I Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6230, Dinsdag 12 October 1915. 55e Jaargang. BINNENLAND. GEMErtGDE BEBICHIEWT" TWEIEXDH BXjAJD. Dto afzet en de kosten van het Regeeringsbrood. tlet aantal inwouers, dat hier te lande via de broodkaarten gebruik maakt, be- d^agt, naar sckatting, 2.000 000 a 3.000 000. Est aantal is grooter dan by de aanvanke- lijke berekening is aangenomen. Docb daartegenover staat, schrijft de minister van landbouw aan de Tweede Kamer, dat veelal niet gebruik gemaakt wordt van de maximum hoeveelheid brood, welke is toe- gestaan (!/s K.G. per dag.) Van een en ander is het gevolg dat de hoeveelheid meel, per dag verstrekt, niet belangnjk verschilt van het bedrag waarop dat in den aanhef werd gesehat, ni. op 700.000 K.G. per dag, of 21.000.000 K.G. per maand. Gemiddeid is 4.500.000 K.G. per week verstrekt. Uitbreiding van de maafregelen inzake broodvoorziening tot gebuild tarwebrood, kon door de Regeering niet in overweging worden genomen, uit hoofre van de al te groote last,en, die daaruit zouden voort- vloeien voor de schatkist, ter wij I zij, ge- geven de algemeene tevredenheid over de kwaliteit van het origebuild brood, daartoe ook geen aauleiding kan vinden. Wat de kosten betreft, deelt de Minister mede dat tot 15 September jl. in tolaal door het Rijk op goedkoop meel is toege- legd ruim 6.000.000. Het aantal ge- roeenten, waar goedkoop meeWworde ver strekt, bedraagt thans pl.m. 672. De Minister is ook na half Augustus met het verstrekken van goedkoop rogge- brood doorgegaan. Hiervoor zal van 15 Augustus tot einde December ongeveer noodig zijn 2.000.000. Het gebruik van Regeeringsbrood door meer gegoeden, in strijd met de bedoeling des Ministers, heeft ongetwijfeld een ver- minderden omzet van inlandsche tarwe en van tarwebloem teugevolge gehad. De Minister heeft desniettegenstaande geen vrijheid kunuen vinden om toe te staan, het Regeeringsbrood ook van inlandsche tarwe te bakken. Verbod van uitvoer van paardenvleesch. Het Stbld. no. 425 bevat een Kon. besluit van 8 dezer, boudende verbod van uitvoer van paardenvleesch. De uitvoer van paardenvleesch is ver- boden van den dag der afkondiging van dit besluit. De Kroon behoudt zich voor, dit verbod tijdelyk op te hefbn of in bijzondere ge- vallen ontheffiag te doen verleenen. Verbod van uitvoer v,an eieren. Het Stbld. no. 426 bevat een Kon. be sluit van 8 dezer, boudende verbod van uitvoer van| eieren. De uitvoer van eieren is verboden van den dag der afkondiging van dit besluit. De Kroon behoudt zich voor, dit verbod tijdelijk op te heffen of in bijzondere ge- vallen daarvan ontheffing te doen verleenen. Verbetering Nieuwen Water weg. Bij de Tweede Kamer is ingediend een vooratel ter verbetering van den Waterweg naar Rotterdam tot een diepte van 12.50 meter 4 millioen te besteden en nog 5^ millioen voor defensie-voorzieniug. Rotterdam zal J/3 moeten bijdragen. VliegmacMnes voor do Nederlandsche Regeering. Onlangs melden wij op gezag van een Amerikaansch blad, dat onze Regeering vliegmachines had besteld in Amerika. //The Wall Street Journal" schrijft thans, dat de Nederlandsche regeering twiutig Curtiss aeroplanes hreft aangekocht. De aankoop geschiedde na een reeks proef- vemingen met dit type machine, gehouden te Los-Angelos. Belasting op ooriogswinsten. Onmiddellijk na de installatie der staats- commissie voor het ontwerpeu van een tij leiijke belasting van buitengewone oorlogs winsten, heeft die commissie onder voor- zitting van dr. Bos haar eerste vergadering gehouden ter vaststelling van haar werkwijze. Het eerste resultaat daarover is geweest de benoeming van een kleine sub-corn missie, die de opdracht heeft aanvaard een voor- ontwerp uit te werken. (N. Ct.) D® Koninklijke Maatschappij „D© Scbelde." Vrijdag bestond de Koninklijke Maat- thappij //De Schelde", te Ylissingen, 40 jaar. leeds "den Wen Juni 1875 had de beer Arie Smit, te Ridderkerk, een overeenkomst gesloten met den Staat der Nederlanden, aarbij het voormalig Marine-etablissement Ylissingen aan hem voor 99 jaar in erf- pacht werd gegeven. Deze overeenkomst was op 8 September door de Volksvertegen- 1 voordiging goedgekeurd.jwaarna op 8 October de maatschappij //De Schelde" werd opge- ncht; de fabriek trad eerst in November m werking. Algemeen is bekend welk een vlucht deze fabriek genomen heeft en welk een groot belang zij voor Ylissingen is. Van de oprichters der maatschappij zijn nog in leven de heer Arie Smit, tbans president-cornmissaris, de heer Jos. v. Raalte, direeteur, en de heer J. Jauszeu, ingenieur, die beiden van de oprichting af bun be- trekkingen waaruemen. Seliade ver go ed ing voor hel stooinschip Katwijk. Nadat de Duitsche regeering, onder aan- bieding van schadevergoeding, heeft erkend, dat het Nederlandsche stoomschip Katwijk, op 14 April jl. verongelukt, door een Duit sche duikboot was in den grond geboord, zijn de Nederlandsche en de Duitsche regee ring overeengekomen, het bedrag der schade vergoeding te doen vaststellen door twee deskundigen, een door de Nederlandsche en een door de Duitsche regeering aau te wijzen. Voor de Nederlandsche regeering is als des- kundige opgetreden, dr. A. Plate te Rotter dam, oud-lid van de Tweede Kamer; voor de Duitsche regeering director Greve, diree teur van den Norddeutschen Lloyd. Het tusschen dr. Plate en director Greve gepleegde overleg heeft tot overeenstemming geleid, en de uitbetaling van het vastge- stelde bedrag aan de eigenaren van de Katwijk, de firma Erhardt en Dekkers te Rotterdam, heeft thans door tusschenkomst van de Nederlandsche regeering plaats gehad De lading der Katwijk was eigendom der Nederlandsche regeeringde waarde daar van werd eerder, na eenvoudige overiegging van de desbetreffende documenten, vergoed. Hel naderen der Voleinding? Dr. Kuyper schrijft in de Standaard Op 2 October zijn er wederom teekenen van aardoeving waargenomen, en dit maal in een geheel andere wereidstreek dan de vorige. Nu toch kwam het bericht er van uit Londen, en gemeld werd, dat er een aardschok was wuargenomen in dtwee Ecgelsche graafschappen Cumberland en Dumfries. z/Gelukkig viel geen schade te consta- teeren, die door dezen aardschok was te weeg gebracht, maar het feit van de actie in den aardbodem op die plek in Engeland, viel toch niet te ontkennen. //Nu is het opmerkelijk, dat er binnen korten tijd alzoo aardbevingen plaats grepen te ftalie, in Zuid-Amerika, in Azie en nu in Engeland, alzoo zelfs in het noorden van Europa. //Leg nu naast deze seisinographische "berichten wat de Christus voorzegd heeft, gelijk dit ons in Mattb. 24:7 en Markus 13 8 door de E /angelisten wordt voorge- legd, dan staat daar, niet alleen, dat er aardbevingen in verband met Voleinding te wachten zijn, maar zeer bijzonder dat het //aardbevingen zijn zullen in onder- scheidene plaatsen". z/ln verband nu vooral met het bericht ook van de Vesuvius, de Etna en de Strom- boli, dat nog maimer deze drie vuur- spuwende bergen aldus tegelijk in actie waren geweest, zoodat thans iets plaats greep, dat nog nooit was voorgekomen, trekt dit nieuwe bericht uit Louden van zelf zeer de aandacht. *Gd!ijk men weet, wordt ook in de Open- baringen van Johannes, als teeken van de naderende voleinding, keer op keer op zulke aardbevingen gewezen. Niet zoo alsof tegelijk daarmee het einde intrad, maar als iets dat bij het naderen der voleinding als voorbereiding te wachten stond. z/Zonder nu te willen beweren, dat het einde nabij is, blyft het toch de aandacht trekkeu, dat de combinatie van //oorlogen en geruchten van oorlogen met tijdelijke aardbevingen in onderscheidene plaatsen", niet kan nalaten om aan de dingen die komen konden, te herinneren. z/Het bevreemdt aithans, dat er, niet- tegenstaande al wat ons ter oore kwam nog zoo tal en tal van Ckristenen gevonden worden, die zelfs het letten op zulke ver- scliijnselen der moeite waard niet achten. /i-Bedoelt het Evangelie 't niet anders en acht het ook mogelijk dat het lage vet- gehalte een gevolg is van slechte behande- ling. Het O. M waargenomen door Mr. Com- bault, eischte f 15 boete of 6 dagen. In het tweede geval bekende de beklaagde heel kalm, dat zij van de melk, die zjj aan haar zwager, een meikslijter verkoopf, iederen dag room afneemt, maar het is toch niet veel, verzekerde zij. Zoowel de de kantonrechter als de ambtenaar wezen beklaagde op bet ernstige van haar hande^ ling, maar zjj scheen het niet in te zien. Voor dit maal wilde de ambtenaar voor haar nog geen bijzonder hoogen straf eischen, maar waarschuwde haar met klern voor herhaling. Daar twee monsters van haar melk respectievelijk 2.4 en 2.35 °/0 vetge halte aanwezen, luidde de eisch twee maal 15 boete of tweemaal 6 dagen hechtenis. Auto-berooving. De rijwielhersteiler W. E., die zich te Aptldoorn schuldig had gemaakt aan be- rooving van een beschonken automobilist uit Wassenaar, is door de Zntphenscbe kwam het doodsbericht van twee anderen kort nadat zjj een poosje bjj ons met verlof hadden mogen uit.rusten. Mjjn vrouw is van den schok ernstig zenuwacbtig geworden en als ze het doods bericht van onzen laatsten jongen verneemt zal zjj krankzinnig worden En ik heb zijn doodstijding al een week in mjjri zak. Moel ik het haar vertellen. Ik durf niet en ik ben maar onder een voorwendsel naar Hol land gegaan, om voorloopig aan de moeiiijk- heid te ontkomen N. v. d. D. Eetgerei voor eenhandigen. Jn dezen tijd, nu het getal der vermink- ten zoo zeer vergroot wordt, tracht men in Duitschland allerwege nieuwe instru- menten te bedenken om het leven dezer ongelukkigen te veraangenaraen of te ver- geinakkelijken. Naar in het //Zeitschrift fiir arztliebe Vortbilding" wordt meegedeeld, gebruikt. men nu met veel succes bjj bet eten een werktuig, dat uit een vork en een mes be- staat, die als de deelen vau een schaar met Men dient ook in het oog te houden, dat, als de normal© tijdsomstandigheden weer- gekeer d zijn, een heele bo el las ten van de gemeente-ambtenaren afgenomen zal wor den. Zooals „bemiddelingsbureau", „voe- ding" voor mensch en dier en militarisme. Belialve dat ze den post voor „onvoorzien" gaarne wat lrooger zag, heeft de commissie verder geen bedenkingen en kan ze dus be- houdens de gemaakte opmerkingen de be- grO'Oting goedkeuren. Overgegaan wordt tot de artikelsgewijze behandeling der begrooting, te beginnen met de UITGAVEN. rechtbank veroordeeld tot 50 boete of elkaar verbonden zijn en waarvan het mes 12 dagen, met last tot onmiddelljjke invrjj- tusschen de tanden van de vork komt Op heidstelling. De man is er dus best afge- deze wjjze kan de eenarm ge gemakkeljjk het eten op zjjn bord klein snijden. Is dit Vergiftiging. I geschied, dan is het werktuig gemakkeijjk Voor de Rotterd. rechtbank heeft terecht uit, e'kaar te nemen en kan de man de gestaan de 23jarige arbeider uit Stoiwijk, a'leen gebruiken om te eten. Het beklaagd van poging tot vergiftiging van |s an. ook weer zeer gemakkeijjk met een zijn vrouw door middel van fosfoorbrii, I ian^ 'n e^aar zetteu. Een krokodil die verdwaald was. Indien het vandaag 1 April was, zouden wij, schrijft het „Soer. NwbL", aan een zeer goede Aprilmop gaan galooven, doch het is inderdaad in waarheid gebeurd, helgeen wij Woensdagmorgen vernamen. Acliler het huis van mevr. Broese van Groenau te Sawaan op Soerabaja loopt ©en spruitje van de Ban joe Oerip-leiding. Dit spruitleidinkje is zoo smal, dat men er ge- makkelijk overlieen zou knnnen springen. 1 oen ieen der inlandsche bedienden van mevr. B. den avond te voren in het kalietje ging zitten, om te doen, wat iedereen op zijn beurt pieegI te doen, gevoolde liij eens- klaps aan zeker ilichaamsdeel een kriebelig gevoel. Opspringend en zich omkeerend stond hij tegenover een krokodil van groote lengte. Het dier hapte naar zijn arm en gaf daarin een flinke beet, doch de doodelijk verschrikte man rukte zich los en iiep luid schreeuwend weg. Onmiddellijk stroomde hel volk toe en om het monster te beletten de vlucht te nemen, plaatste men naast de beide bruggetjes over de leiding een versperring van afgedankle rails, zoodat de krokodil in zijn nauwe ge- vangenis zat opgesiloten. Hedenmofgen braclit de zoon van mevr. B., onder belangstalling van honderden toe- schouwers, het verdwaalde dier een doo delijk schot toe. De krokodil had een lengte van niet min der dan 31/2 meter. Hoe hij van de Kali Mas- monding lot daar is afgedwaald, mag een raadsel worden genoemd. Het meest waar- sclujnLijke is, dat hij door de Krambangan- en de Ban joe Oeripleiding een uitstapje is gaan maken, hopend op een of ander galant avontuur. In dat geval is liet snoepreisje echter min der prettig afgeloopen. zyn vrouw door middel van fosfoorbrjj, welke zulk een lucht verspreidde, dat de vrouw het bemerkte. Beklaagde bekende en de eisch is acht jaar. Lolisieo. Omtrent het rechtsgeding tegen Lotisico waarin de rechtbank de vordering van de eischeres tot uitbetaling van een op een polls gevallen prjjs niet ontvaukelijk heeft verklaard, op grond, dat het hier een vor dering zou betietfen uit spel en wedden- schap, verneemt men het volgende Aanleiding tot de dagvaarding was, dat eischeres die stelde houdster te zjjn van polis 9005 waarop de 100,000 was ge vallen, betaling vorderde van Lotisico, die weigerachtig was het daarop verschuldigde bedrag uit te betalen. Het verweer van Lotisico was, dat de bedoelde polis, welke inderdaad door haar was ui'gegeven, in haar registers vermcld stond als ten name van Maurice F., weshalve zjj weigerde te betalen, nu zjj aangesproken werd door mej. Marine F,, aithans weigerde zjj zoo lang de verjaringstermjjn nog niet was verstreken en de heer Maurice dus nog zou kunnen opkomen. Eischeres had n.l. erkend dat de polis, waarom het ging in het ongereede was geraakt, aithans dat zij niet wist waar dat stuk zich bevond. Do rechtbank beeft intusschen ambtshalve, dus zonder dat die eXceptie door Lotisico was opgeworpen de vordering niet-ontvanke- Ijjk verklaard. Naar men verneemt is dit vonnis gewezen door de Eerste kamer der rechtbank, dezelfde kamer, die zjj het anders samengesteld in de bekende conversie quaestie van Lotisico de vorderingen tot uitbeta'ing van op polissen gevallen somrnen heeft toege- wezen, zonder de vraag te behandelen of men hier met spel of weddenschap te doen had. Eene rijke dame. Wjjlen Mevr. Van Heel geb. Hoboken heeft aan diverse instellingeu, meerendeels te Rotterdam, geiegateerd aan giften de som van f 188.000. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 5 October 1915, des namiddags 2 ure. Voorzitter de heer Burgemeester. L. J. den Hollander, HEGHTSZftBLEKL De melkverordening. Voor het kantongerecht te Middelburg werden Zaterdag twee zaken behatideld betreffinde overtreding der melkveroidening te Middelburg, die op twee zaken het licbt lieten vallen. In de eerste zaak was sprake van melk, die een vetgehalte had vau 2,3 °/o> terwjjl een bjj den betrokken landbouwer genomen staimonster 2.9 °/0 aangaf. De verbalisant, de boofdagent van politie Vreke, decide als zijoe meening mede, dat het lage vetgebalte ontstaat door slechte behandeling der melk, ik casu door dat men met de bussen melk naar de stad rjjdt en daar komende de melk niet voldoende roert, waardoor de bests melk boven in de bus is. Nu ver- deeide men in de stad de melk in drie partjjen in emmers waarmede drie personen de stad in gaan ieurcn. Nu werd juist degenen bemonsterd die melk ouder uit de bus had. De deskundige, de heer J. C. van der Harst J.Jz., heeft niets kunnen constateeren van afroomen of van bijvoegen van water Hoogesehool voor geinterneerden. De hoogesehool voor geinterneerden te Amersfoort wordt, naar het Vaderl. meldt, opgeheven. De tec'nnische studenten zjjn reeds vetrokken naar Delft, de anderen gaan naar de universiteit te Utncht, de handels- hoogerschool te Rotterdam oi'de landbouw- school te Wageuingen. Arme portenionnnie! De gemeentebegrooting van Deventer voor 1916 is, naar wjj vernemen. slecbts met moeite sluitend te krijgen. Er wordt een tekort becjjferd van ongeveer /90.000 dat Burg, en VVeth. zich voorstellen te dek- ken door een meerdere heffing op de ln- komstenbelasting vau 36 001) en hooger opcent;n op het personeel van f 16.000, terwjjl boveudien nog een nieuwe belasting wordt gedacht in den vorm eeuer straat- belasting die dan 38.000 zou moeten opbrengen. Ooriogswee. De Duitsche gezinnen met een groo aantal zoons worden zwaar door dezen moordenden oorlog bedroefd. Een onzer medewerkers ontmoette oniangs in een trein, uit het Oosten van ons land komende, een Duitscher die aan het vaderland reeds zjjn vjjf zoons geofferd bad. //Twee van mijn jongens zjjn reeds in het basin van den oorlog gevallen", vertelde hij //en toen Tegenwoordig de leden: L. Lamaitre, A. E. C. Ivruijsse, F. van Uriel, J. M. Oggel, F. Dekker, P. Dekker, J. Smies, J. de Feij- ter en M. Wolfert, benevens de SecreLaris. Afwezig de heeren P. Dregmans en Dieleman. Vaslsteilen 1916. (Verv o 1 g). gemeenlebegrooling voor Omtrent de ingediende gemeentebegrooling voor 1916 is ingskomen het volgende rap port De commissie tot het nazien van de ge- meentebegrooting voor het dienstjaar 1916, bestaande uit de heeren Dekker, Van Driel en Dieleman, heeft de eer mede te deelen, dat ze deze begrooting heeft onderzocht en dat er een paar posten op voorkomen, die huune aandacht getroffen hel/ben. Ten le bij de inkomsten lioofdstuk 3 afd. 4 art. 1, hoofdelijkien omslag verhoogd met 1000. De commissie vindt in deze ver- hooging een reden om met de uitgaven voor- zichtig te zijn. Naar aanleiding van bovenstaande meent de commissie dan ook bezwaar te moeten maken legan den post „uitgaven" hoofdstuk 2 afd. 1 art. 6. Jaarwedden van de amble- naren ter secretarie, verhoogd met J 750 voor bbn ambtenaar. De commissie is van meening, dat de tegenwoordig bestaande re- geling der werkzaamheden nog wel besten- digd kan blijven. Ze zou dus dezen post willen schrappen en de post art. 8, „schrijf- loonen met J 375 verboogen. Te meer acht ze dit mogelijk, nu, volgens hoofdstuk |2 afd. 2 art. 3 eene nieuwe sehrijfmachine wordt voorgesteid tot een bedrag van 450 waardoor de werkzaamheden ook alweer zullen vergemakkelijkt w-orden, en vlugger kunnen worden uitgevoerd. Onder hoofdstuk II, afdeeling 1, art. 6, „Jaarwedden van de ami/tenareti ter secre tarie", is 750 geraamd voor het aanstel- len van een nieuwen ambtenaar ter secre tarie. De Voorzitter acht het niet noodig, veel uit le wij den over de groote uitbreiding, die de werkzaamheden ter secretarie hebben on- dergaan, daar het den leden void oen de be kend is, hoe door verscbiLlende omstandig- heden ue drukte daar zeer is toegenomen. De aanstelling van een nieuwe werkkracht is noodig. Er is in den laatsten tijd nogal wat uitgegeven aan extra-schrijfloon, maar met een scbrijver op de secretarie is men er nog niet, men heeft behoefte aan een deskundig ambtenaar, iemand die met vak- kennis kan afwerken, bet werk dat men hem opdraagt. Talrijk zijn de circulaires, beslui- ten enz., die tegenwoordig door hoogere col leges ter uiivoering worden toegezonden en iemand zonder vakkennis kan deze niet af werken. De heer Smies vraagt, of, als zoo'n amb tenaar wordt aangesteld, de in deze begroo ting gevraagde aanschaffing eener sehrijf machine dan niet meer noodig zal zijn. De Voorzitter antwoordt, dat dit iets an ders is; daarmede beoogt men vlugger wer ken en bet besparen van drukkoslen. Er wordt nevens de sehrijfmachine gevraagd bet aanscbaffen van een duplicator, met be- bulp waarvan, als er 1 exemplaar gescbre- ven is, binnen enkele minuten een lionderd afdrukken kunnen gemaakt worden. Met de nu in gebruik zijnde Sehrijfmachine, de Mignon, die f 85 beeft gekost, is, naar spre- ker raamt, sedert de aanschaffing wel voor een paar honderd gulden drukwerk be- spaard. Daarmede worden geen afdrukken gemaakt die jaren lang goed blijven, maar formulieren die van lijdelijken aard zijn kan men er zeer goed mede uitvoeren. De sehrijfmachine met duplicator dienen dus alleen ter bespoediging en ter besparing op drukwerk, maar, er moel geregeld een ambtenaar op kunnen werken. Het spaart dus niet ©en ambtenaar uit, daar er iemand moet zijn voor de bediening. De beer Oggel merkt op, dat de post we- gens drukwerk toch nog even hoog is ge raamd dan vroeger. De Voorzitter slemt dat toe, de post is nog even lioog als vroeger, maafr er is veel meer noodig. E11 blijkt, dat het geheele bedrag niel noodig is, dan blijft bet van- zelf over. Een feit is het, dat er dringend voorziening op de secretarie noodig is, wil alles een geregelden gang gaan. Weten de lieeren een andere oplossing dan de voorge- stelde, zoo zal bij dat gaarne vernemen. De beer Oggel merkt op, dat, als het aan- slellen van een ambtenaar wordt goedge- keurd, liet voorstel der commissie vervalt, om J 375 uit te trekken voor schrijfloonen. De Voorzitter bevesligt dit, en betoogt nog- maals, dat men met een schrijver alleen niet volstaat, doch dat iemand met vakken nis noodig is. De heer Kruijsse steunt dit betoog. Er moet iemand zijn, die zelfstandig kan wer ken. De oorzitter deelt, na overleg met den secrelaris, mede, dat de post voor bet aan scbaffen van drukwerk wellicht met 100 zou kunnen verminderen. De beer Oggel merkt op, dat dit geen ver band houdl met de ortislandigheid, dat men ter secretarie iemand wenschl aan te slel- len, die zelfstandig kan werken. De heer Kruijsse stem.l dtat toe en wijst er op, dat bet eigenlijk gaat om f 375 meer of minder; wordt de ambtenaar toegestaan, dan kosl het 750 en wanneer men dit niet zou willen, doch een post voor schrijfloo nen beschikbaar stellen, dan zou liet /375 kosten. De post wordt alsnu met algemeene stem- men goedgekeurd. De Voorzitter vraagt bij den post „druk- werk en aankoop van gedrukte stukken" of de Raad die van f 750 tot f 650 wenscht terug te brengen. De heer Kruijsse acht het 't best deze te laten slaan zooals die is geraamd, maar zicli voor te nemen, zoo weinig mogelijk druk werk te gebruiken. De Voorzitter stelt voor onder afdeeling 1 Dit wordt goedgevonden. van hoofdstuk IV als artikel 5 een nieuwe post van f 20 op te nemen, voor „vergoe- ding van een dienstrijwiel aan den gemeente- veldwacbter." Hij deelt niede, dat het rij- wiel van den gemeente-veldwachter versleten is en dat deze te kennen gaf, dat zulks in dienst der gemeente is geschied en dat hij het nu nogal bezwarend vond, om op eigen kosten weer voor een nieuw rijwiel te zor- gen. De heer Oggel vraagt, of de veMwachter zooveel dienst doet buiten de kom der ge meente. De Voorzitter antwoordt, dat hij vooral in den laatsten tijd buiten veel dienst ge- daan beeft, voornamelijk in zijne betrekking als buiten-bode, maar ook als veldwachter In versebillende genieenten komt een derge- lijke post op de begrooting voor en het komt wattitMmmmiwami&aciiasxH VEIZEVSCHK komen. W. 9.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 5