De k.ijgsMrijven. V aststelling maximumprijzen. Laatste Bsrichten. LandbouwberiGhten. GEMEN6DE BERICHTEN. geweren vertrekken reeds dagelijks naar Rusland, terwijl ook schoenen en geweer- patronen geleverd worden. Het heet, dat de nieuwe geweren voor Japan zijn en de oude voor het Russische leger. Ilet zware geschut van de vestingwerken van Noord- Japan is gedemonteerd en te zamen met munitie en bedienende manschappen naar Rusland gezonden. Wij ontleenen aan de „N. R. Crt." de volgende telegrainmen: Wan het Wes»t«sljjke gevechts teneein. PARIJS, 7 September. (Havas. Officreef bericht van vanmiddag: Rond Souehez en Neuville zijn gedurende een deei van den afgeloopen nacht gevpch- ten met bommen en liandgranaten geleverd. Ten Zuiden van Atrecht, in de streek van Agnv en Vailly, bjj Roye en op het plateau van Quennevieres en van Nduvron is een hevig bombardemettt van het vijandelijk ge schut dope cje Frauische artillerie doellref- fend bedflfWJtttf 1JU In Champagne, tussehen Auberive en SfTuain. bij Beau S'ejdUr en iff de Yogezcn in de streek van Lusse is de wederzijdsche beschieting eveneens zeer fel geweest. Duitscbe vliegtuigen hebben gisteren en vanoclitend homnien boven Gerardmer ge- worpen. De eerste aanval trof geen doel. bij den tweeden zijn twee slachtoffers gevallen, Va is het Qosielijke geveclits te rein. WEENEN, 7 September. (Wolff.) Officieel bericht uit bet groote lioofdkwartier Het leger van generaal Boebm Ermolli heeft gisteren den vijand bij Podkamien en Radziwildw (onderseheidenlijk ten Zuiden en ten Hasten van Brody. taatstgenoemde plaats op Russia ell gebied) verslagen. Het viel hem op bet geheele, 40 K.M. breede, sterk ver- schanste front aan en namen hem in hef- tige, lot een handgemeen leidende geveeli te n het kasteel Podkamien, de sterk beves- tigde hoogte Makutza (ten Z.-W. van Brody), de stellingen bij Badziwilow en tal van an dere taai verdedigde steunpunten. De slag heeft op enkele punten tot hedenochtend geduurd. De vijand is overal teruggeslagen en heeft het veld geruimd, hier en daar in een op een vlucht gelijkenden aftocht. Onze troepen vesrvolgen hem. Het aantal gevan- genen, tot gisteravond ingeleverd, bedraagt meer dan 3000. In Oost-Galicie heeft het leger van gene raal Bothmer krachtige aanvallen van den vijand moeten afsiaan. Daarentegen hebben de Russen hun aanvallen op het front van het leger van generaal Pflanzer Baltin ge- staakfi'-i>. .<:i tjRjV .Jqicuiod Aan de Sessarabische grens heeft de vij and zijn tamelijk ver van elkaar verwijder- de stellingen teruggetrokken. Bij No wo Sielica heeft een Russische bat terij een op Roemeensch gebied liggende boerenhoeve beschoten. In Wolhynie is de dag tamelijk kalm voorbijgegaan. Aan de Jasiolda hebben onze troepen op nleuw plaalselijke voordeelen behaald. Wan het Zts^isijjksi gjeweiihis terrain WEENEN, 7 September. (Wolff.) Offici eel bericht uit het groote lioofdkwartier Het door ons verwachte offensief van den vijand in de streek van den Kreuzberg is niet uitgebleven. Gisterochtend vroeg heb ben ongeveer 5 vijandelijke bataljons, tot verschillende brigades behoorend, een aan val ondernomen op onze bergstellingen Lus- sclien den Burgslall en de Pfannspitze. Zij zijn overal met bloedige verliezen afgesla gen en hebben ten minste 1000 man ver- loren. Overigens zijn in het Tiroolsclie grensge bied, met name op het Dolomieten-front en de sectoren van Lavarone en Folgaria de gebruikelijke geschutgevechten geleverd. De hutlen van de Alpenvereeniging worden met voorliefde door den vijand onder vuur genomen. Gisteren is de Mandronhul in het Adamello-gebied vernield. Aan de Karinthische grens en in het kust- gebied is niets van belang gebeurd. Regeeringsvarkens. Hedennamiddag zijn alhier ten behoeve der stagers gearriveerd 20 regeerhigsvarkens. In verband daarmede zijn blijkens de be- kendmaking in dit nummer maximumprij- zen vastgesteld voor de vleeschwaren. - Voor het examen kommies bij de Rijksbelastingen 2e klasse is geslaagd de heer A. J. Olyslager van Axel, thans te Bocholtz (L). Tot boofd der chr. school in de Nieuwstraat te Axel is. naar de Ned. meldt, benoemd de heer A. Coumou, hoofd der chr. school te Sluiskil, met wie op da aan- beveling stond de heer G. P. Buijze van Maassluis. Tot hoofd der St. Willebrordusschool te Hulst is benoemd de heer H. van der Ven, leeraar aan de bijzoDdere kweekschool te Bergen op Zoom. Naar het huis van bewaring te Mid- delburg zijn overgebracht een zekere H.. van Zaamslag, een omstfeeks 20jarig persoon, verdacht van diefstal van materiaien, ten nadeele van zijn patroon, den lood- en zink- werker K., benevens E. M. de B., buisvr. van J. de V., te Axel, tegen wie in het jaar 1910 door de rechtbank te Middelburg recbtsingang met bevel tot gevangenneming was verleend, ter zake van heling. in den toestand van den cafehouder A. B, te Philippine op de wijk Bouchautscbe Haven, die onlangs in contact kwam met de electriscbe grensversperring, is, naar aan de M. Crt. gemeld wordt, slechts weinig vooruitgang. De geneesheer van Boucbaute, die nog steeds verlof krijgt van de Duitscbers om in Nederland te practiseeren, heeft bevolen dat de Ijjder naar een gesticbt zal ver- voerd worden. Men schrijft ons uit Vlissiugen Onder de passagiers van de mailboot die Dinsdagavond alhier aankwamen bevonden zich wederom meerdere Duitscbe vrouwen die uit Engeland naar bun Heimat terugkeerden, maar ditmaal waren er ook ongeveer 60 mannen bij die tot nu toe in de internee- ringskampen of in hospitalen waren geweest. Het waren alle mannen ODgeschikt voor miiitairen dienst, betgeen de meesten goed aan te zien was. Sommigen liepen moeiljjk, dikwij Is met stokken, anderen verraadden door hun uiterlijk de inwendige kwaal, die hen hinderde. Bij met hen gevoerde ge- sprekken bleek, dat de meeste niet konden roemen over de bebandeling in de kampen, ofscboon ons ook werd verzekerd, dat som- mige kampen van bet begin af goed waren en anderen die eerst slecht waren later verbeterden. Tegelijk met deze Duitschers waren aan het station een twintigtal Engelsche vrouwen die naar bun Home terugkeeren en boven- dien om bet gezelschap internationaal te maken een tiental Franscben die uit Duit- sche krijgsgevangenschap waren ontvlucbt en die trachten naar Engeland te koaaen. De bovenbedoelde Duitschers zetten per trein van 6.10 hun reis naar Goch voort. bergh Cz. te Wemeldinge voor f 36.028 J. de Bonrgraaf te Wemeldinge voor 35.900 en J. M. H. van de Sande te Breskens voor 35.478. Behoudens nadere goedkeuring van de Commandant der Kustbatterij bij Neuzen. zijn voor de na te noemen WSeassch- war'en, de volgende maxiinumprijzen vastgesteld SPEK per 5 ons 0.55 (gezouten) 0.60 VETTE LAPPEN 0.55 GEWONE o.55 REUZEL u 0.55 u (gesmolten) 0.60 Ter Neuzen, 8 Sept. 1915. De Burgemeester, J. HD1ZINGA. RECHTSZAKEN. In de Maandag gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de ongevallenverzekering te Middelburg werd in zake A. K., wed. van J. de R. te Stoppeldijk, en M. v. H wed. van A. de B. te Ciinge, klaagster niet ontvankelijk ver- klaard in haar beroep. De Iwap opperbevelhebbei*. ST. RETKRSHF ItGj 7 September. (Reuterj) De Tsaar heeft Poincare geseind, dat hij zichzelf aan het hoofd van de Russische legers heeft gesleld. Poincare heeft geantwoord: Dat is een he- wijs, dat Rusland van plan is den oorlog voort te zetten tot de eindoverwinning is be- vochten. De liespeeian. WASHINGTON, 7 September. (Reuter.) Volgens beeedigde verklaringen van officie- ren der Hesperian, toegezonden aan het de- partement van buitenlandsche zaken, too- nen de stukken staal, die op de brug zijn gevallen, onbetwistbaar aan, dat het schip door een torpedo is getroffen. De officieren namen tevens de sterke geur van een ont- piloffingsmiddel waar. Minister Lansing heeft een onderhoud met president Wilson gehad. Zij hebben over de Hesperian gesproken en tevens over de reden van het onderhoud, dat Lansing he- den met Dumba zal hebben. Engelsche hulpkpuisep in br*and geschoten. KONSTANTINOPEL 7 Septemb. (Wolff.) Eerst thans wordt erkend dat den 3ten Au gustus een Engelsche hulpkruiser, die Di- kili aan de kusl van Klein-Azie was gena- derd en daar door het Turksche kustgeschut werd beschoten, door een granaat is getrof fen en zfch brandend moest verwijderen. TER NEUZEN, 8 Sept. 1915. Het weerbericht van bet meteorolo- gisch instiluut te De Bildt van beden luidt als volgt Hoogste barometerstand 771.0 Skudesnaes en De Bilt. Laagste barometerstand 762.7 Meme!. Yerwachting tot den avo'nd van 9 Sept. Zwakke tot matige veranderlijke, later Noor- delijke tot Oostelijke wind nevelig tot half bewolktweinig of geen regen zelfde tem- peratuur. ■Kolenuitvoer. Prof. De Yooys is uit Londen naar Ne derland teruggekeerd, nadat hij bevredi- gende overeenkomsten met de Engelsche autoriteiten inzake de voortzetting van den uitvber van steenkolen naar Nederland had getroffen. Tegelijkertijd is er een overeenkomst tot stand gekomen, waardoor het beslag leggen op de in Nederland komende steenkool kan worden vermeden. Verder verneemt men nog, dat in de toe- komst vergunning zonder veel moetie za! worden verleend. 4*erWijf ontzegd. De territoriale bevelhebber in Zeeland enz. heeft het verblijf in zijn gebied ontzegd aan Robert Neuenhagen, koopman te Lagen- berg 19 April komende uit Goch (Duitsch- land) zulks wegens spioDneeren voor Duitscbland in Nederland. De molorboot Administrateur De Radts. Woensdag 15 September zal ten kantore der Hollandseh Belgische Pleiziermaat- scbappp te V'lissingen een buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders worden gehouden, waarin een voorstel ter tafel zal komen van sommige aan deelhouders tot verkoop van de //Administra teur de Badts", en een voorstel tot ont- binding der vennootschap. (VI. Crt.) BOSCHKAPELLE. Dinsdag werden de nieuw gekozen raads- leden de heeren J. Scheele en J. Heijens, beeedigd. Tot wethouder werd met 6 stemmen ge kozen de beer P. Stallaert-Perdaan. 1 stem was uitgebracht op den beer P. Stallaert- Adriaanssens. MIDDELBURG. Aan het gebouw van bet provinciaal be- stuur alhier werd beden aanbesteed het verbeteren van de keibestrating en het aan- leggen van een rijwielpad op een gedeelte van den Rijksweg door Westeiijk Zeeuwscb- Vlaanderen, beboorende tot de rijks groote wegen in Zeeland en het verbeteren van de keiverharding op het haventerrein te Bres kens behoorende tot de havens in Zeeland. Raming 38.100. Inschrijvers de heerenIz. Douvv te Zierikzee voor 38.700W. Wandel te Nieuwerkerk voor 38.000 A. Risseeuw Az. te Groede vcor f 38.000 A. du Burg te Breskens voor f 37 893 C. J. Looyen te den Haag voor 37.830 L. G. J. van de Ven te Koudekerke en J. H. van de Ven te Middelburg voor 37.629 Tb. Cambier te Breskens voor 37.134 A. Lagasse te Cadzaud voor 37.100 H. van Kan te Venlo voor f 36.754 F. 'H. van der Kuijl te Dussen voor 36.720H. Kosten Cz te Wemeldinge voor 36.554 J. de Bree Fz. te Per Neuzen voor 36.100 J. Linden- STOPPELDIJK. Omdat in gewone tijden bet pluimvee dezer streek naar Belgie gaat, is de markt thans zeer gedrukt wegens het gesloten zijn der grens. Daarom hield de afdeeling //Stoppeldijk" der V. P. N. beden een ver- kooping bij inschrijving van circa 800 jonge banen, 400 soepkippen, 100 eenden en 10 ganzen. Er kon ingescbreven worden per stuk voor bet aantal beesten, dat in eene kooi zat De jonge banen werden weinig verkocbt daar men ze voor 40 a 50 ct. niet wilde geven de kippen gingen voor 60 tot 70 ct., de eenden voor f 1.voor de ganzeD werd slechts 1.25 geboden, er werd f 3 ge- vraagd. Ofschoon slechts een deel van den aan- voer is verkocbt, bestaat bij bet bestuur bet ernstige voornemen binnen kort weer een veiling te houden. Kerkbrand te Oudenlioorn. Tijdens een zwaar onweder sloeg Zondag- morgen de bliksem in den van hout en lei opgetrokken toren der Ned. Herv. kerk te Oudenhoorn. Bij de spits ontstond on- middelhjk brand, die in den aanvang ge- ijluscht had kunnen worden, zoo daartoe, geholpen met doelmalige middelen, direct de lianden uit de mouw gestoken waren. Het vuur kon echter blijven voortwoekeren en zoo kwamen de vlammen steeds lager. Om 10 uur sloegen de vlammen aan alle zij- den uil den toren en stortte de spits met donderend geraas in. Met de brandspuit uit het dorp kon wei nig verricht worden, ook niet, loen uil dc gemeenle Zuidiand een tweede spuit arri- veerde. Het dak der van steen gebouwde kerk, dat zoo goed als mogelijk was, was nat gehouden, vatte eveneens vlam. Nu was de vuurzee met meer le stuiten en al spoedig brandd.e net gansche kerkge- bouw. Van de geLegenheid om banken cn andere zaken te redden was edhter gebruik maakt. Ongeveer 1 uur stonden nog alleen de vier muren overeind, Het nieuwe orgel, dal twqe ja/'cu geleden door de ambactits.vrouwe aan de kerk was geschonken, ging, jammer genoeg, in het vuur verloren. 1n "firi Kerkgebouw en toren waren tegen brand- schade verzekerd. D&n gansclien 4ag is Ret zeer druk hi de gemeente geweest van nieuwsgierigen, die van alle kairten met tilbury of rijwief kwa men opzetten. Van den regen In den drop! Twee rijwieldieven, gearresteerd te Wier- den en daar in het gemeentehuis opgeslolen, wis ten te ontsnappen. Zij siaagden er in de Duilsche grens te bereiken, doch door gC- mis aan goede passen werden zij nu niet gearresteerd, maar „eingesperrt", met resul- taat, dat ze nu in de gevangenis te Berlijn zitten! Meisje doodgeschoten. Door de grenssvacht onder Nispen is Zon- dagnamiddag een troep jongens en meisjes wegens smokkelen aangehouden. Bij de overbrenging naar het grenskantoor werden zij gewaarschuwd niet te vluchten, daar anders geschoten zou worden. Twee meisjes, J. van Laarhoven en M. van Meel, zagen kans over de grens te geraken, doch er werd direct op haar geschoten met hetge- volg, dat beiden geraakt werden. De eerste is reeds overleden. De tweede is niet ge- vaarlpk gewond. (Tel.) Stoombool omgeslagen. Maandagmorgen, omst.reeks 7 uur, is de stoomboot //Stad Winschoten", kapitein Fan der zee, varende tussehen Sneek en Winschoten, aan de Bothnikade te Sneek ondersfcboven geslagen, zoodat de bodem alleen nog is te zien. De boot was van onder tot boven geladen met stukgoederen. Het personeel heeft zich nog bijtijds kunnen redden. (Tel.) Ernstige verwonding. Zaterdag te 2 uur is op de kermis te Zaandam de explicateur H. van de glijbaan Klein Zwitserland door een lijdelijk in West- zaan verloevenden Belg met een mes in hei onderlijf gestoken, zoodat de ingewanden zichtbaar waren. De gelroffene werd per automobiel naar Amsterdam vervoerd; men vreest voor zijn leven. De dader isgear resteerd. De aanleiding is waarschijnlijk, dat de explicateur een aardigheid verkocht tegen het meisje, waarmede de dader uit was. Smakelijk bad. Een gezelschap dames uit Den Haag zou te Naaldwijk een Wesllandschen tuin be- zoeken, schrijft de „H. Crt." Daar de eige- naar afwezig was, ried men aan den ingang de dames aan, den tuin maar in te loo pen, waar zij wel geleide zouden vinden. Langs een der smalle tuinpaden voortgaande, ziet een knaap, die de dames vergezelde, een boom met gele pruimen beladen. Op den boom toeloopende, valt het ventje in een vrij diepen mestput, geheel gevuld met een vloeibare substantie, die de tuinder hoog waardieei-t, maar die men overigens liefst op een grooten afstand passeert. De moeder wil den knaap te liulp komen, doch valt ook in den put, evenals de twee de dame, die hutp zou verleenen. Aan de derde dame gelukte het, maar niet van smetten vrij blijvende, alien uit het kwalijk riekende bad op het tuinpad lerug te bren- gen. Gelukkig werden de onfortuinlijke toe- risten door goedhartige menschen geholpen en althans van de grootste hindernissen be- vrijd, zoodai zij in draaglijken toestand door een inmiddels uit Den Haag ontboden auto liuiswaarts konden keeren. Het zwakke geslacht. Op den Vleutenscheweg, te Utrecht kregen Vrij dag een tweetal vrouwen verschil van opinie, die zoo hoog liep, dat een der dames de adder een met mes in haar arm stak. De tegenpartij timmerde daarbij met een potlepel op het hoofd van de messenheldin. Door de politie werd ten slotte een eii d aan het gevecht gemaakt en braeht de geworde vrouw ter bebandeling n arde Rijksj klinieken. - In de val geloopen. Een kermisreiziger, die met een z.g. Amerikaansche hoepla op de kermis te Zaandam staat zag naar de Tel. meldt, over de markt te Amsterdam loopende, een koopman, die tegen lageu prijs horloges en barnsteenen sigarenpijpjes te koop aan- bood. Wijl deze artikelen hem zeer geschikt voorkwamen om als prijzen voor zijn werp- tent te dienen, besloot hp de gebeele partij te koopen. Voor bet echter zoo ver kwam, mengde zich een politieagent in de zaak die door de aangeboden lage prijzen argwaan had gekregen. Beiden werden verzocht mede naar het bureau te gaan, om opheldering te geven. Hier kwam hft er na eenige ondervraging uit, dat de verkooper de goederen gestolen bad uit de werptent op het Stadhuisplein te Zaandam. De kermisreiziger kon zijn ooren niet gelooven Dat was zijn werptent. Hij was 's morgans op reis gegaan, onbe- wust van betgeen er's nachts was gebeurd. Het gestolene werd in besiag genomen en de dader in arrest gesteld. Invoer van Katoen en Garens. Naar wij vernemen heeft de Ned. Overzee Trustmaatschappij een overeenkomst weten te sluiten waardoor de geregelde aanvoer van ruwe katoen en katoenengarens ver zekerd wordt, zoodat ook met grond mag worden verwacht, dat de textielfabrikanten niet door gebrek aan deze grondstoffen genoodzaakt zullen zijn hunne fabrieken stop te zetten. De iladeressen van een diefstal ontdeJet. Door de Haagscbe recherche zijn heden aangehouden 2 vrouwen, resp. te Tiel en te Utrecht, verdacht van verleden jaar, ten buize van een inmiddels overleden icgezetene van 's Gravenhage, in diens woning aan bet Oranjeplein, ruim 50 000 aan effecten te hebben gestolen. Deze vrouwen waren resp. de werkster en de huishoudster van bedoelden ingezetene. Ruim 30.000 en eenige valsche gescbriften zijn bp ben in beslag genomen. Zij hebben eene volledige bekentenis afgelegd en zijn in het huis van bewaring te 's Gravenhage opgesloten, ter beschikking van den officier van justitie. Een bestvurbaar luchtschip boven ons land. Hedenochtend voer een bestuurbaar lucht schip boven ons land, komende uit het westen werd bet waargenomen te Amers- foort, Hilversum, Vianen, Oosterwijk, 's Hertogenbosch, waarna bet in zuidelijke richting verdween. De nationaliteit van het luchtschip kon niet worden vastgesteld. Het voer op zeer groote hoogte, naar schatting 3000 M. en maakte den indruk verdwaald te zijn. Er werd van verschillende plaatsen door de miiitairen op geschoten, doch zonder zichtbaar resultaat. Van andere zijde seint men ons dat bet luchtschip was een ZeppeliD, die op ver schillende plaatsen is waargenomen, o.m. ook te Amsterdam, bij Weesp steeg het hooger en verdween in de richting van de Zuiderzee. Van het fort Nigtevecht was er op geschoten. Het torpedeeren der Hesperian. LONDEN. De Amerikaansche consul onfc- ving uit Queenstown officieel bericht, dat bij bet torpedeeren van bet stoomschip Hesperian, dat Maandagmorgen is gezonken, ook een Amerikaan, wonende te New-Yersey, is omgekomen. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 7 September 1915. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, burgemeester. Tegenwoordig de leden: L. Lamaitre, A. E. C. Ivruijsse, J. M. Oggel, F. Dekker, W. Diet em an en J. de Feijler. Afwezig de heer P. Dregmans. Na opening door den Voorzitter stelt hij aan de orde 1. Reeediging raadsleden. De Voorzitter wenscht over te gaan tot het beeedigen van de herkozen raadsleden en noodigt den heer J. de Feijler uit de her- kozenen de raadszaal binnen te leiden. Nadat deze aan deze uibioodiging heeft voldaan, leggen de heeren J. Smies, M. Wol- fert, F. van Driel en P. Dekker Pz. in lian den van den Voorzitter de vereischle eeden af en nemen zitting. De Voorzitter wenscht de herkozen leden hartelijk geluk met de vernieuwing van hun mandaat als raadslid en spreekt de ver- wachting uit, dat zij, evenals in het voor- gaande, ook in de nieuwe periode hunne kraehten zullen wijden aan de bevordering van de belangen der gemeenle. Hij spreekt de hoop uit, dat het streven zal blijven, als voorheen, om de goede geest en de aangename verhouding, die vooral in deze tijden zoo hoogst noodig is, te doen bestendigen. 2. Notuien. De Voorzitter stelt voor, daar de notuien der vergadering van 24 Augustus it. nog niet in bet bezit zijn der leden, de vaststelling aan te houden tot de volgende vergadering. 3. Mcdedeeling ingekomen stukken. a. Een schrijven van J. J. de Feijter, waarin hij mededeelt ontslag le nemen als lid van het Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter deelt mede, dat volgens art. 1 van het Burgerlijk Armbestuur een tweeLal moet worden opgemaakt door Bur gemeester en Wethouders, na gehoord te hebben het Burgerlijk Armbestuur. Burgemeester en Wethouders zullen een voordracht opmaken tegen de volgende ver gadering. b. Een schrijven van het Bestuur van den Bond van politie-beambten in Neder land, waarin wordt te barmen gegeven: dat in eene op 30 Juli 1915 te s Graven hage, door den hierboven vCrmetden bond, gehouden buitengewone algemeene vergade ring is aangenomen eene resolutie, verband houdende met de tegenwoordige tijdsom- standigheden, en hun bestuur is opgedra- gen deze resolutie ter kennis le brengen van Uwen Raad; dat zij, ter voldoening aan die opdracht, mitsdien de eer hebben een afdruk van die resolutie, aan Uwen Raad aan te bieden, welke luidf als volgt: L)e Algemeene vergadering, gehouden op Vrijdag 30 Juli 1915 te 's Gravenhage in het gebouw „Mille Golonne". Gehoord de mededeelingen van het bonds- bestuur over den toestand waarin het in- ferieure politiepersoneel thans leeft, waar- uil blijkt, dal in normale omstandigheden de maatschappehjke positie van dat perso neel al zoodanig was., dat niet dan met de groolsle moeite kon worden rondgekomen; dat tlians over geheel Nederland door een groot gedeelte van het politiepersoneel let- terhjk armoede wordt geleden; dat autoriteiten, blijkens verbodsbepalin- gen welke in bijna alle instructien voorko- men in zake liet aannemen van giften of het verrichten van werkzaamheden voor derden, erkennen: le. dat door zulke handelingen, door po- litiebeambien, het prestige en gezag worden geschaad en ten 2e. dat het loon onvohloende is; dat echter op geen andere wijze, dan door een behoorlijk salaris, de piiogelijkheid tot onafhankelijkheid wordt geschapen. an oordeel, dat de handhaving van het gezag in de allereerste plaats onai'hankelijk- heid van het inferieure politiepersoneel eischt, maar dal tevens, onder alle omstan digheden, autoriteilen moelen medewerken om die onafhankelijkheid mogelijk te maken; verklaart, dat spoedige en afdoende loons- veriioogingen voor het inferieure politieper soneel, zoowel in het belang van de perso- nen als in het algemeen belang, geboden zijn. Besluit, deze resolutie ter kennis te bren gen van de Regeering, de Staten-Generaal, Geaeputeerde Staten, Gemeenleraden en aan de Pers, en draagt liet Bondsbestuur op, daaraan ten spoedigste gevolg te geven. Daarbij was gevoegd een memorie van toe- lichting en een staat overzicht gevende van de prijzen der levensmiddeleu van 1893,1913, 1914 en 1915. De oorzitter dealt mede, dat, aangezien de gemeente-veldwachter verschitlende bijbe- (rekkingen vervult, waardoor hij een salaris heeft van 800,er geen aanleiding kan zijn hierop in te gaan en stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. c. De Voorzitter doet mededeeling van clen uitslag der herbesteding van werkzaam heden aan de openbare school en onder- wijzerswoning, die gehouden is omdat bij -de eerst gehouden besteding de inschrij- vingen te iioog boven de raming waren. De uitslag is, dat inschreven voor het schilderwerk, de heeren: Knieriem voor 390, Hocbe voor J 376, Brakman voor f 343 en Antheunis voor 310. De begrooling was 315,—. Dat de ra ming lioqger is, dan die der eerst gehouden besteding, komt doordat de muziektent er is bijgekomen. Nu blijkt dat de inschrijvingen ongeveer gelijk bleven aan die der eersle besteding, terwijl er meer werk voor rnoet verricht worden. De heer Smies merkt op, dat de vorige begrooling was 250 en nu is deze 315. Hij vraagt lioe dikwijls de muziektent hier- voor moel geschilderd worden. De Voorzitter antwoordt, dat dit tweemaal moet geschieden. Dit is alles uitvoerig in het bestek oanschreven. Bovendien heeft hij bij de inlevering der biljetten aan de in- sclirijvers nog gevraagd of de heeren er mede op de lioogte waren, dat nu de mu ziektent er bij was gekomen, waarop door hen toestemmend is geantwoord, en dat zij het wis ten, blijkt ook uit de inschrijvings- biljetten, daar in bijna alle het werk der muziektent vermeld staat. Met algemeene stemmen wordt goedge- vonden het werk te gumien.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 2