No. 6285. Zaterdag 9 October 1915. 55e Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De Oorlog. B i~W~N N T~A N 0. TWSJEJIDE) blad. PREDIKBEUBTEN. Ilet eedsvraagstuk. Dd afleelingen van de Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over het wetsontwerp tot tijdelyke nadere voorziening betreffende het eedSvraagstuk de heeren De Savornin Lohman, Heeres, Eerdmans, Rut gers en van Wijnbergen. Het verluidt, dat zoo goed als de geheele rechterzyde zich tegen de strekking van het ontwerp heeft uitgeiproken. Een mweilifk geval. Naar het Alg. Ilbl. verneemt, heeft zieh een geval voorgedaan, dat reeds tot zeer veel moeilijkheden aanleiding heeft gegeven. Sedert geruimen tijd had de Regeering nog een belaugrijke hoeveelheid Banka-tin in voorraad. Ln Duitsehland bestaat groote behoefte aan tin, maar men was hier te lande niet geneigd den voorraad aan de markt te brengen. Nu klonken echter den laatsten tijd uit Nederlandsch-Indie A meer en meer nood- kreten om aniline voor de Batik-industrie en deze aniline wilde Duitsehland niet leveren. Totdat er een overeenkomst tot stand gekomen is. De Minister van Kolo- nien verkocht aan Duitsehland de voor- radige tin en kreeg daarvoor in ruil de zoo noodige aniline. De Duitsche Regeering beloofde, dat deze tin alleen en uitsluitend aangewend zou worden voor handelsdoel- einden. Intusschen heeft deze overeenkomst tot eenige minder aangename verwikkelingen aanleiding gegeven. De Engelsche gezant, die natuurlijk spoedig op de hoogte was van den verkoop, kon daartegen geen enkei protest doen hooren. Heelt dat ook niet gedaan. De tin welke in voorraad was is liier te lande aangekomen voordat er van eenig servituut sprake was. De party was voi- komen vrij. Maar^ het gevolg is, dat aan de N. 0. T. thans geen vrijheffi meer wordt gegeven wat de gealiieerden weei in de hand hebben ora verdere hoeveelheden tin aan zich te laten consigneeren. De groote stoomvaartmaatschappijen nemen dan ook geen tin meer als lading aan. De (betrekkelijk geringe) hoeveelheden die onderweg zijn, zullen, naar wij vernemen, nog ter bestemder plaatse onder verplich- ting van //home consumtion" worden af- geleverd. Men vreest echter dat dit niet eens voldoende zal zyn voor de behoefte hier te lande. De verkoop moet geschiedt zijn door den Minister van Koloniea zonder dat deze daarover zijn ambtgenooten raadpleegde. Formeel was de Minister daartoe, volgens de Comptabiliteitswet, volkomen bevoegd In gewone tijden zou hem daarover niet de minste aanmerking gemaakt zijn. Maar thans had men het in Regeeringskringen wel verstandiger gevondeu als hy zyn ambt genooten had geraadpleegd. Ook bij het N. 0. T.-bestuur heerscht nog al ontstemming over de transactie, daar het de onderhandelingen met de Engelsche Regeering in ieder geval iets moeilijker heeft gemaakt. Over deze aangelegenkeid werd Woensdag in den buitengewonen ministerraad ver- gaderd. Een gevaarlijke verfslof. Naar aanleiding van een bij den Cen- tralen Gezondheidsraad ingekomen ambts- bericht vestigt dit college de aandacht op het gevaar van bet gebruik van verfstof, bestaande uit koolteer, opgelost in tech nische benzol (,/Negrine"), in moeilyk te ventileeren ruimten. Uit bedoeld bericht bleek namelijk, dat een werkman, terwyl hy het inwendige van het hoogdrukreservoir van een watertoren schilderde, plotseling is neergevallen en overleden ten gevolge van de inademing van dampen, die opstegen uit de voor het schil- deren gebruikte verfstof, welke bij onder- zoek grootendeels bleek te bestuan uit kool teer. opgelost in technische benzol. Waar deze verf om technische redenen in gesloten ruimten niet is te vervangeu door een ander, minder gevaarlijk dekmiddel, neme men dus groote voorzichtigheid in acht en zorge voor voldoenden toevoer van versche lucht. TER NEUZEN, 8 Oct. 1915. Het wee r bericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 769.8 Stockholm. Laagste barometerstand 761.2 Munchen. Verwachting tot den avond van 9 Oct. Zwakke tot mat ge oostelijke tot zuidelyke wind meest zwaar bewolkt, later kans op regen vooral in het zuiden zelfde tempe- ratuur. Tot de R Kath. landbouwschool te Boxtel is o. m. bij het toelatings examen voor de 2e klasse geslaagd G. Gov^erts te Westdorpe. Besmellelijke zieklen. In de week van 29 September tot en met 5 Oct. zijn de navolgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den centralen ge zondheidsraad gekomen Roodvor.k 4 gevallen te Ter Neuzen, 1 te Middelburg en 1 te Vlissingeu. Diphteritis2 gevallen te Groede, en voorts een geval in Goes, te St. Jansteen, te Ylissingen en te Zierikzee. Twee Nederlandsche soldaten door den electrischen draad gedood. Omtrent dit ongeluk aan de Belgische grens verneemt de //Tel." nog nader Dinsdagmorgen zijn de lijken van de twee verongelukte soldaten te Oostburg aange- bracbt. Zrj behoorden tot de grenswacht van het twee uren gaans van daar gelegen gehucht St. Kruis. Zij waren in den donkeren nacht verdwaald, onder de draad- versperring op Belgisch gebied doorgekropen, doch door den geladen draad onmiddellijk gedood. Zij waren op Belgisch grondgebied. De Duitsche schiliwacht zag de beide mannen vallen, rapporteerde 't aan zijn wacht, waarop eenige mansehappen onder bevel van den wachtkommandant tot de versperring naderden. Onze grenswacht werd door de Duitsche gewaarschuwd. Nadat de grensdraad en de dubbele af- rastering was ontladen, werd de toestand der twee Nederlandsche soldaten opgenomen. Het bleek dat zij op slag waren gedood. De lijken moesten tot aan den ochtend op de plaats van het onheil bIy .en, er werd een Duitsche post bij geplaatst. Eergister-morgen werd aan eenige van onze officieren vergund, op Belgisch terrein te komen. Een Duitsche commissie van hoofd- eu subalterne officieren heeft, in het byzijn vud eenige Nederlandsche officieren, de oorzaak van den dood vastgesteld. Vergund werd dat deilijken op ons ge bied werdeu overgebracht. Ze zijn daarop naar Oostburg vervoerd in afwachting van de beslissing der familie omtrent de plaats der begrafenis. Namens den opper- bevelhebber van zee- cu landmacht is telegrafisch een rapport over het gebeurde opgevraagd. KOEWACHT. Hier wordt nog steeds een levendige handel in allerlei soorten van vlas gedreven, iets wat ook den werkman ten goede komt. De vlaszwingelaars verdienen een hoog dag- geld. Er zijn lui, die tot 6 a 7 gulden per dag kunnen verdienen. Het zwingelen gaat namelijk per steen en wie op een dag de meeste steenen vlas verwerkf, verdient natuurlijk het meest. Er zijn personen. die's Zaterdags tot40 weekloon ontvangen. Donderdagmorgen omstreeks 10 uur brak er eensklaps brand uit in het stalletje van Th. Jacobs op het Belgisch gedeelte dezer gemeente vlak bij de kerk. Door de bulp van de Duitsche soldaten en de buren was de brand spoedig gebluscht en bleven de aangrenzende woningen gespaard. Het stalletje met al wat er in was, werd een prooi der vlammen. Oorzaak onbekend. Zondag 10 October IS15. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 Ds. A. Timmerman Bediening van het H. Avondmaal en 2 u., Ds. A. Timmerman. Slc'skil. 9 u. en 2 u., dhr. L. Dek. lloek. 9 n., Ds. E. Raams en 2 u., Ds. E. Raarns, Voorbereiding II. Avondmaal. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u., Ds. G. van' Dis, Bediening H. Avondmaal en 2 u., Ds. G. van Dis, Dankzegging. Sas van Gent. 91 u., Ds. Akersloot van Houten Roos- Ruist. 10 u., Ds. De Boer. Uontsnisse. 91 u., Ds. W, J, van Lindonk. Oereformeerde Kerken. lei Neuzen. 9 u. eu 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Hoek. 9 u. en 2 n Ds. Van de Wall. Axe!, Kerkdreef. 9 u., Ds. J. II. Lammertsma en 2 u., leesdienst. Axel, Stationstraat. 9 u., leesdienst en 2 u., Ds. J II. Lammertsma. Chr. Oereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Oereformeerde Gemeente (Vlooswyk straat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Oud-Gerefor meerde Gemeente Vloosw jj kstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5J u., leeskerk. Lokaal „Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5f u., leeskerk. Lokaal „Eben-Jfaezer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5J u., Evangelisatie. li. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8£ en 10 uur. V Namiddags om half drie Lof. R E C H T H Z A K SB. Sniokkelari] op groote schaal. Voor het Gerechtshof van Den Bosch stond terecbt de stationschef van Gennep, beklaagd dat hy op 24 April j.l. te Gennep een wagon met leer aan een op Duitsehland rijdendeu trein had doen aankoppelen met de bedoeling dat leer uit te voeren of te doen uitvoeren. De beklaagde ontkende het hem ten laste gelegde, doch twee wisseiwachters verklaar- den, dat de chef hun last had gegeven om den wagon aan trein 60 naar Duitsehland te koppelen met de belof'te, dat als ze de zaak goed klaar speelden en het leer de grens overging, er 40 a 50 gulden voor hen zou aanzitten. Een commies uit Gennep echter had lont geroken van het voornemen, sprong op den trein en trok vlak voor de grens aan de rem, zoodat de trein bleef stilstaan. Het leer was door zekeren Kusters, uit Goch, te Bokstel bij den heer v. Elk ge- kocht voor 21,000. Een der getuigen zeide te hebben ver- nomen, dat de stationschef voor deze karwei f 200 belooning zou hebben gekregen, als de zaak geslaagd was. De officier van justitie eischte een ge- vangenisstraf van zes maanden. De verdediger, Mr. Van Leeuwen, pieitte vrijspraak op grond, dat beklaagde niet wilde uitvoeren of doen uitvoeren, doch wel de leveraticier van het leer, in casu Kusters uit Goch. De beklaagde was meer tusscbeu- persoon geweest. (Tijd). Een mitpaiiSeup>copps> Volgens een bericht in de ufficieele //Lon don Gazette" heeft de Koning de oprichting van een mitrailleur corps goedgekeurd. De Daily Telegraph" meikt hier bij op, dat reeds kort na den aanvang van den oorlog bleek, dat Duitsehland in stilte eeu zeer groote menigte mitrailleurs gereed had en dat talrijke mansehappen met de behan- deling dier wapeus vertrouwd waren ge maakt. De gealiieerden hebben sindsdien even- eens een veeivuldig gebruik gemaakt van mitrailleurs en thans heeft de Engelsche regeering de noodzakelijkheid ingezien om, naast de gewone corpseri, een nieuw speciaal coips voor dit wapen op te richten. Kitchene? zal manraefjjes haieti, wanneer ze nist nail zichzelf komen. In een rede te Manchester zeide de heer Fox, dat lord Kitchener bij zijn interview met de arbeidersafgevaardigden gezegd heeft: z/Er bestaat geen reden voor pes;imisme. Geef mij de mannen en de munitie, die ik vraag en ik garandeer met mijn persoon- lijke reputatie, dat wij den oorlog in hauden hebben. Ik weet hoeveel mannen ik noo.dig heb en ook hoeveel munitie ik behoef. Jk heb de narnen van die mannen eu hun adressen en indien zy niet komen, zal ik middelen vinden om ze te halen. ftleei* dan duizend Fransohe pfiesters gesneuweld. La Croix klaagt over het groot aantal priesters, dat door den oorlog voor den dienst verloren is gegian. Dit bedraagt thans reeds een duizeedtal. Na den oorlog zullen vele pastorieen onbezet bly ven. Hier bij komt, dat de seminaries voor verscheiden jaren lecg zijn gemaakt en het tekort niet zullen kunnen aanvullen. Het blad dringt er daarom bij de kerkelyke families op aan, haar zoons naar de kleine seminaries te zenden. Het gaat volgens het blad om de toekomst vande Katholieke kerk in Frankrijk. Een uit velen. Een verhaal van het front, een der ta1- looze. Het gebeurde in Champagne vlak achter het front. Een generaal is in de ambulance gekomen om een zwaargewondeu soldaat de //Medaille Militaire" te overhandigen. Doodsbleek ligt de patient in het hel- dere bed. Dien morgen is zijn dijbeen ge- amputeerd, terwijl hy nog een zware ope ratic aan het hoofd heeft ondergaan. De generaal, met ziju chef van den staf. nadert het bed, waarop de gekwetste een poging doet om overeind te komen. Liggen blij venjongen, haast de generaal zich te zeggen maar de zieko scbudt het vcrbonden hoofd en verklaart //Onmogelijk, generaal; de ,,MedailleMili taire" ontvangt men staande." En gesteund door hospitaalsoldaten, richt de man zich op, zijn generaal spelt de decoratie op zijn borst en geeft hem de accolade om daarna het militair sauut te maken voor den heldhaftigen poilu. Doet zoo'n trekje niet denken, vraagt de z/Matiu", aan de woordeu van Napoleon z/Mes soldats? lis souta se mettre a genoux devant (Mijne soldaten zij knielen er voor) Generaal Von Kluck scltaat de Franschen en hun aanvosr ders hoog, maar gelooft niet aan een nederlaag der> Ouitschers. De correspondent van het blad New York American had een pair dagen ge- leden een onderhoud met den bekendeu generaal Von Kluck. De correspondent trof den ger.eraal aan op het buitenver- blijf \Vilkensdorf bij Straussberg, een uur sporens van Berlyn, waar hij sedert eenige wekea vertoeft om te herstellen van de zeven wonden die hij op het westelijk oorlogstooneel opliep. Toer hij voor drie maanden, reeds bijna genezen, naar het gebergte giug om een nakuur te onder gaan, zyn zyn wooden weer opengegaan, waarby stukjes van kleeren te voorschyn kwamen, die men niet tegelyk met de splinters van de granaat, die hem trof, had kunnen verwyderen. Een hernieuwde be- handeling werd daardoor noodzakeiyk. Nu ziet de generaal er weer sterk eu opge- wekt uit. Op een vraag van den correspondent omtrent den toestand in Vlaanderen en in Champagne, kreeg het gezicht van den generaal een ernstige uitdrukking hy zeide, dat hy op het oogenblik als particulier niet het recht bezat een meening te uiten over den toestand en als soldaat moest hij zich by het oude principe houden om te zwijgen, daargelatan nog, dat het een slechte politick zou zyn om profeet te willen zijn in oorlogszaken. Daar ik, zegt de correspondent, de rede nen, waarorn de generaal hier het stiizwygen wenschte te bewaren, volkomen muest bil ly ken, stelde ik mijzelf tevreden met con cludes te trekken uit hetgeen zyn Exel- lentie mij verder in den loop van het gesprek wel wilde mededeelen. Hy kwam er roud voor uit, dat hy groot respect had voor Joffre's hoedanigheden als opperbevelhebber en hy trachtte op geen enkele wijze den strydlustigen geest of de militaire training van de Fransche soldaten te verkleinen maar na een uur lang over allerlei onderwerpen, den oorlog betreffende, te hebben gesproken, behoefde ik geen vra- gen meer te stellen om ten voile overtuigd te zyn, dat elke gedachte aan een moge- lyke ernstige Duitsche nederlaag den gene- rail vreemd was. Toen de correspondent opstond ora af- scheid te nemen, zeide de generaal, dat hy eerst sinds den vorigen dag i fficieel als genezen was verklaard. fly voegde er nog by, dat de jacht een goede training is voor den dienst te velde, ter wij 1 bij den correspondent in de hal van het kasteel twee prachtige steenbokken aan wees, die hy dienzelfden morgen had geschoten. Zijne Exellentie kon niet precies verfellen, waar en wanneer hy wederom in actieven dienst zou treden, maar de correspondent vermoedt, dat men binnen kort wei weer wat van hem zal vernemen. Een Qusisch ooHaeS a«cr het jorngste opfreden dies* Entente, Maandagnamiddag stelden de vertegen- woordigers van de Entente te Sofia aldus rneldt een Wolff-bericht uit Berlyn aan de Bulgaarsche regeering den eisch binnen 24 uren de diplomatieke betrekkingen met Duitsehland en Oostenryk-Hongarye af te breken en alle (niet eens aanwezige) Duitsche officieren uit het Bulgaarsche leger te verwyderen. Het zyn nota bene de vertegenwoordigers der mogendheden, die onder de leus /;voor vrijheid eu recht" voor de bescherming en de oi afnankelykhiid van de kleine staten ten oorlog zyn getrokken, die dezen, in het recht van Bulgarye om over zijn lot te beslis3en zoo diep ingrypenden eisch hebben gesteld. De Bulgaarsche regeering zal het gepaste autwoord weten te vinden op den gestelden eisch, die de ware gedaante ontsluiert van de Entente, die overvloeit, van hoile frasen over de menschlievende, volkenbevrydende doeleinden van den huidigen oorlog, maar al die schoone beginselen over boord werpt, zoodra zy meent, dat zulks dienstig voor hare belangen is. Tegelyk met dezen diplomatieken stap deelden onze vyanden aan de Grieksche regeering mede, dat zy van plan waren Fransche en Engelsche troepen te Saloniki te ontschcper, naar het beetle ter ondersteu- ning van Servie. Eogeland heeft zich door deze daad zelf het masker van het gelaat gerukt, het masker, dat het sedert het begin van den oorlog en de sehendirg van de Belgische neutraliteit gebruikt om in de geherle wereld stemming tegen Duitsehland te maken. Welk groot verschil is er echter tusschen btide gevallen Wat Belgie bets eft, vond het optreden van Duitsehland zyn grond in den dreigenden opmavsch der Franschin, geschiedde het uit noodweer in een levens- quaestie voor het Duitsche Ryk De schending der neutraliteit van Grie- kenland is een inbreuk op het volkenrecht. Het bestaan van Eogeland of Frankrijk zou niet op het spel hebben gestaan, zoo de landing achterwege was gebieven en evenmin had de Entente redenen om te verondeistellen, dat hare vijanden plasi hadden de neutraliteit van Griekenland te schenden. Ook het verleenen van hulp aan Servie is slecht3 een voorwendsel. De ware bedoeling is Servie te stijven in zijn verz-t tegen Duitsehland en Oostenryk Hongarye, opdut het, evenals Belgie, op het altaar der be langen van de Entente doodbloedt. Aan Duitsehland moet de weg naar Konstantinopel met behulp van Servie ver- sperd worden, r.u de pogingen van den bond- genoot van het Duitsche Ryk en Oosten- rijk ;er onder te krijgen, dank, zy den heldhaftigen tegenstand van^het Tui'ksche leger, jaramerlyk mislukt is. Ook om dit militaire fiasco voor de open- bare meening van de eigen landen te ver- bloemen geschiedt de landing van Engelsche en Fransche troepen op Grieksch grond gebied. De Grieksche regeering heeft tegen deze schending van hare territoriale hoogheids- rechten door Engeland en Frankrijk protest aangeteekend, De Duitsche regeering harerzyds heeft te Athene geprotesteerd tegen het toelaten van de landing, die in strijd zou zijn met de door Griekenland by het begin van den oorlog afgekondigde neutraliteit. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Yergadering van Dinsdag 5 October 1915, des namiddags 2 ure. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Burgemeester. Tegenwoordig de Ieden: L. Lamaitre, A. E. C. Kruijsse, F. van Driel, J. M. Oggel, F. Dekker, P. Dekker, J. Smies, J. de Feij- ter en M. Wolfert, benevens de Secretaris. Afwezig de heeren P. Dregmans en W. Dieleman. (V e r v o 1 g). 5. Onlheffing van bclasting. a. Ingekomen is. een verzoekschrift van M. van Vliet, die wegens vertrek uil de ge meente afschrijving verzoekt van zijn aan- slag in den hoofdelijken omslag over drie maanden. Oveneenkomslig het voorstel van Burge meester en Wethouders wordt aan adressant afschrijving verleend voor een bedrag van 4,611/2. b. Ingekomen is een verzoek van H. W. de Jong, die afschrijving verzoekt van zijn aanslag wegens schoolgeld vooi' het open- baar lager onderwijs voor het leerjaar 1915-16, aangezien zijn zoon slechts van 1 April lot 31 Augustus van de school gebruik lieeft gemaakt. Met algemeene stemmen woixlt besLoten de gevraagde afschrijving toe te staan. 6. Verzoek sell rift P. C. van Vessein om onlslag als onderwijzeres in de nut- lige handwerken. Ingekomen is een ad res van P. C. van Ye&sem, die daarin eervol ontsLag verzoekt als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school en bij het herhaLingsonderwijs, met ingang van 1 Ja- nuari aanstaande. Overeenkoms.tig het voorstel van Burge meester en Wethouders wordt het verzoek met algemeene stemmen ingewilligd. 7. Itenoemen leden Burgerlijk Armbe- sluur. De Voorzitter verzoekt de leden over te gaan lot het beiioemen van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur, nl. een lid ter voorziening in de vacalure ontstaande door het aftreden van den heer Jan de Feijter Lz. en eene ter voorziening in de vacalure ont- staan door het bedanken van den heer Joz. de Feijter Kz. Voor de eerste vacature zijn op de voor- dracht geplaatst de heesren Jan de Feijter Lz. en Joz. de Feijter Pz., en voor de tweede vacalui-e de heeren J. K. Vink en H. van Luijk. Hij verzoekt de heeren Van Driel en Oggel met hem liet stembureau te vormen, waar- aan deze voldoen. De heer F. Dekker weet, dat de benoe- ming van leden van het Burgerlijk Armbe stuur geschiedt door den Raad, op eene voordracht opgemaakt door Burgemeester en Wethouders, maar meent, dat volgens artikel 1 van het reglement van orde, het Burgerlijk Armbestuur eerst over de voor dracht moet gehoord worden. De Voorzitter antwoordt, dat de heer F. Dekker volkomen gelijk heeft, maar voegt er aan toe, dat, naar de opvatting van Bur gemeester en Wethouders, het Armbestuur ook gehoord is. Er is bij schrijven van 1 en van 21 September mededeeling van de onlwerp-voordrachten gedaan en daarop is van het Armbestuur een schrijven naar aan leiding van die on twerp-'voordrach ten ont vangen, waarin het te kennen gaf hoe het over die voordrachten dacht. Daarna is door Burgemeester en Wethouders eene de- finitieve voordracht opgemaakt. Uit die voordracht blijkt, dat Burgemeester en Wet houders de inzichten van het Burgerlijk Armbestuur niet deelen. De heer F. Dekker merkt op, dat, als men het zoo uitlegt, het Burgerlijk Armbestuur f ei t el ij k niels over de voordracht te zeggen heeft. De Voorzitter acht, dat daarin wel wat waars is. Eigenlijk heeft het Burgerlijk Arm bestuur er niets over te zeggen, daar Bur gemeester en Wethouders zich niet behoe- ven te houden aan de opmerkingen van het Armbestuur. Moesten Burgemeester en Wet houders zich er wel aan houden, dan zou de zaak omgekeerd zijn en niet dat college, maar eigenlijk het Burgerlijk Armbestuur de voordracht opmaken. Dat is een moei- lijkheid, die zich in de practijk bij verschil- lende dergelijke omstandigheden voordoet. Er zou, naar het hem voorkomt, wel eenq TER 1EI7.E.VSCHE (MRAIT. nMMB.i -rmirrnTi ii ii—ihiiih inn im mi iiibiiii i ■■mm—i m

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 5