Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6270. Zaterdag 4 September 1915. 55e Jaargang*. De Oorlog. TWrHEHIPIB B I N H E N L A N 0. Huldebetooging ami 11.31. de Koningin. Te 's Gravenhage was Dinsdagavond, naar gemekl wordt, de toeloop zeer groot naar liet Haagsche Bosch, waar in liet Paleis „Huis ten Bosch" H. M. de Koningin een serenade zou worden gebracht door een groot aantal dames en jonge meisjes be- hoorende tot de Haagsche afdeelingen van de Nat. Vereeniging voor den Voikszang!", de B.-K. Vereeniging voor den Voikszang, de. zangclub ,,Con Amore1 en de daines- aideeling van „Scheveningens Mannenkoor". De huldebetooging, die uitging van de Haagsche afdeeling van de Nat. Vereeniging voor den Voikszang, sLond onder leiding van den heer J. D. v. Ramshorst, de muziek van de Jagerkapel werd gedirigeerd door den heer W. Hendriks. Toen Prinses Juliana voor het raam ver- scheen, hief het zeer talrijke publiek ge- juich aan. Weldra juichte men nog eens toen de Ko ningin, de Koningin-Moeder en Pi-ins Hen- drik op het hordes plaats narnen, omringd van een deel der Hofhouding. Gedurendie heel de huldebetooging bleef de Koninklijke Famiiie daar, met uitzondering van Prinses Juliana, die vennoedelijk wegens de avond- koelte achter het raam bleef. Klokslag half 9 zette de muziek het Wil- hclmus in, dat door de koren en een deel van het publiek werd meegezongen. Daar op voigde de „Bede voor het Vader- ,1and" en het „Dankgebed" uit Valerius,' bun- del, gezongen door de koren. „Wij leven vrij, wij leven blijwerd weer op verzoek van den heer Van Ramshorst meegezongen door het publiek, evena:s Arn. Spoel's „Wij willen Holland houen" en de bekende variatie van „Wien Neerlandsch bloed" van J. W. v. Dulfsen. Nadal nog eenige andere liederen waren gezongen, werd besloten met het ien Neerlandsch bloed", waarna de heeren Ramshorst en Hendriks met de besturen van de vereenigingen en koren en de mede aanwezige componist, de heer Wierts, wer- den uitgenoodigd ten Paleize te kornen, waar alien aan de Koninklijke Famiiie werden voorgesteld en zij menig waardeerend woord mochten vernemen. H. M. de Koningin gaf hun, die zich zoo- veel moeite geven voor de verbetering van den voikszang. te kennen, dat het liaar ge- noegen deed te bemerken, hoeveel schoons nog telkens bij onze Nederlandsclie liederen- schat komt, en dat de koren het mooie Ne- dei'landscli zoo beschaafd uitspraken. H. M. verzocht den waarnemenden voorzitler van de Haagsche afdeeling van de Nat. Vereeni ging voor den Voikszang (de voorzitter, de heer Spoel, is buitenslands) alien besluurs- leden dank te betuigen. H. M. de Koningin-Moeder verkldarde, dat men nu reeds eenigszins kon bemerken, dat het volk meer en beter ging zingen dan vroeger, ook bij de soldaten was dat duide- lijk. Vooral met de oomponisten onderhield If. M. Zich eenigen tijd. Toen de leidei's der serenade en de be- stuursleden weer vertrokken, kwam H. M. de Koningin nogmaals naar buiten om met luider stemme de volgende woorden tot lxet publiek te sprelcen: „Ik dank u alien zeer voor dezen schoo- nen en mij onvergetelijken avond. Woorden sehieten luij te kort om voldoen- de uit te drukken, hoe ik uw komst en uw zang heb gewaardeerd. Ik noodig u uit om deze avond te beslui- ten door alien met mij uit te roepen: „Leve ons dierbaar vaderland, lioera!" Met grooten geestdrift werd aan die uit- noodiging voldaan en daarna werd nog lan- gen tijd gejuicht, ook tot Prinses Juliana, die even van te voren wuivend van het pu bliek afscheid had genomen. Terwijl de zangeressen en de muziek defi- leerden, zong men nog het lied van Van Ramshorst: „Van mannen in oorlog, van mannen in vree". Om half 10 was alles rondorn het Paleis weer in rust. Van begin tot het eind was. het weer prachtig geweest. Van een verwisseld borslfoeeld. In een avtikel iu de //O. H. Ct." over de Groote of St. Bavokerk te Haarlem wordt het volgende verteld In een der muren, in een marmeren nis, staat een borstbeeld van Koning Willem 1, en op een zwart gepolijst.eri steen er onder leest men Aan Willem den Eersten, Koning der Nederlanden, Prins van Oranje Nassau, Groothertog van Luxemburg enz enz., Be- schermer der kunst en wetenschapperihet dankbaarNoord-Holland; ,ter gelegenheid van de Openbare Tentoonstelling te Haarlem in de maand Juli 1825, onder het bestuur van den Staatsraad-gouverneur, van Tets van Goudriaan." Aan dit monument is eene geschiedenis verbonden, die een eigenaardig slot heeft. In 1825 werd te Haarlem de eerste tentoon stelling gehouden van Nationale Nijverheid, en onder de tentoongestelde voorwerpen was ook een wit-marmeren borstbeeld van Koning Willem I, vervaardigd door den beeldhouwer Sigaut, te Amsterdam. Hij bood dit borstbeeld der gemeente aan, opdat de nakomelingschap zich steeds den vorst zou kunnen herinneren, die zich ook als een beschermer der kunsten en weten- schappen had doen kennen. De kosten van plaatsing nam hij voor zijn rekening. De stadsregeering aanvaarddehetgeschenk zeer gaarne en zij verzocht aan heeren kerk- meesters daarvoor een plaats aan te wijzen in de Groote Kerk. En alzoo is dit ook geschied. Maar of toentertijd reeds een mystificatie plaats had, of dat in latere jaren het mar meren beeld voor een ander werd verwisseld, er is niemand die het weet uit te maken, maar een feit is het, dat de buste, die er nu staat, niet van marmer is, doch van gips, en dat alleen het witte marmeren plaatje, waarop het borstbeeld rust, de marmergroeven heeft gekend. De marmeren nis en de steen met het opschrift zijn echter ongerept gebleven. Prijsvraag tot bestrijding van den rassenhaal. De Min. van Binnenl. Zaken brengt ter algemeene kennis, dat wijlen de ingenieur Emilie Treves, te Rome, aan het ministerie van Onderwijs in Italie een som van 10.000 lires 5000) heeft gelegateerd voor de beste verhandeling over de bestrijding van den rassenhaat, den godsdiensthaat en bovenal het anti-semitisme. De mededinging is internalionaal. Het program van deze prijsvraag ligt voor belanghebbenden ter inzage aan het Departement voor Binnenl. Zaken, kamer 12. Fransch vliegtuig. Havas seint uit Parijs De Fransche Ministerraad heeft besloten bet Fransche vliegtuig (tweedekker), dat den Ren Februari j.l. op Nederlandseh gebied geland is, aan Nederland ten geschenke aan te bieden. Goedkoope groenlen. Woecsdagnamiddag zijn op de groenten- veiliug van de vereeniging Delft 6000 kilo spinazie en 50.000 stuks andpvie, in ver- schillende partijen te leveren, geveild voor rekening van den tuinder Flinterman te Delft. Deze veiling werd gehouden in aansluiting met een advertentie, waarin werd aange- bondigd, dat die groenten verkocht zouden worden alleen aan gemeenten, welke niet gelcgen zijn in de centra der groententeelt en geen groote quantums kunnen gebruiken, en wel voor den wederverkoop tegen goed koope prijzen aan de mindergegoeden. Op de veiling is geen bod gedaan. De groentenveiling meent hierin het be- wjjs te zien, dat er geen gebrek aan groenten in ons land is. Gemeenten, die alsnog van voormelde aanbieding gebruik mochten willen maken, kunnen zich nog wenden tot voornoemden tuinder. (N. R. Ct.) TER NEUZEN, 4 Sept. 1915. Regeeringsbr o o d. Reeds meermalen maakten wij melding van enkele cjjfers, betrekking hebbende op de verstrekking van regeeringsbrood alhier. Thans vernemen wij, dat het aantal ver- strekte broodkaarten het niet onaardige getal van 1000 heeft bereikt. Vanwege de administrate dier broodver- zorging is, bij wijze van cadeau, aan het duizendste gezin, dat van het goedkoope brood gebruik gaat maken,een bon afgegeven niet voor een regeerings-, maar voor een krentenbrood van 4 pond. Be perk in van tie sehultijden met de sluizen te Ter Neuzen. Volgens mededeeling van den Waterstaat zijn de schuttijden met de sluizen te Ter Neuzen beperkt en tot nadere aankondiging vastgesteld als volgtMet de Westschut- sluis en met de Middenschutsluis wordt niet geschut voordat het buitenwater tot 0,5 M. boven N. A. P. is gewassen en nadat het buitenwater tot 1 M. boven N. A. P. is gevallen. Met de Oostschutsluis wordt gedurende elk getij, zoo na mogelijk ten tijde van hoog- water, slechts een keer op- en een keer afgeschut. Bij de beoordeeling van den toe te laten diepgang der vaartuigen wordt rekening gehouden met de daling van den waterstand op het kanaal beneden het kanaalpeil. De gesprongen mijn. Volgens de Bresk. Crt. is bij onderzoek gebleken, dat de nabij Nieuwesluis ontplofte mijn een Duitsche was. Goed beloond. Dinsdag verloor, volgens de M. Crt., een heer op weg naar de boot BreskensVlis- singen nabij het postkantoor te Breskens zijn portefeuille. Twee militairen die hem op den voet volgden, raapten haar op en gaven hem onmiddelljjk den eigenaar terug die voor hun eerlijkheid een briefje van vijf en twintig gulden schonk. Voorzeker een buitenkansje. Verloren en gevonden Inankbiljetlen. W'oensdag woeien op de balans te Middel- burg, volgens de M. Crt., eenige bankbil- jetten van 10 rond zonder dat bleekwien de eigenaar was. Eenvijftal personen raapten een of meer biljetten op, waaronder ook de telegrambesteller H. die de goede gedachte had, de namen van de andere vinders op te schrijven met het bedrag dat ieder vond. Te samen was er 100. H. stelde de politie met de vondst in kennis en daar- door kon deze, een paar uur later aan den man die de biljetten verloren had, direct zegi?en waar zij waren. Door het flink optreden van den besteller, kwam de man, een soldaat die voor den kwartiermeester betalingen ging doen, weer in het bezit van het geld, waarvan het bedrag precies klopte met hetgeen hij verloren had. HOEK. Op de hofstede van den landbouwer Scheele zijn Diet 21. doch 11 runderen af- gemaakt in verband met het constateeren van mond- en klauWzeer. AXEL. De heer J. J. de Feijter Kz. heeft ont- slag genomen als lid van het Burgerlijk Armbestuur, van welk college hjj voorzitter was. SINT JANSTEEN. 2 Sept. Heden zjjn eandidaat gesteld ter vervulling van eene plaats in den gemeente- raad, de heeren: P. F. Colman, J. Ferket., P. J. de Potter eg J. Vinck. Stemming 9 Sept. a. s. Door de landweermannen werd heden- nacht aan de grens te Kapellebrug, den smokkelaars een bult van 150 K.G. bloem ontnomen. In den nacht van Woensdag op Don- derdag werd een partij olie gestolen uit vaten die in den boomgaard van den gros- sier L. alhier, geborgen waren. Van de aanwezige tappomp werd gebruik gemaakt. BOSCIIKAPELLE. Bij de buurlieden, de landbouwers P. Mel en L. Dees, zijn deze week op een nacht een twintigtal kippen doodgebeten, hoogst- waarschijnlqk door meer dan een hond. De doode beesten, waarvan de groote buiten sliepen, maar de kleine uit hun hok waren gehaald, lagen rond de hofsteden ver- spreid, sommige wel 100 M. ver. Deze week verkocht een landbouwer een partijtje gebookt vlas tegen den buiten- gewoon lioogen prijs van 19 ct de KG. er moet de volgende week geleverd worden. HOOFDPLAAT. Donderdagnacht is de remise of schuur bii de bierbouwerij van de heeren Sturm afgebrand. Er kwamen eenige kippen om terwijl een chais werd besc.hadigd. De oorzaak is onbekend, de schade door ver- zekering gedekt. Peejoud gesneuveld. Een Reutertelegi-am uit Parijs heeft Woens- dagnacht in een kort telegram, dat aan dui- delijkheid niels te wensehen overliet, het droeve nieuws gemeklPegoud is gesneu veld. Er zal zeker wel niemand onder de be- langslellende Nederlanders zijn, aldus sclirijft het „Alg. Hbl.", die niet weet wie Pegoud is. Het is nog maar zoo heel kort geleden, dat deze weergalooze vlieger, dien men in de dagen van zijn demonstraties „den ko ning der aviateurs" noernde, in ons midden vertoefde. Pegoud dood! Hij, die het bestond voor het eerst in de snel voortschrijdende avia- liek, om zich met zijn toestel in de lucht om te werpen, en zoo, met het hoofd omlaag, te vliegen, liet levende mirakel, door duizenden en nog eens duizenden in de ver- scliillende landen, waar hij zijn duivelskun- sten verloonde, aaxigegaapl als een wereld- wonder, geeerd en geviex*d alomthans dood! Gevallen waarschijnlijk als een offer te meer van dezen kxnjg, die al zooveel kost- bare levens vroeg en wellichl nog vragen zal? S In 1913 nog stonden Oostenrijkers en Duitscliers vol bewondering voor de gewel- dige kunsten, die de levendige Franschman met zijn vliegtuig volbracht, in den wereld- oorlog van thans stonden zjjn bewonderaars van toen als zijn vijanden tegenover hem. Hij, als vlieger, deed zijn plicht, gelijk de andcren en hij viel, gelijk zoovelen, in de uitoefening van dien plicht. Pegoud is dood. Een woord van eerbde- dige hulde aan het graf van dezen Fransch man. Omdat hij was een der gi-ooten onder de aviateurs, een diergcnen voor wie geen experiment te moeilijk was en die met een glimlach op de lippen zich vas.tbinden liet in zijn eendekker om straks te toonen dat een vliegtuig l-echtop zoowel als omgekeerd te besturen was. Ik herinner mij nog levendig dat de Franschman ook in Nederland zijn proeven zou doen. Het was op Dinsdag 11 November 1913 in Rotterdam op Woudenstedn. Bijna een half millioen menschen zijn er toen ge- luige geweest van Pegoud's triomfen. Wij sehreven toen over zijn looping het volgende: „Omi 3 uur dxicolleerde Pegoud voor zijn tweede vlucht. Onmiddellijk kreeg het toe stel de slijgende beweging en liooger ging liet, steiler en stei'er, hclder op in de schit- terend blauwe lucht. Als een reuzenvogel, die bewusl van zijn kraclit zich liooger ver- hefl boven de wolken, daar ging de kalme P6goud, de 1'uchtveroveraar zonder weerga, en wij, koude menschen, stonden er bij, zon der rilling, zonder eenigen angst. Dan een lcrect door de menig te, „kijk, daar g'aal ie neer op zijn kant" en dergelijke op- merkingen. En plotseling, daar gooit hij den staart omlaag en dat in edn moment. Als door een wonder zien we Pegoud onder z'n vliegmachine liangen, zijn witte trui schei-p afstekend tegen het toestel. Een heelen tijd drijft hij zoo. Dan met edn enkelen ruk is hij wepr terug in den normalen stand. Wij zijn stil hij dit wondervertoon. Maar Pegoud stijgt weer en op 500 M. hoogle laat hij ons dan de looping the loop zien. Onbeschrijfclijk mooi De krachtige motor trekl met groote snel- heid de machine omhoog. Een oogenblik staat zij met den staart in de laagle, Pegoud hangt er onder. Dal doel hij tot driemaal, stijgt dan weer, heyhaalt de looping nog een maal of vijf." Zoo was liet toen in Rotterdam, onder het geweldige enthousiasme van de duizen den, zoo was het in alle plaatsen waar Pegoud kwam. Na hem is de kunst van looping the loop, door heel veel aviateurs beoefend, het be- hoorde toen zoo'n beetje lot de lioogere vliegkunst en men keek eenigszins neer op den aviateur, die deze kunst niet machtig was Maar hoevelen hean ook navolgden, Pegoud blijft altijd dat is zijn roem de eerste, die het bestaan dorst, een derge- lijk experiment te beproeven. Evenals de anderen heeft Pegoud zich onmiddellijk geschaard onder degenen, die zich vrijwillig aanboden om bij het uit- breken van den oorlog hun vaderland te dienen En even natuurlijk is het, dat men zoo'n bekwainen vlieger dadelijk in z'n eigen element aan het werk zette. De kleine moedige Parijzenaar scheen on- kwetsbaar. Telkens keei-de hij ongedeerd weer terug in de gelederen. Soms weliswaar was z'n toestel doorzeefd van kogelgaten, maar dat was gauw gerepareerd. Zelf kwam hij er steeds heelliuids af. Hij werd bevoi'derd, eervol vermeld bij ge legenheid van vermetele ondernemingen. Hij bleef, dat vertelden immers de Fransche bladen bij herhaling, altijd even leuk en grappig, lot dat het doodend lood ook hem lxereikte. Mel Pegoud gaat een der meest vooraan- staande vliegers heen, een practicus, een die zelf welliclit niet te rekenen en pas sen en meten wist, maar die wanneer hij ver- trouwen had in den onderzoeker voor alle proeven met z'n toestel te vinden was en die den nioed en de doodsverachting be- zat om ook de meest gevaarlijke proeven te volbrengen. Het Fransche leger verliesl in Pegoud een heldhaftigen soldaat en een vlieger van bui- tengewone beteekenis. Pegoud was drager van het oorlogskruis en van de militaire me- dalje. Hij is 28 jaar oud geworden. Men zegt, dat hij Dinsdagochtend den dood ge vonden heeft in een gevecht met een Duitsch vliegtuig. Hierdoor missen de Franschen thans drie hunner beste vliegei-s: Gai-ros, de „luchtdui- vel", werd door de Duitschei-s gevangen ge nomen; Gilbert werd in Zwitserland gein- terneerd, ontvluchtte en werd door de Fran sche regeering teruggezonden, daar hij zich scliuldig had gemaakt aan woordbreuk, en thans is Pdgoud gedood. Onder welke orn- standiglieden zullen wij weldra wel nader vernemen. De dood van Pegoud. Over het omkomen van den aviateur Pe goud is thans een officieel rapport versche- nen. Hij had, alleen in zijn machine zit- tend, boven Petit Croix een stoutmoedigen aanval gedaan op een Duitschen vliegex-, en vuurde voortdui-end. Hij zelf werd door een kogel getroffen en onmiddellijk gedood. Het vliegtuig viel boven de Fransche linies. Verovering van Rusland onmogelijk. De Westminster Gazette legt er den na- druk op, hoe een belangrpk deel van den oorlog op moreel en psychologisch gebied ligt. Dag aan dag lezen wij gissingen van militaire beoordeelaars over de werkelijke bedoelingen der Duitscliers. Nu is Petro- grad het doel, dan weer Moskou, dan weer Kiew. Nu eens is Rusland's positie hulpe- loos, en dadelijk daarop wordt de terugtocht der Russische legers weer een meesterstuk genoemd. De niet-militaire lezer kan op die manier er in het geheel niet wijs meer uit worden. Wat den geest in Rusland betreft, ge- looft prof. Pares, dat de algemeene opinie begint post te vatten, dat het grootste ge- vaar voor het land voorbjj is, omdat van een moreele inzinking van het volk zelf bljjkbaar geen sprake is. Dit is van min- stens even groot belang als het feit, dat de Russen totnogtoe hebben weten te vermij- den, dat hun legers als samenhangend ge heel verslageu of omsingeld worden. Welis waar is sinds Napoleons tijd veel veran- derd, maar het eigenlijk veroveren van Rusland is even onmogelijk gebleven. Hier- van geven de Duitschers zich zeer goed rekenschap, maar hun eigenlijke hoopvolle verwachting was een afzonderlijke vrede, waartoe Rusland zou genoodzaakt zijn hierop nu zal weinig kans bestaan. Ruslands moreel zal de proef goed door- staan. Dit getuigt ook de krachtige en duideljjke taal van Sasonow en den Tsaar. Vrede voor den winter is de leus van de Duitsche legerscharen. Het kan zijn, dat dit een noodzakelijkheid is voor Duitsch- land, maar voor verzoeningsbedoelingen bjj de vjjandelijke mogendheden is minder plaats. De Westminster Gazette gaat vervolgens de gebeurtenissen van de laatste dagen na en wijst er op dat, terwijl aan o-en eenen kant toebereidselen voor een hardnekkige voortzetting van den strijd worden aange- kondigd, toch het streven naar vrede blijkbaar door de Duitschers begunstigd wordt. Oe Russische; weerstand niet gebeoken. z/De jongste wijzigingen in de opstelling der Russische legers tusschen Kowno, Brest -Litowsk en Rowno dwingen het Duitsche leger het offensief voort te zetten in de streek, bekend als Polesie, over een front van 600 K.M., waar bosschen, moe- rassen en tallooze meren en kieine riviertjes een zeer ernstigen binderpaal vormen voor den oprnarsch en operaties op groote schaal", zoo seint de correspondent van de Tel. te Petrograd. //Na in het centrum op natuur- lijke hindernissen gestuit te zpn, zijn de Duitschers en Oostenrijkers krachtige operaties begonnen bij Riga en in Galicie, teneinde nieuwe demonstratieve successen te behalen. Niettegenstaande de bezetting van zekere deelen van Rusland hebben zij het voornaamste doel, het breken van den weerstand van het Russische leger, niet bereikt." De Petrogradsche correspondent van de Observer schrijft volgens hetzelfde blad Zes millioen vluchtelingen (uit Polen en de Oostzeeprovincies) trekken oostwaarts en nog dagelijks neemt dat groote aantal toe De Duitschers zjjn de grens van het eigenljjke Rusland genaderd. Tot dusver trokken zij enkel door oorden, waar hoofd- zakelijk niet-Russische volken wonen. De Russen vermeden een beslissenden slag en ontglipten aan de strikken, welke de Duitschers hun keer op keer spanden. Het Russische leger bleef onverbroken en is dicht bij zijn basis. Niet alleen faalde het groote omsinge- lingsplau, de Duitschers slaagden er even min in de Russische legers te verbrokkelen. De invallers hebben hevig gevochten en daarbij duizenden manschappen verloren, maar ten slotte omklemden zij slechts een ledige ruimte. De Russen vergoedden het gebrek aan munitie, doordat zij de natuurlijke macht van een groote vlakte aan hun zijde hadden. En naarmate die vlakte uitgestrekter wordt, verzwakt allengs de macht der Duitsche artillerie. Het vraagstuk der verbindings- iijnen wordt moeilijk voor de Duitschers, die tevens een grooter wordend gedeelte van hun strijdmacht moeten bestemmen voor de bezetting van het veroverd gebied. Pruisen is thans het voornaamste Duit sche uitgangspunt voor aanvoer en aan- gezien dit gebied met zijn goed spoorwegnet onmiddellijk in hun achterhoede lag, richtten de Duitschers hun hevigste slagen, met behulp van twintig legerkorpsen tegen het Russische centrum, tusschen Bjelostok en Brest. De Russen zijn in hun eigen land en zij brei gen het kolossale Duitsche leger tot een hoogst gevaurlijk avoatuur op de uit- gestrekte vlakten. Het is mogelijk, dat Von Hindenburg, voordat de herfst te ver is gevorderd, de poging om het Russische leger te vangen zal opgeven en zich zal vestigen aan de Boeg en Njemen, teneinde troepen voor ander werk vrij te maken. Maar men mag zich af vragen of de Russen, gewend aan en het sterkst in een wintercampagne, de Duitschers rustig aan die beide rivieren zullen laten. Oe ftoekomstige houding wan Bu9gai*ije. Het Viervoudig Verbond, zoo wordt uit Sofia aan de ,/Voss. Zeit." bericht, heeft aan Bulgarije in ruil voor beloften ten aan- zien van Macedonie, de voorwaarde gesteld, dat het aan Turkije den oorlog zou ver- klaren. Door de sluiting van een overeeu- komst met Turkije, hebben koning en regee ring van Bulgarije echter te kennen gegeven, dat zij deze voorwaarde van de hand wjjzeu. De centrale mogendheden en Turkije hunnerzijds verlangden van Bulgarije als contra-prestatie voor den afstand van een deel van 1 urksch-Thracie, uitbreiding van de welwillende neutraliteit. Wat dit beteekent blijft voorloopig beter verzwegen. Later zal het wel blijken, zoodra de gebeurtenissen aan het Donau-front zich voldoende ontwikkeld hebben. Dan zal men tevens zien, hoe Bulgarije zijn wensehen betreffende Macedonie zal verwezenlijken. Want dit land heeft natuurlijk geen afstand gedaan van zijn eischen inzake Macedonie. Aan de beloften van het Viervoudig Ver bond of aan //handelszaken", zooals minister- president Radoslawow zich uitdrukte, hecht Bulgarije geen waarde. Daar men dit te TER SElIZEJfSCRE COIIRAKT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 5