Nieuwe Oogst: Da Commandant der Kustbatterij van Neuzen, GEMENGDE BERICHTEN. LaatstB Bariciitsn. Bommen geworpen nabij Cadzand. BURGERLIJKEN STAND." ■5 Kan nog geplaatst worden Handelsberichten. .onder bedwang, voor er groote schade was aangericht. WEENEN, 8 Augustus. (Wolff.) Officieel bsricht uit het groote hoofdkwartier Na voorberejding door hevig geschut- vaur hebben sterke vijandelijke strijdkrachten infauterie gisteravond opnieuw een aanval gedaan op den rand van de hooarvlakte van Dobordo in den sector Polozzo-Vermigliano. Ook deze aanval is, evenals alle vorige die tegen den Monte dei Sei Busi waren gericht, volkomen afgeslagen. Voor 't overige zijn in de kuststreek, aan de Karinthische en Tiroolsche grens slechts geschutgevechten geleverd. Eergisteravond en den daarop volgenden nacht is Italiaansche infanterie met twee batterijen over de Forcellina die Montozzo (ten Z. W. van Pejo) naar Tirel doorge- drongen. De gisterochtend door deze troepen beproefde aanval is reeds door ons gesehut en geweervuur verijdeld. De Italia" zijn daarop onder luidt geroep //Eviva Italia" en ,/Abasso Austria" haastig terug- getrokken. TER NEUZEN, 9 Aug. 1915. Het weerbericht van het meteorolo- giach instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 764.8 Munchen. Laagste barometerstand 756.5 Stockholm. Verwachting tot den avond van 10 Aug.: Meest zwakke veranderlijke windzwaar bewolkt, met tijdelijke opklaringen; mogelijk eenige regen met kans op onweer; zelfde temperatuur. Bij den burgemeester alhier werd door tusschenkomst van het departement van buitenlandsche zaken een zilveren beker ontvangen, geschonken door het Britsche gouvernement, om dezen te overhandigen aan Klaas Matroos, kapitein van het stoom- schip /Elisabeth" van A. C. Lensen's ree- derij alhier, in verband met de redding door dat stoomschip van een aantal schepe- lingen der op 10 April in de Noordzee getorpedeerde Engelsche stoomboot ,/Har- palice, waarvan wij destijds breedvoerig melding maakten. De fraaie beker draagt de volgende inscriptie Presented by the British Govern ment to Klaas Matroos, master of the steam ship Elisabeth of Terneuzen, in acknowledge ment of his humanity and kindness to the shipwrecked crew of the British steamship Harpalice of London, which was sunk in the North Sea on the 10 tb April 1915". Gisteren gaf bet Muziekgezelschap „De Yereenigde Werklieden" een concert in den tuin van ,/De Buiten-Societeit". 01- schoon een grijze lucht den geheelen dag met regen gedreigd had, bleef het droog en werd het zelfs een mooie avond. Het was een aangenaam zitje in den tuin. Jammer genoeg, was de opkomst niet groot. De uitvoering van het goedgekozen pro- gramma verdiende meer belangstelling. Naar wij vernemen, is, in antwoord op het door dec heer H. van Cantfort, Consul van Beigie, alhier, namens de in Zeeuwscb-Vlaanderen 0. D. verblijvende Belgen, aan het Belgisch Koningspaar gezonden telegram van gelukwensch, ter gelegenheid van den jaardag van H. M. Koningin Elisabeth, een dankbetuiging ont vangen, waarin H.H. M.M. verklarengetroffen te zijn door de gevoelens van verkleefdheid, waarmede de in het ressort Ter Neuzen vertoevende Belgen zijn bezield. Met ingang van 1 Augustus 1.1. zijn o. m. bevorderd tot kommies 2e klasse, de kommiezen der 3e klasse A. van Baalen te Ter Neuzen en J. Karstanje te Zuiddorpe. Door den Territorialen bevelhebber in Zeeland enz. is eene nieuwe Politie-veror- dening vastgesteld voor de gemeente Clinge, voor wat betreft het gedeelte, gevormd door den Klein-Kieldrechtpolder en den Clingepolder ten Noord-Oosten van den spoorweg. Bij deze verordening wordt het aan ieder verboden, zonder schriftelijke vergunning van den Detachements-commandant te Clinge zich buitenshuis op te houden tusschen 9 uur's avonds en 4 uur's morgens. Stilstaan op den publieken weg is ook verboden, tenzij de te verrichten werkzaamheden zulks vereischen. Samenscholingen met twee of meer personen, ook als dezen zich op 5 meter van elkaar zouden bevinden, vallen eveneens onder het verbod. Alle cafe's enz. moeten gesloten zijn van een uur voor zonsondergang tot twee uur na zonsopgang. De verordening is reeds in werking getreden. Data van opkomst van landstorm- plichtigen. De landstormplichtigen van dejaarklasse 1915 zullen worden opgeroepen om in werkelijken dienst te komen op Dinsdag 24 Augustus 1915 (voor Drenthe op Woens- dag 25 Augustus 1915.) Die van de jaarklassen 1914 en 1913 (personen geboren in 1894 en 1893), welke op 20 Augustus 1915 tot den land- storm komen te behooren, zullen eerst later behoeven op te komen, waarschijnljjk die van de jaarklasse 1914 in het begin van October, en die van dejaarklasse 1913 ruim een maand later. JacJit op waterwild. Door Ged. Staten van Zeeland is met wijziging van het besluit van 2 Juli jL de jacht op waterwild voor de tot dusver ge- slotten gedeelten van Walcheren en Zuid- Beveland geopend op Maandag 23 Augustus met zonsopgang, met dien verstande, dat voor de uitoefening van de jacht met schietge- weer een bijzondere toestemming van den Territorialen Bevelhebber in Zeeland enz. noodig is om te jagen in het gedeelte van Zuid-Beveland ten oosten van een lijn vanaf het stoomgemaal van Kattendijke tot paal 10 aan den zeedijk ten zuiden van Biezelinge alsmede in de volgende polders van Wal cheren den Oranjepolder, den Suzannapol- der, den Houwerpolder, den Glazinapolder, den Wilhelminapolder, den Elisabethpolder, den Niuwerkerkepolder, denjMiddelburgschen polder beoosten den Groeneweg en den Langeweg, het N.O. deel van den Oud St. Joostlandpolder, begrensd door den weg van het Hof het Reigersberg naar den steenen duiker bij den Groeneweg en Rapen- burgpolder, welke toestemming alleen aan Nederlanders, houders van jachtakten zal verleend worden. Voorts zullen in de strook van 5 K.M. langs de Belgische grens de jachtbedrijven, bedoeld in sub f en h van art. 15 der jachtwet geoorlootd zrjn. Jacht op klein wild. De opening der jacht op klein wild is bepaald als volgt a. In de Dames- Anna Mariaen Volckers- polders op Zaterdag 28 Augustus 1915 met zonsopgang met uitzondering van die op hazen en fazanten, waarvan de opening wordt bepaald op Zaterdag 25 September d.a.v. met zonsopgang b. In Zeeuwsch-Ylaanderen, behalve voor een strook van 5 K.M. breedte langs de feelgische grens, waar echter de jachtbe drijven, bedoeld in sub a, b, e en g van art. 15 der jachtwet geoorloofd zullen zijn, op Woensdag 1 September 1915, met zons opgang, met uitzondering van de jacht op fazanten, welke op Vrijdag 1 October d.a.v. met zonsopgang wordt geopend c. In het overige deel der proviDcie op Woensdag 1 .September 1915 met zonsop gang, met uitzondering van de jacht op hazen en fazanten, welke op Vrijdag 1 October 1915 met zonsopgang wordt ge opend. Verder wordt bepaald dat de korte jacht zal geoorloofd zijn dagelijks en de lange jacht op Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, mede op de vier dagen, voorafgaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering van de Zondagen. Voor de jacht met schietgeweer in de gedeelten van Zuid-Beveland en Walcheren, ook genoemd bij de jacht op waterwild, moet dezelfde toestemming van de Terri torialen bevelhebber gevraagd worden als voor de jacht op waterwild. SLUISKIL. Dat er hier spionnenvrees is, getuigt het volgende Deze week liep een Sluiskilsche jongeling op een der dijken buiten Sluiskil te lezen. Dit ziet de landbouwer v. C. Wacht eens dacht deze //dat is zeker een spion". Direct ging hij er op af. Onderweg vroeg hij aan een koewachter of hij niet wist, wat voor een persoon het was, die daar liep te lezen. De jongen antwoordde //dat kan wel een spion wezen", ofschoon hij den jongeling goed kende. De boer dadelijk naar Sluiskil om de politie te verwittigen, dat er een spion in zijne buurt liep. De politie trok per rijwiel er op af om den spion op te speuren. HONTENISSE. 7 Aug. In de heden gehouden zitting van den Gemeenteraad, waarbij 9 van de 11 leden aanwezig waren, werd met 7 stemmen benoemd tot gemeente-secretaris de heer H. F. v. Leeuwen, thans in gelijke betrekking te Stoppeldijk; op den heer H. W. Dalmijn, gemeente-secretaris te Graauw, waren 2 stemmen uitgebracht. KOEWACHT. Zondag n.m. werd hier een spoedeischende vergadering gehouden van den R. K. Boeren- bond voor Zeeuwsch-Vlaanderen 0. D., ten huize van A. v. Hove. Een groot aantal leden waren opgekomen. De voorzitter deelde mede, dat van wege de aankoops- commissie een circulaire was ingekomen dat voor 10 Aug. a.s. opgave moest gedaan worden van hen, die in 1916, kunstmest- stoffen willen betrekken door middel van de regeerings-commissie, zonder wie geen meststoffen te verkrijgen zullen zijn. Ieder deelnemend lid, zal dan kaarten verkrijgen, waarop de benoodigde hoeveelheden moeten worden vermeld. Na 10 Augustus zullen geen opgaven meer worden aanvaard. Veie leden lieten zich inschrijven. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van de af- deeling Nieuw-Namen met verzoek adhaesie te betuigen omtrent een verzoekschrift aan den Minister voor het verkrijgen van chili en de grens-gemeenten en het opheffen van het verbod tot jagen binnen 5 K.M' van de grens. Daar het eerste reeds ver- zochfc is door het Hoofdbestuur van den bond werd dit niet noodig geacht. Aan het tweede werd adhaesie betuigd. De voorzitter geeft lezing van een circu laire van den Minister van Landbouw, waarin deze mededeelt, dat de landbouwers dit jaar de vrije beschikking over hunne rogge zullen behouden, maar waarin hij aanmaant de rogge zoo weinig mogelijk tot veevoeder te gebruiken, maar inplaats daarvan te nemen ma'is, die thans in ge- uoegzame hoeveelheid voorhanden is. Om trent dit laatste wordt door verschillende leden geklaagd omtrent de moeilijkheden, die de grens-gemeenten ondervinden bij aan- koop en vervoer van mais. Landbouwers mogen slechts 50, hoogstens 100 K.G. mais per week vervoereneen hoeveelheid wel genoeg voor kippenvoer, maar niet voor veevoeder. Met algemeene stemmen wordt besloten zich tot den Minister te wenden met het verzoek van grootere hoeveelheden mais van de landbouwers in de grensgemeente toe te staan en te vergemakkelijken en aan de besturen der landbouwvereenigingen adhaesie te vragen voor genoemd adres. Vrijdagnamiddag stond de milicien Tieleman aan de grens alhier op wacht. Eensklaps kreeg hij zin in een appeltje. Hjj beproefde met zijn geweer een der appels uit een nabijzijnden boom te slaan, toen zijn bajonet in aanraking kwam met den electrischen draad. De stroom ging er door, doch de soldaat had gelukkig de tegenwoordigheid van geest het geweer los te laten. De geneesheer Dr. Jens uit Axel, telegrafisch ontboden, verleende de eerste hulp. Daarna werd de gekwetste per automobiel ter verdere verpleging naar Axel vervoerd. Naar wij vernemen is zijn toestand naar omstandigheden gunstig. KIJKUIT. De werkman Blankert, waarvan wij meld- den, dat hij onder het wiel van een geladen boerenwagen geraakte, en daardoor inwendig zwaar werd gekneusd, is aan de gevolgen overledenhij laat eene weduwe na met zes jeugdige kinderen. SINT JANSTEEN. Een persoon van hier, die zich vermoede- lijk met smokkelwaar over de grenzen trachtte te begeven, werd Zondagmorgen te Heikant door een geweerschot in de zjjde getroffen. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Van andere zijde seint men ons, dat de getroffene, zekere C., die zich met olie- smokkelen bezig hield, hedennacht is over leden. WESTDORPE. Bp de Vrijdag gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad werden uit gebracht 216 stemmen, waarvan 3 van onwaarde. De volstrekte meerderheid be- droeg dus 107. Gekozen werd de heer B. R. Plasschaert met 127 stemmen op den heer Ch. L. D'hert waren 86 stemmen uitgebracht. uitoefenende het militair gezag NEUZEN HOEK en ZAAMSLAG, stelt ingevolge art. 29 der Wet van 23 Mei 1899 het navolgende vast Art. 1. De jacht met het geweer binnen de gemeenten Neuzen, Hoek en Zaam- s 1 a g in de grensstrook van 5 K.M. breedte langs de Belgische grens blijft gesloten. Om in die strook te mogen jagen, is mijne bijzondere vergunning noodig. Deze vergunning wordt door mij alleen verleend aan ambtenaren van Rijks- en gemeentepolitie en eventueel andere, naar mijn oordeel, betrouwbare personen, voor zoover zij voorzien zijn van machtigingen, als bedoeld in art. 26 der Jachtwet. Het uitoefenen van het jachtbedrijf als bedoeld in art. 15 der Jachtwet onder de letters a, b, c, f, g en h (zonder geweer) in de strook van 5 K. M. langs de Rijks- grens is geoorloofd. Art. 2. Zij, die in het bezit zijn van eene jachtakte of voorzien zijn van eene ver gunning, als bedoeld in art. 10 der Vogelwet of van eene machtiging als bedoeld in art. 26 der Jachtwet, kunnen hunne inge- leverde jachtgeweren en munitie aan de artilleriekazerne terug ontvangen. Art. 3. Geweren en overgebleven munitie moeten na het sluiten der jacht, of, indien zulks eerder mocht worden bevolen, weder onver- wijld worden ingeleverd. Art. 4. Zij, die eene vergunning hebben ver- kregen als in art. 1 bedoeld, mogen alleen binnen de strook van 5 K.M. jagen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 9 uur voorm. tot 5 uur nam. Neuzen, 9 Augustus 1915. De Kapitein, Commandant der Kustbatterij, (get.) A. D. PUTMAN CRAMER. Den 21sten dezer hoopt G. A. Meijer te Emmen zijn 102den verjaardag te vieren. De man is nog in het bezit van zijn vermogens. Meijer heeft een zeer arbeid- zaam leven achter den rug. N. v. d. D. In aansluiting met Amsterdam werd 1.1. Zondag te Rotterdam vanwege het Neerl. Huldigings-Comiteit Koningin Elisa beth een bloemendag gehouden. Door de opening van het cafe- restaurant is een begin gemaakt van de badplaats Hoek van Holland en Rotterdam aan zee. Op 1 Aug. 1.1. is de heer Joh. Snel- leman afgetreden als directeur van het Rotterd. museum voor Land en Volken- kunde en het Maritiem Museum. Den meevaller. De gemeente-rekening van Rotterdam levert voor 1914 een batig saldo op van ruim 1 millioen op den gewonen dienst. De buitengewone ontvangsten waren ruim 34 millioen en daarentegen de buitengewone uitgaven bijna 44 millioen gulden. Groot bedrog. Door de Rotterd. politie is aangehouden de koopman S. aldaar wegens het leveren van 20 vaatjes margarine, die bij opening zand en krullen bevatten met een laagje margarine. Op reis. Omreden in het reis-seizoen en den vacantie-tijd het buitenland nagenoeg ge sloten is. zijn enkele provincie-plaatsen als Arnhem, Nijmegen, Hilversum, Baarn en Zeist druk bezocht. Velen maken in deze mooie Nederlandsche oorden een bekoorlijk uitstapj?. Men meidt ons dat uit het Belgisc.be interneeringskamp bij Soesterberg een lOOtal mijnwerkers naar Limburg zip vertrokken. De commissie onder bescherming van den Belgischen gezant om de geiuterneerde ambachtslieden te ondersteunen, is onver- poosd werkzaam. Er vijn circa 20000 leerlinger, die de cursussen in allerlei ambachten geregeld volgen. Deze leerlin- gen worden onderwezen door circa 450 onderwijzers, eveneens ge'iaterneerd. De timmerlieden welke aan het werk worden gezet om bouten, uit elkaar neem- bare huizen te doen maken, welke nu reeds dienst kunnen doen voor de veie vrouwen en kinderen, die in den omtrek der kampen zijn gehuisvest dikwijls op armoedige schaal. De commissie is in overleg om tijdelijk een stuk Rijksdomeinsgrond in gebruik te krijgen, waar de houten huizen zullen worden opge- slagen en tot woning kunnen dienen met groote gemeenschappelijke keukens in dit houten dorpje. Voor de geinterneerden zal in Aug. in den Haag een Tentoonstelling worden ge houden. L.l. Zondag gaf het Belg. Fanfarencorps in Soesterberg een concert ten bate van het Nederl. Steuncomite dat 75 opbracht. Over 3 weken wordt het herhaald. In den afgeloopen nacht werden veie inwoners alhier en in de omgeving wakker van een geweldig en aanhoudend kanonvuur uit westelijke richting, dat de ramen der huizen deed trillen. Nog erger werden de bewoners van Cadzand te 10 minuten na middernacht opgeschrikt, door een hevige ontploffing, in de onmiddellijke nabijheid. Er was uit een vliegtuig een bom ge worpen naar eene in dienst onzer marine zijnde sleepboot. Het springen dier bom, veroorzaakte het geluid der ontploffing. Eenige minuten nadien klonk een tweede ontploffing. Zij werd veroorzaakt door een bom die geworpen werd op de woning van den sluismeester der Wielingersluis, nabij de haven. Deze bom is zeer vermoedelijk ontploft, voordat zij den grond bereikte. In de nabijheid sprongen de ruiten van veie vensters, die der woning van den sluis meester bijna alle. Een scherf der bom drong door de deur van de loods der daar gestationneerde reddingboot en trof ook de romp dier boot. De sluismeester werd door een scherf der bom in den rug gewond. Nog enkele oogenblikken later ontploften een 50 M. verder twee bommen, die in het strand neerkwamen en daar gaten sloegen. Het mag, gezien de richting waaruit het vliegtuig, waaruit de bommen geworpen werden, kwam, een geluk heeten, dat de bommen niet enkele minuten eerder waren geworpen, daar ze dan hoogstwaarschijnlijk in de kom van het dorp zouden neergekomen zijn. Nu liep alles behalve de vermelde verwonding van den sluismeester, zonder persooniijke ongelukken af. Het vliegtuig waaruit de bommen werden geworpen, kwam uit zuidelijke richting en keerde na het werpen der bommen weer in zuidelijke richting terug. Het vloog op zeer groote hoogte, en de nationaliteit was niet vast te stellen. Zoodra het vliegtuig echter over Belgisch gebied vloog, opende de Duitsche bezetting te Knocke er een hevig vuur op, terwijl de stralen van zoeklichten naar kon waargenomen worden nog zeer geruimen tijd het uitspansel verlichtten. Het kanonvuur, dat hier nog in den vroegen morgen waarneembaar was, had reeds het vermoeden doen rijzen, dat aan de kust op vliegmachines geschoten werd. Onze Haagsche correspondent seint ons nog, dat ook heden morgen bij den mari- nestaf bericht van het gebeurde was inge komen, onder mededeeling. dat geen per sooniijke ongelukken hadden plaats gehad. Mr. L. H. W. Begout. De heer Mr. L. H. W. Regout buiten- gewoon gezant en gevolmachtigd Minister in tijdelijk en bijzondere zending bij den Pauselijken Stoel, is heden namiddag te 4,15 van Maastricht naar Rome vertrokken, alwaar hij einde dezer week denkt aan te komen. De heer Mr. Regout reist heden- avond tot Keulen. Den Turksch linieschip in den grond geboord. KONSTANTINOPEL, 9 Aug. (Officieel). Hedenochtend is het Turksch linieschip Barbaross Hairedin, groot 10.060 ton, door een vijandelijke duikboot getorpedeerd. Een groot deel van de bemanning is gered. 2BladkoolBoerenkoolKervel, PieterselieSeldery, Iiammenas, 63 Rapen, in diverse soorten. verkrijgbaar aan zeer biilijken prijs en WliC&EM voor Groen- bemesting, enz. G. KLOUWERS, ZAADHANDEL. TER NEUZEN. Hulst, 9 Aug. 1915. Rotterdam, 9 Aug. Graanmarkt. Tarwe is prijshoudend met weinig zaken. Monsters nieuwe Inl. Tarwe zijn reeds vertoond. De kwaliteit en zwaarte vallen niet bijzonder mede. Rogge onver- anderd en niet lager. Gerst vast. De kwaliteit van den nieuwen oogst is nogal bevredigend. Mais vast, met goeden koop- lust en zoowel in loco alsmede stoomend en op afdaling hooger betaald. Gepelde Rijst en grutten vast. Namens de regeering werden heden alhier geveild circa 3000 ton Amerik. Mixed Mais min of meer afwijkende soort en op Woensdag La Plata Mais. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo La Plata 335 Gerst La Plata 265 Bahia 251 Mais Amerik. mixed 215 a 220 Afwijkende 188 a 210 La Plata f 200 nieuwe 208 per 2000 kilo. Boekweit zonder aanbod. Haver La Plata 12,80 Amerik. f 14,50 per 100 kilo. Meel. Tarwebloem 20,75. Tarwemeel 17,50 a 18,50 per 100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe 15,a 16,25Rogge zonder aanbodGerst naar qualiteit f 13,50 a 14,50 Haver 14,50 per 100 kilo. Boonen en Erwten naar qual. f 15,a 22,per hectol. Veemarkt. Runderprijzen 88 a 100 Ossen 84 a 98 Stieren 80 a 92 Kalveren 100 a 120Schapen 68 a 78Varkens 90 a 98 licht soort 80 a 84 cents per kilo. Melkkoeien f 180 a f 325 Kalfkoeien 195 a 375 Stieren 150 a 300 Vaarzen f 170 a f 2%0 Pinken 90 a 130 Vette kalveren 75 a 100 Gras- kalveren f 35 a f 60 Fokkalveren f 18 a 28 Nuchtere /16 a 20 Biggen 15 a 22 Slachtpaarden 100 a 165 per stuk. Aardappelen. Brielsche kralen 4, Geldersche 3,50 Zeeuwsche Eigen- heimers 3,20 a j 3,80 Scboolmeesters 3,50 a 4,Poters f 2,25 per mud. Boterprijzen in vaten 60 a 63 Stukken van 1/2 kilo 80 cents gemiddeld. Zoetemelksche Kaas 45 a 50 per 50 kilo. Leidsche Kaas le kwal. 37 a 39 2e 31 a 36 per 50 kilo. Eieren 6,25 a 6,75 Amersfoort 6,45 a 7,— Deventer 6,25 a 7, per 100 stuks. Vlas. Geen aanvoer. Ljjnzaad. Wederom hooger met weinig kooplust. Koolzaad 32,50 a 33,50. Stil en vast. Kanariezaad 29,50 a f 30,50 per 100 kilo. Karwijzaad 18,75 a 20,oud 20,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo f 14,10 en per kan 9 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 50 en prima Santos 44 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Aug. 227/8 Oct./Dec. 191/*- Beurs-noteering. Ter Amsterdamschen Beurze waren ver- leden week onze Nationale fondsen in betere conditie. Russen voor de meeste soorten 1/2 percent lager. Oostenrijk kronen rente met weinig zaken en laag. Rubberwaardeu iets beter. Tabakken en scheepvaarl-aan- deelen stil. Culturen en Petroleum even eens. Amerikanen willig. Geld 21/2 a 3 °/0. Wisselkoers: Londen 11,7311,83. BerlijnHamburg 50,071/250,571/2- Parijs 43,171/2 43,67x/2 "Zwitserland 45,97i/2 h f 46,47V,. Ter Neuzen, 9 Aug. 1915. Boter per J/2 K.G. 0,72°. Eieren per 26 stuks 1,40. Axel, 7 Aug. Veilingseieren V. P. N. 6,per 100 stuks. Aanvoer 6000 stuks. Hulst, 9 Aug. Veilingseieren V. P. N. 5,90 per 100 stuks. Aanvoer 19000 stuks. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 6 Aug. tot en met 8 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 34 binnenvaar- tuigen op- en 43 afgeschuten doorde West- sluizen 48 op en 40 afgeschut. Positie der Stoomschepen. TER NEUZEN Huwelijks-voltrekkingen. 4 Aug. Jacobus Gijs- brecht Jan Schoonakker, oud 38 j., jm. en Johanna Hendrika Yillee, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Aug. Pieter Adriaan, z. van Cor- nelis de Ridder en van Adriana Deij. 5 Aug. Maria Johanna Sophie, d. van Cornelia Corneta Jansen. Overlijden. 2 Aug. Esther de Koeijer, oud 79 j., wed. uit het eerste huwelijk van Louis Oppeneer en uit het tweede of laatste huwelijk van Gerard Meeusen. Cornelia Adriana Deij, oud 36 j., echtg. van Pieter van den Hout. Pieter Riemens, oud 39 j., echtg. van Cornelia Suzanna de Ridder. 4 Aug. Cyta Snap, oud 2 j., ch. van Gerard en van Teuntje Adriana van der Klooster. 5 Aug. Maria Magdalena de Bruijn, oud 4 w.. d. van Josephus Theodorus en van Jo- sephina Maria Baert. 6 Aug. Geertruijda van Fraijenhove, oud 85 j., wed. van Jannis den Decker. 7 Aug. Elisabeth Loof, oud 57 j., echtg. van Jacobus de Doelder. Petrus van Houdt, oud 35 j., echtg. van Louise Catharina de Roos. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 13,a 14, Rogge 13,a /13 50; Wintergerst /13,75 a/ 14, Zomergerst /13,a 13,50, Haver 14,50 a 15, Erwten /18,a 18,50, Witteboonen a Bruine boonen a J Duiven- boonen a Paardenboonen a Boekweit Lijnzaad a Aardappeis 3,50 a 4, Koolzaad per zak van 106 liters 30,a 32, Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,40. Ter weekmarkt waren aangevoerd 47 stuks rund- vee, 32 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 30 stuks rundvee, 24 varkens. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Buenos Ayres. s.s. HELENA in lossing te Las Palinas. s.s. MAGDALENA vertrekt heden van Rotterdam naar Buenos Ayres. s.s. CORNELIS vertrekt heden van St. Vincent naar Pensacola.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3