Laatsta Barictiten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen 8URGERLIJKEN STAND. D A G E N. Positie der Stoomschepen. Een eenling! Ten kantore van den gemeente-ontvanger te ApeLdoorn, vervoegde zich Zaterdag iemand, die vermeende, voor 200 gulden te laag in den hoofdeJijken omslag te zijn aan- geslagen, welk bedrag hij meteen wenschte te storten. Verbrande bankbiljel'len vergoed! Dezer 'dagen brandde te Helium de woning van den arbeider H. Kruijer af. Behalve den inboedel, moest men ook een blikken doosje, met eenig zilvergeld en twee pa,- piertjes van f 10 een prooi der vlammen laten. Men vend dit echter in de ru'ine terug: bet zilvergeld was gedeeltelijk versmolten en het papiergeld geheel verkoold. Van de Nederl. Bank, waaraan deze over- blijfselen waren opgezonden,' heeft Kruijer niet alleen nieuw zilvergeld, maar ook twee nieuwe bankjes van 10 ontvangen. Vergiflige sierplanl! Een inzender schrijft in „Onze Tuinen dat in den schooltuin eener operbare school te Arnhem een klimplant, Rhus ambigua, staat. Yorig jaar sneed hij deze plant terug en kwam daardoor in aanralcing met Sten gels en bladeren. 's Avonds kreeg hij puistjes op de hand alsof hij zich met brandnetels had gebrand. Pijn had hij niet, wet jeu- king. Na eenige dagen verdoofde alles weer. Hij dacht aan het geval niet meer. Dit jaar, eind Augustus, snoeide hij weder deze plant en kreeg weer denzelfden uitslag. Nu schreef hij dit aan de plant toe. Hij ging naar een arts, die hem zeide, dat met een paar dagen dit wel weer genezen zou zijn. Edoch, de uitslag breidde zich steeds meer en meer uit, en bereikte ook zijn hoofd, wat geweld.ig opzwol, zoodanig, dat hij niet meer kon zien, en ook niet eten. De redactie teekent hierbij aan, dat er niet aan behoeft te worden getwijfeld, dat de ontsteking het gevolg is van vergiftiging door het sap van deze sierlijke gifplant. Evenals bij de primula's., is ook slechts een zeker percentage van de menschen gevoelig voor het Rhus-gif. Een schijndoode! De „N. Veend. Crt." schrijft: In een groote gemeente in de provincie Groningen „overleed" de vorige week een vrouw. De dokters conistateerden, dat de vrouw aan hartverlamming was overleden. Nadat het ilijk gekist was, verbeeldde de man zich, dat zijn doodgewaande vrouw hem riep; 't word den man benauwd om het hart, hij ging naar zijn buren en stelde die er mede in kennis. Terwijl ze samen naar huis gingen, kwam bij het openen der deurde doodgewaan de vrouw hen tegemoet! De nu gehaalde dokter constateerde, dat de vrouw «een flauwte had gehad. Door den draad des doods! Woensdagmiddag werden te Rozendaal per brancard aangebracht twee uit Belgie ont- vluchte personen, waarvan de eeneenschot in den arm, de ander een schot in het been gekregen had. De kcltner J. C, (en (de chef-machinist L. D., beiden van Antwerpen, besloten de grens over te gaan. Van de eene plaats naar de andere trekkend, kwamen zij bij Nieuwmoer aan de Hollandsche grens. Tegen den avond meenden ze de kans te moeten waarnemen en wisten onder den electrischen draad door te kruipen door deze met een porceleinen haak op te lich- ten. Bij liet passeeren van den daarachter ge- spamien prikketdraad werden ze door de Duitsche patrouille ontdekt en werden op hen een Rental schoten geLost, waarvan er geen enkel doel trof. Nu waren ze op Hollandsrh gebied, maarde sehrik zat er zoo in, dat ze zich eens mochten vergist hebben, dat ze beslo ten daar in een stool den morgen af te wachten, temeer omdat zij in de vaste over- tuiging waren, dat zij, ook op het Hol- landsch gebied, eerst over een prikkeldraad- versperring moesten klimmen. Van 9 uur tot des morgens stonden ze daar zonder een vin te durven verroeren, terwijl de regen voortdurend met stroomen neerviel. Tegen halfvijf, bij de eerste schemering, kropen ze uit hun schuilhoek en bleven tot ongeveer 6 uur aan een bos.chkant liggen. Nu het dag geworden was, wilden ze verder op zoek naar de Hollandsche grens, toen ze, op 'n paar honderd meter afstands, 'n wachthuis met de Hollandsche vlag op- merkten. Juist wilden ze daar heen loopen, toen een soldaat met een grijze capuclion op hen aanriep te blijven staan. Beiden meenden dat het een Duitsche schildwaclit was en zetten het nu op een loopen naar het Hollandsche waclithuisje. Plotseling klonken daarop een 4tal schoten, waarbij de kellner J. C. op den grond viel en ook z'n vriend merkte dat hij geraakt was. De geheele wacht schoot nu ter hulp en nu bleek, dat de beide Belgen door een Hol- landschen schildwacht waren aangeroepen en dat deze, toen zij niet bleven staan, maar op den loop gingen, had geschoten. Zooals wij reeds schreven, was de kellner J. C. geraakt in het been en de machinist L. D. in den arm, beide verwondingen waren gelukkig niet gevaarlijk. Beiden werden naar het Gasthuis overgebracht. L. D. is reeds als genezen ontslagen en naar Rotterdam vertrokken. J. C. zal nog een 14 dagen ter verpleging moeten achterblijven. Mishandeling met dooilclijken afloop. Men meldt aan de „Tel.": Zaterdagavond omslreeks kwartier voor elf uur ontstond in het cafe „Hof van Hol land" aan de Sjaardemastraat te Franeker een woordenwisseling tusschen een viertal landbouwers uit den omtrek en twee per sonen uit Franeker, met het gevolg, dat de 18jarige landbouwer E. Schurer van Sex- bierum een slag met een biljarlqueue op het hoofd kreeg en bewusteloos neerzeeg, ter wijl hij Zondagmorgen om 10 urn', zonder (tot bewustzijn te zijn teruggekeerd, is overleden. De dader, de 22jarige arbeider E. Wagenaar, heeft zich Zondagmorgen vrijwillig in han- den der politie gesteld en een volledige be- kentenis afgelegd. Een vlara met een lemperaluur van meer dan 50011 gr. C. Aan een student aan de Technische Hoo- geschool te Stockholm, Olaf Salilin, is het gelukt een vlam te verkrijgen, wier tem- peratuur die van alle andere branders over- Ireft. Hij maakte hierbij gebruik van het feit, dat het temperatuur-maximum afhangt van de warmtewaarde van 't verbrandings- materiaal en van het dissociatiepunt van het verbrandingsproduct. Het zoeken was dus naar een verbrandingsmateriaal, dat hooger verbrandingswaarde heeft en een verbrandingsproduct met een hooger disso ciatiepunt geeft dan de tot dusver aange- wende kool, waterstof en acetyleen. Als het meesl geschikte materiaal vond liij alumi nium, en het gelukte hem, met behulp van zuurstof, een vlam te verkrijgen, die een temperatuur tusschen 5000 en 5500 gr. C. bezit. De vlam zal praktische toepassing kunnen vinden in de Wolfram-industrie. Een „boches"-proces. De Duitsche juristen houden zich op het oogenblik bezig met de vraag, of het woord „boches" een scheldwoord voor de Duil- schers is of niet en wel naar aanleiding van een proces, dat dezer dagen de reclit- bank van Dessau te behandelen had. Een jeugdige Lotharingsche, wier vader wegens zijn anti-Duitsche gezindheid, in het kamp voor ki-ijgsgevangenen te Dessau was opgesloten, had tijdens een bezoek aan haar vader, kans gezien, een der Fransche gevan- genen een briefje in handen te spelen, dat begon met de woorden: „Vive la France!" (Leve Frankrijk), en eindigde met de vraag: „Savez-vou.s que les boches ont eu une defaite pres d'Arras?" (Weet gij dat de Duitschers een nederlaag leden bij Atrechl?) De bewakers. betrapten echter het meisje, toen zij het briefje overhandigde, met het gevolg, dat zij gearresteerd en in de gevan- genis opgesloten werd. Toen zag de Duit sche rechterlijke macht zich echter voor een lastig probleem geplaatst. Was het woord „boches" een scheldwoord of niet? Een antwoord op die vraag te geven, was niet gemakkelijk, doch eindelijk werden de rech- ters van Dessau het met elkander er over eens, dat in het woord „boches" een belee- diging voor het Duitsche leger stak. Het meisje uit Lotharingen werd dan ooik tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld. TWEEDE KAMER. Alvorens hedenvoormiddag te 11 ure te beginnen met het sectieonderzoek van de staatsbegrooting voor 1916, werden te 10 ure vergaderingen gehouden van de clubs der socialisten, der vrij-liberalen en der anti-revolulionairen. Het plan schijnt te bestaan om bij de algemeene beschouwingen in de sectie-ver- gaderingen aan de kwestie van al dan niet liandhaving van het poliliek bestand breed- voerige besprekingen te wijden en naar ge- lang van de daarbij tot uiting komende meeningen de vraag, of aandrang bij de re- geei-ing zal worden uitgeoefend om, zij het dan ook tot gedeeltelijke, demobilisatie over te gaan, te komen, onder de oogen te zien. Een dicnstweigeraar veroordeeld. De ki-ijgsraad te 's Gravenhage heeft den uit Amsterdam afkomsligen hospitaal-soldaat C. K., ter zake van dienstweigering veroor deeld tot 5 maanden militaire gevangenis- sh-af. K. is principieel dienstweigeraar en weigert ook de uniform aan te trekken. Hij is deswege reeds driemaal gestraft. Commissie tot beschikbaarstelling van levensmiddelen. Vernomen wordt, dat het lid der Tweede Kamer, de heer Mr. H. Smeenge, in de gisteren gehouden bijeenkomst der commis sie tot beschikbaarstelling van levensmid delen is gekozen tot voorzitter van het cen- b-aal orgaan. Ontslag van een sellooilioofd op 65jarigen ouderdom. Vernomen wordt, dat het gemeentebesluur van 's Gravenhage bij de Kroon in hooger beroep zal gaan tegen het besluit van Ge- deputeerde Staten van Zuid-Holland, waar bij goedkeuring werd onthouden aan het be sluit van den gemeenteraad, aan den heer D. Kanon, hoofd eener school, wegens zijn 65jarigen leeftijd, ongevraagd eervol ontslag verleenende. UIT GRIEKENLAND. ATHENE. (Part.) De Minister-president Venizelos heeft den Koning het ontslag van het geheele ministerie aangeboden. YOUR BELANGREBBENDEN. Nieuwe Maan Vrijdag 8 October namiddag 10,1 uur. 7 Oct. Zon op 6,11 onder 5,25 uur 8 i/ I I i/ 6,18 n 5.23 i 9 u n n 6,15 a 5,21 De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerliedeu een uur na zonsondergang branden. Yoorm. Nam. Donderdag V rij dag Zaterdag Zondag Maan dag Dinsdag Woersdag 7 October 8 9 10 11 12 13 0.29 1.3 1.36 2.10 2.45 3.22 4.4 12.46 1.19 1.52 2.27 3.4 3.43 4.25 GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 5 October 1915, des namiddags 2 ure. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: L. Lamaitre, A. E. C. Kruijsse, F. van Driel, J. M. Oggel, F. Dekker, P. Dekker, J. Smies, J. de Feij- ter en M. Wolfert, benevens de Secretaris. Afwezig de heej-en P. Dregmans en W. Dieleman. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Dieleman heeft he- rich t wegens familieomstandigheden de ver gadering niet te kunnen bijwonen. Hierna worden de notulen der vergadering van 24 Augustus 11. met algemeene stem- men onveranderd vastgesteld. De Voorzitter schorst de openbare ver gadering, welke ovei'gaat in eene zitting met gesloten deur en. Na het weder openbaar worden der zit ting stelt de Voorzitter aan de orde: 1. Mededeeling van ingekomen slukken. Proces-verbaal van de .door Burgemeester en Wethouders ingevolge het reglement van liet Burgerlijk Armbesluur op 21 September 1915 bij den ontvanger van dat college ge houden kasopname, waarbij is gebleken, dat over het' jaar 1915 is. ontvangen 2508,23, en uitgegeven 3042,231/2, zoodat minder is ontvangen dan uitgegeven 534,001/2; het reslant van het goed slot over het jaar 1914, dat nog niet op de loopende begrooting in onlvangst is gebracht, bedraagt 637,30, zoodat in kas moest zijn f 103,291/2, wat overeenkwam met de vertoonde bewijzen. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Verzoekschrifl van Ph. J. van Dix- hoorn, beteel'fende ruiling of koop van grond. De Voorzitter stelt voor, liet verzoekschrift van den heer Ph. J. van Dixhoorn, belref- fende het aan hem in koop of ruiling af- staan van gemeentegrond aan het paardien- kerkhof, nader aan te houden. Met algemeene s.temmen wordt aldus be sloten. (Na afloop der vergadering met gesloten deuren en voor liet weder openbaar worden der zitting brachl de raad een bezoek aan, het in liet adres bedoelde terrain, teneinde zich in loco op de lioogte te s.tellen.) 3. Wijziging der verordening volgens ar- tikel I14bis der gemeente wet. De Voorzitter deelt mede, dat bij Burge meester en WeUiouders is ingekomen een schrijven van den boekhouder der gasfa- fabriek, waarin deze in verband met door hem in de practijk opgedane ervai-ing, ver- zoekt, eenige wijziging aan te brengen in de verordenmg overeenkomstig artikel 114bis der gemeentewet, ragelende het beheer van het gemeente-gasbedrijf te Axel. Met enkele vooi'stetlen tot wijziging kunnen Burgemees ter en Wethouders meegaan, terwijl zij an dere overbodig achten. De boekhoudei' geeft te kennen, dat de be- paling van artikel 2, dat alleen betafingen kunnen geschieden van vorderingen die door den Burgemeester voor „gezien" zijn getee- kend, reeds bij zijn op trad en anders werd uitgevoerd en nog steeds anders behandeld; liet kwam hem gewenscht voor, de bepaling in overeensfemming te brengen met de prac tijk. Burgemeester en Wetliouders zijn van mee- ning, dat deze bepaling niet behoeft gewij- zigd te worden. De bepaling, dat de vorde ringen door den Burgemeester voor gezien moeten zijn geteekend alvorens te kunnen worden hetaald, slaat alleen op bedragen boven de 10. Kleine bedragen en kwi- lantien kunnen dus steeds terstond worden betaald. Een tweede opmerking be heft artikel 3. Daarin staat, dat de boekfiouder niet meer in kas mag houden dqn 1000 en dat het meerdere rentegevend door hem moet wor den belegd. Dit geeft aanleiding tot moei- lijkheden. Als maandelijks de gelden van de gaslevering zijn ontvangen en het geld van het muntgas komt binnen, benevens nog bedragen van andere leveringen, dan klimt het kasgeld in den aanvang der maand al spoedig boven 1000. In verband daarmede is het gewenscht het bedrag der zekerheids- stelting, dat nu 1000 bedraagt, te ver- hoogeri, opdat dit meer in overeenstemming komt met den werkelijken toestand. Daar de boekhouder de zekerheid stelt middel van de „Vereeniging van tot zeker- heidsslelling verlichte ambtenaren" zou het bedrag kunnen verhoogd worden tot 2500, en in verband daarmede het in artikel 7 ge- noemde bedrag dienoVereenkomstig gewij- zigd. Een andere opmerking betreft artikel 4. Daarin is voorgeschreVen, dat jaarlijks voor 1 Maart de rakening en verantwoording met de bijbehoorende stukken aan Burgemees- ter en Wetliouders moet worden ingezon- den. Het komt voor, dat in December nog leveringen worden gedaan, waarvan, inge volge gebi'uiken bij den handel, pas in be gin Maart de rekeningen inkomen. Daardoor is het echter niet mogelijk de volledige re- kening voor 1 Maart in te zenden. Bui-ge- meester en Wethouders geven in overwe- ging om in verband hiei'mede 1 Maart te veranderen in 15 April. De lieer Oggel nierkt op, dat ook aan den directeur zou kunnen gevraagd worden, de rekeningen zoo spoedig mogelijk na te zien en als ze in orde zijn goed te keuren.. De Voorzitter antwoordt, dat met die op merking rakening zal worden gehouden. Hierna wordt, overeenkomstig het voorslel van Burgemeester en Wethouders, met al gemeene stemmen besloten. in de qrtikelen 3, 4 ep 7 -der onderhavige verordening de besproken wijzigingen aan te brengen en artikel 2 onveranderd te laten. 4. Wijziging inslructie boekhouder der gasfabriek. De Vooi'zitter deelt mede, dat de boek houder der gasfabriek er op heeft gewezen, dal hij, volgens artikel 8 zijner instructie, elken werkdag van des morgens 9 tol 12 en des namiddags van' 2 totf 4 uur voor het publiek moet beschikbaar zijn, voor het afgeven van bons voor cokes. Hij acht dat nogal bezwarend. Het gebemd zeer weinig, dat er in den namiddag menschen om bons voor cokes komen en loch is hij verplicht daarop iederen werkdag te zitten wachten. In verband daarmede, verzoekt hij de in structie te wijzigen en den namiddag te laten vervallen. In de gasoommissie is hierover gesproken en werden er bezwaren tegen geopperd. Ook bij Burgemeester en Wethouders is er over gesproken en werden ook wel bezwaren tegen de gevraagde wijziging onder de oogen gezien, maar zij vinden het toch ook nogal erg, dat de boekhouder daar iederen midd'ag zoo maar moet zitten wachten, of er mis- schien niet eens iemand om een bonnetje komt, terwijl het salaris ad f 150 's jaars toch ook niet met die verplichting in over eenstemming is. Zij zouden daarom als proef willen voor- stellen, om op de dagen, dat de boekhouder geen zitting heeft als gemeente-ontvanger den namiddag te laten vervallen, dat zou dus zijn des Dinsdags, Donderdags en Vrij- dags, en te bepalen, dat op die dagen die ontvanger alleen des voormiddags beschik baar moet zijn. De heer Oggel merkt op, dal dit denk- beeld ook in de gasoommissie werd bespro ken, docli dat deze het liever zag blijven zooals het nu is, daar het tot verwarring bij het publiek zal aanleiding geven ails er de eene dag wel, de andere dag niet des na middags gelegenheid is lot het verkrijgen van bons, dan kon men het misschien des namiddags beter lieelemaal afschaffen. De Voorzitter ziet er geen bezwaar in, om het op bepaalde dagen af te schaffen. De gemeentenaren zullen daarmede gauw ge- noeg bekend zijn en menschen, die van bui- ten om cokes komen, zullen in het alge- meen in den voonniddag komen, omdat ze toch liefst voor den donker thuis zijn. De heer Kruijsse deelt mede, dat hij er in de vergadering van Burgemeester en Wet houders ook op gewezen heeft, dat de ont vanger het naar het schijnt wel wat te let- lerlijk opvat, dat hij des namiddags 2 uren op zijn kantoor moet zitten wachten op menschen, die om bonnetjes komen. Spre- ker vat dat niet zoo streng op. Het komt hem voor, dat er niets tegen is, dat, als ert iemand om een bon voor cokes komt op een tijdstip dat de ontvanger niet aanwezig is, zijne vrouw of een ander een bonnetje geefl. Tegen het laten vervallen van den n am id- dag op sommige dagen is wel bezwaar, met liet oog op de afnemers van buiten de ge meente. Hij zou het nogal erg vinden, dat iemand uit Koewacht, komende op een na middag dat de boekhouder er niet moest zijn, zou worden teruggestuurd met de bood- schapje moet morgen maar om cokes komen. De gasfabriek is te beschouwen als een winkel en men moet het de ldanten zoo gemakkelijk mogelijk maken. De Voorzitter acht,, dat aan het denkbeeld van den heer Kruijsse bezwaren verbonden zijn. Deze zegt: een ander dan de boekhou der kan ook een bon geven. Maar de boek houder biijft toch verantwoordelijk. Die zegt: als de heeren bij mij de kas komen nazien, wordt ook het boek van de afge- geven bons opgeteld en dan moet alles kloppen; worden niet alle bons door mij zelve afgegeven, dan kan ik er niet verant woordelijk voor zijn. Hij vermeent, dat het voornaamste, wat de raad in deze beoordeelen moet, is: de beant- woording der vraag of het noodig is, dat de boekhouder aUe dagen ook 's namiddags zitting hou'dt voor het afgeven van bons. Spreker voor zich meent, dat dit niet noo dig is. Als er bepaalde tijdstippen bekend zijn waarop bons afgegeven worden, kunnen de belangliebbenden er zich toch naar re- gelen. Als hun voorraad cokes opgeraakt, kunnen ze dan toch tijdig zorgen voor een bon. De heer Kruijsse wil niet toegeven, dat een ander dan de boekhouder geen bons zou kunnen afgeven. Ze worden uit een boek gescheurd en er moet de naam en de hoeveelheid cokes op ingevuld woixlen, dat is toch niet zoo erg. Iedereen kan dat. De Voorzitter merkt op, dat het toch goed moet ingevuld worden, anders klopt het later niet bij de op telling. De heer Oggel wijst er op, dat het al eens voorgekomen is, dat een bon was afgegeven door de vrouw van den boekhouder en dat daarop aanmerking gemaakt was. De heer Kruijsse biijft bij zijn gevoelen, dat de bepaling niet zoo behoeft te worden opgevat, dat de boekhouder steeds aanwezig is, en betoogt, dat deze zich best af en toe, als hij dat wenscht, kan verwijderen en het afgeven van een bon, als er dan ondertus- schen iemand komt, aan een zijner huisge- nooten kan opdragen. De heer Oggel oppert het denkbeeld om het eens een maand of drie te probeeren. De heer Kruijsse meent, dat, als men het gaat probeeren en later weer wijzigen, de menschen er nog meer mee in de war zou den komen. De heer Oggel doet ook het idee aan de hand, dat de boekhouder eens over eenigen lijd aanteekening zou houden "op welk uur bons worden afgegeven, dan kon gezien wor den hoe het met de belioefte aan openstel- ling van zijn kantoor staat. De heer Kruijsse is huiverig in te gaan op eene wijziging der instructie door inkrim- ping van den tijd waarop bons worden af gegeven, omdat hij verwacht, dat iemand, die zoo punclueel is, dat hij op grond zijner instructie vermeent nu steeds persoonlijk voor het afgeven dier bons. te moeten zor gen, de menschen ook zal wegzenden als ze eens mochten komen op een tijdsLip, dat hij niet verplicht is bons af te geven. De Voorzitter wijst er op, dat de tijd van sluiting van het kantoor ter openbare ken nis zon worden gebracht, en dat de men schen er zich dan naar kunnen regelen. Ziet eens naar het kantoor van den rijks- ontvanger, dat is altijd in den namiddag ge sloten, maar daarover hoort men toch nooit klagen? Hij is overtuigd, dat, als de boek houder bons moest afgeven zooals nu, van 9—12 en van 2—4, maar ook nog van 5—7 en van 8—10 uur in den avond, er ook te half tien une nog wel eens iemand om een bon zou komen. Maar dat gaat toch niet op. Spreker is er ook voor, het aan het publiek zoo gemakkelijk mogelijk te maken, maar men moet de menschen ook eeniger- mate aan regel gewennen. Als er op 3 werkdagen in den voor- en namiddag en op de overige dagen des voormiddags gelegen heid is voor het bekomen van bons, is dat toch eigenlijk voldoende te noemen. De heer kruijsse betoogt, dat de practijk liet anders leert. Een vergelijking met het kantoor van den rijksontvanger gaat niet op. Als men daar te laat komt om 's Maandags z'n belasting te betaten, stelt men het een- voudig uit. In de huishouding echter be- merkt men op een gegeven tijdstip dat de cokes ontbreken. Dan is het eerste: gaat eens om een bon voor cokes. Hij biijft er bij, dat de boekhouder het zich op dat punt wet wat gemakkelijker kan maken dan hij nu schijnt te doen door letterlijke opvat- ting der instructie. De Voorzitter merkt op, dat de instructie dan toch gewijzigd zou behooren te worden. Er staat nu „hij" moet voor de aangifte van bons beschikbaar zijn. Het zou dan kunnen worden veranderd „het kantoor"' van den boekhouder moet voor de aangifte van bons voor cokes enz. voor het public! „geopend" zijn op werkdagen van 912 en van 2—4 uur. Dan is ondervangen, dat de boekhouder er zelf moet zijn. De heerKruijsse wijst er nog op, dat de boekhouder zelf zegt, dat er in den namid dag bijna nooit iemand komt, des te min der bezwaar kan er tegen zijn om dan in den namiddag aan de weinigen, die er ko men, door iemand anders een bon te laten uilreiken. De heer Oggel is het daarmede eens. De heer Kruijsse meent, dat aan het pu bliek zou kunnen worden verzdcht, zooveel mogelijk zich in den voormiddag te voor- zien. Als de boekhouder deze besprekingen leest, zal hij wel zien, dat de raad het niet in strijd met zijne instructie acht, als hij een bon laat afgeven door een zijner liuis- genooten. Op de vraag van den Voorzitter of iemand een aan het voorstet van Burgemeester en Wethouders afwijkend voorstel wil doen, geeft de heer Oggel te kennen, dat hij eene wijziging voorstell overeenkomstig de laatst door den Voorzitter aangegeven redactie, dat ,,het kantoor moet geopend zijn." Met algemeene stemmen wordt, deze wij ziging van artikel 8 der instructie aange nomen. (Wordt vervolgd.) AXEL. fi? Huwelijks-aangiften. 16 Sept Charles Louis Franciscus Schaut, oud 29 j., jm. en Clothilda Maria Yerstraeten, oud 25 j., jd. 30 Sept< Johannes Cornelis Deij, oud 22 j., jm. en Krina Hendrika Meehelina Mangold, oud 21 j., jd. Huvvelijks-voltrekkingen. 16 Sept. Frederik liakker, oud 25 j., jm. en Jacoba Verschelling, oud 23 j., jd. Geboorten. 16 Sept. Johanna Pieternella Wilhel- mina, d. van Jacobus Marinus Oggel en van Hilda Engelina Sijpkens. 25 Sept. Edumondup Franciscus en Celina Stephania, z. en d. van Joseph us de Brouwer en van Emma Leonia Maria de Yliegher. Magdalena. d. van Andries Cornelis Verschelling en van Dina Adriana de Feijter. 26 Sept. Pieter, z. van Hermanus Zegers en van Johanna Leuntje van der Wiele. 29 Sept. Maria Florentina, d. van Ber- nardus Segbers en van Mathilda Maria Simoen. Overlijden. 19 Sept. Hendrik Pieter van Cruijningen, oud 17 j., z. van Abraham en van Levina Neeltje Verijzer. 23 Sept. Janna den Hamer, o-ud 74 j., wed. van Jan Vinke. 29 Sept. Catharina deBlaaij, oud 78 j., wed. van Jacobus Verstraten. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 2 Sept. Martha Philoinena, d. van Andries Remorie en van Pieternella Dorothea de Rijk. Paulina Mathilda, d. van Francies de Vos en van Johanna Vonk. 7 Sept. Albertha Catharina Maria en Albertus Alphonsus, d. en z% van Petrus Johannes Fermont en van Seraphina Maria de Loos. 14 Sept. Eduardus Josephus, z. van Vincentius Paulus van Denderen en van Philoinena Maria Pieters. 24 Sept. Oranda Maria, d. van Alphonsus Vonk en van Philomina Lavoir. 27 Sept. Emma Catharina, d. van Anthonius Pieters en van Seraphina Apolonia Kroes. Overlijden. 19 Sept. Alma Maria Otjes, oud 8 m., d. van Josephus en van Rosalia de Klerk. 24 Sept. Steplianus Boone, oud 76 j., wedn. van Dorothea van Iluffel, en echtg. van Apolonia de J3akker, 29 Sept. Anna Francisca Yertenten, oud 64 j., echtg. van Adolphus Ferket. CLINGE. Huwelijks-aangiften. 30 Sept. Leopoldus Ferdi- nandus Pharasijn, oud 48 j., (geseh. van echt van Maria Leontine Bogaert) en Stephanie Tack, oud 42 j., (gesch. van echt van Gustavus Johannes Pharasijn). Huwelijks-voltrekkingen. 29 Sept. Frans De Boeij (van St. Gilles Waes), oud 29 j., jm. en Seraphina de Clerck, oud 23 j., jd. Geboorten. 15 Sept. Maria, d. van Mpria Philo- mena Bolsens. 17 Sept. Albertus, z. van JozefVer- straeten en van Maria Philomena de Moor. 19 Sept. Jeseph, z. van Camillus Van Remoortere en van Pelagia Maria Huijbrecht. Albertus Marinus, z. van Cornelis Marinus Lambrechts en van Maria Justina Cattoir. 22 Sept. Albert, z. van Henricus De Schep- per en van Maria Francisca Bosschaert (beiden won. te De Clinge). 24 Sept. Regina Paulina Mathilde, d. van Petrus Eugenius Vercauteren en van Florinde Maria Hoefnagels (beiden wonen tit Antwerpen). 25 Sept. Leonard, z. van Petrus Augustinus van Vlierberge en van Elodia Maria Ruijmbeke. Rosalia, d. van Aloijsius Weemaes en van Maria Blondina Stevens. 27 Sept. Alfons, z. van Petrus Voet en van Dina Maria Jacobs. 29 Sept. Jozef, z. van Petrus de Burger en van Emerentiana van Goethem. Overlijden. 26 Sept. Carolina Maria Vercauteren, oud 31 j., d. van Ferdinandus (overt.) en van Paulina Yerhoeven. OVERSLAG. Geboorten. 16 Sept. Margaretha Magdalena, d. van Edmondus Willems en van Marie Wuijtinck. Albertus Alphonsus Joseph, z. van Theophilus Megom en van Leonie Delaruelle. Overlijden. 26 Sept. Dominicus De Macre, oud 44 j., echtg. van Melania Verwilligen. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 28 Sept. Josephus Lavreau, oud 29 j., jm. en Alma Winne, oud 30 j., jd. Geboorten. 16 Sept. Maria Johanna Hendrika, d. van Willem Marie Cornelis van Baalen en van Cathalina lvanters. 17 Sept. William .Albert Joseph, z. van Alfred Louis Masson en van Clementina Maria van Damme. 23 Sept. Maria Paulina, d. van Augustus de Caluwe en van Catharina de Koeijer. 28 Sept. Albert, z. van Eduardus de vTeesschauwer en van Sophia Maria Mattheeuws. Overlijden. 29 Sept. Theophilus de Bonk, oud 20 j.. z. van Carolus Petrus eh van Maria losepha de Blinde. ZUIDDORPE. J Jl i Geboorten. 4 Sept. Maria Sophia, d. van Fran cois Eeon Staessens en van Agnes D'Htpidt. 11 Sept. Aloijsius Alphonsius. z. van AlpKonsiTis Audenaert en van Leonia Maria van Duijse. 14 Sept. Rene Antonius. z. van Josephus Alfred Dhaene en van Juliana Clementia Verplaneke. Overlijden. 7 Sept. Florentina Lens, oud 82 j., wed. van Dominicus van Ylieberghe. I O L, 1 T I JW. Aan het bureau van politie albier zijn als gevonden gedeponeerdeen jongens- cape, een paar handsehoenen en een ket- tinkje. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. II andelsberichten, Axel, 2 Oct. Yeilingseieren V. P. N. 8,05 per 100 stuks. Aanvoer 4500 stuks. SCHEEPYA ARTBEWEGING. Van 4 Oct. tot en met 5 Oct. werden langs de Oostsluizen albier 23 binnenvaar- tuigen op- en 21 afgeschutlangs de Mid- densluizen 25 op- en 12 afgeschut en langs de Westsluizen 2 opgeschut. s.s. ELISABETH van Rosario naar Aalborg en Kopen- hagen. s.s. HELENA van Gulfport naar Rosario, vertrok voor 2 Oct, van Santa Lucia, s.s. MAGDALENA van Rosario naar Rotterdam, s.s. CORNELIS van Pensacola naar Buenos-Ayres.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3