Misschien maakt uw dage- lijksch werk u ziek. GEMENGDE BERICHTE*. Laatste Bericiifen. BURGERLIJKEN STAND. Handelsberichten. Beurs-noteeping. 2V, Positie der Stoomschepen. 2uiden den Nederrijn (z.g. divisiegroep r Brabant") b. het ouderdeel van de zee- en land- macht in Zeeland ter algemeene kennis, dat bedoeld gebied sedert 15 September jl. omvat voor a.de provinciSn Limburg, Noord- brabant en Gelderland bezuiden den Neder- rjjn, met uitzondering van de gebieden be- hooren tot stellingen en tot afzondetlijke forten, voor zoover voor deze laatste com- mandauten zijn aangewezen voor b.de provincie Zeeland, met uit zondering van de gebieden der afzonderlijke forten. (St.ct.) Leening Zeeland. De leening, groot 200.000, rentende 4i/s pCt, zijnde een deel van de leening groot f 590.000, ten laste der provincie Zeeland is, naar aan de N. R. Crt. gemeld wordt, gegund aan het pensioenfonds voor Wedu- wen en Weezen van burgerlijke ambtenaren, tegen 98% pCt. Wei was ook ingeschreven voor 98x/2 pCt, doch het afsluiten ineens brengt vermindering van kosten voor de provincie mede, waardoor deze in werke- Igkheid 98.65 pCt. ontvangt. Tragisch. Onder de Belgische gemeente Assenede werd Woensdag j.l. naar de M. Crt. meldt een Duitsche grenswacht door den electri- scben stroom getroffen. Hoewel niet dood, werd hij in zeer bedenkelijken toestand weggedragen. Over de oorzaak van dit ongeluk meldde men ons de tragische bijzonderheid, dat de man juist van de veldpost een brief had ontvangen met de portretten van zijn vrouw en kinderen, en met brieven van zijn in Rusland strijdende twee broeders. in zijn blydschap wilde hij het portret aan de Hollandsche schildwacht laten zien, en stak hij de enveloppe, waarin het portret zat, op de punt van zijn bajonet. ODgelukkigerwijze kwam de bajonet daarbij in aanraking met den onheilsdraad en de man stortte op den grond. Weer een slachtolfer. Donderdagavond bleef onder de gemeente Sint-Kruis, nabij het Belgische dorpje Sint Marguerite een man aan de electriscbe draad hangen. Hij was onmiddellijk dood. Nog een. Te Stroobrugge, nabij Eede, is Zaterdag- oamiddag, volgens de N. R. Crt., een vrouw, die haar kippen van den electrischen draad wilde verjagen, daar zelf mede in aanraking gekomen en onmiddellijk gedood. Twee slachtolfers van den draad. Zaterdagmorgen werd, naar Midd. Crt. meldt, het stoffelijk overschot der zoo jammerlyk omgekomen milicieDS De Jong en Reitsma uit het St. Anthoniusgesticht te Oostburg overgebracht naar de tram om vervoerd te worden naar de respectieveljjke voormalige woonplaatsen. Door een inzameling, gehouden onder de militairen en de burgerij onder welke ook algemeene deelneming heerscht met het droevige uiteinde dezer twee jonge mannen is men in staat gesteld de hooge kosten van vervoer enz. te dekken. Het overbreDgen der lijken geschiedde met eenige plechtigheid in tegenwoordig- heid van honderden belangstellenden uit de burgery, benevens den commandant van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en andere officieren en soldaten. Ook de burgemeester, de heer Gratama, was aanwezig. Beide lijkkisten werden gedekt door een fraaien krans met een /laatste groet van de kameraden". De militaire muziek speelde treur- marschen op de markt heerschte algemeene stiltein menig oog blonk een traan. Door de 250 manschappen der compagnie is besloten om gedurende den heelen duur der mobilisatie 4 centen per week te laten vallen voor de ongelukkige weduwe van den gehuwde der slachtolfers, den soldaat De Jong uit Heerenveen. Naar de Zw. Crt. meldt, komt het aan de familie der verongelukte soldaten vreemd voor, dat zij door den draad zouden ge troffen zijn terwijl zij, zooals gemeld werd, verdwaaid waren, daar zij reeds een jaar aan de grens vertoefden en wisten, dat, wanneer ze onder door den draad kropen, ze zich nog verder van hun kantonnement verwijderden. Zij meenen dat meer grond bestaat voor het vermoeden dat de beide soldaten op grenswacht door smokkelaars zijn aangevallen en op den draad geworpen. Hel doodgeschoten paard. In een vorig nummer melden we, dat een paard in de weide van v. d. V. te Retranchement door een geweerkogel werd getroffen, waarna de dood intrad. Het cadaver is naar Sluis gezonden, waar men zal trachten te constateeren of het paard door een Nederlandschen, dan wei door een Duitschen kogel getroffen is. In het laatste geval zal dit ter kennis gebracht worden van het Duitsch generaal gouvernement in Belgie, terwijl dan zal aangedrongen worden op vergoeding voor den betrokken landbouwer. In het eerste geval kan de uit- keering volgen van de Maatschappij, waarin het paard verzekerd was, (M. Ct.j AXEL. Door mej. M. de Jongh is met ingang van 1 Jan. e.k. eervol ontslag gevraagd als onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier. Door den Minister van Landbouw, Nyverheid en Handel zijn aangewezen om zitting te nemen in de commissie belast met het toezicht op den uitvoer van beet- wortelen naar Belgie, de heeren G. A. Vorsterman van Oyen te Aardenburg, G. Vogelvanger te Hulst en A. Zonnevijlle te Axel. Vliegongeluk. Het vliegongeluk, waarbij de luitenants Hofstee en Polls betrokken waren, heeft, naar de „N. R. Crt." meldt, blijkens hun verklaringen, onder de volgende omstandig- heden plaats gehad: Op een hoogte van 1200 a 1300 meter be- merkten zij, dat de motor haperde. Zij heb- ben nog getracht, tijdens de vlucht, het euvel te verhelpen, maar toen daarvan de onmogelijkheid bleek, besloten zij tot het doen van een noodlanding. Luitenant Hof stee had een terrein in het oog gekregen, waar hij zonder eenig bezwaar meende te kunnen neerkomen. Van een hoogte van 300 a 400 meters bespeurde de bestuurder evenwel plotseling een beg, waarvan de aan- wezigheid hem op grooter hoogte ontgaan was, waardoor hij genoodzaakt was, opeens een andere landingspLaats te kiezen. Hij heeft toen nog getracht, de machine in an dere richting in veiligheid te brengen, maar deze begon in haar sterke dating hevig te schommelen. Wat er in de laatste oogenblikken, even voorafgaande aan den val, geschied is, weten de officieren zich niet meer te her- inneren. Beiden maken het tlians heel goed. Lui tenant Polis mag de volgende week in het ziekenhuis al een oogenblikje loopen, en ook de toestand van luitenant Hofstee is zeer vooruitgaande. De patient heeft, behalve eenige aandoeningen, die het gevolg zijn van inwendige kneuzingen, een gebroken dij- been, waarvan de genezing goed vordert. Drama aan de grens. Men schrijft uit Gronsveld aan de „Tel.": De nieuwe grenswacht treedt buitenge- woon streng en actief op. In den laten avond van Vrijdag beproef- den een tweetal vrouwen en een meisje zich van Belgie naar Nederland te begeven, in de buurt van Meseh, het bekende Neder landsche grensdorpje, ten Zniden van Evs- den, waarlangs in Augustus a.p. de groote opmarsch van het Duitsche leger plaats had. Hoewel de vrouwen meermalen door de Nederlandsche soldaten werden aange- roepen, bleven zij doorloopen. Toen vuur- den de soldaten, met het noodlottig gevolg, dat twee der drie vrouwen werden getrof- fen. Twee harer vluchtten op Belgisch ge- hied, doch daar zou het aangeschoten meis je, een kind van 12 a 13 jaren, overleden zijn. De vrouw, die op Nederlandsch gebied was, werd door de soldaten opgenomen en in den nacht, nadat haar de beste zorgen waren gewijd, per voertuig naar het hos- pitaal te Maastricht overgebracht. Daar heeft de ongelukkige nog slechts enkele uren ge- leefd. Zij heet Marie Nahon, is. even 40 jaar oud, ongehuwd, en woonde te Fouron le Comte. Een kogel had haar onder het hart getroffen. Smokkelaar doodgeschoten. Door de grenswacht te Heijen (L.) werd Zaterdagmorgen omstreeks 6 uur zekere A. Verheijen, van beroep arbeider en aldaar woonachtig, doodgeschoten. De man traclit- te enkele ponden meet uit te voeren en gaf aan de sommatie om stil te staan, geen ge volg. Rallenplaag. Men schrijft. uit Utrecht aan „De Msb.": In de veldkazerne te Utrecht hebben zich bij een 20tal manschappen van de bereden troepen ernstige ziekteverschijnselen voor- gedaan, die het noodig maakten, dat nog des nachts de militaire geneesheeren ontbo- den werden. De geheele geneeskundige dienst van het liniestafkwartier stelde reeds den volgenden niorgen een nauwkeurig onderzoek in en des middags arriveerde eveneens uit Den Haag de generaal-majoor Quanjer, inspec- teur van den geneeskundigen dienst, om de voeding en de tigging na te gaan. Bij een door ons ingesteld onderzoek naar de oorzaak van deze ziekteverschijnselen, werd. ons het volgende meegedeeld: De geneeskundige dienst zocht in de rich ting van het gebruiken van besmette spijzen en dacht aanvankelijk, dat de oorzaak ge- zocht nioest worden in besmetting van de paarden, die bij den aankoop met serum waren ingespoten. Spoedig werd echter het onderzoek in andere richting geleid, toen uitkwam dat brood en kaas, door de man schappen, die met den bedzak plat op den vloer moeten slapen en geen berging heb ben, ook op den grond voor een tweeden maaltijcl bewaard werd. De manschappen zijn gehuisvest op de zolders der paardenstallen, die onmiddellijk aan de Mineurslaan staan. Onze zegsman beweerde, dat het in deze stallen krioelt van de ratten, waarbij exemplaren zijn zoo groot als een kleine kat. Om nu van die diertjes hevrijd te wor den had een onderofficier 'n partijtje oud brood gedrenkt in serum, dat verleden jaar door de Rotterdamsclie seruminrichting voor het uitroeien van ratten was, verstrekt. De ratten, die van het Sierumbrood gegeten heb ben, schijnen later aan het brood en de kaas van de ziek geworden manschappen ge- knaagd te hebben, waardoor deze voedings- middelen besmet werden, met het bekende gevolg. Verhalen van schipbreukelingen van de „Eemdijk". De bemamiing van de „Eemdijk" van de Holland— Amerika-lijn, kapitein G. Kok te Rotterdam, is daar ter plaatse, naar ge meld, gearriveerd. De mannen hebben een en ander van hun wedervaren verhaald. Er hebben, zoo luidde het verhaal van een lumber, twee ontploffingen onder het voorschip plaats gehad, twee ontploffingen die door mijnen veroorzaakt zijn. De eerste rnaal werden wij letterlijk uit de kooien omhoog gegooid en weer neerge- Maar toen S. verteld had, dat hij den Luitenant had gespeeld met een boezeroen aan, zonder boord of das om, dat iedereen dus had moeten begrijpen, dat hij geen Luitenant Icon zijn, zond de officier S. weg met een scherpe vermaning. Maar Z.E.A. moet heel blij zijn geweest smakt. Allemaal, voor zoover wij te kooi lagen natuurlijk. De tweede ontploffing volgde 5 a 6 minuten later. Zoo geweldig was de schok, dat de boven- kooien door de onderkooien heengingen; de scheiding der verschillende afdeelingen werd, alsof zij van riet was, weggeslagen. Alle afdeelingen waren ineens, opgeheven, het was een afdeeling geworden. Gelukkig stand in de voorpiek 6 voet wa ter. Dat was ons behoud. Daaraan danken wij het leven. Want, ware dat water er niet geweest in de ballastbank, de schok wai-e, ongebroken, van nog grooter geweld geweest, en wie weet, hoevelen er het leven bij ingeboet zouden hebben. De booten liingen buiten boord, voor al de gebeurlijkheden gcreed en dadelijk na de eerste ontploffing weerklonk het bevel: „Allen naar de booten." Daar hebben wij toen zooveel mogelijk kleeren ingegooid, meest van de officieren; de bemanning he-eft niets, van haar goed kunnen redden. En in die hooten hebben wij het snelzinkende schip toen verlaten. Alles zonder paniek, zoo kalm of wij niets anders gewend waren. „Leuk, dat ook onze aap gered is", zei een der mannen, een lcist toonend, waar het dier inzat. Dat foeest scheen het ge- vaar al in de gaten te hebben toen wij nog op een oor lagen. Want toen wij bij de booten kwamen zat sinjeur aliang op zijn gemak in een daabvan, met een ge- zicht, aLsof-ie zeggen wilde: een aap is veer- tig man toch maar te slim af. „Hier hebt u het dier, meneer. Goochem bakkes, wat! Dat zoo'n snuiter het heeft zien ankomme!" En dan vervolgden de mannen „In 20 a 25 minuten was het met de „Eemdijk" gedaan. Recht op z'n kop ging ze naar beneden. Een droevig gezicht. Maar Goddank, we waren alien gered, en alleen de 3e officier was licht gewond. Bij het afsteken van vuurwerk, noodsigna- l en, had hij de sell erven van het ijzer van den pot voor het vuurwerk tegen onderlijf en Linlcerarm gekregen, en daardoor niet belangrijke blessuren aan die lichaamsdee- len opgeloopen. En daar zijn wij nu na een heele reis: 37 Hollanders en 2 Scandinaviers, die in Zuid-Amerika aan boord zijn gekomen. En de aap Het Zweedsche stoomsehip „Framnas", van Gothenburg naar Londen, heeft ons in zee opgepikt, en Zaterdagmorgen te 10 uur te Great Yarmouth geland. Daar zijn we prachtig ontvangen. Tot Maandagmor- gen. Toen zijn we de reis, huiswaarts be- gonnen. Per spoor naar Londen, waar we aan Liverpoolstreetstation aankwamen." „Is dat het station", vroegen we, „verwoest door Zeppelin-bommen?" „Niets van gemerkt", luidde het lakonie- ke antwoord. „Of hij weer ging varen?" vroegen we aan een der matrozen, die volstrekt niet onder den indrulc van zijn schipbreuk was. ,,'t Is immers goed afgeloopen", spralc hij, „gevaar is overal, en als je 't leven er af- brengt, heb je niets te zeggen." De pseudo-Suilenant. L. S. is schrijft het „R. N." een deugniet, die ladders en barren verduistert, die dan eens le under, dan weer glazenwas- scher is, doch die ook kan pianospelen en als zoodanig 'savonds het genot verhoogt van de luyden, die in cafetjes en kroegjes te Haarlem verblijven. Zoo ook voor eenige dagen in een be- kend cafe in een der straten, die naar het station leidt. Terwijl hij aan het spelen was kwamen binnen een buitenman en zijn zoon, mih- cien. Zij gingen aan een tafeltje zitten, be- stelden hun consumptie en luisterden. De milicien scheen verrukt over het spel, allhans hij ging rmar den pianist, klopte dien op den schouder en zei: Jij speult goed, baasie. Opeens vloog S. van zijn stoel en zei: Weet jij niet tegen wien je spreekt? En op het antwoord van den beduusden milicien: „Neen, mijnheer", barstte S. uit: Wat, ken jij je officieren niet? Weet jij niet dat ik luitenant S. ben? Marscli, naar je plaats terug! De milicien droop af, ging naast vader zitten, die hem wat influisterde, en na een poosje kwam hij bij S. terug, om dezen excuus te vragan voor zijn niet-weten en tevens bood hij den luitenant iets aan. Maar nu werd dieze eerst boos. Wat denlc jij wel, dat een meerdere om eens, hartelijk te kumien uitlachen over port van jou maken wegens poging je meer dere om te lcoopen. Maar zachtjes voegde hij er bijAls je vader dit nou nog deed. De milicien weer af, maar nu kwam vader bij den Untenant en verzocht iets te mogen aanbieden. Nu, de luitenant zou dan een cognacje drinken, hoewel hij anders niet gediend was met zulke familiariteit. Van een cognacje werden het er vier, vijf, en nu durfde de vader zoowaar den lui tenant verzoeken zijn zoon een paar uur permissie le geven, na 10 uur. Toen begon het weer. Geen spralce van, de jongen had nu at meer dan genoeg op, na 10 uur moest hij thuis zijn. Vader hield aan, liet een paar rijksdaal- ders in den zak van den luitenant glijden, die in geen jaren, zooals hij later zei, een „knaak" in zijn lianden had gehad; de lui tenant werd steeds milder gestemd, ook door de meerdere cognacjes, en eindelijk zei liij: Milicien kom eens hier, neem de posi- tie eens aan, zoo, loop nou eens om het bil- jartT en daarna: ja, heelemaal bladschoon ben je niet, maar je vader is er bij, dus zal ik maar niet zoo nauw kijken. Je hebt per missie tot vannacht 3 urn-, maar dan oolc geen minuut later, begrepen? Tie 3 uur kwam de milicien aan de lcazer; ne; de commandant van de wacht, die van Luitenant S. nooit gehoord had, zette den milicien in 't rapport, wegens te laat thuis lcomen. De compagnie-oommandant, die het verhaal van luitenant S. te hooren kreeg, begreep dadelijk dat de boerenzoon was beetgenomen, zocht uit wie de streek had uitgehaald eh gaf daarvan kennis aan den officier van justitie. En S. werd dezer dagen verlioord, omdat de mogelijkheid bestond, dat hij zich had schuldig gemaakt aan het strafbare feit: het aannemen van een val- sche kwaliteit. toen de deur achter S. was dichtgevallen, om eens hartelijk te kunnen uitlachen over dit stukje galgenhumor van den Kopenicker, doch nu zelfs zonder uniform. Eene benoemiaig. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot in- specteur der directe belastiiigen, invoer- rechten en accijnsen te 's Hertogenbosch, le afdeeling, de heer J. de Wilde, thans: ontvanger dier middelen te Hulst. Een verworpen hooger beroep. De Hooge Raad verwierp het cassatiebe- roep van P. C. Geldof, werkman te Middel- burg, door den kantonrechter aldaar ver- oordeeld wegens bet des nachts zoo luide sehreeuwen, dat daardoor de nach trust kon worden verstoord. Minis terraad. Ook Zaterdag jl. is de Ministerraad in den namiddag weder buitengewopn bijeengeko- men, in verband met spoedeischende maat- regelen, welke intusschen, naar wij verne- men, slechts zeer zijdelings in verband staan met den oorlogstoestand, in het minst geen ernstig karakter dragen. Belasting op de oorlogswinsten. De Staatscommissie in zalce de belasting op oorlogswinsten, hield heden in het ge- bouw van het departement van financien eene vergadering. De Nederlandsche zaakgeiastigde le Sofia. De zaakgeiastigde van Nederland te Sofia is, na het vertrek dier vertegenwoordigers van Belgie, Frankrijk, Groot-Britannie, Italie, Montenegro, Rusland en Servie, belast met het behartigen van de belangen dier landen. Poging tot moord. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank vor- derde heden tegen den 21jarigen ververs- knecht J. M. V., te Scheveningen, die aldaar uit jaloerschheid op een 16jarig meisje, die de verkeering met hem had afgemaakt, twee revolverschoten had gelost, ter zake van poging tot doodslag' 7 maanden gevangenis- straf. Het Haagsche zedensehandaal. De personen D. en K., betrokken in bet Haagsche zedensehandaal, werden heden door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf ieder. TER NEUZEN Huwelijks-aangiften. 8 Oct. Arie Jansen, oud 19 j., jm. en Adriana de Feijter, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Oct. Aloijsius de Btok, oud 40 j., jm. en Augusta Bertina Dhert, oud 19 j.,jd. Leonardus Breepoel, oud 21 j., jm. en Cleraence Maria Dhert, ond 21 j., jd. Ilermanus Smies, oud 23 j., jm. en Adriana Meulbroek, oud 21 j., jd. Cornelis Pieter Machielsen, oud 22 j.,jm. en Elisabeth Cornelia Marie Harms, oud 19 j., jd. Geboorten. 4 Oct. Irene Irma Yvonne, d. van Petrus Cortvriendt en van Philemena Eduarda Martens. Govert Jan, z. van Hendrik Johannes van der Peijl en van Jacoba Janna Schieman. 6 Oct. Pieternella Maria, d. van Jozias Johannes Dieleinan en van Levina van IJk. 7 Oct. Janna Cornelia, d. van Pieter Verhage en van Catharina Herrebout. Arthur Henri, z. van Amatus Aloijsius Eugenius Vermast en van Suzanna Baart. 9 Oct. Anna Godula, d. van Edgard Louis Lauret en van Christina Adriana Kalschuer. Overlijden. 3 Oct. Irene Leonia Simoen, oud 8 j., d. van Aloijsius Franciscus (overt.) en van Philomena Eduarda Martens. 6 Oct. Cornelis Willemsen, oud 67 j., wedn. van Cornelia van Taten- hove, eefctg. van Pleuna de Bruijne. VOOR BELANGHEBBENDEN. J) Eerste kwartier Vrijdag 15 October namiddag 2,11 uur. 12 Oct. Zon op 6,20 onder 5,14 uur 13 a n 6,22 n 5.12 14 n 6,23 a 5,9 De lantaarn voor wielryders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. RIJKS-LOCAAL TELEFOONNET TE TER NEUZEN. Nieuwe aansluiting: No. 92. J. F. R. DE PILLECYN, Grenulaan 49. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een kinderschortje. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Hulst, 11 Oct. 1915. Middenprijs per 100 KG. Tarwe f 12,a /12,50 Rogge (nieuwe) 11,a J 1150, Wintergerst 13,a 13,50. Zomergerst /12,75 a 13, Haver 11*—a 11,50, Erwten 22,a /26, Witteboonen 23,a 25,Bruine boonen f 22,a J 24,Duivenboonen 19,-a 20, Paardenboonen f 15 50 a 16,Boekweit Lijnzaad 29,— a 30,Aardappels 2,50 a /3,— Ivoolzaad per zak van 106 liters a Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,50. Ter weekmarkt waren aangevoerd 38 stuks rund- vee, 34 varkens en 0 scbapen, waarvan verkocht 25 stuks rundvee, 28 varkens. Rotterdam, 11 October. Graanmarkt. Op de buitenl. markten is Tarwe wegens ongunstige berichten van Noord-Amerika hooger gehouden binnenl. soorten puike eveneens hooger doch af- wijkende kwaliteiten moeilijk te plaatsen. Gerst willig met veel attentie zoowel voor inl. als buitenlandsch. Haver eveneens vast en hooger betaald. Mai's met beteren koop- lust. Heden veiling te Amsterdam van circa 2200 ton mixed Mai's. Voor olie-zaden is de markt willig. Raap- en Lijnolie hooger in prijs. Buitenl. Granen. Rogge per 2100 kilo La Plata 310 Western 2e soort 285 af 300 Gerst Amerik. voedersoorten f 215 a 230 Goede Californische f 288 Mais Amerik. mixed 210 La Plata 185 per 2000 kilo. De Calit'orn. gerst bracht in veiling op 280 a 285 Boekweit prima State 395 per 2100 kilo; Haver 10,75 a f 11,per 100 kilo. Meel. Op 19 dezer alhier namens de regeering veiling van circa 100.000 balen Amerik. Tarwebloem. Binnenl. Granen. Tarwe f 11.25 a 12, Rogge zonder handel noteering /ll,a 11,50; Gerst Winter 13, a 13,50 Zomer 12,50 Chevalier zware f 14,75 a 15,25 Haver 11,50 a 12,per 100 kilo. Witte Boonen f 21,— a f 23,Bruine Boonen f 17,50 a 19,25; Kroonerwten 18,— a 20, Paardeboonen 14,a 15,per hectol. Veemarkt. Runderprijzen 88 a 98 Ossen 86 a 96 Stieren 80 a 92 Kalveren 90 a 105; Schapen 70 a 80; Varkens 90 a 98 licht soort 78 a 84, alles per kilo. Melkkoeien 190 a 360 Kalfkoeien 220 a 400Stieren 140 a 200 Vaarzen 160 a 220 Pinken 90 a 130 Graskalveren 30 a 50; Vette kalveren 70 a 90 Eokkalveren 25 a 30Nuchtere 16 a 18 Biggen 17,a 23,Slachtpaarden 95 a 150 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche en Geldersche 2,50 a f 3,Brielsche kralen 3, a 3,25 Eigenheimers 2,50 a f 2,75 Flakkeesche jammeu 2,25 Poters 1,85 a f 2.per mud. Boterprijzen in vaten 64 a 67 Stukken van l/3 kilo 85 a 90 cents. Zoetemelksche Kaas f 54 a 59 per 50 kilo. Leidsche Kaas le kwal. 43 a f 46 2e 40 a 42 per 50 kilo. Eieren 8,50 a 9,Arnhem 9, 9,25 per 100 stuks. Ajuin. Kleine 4,50 groote 7,25 per baal van 60 kilo. Vlas. Blauw Holl. 5,a 5,20 Groningsch 5,50 Zeeuwsch Wit 4, a 4,50 per steen. Lijnzaad 30,a 32,vast. Koolzaad moeilijk te koop. Kanariezaad 32 per 100 kilo. Karwijzaad 22,— a 23,per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 9 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 50x/2 en beste Santos 48 cents per halve kilo Beetwortel-suiker Oct./Dec. f 185/g. Vorige week was te Amsterdam nog al belangstelling voor Amerikaansche waarden. Rubbers met eenige zaken. In Tabakken ging weinig om. Voor Marine-waarden was nogal attentie. Binnenl. scheepvaart kalm. Nationale Staatsfondsen zwakker doch stil. Kleine stukken oorlogsleening 1026/8. Russen met weinig zaken en lager. 4 °/0 Binnenl. 52 °/0. Consols 621/4. Geld Wisselkoers: Londen y 11,4411,54. Berlyn /50,121/„-50,62>/8. Parys /41,85 —42,35. Weenen 34,75-35,25. Er zijn veel ambachten die de nieren te veel inspannen. Sleept gy u naar en van uw werk, u afvragend wat die pijnen in den rug, dat vermoeide gevoel, die hoofdpyD, duizelig- heid en urine-stoornissen veroorzaakt Misschien hebt gij aan een Dierkwaal gedacht, maar vraagt gjj uzelf af waar- mede gij u te buiten zoudt gegaan zijn, dat uw nieren aangetast zyn. Welnu, vele ambachten die binnenshuis moeten worden verricht, in gebogen hou- ding, in wisselende temperaturen, op vochtige plaatsen, te midden van chemi- sche stoffen, of op schokkende voertuigen, vverken nadeelig op de nieren. En wan neer de nieren eenmaal van streek zijn, komen zij niet van zelf tot rust. Gij kunt haar helpen door uw werk lichter op te vatten, door minder zwaar te eten, door alle buitensporigheden en zor gen te vermyden, door toe te zien dat gij voldoende lichaamsoefening en rust krijgt, en door Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen helpen ontstoken en verzwakte nieren, en staan haar bij in haar gewichtig werk, het fil- treeren van het bloed. Zij verwijderen opgehoopt water bij waterzucht en voor- komen dat de urine de erin opgeloste vaste stoffen neerslaat, zooals bij niergruis, nier- steen en rheumatiek. Foster's Pillen dienen alleen voor de nieren en blaaszij kunnen volkemen veilig door iedereen, mannen en vrouwen, oud en jong, gebruikt worden. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de wed. A. v. Overbeeke Leunis. Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerb. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 8 Oct. tot en met 10 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 46 binnenvaar- tuigen op- en 24 afgeschutlangs de Mid- densluizen 67 op- en 65 afgeschut en langs de Westsluizen 7 op- en 3 afgeschut. s.s.ELISABETH van Rosario naar Aalborg en Kopen- hagen. s.s. HELENA van Gulfport naar Rosario. s s. MAGDALENA van Rosario naar Rotterdam, s.s. CORNELIS van Pensaeola naar Buenos-Ayres.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3