GEMENGDE BEBICHTEN. Middeien van vervoer. BehamcieSSng den BeBgen. De schrijver van „J'Accuse". Een boycott. Te Dent. Een lederlandsche verpleegsiei* in Bohemen. Amerika en Duitschland. Een onwaamhijnlijk verhaal. Oniploffing in een luchischip- loods. De Goessche kermis. Beter dan mijnen. jEen allemansvriend. Spoorweg Ter Neuzen-Gent. L- Spoorweg Ter Neuzen-Mechelen. Vanaf 8 Juli 1915. Btoomtramweg Hulst-Walsoordeti. Vanaf 5 Juli 1915. Amsterdamsehe tijd. Zeeuwsch-YI. Tramweg-Maatschappij. vreedzaam, maar ik zag even later een afdoend bewijs van het voortdurend levens- gevaar in de loopgraven. Op handen en voeten onder een brug travers doorkruipend, bevond ik mij plotseling voor een plas bloed, die zich Jangzaam vermengde met den modder op den bodem van de loop- graaf. Een klein troepje mannen was in een hoek van de loopgraaf rondom een laug- werpig iets verzameld, hetwelk met een deken was bedekt. Het drama was mij spoedig meegedeeld. Een soldaat, pas in de loopgraaf, bad willen zien hoe het omringende land er uitzag, en zijn hoofd even boven de borst- wering uit gestoken. Hij had niet eens den tijd gehad 6m snel rond te kijken of een Duitsche kogel doorboorde hem de hersens. Men schrijft van Duitsche zijde aan het Hbl. Steeds opnieuw treft men in de pers de geruchten aan, dat de naar hun vaderland terugkeerende Belgen zonder onderscheid door de Duitschers als krijgsgevangenen behandeld worden. De werkelijke toestand is deze, dat alien ook de jonge mannen, die den dienstplichtigen leeftijd bereikt hebben en die geschikt voor den dienst zijn, on'gemoeid kunnen terugkeeren en slechts onder toezicht van de aanmeldingsbureaux staan. Degenen echter, die bij het begin van den veldiocht deel van het Belgische leger uitmaakten, maar in burgerkleeren naar Nederland vluchtten, (meestal voor den val van Antwerpen), moeten voor het geval dat zij naar Belgie terugkeeren, volgens een verordening van het ministerie van oorlog als krijgsgevangenen worden behandeld. Deze verordening slaat niet op den terugkeer van die gewezen Belgische scldaten, die door hnn leger, als voor den dienst onbruik- baar, zijn ontslagen. Deze lieden kunnen ten alien tijde naar Belgie terugkeeren en blijven hier hoewel onder toezicht in vrijheid, voor zoover zij volgens oordeel van een Duitschen officier van gezondheid voor altijd ongeschikt tot militaire diensten zjjn. Frederik van Eeden verzekert naar men weet in de (oude) Groene Amsterdammer, dat de schrijver van ,/J'Accuse" bekend is. Het zou de oud-consulgeneraal van Duitsch- land in Zwitserland zijn. Naar men het Vad. evenwel van andere zijde op grond van inlichtingen uit zeer goede bron mededeelt, is de schrijver een vroegere rechter uit Berlijn, die moeilijk- heden mat de Pruische regeering heeft ge had, daarna langen tijd in Italie woonde en zich vervolgens in Zwitserland heeft ge- vestigd. De Deutsche Wochenztg deelt mede, dat een Rotterdamsch groothandelaar in tabak, v. B., die zich zeer onaangenaam had uitgelaten over den dood van kapitein Weddigen, zich dientengevolge de leverantie voor de Oostenrjjksch-Hongaarsche tabaks- regie zag onttrokken. De heer v. B. zoo verhaalt het blad verder had het Oosten- rijksch-Hongaarsche Roode Krnis 20,000 mark aangeboden, maar ontving dat geld terug, omdat men in de gegeven omstandig- heden van hem geen geschenken wilde aanvaarden. Ook hebben de Duitsche Earners van Koopbandel besloten alle relaties met de betrokken firma te verbreken en dezen boycott uit te strekken tot andere personen in neutrale landen, die tot gelijksoortige bedenkingen aanleiding geven. (N; Ct.) Een Correspondent van De Ylaamsche Stem schrijftMaandagavond, 26 dezer, wierp een Fransch bestuurbaar luchtschip 5 bommen op Gent. Projectielen vielen nabij twee Duitsche booten aan de Kaai op de dok gemeerd, en ontploften nabij de woning van den bekenden machienbouwer Carels. Andere bommen hebben de woning van den sluismeester, Tol huislaan, verwoest. In ieder geval, zegt de vriend des Kei- zers, heeft de generale staf besloten den oorlog den eersten Januari te beeindigen, wij I de vrede zal worden gesloten op *s Keizers verjaardag, 27 Januari. Een Nederlandsche verpleegster vertelt in t „N. v. d. D."' over haar ervaringen bij den verplegingsdienst achter het Oostenrijksclie front in Bohemen. Wij ontleenen daaraan het volgende: Ons geheele verhlijf daar in Bohemen was wel geschikt om den tegenzin tegen den oorlog tot een gevoel van verzet te doen groeien. Want al kregen wij dan niet zoo veel gewonden, die wij kregen, waren tocli wel voldoende om te laten zien hoe afschu- welijk het alles is. Het was juist in iden kou- den tijd, dat wij daar waren, en 't was ontzettend, die menschen te zien komen met hun bevroren handen en voeten, gewond vaak nog bovendien, in een toestand van de diepste ellende. Hun enthousiasme was dan zeker niet heel groot meer? Ach, dat was nooit heel groot! Ik lieb soldaten gezien uit alle deelen van de mo narchic, en geen van alien voelden zij voor den oorlog. Duitschland had er hen in ge- sleept, zeiden zij, en ze wilden maar niets liever dan dat het spoedig weer vrede zou zijn. Toen Przemysl gevallen was, waren er enkele soldaten, die dit betreurden, maar de meesten verheugden zich er over, omdat het dan wel gauw uit zou zijn. En zelfs toen Italie den oorlog had verklaard, was er iets als blijdschap. Nu, zeiden de soldaten, kun nen wij t niet meer volhouden, nu moet er ten minste vrede komen. En dat was niet alleen de stemming van de gewonden. Ook de Landsturmers, die bij ons corveediensten deden, spraken zoo. En de bevo-lking? O, die voelde heelemaal niets voor den oorlog! Die verlangde het meest naar vrede. Een transport gewonden. 't Meest inleressante was nog, toen wij een transport gewonden kregen, direct uit de Karpathen. t Is een keer voorgekomen, ja, o, 't was afschuwelij'k Er was wel bijna geen zuster, die in staat was direct bij aankomst van den trein met voile overgave haar werk te doen. Wij had- den een gevoel, alsof wij eerst even moestan uithuilen om over de geweldige aandoening heen te komen. Ons was gezegd dat er een trein zou ko men met wel ruim 500 man, direct van de Karpathen. Overal was bedrijvigheid, voor- al natuurlijk in de Aufnahmehalle. In het keukentje werd de thee gereed gemaakt om den menschen dadelijk bij aankomst wat op te kwikken. Dokters, verpleegsters, alien op hun post. Landsturmers draven heen en weer, brengen orders over, voeren opdrach- len uit. Voor de Aufnahmehalle is een extra spoorlijn gemaakt, opdat de trein vlak er voor kan komen. Langzaam rijdt hij bin- nen. Voor dat de menschen er uit mogen, moet hij eerst rangeeren. Daardoor krijgen wij, om te beginnen, een algemeen over- zicht. Niet anders dan goederenwagens met open deuren. In die deuropeningen staan de man nen, verlangend kijken zij uit naar ons, naar de plaats waar zij eindelijk tot rust zullen komen na al hun ellende. Wezenloos bijna kijken zij, 't komt ons voor, alsof zij niet zoo erg ziek zijn, maar wel vuil, af- schuwelijk vuil. t Is alsof om den heelen trein een walm hangt van vuilheid en stank. Eindelijk staat de trein stil. 't Eerst komt de dokter er uit. Men meldt ons uit Berliju aan de H. Crt Na het overhandigen en bekend worden van de Amerikaansche nota aan de Duitsche regeering verl.uidde het reeds terstond in ambtelijke Duitsche kringen dat de beant- woording der nota door Duitschland ge- ruimen tijd zou vorderen. De //Vossische Zeitung" bevestigt thans dit bericht in zekeren zin door mede te deelen, dat de Duitsche regeering de Amerikaansche nota voorloopig niet zal beantwoorden. De duikbooten-oorlog zal echter met alle kracht worden voortgezet. In de France de Demain wordt mede- gedeeld, dat een Duitsche kolonel, die er zich op laat voorstaan, dat hij op goeden voet met den Keizer verkeert, zegt, dat volgens de plannen van den generalen staf Warschau en Iwangorod voor 1 Augustus genomen moeten zijn. De Duitschers zullen er dan alles op zetten om Petersburg te bereiken, dat vol gens hun meening niet in staat is aan een beleg weerstand te bieden. Naar Moskou zouden zij niet optrekken, daar dit niet de moeite waard wordt ge- acht, voegde de kolonel er aan toe. Nadat Petersburg zich heeft overgegeven, zal Duitschland al z'n stiijdkrachten sarnen- trekken tegen Frankrijk en later tegen Engeland. Een dokter voor 1300 gewonden! Een dokter! En hij vertelt, dat hij alleen het geheele transport begeleid heeft, een transport van 1300 gewonde, vervuilde, zie- ke menschen. Vier dagen lang zijn zij on- derweg geweest, opgepakt in de wagens, zoodat zij zich nauwelijks bewegen konden, in de steeds grooler wordende ophooping van vuil en stank en ziektestof. Natuurlijk zijn er onderweg heel wat gestorven, een 40 of 50 wel. Gelukkig kregen wij ze niet allemaal, onderweg waren al wagens afge- liaakt en achter gebleven in andere plaat- sen. Een voor een worden de waggons ont- ruimd. De mannen in de volgende wagens kijken hunkerend uit naar hun kameraden, die emit mogen. Zij moeten nog in de wa gens blijven en afwachten tot het hun beurt is. Zetfs mogen zij niet even uitstappen om hun beenen te bewegen, om zich ook maar een oogenblik te onltrekken aan de vreeselijke atmosfeer van stank en ziekte. Maar langzamerhand komen dan toch alle waggons aan de beurt. Wie loopen kan, gaat zelf naar de Aufnahmehalle, maar de meesten moeten gesteund worden of gedra- gen op brancards. Dat gebeurt door zusters en soldaten, die voor dit doel lange nauwe linnen jassen aan hebben en handschoenen. Uit ieder en waggon komen ongeveer 40 menschen, en 't is telkens een afschuwe- lijke stoet. Als geslagen beesten zien de menschen er uit, versuft en in elkaar ge- doken. De kleeren zijn vuil en gehavend, velen hebben geen schoenen aan, sommigen hebben lappen om de voeten. Enkelen hebben dierenvellen om. Zoo strompelen zij voort, hier en daar is nog wat bagage van ransel en dekens, die moei- zaam worden meegezeuld, een heel enkele heeft nog zijn geweer. Bij 't helpen van de menschen moeten wij telkens in of voor de waggons komen, en iederen keer weer is 't om te rillen van die tot stank en vuilheid verstarde ellende. In de Aufnahmehalle kunnen de menschen even bekomen. Zij zit- ten er op banken en drinken gretig de heete thee, die er hun gebracht wordt. Ondertus- schen gaan de dokters rond om te vragen naar de verwondingen, in hoever de men schen zich ziek voelen, enz. Dat is een las- tige historic, want de menschen komen uit alle streken van het rijk, er zijn Polen, Hongaren, Kroaten enz. en wel komt men met Duilsch een heel eind, maar telkens moeten er toch tolken aan te pas komen. nen gebruiken. En dan al het vuil! Een der mannen vertelt, dat hij zich in zeven maanden niet gewasschen heeft. Zij zitten dan ook vol ongedierte. Vooral 't lange ver- blijl in den trein, waar zij zich nauwelijks bewegen konden, tusschen vuil en stank, heeft hun nog een knauw gegeven. Na t eerste vraag-onderzoek krijgt ieder een biljet met het nummer van het gebouw waar hij ingedeeld is. Wie maar even kan, gaat te voet daarheen. De anderen gaan in groote verhuiswagens, waarin banken zijn gezet, de allerernstigsten worden op bran cards vervoerd of in een auto, of afzonder- lijk op een wagen. Met elk transport gaat een zuster mee. Dat is dan nog een laatste ellende voor die arme gewonden, want de straten van Chrudim zijn zoo slecht, dat het rijden voor hun zieke lichamen een vreeselijke kwelling is. Maar dan komt ook de verlossing. Die begint natuurlijk met een reiniging. Alle zusters zijn in de weer om de menschen te baden en van ongedierte te zuiveren, en de corveeers helpen daar flink aan mee. Dankbaar laten de arme kerels zich bedoen, en die dankbaarheid wordt steeds grooter bij alles wat voor hen wordt gedaan. Men ziet ze opknappen als zij nieuw verbonden zijn, en dan, als zij eindelijk liggen in het schoone bed! Dal is dan wel erg heerlijk, ook voor ons, zus ters, om dat aan te zien, die rust en die voldoening na al het vreeselijke van kou en ellende en pijn en vuil. Alles is dan ge- not. De warme soep met brood werkt op de menschen als een verlossing, als een ver- hooging tot zaligheid. En daarna is er nog maar een verlangen: slapen. Er wordt niet meer gepraat, langzaam lost alle geluid zich op in het zware ademhalen van de ten doode vermoeiden, die eindelijk nu tot rust zijn gekomen Er is een ontp]offing geweest in de luchtschiploods te Wormwood, een buiten- wijk^ van Londen. Men denkt dat de ont- ploffing is ontstaan door het ontsnappen van gas. Bij de ontploffing zijn 2 mechaniciens gedood en 9 gewond, waarvan enkelen zwaar. De loods is slechts licht beschadigd Naar de Goessche Or,, verneemt, zal er door een aantal neringdoenden in een adres aan den raad op worden aangedrongen, terug te komen op het besluit, waarbij de kermis voor dit jaar werd afgelast. Moord. Dinsdagavond is te Heerlen, naar de Limb. Koerier meldt, de 24jarige weduwe, E. M., vermoord door de vrouw van zekeren 0., dien E. M. door middel van een niet-onder- teekend telegram, uit Maastricht naar Heer len had gelokt. De echtgenoote van C. volgde haar echtgenoot ongemerkt van Maas tricht, gewapend met een nieuw vlijmscherp mes. Verschillende logementen had ze reeds afgezoeht, toen ze ook in het logement Dubois terecht kwam. Zoodra de echtge noot bemerkte, dat hij door zijn vrouw gevolgd werd, nam hg de vlucht. Yrouw C. wierp zich op haar mededingster en plofte haar het mes in het lichaam. De getroffene was bijna onmiddellijk dood. De moordenares werd gearresteerd het wapen werd in beslag genomen. en kinderen. Naar aanleiding van het door raad tijdig zal kunnen vallen, alvorens met de autoriteiten ingesteld onderzoek, haaden de werken voor de tramlijn wordt aange- 30 arrestaties plaats. vangen, daar de volgende maand raadsver- en Een loo'ieel vol ontzetting. 't Is een tooneel vol ontzetting. Al heel gauw is de atmosfeer in de Aufnahmehalle onhoudbaar voor gezonde menschen. De meeste. soldaten hebben bevroren voeten en handen, en sommigen zijn al zoo ver, dat zij een gangraeneusen stank verspreiden, zij zullen hun ledemalen nooit meer kun- Te Vlaardingen is binnengekomen de zeillogger „Ngverheid 1" VI 133, stm. A. Penning, van de reederjj Joost Pot, welk schip op de Noordzee 60 vaten met boter had^opgevischt. (Hbl.) Uit Kerkrade meldt de ^Limb. Kr." Een niet gekozen candidaat voor den ge- meenteraad plaatst in een courant de vol gende dankbetuiging Hierdoor betuig ik mijn oprechten dank aan heeren Kiezers uit District I, die op Donderdag 1.1. hun stem op mij uitbrachten. Tevens een woord van dank aan de andere heeren Kiezers, dat ze hun stem niet op mij hebben uitgebracht. Hoogachtend. (volgt onderteekening.) Opgeslolen in het Centraalslalion. Een nachtelijk avontuur hadden Zondag een zestlgtal reizigers, die uit Zandvoort aan het Gentraalstation te Amsterdam aan- kwamen. Om 12 uur vertrok de trein uit Zandvoort; doordat er een oponthoud was van meer dan een uur, arriveerde men on geveer kwart voor twee aan het station, waarvan de uitgangen dicht waren en waar ook de controleurs niet aanwezig waren. Tevergeefs trachtten de reizigers, onder wie ook dames waren, de deuren te forceeren; ook de deuren bij de afritten waren geslo ten. Het opgeslolen gezelschap kortte den tijd met het zingen van liederen, wat ook ten doel had, om den betrokken beambte wakker te krijgen. Ten slotte waarschuwde men van wege het stations-postkantoor de politie, die de reizigers om kwart over twee bevrijdde. Door de hal kwamen alien op straat, aldus luidde het verhaal, dat een der reizigers ons deed. De oorzaak van het gebeurde is te zoeken in het feit, dat bij IJmuiden een locomotief gederailleerd was, waardoor het verkeer ver- traging ondervond. Uit Haarlem werd toen s nachts nog een extra-lrein met de reizi gers afgezonden. Na het aankomen van den laatsten trein uit Den Haag ruim half een werd echter het Centraalstation ge sloten, De scheepsramp op de Chicago Rivier. Volgens de bladen te Chicago zijn van de 2572 passagiers, die zich op de plezier- boot „Eastland" bevonden, 762 gered, 1810 personen kwamen om. Tot op heden werden 885 lijken geborgen, meest van vrouwen GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Vrijdag 30 Juli 1915. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, burgemeester. Tegenwoordig de leden: L. Lamaitre, A. E. C. Kruijsse, F. van Driel, J. M. Oggel, P. Dekker, P. Deklcer, J. Smies, J. de Feijter en M. Wolfert, benevens de secretaris, Afwezig de heeren P. Dregmans en ,W. Dieleman. Na opening der vergadering door den Voorzitter, worden de notulen der vergade ring van 22 Juni 11. onveranderd vaslge- steld. Daarna stelt de Voorzitter aan de orde: 1. iMededeeling ingekomen st'ukken. a. Het raadsbesluit van 22 Juni 1915, tot af- en overschrijving in de begrooting voor 1914, voorzien van het bewijs der goedkeu- ring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het raadsbesluit van 22 Juni 1915, tot af- en overschrijving in de begrooting voor 1915, voorzien van het bewijs der goedkeu- ring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit van 27 April 1915, lot wijziging der begrooting voor 1915, voor zien van het bewijs der goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een dankbetuiging van het bestuur der Algemeene Nederlandsche Vereeniging „Hel Groene Kruis" te Winterswijk, voor den van wege deze gemeente ontvangen steun. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een adres van A. J. L. van Wio- meersch, wonende in de Nieuwstraat te Axel, waarin deze verzoekt hem vergunning te verleenen voor het aanbrengen van een uit- zetbaar rolluik voor het winkelraam van zijn perceel. Op voorstel van Burgemeester en Wethou- ders wordt, overeenkomslig het advies van den gemeente-opzichter, met algemeene stem- men besloten de gevraagde vergunning te verleenen, onder voorwaarde, dat het rol luik, uitgezet 2 Meters boven de stoep moet staan en niet daar buiten, boven.de straat, mag uitsteken. Onderzoek raadsleden. geloofsbrieven verkozen Ingekomen zijn de geloofsbrieven der her- kozen raadsleden, de heeren J. Smies, M. Wolfert, F. van Driel en P. Dekker Pz> De Voorzitter stelt deze in handen ©ener commissi©, om daarover rapport uit te bren gen. waarvoor hij aanwijst de heeren F. Dek ker, Oggel en De Feijter. Gedurende het onderzoek door deze cotn- missie wordt de vergadering geschorst. Na de heropening der vergadering rappor- teert de heer Oggel, namens de commissi©, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden en de commissi© mitsdien tot toelating ad- viseert. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 3. Aanbieding geineenlerekening over 1914. Door Burgemeester en Wethouders wordt aangeboden de gemeenterekening over 1914. De ontvangsten hebben bedragen 55.357,541/2, de uitgaven 52.013,01, het goed slot alzoo 3344,53i/2. Deze rekening wordt gesteld in handen eener commissi© om daarover rapport uit te brengen, waarvoor de Voorzitter aanwijst de heeren Wolfert, J. de Feijter en F. Dek ker. 4. Aanbieding begrooting Algemeen Bur- gerlijk Armbestuur voor 1915. Van wege het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur is ingekomen de begrooting voor 1916, op een eindcijfer van f 5262,30. De subsidie van de gemeente is geraamd op f 4500 (voor het loopende jaar bedraagt deze f 4600). Deze begrooting wordt gesteld in handen eener commissie om daarover rapport uit te brengen, waarvoor de Voorzitter aanwijst de heeren Dieleman, Van Driel en P. Dekker. 5. Wijziging begrooting geineenieiijke gas- fabriek voor 1915. De Voorzitter stelt namens, Burgemeester en Wethouders voor, de begrooting der ge- meentelijke gasfabriek voor 1915, te wijzi- gen: door onder de ontvangsten te verhoogen de volgende posten: gasverkoop aan parti- culieren, iichtgas 490, kookgas 250, muntgasverbruikers 500, verkoop van ne- venproducten cokes en gruis 1000, geld- leening ter voorziening in de behoefte aan kasgeld 2000, to tale verhooging f 4240; (deze posten waren alle te laag geraamdi); door de uitgaven te verhoogen met rente van opgenomen kasgeld 240, teruggaaf van opgenomen kasgeld 4000, to tale verhoo ging eveneens 4240. Aangenomen met algemeene stemmen. 6. Af- en overschrijving begrooting ge- meentelijke gasfabriek voor 1915. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, in de begrooting voor 1915 van de gemeentelijke gasfabriek, af te sclirijven van de onvoorziene uitgaven /50, dat bedrag over te schrijven op den post onderhoud en vernieuwing gashouder, we- gens aankoop van meerdere verfwaren. Aangenomen met algemeene stemmen. 7. Verzoekschrifl1 betreffende rioleering van een gedeelte der Kerkdreef. Ingekomen is een adres van Abr. Wiemes en 20 anderen, alien bewoners der Kerk dreef, die daarin verzoeken, het gedeelte van die straat, dat nog niet gerioleerd is, alsnog te willen rioleeren. Met het oog op het aan- leg'gen der tramlijn en het opbreken van meergenoemde straat, meenen adressanten thans een gunstig oogenblik voor het in- dienen van hun verzoek te hebben gekozen. De Voorzitter stelt voor, dit adres te stel- len in handen van Burgemeester en Wet houders, om bericht en raad. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Aan den heer Oggel wordt door den Voor zitter toegezegd, dat de beslissing in d^n raadsver- gadering zal worden gehouden. Het ver zoek is echter pas ingekomen en eischt tijd vaii beraad, aangezien er ook nogal betrek- kelijk hooge kosten mede zullen gepaard gaan. 8. Renoemen commissie onderzoek recla- mes in zake hoofdelijken omslag. De Voorzitter herinnert, dat het weer tijd is voor het benoemen eener commissie vc het onderzoek van reclames in zake d< hoofdelijken omslag. Hij wenscht daarvo- aan te wijzen de heeren Dieleman ea F. Dekker. De aanwezige heeren verklaren zich be- reid in die commissie ziitting te nemen evenals zulks het geval was voor al de in deze zitling benoemde commissies. 9. Oinvraag. De heer Wolfert wijst er op, dat het drin- gend noodig is, dat de in de Kerkdreef staande boomen worden gesnoeid, daar deze nu de tijd voor het oogsten is aangebcoken' bet verkeer voor voertuigen met looee vrachten belemmeren. K De Voorzitter deelt mede, dat die boomen door de tramwegmaatschappij zijn aanee- kocht en betaald, doch dat zij die nu niet meer wil hebben. Burgemeester en Wethou ders zouden de tramwegmaatschappij kun nen aanschrijven, dat ze voor het snoeien moeten zorgen. De heer Kruijsse: Of dat de gemeente bet anders ten haren koste zal laten doem De heer Oggel meent, dat het 't best was dat de boomen gerooid werden. De heer Wolfert wijst er op, dat haast gewenscht is, want dat het vervoer der land- bouwproducten reeds is aangevangen De Voorzitter zegt toe, dat nog heden zal geselireven worden. Hierna wordt de Voorzitter gesloten. vergadering door den Amsterdamsehe tijd 6,50 11,20 7,— 11,29 7,04 11,33 7,08 11,38 7,27 11,54 12,41 1,10 2,30 v. Ter Neuzen n. Gent Sluiskil Sluiskil (brug) Philippine Sas van Gent Duitsche tijd. Selzaete <aa'/ko'nst 8,12 (vertrek 9, Aankomst Gent (kl. st.) 10,20 Duitsche tijd. v. Gent (kl. st.) n. T. N. 6,30 11 10 Selzaete (aankomst 7,50 12/J0 (vertrek 8,20 1,_ Amsterdamsehe tijd. Sas van Gent (aankomst 7,45 12,25 (vertrek Philippine Sluiskil (brug) Sluiskil Aankomst Ter Neuzen 2,30 2,50 3,- 3,10 3,30 7,55 8,05 8,10 8,14 8,22 12,35 12,50 1,10 1,20 4,15 5,35 6,55 3,- 4,20 4,40 4,15 4,23 4,27 4,30 4,40 Ter Neuzen Sluiskil Axel Kjjkuit Hulst Amsterdamsehe tijd. 7,05 7,13 7,21 7,28 7,37 10,— 10,08 10,17 10,24 10,36 Duitsche tijd. Clinge 8,38 11,34 St. Gillis 8,45 11,41 St. Nicolaas 8,57 11*53 A mk. te Temsche 9,09 12^05 Duitsche t ij d. v. emsche 8,01 12,30 St. Nicolaas 8,15 12*44 St. Gillis 8,23 12*52 Clinge 8,50 1*12 u Qulst Kijkuit Axel Sluiskil Aank. t6 Ter Neuzen 8,25 8,32 8,39 8,47 8,55 12,48 12,55 1,01 1,09 1.16 1,— 5,8-4 1.11 5,40 1,30 5 48 1,40 5,6* 6,i 6 2,15 3,01 7,09 7,15 7,27 7,39 7,47 8,01 8,09 3,16 8,21 3,25 7,50 3,35 8,03 3,55 8,10 4.05 8,17 4,15 8,24 CORRESPONDKNTIE. v. Temsehe (Buurtspoorweg) 9,45 1 10 7 45. Antwerpen 10.50 2,20. Londerzeel (Buurtspoorweg) 9.19 12 11 3 11 Aank. Brussel 10,46 1,46 4,46. v. Brussel (Buurtspoorweg) 6,56 8,56 2,56. Aank. Londerzeel 8,23 10.28 4,28. v. Antwerpen (Buurtspoorweg) 7,30 116 20 Aank. Temsche 8,40 12,05 7,80. fS,— 10,40 J-2,25 5,25 8,- v. Hulst, Station 5, Postkantoor 5,06 Dubb. Poort 5,10 Tivoli 5,14 Rnstwat 5,20 <r Terhole 5,25 Hoefkensdijk 5,33 Kuitaart, Tol 5,38 Kloosterz Tasdijk 5,46 Dorp 5,50 Wals. Krnisweg 5,53 Aank. Wals., Dijk 6,— 8,06 10,46 8,10 10,50 8,14 10,54 8,20 11, 8,86 11,05 8,33 11,13 8,38 11,18 8,46 11,26 8,50 11,30 8,53 11,33 9.— 11,40 2 31 5,31 8,06 2,35 5,35 8,10 2,39 5,39 8,14 2,45 5,45 8,20 2,50 5,50 8,25 2.58 5,58 8,33 3,03 6,03 3,38 3,It 6,11 8,46 3,15 6,15 8,50 3,18 6,18 8,68 3,25 6,25 9,— TT 1 -*■ U yU U \ty4bO r Vrachtg. worden slechts met deze treinen vervoerd v. Walaoorden, Dijk 6,05 f9,15 12,20 f3,45 6,40 9,25 Krnisweg 6,12 9,22 12 27 3,52 6 47 9,25 12,30 9,29 12,84 9,87 12,42 9,42 12,47 9,50 12,55 9,55 1,_ 3,55 6,50 9,35 3,59 6,54 9 39 4,07 7,02 9,4 7 4,12 7,07 9,52 4,20 7,15 10 4,25 7,21. 10,05 4,31 7.26 10,11 4,35 7,30 10,15 4,39 7,34 10,19 4,45 7 40 10,25 Sloosterz., Dorp 6,15 Tasdijk 6,19 Kuitaart, Tol 6,27 Hoefkensdijk 6,32 T vhole 6,40 Rusiwat 6,45 Hulst Tivoli 6,51 10,01 1,06 Dubb. po.irt 6 55 10,05 1,10 Postkantoor 6,59 10,09 1,14 Aank.Hulst.Station 7,05 10,15 1,20 i Vrachtg. worden slechts met deze treinen vervoerd L ij n Sas van Gent IJzendijke. Richting IJzendijke—Sas van Gent. Vertrek Schoondijke 7,45 42,4,55 Treinnummers la I Vertrek IJzendijke (Remise) 6,30 8,10 Pyramide 6,50 8,25 Aankomst Philippine 7,22 Vertrek 7 27 Aankomst Sas van Gent 8, V 8,57 9,- 9,30 III 12.35 5.25 12.55 5.42 1.30 6.12 1,35 6,15 2,15 .6,43 Richting Sas van GentIJzendijke. Treinnummers Ila II IV VI 8,30 10,07 2,45 7,- 9,03 10,30 3,18 7.28 9,08 10,35 3,23 7,30 9,40 11,07 3,55 8,- 10,— 11,28 4,15 8,18 11.30 4,20 ,- 11,53 4,43 Vertrek Sas van Gent Aankomst Philippine Vertrek Pyramide Aankomst IJzendijke Vertrek Aankomst Schoondijke Treinen la en Ila rijden alleen op Zaterdageri, op welke dagen de treinen I en II dan vervallen,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 6