ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. - --- likmszs No. 6260. Donderdag 12 Augustus 1915. 55e Jaargang. De Ooriog. ABONNEMENT ADVERTENTIEN Telefoosi 25, Dii Blail verschiiat Saanfiag", Woensfeg- en Vrpagavonl nitgezaMerd op Feestdagen, &!j de Firma P. J. VAN DE SANBE ts Ter teen. •aankondigingen van den Provinciaien Stoomijootdiesst op de Wester^ScMde, 81NNENLAND. FEUILLETOU. Per 3 maanden binnen de stad 1.—Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie 1.40, voor Ned.-Indie en Amerika J 1.6a, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter iNeuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0.10. Bij direct© opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde. advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 Hi18* op den dag der uitgave. v van 16 Augustus 1915 tot nadere aau- liondigiug. De winsten bij den uitvoer van vee en landbouwproducten. Blijkens mededeeling in het Nederl. Land- bouwweel^blad heeft het bestuur van het Nederiandsche Landbouw-Oomite aan den Minister van Landbouw, in opdracht van een vergadering met vertegenwoordigers van landbouwvereenigingen, -maatschappijen en -bonden, vtrzocht te wilien bevorderen, dat mededeelingen omtrent te verleenen vergunningen voor uitvoer van paarden, allerlei vee en landbouwproducten zoo tijdig aan de landbouwpers worden verstrekt, dat de landbouwers er even spoedig kennis van kunnen nemen als de handelaren. Mocht dit in enkele gevallen niet mogelijk zijn, dan zou men het zeer op prijs stelien, indien de Minister kan goedvinden van spoed- eischende mededeelingen als hier bedoeld tijdig aan het bestuur vau het Landbouw- Comite te doen kennisgeven, teneinde dit in de gelegenheid te stelien de landbouw- organisaties in te lichten. Wordt gelegenheid tot uitvoer in het vooruitzicht gesteld, dan heeft bijna steeds prijsstijging plaats de landbouwer, onbe- kend met hetgeen in uitzicht gesteld is, verkoopt tegen den gewonen prijs, en komt later tot de ontdekking, dat de extra- winsten uitsluitend door den handel worden genoten, zegt het bestuur voornoemd. Voorts heeft het bestuur van het Ned. Landbouw-Comite den Minister in kennis gesteld met den wenscb, in de samenkom- sten met vertegenwoordigers van landbouw vereenigingen, -maatschappijen en -bonden uitgesproken, dat de maatregelen, die even- tueel genomen mochten worden met be- trekking tot den uitvoer van paarden, zoo tijdig ter kennis van de landbouwers werden gebracbt, dat deze 'ter zake zijn ingelicht voor den aanvang van den a. s. najaars- paardenmarkt. Cacao. De cacao-industrie in ons land verkeert thans, gedeeltelijk, in de moeilijke omstan- digheid, dat Engeland weigert boonen uit te voeren, bestemd voor die fabrikanten, welke onder denzelfden firma-naam ook cacaofabrieken gevestigd bebben in landen, welke thans met Engeland in oorlog zijn. Het eigenaardige van bet geval is nu, dat de Engelsehe afnemers dier cacaofabrieken, op allerlei wijzen op levering aandringen, i waaraan echter geen gevolg kan gegeven j linkervleugel, aan d 1 Dnjestr, na, een pe- 17) Ik kon het niet gelooven, en toen ik de twinlig begon te naderen, waarop de meeste meisjes bij ons huwen, sloeg ik een paar aanzoeken trotsch af. Ik kon niet inzien, dat ik het op een andere hofstee beter zou bebben, dan bij ons. Vader schudde bet hoofd, maar bij bet mij Rich inijn gang gaan. Een jaar later deed een rijke boerenzoon aanzoek om mijn hand, de erfgenaam van Holtermanshof, die als de eerste in den gan- schen omtrek gold, en toen ik dan weder neen zeide, werd vader boos. Hij schold en vroeg wat ik dan eigenlijk wel wilde. Ik moest blij zijn zulk een man te krijgen, en tot Johan Holterman zeide hij, dat hij maar een beetje geduld moest hebben; hij moest maar zoo dikwijls bij ons komen, als hij ■wilde, opdat wij elkander goed zouden lee- ren kennen, en dan zou ik wel toegevent Daar Johan Holterman mij lief had, be- loofde hij te wachten, at moest bet dan ook jaar en dag zijn. Ik dacht er het mijne van, ik had toch geen lust om hem te nemen Wanneer er niet veel werk was, en na het middagmaal het vaatwerk gewasschen en het vee gevoederd was, gingen wij meis jes veelal met ons spinnewiel in de spin kamer. De oogst was binnen, het werk met den tweeden oogst en ihet aardappelen rooien was nog niet begonnen. Op zulk een avond worden, omdat hun eigen regeering weigert de grondstoffen door te laten, welke voor onze fabrieken bestemd zijn. Van de zijde van laatstgenoemden is alle mogelijke zeker- leid aangeboden, dat de uit Engeland ont- vangen boonen niet zullen verzonden worden naar de, in met Engeland vijandige landen gevestigde cacaofabrieken, dock tot nu toe zonder resultaat. (tlbld.) De algemeene ioeaiand. De terugtocht van de Russen uit Polen en het offensief der centralen, dat daarmee in verband staat, ontwikkeli zich, zoo schrijft de „N. R. Crt.", op tamelijk regel- matige wijze. Voor iemand, die een atlas bezit, waarop de grenzen der gouvernementen staan aan- geteelcend, is het gemaklcelijk te zien, waar zich op het oogenblik het Zuidelijk front van de centralen bevindt. Dit toch volgt ongeveer de grens tusschen de gouverne menten Lublin en Siedlce. De centralen zijn nu heel Lublin doorgemarcheerd en bevinden zicli even over de Noordelijke grens van dat gouvernement. De hoofd- marschinrichting van deze Legers is naar het Noorden gericht; maar naarmate de slrijdkrachlen, die stroomafwaarts vanlwan- gorod over den Weichsel ^ijn getrolcken, verder naar het Noord-Oosten oprukken, zal de linkerflank mede naar het Noord- Oosten moeten zwenlcen. Von Woyrsch, die in laatstgenoemde streek oprukt, bevindt zich op een linie, die evenwijdig met den Weichsel en een 20 K.M. ten Oosten van die rivier loopt. Het gevolg hiervan is, dat de Duilschers den heelen spoorweg van Iwangorod naar Praga, de voorstad van Warschau, die zij inmiddels mede hebben bezet, in hun bezit hebben. Belangwekkend is het bericht, dat Nowo Georgiewsk nu ook van de Oostzijde, tus schen Narew en Weichsel is ingesloten. Deze vesting zal dus worden belegerd. Mel ze- lcerheid valt niet te zeggen, of dit in de be- doeling der Russen heeft gelegen, dan wel of hun de gebeurtenissen in deze streken hebben verrast, toen de tijd voor een ont- ruiming in goede orde voorbij was. Of- schoon het laatste niet is uitgesloten, lcun- nen zeer wel de Russen te rade zijn ge- gaan, dat de vesting, wordt zij belegerd, sterk genoeg is om gedurende geruimen lijd een aanmerlceiijk getal troepen bezig te hou- den, die anders (allereerst) voor de vervol- ging zouden zijn gebruikt. Terwijl de Duitschers ook in de streek van Oslrow de Boeg naderen, werd hun opmarsch naar deze rivier verder in het Oosten sterk belemmerd door een tegen- stand van de vesting Lomza. Lomza heeft het echter niet lang kunnen houden. Die spoeaige val zou voor het belangrijlce spoor- wegknooppunt Bialostok gevaarlijk kunnen worden. Op hun uitersten rechtervleugel, tusschen Dwina en Njemen schijnen de Russen aan- merkelijken tegenstand te ontwikkelen. Een poging van de Duitschers om hun actie op den linkervleugel met hun vloot te steu nen, is mislukt. Opmerlcelijk is, dat tegen hun uitersten in de maand Augustus gebeurde het, toen wij met onze spinnewielen naar Tonagels- liof gingen. Wij haalden elkaar meestal eerst af, gingen dan acliter elkaar over den hof naar de spinkamer. Geen van ons had den fotograaf opge merkt, die met zijn toeslel aan het hek stond, en loen opeens een vriendelijke man nenstem riep: „Asjeblieft, dames, blijft een oogenblikje zoo staan", keken wij alien om. Als dame aangesproken te worden, was ons nieuw, en daarom lachten eenigen, maar alien deden hem dit genoegen toch. Nieuws- gierig lceken zij naar den vreemde en daar lieb ik hem voor het eerst gezien. Hij droeg lichte zomerkleeren en een stroohoed met een donker lint op het lok lcige bruine haar, en ik vond, dat hij er zeer mooi en voornaarn uitzag. Toen hij met zijn opname klaar was, bedankte hij vriendelijk. Ik ging naar het hek en begon met hem te praten. Hij liet mij verschei- dehe opnamen zien, die hij gemaakt had van deze omstreken, en dikwijls herkende ik ze en verheugde mij daar dan over. Ik vroeg, of hij mij niet eens het portret zou wilien laten zien, dat hij zooeven van ons had genomen, en hij beloofde het mij. Toen noodigde ik hem uit, den volgenden dag, dan bij ons in de spinkamer te komen. Vader zou daar wel niets tegen hebben, dan waren wij er alien weer en dan zouden eenigen van ons zeker wel een portret van hem koopen. Hij antwoordde beleefd, dat hij aan de dames, die hem zoo terwille waren geweest, gaarne zoo'n portret ten ge- schenke wilde geven. Toen werd ik in huis geroepen, en ik kon hem alleen nog zeg- riode van rust, nu de Oostenrijkers eenige activiteil gaan ontwikkelen. De strijd aan de Dardanellen, welke met die in Polen in eng verband staat, is in een nieuw stadium getreden. Niet bij Krithia en Gaba Tepe meer alleen, maar ook op, haar het schijnt, twee punten van de kust ten Noorden van Gaba Tepe (Ari-Boernoe) hebben zich de bondgenooten vastgezet. Of zij nu een concentrischen opmarsch naar Maidos kunnen beginnen zal de tijd leeren. Een landing in Thracie, aan de Noordzijde an de Golf van Sarros is mislukt. Zij was indirect tegen de steliingen van Boelair ge richt. De vemietiging' van het linieschip Barba- ros Haireddin is voor de Turken een zwaar verlies. Het was wel een oud schip, maar b§hoorde toch nog tot de sterkste sqhepen van de zwakke Turksche vlool. Van En gelsehe zijde hooren wij misscliien nog wel of de vernietiging in de zeeengte dan wel verder in de Zee van Marmara heeft plaats gehad. weraossiittgen in het Oosten. Van de Bessarabische grenzen wordt ge- meld, dat de Russen er verschrikkelijk heb ben huisgehouden. Waar de kozakken ge weest zijn, is geen steen op den anderen gebleven. Huizen en oogst zijn verbrand en de arme uilgeplunderde bevolking vlucht in groolen getale naar de Boekowina. Toch lijden de achtervolgende Duitsch- Oosienrijksehe troepen niet erg onder deze verwoesiing, die trouwens een zeer plaat- selijlc karakter heeft. In den sector van Iwangorod bijvoorbeeld blijkt een groote lioeveelheid groente en meet door de Rus sen te zijn achtergelaten. Radom is er on- aangelasl en de groote fabrieken begon nen er al eenige uren na den intocht der overwinnaars weer te werken. Daarente- gen is Nowo Alexandria een puinhoop. De„ Duitschers hebben overal onmiddel- lijk nieuwe straatwegen aangelegd en wor den tangs deze ruim van voedsel en mine- raalwater voorzien. Het drinkwater in deze streken toch is altijd eenigszins verdacht. De „Roeskoje Slowo" geeft een overzicht van de systematische ontruiming van'tprijs- gegeven terrein, voor den aftocht der Rus sen uil de Bzoera-linie. Alle fabriekmachi- nes werden uit elkaar genomen en al wat van metaal was en ook de drijfriemen wer den naar 't binnenland gezonden. Tegelij- kertijd kregen de boeren bevel den oogst, rijp of onrijp, binnen te halen. Wat niet deugde, werd door bijzondere stamp-machi nes vernietigd. Het overige werd weggezon- den. De boeren mochten voor een maand proviand behouden en verder niets. Zij kre gen naluurlijk schadevergoeding voor het geleden verlies. Toen oogst en machinerieen weg waren. begonnen de spoorwegbeamb- ten heen te gaan. Na hen kwamen degenie- troepen, die alles, dat nog staan gebleven was, vernieligden. Reusachtig was de „li- quidatie" der groote industriestad Zirardow, waar de grootste textielnijverheid van Rus- land gevestigd was. Al de enonne fabrie ken en opslagplaatsen liet men in de lucht vliegen en weldra waren de reusachtige werkplaatsen een vuurzee. Om zich een denkbeeld te vormen over de verwoestingen, daar aangericht, is het voldoende te zeg gen, dat alleen het gebouw der nieuwe spinnerij 2800 groote machines gebruikte. gen, dat hij vast moest komen. Ik had schik in zijn mooie oogen, waarmee hij mij vriendelijk aankeek, en liep weg. In de spinkamer werd over niets gespro- ken dan over den fotograaf, en ik bemerk- te, dat hij aan alien goed was bevallen, Een wist er, dat Hij gisleren in de herberg was aangekomen en reeds ,,de zeven Slee- nen Huizen" bij Fallingsbostel en ook Has- selmans kudde schapen had opgenomen. Ik zeide, dat ik dit alles had gezien en dat hij morgen bij ons zou komen. Dat gaf nu een groot lawaai. Juist zooals ik gedacht had, maakte vader geen bezwaren, hij zei, wanneer zulk een vreemdeling kwam, dien men bijna voor een kunstenaar kan houden, dan moest men hem gastvrij opnemen. Mijn vader is een hooggeacht man, lieve dochter, hij is magistraat in Haiddorf, en zijn woorden maakten mij zoo verheugd, alsof hij mij iets zeer aangenaams had ge- zegd. Hij zeide juist zooals mijn hart mij zeide, dat de jonge fotograaf iets heel bij- zonders was. Des nachts kon ik van vreugde niet sla- pen, steeds zag ik hem achter het hek staan met zijn goedige oogen, wier blik diep in mij doordrong. Het werk ging mij den volgenden morgen vlug van de hand, en het scheen mij toe, alsof ik heelemaal geen voeten had en dat ik kon vliegen. Toen vader hem des namiddags in de kamer bracht, had hij op den dorschvloer reeds verscheidene fotografieen gezien; hij was zeer opgeruimd en zei tot ons: „Dit is mijnheer Emil Liebreich uit Berlijn, en het doet mij genoegen, dat men in andere plaat- Zat Poles* harsteld worden De correspondent van „De Tijd" in Keu- len geeft een beschouwing over de groote gebeurtenissen, die voor Polen aanstaan- de zijn, na den val van de oude lioofdstad. Yolgens hem zou zoowel in Duitschland als in Oostenrijk reeds s-edert het begin van den oorlog het plan hebben bestaan om het zelfslandige Poolsche rijk weer in eere te herstellen. Het oogenblik om deze plarmen ten uitvoer te brengen schijnt thans na den val der oude koningsstad gekomen te zijn en een uitvoerige gedach- tenwisseling heeft daarover plaats tusschen Weenen en Berlijn en de betrokken generate slaven. De correspondent zegt verder: „Met name Duitschland, in vredestijd op het stuk van Polen-bestuur wat hardhan- dig en dus onverslandig, heeft vooral door dezen oorlog ingezien, welk een zegenrijke daad niet enket voor de Polen zelve, maar ook voor Duitschland het herstel zou worden van Polen's zelfstandiglieid onder Duitsch-Oostenrijksch vriendschappelijk toe- zicht. Alle fouten van het verleden zouden daardoor worden goedgemaakt en alle ver- loren of weifelende sympathieen gewonnen. Dit ware nog liet minste deel, veel gropter succes ware de h'erbouw van den Poolschen muur tegen Rusland, de wederoprichting van een bevriende zone, waarvan Duitsch land niet enkel bijzondere voordeelen op handelsgebied en ander gebied door wel- willende verdragen zou genieten, maar dat ook als bliksemafleider van het Russische onweer bij gelegenheid kan dienst doen. Ook het Oostenrijksch eigenbelang eischt een gedachtengang in deze richting tegen het steeds dreigen van den lialf-beschaafden kotos. Tevens voor den Balkan en (na den oorlog allijd!) zelfs voor de Entente zou een oplossing als hierhoven bedoeld, een opiuchting zijn. Een spoedig bezoek, door den Duitschen Iveizer en een hoogen vertegenwoordiger der Donau-monarchie aan Warschau te brengen, zal de inleiding zijn tot een politieke daad, welke met de a.s. wederbijeenkomst van den Duitschen Rijksdag in de tweede helftdezer maand zal samenvaillen." Gedeelten van Duitsch en Oostenrijksch Polen zouden bij het rijk gevoegd worden, dat aldus bijna in vroegeren omvang zou worden hersteld. Alleen de koning zal voorshands ontbreken. Een Poolsche opper- gouverneur met een bestuursraad, waarin ook Duitschers en Oostenrijkers naast Polen zetelen, zal het gezag voeren, zoolang tot het a.s. Yredescongres een definitieven toestand schept. De „Daily Chronicle" wijdt een artikel aan de toekomst van Polen en zegt, dat het niet twijfelachtig is, of Duitschland en Oos tenrijk zullen thans met een proclamatie van het oude koninkrijk Polen voor den dag komen, ten einde de sympathie der Polen te winnen en een bufferstaat tegen Rusland te stichten. Tot den nieuwen staat zouden behooren: Russisch Polen, de Duitsche pro- vincie Posen, aan Duitschland toegewezen in 1815 bij bet tractaat van Weenen, en een groot deel Van Galicie, dat bij hetzelfde tractaat aan Oostenrijk overging. Toekomstige Koning van Polen zou zijn de aarlshertog Karl Stephan, thans opper- bevelliebber der Oostenrijksche vloot. Hij is 55 jaar oud en een neef van den ouden Keizer. Hij is zeer bekend en geliefd bij de Pool- sen ook eens gewaar wordt, dat onze heide geen wildernis is." Het portret, dat hij den vorigen dag gen maakl had, ging van hand tot hand, en Emil sclionk er ons alien een. Onder het mijne had hij gesclireven: „tot een aanden- ken", en daaronder zijn naam, ik stak het dadelijk in den zak. Toen nam hij ons op, zooals wij in het rond bij elkaar zaten, en terwijl hij druk bezig was met het in orde maken van het loestel, zongen wij, wat hem goed scheen te bevallen. Daar hij nog gaarne de stookplaats op den dorschvloer, en de kamer met het weef- gestoelle wilde in beeld brengen, zeide vader, dat hij maar zoo dikwijls terug moest komen, als het hem gelegen kwam. Daarop keken wij elkaar eens aan, en het scheen ons daarbij, alsof wij elkaar hoor- den, en hij zeide mij spoedig, dat hij slechts zou komen om mij weer te zien. Ik kan het niet beschrijven, hoe gelukkig mij dat maakte. Tegenover alle jonge mannen was ik een echte krabbelkat geweest, tegenover Emil Liebreich kwam mij dat niet in de gedaeh- ten. Hij had iets zachts over zich, ietsj ernstigs en bijna treurigs, en toen hij mij vertelde, dat hij geen vader, geen moeder, geen broers of zusters had, werd het mij zoo wee om het hart, dat ik heimelijk van medelijden moest schreien en dacht, ik- zou ten believe van hem wel alles wilien doen. Toen vroeg hij mij zacht, of wij elkaar niet eens alleen konden zien. Ik was dade lijk bereid en zeide, dat ik, wanneer het schemerig werd, achter het tuinhek zou zijn, waar de grond afhelt naar de beek. sehe bevolking, voor welker rechten hij altijd een groote voorstander geweest is. Zijn twee doeliters zijn getrouwd met de prinsen Radziwill en Czartoriski, aanzien- lijke leden der Poolsche aristocratic. Zijn verheffing tot Koning zou een lijdelijke geestdrift bij de Poolsche bevolking leweeg brengen, meent de „Daily Chronicle", maar toch moet men wel begrijpen, dat de sym pathie der bevolking grootendeels aan de zijde van Rusland staat. Van Duitsche overheersching heeft men te veel te lijden gehad, dan dat men op den duur tevreden zou kunnen zijn met een zelfstandig ko ninkrijk onder militair toezicht van Pruisen, waarop het dan toch bij slot van rekening zou uitdraaien. Het blad ziet niet veel heil in de aan- staande politieke daad der centrale mogend- heden. Geen toegang neor gewonden. Uit Gross-Salze schrijft een gewonde sol- daat aan de „Luckauer Kreiszeitung"„Hier in Gross-Salze laat men ons gewonden, al leen wandelen op plaatsen, waar overigens niemand komt, omdat er klachten zijn in- gekomen van personen, dat de gewonden hun lastig zijn. Overal ziet men hier dan ook borden met het opschrift: „Geen toe- gang voor gewonden!" Ik dacht, dat wij nu toch verdiend hadden, dat wij overal mochten loopen. Zoodra ik weer een beetje genezen ben, geef ik mij vrijwillig weer voor het front aan. Daar is het immers beter dan in deze streek. Ik hoop, dat wij, als wij dan weer terugkomen, overal toe- gang zullen hebben." ,De bad-directie van Gross-Salze zal spoe dig omtrent deze ongehoorde beleediging van Duitsche soldaten eene nadere verkla- ring moeten geven", voegt het blad hier- aan toe. Alle mannen tot 50 Jaar opgeroepen. Volgens een telegram, dat de „Humanite" van ae Zwitsersche grens ontvangen heeft, moeten er te Berlijn besprekingen gaande zijn tusschen de regeering en de leiders der politieke partijen, betreffende hel plan van den kanselier, om in de volgende Rijksdag- zitting een wetsontwerp in te dienen, waar- bij machtiging verleend wordt tot het onder de wapenen roepen van alle weerbare man nen tot 50jarigen leeftijd. Indien het wets ontwerp aangenomen wordt, zullen de ge- volgen er van zwaar treffen, maar ermoet geen twijfel over bestaan, zegt de „Humani- te", of het tot wet wordt verheven. Qe tweed@ zoon van Koning Albert van Belgie komt in de volgende semester te Eton op school. In het vorige semester waren daar reeds 22 Belgische jongens. Uit Roemenie. Men seint uit Berlijn aan de H. Crt. „Berlinske Tidende", die het sensatie- bericht bracht, dat Roemenie einde Augustus aan de zijde der Entente ten oorlog zou trekken, krijgt van den Roemeenschen ge- neraal-consul te Kopenhagen de volgende stellige tegenspraak Het door u gemelde bericht over de sluiting van een verdrag tusschen Roemenie en de Entente en over het ingrijpen van Roemenie tegen de cen tralen is een betreurenswaardige mystificatie Des avonds sloop ik weg, en Pluto, onze hond, waarmee hij vriendschap had geslo- ten, liep met mij mee. Daar heeft hij mij voor de eerste maal omhelsd en gekust; zijn liefkoozingen waren zoo teeder en aangenaam, en wij beiden vonden niets vreemds aan die liefkoozingen, het was, alsof het zoo behoorde. Ik had lot nu toe iederen man afgeweerd, nu wilde ik niets anders dan hem omhelzen en mij tegen hem aanvleien. Hij wist zulke lieve woordjes te fluisteren, als ik nog nooit gelioord had. Hoe diep staat mij alles in het hart geschreven. Hij sprak van de voile maan, die als een vlammend Gods- oog op ons neerzag om ons te zegenen, en van de schelmachtig flonkerende ster- retjes, die zich over onze liefde verheugden. Zulke woorden maakten mij, eenvoudig landmeisje, dronken van vreugde, temeer daar ik voelde, dat zij ernstig gemeend wa ren. Niet 6en dag mochten wij nog zonder elkander leven; daar wij zoo veel van elkaar hielden, behoorden wij nu voor eeuwig bij elkaar. Avond aan avond ontmoetten wij elkaar, slenterden langs de beek en ston- den tegen elkander geleund onder de oude wilgen. Zulk een geluk, zooals wij gevoel- den, kan op de wereld nooit weer voor- komen. Ik leefde slechts nog voor deze uren, en toen hij sprak van zijn afreis, die hij niet meer kon uitstellen, kwamen wij beiden tot de overtuiging, dat ik met hem mee moest gaan." (Wordt vervolgd). MW0HK2SBSEWS® TER CO U RANT. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van logement-, kofiie- en bierhuishouders en verdere onder- neraers van voor het publiek toegankelijke bedrijven, dat van af heden ter secretarie der gemeente op de gewone kantooruren GRATIS verkrijgbaar zijn Ter Neuzen, den 10 Augustus 1915. De Burgemeester voornoemd, J. HU1ZINGA. a A^nrmi loctnn t*i iore oon l do I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 1