Zaaigranen. GEMENGDE BERICHTEN. Laatste Bsrichten. Handelsberichten. BURGEBLUKEN STAMP Zeppelins boven Engeiand Onweer. De bloemendagen voor Neerlandsch huldigings-comiteit „Koningin Elisabeth Een schildwacht door den blilisem getroffen. Verbod van uitvoer van varkens. Rotterdam, 16 Aug. Beups-noteersnp. Positie der Sioomschep&n oorlogsmateriaal en onder de bezettingstroe- pen. Een kanon van gemiddeld kaliber dat op de vliegtuigen schoot, is door een bom getroffen, een machine-geweer door een bom onklaar gemaakt, een lichterschip in den grond geboord. Onze vliegtuigen zijn ondanks de hevige beschieting ongedeerd teruggekomen. WEENEN, 14 Augustus. (Wolff.) Bij het vergaan van de onderzee-boot U12 schijnt blijkens een bericht van het correspon- dentie-bureau Witlielm ook de moedige gezagvoerder, luit.-ter-zee Lerch (die, naar men weet, indertijd liet admiraalschip Cour- bet had getorpedeerd) te zijn omgekomen. LONDEN, 13 Augustus. (Reuter.) HetPers- bureau maakt bekend, dat twee Zeppelins gisteravond een bezoek aan de Oostkust van Engeiand hebben gebracht en bommen ge- worpen. Yier mannen en twee vrouwen zijn gedood, drie mannen, elf vrouwen en negen iknderen gewond; alien burgers. Een Zeppelin is waarschijnlijk beschadigd. TER NEUZEN, 16 Aug. 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoooste barometerstand 763.0 Christian- sund. Laagste barometerstand 753.9 Neufahr- wasser. Verwachting tot den avond van 17 Aug.: Zwakke tot matige veranderiijke wind zwaar bewolkt met ti.jdelijke opklaring droog behoudens kans op plaatselijke on- weersbuien. Zelfde temperatuur. In de op Donderdag 19 Augustus aanstaande, des voormiddags 10 uur, te houden openbare vergadering van den ge- meenteraad alhier, komen de volgendepunten in behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven der ver- kozen raadsleden, 4. Vaststelling der rekening van bet bestuur der brandweer over 1914. 5. Voorioopige vaststelling pensioens- grondslagen. 6. Wijziging verordening heffing en invordering schoolgelden. 7. Voorstel tot verkoop van grond. 8. Wijziging verordening regelende de jaarwedden van het onderwijzend personeel. 9. Yaststelling suppletoir kohier hoofde- lijken omslag. Vrijdag slaagde te 's Gravenhage voor de akte Fransche taal 1. o. de heer P. M. D van der Peijl van Ter Neuzen. De laatste dagen vielen zware regenbuien gepaard met onweder. Vooral gisteren viel er aanhoudend onweder waar te nemen, wel het ergst in den afgeloopen nacht. Evenwel noch van bier, noch uit de omgeving kwamen ons ongelukken als gevolg van het onweer ter oore. Anders was dit, naar onze correspondent meldt, op Walcheren. Daar was het onweer "vannacht al zeer zwaar. Het hield wel 5 uur achtereen aan. Op verschillende plaatsen in Middelburg en in de omgeving werd schade aangericht. Bij de firma Den Hollander in de Lange Delft te Middelburg ontstond brand, welke met minimaxen in den aanvang werd gestuit. Yoorts werd de lijn van de electrische tram gestoord en verschillende telefoonge- leidingen. Van het gebouw der Rijkskweek- school werd de schoorsteen geslagen, die gedeeltelijk terechtkwam in het huis van den heer Hage. Paarden en koeien in de weide werden doodgeslagen. Het was oprecht noodweer. Zaterdag en Zondag werden alhier de aangekondigde bloemendagen gehouden van het Neaerlandseh comite tot „huldiging van Koningin Elisabeth", ten bate van de nood- lijdenden in Belgie. Een groot aantal paren sierlijk uitge- doschte jonge dames doorkruisten met een voorraad bloempjes de straten. En dat de lieve verkoopsters succes hadden, dat men hen moeilyk ongetroost kon doorzenden, dat bewees het groote aantal dergenen die met bloempjes getooid liepen. Enkele hadden blijkbaar meerdere deputaties der jonge dames met hunne klandizie vereerd en droegen wel een volledig bouquet in het knoopsgat. Naar we vernemen is de opbrengst in de kom der gemeente 299.69 en fr. 22,45. Te Axel was de opbrengst 137 ,351/s benevens 74, 12 irancs. Daar werden 760 bloempjes verkocht. Krachtens de weduwenwet voor de gemeente-ambtenaren 1913 is een pensioen toegekend vau /378 aan de wed. van den heer A. Moerdijk, gemeente-seeretaris, ont- vanger en ambtenaar van den burg, stand te Zuiddorpe. In de heden gehouden openbare terechtzitting van den Raad van beroep voor de ongevallenverzekering werd in zake L. v. E., te Ter Neuzen de beslissing der Rijksverzekeringsbank vernietigd en de premie vastgesteld op 24,93, de intresten op 1,44. De vordering werd ontzegd en de be slissing der Rijksverzekeringsbank bevestigd in zake 0. K., te Hoek, en J. d. B., vrouw van H. M. Niet ontvankelijk verklaard werd het beroep van A. B. te Axel. Tijdens het hevig onweder is de schild wacht Van Ginniken, uit Steenbergen, die op den boulevard te Vlissingen op post stond, door den bliksem getroffen en be- wusteloos te gronde geworpen. De getroflene werd naar het hospitaal vervoerd, waar geconstateerd werd, dat hij ter linkerzijde verlamd was. Naar ver- nomen wordt, was zijn toestand heden be- vredigend. Na den bom-aanslag op Cadzand. De bommenaanslag aan de haven te Cadzand in de onmiddellijke nabijheid der woningen van den sluiswachter en den waterbouwkundigen ambtenaar van de sluis aan de Wielingen, heeft naar aan het N. v. d. D. gemeld wordt op laatstgenoemde zoodanigen indruk gemaakt, dat hij zijn kelder tot slaapkamer heeft ingericbt voor zich en zijn gezin, om veilig te zijn voor nachtelijk bezoek van vliegtuigen, die bij vergissing op Nederlandsck gebied komen en bommen laten vallen. Wanneer men hem toevoegt, dat ziju maatregel toch wel wat voorbarig is en dat de vliegtuigen, door de vergissing ge- waarschuwd, zooiets wel niet meer zullen uithalen, dan krijgt men ten antwoord ,/Knocke ligt heel dichtbij aan de eene zijde van Knocke ligt de haven van Zee- brugge en aan de andere zijde het haventje van Cadzand. In den nacht en bij donkere luchten weten de bestuurders van vlieg- machines daar hoog boven in de lucht ook niet altijd precies waar zij zijn de haven van Cadzand is wel niet zoo groot als die van Zeebrugge, maar 't lijkt toch op iets dergelijks. Men moet zoo'n uitbarsting met al het geweld vlakbij hebben beleefd, om te weten wat het is. In de omliggende dorpen dreunden de woningen en lagen de meuschen te trillen op hun bed. Ik ga voorloopig slapen in mijn kelder. AXEL. Bedankt voor het beroep bij de Ger. Kerk alhier door Ds. H. S. Bouma te Hoogeveen. KO.EWACHT. Zondagnamiddag heerschte hier aan de grens eene groote drukte en levendigheid. De Duitsche bezetting vierde het feest van de inneming van Warscbau en voor die gelegenheid was het militair muziek van Selzaete overgekomen. Alle soldaten waren in groot tenue. Verschillende nationale liederen werden gespeeld, afgewisseld door opgewekte marschen. Daar de muziekuit- voering juist aan de Hollandsche grens geschiedde, was er aan deze zijde van de grens ook veel volk op de been, dat met aandacht naar de schoone muziek luisterde. Uit Amerika is te Rotterdam aange- komen een met een groote party Tarwe geladen stoomsc-hip voor de //American Commission for relief in Belgium" voor de molens in de omstreken van Luik. In 't nauw. Even buiten het dorp Erichem (gem. Buren) was iemand op een hollen boom geklommen en bij ougeluk binnen in den hollen stam gevalleu. Men riep de hulp van een timmerman in, die den gevangene na geruimen tijd bevrijdde, door een groote opening in den boom te maken. Een kordate rnoeder. Vrijdagmorgen viel een 3jarig knaapje van af een vaartuig in het Buiten Singel- gracht te Amsterdam. De rnoeder van het kind sprong te water en wist het knaapje te redden. Ongeluk met een geweer. In het cafe Jagersrust te Schijf, onder Rucphen, is Zaterdag een milicien door een kameraad, die zijn geweer schoonmaakte, in het hoofd getroffen. De man was dadelijk dood. Groote inbraak bij Utrecht. Donderdag is ingebroken in de villa van den heer Van der Werf, aan den Soestdijk schen straatweg te de Bildt. Door een paneel uit de deur te zagen, zijn de inbrekers binnengekomen, hebben de brandkast aan de achterzijde vernield en vervolgens het geld, tot een bedrag van ruim 45.000, er uitgehaald. Door een der inbrekers werd de hoed van den heer v. d. W. bevuild en toen in de brandkast gezet. De ontvreemde bankbiljetten zijn 26 van 1000, 25 van 300, 20 van /200, 12 van 100, 33 van 60, 14 van 40, 54 van 10 voorts 403 gouden tientjes, 80 rijksdaalders, 400 guldens, 10 gouden vijf-guldenstukken, benevens eenige gouden munten. De num- mers der gestolen bankbiljetten zijn onbekend. Door den heer v. d. W. is 10C0 be- looning uitgeloofd voor hen, die inlichtin- gen kunnen geven wie de daders zijn. De politie te de Bildt, alsmede die te Utrecht en elders doen ijverige nosporingen om de daders te ontdekken, doch gister-middag had men nog geen spoor gevonden. Het </U. D" meldt nog eenige bijzonder* heden omtrent deze inbraak. De villa //Klara" geheeten, is gelegen aan de Spoorlaan, bij het station de Bildt. Zooals men begrijpt, is het een afgelegen hoekje. Vooral des avonds is er voor lieden van verdacht allooi een gunstige gelegen heid om hun slag te slaan. De familie v. d. W. was den geheelen dag afwezig geweest, en des nachts half een toen de familie thuis kwam, bemerkte zij al spoedig, dat er tijdens haar afwezigheid ongewenscht bezoek was geweest. De in brekers hadden zich toegang verschaft door het uitzagen van een paneel uit de keuken- deur. Door de keuken en de huiskamer hebben zij de werkkamer van den beer des huizes bereikt, waar zich twee brandkasten bevonden. De grootste en zwaartste bevatte effekten; deze hebben de dieven onaangeroerd gelaten. De kleinere en lichte brandkast bevatte baar geld. Zooals men weet hebben de inbrekers deze geforceerd en den inhoud meegenomen. Toen zij bun buit binnen hadden, hebben zij deze kamer door het raam verlaten. In het raamkozijn waren bloedsporen achtergebleven. Toen de politie, die intusschen was ge- waarschuwd, zich van deze inbraak had op de hoogte gesteld, begaf de inspecteur van politie, de heer van Dulst, zich per auto naar Amsterdam, alwaar dr. van Ledden Hulsebos werd ontboden, die den geheelen dag in de villa met proeven werkzaam was en de verschillende vingerafdrukken foto- grafisch opnam. Zooals we ook reeds meld- den, heeft de politie met een hond getracht de sporen der daders na te gaan. Deze hond is echter afgeleid door een hondje, dat in huis aanwezig was; wel heeft het dier in den tuin en in het prieeltje langdurig gesnuffeld, zoodat het vermoeden is gerezen, dat in dit prieel een zg. uitkijk heeft op post gestaan. De eigenaar was tegen diefstal verzekerd bij den Nederlandschen Lloyd. De politie en de justitie, die natuurlijk hun onderzoek ijverig naar alle zijden voort- zetten, hebben nog geen aanwijzing omtrent de vermoedelijke daders in handen. Paardendieven en smokkelaars. Bij een landbouwer te Venraay werden in den nacht van 2G op 27 Juli twee veulens uit de weide gestolen. De dieven poogden her- haaldelijk met de hulp van anderen deze paarden uit te voeren, doch de grens werd te scherp hewaakt. Eindelijk werden de veulens in een bosch in de nabijheid terug- gevonden. In verband liiermee werden een 5tal per- sonen gearresteerd, terwijl men ook den eigenaar der veulens verdacht niet vreemd aan het geval te zijn, hetgeen niet te ver- wonderen is, daar den laatsten tijd zooveel paarden „gestolen" worden en de eigenaars er toch geen schade bij lijden. Een der verdachten echter viel eindelijk door de mand en bekende met twee an deren, een arbeider uit Venraay en een uit Overloon werkelijk den diefstal gepleegd te hebben, terwijl de beide anderen slechts hulp hadden venleend bij de poging tot uit- voer, doch van den diefslal onkundig waren. Deze laatsten werden op vrije voelen ge steld, terwijl de man, die zijn overkropt gemoed luchtte en de zaak bekende, wist te ontvluchten. De beide anderen zijn naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Een vroolijke historic. Hij heette Dinges, een lid van het Fran sche parlement, en besloot op een kwaden dag, zich als vrijwilliger op te geven. Zijn ervaringen vinden we zoo schrijft de ,,Tel." getrouwelijk weergegeven in het nauwkeurig bijgehoudeh dagboek van een Fransch dragonder-offieier, dat onder den titel: ..La Victoire de Lorraine" bij de Li- brairie Berger-Levrault Le Parijs-Nancy het licht heeft gezien. De schrijver van dit dagboek zal het zelf vertellen „Terwijl we hier in de loopgraaf zitten, wil ik trachten, een hero'isch-komische ge- schiedenis te verhalen, die de moeite waard is om in de annalen van oorlog en parle ment bewaard te blijven. Mijn peleton was op pad, op eenige lion- derden meters van Jean Goujon, afgevaai-- digde en luitenant, toen deze werd gedood. Sedert dien lieb ik het sneuvelen vernomen van Felix Chautemps en van Pierre Leroy- Beaulieu, die zich verzoend hebben in den- zelfden opofferenden strijd. Twin tig ande ren van hun coltega's zijn eervol vernield of gedecoreerd Dr. Reymond, senator, werd in zijn vliegtuig gedood, in volte vlucht... Chevillon, Proust, Nortier, Chaigne alien gesneuveld. Waarlijk, ook de par- lementairen hebben hun plicht vervuld. Maar ik ken er een ik lieb hem aan het front gezien die voor de zooveelste divisie een heerlijk figuur heeft geslagen. Lalen we hem Dinges noemen. Dinges verscheen op de Kamerzitting van den 4den Augustus in Jager-uniform. Er drong met hem een atm,osfeer van frissche jeugd binnen in de wandelgangen, waar zijn collega's waren samengestroomdHet wras zijn daghij was de gevierde man. Den volgenden dag begaf hij zich naar zijn corps. Hij ging regelrecht naar den generaal, die zijn divisie samenstelde en gaf zijn kaartje af. Hij werd dadelijk ontvangen. Mon general, zei hij, ik wil mij ver- binden. De generaal verheugde zich in het goede vQorbeeld. Maar, voegde onze volksvertegenwoor- diger er haastig bij, - fk hen geen twin tig jaar meer. Wees zcr6'*goed mij in uw gene- ralen slaf op te nemen. Het verzoek werd toegestaan. Den volgenden dag stond het in 't rap port: De jager D., die zich vrijwillig heeft verbonden, is als secretaris toegevoegd aan den generalen staf van de zooveelste di visie. Alles liep op rolletjes, zoolang men op een afstand van het front bleef. Dinges deed zijn best. Hij beantwoordde (uit ge- woonte) wel vijftig brieven per dag. Het kostte hem niet de minste moeite. Het ging als van een leien dakje. De divisie vertrok. Den 20sten Augustus was zij in de buurt van Nancy. Dinges straalde van voldoening, dat hij nu „en eam- pagne" was. Hij had een uniform, keuriger dan ooit. De generaal had hem, omdat liij zoo z'n best deed, tot sergeant bevorderd. Ja, 't was waar, zoo'n gezellige boel als in zijn kiesdistrict was 't nu wel niet meer. Daar plachl hij om' 7 uur op te staan; dan ging hij naar zijn bureau, om een paar uur later met eenige kameraden, vroolijke jon- gens, te gaan dejeuneeren. Na het diner ging hij weer slapen in het geriefelijk hotel van zijn kleine stad. 's Zondags ging hij, in uniform, spreken voor zijn kiezers Maar aan het front was dat allemaal an- ders. Men had een nacht geslapen in een koestal. een tweeden langs den weg, den derden in een miserabele schuurNiets te bikkende approviandeeringsdienst werkte nog slecht, was nog niet geheel ge- organiseerdEn met de boeren was ook al geen land te bezeilen. Dinges maakte niet den minsten indruk op hen. Als hij tegen lien zei Verkoop me die kipik ben Lon volksverlegenwoordiger, dan zeiden ze: de kip liever te bewaren voor den winter je kon nooil weten. Hij merkte dus al heel gauw, dat hij een toontje lager moeS't zingen. t Zou zoo niet gaan. Dan had je ook dien weergaschen luite- nant-kolonel, den chef van den generalen staf, die hoe langer hoe meer pra^Ls kreeg en zoo verbazend veeleischend werd. Ser geant Dinges sliep niet meer en at niet meer. Hij zat tot over z'n ooren in de pa- perassen. De secretarissen hadden geen oogenblik rust meer. Hij vooral was de zondebok van den kolonel geworden. Den 22sten Augustus kwam men onver- wachts in aanraking van den vijand. Zonder voorbereiding, zonder overgang, zoo maar, plotseling, regende het liuiveringwekkend- groote granaten op de divisie. Het was een ontzettende bui. De generaal had zijn com mando-post midden in het veld opgesteld, bij het kruispunt van twee wegen. Men lag er heel ongemakkelijk, maar voor den post was het de meest geschikte plek. De kolo nel liet sergeant Dinges geen seconde rust. Telegrammen, renboden, telefonische berich- tener kwam geen eind aan het geloop en het gebel. Er moest geantwoord worden, de brieven moesten in de enveloppen gevou- wen, er moesten orders overgebracht wor den. Dinges werd er stapel van. En die verwensclite granaten bleven maar neerrege- nen, voor hem, achter hem, aan den over- kant, overal. A m b u 1 an ce-ivij 1 u i genzieken- zusters, brancards, gewonden, het was heel somber. Tegen den nacht hield de donderbui op. Sergeant D. had sedert den ochtend niets geiiuttigd. Hij kon niet. De -arine kerel opende juist een eonservenblikje, toen de kolonel hem riep. Daar barstte een nieuw onweer los, dat nog verschrikkelijker was dan dat van ijzer- en-vuur, van zooeven. U bent idioot. U hebt aan den gene raal van het legerkorps een order gezon- den voor een van onze brigades en aan de brigade het rapport voor den generaal. U bent een halve gare, een groot uilskuiken. De generaal weet op dit oogenblik nog niet wat er gebeurd isIk heb er nu m'n buik van vol, begrepen? Ms 't niet anders wordt, kunt u naar de politick terugkeeren, begrepen? Ingerukt. U hebt acht dagen!t Onder dien storm bleef sergeant D. onbe- wegelijk. Hij lachte wTat. Nee, zei hij. En hij schudde kalm het lioofd. Bent u be...? schreeuwde de kolonel hem toe. Maar rustig, zeker van zijn zaak, hernam Dinges Luister 's, kolonel, dat wordt niks tus- schen ons. Wij zullen het samen nooit kun nen vinden. Laat ik 't liever maar dadelijk zeggen: Ik ga heenl Nu dacht de chef van den generalen staf, dat hij zelf gek geworden was. O. wacht 's, u gaat gebruik maken van uw politieke relaties, u wilt van korps ver- anderenGaat u uw gang. Maar intus schen zult u uw straf niet ontloopen. D. glimlachte. - Pardon! Ik ben hier maar als vrijwilli ger. Omdat we't samen niet kunnen vinden, ga ik heen. Begrijpt u? Hij ging heen, terwijl hij z'n schouders eens optrok. De kolonel wilde hem den volgenden dag voor den krijgsraad laten brengen. Maar de generaal vreesde voor 'n onaangename his- torife en liet den rebel bij zich komen,'. Het was juist: Hij had geen enkel contract geteekend. Hij was komen zeggen: Ik wil mij verbinden. En men had hem nergens meer naar gevraagd. Men had zich geen moeite meer gegeven na te zien of alle for- maliteiten vervuld waren, of de verbintenis wel behoorlijk ingeschreven was. Dinges was maar amateur in het leger! Men seinde, men vroeg om inlichtingen. Het was buiten twijfel. De jager Dinges, bevorderd tot sergeant, was gewoon bur ger. Maar hij was sergeant noch jager. Nu hij er dus genoeg van had, zat er niets anders voor hem op dan er van tusschen te gaan. Dat deed hij. Hij nam den eersten ge- wonden-trein. Ik heb hem niet weergezien. Maar wat zal hij 'n mooie geschiedenissen hebben verteld bij de heropening van het parlement en wat zullen zijn collega's hem hebben gefeliciteerd met zijn moed en zijn gouden strepen De uitvoer van varkensvleesch wordt voor het tijdvak van 19 Aug. tot en met 18 Sept. verboden, terwijl in dat tijdvak ook geen consenten voor uitvoer van varkens zullen worden afgegeven. Voor genoemd tijdvak is de prijs bepaald per kilogram slachtgewieht op 80 cent. De volstrekte sluiting der grens voor uitvoer is een maatregel van tijdelijken aard. Zoodra er voldoende aanwijzingen zijn dat er overproductie is van slachtrijpe varkens, zal wederom eeu regeling ingevoerd worden, waarbij een beperkte uitvoer zal worden toegestaan. Verschillende soqrten Tarwe, Gerst en Rogge. Monster en prijs op aanvraag gratis. Zaden op contact kunnen nog worden aangenomen van Rammenas, Kervel, Pieterselie en Knollenzaad in soorten, tegen hooge prijzen. Alle mogelijke in lichtingen worden gegeven. G. KLOUWEKS, ZAADHANDEL. TER NEUZEN. Hulst, 16 Aug. 1915. Middenprijs perlOOKG. Tarwe 14,—- a 14.50, Ropge (nieuwe) /12,a J 13, lYintergerst 14,a 14,5!) Zomergerst 13,a f 13,50, Haver 14,ii 15,Erwten 18a 19, Witieboonen a Bruine boonen f a J Duivenboonen f a f Paardenboonen a Boekweit Lijnzaad f a 20,Aard^ppels 3.a f 3,50. Koolzaad per zak van 106 liters 31,a f 32, Boter per kilo f 1,50. Eieren per 26 stuks 1,40. Ter weekmarkt waren aangevoerd 32.stuks rund- vee, 18 varkens en 0 schapen, waarv^n verkocht 20 stuks rundvee, 15 varkens. f Graanmarkt. Volgens het marktbericht ondergiDg Tarwe vrijwel geen verandering. Rogge zonder handel. Gerst is schaavsch en vaster. Ma'is flauwer zoowel voor loco als aflading. Grutten zonder aanbod. Onge- pelde Rijst tot matige prijzen te koop. Gepelde kalm. Donderdag worden bij de Confteissie voor den Graanhandel te Amsterdam inschrij vingen ingewacht op 6500 tons La Plata Ma'is, stoomende per Waaldijk. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo La Plata 335 Western f 340 Gerst La Plata 258 Calif. 270 Ma'is Amerik. mixed goede 220 afwijkende 188 a 214 Nieuwe La Plata 195 a 197 per 2000 kilo. Haver La Plata 12,75 Amerik. 13,50 a f 15,— per 100 kilo. Heden was ter beurze veiling van 10000 kilo Palmpitteu-meei min of meer beschadigd Meelprijzen onveracderd. Binnenl. Granen. Tarwe 14,50 a 16,—Rogge zonder aanbod: Gerst naar qualiteit 13,75 a 14,50; Haver 13,50 a 14,75 per 100 kilo. Boonen en Erwten naar qua!. 16,— a 22,— per hectol. De regeering stelt de nieuwe Rogge op 8,per hectol. van 70 kilo. Veemarkt. Ruaderprijzen hoog 88 a 105 Ossen 84 a 96 Stieren 82 a 90 Kalveren 105 a 125Schapen 70 a 80Varkens 90 a 98 licht soort 84 a 86 cents per kilo. Melkkoeien f 190 a f 360 Kalfkoeien 200 a 380 Stieren 150 a 310 Vaarzen 160 a f 220 Pinken 90 a 130 Vette kalveren 80 a 110 Gras- kalveren 85 a 60 Fokkalveren 22 a 26 Nuchtere /15 a 20 Biggen /16 a 24 Slachtpaarden 100 a 160 per stuk. Aardappelen. Brielsche kralen 3,50 a 3,75Geldersche 3,50Spuische Eigenheimers 3,25 Zeeuwsche dito 3, a 3,25 Poters 1,75 a 2,Scbool- meesters 3,50 per mud. Boterprijzen in vaten 60 a 63 Stukken van 1/2 kilo 80 cents gemiddeld. Zoetemelksche Kaas 44 a - f 50 per 50 kilo. Leidsche Kaas le kwal. 37 a 39 2e 34 a 36 per 50 kilo. Eieren 6.25 a 6,75 Amersfoort 5,70 a 6,60 Deventer gemiddeld 6,50 per 100 stuks. Lijnzaad lusteloos. Koolzaad vast. 22,a 23, Kanariezaad 31,50 a 32,per 100 kilo. Karwijzaad 18,50 a 19,25oud 20,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per TOO kilo 14,10 en per kan 9 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 50 en beste Santos 44 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Aug. 221/2 TOct./'Dec. 191/*- Vorige week werden te Amsterdam lagere prijzen genoteerd voor Amerik. fondsen. Olie-waarden eh Tabakken stil. Rubbers vast. 5°/0 Staatsschuld 102 percent. Russen beter met x/a a hooger. Prolongate 21/s °/o- Oostenryk laag 561/,. Mexico 16 o/ Wisselkoers: Londen 11,7111,81. Berlijn Hamburg 50,671/2. Parys /42,60—43,10 Zwitserlahd /46,0l> a 46,55. Oostenrijk 36,90 a 37,40. Ter Neuzen, 16 Aug. 1915. Boter per 1I2 K.G. 0,725. Eieren per 26 stuks 1,40. Axel, 14 Aug. Veilingseieren V. P. N. 5,50 per 100 stuks. Aanvoer 5500 stuks. Hulst, 16 Aug. Veilingseieren V. P. N. 5,80 per 100 stuks. Aanvoer 17500 stuks. TER NEUZEN Huwelijks-voltrekkingen. 14 Aug. Pieter Cornells Jansse, oud 38 j., jm. en Anna Suzanna Dolk, oud .28 j., jd. 12 Aug. Jan Smies, oud 21 j-, jm. en Cornelia Scheele, oud 21 j., jd. Christiaan Kop, oud 22 j., jm. en Alida van Gelderen, oud 20'j., jd. Geboorten. 9 Aug. Marie Sophie Alphtmsine, d. van Josephus Constantinus Duellaert en van Ludovica Constancia Van Daele. 12 Aug. Marinus David, z. van Jan Michielsen en van Adriana Bareman. 13 Nov. Willi Willem, z. van Gerrit Willem Piepers en van Jacobje Loek. Petrus Leonardus, z. van keonardus de Wit en van Celina de Waele. 14 Aug. Cornelis Hendricus Johannes, z. van Jan van der Peij 1 en van Maria Apolonia van de Velden. Franciscus Petrus, z. van Desire Pierre Solleveld en van 'Susanna Elisabeth Johanna Pauwels. SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 13 Aug. tot en met 15 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 40 binnenvaar- tuigen op- en 62 afgeschut. en langs de Westsluizen 27 op- en 28 afgeschut. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Buenas Ayres. s.s. HELENA vertrok 13 dezer van Las Palmas naar Gulfport. s s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos Ayres s.s. CORNELIS van St. Vincent naar Pensacola.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3