Zaaigranen. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Rheumatische pijnen. PREDIKBEUBTEN. QEiE^GBE BERiCHTEN. BURGERLIJKEN STA^O. Handelsberichten. •opgeschrikt door den slag van een zware ontpioffing. Nader bleek, dat aan het strand, tusschen de vuurtoren en den misthoorn bij Wielingersluis, zonder dat van de aan- wezigheid daarvan iets bekend was, een myn is ontploft. Door de ontpioffing werd veel schade toegebracht aan de in de nabijheid staande woning van den dijkwerker Kol- meijer; bijna alle ruiten zijn gesprongen. Nader vernemen wij van een ingezetene, die toevallig in de onmiddellijke omgeving Io»eerde, dat de omwonenden door den schok lagen te schudden op hun bed en begrijpelijk erg schrikten. "an het huis bewoond door den dijkwerker Kolmeijer, aan de Nieuwe Siuis, zijri niet alleen de ruiten verbrijzeld, maar ook de muren gescheurd en een deel van het dak beschadigd. Wonder boven wonder kregen de kinderen der familie Kolmeijer, die onder de dakpannen sliepen, geen letsel. Ook aan versehillende woningen in de omgeving werd schade toegebracht, o. m. werden ook bij den landbouwer Cappon, onder Breskens, vele ruiten verbrijzeld. Ernstige mishandeling. In den nacht van Zaterdag op Zondag maakte een huzaar, die onder den invloed Tau drank was, het te Middelburg een viertal burgers lastig. Het viertal ging den soldaat te lijf, waarbij dezen eenige hevige bloedende wonden aan het hoofd opliep en ook de schelp van zijn rechter- oor was doorgesneden. Op het hulpgeroep was de politie spoedig ter plaatse die den gewonde naar het bureau overbracht, waar hij door een geneesheer verbonden werd en op diens last per bancard naar het militair hospitaal werd overgebracht. In- tusschen was door den commandant van de wacht van de in de nabijheid liggende hulpkazerne een viertal personen gearres- teerd en door de politie nog een vijfde. Heel den nacht werd het onderzoek door- gezet, tot Zondagmorgen bleek, dat het op de plaats der mishandeling gevonden mes toebehoorde aan den 27jarigen werkman J. L., een der aangehoudenen, die nu ook bekende de mishandeling te hebben gepleegd. De man wordt den officier van justitie voorgeleid, terwijl de andere personen op vrije voeten werden gesteld. Verblijf ontzegd. De territoriale bevelhebber in Zeeland enz. heeft het verblijf in zijn gebied ontzegd aan Hortensia Sophia de Pape, geboren 17 October 1871 te Watervliet, wonende te Philippine, echtgenoote van Alphons Ver- plancke (Belg), wegens verboden uitvoer en pogir.g tot omkooping van Nederlandsche militairen. Beneveutura Rijckaert, geboren 14 Augus tus 1879 te Olinge (Zeeland) en wonende aldaar, (Nederlander) en George Smit, ge boren 6 September 1891 te Sint Nicolaas (Belgie), wonende te Olinge (Z) (Belg), beide ter zake van het zich krachtdadig verzrtten tegen de bijzondere maatregelen van orde ,voor het oord Clinge" ingesteld. Francois de Haas, geboren 16 Juni 1876 te Stekenen (B), wonende te Sint Jansteen (Belg), wegens het niet voldoen aan bevelen door in uitoefening hunner functie zijnde militairen en kwalijk bejegening van dezen. Rciniging van de Wielen. Het blijkt ons uit de gemeentelijke be- kendmakingen in andere bladen,aldusschrijft de Midd. Crt., dat 24 Augustus door den ferritorialen bevelhebber in Zeeland bij verordening een kwestie is beslist, die vroeger heel wat besprekingen heeft uitge- lokt, maar waarvan de beslissing steeds afstuitte op de bezwaren der landbouwers. We bedoelden het bevrijden der wielen van de wagens die van den akker komen, van klei en modder, voor zij den openbaren weg berijden. Men zal zich herinneren dat op dien maatregel werd aangedrongen omdat de van de wielen op den weg valiende klei, in 't bijzonder in den tijd van bietenver- voer de wegen bijna onbegaanbaar maakt. Maar ook een bespreking in de Prov. Staten en het betoog dat het plaveisel der wegen zelf ernstig lijdt door het tengevolge dier klei-laag loszuigen der steenen onder zware wagens„ overtuigde de tegenstanders niet. Zooals we zeiden is thans de knoop door- gehakt door een verordening van den Terri- torialen Bevelhebber, althans voor een deel van Zeeland. Voor de gemeenten in de beide Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en Zuid-Beveland is door hem eene verordening vastgesteld in zake de open bare wegen, waarvan de hoofdbepalingen luide Het is den bestuurder van een voertuig verboden, zich daarmede op een openbaren weg te bevinden, zonder dat dit voertuig en in het bijzonder de raderen, te voren zoodanig van klei en modder zijn ontdaan, dat deze niet door die voertuigen op den openbaren weg kunnen worden gebracht. Commandanten van troepen en van pa- trouilles worden bierbij gemachtigd, over- treding van deze verordening te beletten. Overtreding van deze verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste drie- honderd gulden. ZAAMSLAG. Toen Zaterdagmorgen de knecht van den landbouwer P. Dieleman met een wagen met vlas naar Sluiskil reed, verschrokken de paarden van de locomotief, die bij het tramleggen naby de Otheensche brug manoeuvreerde. De beesten waren niet meer te besturen, zoodat het voertuig in den sloot naast den weg terecht kwam en gedeeltelijk werd vernield. De knecht kon nog bijtijds van den waaen komen en bezeerde zich slechts een weinig aan het been. KLOOSTERZANDE. De heer G. Vries alhier is benoemd tot postbode. ZUIDDORPE. Niettegenstaande het zeer ongunstige weder had Zondagnamiddag onder groote belangsteliing de militaire sportdemonstratie plaats door alhier verblyvende militairen. Door den landbouwer J. Dieleman was daar- voor een groote weide beschikbaar gesteld. Alle deelnemers waren keurig gecostu- meerd en enkelen gemaskerd, waardoor een zeer vroolijke indruk werd verkregen, te meer zulks, wijl er eenige onbetaalbare grappenmakers bij waren. Het programma bevatte1 Wedloop, 2 Hardloopen over 100 en 300 M., 3 Hoog en ver springen, 4 Polstok hoog en ver springen, 5 Estafetteloop, 6 Hinderniswed- strijd, 7 Wielrijden. Er werd aardig wat gepresteerd, bijzon dere vermelding verdient een polstokhoog- sprong van 2,70 ML en een sprong zonder stok van 5,40 M., beide door onderofficier Van der Zee. Het feest werd opgeluisterd door kranige rnuziek van de militaire fanfare. De pryzen werden in de cantine onder eene harteiijke toespraak door den kapitein uitgereikt, wien later eene serenade werd gebracht. Opvallend mag de goede geest genoemd worden, die bier bij de militairen heerscht. In het te Groningen versehijtiend N. v. h. N. kwam verleden week het voigend typisehe stukje voor Een abonne, die onder de wapenen is, komt ons aldus zijn adresverandering op- geven Mijne Heeren Beleefd kom ik u nogmaals verzoeken, Om myn adres nog eens weer anders te boeken. Wij militairen worden verplaatst als een koe, Van het eene stuk land naar het andere toe, Wij Groningers. die wacht hadden aan 't Vlissinger strand, Zitten blijkbaar nog te dicht bij 't Gro- ningerland. Ze hebben ons nu naar't uiterste hoekje van Oost-Vlaand'ren gedrukt, Naar een klein plaatsje, neen, 't is maar een gehucht. Hier op Duitsch-Belgische grens hebben wij nu de wacht, Want per boot en per tvein en verder per voet hebben ze ons naar Nieuw- Namen gebracht. Verder kunnen ze ons nu niet sturen of laten gaan. Want wij loopen hier tegen de electrische draden aan. Wij hopen, dat uw geacht blad ons hier nog kan vinden, Dat ons veel nieuws brengt, vooral uit het Noordeu, en van kennis en vrinden. Nieuwsblad v. h. Noorden, ge maakt een lange reis, Maar wij stellen den inhoud op hoogen prijs. Dinsdag 31 Augustus 1915. Een vreemdsoorllg molor-ongevaf. Een lezer scbrijft aan de //Kampioen" Eenigen tijd geleden maakte een jongmensch te Vlissiogen met zijn motorfiets deel uit van eenclubje jongelieden, welke een tochtje zouden maken. Daar de anderen op ge- wone Setsen waren gezeten, stoof de motor af en toe vooruit, om te laten zien wat hij kon. Toen de motorfietser nu na een uur weg- blijvens weder terugkwam, zag men mod der en een weinig bloed aan zijn hoofd en handen, en, naar de reden daarvan vragende zeide hij, dat hij gevallen was. Men lette er verder niet op en bleef nog een paar uren doorfietsen, waarna het jongmensch, thuis komende, plotseling in elkaar zakte. De in allerijl ontboden geneesheer constateer- de enkele onbeduidende schrammen, benevens een lichte hersenschudding. Tegen den avond kwam de getroffene weer bij kennis en was hij verder in een paar weken weder geheel hersteld. Het vreemdsoortige van dit geval is nu dat de motorfietser zich absoluut niets meer her- innert van al wat er met hem is gebeurd, van af het oogenblik dat hij des morgens goed en wel op zijn motor ging zitten. Hij schijnt door een val in trancetoestand te zijn geraakt en heeft in dien toestand van mobiele bewusteloosheid den verderen tocht meegemaakt. Zijn kameradeu hebben niets byzonders aan hem ontdektalleen was hij geweldig //down", hetgeen men aan den val toeschreef. Toeneming van de roof dier en. Dat het aantal roofdieren ontzettend toe- neemt in dat gedeelte van ons land waar de wapenen zijn ingenomen, is bekend, maar dat een lid van deze bende zoo brutaal optreedt als een vos, Donderdagnamiddag te Zuideschmarke komt zeiden voor. De landbouwer J. H. Spiele had volgens het Hbl. zijn kippen loopen in een weide en Reintje kwam tot driemaal toe er een rooven. Wegens gebrek aan wapeneD stond de boer tegenover zoo'n daad machteloos. Rrabantsclie toes Ian den! De Eindhovensche bladen bevatten sedert eenige dagen een advertentie, dat hetgemeen- tebestuur van Leende den bouw eener open- bare school zou aanbesteden op 31 Augustus. In de Meierysche Ct. kondigt thans de burgemeester van Leende aan, dat die ffvanwege de wethouders geannonceerde" aanbesteding niet zal plaats hebben, terwijl er onder deze advertentie een voorkomt, waarin de wethouders bekend maken, dat de aanbesteding wel zal doorgaan //wanneer de burgemeester bestek en teekeningen ver- krijgbaar stelt". Wegens het te ver in zee gaan zijn te Scheveningen twee jongelieden verdronken en te Wassenaar een soldaat. Door een dorschmaehine gegrepen. Aan den Teersdijk onder Wychen werd Vrijdageen 6jarig meisjeuit Wylre(Duitseh~ land), dat aldaar gelogeerd was, door een in werking zijnde dorschmachine gegrepen en op slag gedood. Een droeve hisKorie vermeldt het N. v. d. D Te Wildervank is een daklooze arbeider, die geen woning kon krijgen en aan wien verboden was in een woonwagen te verblijven, na eenigen tijd met gezin op een veld te hebben ver- toefd, zwaar ziek geworden. Met ijlende koovtsen sprong hij te water, werd wel gered, doch stierf spoedig. De weduwe is met de kinderen in het armhuis opgenomen. Spionnage? Sedert Dinsdagavond bevindt zich op last der justitie in het Huis van Bewaring te Rotterdam de heer W. N. J. van D., die zich buiten zijn particuliere zaken ook bezig- hield met het correspondentschap van een Engelsch blad. Hij wordt verdacht van haudelingen, waardoor de neutraliteit van Nederland in gevaar zou kunnen gebracht worden. Naar het heet is bij dit delict evenzeer betrokken de beer 1)., een Engelsch- man, vertegenwoordiger van hetzelfde blad waarvoor eerstgenoemde werkzaam was. Een bericht meldt, dat er sprake zou zijn van het maken van fotu's van de Noordzeekust. Drie bakkers gestraft. Naar het R. N. verneemt, zijn tot heden in Rotterdam drie bakkers gestraft wegens bet plegen van handelingen in strijd met de bepalingen van de regaling tot het ver- krijgbaar stellen van goedkoop, ongebuild tarwebrood. Een van hen had broodkaarten onder zich gehouden en daarin veranderingen gebracht, een ander had te licht brood ge- leverd en de derde had op de broodkaarten meer hokjes iogevuld dan halve kilo's brood waren afgeleverd. Nadat zij door den burgemeester over- eenkomstig de bepalingen van de regeling van de iijst van bakkers waren afgevoerd, zijn zij op hun verzoek daar weer op ge- plaatst onder bepaling, dat zy gedurende 14 dagen geen goedkoop ongebuild tarwe- meel zouden ontvangen, terwijl zij toch als gewooulijk goedkoop brood moesten afleveren. Dat beteekende voor hen een vry aan- zienlijke schade. Eierleggen bij electrische veriichting. Als het winter wordt gaan de kippen min der „leggen". Men zegt, dat de reden daar van is, dat de kippen zooveel minder uren op zijn en zooveel langer slapen, zoodat de beschikbare tijd om te leggen, aanzienlijk veel korter is dan in den zomer. Nu meldt men uit Amerika welke nieuwigheid komt niet uit dat land dat een landbouwer in den omtrek van Chicago getracht heeft het eierenleggen op kunstmatige wijze te be- vorderen. Hij houdt 150 kippen, die hem in 1914 ruim 18.000 eieren Leverden. Hij liet nu in zijn hoenderhof een electrische ver iichting aanbrengen, die 's morgens om 6 uur ontstoken werd. De kippen, door liet felle licht misleid, dachten dat de zon was opgegaan, ontwaakten en gingen aan haren arbeid. Natuurlijk werden de lampen bij dag uitgedraaid. Voor de schemering in- trad gingen de lampen weer aan en de kippen bleven wakker, tot ze om 9 uur weer van het licht beroofd werden. Op die manier hield hij de kippen zeven uur per dag langer wakker. Het resullaat bleef niet uit. Binnen 11 dagen kreeg hij in plaats van 26 stuks, 83 eieren per dag. Zou het waar zijn? •s GRAVENHAGE. Heden voormiddag brak door een tot dus- ver onhekend gebleven oorzaak een /.wars binnenbrand uit, in het sehoolgebouw in de Langnekstraat, waarin thans militairen zijn gehuisvest. Met 2 stralen op de waterleiding gelukte het de brandweer het vuur meester te worden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, hoewel het gevaar zeer groot was, tengevolge van het ontploffen van scherpe patronen. De schade bepaalt zich hoofdzakelijk tot het verbranden van mili taire kleedingstukken en het verschroeien van hout. De Minister van Marine is voornemens Woensdag en Donderdag aanstaande, verge- zeld van zijnen adjudant, een bezoek aan Zeeland te brengen, tot het bezichtigen van versehillende verdedigingswerken. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd, tot lid van de bij Koninklijk besluit van 17 Augustus 1915 ingestelde provinciate com- missie van voorlichting in zake bezwaar- schriften over door de burgemeester geno- men beslissingen nopens aanvragen om ver- goedingen wegens kostwinnerschap van dienstplichtigen van militie, landweer en landslorm, voor Zeeland: de heeren E. B. Dumoleyn, lid der prov. staten, te Honte- nisse, J. A. de Bruijne, lid der prov. staten en directeur der R. H. B. S. te Zierikzee, en M. Kloosterman Cz., werkman te Wolfaarts- dijk. AANRESTEDINGEN. Op Woensdag, 8 September 1915, des voormiddags te 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het verbeteren van de keibestrating en het aanleggen van een rljwielpad op een gedeelte van den Rijksweg door Westeiijk Zeeuwscb Vlaandereii, beboo- rende tct de liijks groote wegen in Zeeland en bet verbeteren van de kei- verharding op het baventerrein te Breskens, behoorende tot de havens in Zeeland. (Raming 38.100.) J'OOf T I JK. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een gouden horloge- ketting. Rechthebbende vervoege zich aldaar. D A GEN. Voorm. Nam. Dinsdag 31 Augustus 5.14 5.33 Woensdag 1 September 5.53 6.16 Donderdag 2 6.41 7.13 Vrijdag 3 7.53 8.42 Zaterdag 4 9.35 10.26 Zondag 5 11.5 11.38 Maandag 6 12.3 VOOR BELANGHEBBENDEN. g Laatste Kwartier Woensdag 1 Sep tember namiddag 3,16 uur. 31 Aug. Zon op 5,9 onder 6,t2 uur 1 Sept. 5,11 6,50 2 t, 5,12 u 6,47 De lantaaru voor wielrijders moet een half uur, die voor voerliedeu een uur na zonsondergang branden. OPENBARE VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Sept. 4 Philippine. Woonhuis met aanlioorig- heden en Erf, notarissen Dumoleyn en Le Nobel. 6 Ter Neuzen. Stoomwasscherij „DeVlijt" met aanhoorigheden, notarissen Van der Moer en Wisboom Verstegen. 7 St. Jansteen. Een Heerenhuis met Tuin en Boomgaard, notaris Mr. Lijdsman. 14 Axel. Onroerende Goederen, notarissen Dregmans en Le Nobel. 16 Stoppeldijk. Woonhuis met Werkstal, Erf, Tuin en Inboedel, notaris Dumo- levn. Hnlst, 30 Aug. 1915. Rhtterdam, 30 Aug. Graanmarkt. De markten zijn kalm ge- stemd. Inl. Tarwe is meer aangeboden, door het drooge weder wordt de qualiteit van Tarwe en Rogge wat beter. Gerst traag. Haver onveranderd. Mais eerst wat lager, sluit beter met meer kooplust. Heden werd geveild circa 1500 ton Amerik. mixed Mais min of meer afwijkende soortjnamens de regeering. Meelprijzen. Regeerings-Tarwemeel 13,50. Inl. Tarwe'oloem gebuild /20,75 Ongebuild f 17,50 per 100 kilo. Buitenl. Granen. Rogge per 2100 kilo La Plata 325 Taganrog 340 Gerst La Plata/ 270; Amerik. 275 Amerik. Mais mixed 215 La Plata nieuwe 190 per 2000 kilo. De verleden week geveilde Mais min of meer afwykend bracht op 186 a 208 per ton. Haver La Plata 13,25 per 100 kilo. Binnenl. Granen. Nieuwe Tarwe per 100 kilo 12,— a 12,50 en goede daar boven. Rogge geen aanvoerGerst Winter 14,50 a 15,— Zomer 13,50 a f 14,—Haver 14,— a 14,50. Boonen en Erwten kleine aanvoer naar qualiteit 16,a 22,— per hectol. Kroonerwten /16,50 a /17,per hectol. Veemarkt. Runderprijzen 88 a 100 Ossen 86 a 98 Stieren 80 a 94 Kalveren 100 a 125Schapen 76 a 86Varkens 88 a 96 licht soort 76 a 84 cents per kilo. Melkkoeien 190 a 325 Kalfkoeien 195 a 380 Stieren 140 a 340 Vaarzen 160 a 200 Pinken 90 a 160 Graskalveren 40 a 85 Vette kalveren 75 a 110 Fokkalveren 18 a 30 Nuchtere 15 a 18; Biggen 13 a 17 Slachtpaarden 100 a 170 per stuk. Aardappelen Brielsche en Geldersche kralen f 3.a 3 25 Zeeuwsche blauwe 2 50 a 3, dito Eigenheime^s 2,50 a 2,80 Poters 1,50 a 1,70 per mud. Boterprijzen in vaten 56 a 60 Stukken van l/2 kilo 80 a 85 cents. Zoetemelksche Kaas 44 a f 50 per 50 kilo. Leidscbe Kaas le kwal. 38 a 40 2e 34 a 37 per 50 kilo. Eieren 6,25 a 7,Amersfoort 7,a 8,Deventer 6,75 a. 7,25 per 100 stuks. Ajuin 3,90 a 4,per 60 Ifilo. Vlas. B'.auw 3,a 4,50; Wit 3,50 per steen. Lijnzaad lager. Koolzaad vast. 32,a 3^, Kanariezaad 32,75 a 34,.per 100 kilo. Karwijzaad 19,a 19,50; oud 20,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 9 a 10 centsi Java-koffie in balen gewone soorten 50 en prima Santos 45 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Aug. 221/16 Oct./Dec. 19V Beucs-noieering. Te Amsterdam had vorige week de Amerik. afdeeling ter Beurze een vast aan- zien. De omzet was niet groot, hoofdzakelijk Steels. Olie- en mijnwaarden lusteloos. Rubbers vast. Culturen zonder zaken. Nat. Staatsfondsen prijshoudend met eenige vraag. Russen lusteloos wegens nederlaag en zijn tof lager koers te koop ook Oosten- rijkers. De nieuwe Duitsche leening zal 5 °/0 rente dragen koers 99 °/0. Wisselkoers Londen f 11,631/2 11,7372. BerlijnHamburg 50,20 50,70. Parijs 42,25 42,75; Zwitser- land 46,10 a 46,60. Ter Neuzen, 30 Aug. 1915.1, Boter per 1/2 K.G. 0,725. Eieren per 26 stuks 1,50. Axel, 28 Aug. h Veilingseieren V. P. N. 6,40 per 100 stuks. Aanvoer 5000 stuks. Hulst, 30 Aug. Veilingseieren V. P. N. 6,80 Jper 100 stuks. Aanvoer 16000 stuks. Rheumatische pijnen vertoonen zich het sterkst bij verandering van het wee'r. Zij worden veroorzaakt door het urinezuur, dat tengevolge van niet beboorlijke werking der nieren, in het lichaam achterbleef en zich kon kristalliseeren in de spieren en gewrichten. Verschietende pijnen, die zich nu eens hier, dan weer daar doen gevoelen, treden op. Wanneer de onzuiverheden zich eenmaal vastgenesteld hebben, is het lichaam door zijn natuurlijke bronnen zelderidn staat om haar te verwijderen en indien aan de nieren geen hulp geboden wordt^ hoopt het urinezuur zich meer en meer op. De pijnen worden ondraaglijk, de patient ban zich ten slotte niet meer bewegen, de ge wrichten worden verwoest, terwijl de handen knobbels gaan vertoonen en misvormd wor den. De ziekte kan zich tot een chronische kwaal ontwikkelen. Het is daarom van belang otn bij het optreden van de eerste pijn in de lerylenen en gewrichten Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Door hun versterkenden invloed op de nieren bewerken zij, dat deze organen hun werk naar behooreu verrichten, en voortdurend en geregeld het urinezuur uit het lichaam afvoeren. Te Ter Neuzen verkrijgbaav bij dewed. A. v. Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rugpyn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. Versehillende soorten TarweGerst en Rogge. Monster en prijs op aanvraag gratis. Zaden op contract kunnen uog worden aangenomen van Rammenas, Rervel, Pieterselie en Rnollenzaad ih soorten, tegen hooge prijzen. Alle mogelijke ir.- lichtingen worden gegeven. G. KLOr Wl jKS, ZAADHANDEL. TER NEUZEN. ZEET IJ DIN GE TV- Van 27 tot en met 29 Aug. SAS VAN GENT. Aangekomen: i.l Van 27 Aug. tot en met 29 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaar- tuigen op- en 15 afgeschutlangs de Middensluizen 67 op- en 82 afgeschut en langs de Westsluizen 1 op-en 3 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Koninginne-verj (tardag,) Zaamslag. Dinsdagavond 67 uur, Ds. G. van Dis, Bidstond, in de Ned. Herv. Kerk. TER NEUZEN Huweiijks-aangiftan. 27 Aug. Arthur Alexander de Ridder, oud 23 j. j.m. en Johanna Adriana Mag- dalena de "Vos, oud 17 j., jd. Geboorten. 22 Aug. Johanna, d. van Ludovicus Franciscus Berkman en van .Tanna Dieleman. 24 Aug. Floor, z. van .Tan de Bruijne en van Catharina Pieternella van de Velde. 25 Aug. Hendrikus Cor- nelis Johannes, z. van Petrus Snoeije en van Femia Amelia Jacobs. 26 Aug. Maria, d. van Pieter van Drongelen en van Janneke Kolijn. 27 Aug. Maria Lucia, d. van Cornelis Jan Michielsen en van Lucia Emilia van Gremberghen. 28 Aug. Suzanna, d. van Johan Marie van der Hooft en van Levina de Kraker. Overlijden. 22 Aug. Frans Pieter Harms, oud 11 m., z. van Reinier en van Maaike Ivrina Dooms. Jan Martinus de Klerk, oud 33 j., echtg. van Janneke Uiddering. 25 Aug. Catharina de Visser, oud 74 j., wed. van Johannes Jacobus Verbrugge. 26 Aug. Maria Montens, oud 69 j., echtg. van (iijsbertus van Nuenen. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 12,50 a 13, Rogge (nieuwe) f 12,a j 13Wintergerst f 14,a f 14,50, Zomergerst 13,50 a f 14, Haver 43,— a 14,'— Erwten 17,a 20, Witteboonen a Bruine boonen a J Duivenboonen 14,a 15, Paardenboonen a Boekweit Liinzaad 25,a 26,Aardappels 2,50 a j '3; Koolzaad per zak van 106 liters 31,a 32, Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks /1,55. Ter weekmarkt waren aangevoerd 51 stuks rund- vee, 31 varkens en 0 schapen, waarvan verkoeht 30 stuks rundvee, 24 varkens. 28 Aug. Nederl. s.s. CORNELIS, 1129 kub. M., van Goole, steenkolen. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Buenos-Ayres. s.s. HELENA van Las Paltnas naar Gulfport. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Ayres. s.s. CORNELIS in lading te Pensacola voor Buenos- Avres.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3