval; in een tegenaanval wer den de Russen teruggedreven19 officieren en 3600 man krijgsgevangen gemaakt, een kanon en acht mitrailleurs genomen. Omtrent de gevechten bij Baranowitsji lioopen de mededeelingen uiteen: de Russen melden, dat zij de Boven-Schara overtrok- ken en de lioogten tegenover het dorp Ma- zurki bezetten, waarbij een groot aanlal ge- vangenen werd gemaakt. In een later be richt wordt dit gevecht genoemd een ,.ge- duchte slag" voor den vijand, die wellicht genoodzaakt zal zijn de streek bij Barano witsji te verlaten, hetgeen van te meer be- lang is, daar de sector van Baranowitsji de verbinding vormt tusschen het Noorder- en Zuiderfront van de Duitsch-Oostenrijk- sche legers. Het Duitsche legerbericht meldt nu, dat ten N.-O., ten O. en ten Z.-O. van Bara nowitsji de Russen een aanval deden, doch dat zij werden afgeslagen, en daarbij 8 offi cieren en 1140 man verloren. Dit is duidelijk, dat de Russische legers in de verschillende gedeelten van het Oos- telijk oorlogstooneel met groote kracht op- treden. De gevechten bij Baranowitsji too- nen dit, en evenzeer de krachtige aanvallen, die in het Noorden telkens op de Duitsche stellingen worden ondernomen en die den, Duitschers beletten vorderingen te maken in de omstreken van Dunaburg en Riga. De meening, dat de Russische legers, ten gevlolge van den langen terugto-cht, zouden hebben geleden aan offensief vermogen, is wel geheel onjuist gebleken. Met dezelfde kracht, waarmede zij een jaar geleden aan- v.ielen, treden zij thans tegen de Duitsch- Oostenrijksche troepen op, over de geheele lime. Maar moeilijker is het nu wel gewor den, de Duitsche troepen uit hun land te drijven, en de verloren gebieden te her- winnen. In den Balkan is het nog steeds een open vraag, wat Griekenland en Roemenie zullen doen. Het schijnt nu wel zeker, dat het aanbod van Engeland om Cyprus aan Grie kenland af te staan, zoo dit land zich bij de geallieerden wilde aansluiten, verworpen is. Tenminste een Reuter-bericht uit Londen meldt, dat de Grieksche regeering waar schijnlijk het jongste aanbod der geallieer den niet zal aannemen. En dr. Dillon ziet in de belangrijke Iroe- penverplaatsingen in Griekenland geen goed voorteeken voor de geallieerden. Hij meent, dat men niet langer mag rekenen op spon- tane medewerking van Griekenland met de geallieerden. Of het Vrijdag ontvangen bericht juist is, dat door de „Deutsche Tages Ztg." werd gemeld, dat Griekenland den eisch gesteld heeft aan de Entente, om de in Saloniki ontscheepte troepen weder te doen vertrek ken, en ze anders te zullen ontwapenen en interneeren, mag worden betwijfeld. Tot nog toe is nog van geen enkele zijde eenige be- vesliging van dit bericht ontvangen. De „K61n. Ztg." meldt echter, dat ten ge- volge van de bezetting van Wranja en de daardoor ontstane verbreking der spoorweg- verbinding Nisj—Ueskjoeb, het vertrek der Entente-troepen uit Saloniki naar Scrvio voorloopig is uitgesteld. Ook de liouding van Roemenie is niet duidelijk. De berichten daarover wisselen, al naar gelang de bron waaruit zij komen. Wordt van Engelsche zijde gemeld, dat men in Roemenie meent te moeten lussclienbei- den komen, om Servie te helpen, en dat de neutraliteit binnenkort zal worden opgege- ven; de „Koln. Ztg." verneemt daarentegen uit Boecharest, dat een wijziging der Roe- meensche politiek niet te verwachten is. Een bericht uit Rome aan den „Nouvel- liste" te Lyon deelt imede, dat de ILaliaan- sche ministerraad het zenden van een Ita- liaansch expeditiekorps naar Macedonic niet heeft goedgekeurd. Onder die omstandigheden wordt het voor de arme Serviers een harde strijd. Uit het Noorden rukken de Duitsch-Oostenrijksche legers op; uit het Oosten de Bulgaren, die, naar het schijnt, steun van Turkije krijgen, niet alleen voor de verdediging van Dedea- gatsj, maar ook in Servie. Het Vrijdag ontvangen Reuter-bericht over het gevecht bij Vales (Koprulu) meldt, dat daarbij in het Bulgaarsche leger Turksclie cavalerie is gezien. Bij Koprulu werd een hevig gevecht geleverd, dat volgens het Duit sche legerbericht eindigde met de bezetting dier plaats door de Bulgaren. En daar Ko prulu aan den spoorweg Saloniki-Ueskjoeb gelegen is, werd door deze bezetting ook de Taatste verbinding tusschen Saloniki en Servie verbroken. Bij Ueskjoeb splitst zich de spoorweg in twee takken, die beiden Noordwaarts loopen naar Belgrado en Sme- derovo (Semendria). Thans is echter die spoorwegverbinding niet alleen afgesneden bij Wranja en Koemanovo, dat eveneens in handen der Bulgaren gevallen is, maar ook bij Koprulu. Het wordt daardoor voor de Entente-troepen te Saloniki wel moeilijk den Serviers nog hulp te verschaffen. De OfflHrdssrselSiEtHi cm Wa'lcheren. Men weet dat de Engelschen beslist tegen- spreken dat die actie tegen de Dardanellen wordt opigegeven. Intusischen verzekert het Bulgaarsche hlad „Kampana", dat de En tente-troepen bijna volkomen de actie op Gallipoli hebben gestaakt en reeds een groot gedeelte der troepen is weggevoerd. De voor- ste vijandelijke loopgraven zijn door hen reeds eenige dagen geleden ontruimd en, door de Turken, zonder een scliot te les sen, bez'et. De geallieerden lieten overhaast belangrijke hoeveelheden materiaal, dat door de Turken werd buitgemaakt, achter. 't Opgeven van de Dardanolien-actie zou een leelijken klap voor de aanwerving van sold a ten in Auistraiie kunnen beteekenen, al verzekert de „Sydney Sun ook, dat Aus tralia 't moederland zal blijven bijstaan, al machten de Dardanellen een tweede Wal- cheren worden. Dit ziet op den oorlog, dien Engeland te gen Napoleon gevoerd heeft; de Engelschen iandden toen op Walcheren en namen Wis- singen, doch de expeditie liep op niets uit en vooral hadden die Engelschen van de Zeeuwsche koortsen te lijden. Men krijgt uit de officieele berichten der laatste dagen van het Dardanellen-front wel den indruk, of het met de pogingen der En tente om de Dardanellen te forceeren, uit is. Slechts van eenige mijnontploffingen en beschietingen door en op torpedobooten aan de kust wordt melding gemaakt. Men weet, dat Sir Ian Hamilton, de op- perbevelhebber van het Engelsche expeditie korps, naar" Engeland is teruggekeerd. Naar dezer dagen in het Engelsche Lagerhnis van regeeringswege werd medegedeeld, is ook de officier, die het bevel gevoerd heeft bij de mislukte expeditie aan de Suvia-baai uit het leger verwijderd. 33 j „Hier bij ons is het heel prettig. Ik ben vandaag heel blij, want weet je, ik gelooi dat Fedor ook komt, en al danst hij niet, toch praat hij veel met me." Als de wagen stootte, knorden de varkens, en de meisjes moesten oppassen, dat geen voichtige snuit, door het latwerk snuffelend, haar mooie rokken raakte. Eindelijk was Soltau bereikt; uit alle om- liggende dorpen was daar een groote menig- te heengetrokken. De straten waren vol be- zoekers, en van de plaats, waar de markt werd gehouden, klonken muziek, verward geluid van menschenstemmen en het loeien, hinneken, knorren en blaten van het bijeen gebrachte vee. „Grootvader reed naar de herberg „Het Duitsche huis", om uit te spannen: daar dronken en dansten de rijkere boeren, zoo- dra zij hun zaken op de markt hadden af- gedaan. Terwijl de varkens afgeladen werden, trok Liesbet haar vriendin uit de drukke gelagkamer naar de nog leege danszaal, die met groen versierd was. Het leek wel, of Liesbet een blik in Ret paradijs wierp. „Nu, wat zeg je daarvan, ziet het er niet goed uit?" „Ja, het is hier groot en mooi." In de gelagkamer voor het huis, waar zij voorbij snelden, ging het reeds luidruch- iig toe, en toen zij buiten kwamen, zag Marie tot haar schrik den gevreesden agent Muller in zijn mooie plunje voorbij loopen. Moest zij dan altijd en overal aan haar ongeluk herinnerd worden en door vrees en bedeesd- heid haar vreugde bedorven zien? Peter dreef de vette varkens naar de markt en Grootvader liep er naast. De Reermans waren ook aangekomen. Hendrik leidde zijn paard, dat hij wilde ver- koopen juist naar de markt en broeder Dirk trok het weerspannige kalf en de schapen aan een touw mee. Lodewijk spande de paarden uit. Lotte kwam de beide andere meisjes ver- heugd tegemoet, de zusters gaven Marie ieder een arm, en zoo gingen zij naar de kramen, die voor de beide dorpsmeisjes het heer- lijkste waren, dat men zich denken kon. Marie was blij om alles, wat zij zag. Alles ging hier heel anders toe dan in de groote stad. Als die groote politieagent Midler niet telkens weer opgedoken was, zou zij haar nood wel vergeten hebben, en even vroolijk geweest zijn als de anderen. Rumoer en geschreeuw klonken steeds luider in het rond. Twee stoiomdraaimoLens, een beestemspel, waarvoor een oude beer heen en weer getrokken werd door een meisje in bonte kleeding, dat hare voorstel- lingen aanprees, draaiorgels, liedjeszangers bij een zeil waarop moordgeschledenissen stonden afgeheeld, een poppenkast, oliekoe- ken, haringen met zure augurken, honing- koeken en marktschreeuwers van alle soort vermaakten vrouwen en Mnderen die in rijen af en aan liepen, terwijl de mannen druk bezig waren hun producten en vee te ver- handelen. Liesbet kocht voor zich en haar vriendin honingkoeken. Lotte knabbeide aan een zure augurk. Zij Ointmoetten bekenden, die zij begroet- ten, een vriendin van Lotte gaf deze een arm, en nu gingen zij met haar vieren. Van de plaats, waar de paarden voorge- bracht werden, klonken geroep en zweep- geknal, en groote stofwolken dwarrelden lom- hoag. Dat stoorde echter de meisjes niet in liet kijken, lachen en vroolijk zijn. Liesbet bleef staan, een voornaam uilziend jonge man sprak haar aan. Zij kende hem uit den tijd van de kostschool, zijn vader dreef een vetwarenzaak te Cel'le en de jonk- man was nu volontair op een landgoed in de nabijheid. „Zijt ge er ook, juffrouw Beer- man? inderdaad een druk bezochte markt. „Hebt ge veel aangevoerd, mijnheer Ohlke?" „Natuurlijk, ons bedrijf produceert veel.'- Liesbet ging van Marie weg en slenlerde met den jongen landbouwkundige verder. Hij kocht haar een heerlijken koek in den vorm van een hart met suikergoed en een zinnebeetdige spreuk en zeide haar, da I hij zeer blij zou zijn, als hij straks met haar mocht dansen. Grootvader had zijn varkens verkocht, hij zocht en vond de meisjes, de Beermans slo- ten zich aan, en nu gingen zij naar bet koffiehuis. „Wij darasen toch samen, Marie?" vroeg Hendrik, die bij haar kwam loopen. „Ik zal het niet kunnen." Zij keek hem nauwlettend aan. Hij scheen haar nu ge heel anders toe, vreemd, meer handeisman dan boer. Toen zij bij de herberg aankwamen, waar het zoemde als in een bijenkorf, zeide Dirk: „Nu moeten wij er eerst eentje nemen. Kom „Onze vrouwlui hebben nu ook wel trek in een kopje koffie", voegde Lodewijk er aan toe, en toen gingen zij alien in de ge lagkamer, waar zij nog slechts met moeite een tafel en sloeien konden veroveren. Spoedig stonden koffie, koekjes en punch- flessclien op de tafel. De mannen waren zeer opgeruimd, zij spraken druk over hun zaken en hadden vol geld. Overal in het rond werden de gemaakte verkoopen en inkoopen nog eens besproken. Men slo-eg met de vuisten op de tafel, schreeuwde en vloekte. Het sterk geprikkelde eigenbelang scheen wel alle an dere gevoelens der kooplui te overheerschen. Punch, koffie en koek werden in groote hoeveelheden verorberd, toen kwamen de si- garen aan de beurt, alle mannen rookten. Marie dacht, dat zij hier dan toch erg rijk moesten zijn. Haar vader en oom Hans rookten nooit; zij zeiden, dat zij er geen geld voor hadden. In de danszaal begon de muziek, men hoorde het schuiven en stampen van de dansenden. De landbouwkimdige Olilke kwam binnen en keek zoekend rond, Liesbet sprong op en verliet aan den arm van den danser de gelagkamer. Hendrik vroeg aan Marie, of zij het nu ook eens samen zouden wagen. Eenigszins bevreesd, gaf zij aan zijn uitnoodiging gehoor. De andere bloedver- wanten stolen zich er bij aan. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 1