Zaaigranen. De gemeentelijke hoogere burgersehool te Ter NeazeH. De Commandant der Kustbatterij De Commandant der Kustbatterij GEMENGDE BERICHTEN. Laatste Berichten. iioogwatergetij te Ter Neuzen Haodelsberichten. in- BURGERLIJKEN STAND." Dezer dagen vers cheep in een biad in onze omgeving een artikei, dat verschiilende omstandigheden van Zeeuwsch-Vlaanderen beschreef, ook belangen oinh-ent de plaats onzer inwoning. Op verschiilende pun ten bleek ons dat artikei in. strijd met de wer- kelijke historie der beschreven zaken. Naar aanleiding van een betoog in de _,,Midd. Crt." van den beer Th. Hendrikse te IJzendijke, die eene hoogere burgersehool vroeg voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen te Oostburg, vverd beweerd, dat zoodanige school voor doze streken niet noodig is en lazen we: „Er zal wellicht niemand zijn, die het tegendeel zou willen staande houden, dat de H. B. School te Ter Neuzen niet is een volledige mislukking." Uit ervaring weten wij, dat er verschii lende, een groot aantal menschen zelfs zijn, die dat beweren volstrekt niet toegeven. Minst genomen valt er volstrekt nog niet •over te oordeelen, of de H. B. School al hier al of niet eene mislukking zal zijn. Wat de resultaten van het onderwijs betreft, kan men daar na verloop vah 2 jaren niet over oordeelen. Eerst na 6 jaren kunnen de eerste leerlingen, die van meet af de school bezochten, aan het eind-examen wor- den onderworpen. Dan kan dus eerst van resultaten van deze inriehting worden ge- sproken. En wat de behoefte betreft, zooals hier- onder nader blijken zal, wordt de school na het tweede jaar der inriehting reeds door een groot aantal leerlingen uit verschiilen de gemeenten van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan deren bezocht. De aanwezigheid van bevoegde leeraren znet laalacten is ook een voordeel voor de onderwijzers die taalacten willen behalen, en ook voor anderen die talen willen bestu- deeren. Eene school voor M. U. L. O. kon reeds zijn leerplan met de Duitsclie taal uitbreiden doordat een onderwijzer aan die school, opgeileid door den leeraar en de op- volgende 'leerares in de Duitsche taal aan de H. B. S., hem daarvoor opleidden. Er bestaan zeer zeker algemeene plannen ter vervanging van H. B. S. en gymnasium, beide door het z.g. lyoeum, maar dil is alleen wijziging in den vorm van het onder wijs om de inriehting met den lijd te laten ontwikkelen. Bovendien hebben de meeste bevoegde personen zich wel tegen de be- staande plannen gekant. In elk geval breidt het aantal H. B. scho- len zich uit en verschiilende met 3jarigen cursus worden omgezet in 5jarige. Niet all een voor verd'ere studie aan de Technische hoogeschool en de universiteiten voor de meeste studies is opleiding op een H. B. S. met Sjarigen cursus of een toela- tingsexamen 4e of 5e klasse gewenscht. Voortdurend neemt het aantal patroons toe, die bij voorkeur personeel aannemen met einddiploma H. B. S. met 5jarigen cur sus of H. B. S. met 3jarigen cursus met daarop gevolgde 2jarige handelsscbool. Voorzeker, Zeeuwsch-Vlaanderen leeft en bestaat voor het overgroote deel van en door den landbouw, maar dat wil toch niet zeggen, dat alle inwoners zich met den landbouw bezig houden. Er wonen toch ook menschen met andere behoeften. Boven dien blijven, dat is nu reeds in den loop der jaren gebleken, tocli ook niet alle landbou- werszoons bij hun vader achter den ploeg? Toegegeven moet worden, dat in verschii lende plattelandstreken van ons vaderland geen hoogere burgers cholen bestaan, maar dat ontbreken zal toch in de Haarlemmer- meer niet zoo klemmen als vroeger in deze streek. In het centrum van ons land is het plalteland gelegen nabij of omringd door groote steden, waar men die onderwijsin- richtingen wel vindt. Alvorens de H. B. S. te Ter Neuzen tot stand kwam, zijn toch ook van andere zijden krachtige pogingen aangewend om eene dus- danige bijzondere inriehting te verkrijgen. Daaruil zou men mogen afleiden, dat van verschiilende zijden de behoefte werd ge- voeld. Dat de behoefte door vele ouders gevoeld werd, blijkt ook wel uit onderstaande: 6 September 1915 is begonnen het 3de schooljaar, zoodat eerst nu de M. U. L. O. leerlingen aan de H. B. S. heeft afgeleverd. Toch zouden zeker 3 en hoogstwaarschijn- lijk 4 leerlingen dit jaar met succes het eindexamen 5jarigen cursus hebben ge- daan, indien niet de mobilisatie storend tusschenbeide ware gekomen. Van die 4 zijn er 3 zonen van landbouwers. Reeds 1 leerling heeft zijn J>estemming gevonden: Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam. Thans wordt de school bezocht door 21 leerlingen, als volgt over de klassen ver- deeldIII15; IV: 4; V: 2 (den is wegens de lands tormwet afwezig, zoodat anders het aantal 3 zou bedragen). De leerlingen komen van verschiilende plaatsen, als 11 uit Ter Neuzen 2 Hoek 1 Philippine 2 Zaamslag 3 Axel 1 Sas van Gent 1 Oud-Vos.semeer Totaal 21 Op de school voor M. U. L. O., met de H. B. S. gecombineerd, zijn thans met den nieuwen cursus geplaatst: in de eerste klasse 31, in de tweede klasse £8 en in de derde 23 leerlingen. Daarvan zijn 56 leerlingen uit Ter Neuzen, 6 uit Hoek, 3 uit Zaamslag, 9 uit Axel, 6 uit Sas van Gent, 4 uit Philippine, 2 uit Westdorpe, 4 uit Huist en 2 uit St. Jan- steen, totaal 92. De gecombineerde school gaat dus het derde jaar in met totaal 113 leerlingen. maakt bekend, dat de op 1 Juni 1915 door hem uitgevaardigde verordening waarbij het voederen van vee met rogge, roggemeel en roggebrood verboden werd, met ingang van heden wordt ingetrokken. Neuzen, 10 September 1915. De Kapitein voornoemd, PUTMAN CRAMER. stelt de volgende verordening vast voor de gemeenten Neuzen, Hoek en Zaamslag. Art. 1. Het is den bestuurder van een voertuig verboden, zich daarmede op een openbaren weg te bevinden, zonder dat dit voertuig, en in het bijzonder de raderen, te voren zoodanig van klei en modder zijn ontdaan, dat deze niet door die voertuigen op den openbaren weg kunnen worden gebracht. Art. 2. Commandanten van troepen en van pa- trouilles worden hierbij gemachtigd over- treding van artikei 1 dezer verordening te beletten. Neuzen, 13 September 1915. De Kapitein, Commandant der Kustbatterij, A. D. PUTMAN CRAMER. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Te Rotterdam is overleden de oud- officier van Justitie, Mr. Boot. Mr. A. v. d. Hoeven, wetnouder van Financien te Rotterdam is voornemens als zoodanig af te treden. In den vacantie-tijd als men toch wil reizen, hebben Arahem enz. geprofiteerd. Aan Driebergen heeft het personenbezoek een inkomst van f 50000 bezorgd. De Ooster-stoomtram maakte goede zaken. Treurig. Te Aalsmeer zag een schipper dat zijn 9jarig kind over boord was gevallen. Hij sprong het na, redde het en zijn vrouw had het juist van zijn schouders genomen, toen hij zelf in de diepte wegzonk en levenloos werd opgehaald. Geen haring en wiltebrood. Ook dit jaar zal op 3 October de her- denking van het ontzet der stad Leiden niet feestelijk worden herdacht. Dinsdagavond werd volgens de N. R. Ct. het juweliersmagazijn van den heer S. Spijer uit Amsterdam aan de Oranjegalerij te Scheveningen opgescheld door iemand, die zich niet bekend weDschte te maken, maar die een door hem met name genoemden bediende van den heer Spijer wilde waar- schuwen voorzichtig te zijn, daar er 's avonds drie personen op hem zouden loeren. De bewuste bediende was juist uit den winkel, maar zjjn collega keek tegen het uur, dat hij hem verwachtte, naar hem uit. Hij zag toen drie tnannen op eenigszins verdachte wijze op den strandboi levard heen en weer loopen. Met zijn inmiddels terug- gekomen collega is de bediende, na eerst, om geen argwaan te wekken, wat heen en weer te hebben gewandeld, de politie gaan waarschuwen, waarop deze kwam en het drietal arresteerde. 't Bleken Amsterdammers te zijn, die in het bezit waren van revolvers en inbrekers- werktuigen. Zij beweerden op den strand- boulevard te wandelen zonder eenige be- doeling. Met het oog op het rnidder- nachteljjk uur kwam dit aan de politie ongeloofelijk voor, waarom zij het drietal maar inrekende. Op het politiebureau bleek een hunner een goede kennis van de justitie. Twee van het drietal waren ter zake van desertie gesignaleerd en werden aan de militaire autoriteit overgeleverd. De derde is op vrije voeten gesteld. De aanbidder van zijn zusler afgeranseld. Te Haarlem stond terecht, iemand, die de schrik is van Alkemacfe.' Zijn ouders zijn bang voor hem, de bevolking gaat hem lielst een eindje uit den weg, en zjjn half- zuster Cornelia moest zelfs het vrjjen staken, omdat hjj beklaagde, voor de liefde niets gevoelt. Vele aanbidders heeft Cornelia reeds ge- had, maar de een na den ander bljjft weg, omdat zjj voor Jan of Jaap, of hoe die zonderling heeten mag. bevreesd zjjn. Een jongeling was echter moediger dan de anderenhjj zou zich aan den dwazen woesteling niet storen Cornelia alleen was zijn doel. Maar om de uitverkorene zjjns harten te ontmoeten, moest hjj het erf op, moest hjj den half-broer passeeren, en dat ging nog moeieijjker dan den meest-gevaarljjken buldog. Wat kom jjj hier doen, was Jan's eerste vraag toen hjj den jongen man zoo parmantig het erf zag opscappen. Een beetje met je zuster vrjjen, was het antwoord. Wat sakkerloot, riep Jan, moet je met die kat kennis maken, wil je wel eens maken dat je wegkomt, en als een woedend dier stormde hjj op den aanbidder af, die, op zoo'n aanval niet bedacht, de beenen opnam en vluchtte, het erf af, den weg op. Maar Jan hem achterna, hjj zou dat heertje wel eens voor goed afleeren dat het geen pas gaf op zjjn terrein te komen vrjjen, en toen hij den jongeling te pakken kreeg, wierp hjj hem op den grond, en bracht hem met een boksbeugel een ernstige hoofd- wonde toe. Voor dit feit had beklaagde zich nu te verantwoorden. De Ofiicier meende dat het slaau met een boksbeugel niet door den beugel kan, en hjj vorderde tegen beklaagde, die zelf beweerde, dat ledereen van hem hield (hjj bedoelde zeker op een afstand), 1 rnaand gevangenisstraf. Wanneer de rechtbank dien eisch tegeljjk inwilligt, zal Alkemade's schrik een maand van het tooneel verdwjjnen, zal het erf zonder buldog zijn. Wat een uitkomst voor Cornelia Als al de weggeslagen, weggeranselde en weggetrapte aanbidders nu maar niet komen opzetten 0. H. Ct. 's GRAVENHAGE. Thans is bekend, dat H. M. de Ko- ningin in persoon den 21sten dezer de nieuwe zitting van de Staten Generaal zal openen. Het bestuur van de Nijverheidscom- missie heeft in overleg met den Minister van Landbouw aan de Leden der Nijverheids- commissie voorgesteld, de werkzaamheden en bureau der commissle, welke betrekking liebben op het uitbrengen van adviezen be- treffende de in- en uitvoer, over te dragen aan een zelfs tandig bureau voor adviezen van in- en uitvoer, staande onder beheer van de oommissie van advies. Het advies- bureau is gevestigd in liet bureau Mauri ts- kade 43, Den Haag. Op een bank in het Haagsche Bosch zijn in den afgeloopen nacht de lijken ge vonden van een 25jarige jongeman en van een 22jarig meisje. Uit een op hen bevon- den brief aan de politie vhlt op te maken, dat de jongeman eerst het meisje heeft ge- dood door een revolverschot in de hart- streek en daarna zelfmoord pleegde, even- eens door een revolverschot door het hart en dat de oorzaak moet gezocht worden in de weigering van de wederzijdsche ouders lot een engagement. Naar wij vernemen, is heL wetsontwerp tot heffing eener belasting ineens ontworpen door eene oommissie uit den vrijzinnig de- mocratischen bond gereed en zal eerstdaags worden gepubliceerd. DAGEN. Yoorm. Nam Dinsdag 14 September 4.23 4.43 Woensdag 15 5.5 5.28 Donderdag 16 5.56 6 26 Vrjjdag 17 H 7.4 7.49 Zaterdag 18 8.42 9.37 Zondag 19 10.28 11.7 Maandag 20 11.40 INUEZONDEN STUKKEN. Geachte Redacteur Beleefd wordt plaatsing verzocht voor de volgende regelen. Onder het hoofd „Huurbons" in stads- nieuws van Uw blad van 7 dezer is o.m. vermeld Dat door de zorgen van het Steuncomite, de huishua*- s-dert Augustus van het vorige jaar achterMaliig geiUakr. zal worden he- taald en verder, dat voor die achterstallige huur door het Steuncomi e eene bjjdrage ineens (boven 200 zil worieu gevraagd aan den geme«nteraad. Naar aanleiding van dit laatste, vraag ik U, waar moet het heen Nu is het voor de huiseigenaren, er is gewooud en niet betaald, morgen voor den bakker, er is gegeten en niet betaald. Er wordt ondersteuning gegeven, voor geheel of gedeelteljjk onderhoud, bljjkt het, dat deze ondersteuning niet voldoende is, welnu men geve meer. Zoo het nu gaat, zou ook m. i. een zekere categorie van leveranciers (huiseigenaren) bevoordeeld worden boven een andere, b.v. bakkers. Wel is waar hebben de huiseigenaren zich genegen verklaard genoegen te nemen met verder 2/s der huur, maar vraagt U het eens aan andere categorien, ook onder hen zullen wel gevonden worden, die met minder winst genoegen nemen, als za de oude sehuld binnen krijgen. Er is meer Afgeloopen winter is aan alien naar ge- lang van behoefte ondersteuning gegeven een gedeelte heeft huishuur betaald, een ander gedeelte niet. Nu krjjgen zjj, die de huur niet betaald hebben, bovendien nog een bjjdrage voor huishuur te betalen aan de huiseigenaren middels het Comiteen krjjgen deze dan meer ondersteuning als zjj, die de huis- eigenareu wel betaald hebben. Om dan billjjk te zjjn, zou ook j 2000 gegeven moeten worden aan hen, die den huisbaas wel betaald hebben, want die hebben misschien een anderen leverancier laten wachten. Ik geef dan ook andere belanghebbenden in overweging ook eens bjj het Steuncomite aan te kloppen. U beleefd dankend, B. J. L. GEMEENTER VAD VAN WESTDORPE. In de op op Dinsdag 6 September gehou- den raadsvergadering legden de heeren Van Haelst en Plasscliaert in handen van den Voorzitter de veraischte eeden af. De heer Govaert was door familieomstandigheden af wezig. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedge- keurd. De heer C. H. van Haelst werd herbe- noemd tot wethouder met 5 van de 6 stem- men. Een stem was uitgebracht op den heer C. Dellaert. Medegedeeld werd een kennisgeving van mej. P. Baart, dat zij liare benoeming tot onderwijzeres aanneemt, welke voor kennisgeving werd aangenomen, evenals eene circulaire van den Bond van Gemeente-Politiebeamblen, hetreffende de salarisregeling van de gemeentepolilie, in verband met de tijdsomstandigheden. Als gevolg van met het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie gevoerde oorres- pondentie, werd de jaarwedde van den tele- fonist nader bepaald op 100.en die van den telegrambesteller op 75. Wegens vertrek uit de gemeeiite verleen- de de raad aan mej. Just. Kerckhaert en aan mej. A. M. Waelput ontheffing van hun aanslag in den boofdelijken omslag over den termijn van 4 maanden. De gemeenle- rekening over 1914 werd vastgesteld in ont- vangsten op f 20989,67, in uitgaven op 19659,51, alzoo met een goed slot van 1330,16. De heer Dellaert, die deze had onder- zocht met den heer Van Waes, verklaarde deze in orde te hebben bevonden. Met be trekking tot het aan de muziekvereeniging verleende jaarlijksche subsidie ad 50 wordt besloten deze som wel op de begrooting te brengen, maar niet meer uit te betalen voordat de vereeniging voldoende blijk van leven geeft. De onderwijzeressen Bouwmans en Baart werden beiden met ingang 1 September jl. aangewezen tot het geven van onderwijs in de nuttige handwerken, op eene jaarwedde- verhooging van elk 75,—. Naar aanleiding van bet ingediend ver- zoek om ontslag als lantaarnopsteker door Aug. Goethais zal eene nieuwe oproeping gedaan worden op eene jaarwedde van/90. De gemeentebegrooting voor 1916 werd aangeboden en ter inzage gelegd. Daarna werd de vergadering gesloten. Verschiilende soorten Tarwe, Gerst en Rogf/e. Monster en prjjs op aanvraag gratis. Zaden op contract kunnen nog worden aangenomen van RammenasRervel Pieterselie en Rnollenzaad in soorten, tegen hooge prjjzen. Alle mogeljjke in- lichtingen worden gegeven. G. KLOUVVEHS ZAADHANDEL. TER NEUZEN. Hnlst, 13 Sept. 1915. Rotterdam, 13 Sept Graanmarkt. Tarwe is lusteloos en traag in navolging van flauwe buitenl. markten. Rogge onveranderd, zonder aanbod van beteekenis. Gerst lager,' vooral voergerst van Canada billijker gedaan. Haver onver anderd. Mai's flauw en lager aangeboden. Regeerings-mais is er nog voldoende. Op Maandag 27 dezer heeft te Amsterdam namens de Ri-gem iiig een beiaugfjjke veiling plaats van lot) O00 K G Amerik. Tarwe- bloem, j)afpiiten en straights. Mmimum- prjjzen »oor patenten zpn, ^0 en voor straights 19'/^. Buitenl. Granen. Rogge per 2100 kilo La Plata 325 Gerst La Plata 255 Amerik. 260 Californische f 295 Mais Amerik. mixed f 210La Plata f 190. De min of meer afwjjkende Regeerings-mais bracht alhier op f 182 it f 208 per 2000 kilo. Haver f 12,50 per 100 kilo. Meelprjjzen. Inl. Tarweblocm f 19,25 ongebuild Tarwemeel 16,35 per 100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe naar qualiteit /ll,a 12,50 Rogge zonder hacdel Gerst Winter f 14,a 14,50Zomer 13,— a 14,Chevalier 16, Haver 12 a 13,— per 100 kilo. Kroonerwten f 15,50 a f 17,Witte Boonen 19,- a 23,- Bruine 20,— a 22,per hectol. Veemarkt. Runderprjjzen 88 a 100 Ossen 86 a 98 Stieren 80 a 92 Kalveren 100 a 115; Schapen 70 a 78Varkens 90 a 96 licht soort, 84 a 86 cents per kilo. Melkkoeien 180 a f 350 Kalfkoeien 200 a 375; Stieren 140 a 325 Vaarzen 160 a f 210 Pinken 90 a 130 Graskalveren 35 a 70; Vette kalveren 65 a 90 Fokkalveren 20 a 32 Nuehtere 14 a 18 Biggen 15,a 20,Slachtpaarden f 96 a 110 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche en Geldersche f 2.80 a 3,— Eigenheimers 2,50 a 2,75 Brielsche kralen 3,Poters 1,50 per mud. Boterprijzen in vaten 56 a 60 Stukken van l/2 kiln 80 a 85 cents. Zoetemelksehe Kaas 46 a 51 per 50 kilo. Leidsche Kaas le kwal. 39 a 41 2e 36 a 38 per 50 kilo. Eieren 7,25 a 7,75 Amersfoort f 8,a 8,50 Deventer 8,a 9,— per 100 stuks. Vlas. Blauw Holl. 2,80 a f 4, Wit 3,50 Groningsch 4,50 per steen. Lijnzaad f 33,a 35, Lusteloos. Koolzaad lager 30,a 34. Kanariezaad 31,50 a 32,50 per 100 kilo. Karwjjzaad 19,25 oud 20,75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 9 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 50 en prima Santos 46 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Sept. f 22x/4 Oct./ Dec. Beurs-noteeifing. De Amsterdamsche Beurs noteerde ver- leden week onze Staatsfondsen onveranderd. Leening 1914 ad 102 "Jj0. Russen begin der week 1/2 °/0 hooger, later weer flauwer. 4 °/0 Goudroebels 56^4 °/0- Binnenl. 48 °/0. De Amerik. markt had een stil verloop. Steels liepen van 73 tot 743/4 °/0. Scbeep- vaartaandeelen met veel handel. Nieuwe aaudeelen. Amerik. St.v. 2461/2- Olie, tabak, rubber prijshoudend. Mjjnen enkel vast. Geld 3,5 o/0. Wisselkoers Londen 11,50—11,60. Berljjn 50,07—50,57. Parjjs 41,32— 41,82. Zwitserlaud 46—46,50. Oostenrjjk 36,80-37,30. Axel, 11 Sept. Veilingseieren V. P. N. 7,55 per 100 stuks. Aanvoer 4000 stuks. Hulst, 13 Sept. Veilingseieren V. P. N. 7,85 per 100 stuks. Aanvoer 12000 stuks. TER NEUZEN SCHE EP YA AKTBE WEG^NG. Van 10 Sept. tot en met 12 Sept. werden langs de Oostsluiten alhier 33 binnenvaar- tuigen op- en 17 afgeschutlangs de Middensluizen 55 op- en 57 afgeschut en langs de Westsluizen 12 op- en 6 afgeschut. Positie der Stoomschepen, 55 55 55 55 55 55 Zitting van 10 September 1915. Veroordeeld zijn: C. v. N., landbouwer te Sas van Gent, ter zake van overtreding van het Motor- en Rijwielreglement, tot eene boete van 3, subsidiair 3 dagen hecht. H. J. v. D., voermansknechtM. F., voermans- kneehtA. K., aannemerA. 11. F. M. v. R., boekhouder D. v. d. W., zonder beroep A. S., KlompenmakerJ. d. V.; M. d. B., werklieden te Ter Neuzen; L. v. D., landbouwer; C. D., zonder beroepA. v. D., herbergierF. C., zonder beroep; A. J. S., hoefsmid F. G. v. F., werkman D. K., knecht, alien te Axel L. d. B., knecht; J.J. P, S., knecht; C. S., knecht; I. A. C., knechtI. M., arbeider, alien te Zaamslag; C. V., arbeider; F. L., knecht, beiden te Westdorpe —3 S. R., slager te Philippine E. M. v. d. B., zonder beroep; C. d. R., koop- man; C. v. 0., landbouwer; A. H., coupeur; J. H. M. d. S., expediteur; P. v. d. V.E. d. R.G. S.P. H., alien werklieden te Sas van Gent, ter zake van het fletsen zonder licht, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. E. H. G., werkman te Westdorpe; A. J. v. 0., slager A. C. A., huurkoetsier, beiden te Oostburg G. C., arbeider te Biervliet, ter zake van het loopen over eens anders grond. ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. L). P., arbeider te Hoek en A. B., werkman te Assenede, ter zake van het fletsen zonder bel, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. P., werkman te Sas van Gent en P. L., her bergier aldaar, ter zake van het geven van een open- bare vermakelijkheid, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. 0. d. C., koopman H. S. P., landbouwer A. F., knecht, alien te Sas van Gent, ter zake van het verblijven in een herberg na sluiting, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. P. E., arbeider aldaar, ter zake alsvoren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. en ter zake van het opgeven van een valschen naarn, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. C. L. d. B., arbeider en D. J. V., herbergier te Sas van Gent, ter zake van het niet sluiten op tijd, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. E. d. G.; landbouwer te Westdorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. M. D., werkman te Sluiskil, ter zake van het schelp- visch rapen, tot eene boete van f 0,50, of f 1. D. A. N., winkelierster te Axel, ter zake van over treding der IJ k wet, tot 2 boeten van 1. subs. '1 dag hecht. voor elke boete, met verbeurdverkl. van de gewichten. E. H. G., arbeider, ter zake van binnenvisscherij- overtreding, tot eene boete van f 0,50, .subs. 1 dag hecht., met verbeurdverkl. van den hengel. J. v. d. H., werkman te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Visscherijwet, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht., met verbeurdverkl. van den hengel. W. d. G., arbeider te Axel, ter zake van Leerplicht- wetovertreding, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. M. v. D., kruidenier te Ter Neuzen. tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. K., boterbandelaar te Oudelande, ter zake van Boterwet-overtreding, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. F. d. G., bierhuishouder te Philippine, ter zake van Drankwetovertreding, tot eene boete van 5, en van f 0,50, subs. 5 en 1 dag hecht. A. d. R., voerman te Stoppeldijk, ter zake van een trekdier onbeheerd laten staan, tot eene boete van I, subs. 1 dag hecht. N. M. v. H:, bierhuishoudster te Sas van Gent, ter zake van het niet voldoen aan een bevel van het Militair gezag, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. C. L. D. en T. C., arbeiders te Sas van Gent, ter zake van strooperij, ieder tot eene boete van f 4, subs. 3 dagen hecht., met verbeurdverkl. der sikkels. A. R., visscher te Philippine, ter zake van orde- verstoring en dronkenschap, tot eene boete van 5, snbs. 3 dagen hecht. J. S., landbouwer te Hoek, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van f 4, subs. 1 dag hecht. J. v. d. V., arbeider te Philippine, ter zake alsvoren tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. B. D., tijman te Ter Neuzen, ter zake van open- bare dronkenschap, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. S., leurder te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. S., werkman te Ter Neuzen, ter zake van open- bare dronkenschap, 2 maal gepleegd, tot 2 boeten elk van 10, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete. P. J. M., gep. 0. I. M., ter zake van openbare dronkenschap bij 3e herhaling, tot hechtenis van vijf dagen. Middenprijs per 100 KG. Tarwe /12,a 12,50, Rogge (nieuwe) 12,a 12 50, Wintergerst 13,75 a 14,^Zomergerst 13,— a 13,50, Haver 11,50 a 12,Erwten 19,a 20, Witteboonen a fBruine boonen 19,50 a J 20,-Duiven boonen a Paardenboonen a Boekweit Lijnzaad 20,a 21,Aardappels f 2,25 a 2,75. Koolzaad per zak van 106 liters f a Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,85. Ter weekmarkt waren aangevoerd 35 stuks rund- vee, 21 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 23 stuks rundvee, 17 varkens. Huwelijks-aangiften. 10 Sept. Paul Joseph Leon Marie Standaert, oud 23 j., jm. en Suzanna Donze. oud 20 j., jd. Cornells Pieter Machielsen, oud 22 j., jm. en Elisabeth Cornelia Marie Harms, oud 19 j., jd. Emile Johannes Wemaer, oud 26 j., jm. en Adriana de Doelder, oud 21 j., jd. Geboorten. 5 Sept. Krijn Klaas, z. van Jan Dees en van Jannetje. de Quelerij. Meeuwis, z. van Pieter Willem de Kraker en van Suzanna Hamelink. 6 Sept. Alphonsus Jacobus Theodorus, z. van Ludo- vicus Cools en van Arnolda Raaijmakers. 7 Sept. Joost Dirk, z. van Jan Dieleman en van Elisabeth Loot. Johanna Wilhelmina, d. van Adriana Geer- truida de Feijter. 9 Sept. Izaak Cornelis, z. van Krijn Hubrecht Wieland en van Tanneke Butler. 10 Sept. Jules, z. van Pieter Harms en van Leonie Breijaert. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Aug. Laurentius Kalle, oud 39 j., weduwn. en Pharailda de Beule, oud 29 j., jd. 11 Aug. Achilles Kips, oud 30 j., jm. en Maria van Berlo, oud 52 j., wed. Geboorten. 5 Aug. Wilhelmina Sophia Elza, d. van Achilles de Jonge en van Maria Jansen. 8 Aug. Imelda Virgenia Maria, d. van Hendericus Bonte en van Josephine de Vleeschouwer. 9 Aug. Greselda Anna Maria, d. van Honore Adam en van Blondina van de Velde. 12 Aug. Emma Maria Nathalie, d. van Edmond de Roover en van Leontina M. D'Hooge. 22 Aug. Joseph Edmond, z. van Florimond Baert en van Augusta de Booy. 28 Aug. Josephus Maria, d. van lsidorus Lammens en van Maria Leonie Martens. 30 Aug. Remarda Louisa, d. van Alphonsus Giellet en van Leonie van Goeye. Overlijden. 15 Aug. Seraphina Maria Baert, oud 10 m., d. van Alphonsus Baert en vau Maria de Winne. 21 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Alphonsus Bernaert en van Ida Beysen. s.s.ELISABETH in lading te Rosario voor Denemarken. s.s. HELENA in lading te Gulfport voor Rosario. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Ayres. s.s. CORNELIS van Pensacola naar Buenos-Ayres.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3