Zaaigranen. Landbouwberichten. Hoogtoatergetij te Ter Neuzen Hapdeislierichten. GEMEN6DE BERICHTEN. Laatste Berichten. BUR6EBLIJKEN STAND. TER NEUZEN, 6 Sept. 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstaDd 771.7 Maastricht. Laagste barometerstand 755.3 Memel. Verwnchting tot den avond van 7 Sept. Zwakke tot matige westelijke tot zuidelijke wind nevelig tot half bewolktweinig of geen regen zelfde temperatuur. Voor de vacante betrekking van onder- wijzeres aan school B hebben zich 15 sollici- tanten aangemeld. Heden werd alhier in het //Hotel de j. Commerce" door de notarissen Van der Moer te Ter Neuzen en Wisboom Verstegen te Dordrecht, ten verzoeke van deN.V. ,/De Dordrechtsche Onderlinge Credietvereeni- ging" te Dordrecht, krachtens haar verleende onherroepelijke volmacht, in het openbaar gev^ild i De enkele jaren geleden door de in staat van faillissement verkeerende te Ter Neuzen gevestigde N.V. ,/Ter Neuzensche Stoom- en Chemische Wasch-, Bleek- en Stri]km- richting De Vlijt," gestichte gebouwen en toebehooren en erf aan den Stationsweg te 'Ter Neuzen, kadaster sectie M, nommer 282, groot 3 aren 95 centiaren. Voor de bij het bedrijf behoorende machine- rieen moet worden betaald eene som van 5000. Het hoogste bod was f 3100, waarvoor het niet werd toegewezen. Over 14 dagen zal te zelfder plaats eene herveiling plaats hebben. Publleke spreekcei I'e Axel-Sassing. Den 2 September werd te Axel-Sassing een op Axel aangesloten publiek-telefoon- station (ten huize van wed. Doeselaar, Q 15), voor het algemeen verkeer opengestel^. Huurbons. Geruimen tpd geleden werd hier van wege het bestuur van het Steuncomite aanhaugig gemaakt het vereffenen der huur, middels huurbons. Er werden reeds in den aan- vang van het jaar circulaires gezonden aan verhuurders van woningen, om te vernemen of deze bereid waren genoegen te nemen met de helft der huur, wanneer het Steun comite zich daarvoor verantwoordelijk stelde. Die poging had blijkbaar geen resultaat, althans er bleken geene gevolgen van. Ondertusschen bleef de zaak aanhangig. Naar we vernamen heeft nu jl. Zaterdag •eene conferentie plaats gehad van het be stuur van het Steuncomite met verhuurders van woningen. Er hadden breed voerige besprekingen plaats, waarvan het resultaat was, dat de verhuurders geneigd bleken, vanaf het tijdstip der inwerkingtreding der huurbons (die zouden betaald worden door het Steuncomite) genoegen te nemen met twee derden der huur die ze thans genieten terwijl tevens door de zorgen van het Steun comite zoude worden betaald, de huur die sedert Augustus van het vorig jaar achter- stallig is geraakt. Volgens schatting zou het gezamenlijk bedrag der huurschulden de 2000 te boven gaan. Naar werd medegedeeld bestaat gegrond uitzicht, dat voor de betaling der huur ook eene bijdrage zal kunnen worden verkregen van het Kon. Nat. Steuncomite, doch zou voor de achterstallige huur eene bijdrage ineens moeten gevraagd worden aan den gemeenteraad. Besmellelijke zieklen. In de week van 25 tot en met 31 Aug. kwamen uit Zeeland ter kennis van deD centralen gezondheidsraad 1 geval van typhus of febris typho'idea uit Tholen, 1 geval van roodvonk uit Hoek en Wolfaartsdijk, 1 ge val van diphteritis uit Hontenisse, Vlissingen en Zierikzee. AXEL. Donderdag 2 September slaagde te Am sterdam voor het examen als chemiker in de suikerindustrie de heer C. A.J. Hiigen- holtz, te Axel. Tot predikant bij de Geref. Kerk alhier, is beroepen Ds. Schouten, predikant bp de Geref. Kerk te Hoofddorp (Noord-Holland). GRAAUW. Te Zandberg geraakte jl. Zaterdag een Hjarig meisje dat uit school kwam en op een kar wilde klimmen tusschen de wielen, met gevolg dat zij werd gedood. RECHTSZAKEH. Vrijgesproken. De rechtbank te 's Hage heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen H. D., die verleden week terecht stond terzake van het verrichten van handelingen, die de onzijdigheid van Nederland in gevaar konden brengen. In de dagvaarding waren die handelingen om- schreven als het ,/bewegen en aanwerven van jongelui om teD behoeve van het Duitsche rijk spionnage diensten te verrichten." De eisch was 1 jaar gevangenisstraf. De recht bank sprak beklaagde vrij met last tot on- middellijke invrijheidstelling. Het spoorwegongeluk te Hattemerbrock. De rechtbank te Zwolle heeft den stations- beambte verantwoordelijk voor het spoor wegongeluk te Hattemerbroek veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Roggemeel. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft aan de burgemeesters een rondschrijven gezonden, waarbij hij verzoekt ook den uitvoer van roggemeel te beletten, zoo noodig hem machtiging te vragen, dat meel krachtens de aanvullingsbepalingen der Onteigeningswet in bezit te nemen. Kali. Men schrijft aan het Nederl. Landbouw- weekblad Er begint in den lande groote ongerust- heid te ontstaan over het beschikbaar komen van kali-meststoflen. De invoer daarvan uit Duitschland laat nog steeds op zich wachten, ofschoon naar verluidt de Duitsche regeering aan een commissie, die deze aangelegenheid te Berlijn heeft be- sproken, de stellige toezegging gedaan heeft tot uitvoer van de in normale omstandig- heden hier gebruikte hoeveelheden. Ondanks die stellige toezegging, schijnt de Duitsche regeering thans aan den uitvoer zwarigheden in den weg te leggen. Waar bekeud is, dat Duitschland zeer voldoende hoeveelheden kali produceert om de velatief geringe beboefte van ons land te dekken en waar vaststaat, dat het kalisyndicaat er zeer op gesteld is de hier gevraagde hoeveel heden uit te voeren, is het in hooge mate bevreemdend, dat de Duitsche regeering dien uitvoer belemmert. Wat kan van die houding de oorzaak zijn Het is van algemeene bekendheid, dat van Nederlandscben kant steeds op royale wijze de met andere staten gemaakte afspraken ook op handelsgebied worden nagekomen. Wjj weten ook, dat Nederland tegen iver alle staten ten opzichte van den uitvoer een houding aanneemt van correcte wel- willendheid. Ook tegenover Duitschland. Nu rijst onwillekeurig de vraagwat heeft de Duitsche regeering op het oog wanneer zij aan den uitvoer van kali, dat in overgroote hoeveelheden daar te lande aanwezig is, op het laatste oogenbhk zwarig heden in den weg legt Men mag toch niet veronderstelleu, dat Duitschland misbruik van haar positie van alleenverkoopster van kali wil maken En dat de Duitsche regeering gemaakte af spraken niet nakomt Dat zou ons van onze oostelijke naburen ten zeerste atvallen. De redactie van het Ned. Landb. Week- blad teekent hierbij aan Wij hebben te bevoegder plaatse een onderzoek naar deze aangelegenheid ingesteld en ons is daarbij gebleken, dat weliswaar inderdaad de invoer van kali nog niet is aangevangen, doch dat men aldaar, op grond van de stellig gedane toezeggingen, verwacht, dat eerlang alle zwarigheden zullen zijn opgelost. Intusschen hopen wij, dat dit zeer spoedig het geval moge zijn, daar anders de gevolgen voor onzen Nederlandschen landbouw be- denkelijk zouden zijn. De Rotterdamsche Gemeantebegrooting voor 1916 sluit met ruim 22 millioen gewoon en circa 22 millioen buitengewoon, totaal 44 millioen, in ontvangsten en in uitgaven. Sal do nihil. Op de bezuiniging in de uit gaven zal vooral het oog worden gehouden. Belastingverhooging is waarschijnlijk. Ruim 2 millioen zal ontvangen worden uit bedrijf en nijverheid. Jammer. Odder IJselmonde zijn 3 schelven met 10.000 kilo ongedorschte rogge door brand en waterschade verloren gegaan. Een nieuwe Rotterdamsche leening van vijf millioen. Door ruimte op de geld- markt wil de gemeente Rotterdam door tusschenkomst van hare bankiers eene 41/2 percents leening sluiten van 5 millioen gulden. Morgen zal daartoe besloten worden in de eerste September-vergadering. Zaterdagmorgen zijn weder verschei- den Belgische geinterneerden uit het kamp bij Zeist naar de kolenmijnen in Limburg vertrokken. Het Belgische fanfare-corps deed hen uitgeleide. Aan boord van het stoomschip Rotter dam der Holl. Amerik. lijn zijn door een brand eenige postzakken verbrand. Er waren er ruim 200. Te Rotterdam werd de brand gebluscht. Te Amsterdam is een zelfdokkend droogdok gereed gekomen voor Wilton's Machinefabriek te Rotterdam. Het dok be staat uit drie afdeelingen en heeft acht waterdichte dwarsschotten. 1000 Gulden in een aschbak. De vorige week vond een voddenraper in een aschbak aan een van de singels te Groningen te midden van allerlei afval een in een vloeipapier gewikkelden beugel. De voddenraper verkocht het //nikkelen ding", zooals hij het noemde, aan een koopman in de Prinsenstraat voor 50 cents. Maar deze bemerkte spoedig, dat het nikkelen ding" een beugel was en zag dat het voor- werp niet van nikkel was. Om zich zekerheid te verschaffen ging hij met 't voorwerp naar een goudsmid. Daar hoorde hij, volgens de N. Gr. Crt. dat de beugel niet van nikkel, maar van oud-ducate ngoud was, en dat hij een waarde van ongeveer f 1000 vertegen woordigde. Toen onze koopman dit gehoord had vervoegde hij zich onmiddellijk aan het hoofdbureau van politie, waar hij de recherche mededeeling van den zonderlingen koop deed. De recherche spoorde den vodden raper in zijn woning in een der zijstraten van den Oosterweg op en hoorde van hem op welke plaats hij de vondst gedaan had. De koopman bezorgde den gouden beugel aan den rechtmatigen eigenaar terug. De eerljjke vinder werd natuurlijk goed beloond. Hondenmepper. Een der lezers deelde ons mede, dat, mocht te Haarlem het ambt van honden- slager zijn vervallen, dit nog bestaat in Zuidland op het eiland Voorne. De pas overleden titularis heeft al weer een opvolger gekregen, wiens taak het is de honden, die nog altijd in Zuidland naar de kerk worden meegenomen, den toegang te beletten, waardoor ffuitmeppen" niet noodig wordt. (O- U- Urt.) Een visch-etende pony. Jhr. S. te Oudkerk heeft een pony uit IJsland ontvangen, dievisch eet Op de jongste keuring at het dier 2 schel- vissc hen op Gesfrafle bakkers. Te Delft had een scberpe controle het resultaat, dat een zestal bakkers gestraft is wegens het plegen van handelingen in strijd met de bepalingen van de regeling tot het verkrijgbaar stellen van goedkoop ongebuild tarwebrood. Dit beteekent voor sommige bakkers een vrij aanzienlijke schade, wijl zij, om hun afnemers te behouden, toch als gewoonlijk goedkoop brood moeten leveren, hoewel zij geen regeeringsmeel kunnen krijgen. Mede is door B. en W. aan een twaalftal gezinshoofden, voor korter of langer tijd, het recht ontnomen regeeringsbrood te be- trekken van welken bakker te Delft ook. (Tel.) De wijnoogsl mislukt. Volgens den Parijschen correspondent van de //Daily Telegraph" ziet het er met den wijnoogst in Frankrijk, vooral in de zuide lijke provincies, slecht uit. De regen in Juli en Augustus hebben wel de vrucht doen rijpen, maar verschillende planten- ziekten bevorderd, zoodat b.v. de meeldaaw zich sterk verspreid heeft. Dit is ook wel in gewone tijden het geval, maar dan wordt het kwaad bestreden door besproei'ing der stokken met kopersulfaat-oplossing enz. Ten gevolge van den oorlog echter zijn voor dit werk niet genoeg handen beschikbaar, zoodat het kwaad voortwoekeren kan. Vermoedelijk zal dao ook de oogst, waarbij dan ook die in Algiers komt, nauwelijks de helft van dien in gewone tijden bedragen. De wijnprijzen zijn dientengevolge sterk gestegeu, wat voor een wijndrinkend volk een zware slag is. De anti-Zeppelin. Volgens een bericht van de New Yorksche „Sun" heeft de voorzitter van het Ameri- kaansche Genootschap voor Luchtvaart, Thomas R. Macmechen, een stuurballon- type uitgevonden, dat in staat moet zijn de Duitsche Zeppelins met succes te bestrijden. De Engelsiche regeering moet reeds verschei- dene ballons bij de fabriek van Macmechen hebben Resteld, na zorgvuldig onderzoek der plannen. In een onderhoud, hetwelk de uitvinder aan een mede worker van de ,.Su;n" heeft toegestaan, verklaarde hij het vofgende: 1. De oorlog heeft bewezen, dat een Zep pelin zijn bestemining met niet minder ze kerheid bereikt dan een stoomschip. 2. De schipbreuken yan Zeppelins zijn alien bekend en genoteerd. Zij bedragen in totaal minder dan een dozijn, waartegen- over vele d iiizcnden geslaagde vluch- ten, waarover men niet spreekt, staan. 3. VoorLaan zullen de Zeppelins bij him aanvallen zich meer van kanonnen dan van bommen bedienen. 4. Zij zullen niet meer in flotiljes van 3 a 4 vliegen, maar in eskaders van 50 en wellicht 100, begeleid door vlieger-eska- ders. 5. Kanonnen zijn als afweermiddel waar- deloos gebleken. Ook de verdediging met vliegmachines is gedurende de nachtelijke uren, als wanneer de Zeppelins het liefst optreden, waardeloos. 6. Tot dusverre hebben de Zeppelins slechts verkenningstochten gedaan. Hun ware actie zal pas beghmen aLs Duitschland met zijn toebereidselen gereed is. Daarop vervolgde Macmechen: Als Duitschland over 50 Zeppelins be- schikte, zou bet Engeland in het hart kun nen Ireffen. want er zou geen dag voorbij- gaan, zonder dat een groot eskader boven Louden zou vliegen. En de afweerkanonnen, die hrandbommen slingeren, zouden de be- woners dooden en de eigen gebouwen in brand schieten! Om een ballon te bestrijden, is er slechts e6n middel een andere ballon. Over de uitvinding zelve deelt de „Sun' mede Het betreft bier een stuurballon van het slijve systeem, van een volmaakt nieuw type, betrekkelijk klein; 75 M. lang en 8 M. in doorsnede. De ballon zal dus geen zeer groote slraal van actie, maar daarentegen de fabelachtige snelheid van 120 tot 130 K.M. per uur bezitten. Hij kan 10 urn- in de lucht blijven, ongeveer 100 Iv.M. van zijn standplaats verwijderd, waai'inede hij draad- loos verbonden blijft. Iedere „anti-Zeppe- lin-ballon" is bewapend met een kanon, dat luchttorpedo's afvuurt, die bij het treffen ontploffen. De bemannihg bestaat uit vier koppen: commandant, torpedist en 2 meca- niciens. De stijglcraclit wordt door 14 af- zonderlijke ballonnetjes geleverd, die zich in een sigaarvormig omhulisel van hont van den Canadeeschen den bevinden, dat zeer licht, zeer taai en zeer sterk is, overtrok- ken met platen mahoniehout, vervolgens met linnen, en ten slotte met aluminium. De gon- del is in het luchtschip ingebouwd, voor- aan. In de op Donderdag 19 Augustus a. s., des voormiddags 10 ure, te houden openbai-e vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pun ten in behandeling: 1. Beeediging der nieuw gekozen raads- leden. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbieding gemeenterekening over 1914. 5. Aanbieding der begrooting voor 1916. 6. Benoeming van een onderwijzer bij het berhalingsonderwijs aan school A. 7. Voorstel in zake schorsing van de kermis. 8. Voorstel tot verkoop van boomen. 9. Verdeeling jaarwedde van den agent Annot. 10. Voorstel tot wijziging der verordening regelende de jaarwedden der onderwijzers. 11. Wijziging der begrooting voor 1915. 12. Intrekking der benoeming van Dr. Middelberg tot buitengewoon leeraar aan de H. B. S. 13. Behandeling gedeelte reclames hoofde- lijken omslag. 's GRAVENHAGE. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot dijk- graaf van den Loozepolder de heer B. I*, van Opdorp te Hoek, en tot piaatsvervan- gend dijkgraaf de beer 14. J. Scheele te Ter Neuzen. Inbraak bij Minister Trenb. Door de Haagsche recherche is te Rotter dam aacgehouden een zekere De B., ver- dacht van heling van zilveren voorwerpen, afkomstig van de inbraak in de villa van Minister Troub. Mijnen. Gedurende de tnaand Augustus zijn op de Nedertandsche kust aangespo'eld of in de na'bijheid daarvan in den grond geschoten 38 mijnen, waarvan 21 Eagelsche en 9 Duitsche de overige waren van onbekende nationaliteit. In het gehee! zijn, sedert het uitbreken van de vijandelijkheden aangespoeld 645 mijnen, waarvan 346 Engelsche, 57 Fransche 74 Duitsche en 168 waarvan de nationali tiet niet kon worden vastgesteld. INGEZONDEN STUKKEN. Geaclite Redactie, Waar het een zaak betreft, m. i. van al gemeen belang, daar zult u wel zoo goed wiUen zijn, er een plaats voor in te rui- men in uw blad. 't Is algemeen bekend en het wordt algemeen betreurd, dat de trei- nenloop Meclielen-Ter Neuzen sedert ver leden jaar reeds zeer ongeregeld is. Voor velen was dit een groote teleurstelling; zoo o. a. voor de leerlingen, die de H. B. S. te Ter Neuzen bezoeken, waar de lessen be- ginnen te 9,20. Yertrok verleden jaar de eerste trein naar Ter Neuzen van hier te J,54, nooit of hoogsl zelden was die trein op tijd. De leerlingen moesien uit den Ircure aan het station staan wachten; ja, het is zelfs gebeurd, dat hij eerst te 1D.50 yertrok, zoodat geen liminer de morgenlessen meer kon bijwonen. Een treurig gevolg daarvan was, dat dientengevolge de meeste of mis- schien alle leerlingen, die steeds te laat kwamen, niet tot eene hoogere klasse wer den bevorderd. Sedert eenigen tijd nu is het verh-ek van dezen trein vervroegd, en wel met een goed kwartier, zoodat hij nu te 8,39 uit Axel vertrekt; maar het gaat weer'precies zoo als verleden jaar; meestal, ik mag haast zeggen steeds, is deze trein te laat; op zekeren dag vertrok liij eerst te 9,15 van hier. Nu is het mijne vraag: is daaraan niets te doen? Zou het niet moge- lijk zijn, de Spoorwegmaatschappij Meche- len-Ter Neuzen te bewegen, dat zij den eer- sten trein naar Ter Neuzen liet vertrekken van Hulst, of als dit mogelijk is zander vertraging van Glinge? Zouden de verschil lende gemeentebesturen uit onze omgeving niet eens bij genoemde vereeniging kunnen aandi-ingen, ook op nog andere gronden, om toch den bewusten trein op tijd te doen vertrekken? Vertrouwende, dat door de be- voegde autoriteiten alles zal worden aan- gewend, om hierin verbetering te brengen, teeken ik met dankbeluiging voor de op- name J. B. T. HUGENHOLTZ, Ned. Herv. Predikant. Axel, 4 Sept. 1915. TER NEUZEN CLINGE. STOPPELDIJK. POLITIE Aan het bureau van politie alhier is als ge- vonden gedeponeerd een gouden horloge- ketting. Rechthebbende vervoege zich aldaar. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 7 September 0.25 12.44 W oe." sdag 8 1.2 1.19 Donderdag 9 1.34 1.51 Vrijdag 10 H 2.7 2.23 Zaterdag 11 2.40 2.56 Zondag 12 3.13 3.29 Maandag 13 3.45 1 4.4 Verschillende soorten Tfirwr, Gerst en Hogcfe. Monster en prijs op aanvraag gratis. Zaden op contract kunnen nog worden anngeDomen van Mavtmenas, fLervel, fHeterseUe en K nollenzaadjn soorten, tegen hooge prijzen. Alle mogelyke in- lichtingen worden gegeven. KLOCWEKS, ZAADHANDEL. TER NEUZEN. Hulst, 6 Sept. 1915. Rotterdam, 6 Sept Graanmarkt. De Graanbeurs is voor alle graansoorten in navolging van trage buiten- iandsche markten zwakker met zeer weinig zaken. De onbevredigende qualiteit uit onzen eigen nieuwen oogst maken den ver koop zeer moeilijk. Goede droge partijen zijn heel schaarsch. Mais is eveneens flauw met weinig attentie. Het is te hopen dat het droge weder wat aanhoudt. Namens de Regeering werden heden alhier geveild circa 1500 ton Amerik. mixed Ma'isjmin of meer afwijkende kwaliteit, Buitenl. Granen. Rogge per 2100 kilo Taganrog 340 La Piata stQomend f 335 Gerst La Plata 265 Russische 260 Amerik. Ma'is mixed 215Afwijkende f 190 La Plata nieuwe 184 per 2000 kilo. Haver 12,10 a 13,10 per 100 kilo. Binneni. Granen. Tar we, Gerst en Haver met flinken aanvoer, maar nogal afwijkend. Tarwe 11,75 a 12,25 Gerst Winter 14,25 a 14,50; Zomer 13,75 a f 14,Chevalier 16,Haver 13,— a 14,— per 100 kilo. Nieuwe Kroonerwten 16,50 a /17, per hectol. Meelprijzen. Tarwemeel 13,50; Ge- build ini. 20,75Ongebuild 17,50 per 100 kilo. Veemarkt. Runderprijzen 88 a 100 Ossen 86 a 98 Stieren 80 a 92 Kalveren 95 a 110; Schapen 70 a 82; Varkens 3 a 96 licht soort 76 a 82 cents per kilo. Melkkoeien f 180 a f 350 Kalfkoeien 190 a 375 Stieren 140 a 310 Vaarzen 140 a f 200; Pinken 120 a 160 Graskalveren 30 a 75 Vette kalveren f 75 a f 100 Fokkalveren f 18 a 28 Nuchtere 14 a 18 Slacht- paarden 100 a 160 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en Gelder- sche f 2,75 a f 3,Zeeuwsche Eigen- heimers f 2,25 a 2,50Brielsche en Geldersche kralen 3,a 3,25 Poters 1,50 per mud. Boterprijzen in vaten 56 a t 60; Stukken van l/2 kilo 80 a 85 cents. Zoetemelksche Kaas 45 a 50 per 50 kilo. Leidsche Kaas le kwal. f 38 a f 40 2e 35 a 37 per 50 kilo. Eieren 7a 7,25 Amersfoort 6,90 a 8,25 Deventer 7,a 8,25 per 100 stuks. Zeeuwche Ajuin groote bruine en gele 3,75; kleine prima /4,25 per baal van 60 kilo. Vlas. Blauw Holl. 4,— Zeenwsch Wit 3,50 per steen. L\jnzaad 30,- a 34,-. Prijzen af- wisselend. Koolzaad 32,— overanderd. Kanariezaad f 32,50 per 100 kilo. Karwijzaad 18,75 a 19,75; oud 20,50 a 21,— per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo f 14,10 en per kan 9 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 50 en prima Santos 46 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Sept. f 221/2 Oct./Dec. 19*/.- Beutrs-noteeping. De Amsterdamsche Beurs noteerde vorige week Nationale Staatsfondsen nagenoeg onveranderd. Russen eerst wat yaster later percent lager. Goudrente 4 55 a 56. Binneni. 4 °/p. 1894 47 °/0. Amerikanen minder vast gestepsd. Sfceels 743/ «/n. Mijnen en petroleum-waarden kalm, Tabakken vast. Geld 3 °70. Wisselkoers Louden f 11,4,5 11.55. Berlijn Hamburg f '50,07-1/2 50,57Ya. Parijs 41,65 42,15 Zwitserland /45,95 a 46,45. j Axel, 4 Sept. Veilingseieren V. P. N. 6,85 per 100 stuks. Aanvoer ruim 4000 stuks. Hulst. 6 Sept. Veilingseieren V. P. N. 7,10 per 100 stuks. Aanvoer ruim 14000 stpks. SCHEEP V A ARTBEWEGIN G. Van 3 Sept. tot en met 5 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 15 binnenvaar- tuigen op- en 4 afgeschutlangs de Middensluizen 58 op- en 61 afgeschut en langs de Westsluizen 4 opgeschut. Positie der Stoomschepen. Huwelijks-aangiften. 3 Sept. Edmundus Albertus Lafort, oud 23 j.. jm. en Cornelia Adriana Meertens, oud 19 j., jd. Geboorten. 4 Sept. Francisca Rosalia, d. van Gerrit Sebastiaan Blankert en van Elisabeth Catha- rina van Wijck. Overlijden. 30 Aug. Benignus Nederlof, oud 2'1 j., z. van Josephus (overt.) en van Nathalia Baart. Maria Dees, oud 4 m., d. van Pieter en van Janna Maria de Brjiijne. 1 Sept. Esther Janna Eekinan, oud 50 j., eehtg. van Cornelis Andries Stoffijn. Huwelijks-aangiften. 19 Aug. Domien Van Den Branden, oud 23 j., jm. en Maria Louisa Rottier, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Aug. Antonie Cornelis Ermstrang (van Rotterdam), oud 23 j., jm. en Maria Johanna Thierens, oud 20 j., jd. 25 Aug. Gabriel Havermans (van Oud-Vossemeer), oud 23 j., jm. en Veronica de Moor, oud 22 j., jd. Geboorten. 18 Aug. Aloysius, z. van Franciscus van Goethem en van Maria Josephina Heymans. 20 Aug. Maria Louisa, d. van Josephus de Wit en van Virginia Lernout. 26 Aug. Bernardus. z. van Charles Louis de Keijzer en van Marie Francisca Merckx. 27 Aug. Jozef, z. van Fredericus de Wit en van Florentina Merckx. 29 Aug. Germaine Josefina Philomena, d. van Augustus Augustinus Herreweijers en van Victoria Dullae'rt 30 Aug. Helena, d. van Camillus Josephus Willaeit en van Seraphina Dru- mont (heiden won. te De Clinge). Geboorten. 3 Aug. Maria Julia Rosalia, d. van Theodorus Fassaert en van Rosalia Maria Isabella Kerckbaert. 13 Aug. Maria Mathilda Johanna, d. van Antonius Magnus en van Melanie Verschuren. 19 Aug. Andre, van Jan Francies Baart en van Maria Louisa d'Hont. Overlijden. 3 Aug. Hendrikus van Sikkelerus, z. van Hypolitus en van Cornelia Freijser. 12 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht, van Alphonsus Bonn en van Elisa Haulez. 30 Aug. Johanna van den Bergen, oud 35 j.,echtg. van Anthonius Wauters. Middeiiprijs per 100 KG. Larwe J 12,a f 12.50, Rogge (nieuwe) /12,— a y 12.50; Wintergerst 14a f 14,25, Zomergerst 13,7q, a 14,—, Haver /12,50 a/ 13,Erwten 19,— a 19,50, Witteboonen a Bruine boonen f 18,— a J 19,—, Duivenboonen a Paardenboonen a Boekweit Lijnzaad 20,— a /21,—Aardappels 3,50 a f'i, Koolzaad per zak van 106 litersa Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,70. Ter weekmarkt waren aangevoerd 31 stuks rund- vee, 37 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 20 stuks rundvee, 28 varkens. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Buenos-Ayres. ss. HELENA in lading te Gulfport voor Rosario. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Ayres. s.s. CORNELIS vertrekt heden van Pensacola naar Buenos-Ayres.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3