Nieuwe Oogst: Laatsts Berichten. ■5 Kan nog geplaatst worden Hoogwatergetfj te Ter Neozeo Handelsberichten. GEMENGDE BERICHTEN. BURGERL8JKEM STAND. Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Moord. Auto-ongevallen. Een opgeivonden landiveerman. Nieuwe uitvindingen van Edison. YOOR BELANGHEBBENDEN. Bladkool, Boevenkool, Kervel, Pieterselie, Seldery, liaiunienas, a'Eapeil, in diverse soorten. DAGEN. Hulst, 2 Aug. 1915. Rotterdam, 3 Aug. Beurs-noteering. 48,37VS. Ter Neuzen, 2 Aug. 1915. Positie der Stoomschepen. Van sommige stoffen is de productie .zoodanig ingekrompen, dat de landeu van voortbrenging slechts hunne eigen beboefte kunnen dekken. Voorts hebben meerdere oorlogvoerende landen den uitvoer van kunstmeststoffen verboden en het is zeer waarsehijnlyk dat zij dezen uitvoer ook in het vervolg niet zullen toestaan. Wij zullen alleen dan kunstmest in be- hoorlijke hoeveelheden kunnen krijgen indien wij werkelijk goede waarborgen geven dat het aangevoerde voor den landbouw noodig is en door den landbouwer, (met welken titel de Kunstmest-Commissie ook tuiubouwers en andere grondgebruikers aanduidt), op zijne gronden wordtuitgezaaid slechts in dat geval is er zekerheid dat het niet meer uitgevoerd kan worden. De Kustmest-Commissie kan die zekerheid alleen geven, wanneer de landbouwers er mede zorg voor dragen, dat geen kunstmest naar het buitenland wordt verzonden, zoo lang de uitvoer verboden is en niet voor andere doeleinden wordt verbruikt. Van deze voorwaarden kan de Commissie niet afwijken. De Commissie is voornemens bij de ver deeling der kunstmeststoffen gebruik te maken van de bemiddeling van de handelaren teneinde deze in de gelegenbeid te stellen hunne zaken zooveel mogelijk op degewone wijze voort te zetten. De Commissie zal daartoe de prijzen der artikelen zoowel voor handelaars als voor verbruikers moeten vaststellen. Aangezien de zekerheid moet worden gegeven, dat de kunstmest door de land bouwers als meststof op hun land zal worden gebruikt, kan aan de handelaren niet worden toegestaan voorraden te houden De landbouwers zullen schriftelijk hunne bestellingen moeten opgeven aan de gewone handelarenin deze bestellingen wordt tevens een verklaring opgenomen, dat het artikel bestemd is om op het land te worden uitgezaaid en dat het niet na den gebruikelijken tijd van uitstrooiing in voorraad zal worden gehouden. Er moet nog eene andere moeilijkheid worden overwonnen en wel deze, dat de •Commissie moet zorg dragen, dat de aan gevoerde meststoffen ook werkelijk door de landbouwers worden in ontvangst genomen en betaald. Als waarborg voor de nakoming van deze en andere verplichtingen verlangt de Com missie van de landbouwers eene zakelijke •zekerheid. Bedoelde zekerheid kan worden gegeven in geld of in een bankgarantie en blijft verbonden totdat ten genoege der Commissie gebleken zal zijn dat de af- geleverde artikelen werkelijk zijn uitgestrooid. Voordat tot levering wordt overgegaan, moet de volledige betaling van de af te leveren hoeveelheid geschieden. Bet blijkt uit het bovenstaande, dat er aan het verkrijgen van kunstmest veel bezwaren verbonden zijn, doch de Com missie vertrouwt op de medewerking der landbouwers, zonder welke het niet mogelijk zal zijn het gewenschte resultaat te bereiken. De Commissie noodigt hen uit om, zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk voor 1 September, hunne bestellingen schriftelijk op te geven. Daartoe worden binnenkort door de Com missie formulier-contracten verspreid, met daarbij behoorende bestelkaarten (voor elke £oort kunstmest van andere kleur), die, na iuvulling en onderteekening door de land bouwers, als volgt moeten worden verzonden de contracten door alle landbouwers aan de Kunstmest-Commissie te's Gravenhage en de bestelkaarten door iederen land bouwer aan zijnen gewonen leverancier. De Commissie geeft later door tusschen- komst van den haudel telkenmale bericht, wanneer tot geheele of gedeeltelijke afleve- ring van het bestelde kan worden overgegaan. Het is het voornemen der Commissie om niet meer kunstmest naar Nederland te laten komen dan de bestellingen bedragen. Bestellingen, die na 1 September worden ingezonden, zullen niet voor uitvoering in •aanmerking kunnen komen, zoolang de voor dien datum binnengekomen bestellingen niet ten voile kunnen worden uitgevoerd. Voor zoover thans te beoordeelen, zullen kalizouten iets duurder, zwavelzure ammo- niak, superfosfaat en vooral chilisalpeter aanzienlijk duurder zijn dan in andere jaren. Thomasslakkenmeel zal waarsehynlijk slechts in geringe hoeveelheden beschikbaar komen. Chilisalpeter zal hoogstwaarschijnlijk bij den boer geleverd minstens f 18,per 100 Kg. kosten, zwavelzure ammoniak zeker niet minder dan 24,amoniaksuper ongeveer 13,80 en superfosfaat minstens 5,50, basis 14 °/0. Vrijdag is te Goes, onder voorzilterschap van den heer J. H. O. Dominicus, de alge- meene vergadering gehouden van de maat schappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, waaromtrent het „Alg. Hbl." melidt: De voorzitter riep alien, voornamelijk het dagelijksch bestuur van Goes, een hartelijk welkom toe en wees er op hoe de wereld- oorlog zeer vele groote plannen, o.a. de groote landbouwtentoonstelling in 1914, in de war had gestuurd. Dank werd gebracht aan alien, die zich daarvoor moeite getroost hadden, in het bijzonder aan den Rijksland- bouwleeraar, den heer I. G. J. Kakabeeke. De oorlog heeft aangetoond van hoe groot belang de landbouw voor de bevolking is. De Regeering sloeg den juisten weg in bij vele te nemen maatregelen en al hebben de landbouwers niet in liet hoekje gezeten waar de meeste slagen vielen, toch zijn de han delaren met de genomen maatregelen zeer dikwijls het beste gebaat geweest. De Re geering verdient slechts lof en dankbare waardeering voor het groote werk, dat zij op zich nam. Spreker memoreerde het overlijden van de heeren J. J. v. Weel, oud-bestuurslid der maatscliappij, en Stern, voorzitter der afdee- ilng Oostburg. Het eerelidmaatsehap der maatschappij werd reeds toegekend aan de heeren Lohnis, Van der Hoek en Van de Sande. Het ledental daalde van 3398 tot 3307. De landbouw-cursussen werden met succes voortgezet. De zomerkeuringen van merries hadden plaats. Geen uitslag kon echter nog ver- meld worden, daar de keuring te Kruiningen moest worden uitgesteld. De oogst was gunslig en ook de verwach- tingen van den oogst te velde zijn goed. Voor vee en paarden werden meermalen goede prijzen gemaakt, terwijl mond- en klauwzeer sporadisch voorkwam. De secretaris der maatschappij, de heer Vorsterman van Oyen, deed vervolgens ver- schillende mededeelingen aangaande de paar- denfokkerij, premiekeuringen, uitvoer van paarden, aankoop van wol door de regee- ringscommissie, bestrijding van mond- en klauwzeer, regeeringsmaatregelen voor den a.s. oogst en verkoop van kunstmeststoffen. Eerstdaags zal de opening van de grens' weer plaats hebben voor veulens van 1V2-j - ruins. De Regeering is er op gewezen, dat de prijs voor de Zeeuwsche wol op 11.10 per K.G. was gesteld, die voor de Holland- sche op 1.601.70 per K.G. Dit ver- scliil kan hoogstens 0.30 per K.G. bedra gen en men heeft de Regeering dan ook aan getoond, dat ffe Zeeuwsche schapenhouders thans voor 30.000 worden benadeeld. Ant- woord hierop is nog niet ontvangen. Wel is de weigering bekrach-tigd aan eene Goesche firma, die jaarlijks 10.000 schapen uitvoert, dit jaar weer te doen, waarmede de scha penhouders op Zeeland allerminst gebaat zijn. Nog werd besproken het verbod om 5 K.M. van de grens te jagen. Daardoor on- dervindt men daar ^grooten last van het wild. Bij de Regeering is aangedrongen om deze 5 K.M. in een kleiner getal te veran- deren. Antwoord daarop werd nog niet ontvan gen. De Maatschappij had een verzoek van de afd. Axel gesteund om den uitvoer van vroege aardappels, speciaal Eigenheimers, niet te verbieden. Omtrent de muisjes is toezegging gekregen, waarschijnlijk zullen de Eigenheimers nog volgen. De directeur van het Rijks Landbouw Proefstation te Goes, de heer De Rijke de Wilde, waarschuwde er vervolgens tegen, kunstmeststoffen te betrekken van den Rot- terdamschen kunstmesthandel, (agenten de heeren De Rood en Klein en gevestigd Open Rijsttuin 4B), daar de praktijk geleerd heeft, dat men hier bedrogen wordt. Aan hetzelf- de adres is de firma Klein en Abrahamson gevestigd, welke evenmin vertrouwen ver dient. Wenschelijk achtte spreker het, dat er bij de Regeering op werd aangedrongen, art. 330 van het Wetboek van Strafrecht uit te breiden ten opzichte van andere artikelen, voornamelijk veevoeder en kunstmeststoffen. De heer Jlir. Van Vredenburgh uit Tholen besprak vervolgens de tegenstrijdtge voor- schriften inzake de roggequaestie gegeven. Besloten werd, dat de Z. L. M. zich in deze tot Ged. Staten zal wenden. De heer I. G. J. Kakebeeke besprak daar- na de werkzaamheid van het provinciaal be- middelingsbureau, waarvan het groote nut hoofdzakelijk bij het regelen der landbouw- verloven is gebleken. Gemiddeld werden 2033 verloven gegeven met een duur van 12 dagen. Het bureau gaf tevens tal van adviezen en verleende zijn bemiddeling bij het verschaffen van arbeidskrachten. De rekening der maatschappij werd goed- gekeurd op f 22.438,541/2 in ontvangslen, 21.978,55 in uitgaaf, dus met een batig slot van 459,991/2. Hiervan gaat /380,96i/2 af, zoodat een batig slot blijft van J 79,03. Door den heer Lindenbergh werd medege- deeld, dat de commissie, welke met notaris- sen over de hooge onkosten bij verkoopingen had onderhandeld, bevredigende resultaten bereikte. De regeling, in te gaan als de tijden weer normaal zijn, is de volgende: van J 15.000 en minder 8 o/0 onkosten, van f 15.000—30.000 7i/2 0/0, van f 30.000—45.000 7 o/0, van 45.000 —65.000 61/2 0/0, van 65.000—90.000 6 0/0 en daarboven 5i/2 °/o. Met applaus werd deze nieuwe voor de landbouwers gunstige regeling begroet. De rijkszuivelconsulent voor Zeeland, de heer Zwagerman, hield vervolgens een rede in het belang van de varkensfokkerij en drong er op aan er naar te streven een, type te verkrijgen, waarvoor men van het veredelde Vlaamsche landvarken zal moeten uitgaan. Een provinciaal stamboek zal moe ten worden aangelegd. Vervolgens bespraken de heeren Vorster man van Oyen en Koster de bedrijfsadmi- nislratie voor den landbouwer, in verba 11 d met de inkomstenbelasting. De laatste be- pleitle daarbij uitvoerig de oprichting van een algemeen Zeeuwscli bureau voor boek- houding, waarvan hij desgewenscht zelf de leiding op zich wilde nemen. Nadat de heer Zonnevijlle erop had aan gedrongen een andere regeling te treffen tot het bepalen en aan het rijk opgeven van de verbouwde hoeveelheid aardappelen en te vens op vrijliandel had aangedrongen, waar- over zich een levendige discussie ontspon, dankte de burgemeester van Goes voor de hartelijke waardeering der gemeente en voor de qan het dagelijksch bestuur gezonden in- vitatie en sloot de heer Dominicus, met een woord van dank aan alien, deze vergade ring. Aardappel-prijzen. De Berliner Lokalanzeiger" schrijft In den laatsten tijd zijn belangrijke voor raden nieuwe aardappelen, die uit Nederland waren iugevoerd, op de Berlynsche markt met verlies Verkocht. De groothandelaars hebben 12 tot 13 Mark voor den centenaar betaald en hebben gemiddeld slechts van 9 tot 10 Mark daarvoor gekregen. De groothandelaars doen thans nu de prijzen, in Nederland veel lager geworden zijn, hun best om het verloren geld terug te winnen, maar ook te Berlijn worden de prijzen steeds lager. De prijs in den Berlijnschen groot- handel bedroeg Maandag voor muisjes 9 tot 9,5 Mark. Keizerskronen 8 tot 9 Mark, j Maagdenburger blauwen 9 tot 10 Mark, Hollanders 8 tot 8,5 Mark, Belgen van 7 tot 8 Mark. Ook in den kleinhandel begint meD de daling reeds te merken. Zaterdag en Zondag kostte het pond elf pfennig, Maandag reeds bier en daar 10 pfennig. De prijzen zullen nog meer dalen, daar de toevoer steeds toeneemt. De regen is nog juist bijtijds gekomen voor de aardappelen. Een afschuwelijke moord heeft Zaterdag, naar het Hbl. meldt, te Amsterdam plaats gehad. Op de 3e verdieping van het per- ceel le Nassaustraat 12 woonde de 51jarige weduwe Weinreicb, geboren Mosheuvel, met haar ongeveer lOjarig zoontje. De weduwe verdiende haar brood met het houden van commensaals, van wie een viertal bij haar in huis woonden. Om hun slaap- gelegenheid te geven was zelfs een gedeelte van den zolder als slaapkamer ingericht. Op die slaapkamer heeft het misdrijf plaats gehad. Omstreeks 4 uur gistermiddag is daar het ontzielde lichaam van de weduwe gevonden, geworgd, met het hoofd onder een stoel liggende. De vrouw is blijkbaar overvallen toen zij bezig was het bed van haar commensaals op te maken. Gedeelte- lijk afgehaald lag het beddegoed nog op het ledikant. Onmiddellijk na het bekend worden van het misdrijf werd een uitvoerig onderzoek ingesield. Het bleek, dat juffrouw Weinrich den geheelen dag niet was gezien. Haar zoontje was echter uit logeeren, zoodat het den buren, eveneens kamerverhuursters, niet was opgevallen, dat het boven zoo stil bleef, Juffrouw Kemper, de bewoonster van de 2de verdieping, meent wel omstreeks 8 uur 's morgens een gerochel gehoord te hebben, doch heeft daarop toen geen acht geslagen. Omstreeks 11 uur kwam de boterman, die boter bracht. Deze werd aangenomen door den commensaal Briddel, een man van ongeveer 50 jaar. Tegen den botermar, zeide hij, dat juffrouw Weinreich niet thuis was. Briddel bleek echter eenigszins van streek, want in zijn verbouwereerdheid liep hij met den boterpot bij juffrouw Kemper binnen. Eenige oogenblikken later kwam de schilleman, Ook tegen hem zeide Briddel, dat de bewoonster afwezig was. Intusschen hoorde juffrouw Kemper den man voort- durend been en weer loopen. Weder ging een poosje voorbij, toen Briddel naar be- neden kwam bij juffrouw Kemper. iyOch", dus verzocht hij, ,/wilt u asjebliefc even mijn boordje vast maken De juf frouw is niet thuis en zelf kan ik het niet Juffrouw Kemper, van den prins geen kwaad wetend, hielp den man zijn boordje omdoen. Wel viel het baar op, dat de man krabben op zijn band had, maar op dat oogenblik sloeg zij daar geen bijzondere aandacht op. Briddel dankte de juffrouw voor haar moeite en ging heen. Tot heden is hij niet teruggekeerd. Omstreeks 4 uur kwam een van de heeren, die ook bij juffrouw Weinrich een kamer in huur had, doch daarvan niet geregeld gebruik maakte, thuis. De juffrouw niet op haar kamer vindende, ging hij naar boven en zag daar de verslagene in de houding welke wjj hiervoor beschreven. 't Spreekt van zelf, dat hij onmiddellijk de politie waarschuwde. Spoedig na het bekend worden van het misdrijf was mr. O. J. Cluysenaer, substi- tuut-ofiicier van Justitie, en Mr. B. M. de Vos, rechter-commissaris, op de plaats van het misdrijf, ten einde de noodige ouder- zoekingen te doen. Daarbij was mede te- genwoordig de scheikundige der Justitie, den heer Van Ledden Hulsebosch. Ver- schillende photographische opnamen werden gedaan. In alle richtingen deed men na- sporingen naar het verblijf van den com mensaal Briddel, waartoe ook gebruik werd gemaakt van een tweetal politiehonden. Vermeld zij nog dat, voor zoover Zaterdag- avond kon worden nagegaan, diefstal niet de aanleiding tot het misdrijf is geweest. De gouden sieraden van het slachtoffer werden althans onaangeroerd gevonden. De toestand waarin de kleeren op het slacht offer werden gevonden wezen trouwens op een andere drijfveer van den misdadiger. Heden seint men ons De vermoedelijke dader, de commensaal Briddel, is te Vlachtwedde door de mare- chaussee aangehouden. Te Rotterdam heeft op den Noordsingel een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Toen een auto, hestuurd door een bijna 16jarigen jongen achtereentramwagenkwam, overreed hij twee jongens, die aan het spelen waren. De een was dadelijk dood en de ander kreeg een schedelbreuk en een gebroken linkerbeen. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. Op den Coolsingel geraakte een lljari- geu jongen onder een auto en overleed kort daarna in het ziekenhuis. De bestuurder had geen schuld. o Men meldt aan de //Tel." uit Arnhem dd. 29 Juli De landweerman W., die thuis onaange- naamheden had gehad, keerde gisteravond in zeer opgewonden stemming in de kazerne terug. Daar laadde hij zijn geweer en snelde toen weer de straat op. In de Roggestraat loste hij tot groote ontsteltenis van het publiek, zes schoten, waarop de man de vlucht nam, achtervolgd door politie en een talrijke menigte. Het werd een wilde jacht. In de Steenstraat liep de man een cafe binnen, waar hij zijn geweer weg- wierp, om daarop zijn vlucht te vervolgen. Eindelijk werd de vluchtedrg in de Hommel- straat gegrepen en naar het hoofdbureau overgebracht. Door een ofScier was het geweer in beslag genomen en tuen bleek, dat het met losse patronen was geladen geweest. De landweerman werd, na wat tot kalmte gekomen te zijn, aan de militaire autoriteiten overgeleverd. Edison maakte een lamp voor brand- weerlieden met behulp waarvan zij zelfs in den diksten rook nog voorwerpen in hun nabijheid kunnen onderscheiden. Deze uitvinding is het resultaat van zijn ervaringen opgedaan bij den grooten brand in de Edisonfabrieken, waarbij veel kost- baar materiaal, o.a. diamanten, die gebruikt worden bij de vervaardiging van gramo- phoonplaten, verloren ging, omdat de brandweerlieden zich in de met rook ge- vulde duisternis niet konden orienteeren. De lamp wordt voor aaD den brandweer- helm aangebracht en staat in verbinding met een batterij, die de man op den rug draagt. Een andere uitvinding van Edison be- staat uit een zoeklicht met een kaarssterkte van 3.000.000. Begrijpelijkerwijze doen de oorlogvoerende mogendheden en ook particulieren alle mo- gelijke moeite om deze uitvinding of hare producten te koopen, want een zoo krachtige schijnwerper zou in den oorlog van het grootste voordeel zijn voor de troepen, die er zich van kunnen bedieueu. Wijziging Aul'eursweL Naar wij vernemen is bij den Raad van State ingekomen een ontwerp tot wijziging der overgangsbepalingen van de Auteurs- wet 1912, in verband met het verslag, uitge- bracht door de Staatscommissie. .Maximumprijzen levensmiddelen. De Minister van Landbouw enz. heeft aan de burgemeeslers doen toekomen eene nieu we lijst van maximumprijzen voor verschil- lende levensmiddelen en daarbij als zijn be- paalden wensch te kennen gegeven, dat niet in den geest maar aan de letter strikt die hand zal worden gehouden. Uilbreiding der vlool. H. M. de Koningin heeft heden de wet tot uitbreiding der vloot bekrachtigd. Jaardag van H. M. de Koningin-Moeder. H. M. de Koningin, Z. K. H. de Prins en H. K. H. Prinses Juliana, gebruikten heden ter gelegenheid van Haren verjaardag het diner bij H. M. de Koningin-Moeder. Ter gelegenheid van dezen jaardag defi- leerde heden het regiment grenadiers en jagers, met de muziek voor het paleis. Vier Zeppelins. Men seint ons uit Vlieland, dat heden- middag vier Zeppelins zijn waargenomen, komende uit Noordoostelijke richting, naar het Westen. Moordaianslag. Zaterdagavond is in een logement in het gehucht Lexmond een moordaanslag ge- pleegd. Vier personen waren aan het kaar- ten, waarbij een twist ontstond. De kaste- lein Van W. bemoeide zich daarmede, en greep onmiddellijk naar een bijl; hij sloeg naar een der kaartspelers, een werkman, en trof hem doodelijk op het hoofd. De dader is gearresteerd. Weer de eleclHsche draad. Zaterdag is zekere Aug. Bonte, wonende aan de Bouchautsche haven, een gehuwd persoon op middelbaren leeftijd, vader van een kind, bij het smokkelen van petroleum, met den electrischen draad in aanraking ge komen en vreeselijk verwond opgenomen. Hij was ten deele zwart geschroeid en ernstig verwond aan de handen, de knie en de borst. De ongelukkige leeft, naar wij zooeven vernamen nog, maar zijn toestand is hopeloos. CJ> Nieuwe Maan Dinsdag 10 Aug. na- middag 11,11 uur. 3 Aug. Zon op 4,23 onder 7,49 uur 4 w 1/ 4,25 7,47 H 5 4,26 7,46 u De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. R&APZiHAD verkrij gbaar aan zeer billijken prijs en WiKKEN voor Groen- bemesting, enz. G. IiLOUWEKS, ZAADHANDEL. TER NEUZEN. Middenprijs per 100 KG. Tarwe f 14,a 14,50, Rogge 12,a, 13 Wintergerst /13, a f 13,75 Zomergerst/12,50 a f 13,Haver 14,50 k'f 15, Erwten a f Witteboonen a Bruine boonen a J Duiven- boonen f a f Paardenboonen f a fBoekweit fLijnzaad f a Aardappels 4,50 a 5, Koolzaad per zak van 106 liters 30,a f 32, Boter per kilo f 1,50. Eieren per 26 stuks f 1,50. Ter weekmarkt waren aangevoerd 32 stuks rund- vee, 15 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 17 stuks rundvee, 12 varkens. Graanmarkt. De oorlog duurt reeds een jaar en handel en nijverheid zijn nog steeds verlamd. De graanhandel is feitelijk in- handen der regeering en het is een ver- standige maatregel om maximumprijzen vast te stellen. Niettemin zijn de prijzen van Tarwe, Rogge, Gerst en Haver bijna verdubbeld en Mai's voor een derde. Aan de bLitenl. markten is Tarwe vast en hooger gehouden. Rogge prijsboudeDd met weinig aan bod. Mais vast en hooger be taald. Gerst en Haver prijshoudend met zeer weinig verkoopers. Heden werden alhier geveild 200.000 kilo gezonde La Plata Mais oude oogst. De La Plata regeerings-mais is gegund, voor 187 a 189 per 2000 kilo plus de veilingskosten. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo La Plata 330 Gerst Californische 290 La Plata 245 Mais Amerik. mixed goede 218 Afwjjkende 198 a 200 La Plata oude 195 nieuwe 205 per 2000 kilo. Boekweit prima State 410 per 2100 kilo: Haver La Plata 13,Amerik. 14,25 per 100 kilo. Meelprijzen onveranderd. Binnenl. Granen. Tarwe per 100 kilo 15,- a 16,25 Gerst 13- a /14,50 Haver 14,50 a f 15,per 100 kilo. Boonen en Erwten 16,a 22,per hectol. Veemarkt. Prijzen hoog. Runderen 88 a 100 Ossen 86 a 98 Stieren 80 a 92 Kalveren 100 a 120; Schapen 70 a 86; Varkens 88 a 99licht soort 84 a 86 cent per kilo. Melkkoeien f 175 a f 350Kalfkoeien 180 a 375; Stieren 145 a 320 Vaarzen 170 a f 225 Pinken 100 a 160 Vette kalveren 90 a 100 Gras- kalveren 25 a 60 Eokkalveren 22 a 28 Nuchtere 14 a 15 Biggen /18 a 25 per stuk. Aardappelen lager. Zeenwsche Eigen heimers 3,25 a f 3,50 Brielsche kralen 3,50 a /4,Geldersche /3,50 a /4,25 Westl. zand 2,a 2,25 Klei 1,80 per mand Poters 1,25 a 1,30. Boterprijzen in vaten 60 a 64 Stukken van l/2 kilo 80 cents gemiddeld. Zoetemelksehe Kaas 43 a f 49 per 50 kilo. Leidsche Kaas le kwal. 36 a 39 2e 32 a 35 per 50 kilo. Eieren 5,75 a 6,50 Amersfoort 5,70 a 7,30 Deventer 6,25 a 7,25 per 100 stuks. Lynzaad. Eerst lusteloos, later willig. Koolzaad hooger 32 a f 34. Kanariezaad 28,50 a 29,25 per 100 kilo. Karwijzaad nieuw 18,50 a 19,25; oud 20,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo f 14,10 en per kan 9 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 50 en prima Santos 44 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Aug. 221/sOct./Dec. 193/s- Wisselkoers: Londen /ll,8011,90. Berlijn Hamburg 50.0550,55. Parijs 43,8544,35 Zwitserland 45,871/2 a Te Amsterdam was verleden week nog al vraag naar Steels en Amerik. Amals. Petroleum waarden zwakker. Ook cultures en mijn waarden en Rubbers. Nat. Staats- Voorm. Nam fondsen kalm. Russen wat lager. Geld 21 Dinsdag 3 Augustus Wocsdag 4 Dooderdag 5 Vrijdag 6 H Zaterdag 7 H Zondag 8 Maandag 9 6.46 7.10 7.40 8.14 8.52 9.36 10.17 I 10.58 11.32 0.1 12.26 0.47 1.7 TEU NEUZEN. H uwelij ks-aangiften30 Juli. Christiaan Kop, oud 22 j., jm. en Alida van Gelderen, oud 20 j., jd. Jan Smies, oud 21 j., jm. en Cornelia Scheele. oud 21 j-, jd. H uwelij ks-vol trek k ingen. 29 Juli. Adriaan Drabbe, oud 29 j., jm. en Adriana van Doeselaar, oud 27 j.j jd. Geboorten. 25 Juli. Jan, z. van Maria Elizabeth Veer man. Overlijden. 2o Juli. Adriaan Srheele, oud 92 j., echtg. van Adriana van de Ree. 26 Juli. Prudentia Cortvriendt, oud 78 j., wed. van Desiderius van Graefschepe. 27 Juli. Aarnout Lensen, oud 41 j., echtg. van Janna Adriana Harte. Cornelia Scheele. oud 5 in., d. van Jan Pieter en van Pieternella Dieleman. 28 Juli. Cornelis Adriaan Karelse, oud 3 m., z. van Cornelis en van Sophia Maria Hulstaart. 4 °/0 Oostenrijk 55a/4. Boter per 1/2 K.G. 0,75. Eieren per 26 stuks 1,45. Axel, 31 Juli. Veilingseieren V. P. N. 6,15 per 100 stuks. Aanvoer ruim 6000 stuks. Hulst, 2 Aug. Veilingseieren V. P. N. 6,30 per 100 stuks. Aanvoer 19000 stuks. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 30 Juli tot en met 1 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 12 binnenvaar- tuigen op- en 10 afgeschutdoor de Midden- sluizen 20 binnenvaartuigen op- en 35 afge schut, en door de Westsluizen 19 op- en 15 afgeschut. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar La Plata passeerde 1 dezer Beachy Head, s.s. HELENA vertrok 30 Juli van Cardiff naar Las Palinas. s.s. MAGDALENA van Gulfport naar Rotterdam, s.s. CORNELIS in lossing te Sint Vincent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3