Laatste Benefited RECHTSSAKEW. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. De Amerikaansche Regeering con tra den Oostenrijkschen gezant. BLerzieaing der vegeling van het onderwi/js. BOSCHKAPELLE. Terwyl de vrouw van den winkelier Th. 0., wonende in de wijk Schapershoek een klant hielp, vermaakten zich hare drie kinderen met vuurtje spelen in een klein schuurtje viak achter hare woning. De hevige rook trok de opmerkzaamheid van den heer P. Mel, wetbouder, die zich op eenigen afstani bevond en haastig toesnelde, juist op tijd, om het oudste der schreiende kinderen, circa 5 jaar oud, de brandende kleertjes van het Jijf te rukken, en eenige bossen brandend nieuw stroo te blusschen met een kuipje waschwater, dat daar toe- vallig stond. Was niet zoo gauw hulp opgedaagd of was het oud stroo geweest, dat minder rookt en vonkt, maar sueller brandt, dan ware het steliig en met de kinderen en met de gebouwen slecht afgeloopen. KOEWACHT. Op de Dinsdag gehouden openbare ver- gadering van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Voorgelezen werd een brief van Ged. Staten omtrent goedkeuring der verordening tot verhooging van het maximum-cijfer van den hoofdelijken omslag. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Daarna gaat de voorzitter over tot be- eediging van de herkozen raadsleden, de heeren E. de Vleeschouwer en Aug. de Blieck. Beide heeren leggen in handen van den voorzitter de bij de wet vereischte eeden af. Ingekomen was een verzoek van het R.-K. kerkbestuur voor ruiling van een stuk grond in verband met het bouwen van de nieuwe kerk op Hollandsch grondgebied. De iDgezonden rekeningen worden nage- zien, waarna een discussie ontstond, waar- aan de meeste leden deelnamen. Men kwam echter tot geen besluit, waarom de zaak tot de volgende vergadering werd uitge- steid. Ingekomen waren voorts verschillende adressen met bezwaren tegen den hoofde lijken omslag. Deze werden alle in gesloten vergadering behandeld. De rechtbank heeft in hare zitting van 10 Sept. de volgende vonnissen uitgesproken J. C. V., oud 16 j., veldarbeider te Sint- Jansteen, is wegens mishandeling veroordeeld tot 7 boete of 1 week tuchtschool. E. d. V., oud 22 j., veldarbeider te Sint- Jansteen, is wegens diefsfcal veroord. tot 1 week gevangeuisstraf. S. E. V., oud 48 j,, huisvrouw van I. V., werkvrouw te Cadsand, is wegens als voren veroord. tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. A. v. d. W., oud 19 j., landbouw- arbeider te Axel, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, veroord. tot f 10 boete of 10 dagen hecht. A. B., oud 29 j., veldarbeider te Sint- Jansteen, is wegens wederspannigheid ver oordeeld tot 1 week gevang. A. F., oud 23 j., veldarbeider te Bierviiet is wegens diefstal veroord. tot 1 week gevang A J. L oud 27 j., bakker en winkelier te Philippine, is wegens mishandeling ver oordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht Bij bevelschrift der arrondissements- rechtbank te Middelburg is verwezen naar de terechfzitting met bevel tot invrrjheids stelling E. M. d. B., oud 32 j., huisvrouw van J. d. V., wonende te Axel, gedetineerd te Middelburg, bekl&agd van heling. Heden werden de navolgende zaken behandeld Th. C. v. C., oud 23 j., veldarbeider E. d. V., oud 22 j., veldarbeider, beiden wonende te St. Jansteen C. S oud 21 j thans soldaat te Kruiningen, werden ten iaste gelegd dat zij te Clinge op het besloten erf van Ch. Janssens, in den nacht van 21 Juli 1915 te samen en in vereeniging woderrechterljjk vertoevende, zich niet op de vordering van den rechthebbende aan- stonds hebben verwijderd. Eisch 25 boete of 25 dagen hechtenis voor de 2 eerste bekl. en voor den laatste 15 boete of 15 dagen hechtenis. gevuld met bier, hetwelk hij verklaarde gehaald te hebben in de voor het publiek toegankelijke verlofzaak van A. de Meyer den brigadier-titulair der rijksveldwacht L. B. Ryckaert beloofd heeft. een kwartje te zullen geven, met het oogmerk om hem te bewegen in zijne bediening in strijd met zijn plicht geen procesverbaal op te maken van het feit dat hij zich in gemelde tappery had bevonden gedurende den tijd dat deze gesloten moest zyn. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Nog werd behandeld in hooger beroen de zaak vau tieu graanhandelaar J. K ep P. M. d. M., schipper, die door het Kanton- gerecht te Middelburg resp. waren veroord. tot 14 en 7 dagen hechtenis wegens het doen vervoeren en vervoeren van erwten en boonen naar Rotterdam, terwijl de uit- voer daarvan door den territorialen bevel- hebber van Zeeland verboden was. Het openbaar miuisterie eischte bevestiging van het vonnis voor wat de straf betreft, De verdediger, Mr. P. Dieleman, betoogde dat de territoriale bevelhebber niet bevoegd was tot het uitvaardigen van een verbod voor den uitvoer van dergelijke artikelen en pleitte vrijspraak, of althans oplegging van eene geldboete, te vervangen door hechtenis. WASHINGTON. De Amerikaansche re geering heeft door middel van haar gezant te Weenen aan de Oostenrij ksc'ne regeering medegedeeld, dat dr. Dumba niet langer als gezant van Oostenrijk kan worden ge- duld en dat de regeering verzocht wordt, hem terug te roepen. (Dit staat in verband met intrigues door dien gezant in Amerika op touw gezet, welke aan het licht zijn gebracht door van hem afkomstige onderschepte brieven. Die beeindigde en niet voor een nieuw mandaal in aanmerking wensclite te komen. Hij zal zijne redenen hebben gehad om dat te doen. In hem verliest de raad een lid, dat steeds actief een aandeel in de werkzaamheden nam. Hij kenmerkte zich door een beschei den ©ptreden, waardoor ook met hem vruchtbaar samenwerken mogelijk was. Mel den heer J. de Feijter is voorshands aan den raad ontvallen een practisch man. die, voorzichtig en bescheiden oplredend, de zaken der gemeente steeds trachtte te behartigen in den geest van de meerderheid dergenen, die hem afvaardigden, om daar- mede de belangen dezer gemeente te dienen. N an de heeren De Jager en De Bruijne hoopt spreker, dat zij met dezelfde toewij- ding van voorheen den arbeid alhier zullen helpen voortzetten. De nieuw gekozen leden wijst hij er op, dal zij hier staan voor een belangrijken en veel omvattenden arbeid. Hij mag veronder- stellen, dat ook deze heeren met belangstel- ling kennis zullen nemen van hetgeen hier ter behartiging van de belangen der gemeen te moet geschieden, al zal het ook hen blij- ken, dat dikwijls vele moeilijkheden worden ondervonden, om het voor oogen gestelde doel te bereiken. Hij hoopt ten slotte, dat alien met lust en ijver de hen opgelegde taak zullen aan- vatten en voortzetten, in het welbegrepen belang der gemeente, en dat de arbeid van het gansche gemeentebestuur onder den zegen des Heeren moge strekken tot bevor- dering van het welzijn der burgerij. Spreker noodigt alsnu de geinstalleerde led-en uit hunne plaatsen in te nemen, waaraan deze voldoen. 2. Nolulen. De notulen der vergadering van 19 Augus tus II. worden met algemeene stemmen on- veranderd vastgesteld. 3. Ingekomen slukken. a. Een adres van het bestuur van den bond van gemeente-politiebeambten in Ne derland, waarin wordt te kennen g-egeven: dat in eene op 30 Juli 1915 te 's Graven- hage, door den hierboven vermelden bond, delen bij de vaststelling der gemeentebegroo- ting. f. Een schrijven namens het bestuur der gcnieentelijke arbeidsbeurs alhier, waarin dil den raad mededeelt, dat in het bestuur der arbeidsbeurs met de door den gemeen teraad benoemde leden, de heeren J. Hui- zinga, M. Eijke, P. M. C. van Sprang, E. Th. Hamerlinck en M. de Jonge, ook zitting heb ben genomen de heeren J. K. Kolijn voor de vereeniging „De Vereenigde Handwerks- liedenJ. de Koeijer voor de liavenarbei- dersvereeniging „Reclit en Plicht", J. Meer- tens voor de vereeniging „Rameincn 131, 1" en 11. J. van den Ouden voor de „Christe- lijke Arbeidersvereeniging". Aangenomen voor kennisgeving. g. Een adres van de vereeniging „De Ver eenigde Handwerkslieden" alhier, waarin die te kennen geeft, dat door de Staten der Provincie Zeeland in hun pas gehouden ver gadering besloten is: voor een tijdvak van vijf jaren (1916 lot en met 1920) uit de pro vinciate fondsen eene jaanlijksclie subsidie aan hunne vereeniging te verleenen tot een bedrag van 10 <>/o der gewone uitgaven met een minimum, gelijkstaande aan het bedrag, dat over 1914 als subsidie van de provincie werd genoien, zijnde 215, ten behoeve van hare teekenschool, onder voorwaarde onder anderen, dat de minimum-bijdrage, welke de gemeente, waar de school geves- tigd is, de omliggende gemeenten en belang- stellenden, moeten verleenen, ten minste ge- lijk is aan de door lien in het jaar 1914 verleende, zijnde voor deze gemeente J 200, waarom voornoemde vereeniging de vrijheid neemt, zich tot den raad te richlen met he! verzoek om het door uwe gemeente voor 1914 toegekende bedrag van 200 ook voor den tijd van vijf jaren (1916 tot en met 1920) te willen toekennen, dienende dit tot aan- vulling van hun verzoek in Mei j.l. gedaan. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter wordt besloten dit adres te be- handelen bij de vaststelling der gemeente- begrooting. Vorkoop van roerende goederen Guldleening ter voorziening in de kosten van aanschaffing eener motorspnit Inkomsten van verschillenden aard 39,60 3.000,— 4.856,33 Totaal der inkomsten f 122.887,444 Hierop moest worden ontvangen Hierop moest worden ontvangen f 40.493.43 3'2.50 UITGAVEN: h. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 27 Augustus 1915, waarbij, van het bewijs hunner goedkeuring voor- a"lu7l8c mmeisuuepue uneven, uie -e-, veimemen uona, zien) wordl teruggezonden, het suppletoir intrigues hadden tot doel verstoring van gehouden bmtengewone algemeene vergade- kohier van den hoofdelijken omsla-. voor 4 T_ 4 I 1*111.(1 18 9 9T1 (TPT1DIT1 ,Pn ppiio nocn111 ti a tr/\wK<->»-» r1 I -■ A. R., oud 20 j. visscher J. F. P., oud 37 j., visscher; en R. D., oud 43 j., vrouw van J. R., alien wonende te Philip pine, werden beklaagd dat zij op 11 Juli 1915 te Philippine, toen de wachtmeester der marechaussee 0. de Leeuw en de mare- chaussee C. M. Fokker beklaagde A. R. aanhielden, daar hij op den openbaren weg, terwijl hij iu staat van dronkenschap ver- keerde, door vloeken en roepen, waardoor zich om hem heen eene volksmenigte ver- zatnelde, de orde verstoorde, te samen en in vereeniging met vereenigde krachten tegen gemelde ambtenaren met geweld heb ben verzet, door tegen hen te duwen, te stooten en op te dringen en aan hen en gemelden R. te rukken. Eisch 14 dagen gevangenisstraf voor ieder. A. D., oud 33 j., vrouw van S. W,. verblij vende te Sluis op het schip Santiago, had zich te verantwoorden dat zij 'op 28 Juli 1915 te Sluis een paar pantoffels, toe- behoorende aan B. van Gelder, heeft weg- genomen, met het oogmerk om zich die pantoffels wederrechterlijk toe te eigenen, en dat zij op tijd en plaats voornoemd opzettelijk een beddesprei, toebehoorende aan B. van Gelder, heeft vernield, althans beschadigd. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. De verdediger, Mr. Adriaanse, bepleitte vrijspraak wegens het ontbreken van het overtuigend bewijs. Th. d. R., oud 45 j., werkman te Zuid- dorpe, stond terecht ter zake dat hij op 26 Juli 1915 te Zuiddorpe toen hij aldaar des voormiddags l'/2 uur liep met een kan den gaDg van zaken in Amerika. De commissie tot wijzing van de onder- wijswet heeft hare werkzaamheden hervat, zij is daarmede gereed, of zoo goed als gereed gekomen. Na de hervatting der werkzaamheden door de Tweede Kamer zal de commissie bijeenkomen, tot het ontwerpen van een desbetreffend artikel, met het oog op de herzienicg der grondwet. Daarna zal de Staatscommissie in open- bare vergadering bijeenkomen. CLEEF. Hedenmorgen half drie is de bisquitfabriek Holland alhier geheel door brand vernield. Nalatigheid van de politie was oorzaak, dat de brandweer eerst ter plaatse kwam, nadat de brand rerds anderhalf uur had gewoed. De brand heeft het oude fabrieksgebouw geheel vernietigd, terwijl de r.ieuwe gebouwen gespaard konden blyven. Het reddingswerk had plaats onder toezicbt van den firmant, den heer Van der Loeff, die ring is aangenomen eene resolutie, verband houdende met de tegenwoordige tijdsom- standigheden, en hun bestuur is opgedra- gen deze resolutie ter kennis te brengen van Uwen Raad; dat zij, ter voldoening aan die opdracht, mitsdien de eer hebben een afdruk van die resolutie, aan Uwen Raad aan te bieden, welke luidt als volgl: De Algemeene vergadering, gehouden op rijdag 30 Juli 1915 te 's Gravenhage in het gebouw „Mille Colonne". Gehoord de mededeelingen van het bonds- bestuur over den toestand waarin het in- ferieure politiepersoneel thans leeft, waar- uit blijkt, dat in normale omstandigheden de maatschappelijke positie van dat perso- neel al zoodanig was, dat niet dan met de grootste moeite kon worden rondgekomen; dat thans over geheel Nederland door een groot gedeelte van het politiepersoneel let- terlijk armoede wordt geleden; dat autoriteiten, blijkens verbodsbepalin- gen welke in bijna alle instructien voorko- men in zake het aannemen van giften of het verrichten van werkzaamheden voor derden, erkennen Bij dit adres is gevoegd een memorie van zich daarbij aan de linkerhaud ernstig ver- toelichting, waarin opgenomen is een staat, woridde, terwijl de andere firmant de heer I een overzicht gevende van de prijzen der Vau Doesburg, zich op het oogenblik van levensmiddelen, gedurende de jaren 1913 1 tot en met 1915. Aangenomen voor kennisgeving. den brand in Nederland bevond. GENT. Een Fransch luchtschip heeft gisteren het vliegterrein St. Denys met bommen bestookt. De loods werd niet ge- raakt, doch verschillende vliegtuigen werden vernield, terwijl voorts door de bommen 103 siachtoffers werden gemaakt. G EM EEN T EIIA AlVAN TERNEUZEN. Vergadering van Donderdag 9 Sept. 1915. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: A. Visser, D. J. Dees, R. Scheele, A. C. Lensen, M. Eijke, E. H. T. van Borssum Waalkes en D. Scheele; later ook de heeren J. J. de Jager, Jac. de Bruijne, H. B. van Nes, L. T. van Hasselt, en R. G. E. Nolson. Afwezig de heer A. H. Donze. De Voorzilter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Donze heeft be- richt wegens ziekte verhinderd te zijn. Hij stelt aan de orde: 1. Reeediging der nieuw gekozen raads leden. De voorzitter verzoekt den secretaris de in het raadhuis aanwezige herkozen en gekozen raadsleden, de heeren De Jager, De Bruijne, Van Nes, Nolson en Van Hasselt de raad- zaal binnen te leiden. De secretaris voldoet aan dit verzoek, waarop genoemde heeren ter vergadering komen. Door de heeren De Jager, De Bruijne, Nolson en Van Hasselt worden de ver eischte eeden afgelegf; de heer Van Nes legt de belofte af. De voorzitter wenscht, alvorens de hee ren hunne plaatsen innemen, hun geluk te wenschen met hunne herbenoeming en be- noeming en den belangrijken arbeid die zij met het aanvaarden der benoeming op hunne schouders hebben genomen. De heeren De Jager en De Bruijne maak- ten reeds vroeger deel van deze vergadering, zoodat het woord van welkom meer in het bijzonder tot hen gericht is, die hier de zetels van anderen zullen bezetten. Van zelf, dat op dit oogenblik de gedachten ver- wijlen bij hen, die voorheen die in te nemen zetels bezetten. In de eerste plaats maakt geen deel meer van dit college de heer G. Wieland, iemand, mag men wel zeggen, van de oude garde, opgekomen uit de burgerij, die gedurende vele jaren naar zijn beste inzicht de belan gen der gemeente hielp behartigen. Juist door het milieu waaruit hij was voortge- komen, nam hij hier eene bijzondere positie in, op eene wijze, die het aangenaam maakte met hem samen te werken. Jammer is het, dat zijne ziekte een eind heeft gemaakt aan zijn loopbaan als raadslid. Moge hij nog langan tijd voortleven, in meerdere frisch- heid, dan thans. Vervolgens herdenkt spreker den heer A. Moggre, die vrijwillig zijn lidmaatschap b. Een schrijven van den reserve-officier van gezondheid, chef van den miiitairen ge neeskundigen dienst, dd. 26 Augustus 1915, waarin deze den raad bericht, dat hij in den nacht van 26 op 27 Augustus den di recteur van de hoogere burgerschool het gebruik verzocht van eenige lokalen, dil doende op last van den heer commandant van de kustbatterij, aangezien deze lokalen gebruikl worden bij de te houden militaire oefeningen. Aangenomen voor kennisgeving. c. De begrooting der kamer van koop- handel en fabrieken voor het jaar 1916, op een eindcijfer van 173. Deze begrooling zal worden behandeld bij de vaststelling der gemeentebegrooting. d. Een ach-cs van A. Koene, concierge van het gemeentehuis, waarin zij te kennen geeft: dat het onderhoud van het gemeentehuis sederlt 1 Augustus van het vorige jaar, door verpiaatsing van liel kantoor van den ge- meente-ontvanger naar het stadhuis, belang- rijk toegenomen is; dal door de verbouwing van liet voorma- lige kantongerecht lot secretarie, welks on- derliond ook voor rekening van adressante komt, hare werkzaamheden nog meer zul len loenemen, waarom zij de vrijheid neemt, zich tot den raad te wenden met beleefd verzoek haar salaris te h-erzien en in overeenstem- ming te brengen met die te doene werk zaamheden. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter wordt besloten dit adres te be- handelen bij de vaststelling der gemeente begrooting. e. Een adres van I. A. Koene, assistent ter gemeen le-secretarie alhier, waarin deze te kennen geeft: dat hij na inlrekking van zijn door den raad verleend wachtgetd, als klerk ter se cretarie in dienst is gesteld bij den ge- meente-ontvanger, tegen een salaris van f 300 per jaar; dat hij, na drie jaar aldaar werkzaam te zijn geweest, door ongesteldheid van wijlen den heer D. Tolhoek, wederom ter secre tarie is werkzaam gesteld; dal hij een tijd lang in den namiddag en ook des avo-nds is werkzaam geweest, zon- der dat hem voor deze prestatie eenige ver- go-eding is toegekend; dat zijn salaris, ook al is dat van ver schillende ambtenaren in de laatste jaren verhoogd, nog altijd f 300 bedraagt; dat ieder beamen zal, dat dit voor de verrichte werkzaamheden, ook niet aan de meest bescheiden eischen voldoet, om welke redenen adressant den raad verzoekt, hierin verbetering te brengen. Overeenkomstig het voorstel van den voor zitter wordt besloten dit adres te belian- het jaar 1915. Aangenomen voor kennisgeving. i. Het raadsbesluit van 22 Juli 1915, tot aanvulling van het raadsbesluit van 18 De cember 1914, betreffende het uitgeven van gronden in erfpacht, voorzien van het be wijs der goedkeuring door gedeputeerde sta ten. Aangenomen voor kennisgeving. j. Een adres van het besLuur van het uitkeeringsfonds bij ziekte „Hulp in Nood" te Ter Neuzen, waarin dit te kennen geeft, de vrijheid te nemen, den raad te verzoeken aan de vereeniging weder eene subsidie toe te kennen; dat het beslunr die subsidie gaarne be- duidend zag verhoogd, en, evenals aan an dere vereenigingen, voor drie of meer jaren tegelijk zag toegekend; dat niet ongemoliveerd om eene hoogere subsidie wordt gevraagd, moge blijken uit de omstandigheid, dat die kas der vereeniging er lang niet op vooruitgegaan is, wat ook zijn oorzaak vindt in het onder de wapenen vertoeven van vele leden der vereeniging, en ook wegens de geringe inkomsten van vele leden; dat als gevolg van die minder gunstige omstandigheden de uitkeering bij ziekte is moeten verminderd worden. Overeenkomstig liet voorstel van den voorzitter wordt besloten dit adres te be- handelen bij de vaststelling der gemeente- begroio ting. k. Het verslag van den toestand der ge meente over het jaar 1914. Dit verslag" zal aan de leden worden Loe- gezonden. 4. Aanbiedlne 1914. gemeenle-rekening over Door burgemeesier en wethouders wordt aangeboden de gemeenterekening over het jaar 1914, met de daarbij behoorende be scheiden en helgeen zij le hunner verant- woording dienstig achten. De voorzitter herinnert, dat in een vorige vergadering reeds eene commissie voor het onderzoek der rekening is aangewezen, n.l. de heeren Lensen, De Bruijne en De Feijter. Aangezien laatstgenoemde geen deel meer van den raad maakt, wijst hij in diens plaats aan den lieer De Jager. De heer De Jager, opmerkende, dat de leden volgens gewoonte om beurt worden aangewezen, neemt deze benoeming aan. De verschillende posten van ontvangsten en uitgaven der rekening zijn als volgl: ONTVANGSTEN: Gedeelte van het vermoedelijk batig slot der rekening over het dienst- jaar 1912 Huizen en landerijen Erfpachten Grondcijns Verdere inkomsten uit bezittingen Keurloonen Markt- of staangelden Begrafenisreehten Leges Rechten van den burgerlijken stand j) Schoolgelden voor lager ondervvijs Schoolgelden voor middelbaar onderwijs Loon voor bet ruimen van privaat- putten en tonnen 40opcentengrondbel. geb. eigendommen 10 id. id. origeb. id. 5085 opcenten personeele belasting a. van de kom f 10.695,90 b. het overige deel 3074,24 8.065,234 310, 2.232.60 69/10 2,50 557.25 833)55 610,25 303,894 135,25 4.472,14 64-8,66 1.213,334 4.365,92 756,60 Hoofdelijken omslag Itondenbelasting y> Vergunningsrechtverkoopsterken drank Uitkeering van het rijk (art. 1 der wet van 24 Mei 1897) Idem art. 10 der wet Subsidie van het Rijk voor middelbaar onderwijs Rijksbijdrage kosten lager onderwijs Idem berhalingsonderwijs Bijdrage Westdorpe in de kosfen van het iager onderwijs te Sluiskil Bijdrage van het Rijk in de kosten voor krankzinnigen Vergoeding voor het bestellen van tejegrarnmen Bijdrage voor de bediening van het telefoonkantoor te Sluiskil Verhaal vau bijdragen voor pensioen voor de gemeente-ambtenaren Teruggaaf van bij voorschot gedane betalingen tfkoop brandweer Opbrengst verkoop faeealien Huur van weiland 13.770,14 37.562.73 816,50 1.312,50 Jaarwedde Burg., Weth., Seer., Ontv., klerken, bode Onderhoud gemeentehuis en verdere algemeene kosten Kosten burgerlijken stand Iviezerslijsten en verkiezingen Kadastrale stukken Kevolkingsregisters enz. Vervolgingskosten van belastingschul- digen Vergoeding aan het Rijk voor het innen der opcenten Belooning schatten vergunningsrecbt Teruggaaf van belasting Aandeel der gemeente in de kwade posten op de Rijks directe belas- tingen, voor zooveel de gemeente- opcenten betreft Kosten van uitreikingaanslagbiljetten Kosten van in vordering der plaatselijke belastingen Politie Brandweer Straatverlichting Gezondheidsdienst, waaronder keuring van levensmiddelen (reinigings- en beerruimingsdienst 4.677,064) Jaarwedde bouwmeester, vastearbeiders. klokkenist en doodgravers Onderhoud gebouwen, straten, wegen, riolen enz Kosten van bet middelbaar onderwijs Jaarwedden Jaarwedde van den amanuensis- concierge Onderhoud vau gebouwen en meu- belen Verlichting, verwarmingen schoon- houden Leermiddelen en schoolbehoeften Erfpaclu van grond, waarop de H. B S is gebouwd Kosten van plaatselijk school- toezicht Gratiflcatie aan Dr. W. Middel- Lerg Idem aan W. Temperman Gedeelte der kosten van het stichten en inrichten van een gemeente hoogere burgerschool Advertentien betreffende het mid delbaar onderwijs Verdere kosten betreffende het middelbaar onderwijs Restitutie van schade aan de aan- nemers der gemeente hoogere burgerschool Gratificatie aan de leeraren der H. B. S Kosten lager onderwijs: Jaarwedden Vergoeding aan boofden van scholen wegens het gemis van vrije woning Tegemoetkoming in de huishuur van gehuwde onderwijzers Herhalingsonderwijs Huur scboollaken enz. Instandhouden als boven Aanschaffen enz. schoolmeubelen Idem leermiddelen Verlichting, verwarming en schoon- houden der lokalen Plaatselijk schooltoezicht Schoolbibliotheken Leerplichtcommissien Advertentien onderwijs Brandwaarborg Teruggaaf van te veel genoten rijksbijdrage Schadeloosstelling aan de hoofden van scholen C. F. Kohier en I. de Groot wegens verminde- ring hunner jaarwedden Aanschaffen van schoolmeubelen voor de school voor M U L 0 Idem van scboolboeken enz. voor alsboven Verdere kosten betrekkelijk het lager onderwijs i Jaarwedde van den amanuensis- concierge Gratificatie de onderwijzers der school voor M U L 0 i Toelage aan de Ver. Handwerkslieden" voor het geven van onderwijs in bet bouwkundig lijn- en hand- teekenen, materialenkennis enz. Idem aan de Chr. Werkliedenvereeni- ging voor het geven van eencursus in hand- en rechtlijnig teekenen Idem aan de Ambachtsschool te Hulst Idem aan het muziekgezelschap »De Vereenigde Werklieden" Geneeskundige armenverzorging (jaar wedden doctorenen vroedvrouwen, zoomede kosten van geneesmid- delen en subsidie aan de Ver eeniging tot Ziekenverzorging f 470 en bijdrage in de verpfe- ging van onvermogenden f 8i,50 en subsidie aan de Vereeniging »Hulp in Nood" /50) Subsidie Burgerlijk Armbestuur Krankzinnigenverpleging Kosten van markten (premien enz.) Kamer van Ivoophandel en Fabrieken Telefoonkantoor en jaarwedde tele- fonist te Sluiskil Gratificatie aan de telegrambestelster te Sluiskil Jaarwedde marktmeester Grond-, dijk- en polderlasten, huren en erfpachten, brandwaarborg Renten Annui'teiten (29e jaar van een in 35 jaar af te lessen leening) Aflossingen Bijdrage voor pensioenen Uitgaven van verschillenden aard Betalingen bij voorschot voor het rijk. de provincie of anderen Gedingen en rechtskundig onder zoek Openbare feesten Toelage aan de Ned. Vereeniging voor gemeentebelangen Alsvoren aan den Alg. Ned. Politie- bond Kosten van inkwartiering van krijgsvolk Regeling van gemeenschappelijke belangen Toelage aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs Onvoorziene uitgaven 8.378,244 3.297,86 477,864 98,94 6,34 100,40 4-57,19 819)294 318,35 59,25 98,10 6.187,034 3.657,71 5.942,40 5.695,82 3.005,414 2.813,35 14.958,034 533,334 112,314 671,894 1.327,974 50,— 80.70 74.— 2.191,224 4-0,— 60,— 62,50 25,574 25.776,70 300,— 778,334 382,25 74,- 941,344 306,49 1.291,934 1.429,854 57)014 247,214 54,— 61,16 181,664 100,- 88,46 763,48 2,68 266,664 69,424 200,— 100,— 100,— -100,— 3.031,50 6.700,— 971,014 106,824 -165,29 240,— 94,40 40,— 335,274 4.813,94 2.825,— 10.588,94 2.550,194 64,874 1.29 5- 2,50 36,96 75, 67,70 5.206,10 600,— 10,000 18,460 132,90 196,124 170,19 219,40 M T 824,92 92,474 851,25 200,— Totaal der uitgaven 120.980,72 Het batig slot bedraagt f 1.906,724. 5. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1916. Door den voorzitter wordt namens bur- gemeester en wethouders de gemeentebe grooting voor den dienst 1916 aangeboden, op een eindcijfer van 122.947,951/2, met een post voor onvoorziene uitgaven ad 1892,85. De hoofdelijke omslag is uitgetrokken op f 52.000 (voor het toopende jaar op/46.000). De begrooting zal, overeenkomstig de ge woonte, alvorens in openbare vergadering te komen, commissoriaal worden behandeld, waar voor de raad in. 2 afdeelingen zal wor den gesplitst. 8. Re he De vc gaan lot bij het Na bet beer Va herhalin zen in 1 Van der niet ver Een o licitant .aan scln herhalin; aanbevol Sprelce Eijke me Met a P. J. Ei aan de 7. Vo« ker De voi en wetlii in de de wordt, n waarondi liebben. Met at jstel a ant 8. Vo-c De voc men staa de gemet aan den nieester verkoope machtigir Voorts 23 boom wenscht, worden, laten sta: De voo weth oude overleg r beslissen, men zull mocht bl grond al< blijken p gewensch worden, den. Met alg eenkomsL 9. Verl De voo ter en we overgaan afgebroke spronkelij basalt te dijksglooi haven. E die basal schikt, ze een groo terwijl de teriaal, v: den bovei to genu De hee I dat men .slevige n (voor het waardig i f De voo j op de te 1 haven ka 1 zwaar ar van het Het gebri zou, door ieveren, ment mot kergl-ooi'in havendijk wo-ordt d last basa De heei leggen, m aan te va De voc rekening 19. Vei Am De voo sio ten is, die in ve tairen die dere agen rich ten, Bij de 1 eene kwe: gold, daai ten gespr van politi Om die 1 de zijde specteur tificatie t dat het n Er blijkt langen d eene bep Naar namens 1 de jaarwi kennen a; inspectem De hee de verdee De voo lijk zal v het salari ten genie - De hee wijze. Het voc meene st 11. Voi nin om De voo vergaderii van een van Zeeb ging van salarissen het onder van de sc die zich d>e 111 in is t had uitge voor zoc wedide na

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 6