De krijgsbedrijven. Op het westelijk oorlogstooneel hebben de Franschen in Champagne, ten noorden van Tahure, een overwinning behaald zij konden de hoogte 192, de zoogenaamde Butte de Tahure bezetten, en zich daar inrichten. Het feit echter, dat de Duit schers, onmiddellijk in staat waren, in dit gebied tegenaanvallen te doen, toont, zegt de //Times", dat de Duitsche weerstand nog niet gebroken is, en hoeveel kracht nog zal moeten worden aangewend om dien te breken. Het blijkt trouwens, dat alle andere Fransche aanvallen, bij Somme-Py en den weg naar Souain, bij Beau Sejour en bp Vilse-sur-Tourbe mislukten. De verovering echter van den heuvel bij Tahure, de plaats zelf is stuk ge- schoten en niet meer dan een onvonnelijke ruine, wordt als een zeer belangrijk wapen- feit aangegever,. De Duitschers achtten dier. heuvel onneembaar hij was als een bijenkorf doorgraven en verdedigd door zwaar geschut, stond in het centrum van de tweede Duitsche linie, en zelfs de Franschen hadden niet gehoopt of verwacht zoo spoedig de positie te zullen winnen. Door dit succes is de Fransche linie thans op 2500 Meter van den spoorweg Bazan- court Challerange gekotnen. De Duitsche pogingen, om de verloren stelling te hernemen, zijn niet geslaagd. Het Duitsche legerbericht maakt slechts melding van eenige gevechten bij Navarin en Ste Marie-a Py, niet van nieuwe ge vechten bij Tahure. Op het oostelijk gevechtsterrein wordt slechts in het noordelijk deel nog ernstig gevochten. De Duitschers hebben hunne strijdkrachten van de zee tot aan den Njemen, volgens het Russische bericht, in een aaneengesloten front gebracht, zoodat dit loopt langs de Duna ten westen en ten zuiden van Dunaburg tot aan den spoorweg LidaMolodetsjno. In dat gebied hebben de Duitschers, ten N.W. van Dunaburg, een aanval gedaan op de Russische stel- lingen en een gedeelte daarvan veroverd en bezet. Verder meldt het Russische legerbericht van het geheele front gevechten, die echter den algemeenen toestand niet of slechts zeer weinig konden veranderen. De vooruit- gang in het eene bericht genoemd, wordt in een volgend weder als verloren gemeld, zooals bij Tarnopol, waar de Russen een deel der Oosten rijksche loopgraven bezetten, maar bij een tegenaanval daaruit weder verdreven. Opmerkelijk is het, dat in de Duitsche legerberiehten niet meer wordt gesproken van de legeroep-von Mackensen daarvoor is die van v. Linsingen in de plaats gekomen. Waaruit men zou kunnen afleiden, dat de generaal-veldmaarschalk von Mackensen naar een andere bestemming is vertrokken, en wel beiast is geworden met het bevel over Duitsch-Oostenrijksche troepen, die thans den inval in Servie doen. Wij zullen weldra gelegenheid hebben hem daar aan den arbeid te zien. Duikbooten in de Wlsddei- landsche Zee. De Lokal-Anzeiger schrijft over de be- drijvigheid van Duitsche duikbooten in de Middellandsche Zee, waarvan de telegrammen af en toe gewagen. Sedert midden Sep tember zijn ongeveer een dozijn groote stoomschepen in den grond geboord, voor een deel transportschepen. Het grootste was de Arabia, van 3000 ton, die aan de zuidkust van Griekenland vernietigd is daarna de Ramazan, die met 500 Indiers aan boord in den grond is geboord. Verder geeft de Lokal-Anzeiger bet volgende lijstje Engelsche Patagonia 3000 t., 15 Sept. Linkmoor 4000 t., 20 Sept.Cyrene 3000 t., 1 Oct. Fransche: hulpkruiser Indien 800 t. L'Aube 3000 t. Ville de Mostaganan 2650 t.Provincia 3000 t., 3 Oct.; Ravitailleur 3000 t. De Lokal-Anzeiger voorspelt dat de En- gelschen en Franschen bij de landing te Saloniki nog heel wat last van de duik booten zullen hebben. Het Suchtschijs „£izas". De oorlogscorrespondent van de //Vossi- sche Ztg." meldt over het neerschieten van het Fransche luchtschip //Elzas" Zoek- lichten ontdekten de //Elzas" tegen 10 urn 's avonds ten zuiden van Rethel (Noord- Frankrijk). Ons anti-luchtvaart-geschut nam het luchtschip onder vuur en trof het midden in den romp. De »Elzas" zakte langzaam naar beneden. Van de beman- ning, die zich wilde redden door er uit te springen, werd van de drie, die het eerst den sprong waagden, een doodelijk gewond, de beide anderen werden gevangen genomen. Later zijn de andere vijf, o. w. drie offi- cieren, uit de gondel gesprongen. Zij bleven alien ongedeerd en zijn, na den geheelen nacht te hebben rondgedwaald, den vol- genden ochtend gevangen genomen. De /Elzas" heeft nog eeuigen tijd onbe- heerd dicht boven den grond gezweefd en is daarop tusschen de dorpen Perthes le Chalet en Tagnon in de dennen vastge- raakt. Het luchtschip had kleiue boomer) als twijgen gebogen, andere geknakt of ontworteld. Van de machines en toestellen zijn ver- scheideDe in goeden staat en zeer waar schijnlijk zal de //Elzas" spoedig door de Duitschers kunnen gebruikt worden. De Duitsche veriiezen aan duikbooten, //Den laatsten tijd zijn" zoo seint het Wolff-bureau uit Berlijn //in de buiten- landsche pers herhaaldelijk cijfers genoemd van de Duitsche veriiezen in den duikboot- oorlog. Er werden steeds grooter verlies- eijfers genoemd. Zoo stelt de couranten- dienst van het Engelsche draadlooze station Poldhu d.d. 5 October onze duikbootverliezen al op 60. In verband met dit, ongetwijfeld opzettelijk, mateloos overdreven bericht zijn wij van bevoegde zij de gemachtigd tot de verklaring, dat het werkelijk verlies aan Duitsche duikbooten minder bedraagt dan x/4 van het genoemde aantal. Verder wordt door de buitenlandsche pers aan de openbaarmakiiig van deze cijfers de ver- onderstelling vastgeknoopt, dat Duitschland uitsluitend door zijn veriiezen tot zckere beperkirgen van den duikbootoorlog zou zijn gedwongen. Wij kunnen in strijd hiermede vaststellen, dat het aantal thans beschikbare duikbooten aanmeikelijk grooter is dan bij 't begin van den oorlog." Omtrent dit bericht valt op te merken dat tot nu toe officieel het verlies vaa 7 duikbooten erkend werd. Een vierde van 60 is vaag uitgedrukt, maar duidt wel op een hooger cijfer. Het juiste aantal wil men blijkbaar liever niet meedeelen. Ook Ersgelantl Siefaalt zijn tol. De //Times" schrijft: Droevige bewijzen van de schatting, door den oorlog gedurende de laatste twee weken geheven van de jonge mannen in ons land, zijn te vinden in de lange lijsten van doodsaankondigingen, ver- schenen onder de hoofden //op het slagveld gesneuveld" en //aan wonden gestorven", en gedurende de laatste drie dagen op de frontpagina van de /Times" vermeld Dinsdag waren het 90 namen, Woensdag (deherplaatsteniet meegerekend)47, Donder- dag (eveneens zonder de herpiaatsingen) 49. Onder deze 186 dooden waren er niet minder dan 102 die onder de 30 jaar waren, en van die 102 waren alien, op 22 na, onder de 26 jaar 5 waren 18 jaar; 10 waren 19 jaar; 13 waren 20 jaar; 15 waren 21 jaar; 9 waren 22 jaar 8 waren 23 jaar; 9 waren 24 jaar, en 11 waren 25 jaar. De meesten van deze jongelieden waren luitenantstwee of drie waren minderen. Onder hen waren zoons van predikanten, advokaten, officieren bij de landmacht, doktoren, zendelingen en van leden van Lager- en van Hoogerhuis. EeD-en-dertig namen zijn die van eenige zoonstwee van eenige kinderen, drie van eenige nog overlevende zoons. De mededeeling van den dood van kapitein James Harvey oudsten zoon van den heer James E Harvey te Liverpool, werd gevolgd door de kennisgeving van het sneuvelen van den tweede-luitenant William Harvey, den tweeden en eenig- oveilevenden zoon. Blijkens de Engelsche verlieslijsten van 27 September zijn 35 officieren gesneuveld, 106 gewond of vermist. Bovendien worden, d.d. 22 en 23 September, 1264 man- schappen als gesneuveld, gewond of vermist opgegeven. Duitschiands plasinen. De „Daily Mail" schrijft, dat, nu de Duit schers inzien, dat het waarschijnlijk voor hen onmogclijk is meer successen te beha- len aan het Oostelijk of aan het Westelijk front, zij zullen beginnen met al hun krach- ten te wijden aan het Zuid-Oostelijk oorlogs tooneel. Wij zijn tot dusver gewend geweest ons Duitschland voor te stellen als een reusachtig belegerde vesting. Wij zijn vol- daan geweest, dat de blokkade ter zee hen beroofd heeft van allerlei noodzakelijke pro- ducten als katoen, koper, rubber en otlie en wij hebben tot dusver de overtuiging gehad, dat wij door stelsellmatigen druk hen ten onder zouden kunnen brengen. Tot dusver heeft over het algemeen de blokkade schit- terende resultaten opgeleverd. Nu is Duitsch land bezig wanhopige pogingen te doen am zich een uitweg te banen. Dit is eenigermate gelukt door de groote overwinningen in Rusland, waardoor dui- zenden vierkante kilometers graanopleverend gebied in Duitsch bezit kwamen. Maar het bezetten van Russisch grondgebied geeft geen tropische producten en daar de Duit schers deze volstrekt noodig hebben, trach- ten zij naar het Zuid-Oosten door te bre ken. Waar Amerika en Afrika door onze macht ter zee voor Duitschland thans niet meer bestaan, is Azie het werelddeel, dat in hun behoeften zal moeten voorzien. Het optreden van Koning Ferdinand vormt dus slechts een gedeelte van het grootsche plan, dat Duitschland sinds tang overweegt. Om dit plan te verwezenlijken, heeft het zonder ophouden gewerkt, door steeds de betrek- kingen met de Balkanstaten zooveel moge- lijk te onderhouden. Terwijl Duitschland Marshall von Bieberstein naar Constantino- pel zond en bij de Duitsche vorsten van de Balkanstaten in het gevlei trachtte te komen, waren wij tevreden met tweede-rangs gezan- ten en derde-rangs diplomaten. Onze diplomatie was niet als die van Duitschland, sliim en met vooruitzienden blik. Zij liiet te veel vrij spel aan de Bal kanstaten, met het gevolg, dat een heele serie van zeer onaangename verrassingen ons getroffen heeft. De Duitschers zijn bezig troepen samen te trekken om Servie onder den voet te loopen. Bulgarije is klaar om de Duitsche hand te drukken en de Turken toonen weinig teekenen van ontmoediging. Door het storm-centrum naar het Zuid-Oos- ten van Europa over te brengen, hopen de Duitschers niet alleen uit te breken, maar ook groote hulpmiddelen te verkrijgen in mannen zoo wel als in grondstoffen en bo vendien een bij zonder en druk uit te oefenen op het Britsche wereldrijk. Om dit plan te verijdelen, moeten wij noodzakelijk in veel grootere mate dan tot nu toe, onze krach- ten inspannen. Wij ontleenen aan de „N. R. Crt." de volgende telegrammen: Met Serwische- gewechts- te™r©in. Belgrade bezet door de Duitschers en Oostenrijkcrs. BERLIJN, 10 October. (Wolff.) Officieel bericht van den generalen staf Belgrado de Servische hoofdstad en de hoogten ten Zuidwesten en ten Zuidoosten der stad zijn na een gevecht in ons bezit gekomen. Ook verder naar het Oosten is de vijand daar waar hij stand hield teruggeworpen. Onze troepen rukken verder. WEENEN, 10 October. (Wolff.) Officieel bericht van den generalen staf De Oostenrijksch-Hongaarsche troepen in Macva rukken ten Noorden van Obrenovac met gevolg vooruit. De Duitsche troepen, die Belgrado binnen- rukten, hebben de stad in verwoede straat- gevechten van vijanden gezuiverd en vallen thans de ten Z.O. en ten Z.W. der stad gelegen hoogten aan. Verder stroomafwaarts hebben onze bond- genooten reeds met sterke strijdkrachten den Zuidelijken oever van de Donau ver- meesterd en den vijand uit verscheidene stellingen geworpen. Met warme waardeering gedenken aan- voerders en troepen na overschrijding van de groote rivierlinie in hun rapporten de onvermoeibare, heldh-aftige werkzaamheid der dappere genisten en de zelfopofferende medewerking der Donau-flottille. Van hei Weslalijke gevechts* teprein. PAR1JS, 9 Oct. (Reuter). Avond- communiqae Vanochtend hervatten de Duitschers de aanvallen op de loopgraven van het front bij Loos. Zij werden naar hun loopgraven teruggedreven. Vamniddag hevige artilleriegevechten op het heele front in Artois. Wij dreven een tegenaanval op Tahure volkomen terug en verspreidden een troepenconcentratie tot voorbereiding van een nieuwen aanval. Gevechten met bommen en luchttorpedo's in Argonne. Wij hernamen in Lotharingen een loopgraaf/ LONDEN, 9 October. (Reuter.) Generaal French meldt: Sedert den 4den October bombardeerde de vijand voortdurend onze nieuwe loopgraven ten Zuiden van het la Bassee-kanaal en deed hij bij herhaling bomaanvallen op het ZuideJijk gedeelte van de Hohenzollernredoute, dat wij bezet hou- den. Alle aanvallen werden afgeslagen. In spijt van het artillerievuur des vijands maakteu wij gestadig voortgang ten Noord- westen van Loos tusschen heuvel 70 en Hulluch. Onze terreinwinst wisselde af van 500 tot 1000 yards. Gistermiddag bombardeerde de vijand het heele gebied, dat wij onlangs hebben ge nomen. Daarop volgde een aanval van opeenvolgende golven infanteriemassa's op het heele front van ten Zuiden van Loos tot de Hohenzollernreduute. De aanvallen werden overal met zware veriiezen voor den vijand afgeslagen. Wij hebben door een tegenaanval bezit genomen van een Duitsche loopgraaf van 500 meter ten Westen van de stad Ste Lie. Een groot aantal gesueuvelden van den vijand ligt voor onze linie. Onze veriiezen zijn betrekkelijk gering. BERLIJN, 10 Oct. (Wolff.) Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier Op een hoogte ten Oosten van Souchez hebben de Franschen eenige loopgraven en een machinegeweer verloren. Bij Tahure en Champague hebben wij van het verloren terrein over een front- breedte van ongeveer 4 K.M. bjj een tegen aanval verscheidene honderden meter her- wonnen. PARIJ8 10 Oetober. (Havas.) Officieel bericht van hedenmiddag Op verschillende punten der heuvelruggen ten Oosten van Souchez en naar 't Zuiden van de toegangen tot den straatweg naar Rijssel dezelfde bedrijvigheid der artillerie.* Verscheidene aanvallen der Duitschers op het kleine fort in het bosch van Givenchy zijn afgeslagen. In den sector van Lihons vrij beftige loopgraafgevechten met haudgranaten en luchttorpedo's. Tusschen Oise en Aisne een uiterst leven- dige wederzijdsche bescbieting voor Nouvron en Quennevieres. In Lotharingen is de strijd voortgezet om de loopgraaf, die de Franschen gisteren aan het front ReillonLeintrev hadden heroverd. Siet Oosteiijke geweeSats- terreisa. ST. PETERSBURG, 9 October. (Pet. Tel.-Ag.) Mededeeling van den grooten generalen staf Aan ons westelijk front in de streek van Riga heerscht rust. Duitsche vliegtuigen hebben eenige bommen geworpen op Sjiok. Een poging van de Duitschers om in de streek van Misjof, aan den spoorweg ten oosten van Mitau, tot een offensief over te gaan werd belemmerd. In de streek van Dunaburg, in den sector van het dorp Garboenowka, neemt de strijd een uiterst verbitterd karakter aan. Bij Rockiline, ten noorden van Garboenowka, zijn de Duitschers eveneens tot het offensief overgegaan, doch zij konden ons mitrailleurs- vuur niet doorstaan en werden gedwongen hun aanvallen te staken. Ten Noorden van Labochene hebben de Duitschers herhaalde aanvallen gedaan op Frome Khvosli, doch werden afgeslagen. Op het overige gedeelte van het front, naar het zuiden tot de streek van Smorgon Krewo, is de toestand dezelfde gebleven. Ten zuiden van de Pripet heeft de vijand het dorp Pojog aan de beneden-Stochod heroverd. In de streek ten noordwesten van Doebno hebben onze troepen bij de verovering van het dorp Konstantinowo 3 mitrailleurs ver- meesterd en 300 gevangenen gemaakt. Herhaalde pogingen van den vijand om het dorp Sopanof, ten noordoosteri van Kremenets, te herovereu, zijn door ons vuur herhaaldelijk afgeslagen. In den loop der gevechten, gisteren ge- leverd aan het front RostokiGontowo, in de buurt van No wo Aleksinets, hebben onze troepen 1175 man gevangen genomen en 2 bommenwerpers en 8 mitrailleurs buitgemaakt. Onze vliegtuigen hebben een aanval ge daan op het station van Czernowicz en verscheiden bommen geworpen op treinen en munitie-kolonnes. Een rook- en vlatnmen- zuil steeg kort daarna boven het station op. Een vijandelijke vlieger steeg toen op uit het station, maar werd door onzen vlieger beschoten en daalde spoedig weer in de stad neder. BERLIJN, 10 October. (Wolff.) Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier Legergroep van Hindenburg De Russen hebben gepoogd de hun bij Garboenowka ten Westen van Dunaburg, ontnomen stellingen te hernemen. Het is tot hevige gevechten op korten afstand ge komen, die eindigden met het terugwerpen van den vijand. Ten noorden van de spoorlijn Dunaburg Poniewicsz en ten Westen van Illuxt zijn vijandelijke stellingen ter breedte van omtrent 8 kilometer genomen, waarbij 6 officieren en 750 gevangenen in onze handen vielen, terwijl 5 machinegeweren werden buitge maakt. Legergroep van prins Leopold van Beieren Niets nieuws. Legergroep van Linsingen Ten Zuidwesten van Pinsk is het dorp Siuozyczy stormenderhand genomen. De cavalleriegevechten bij Kuchoka en Wola en in de streek van Jerieroy duren voort. Op het front tusschen Rafalowka en de spoorlijn Kowei Rowno zijn verscheidene vijandelijke aanvallen afgeslagen en 383 gevangenen gemaakt. Het leger van generaal graaf Bothmer heeft krachtige Russische aanvallen ten Noordwesten van Marnopol afgeslagen. WEENEN, 10 October. (Wolff.) Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier De Russen hebben ook gisteren hun steeds vruchtelooze aanvallen niet opgegeven In Oost-Galicie, waar bij aanvallen der laatste dagen enkele Russische troepenaf- deelingen de helft van hun sterkte hebbe i ingeboet, is het Strypafront aangetast. De teruggeslagen vijand heeft het slagveld op vershillende plaatsen in wanordelijke vlucht verlaten. In Wolhynie heeft een divisie na een afgeslagen aanval 500 lijken van Russen voor haar hindernissen geteld. Het gisteren vermelde aantal gevangenen is opnieuw met 1000 man gestegen. Het oogmerk van den vijand om in het gebied ten Noorden van Czartoryck den westelijken oever van de Styr te vermeesteren, is door ons vuur verijdeld. Van het Zuideiijke gevechta- terrein, WEENEN, 10 October. (Wolff.) officieel bericht uit het groote hoofdkwartier De toestand is aan het geheele gevechts- front onveranderd. De vijaod heeft zich niet tot een aanval van grooteren omvang op de hoogvlakte van Vielgereich kunnen aangorden. Zwakke afdeelingen hebben het deerlijk afgelegd. De veriiezen der Italianen hebben hier de laatste dagen ongeveer 2000 man bedragen. ROME, 10 October. (Reuter.) Offiiceel bericht Wij hebben eenige patroeljes afgeslagen en gevangen genomen in Karinthie en in de Fella vallei. De Nijand heeft het Karin- thische front hevig beschoten, doch de aan val der infanterie werd door ons vuur onder veriiezen voor den vijand tegenge- houdeu. Ons luchtsmaldeel heeft bom men geworpen op vijandelijke kampen en het station Nabrisina. ROME, 10 October. (Reuter.) Officieel bericht Na een grondige voorbereiding door de artillerie heeft de vijand onze stellingen bij Statenik, in het Plezzo-bekken, aan de Urzli, in de streek van de Monte Nero, hij Dolje. in den Tolmein-sector en bij Piava en Zagora aan de Isonzo aangevallen. Hij werd overal afgeslagen met ernstige veriiezen, waarouder eenige gevangenen. TEH NEUZEN, 11 Oct. 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch iustituuc te De Bildt van heden luidt ais volgt Hoogste barometerstand 774.4 Haparanda. Laagste barometerstand 760.0 Vlissingen. Verwacbting tot den avond van 11 Oct. Meest matige oostelijke tot zuidoostelijke wind, licht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog in het noorden, in het zuiden weinig of geen regen zelfde temperatuur. Inkwartiering. De laatste dagen was alhier „inkwartie- ring" in ruime mate het onderwerp van ge- sprekken. Er werd zelfs nogal eens zwaar over geboomd. Gebleken is, dat de groote massa der bevotking zeer gastvrij militairen ontving of, voor zoover zij daarvoor min der goed ingericht waren, voor een gastvrij onderdak enz. deed zorgen. Er worden ook wel enkele gevallen genoemd, waar van een minder gastvrij onthaal bleek, maar die ge vallen worden zeker overtroffen door die- genen, die in het ge.hee.1 niet prettig vinden, dat ze niet in de gelegenheid zijn geweest hun gastvrijheid te betoonen, omdat hun geen loge werd aangewezen. Er is nooit veel aandacht aan de inkwar- tieringslijsten geschonken, die jaarlijks wor den vasfgesteld, maar nu .op ruime schaal gebleken is hoe die lijst werkt, kan het wel niet anders, of er moesten aanmerkingen op vallen. Volgens. eene logische redeneering zou men zeggen, de lijst behoorde anders te zijn ingericht, verschillende bewoners van perceelen die zeer goed in de gelegenheid zijn inkwartiering te ontvangen en dit igaarne deden, komen op de lijst niet voor en ande ren, voor wie het bezwaarlijk valt, komen in aanmerking. Daar men echter in de gesprekken de fout altijd aangenomen dat er hier sprake kan zijn van een verkeerde regeling op een verkeerde plaats zoekt, widen wij voor de onwetenden meedeelen hoe de inkwartie- ringslijist wordt vastgesteld. Volgens art. 13 der wet betrekkelijk de Inkwartieringen, geschiedt de vordering van inkwartiering en onderhoud voor hetkrijgs- voik in eene gemeente als hier en in de omgeving „bij- bewoners van huizen of van gedeelten van huizen ter zake waarvan de aanslag in de personeete belasting plaats heeft, met uitzondering van die welke inge- volge de wet op de personeete belasting, niet beiast worden voor haardsteden en meubilair." (Verder worden in de wet en kele om,standigheden bepaald onder welke in een perceel geen inkwartiering plants heeft.) Hoe wordt nu de lijst opgemaakt? De administratie der directe betastingen zendt ieder jaar aan Burgemeester en Wet- honders eene lijst der perceelen welke, in verband met bet kohier der personeete be lasting, voor inkwartieringsplicht in aan merking komen. De personeete belasting bepaalt dus tegelijk welk perceel eventueel voor inkwartiering in aanmerking komt. Na ontvangst van die lijst bepalen Bur gemeester en Wethouders alleen voor hoe veel manschappen een perceel in aanmer king komt (in verband met den omvang van het perceel) en ook van welken rang de eventueel ingekwartierde mititair zal zijn. Die lijst wordt ter inzage gelegd en het be- hoeft misschien wel niet te worden gezegd, dat tegen die indeeting en het getal alhier nog nimmer bezwaar is. ingebracht. Bij inkwartiering worden van boven af te beginnen de inkwartieringsplichtige percee len aangewezen. Alhier is een begrijpelijke uitzondering gemaakt voor de ver af gelegen buitenwijken. Uit een en ander blijkt, dat dus. onjuist is de meening, dat het gemeentebestuur de inkwartieringsplichtigen aanwijst, terwijl ons uit informatie bij goed ingelichte bron bleek, dat geheel onjuist is een loopend gerucht, dat enketen hun ambt zouden hebben mis- bruikt, om den plicht van inkwartiering te ontgaan. Yervoer van gocdcren. De vice-admiraal G. P. van Flecking Co- lenbrander, commandant in Zeeland, heeft eene verordening vastgesteld, waarbij be paald wordt dat bestuurderen, of hun last- hebbers, van ondernemingen tot vervoer van vee en goederen, de spoorweg- en tramweg- maatschappijen daaronder gerekend, hetzij de dienst dier ondernemingen op gezette of op ongezette lijden wordt uitgeoefend, ver- plicht zijn, op aanvrage van den burge meester ter ptaatse, aanneming van, door laatstgenoemde autoriteit te bepalen, soor- ten goederen en vee ter verzending te wei- geren, wanneer de aanbieding daarvan niet vergezeld is van een schriftehjke verklaring van den burgemeester voornoemd, of van diens gemachtigde, waaruit blijkt, dat van de bedoetde verzending is kennis genomen. Overtreding vhn deze verordenirtg wordt, ingevolge de wet op den staat van beleg, gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Woensdag 27 dezer zal voor het Gerechtshof te 's Gravenhage worden ber handeld het hooger beroep van den officie- van justitie te Middelburg, tegen het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij G. G. M. B., pastoor alhier, werd vrijgesproken van het hem ten laste gelegde, in zake het ver- plaaisen van een lijk op de R. K. begraaf- plaats. Zaterdag werd alhier in het cafe- restaurant bij den heer A. Kaan, door den architect L de Bruijne, namens zijn prin- cipaal, aanbesteed het verbouwen van het perceel no. 14 aan de Markt te Ter Neuzen. Voor het eerste perceel (metseJwerk) werd ingeschreven door de heeren J. M. van der Velden Hz. voor 1530, Gebr. Kolijn voor 1520, W. P. Nieuwelink voor 1500, M. W. Nieuwelink te Hoek voor 1490, P. J. Rijnberg voor 1460, Gebr. Nieuwelink te Hoek voor 1483 en J. van der Velden voor 1415. Voor het tweede perceel (timmerwerk) werd ingeschreven door de heeren F. C. Herrebout voor 1600, J. A. Rijnberg voor f 1485, J. A. Meerteus voor f 1472, J. 0. Kaijser te Zaamsiag voor f 1465, A. D. Kaijser te Zaamsiag voor f 1465, P. J. T. Bruggeman voor 1441, K. Diele- raan te Zaamsiag voor 1410, C. C. Nobels voor 1391, P. L. Boogaard voor f 1379, F. Romeijnsen voor 1352 en I. P. Cas- teleijn voor 1292. Voor het derde perceel (loodgieterswerk) werd ingeschreven door de heeren A. Dhaeze voor f 238, I. Guequierre voor 215 en mej. de wed. D. J. Guequierre voor 205) Voor het vierde perceel (glas- en verfwerk. werd ingeschreven door de heeren P. J, Harte voor 375, H. J. van der Peijl voor 295, P. A. Geelhoedt voor 170, P. Kiel voor f 165, A. Guilliet voor 164 en J. Verlinde voor f 105. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund de inschrijvers bij wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen teTer Neuzen. In de vacature ontstaan door de benoeming van den heer Coumou te Axel, is benoemd tot hoofd der chr. school te Siuiskil de heer 0. J. Nobels te Rozenbnrg. Mititair gezag. De Minister van Oorlog brengt., over- wegende, dat het noodig is nader aan te duiden het operatiegebied van a. het onderdeel van het veldleger in Noordbrabant, Limburg en Oelderland be- aan

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 2