Nieuwe Oogst: GEMEME BERICHTE Kan nog geplaatst worden Laatste Barichtan. Landbouwberichten. BURGERL1JKEN STAND. Handelsberichten. Een Italiaansche kruiser getorpedeerd. Een drijvende mijn voor de haven van Ter Neuzen. Toen de provincials stoomboot alhier gisteravond ongeveer half negen ure binnenkwam, werd gerapporteerd, dat men nabij de haven op korten afstand een (vermoedelijk Duitsche) drijvende mijn was gepasseerd. Aanstonds werd daarvan kennis gegeven aan de militaire autoriteiten. De over gang s-examens aan de H. B. S. en M. V. L. O. school te Ter Neuzen. Een Koninklijke gift. Besmettelijke ziekten. De kantwerkschool te Sluis. Eeclameerende vluehtelingen. M. Crt. Van een landweerman, een „pruim tabak" .en een rijwiel. Vlekziekte. 10.000 kan men niet missen. Burgem. en Weth. van Zaandam hebben, naar aanleiding van het voorstel-Baas e.a. om dit jaar de kermis niet te laten door- gaan een prae-advies bij den Raad ingediend, waarbij zij voorstellen, het voorstel van de hand te wijzen, eerstens op grond van den geldelijken toestand der gemeenten en twee- dens in het belang van de ingezetenen, wier zaken door de mobilisatie en den oorlog toch al reeds zooveel hebben geleden. Twee personen gedood. 7. Eene berooving. Een dievegge. De invoer uit JEtusland. De nieuwe kruisers. De Minister van Marine heeft eenige zee-officieren in zijn departement ontboden teneinde hun advies te vragen omtrent de ingekomen ontwerpen, voor de nieuw te bouwen kruisers. Rotterdam, 19 Juli. 19V,- Beurs-noteering. Ter Neuzen, 19 Juli 1^15. korte vervolgins-gevechten de de vijand er in den nacht van 16 dezer en den volgenden dag herhaaldelijk in door onze prikkeldraadversperringen te breken, maar telkens dreven wij hem door ons vuur en met de bajonet terug. Ten Zuiden van Grubieszow, tusschen de rivieren iluczwa en Boeg, heeft de vijand hardnekkige aanvallen gedaan op het front Metelin-Maslomentsj, Aan de flanken van dien sector bij Terebin en Tsjoboej hebben wij in den nacht van 16 dezer tegenaanval len gedaan. Aanvallen van den vijand tus schen het dorp Krylow en de stad Sokal en tusschen de dorpen Kloessof en Parhatsj hebben wij gelukkig afgeslagen. Wij hebben er honderden gevangenen gemaakt. Aan den Dnjestr en tusschen Dnjestr en Boeg worden de gevechten voortgezet zonder wijzigingen van beteekenis in het front. BERL1JN, 18 Juli. (Wolff.) Officieele mededeeling van het grootehoofdkwartier Gedeelten van het leger van generaal Below hebben de in ailed]I aangevoerde ■versterkingen der Russen bij Alt-Auz terug- geslagen en 3620 krijgsgevangenen gemaakt en zes kanonnen en drie machine-geweren veroverd. Zij gaan thans in oostelijke dehting verder. De overige gedeelten van het leger staan ten noordoosten van Koersjani. In het gevecht ten oosten van deze plaats is de voorste vijandelijke steiling stormenderhand genomen. Tusschen de Pissa en den Weiehsel zetten de Russen hun terugtocht voort. De troepen onder de generaals von Scholtz en von Gallwitz volgen hen van dicht bij. Waar de tegenstander in gereed gemaakte stellin- gen nog tegenstand bood werd hij aange- vallen en teruggeworpen. Zoo bestormden de reserve- en land weertroepen van generaal Scholtz de plaatsen Porembv, Wye en Plosc- zyca. Regimenten van het leger van generaal Gallwitz braken door de in staat van sterke verdediging gebrachte steiling Mlodzianowo- Karnianowo. Het aantal krijsgevangenen neemt aanmerkelijk toe en er zijn nog weer vier kanonnen buitgemaakt. Ook ten noorden van Pilica en Weiehsel zijn de Russen terugtrekkende bewegingen begonnen. Onze troepen, die hen nazetten, hebben in de 620 gevangenen gemaakt. Op het zuid-oostelijke gevechtsterrein heeft het offensief van het leger van generaal von Woyrsch succes gehad. Onder hevig vijandelijk vuur zijn onze troepen in den ochtend van den 17n dezer op een smalle plaats door de draad-versperring voor een met alle hulpmiddelen versterkte hoofd- stelling van den vijand heengebroken. Zij stormden door deze opening de vijandelijke loopgraven over een lengte van 2000 meter binnen. In den loop van den dag werd de opening in taaie gevechten breeder gemaakt en de onzen drongen diep in de vijandelijke steiling door, 's Avonds was de vijand het Moskousehe grenadierskorps door onze landweer- en reserve-troepen geslagen. Hij trok 's nachts terug achter de sector van de Ilsjanka, ten zuiden van Swolen en leed daar zware verliezen bij. Er zijn tweeduizend man gevangen genomen en vijf machinegeweren buitgemaakt. Tusschen den Boven-Wechsel en de Boeg- sector duren de gevechten onder leiding van generaal-veldmaarschalk Mackensen voort. De Russen zijn door Duitsche troepen van de Heuvels tusschen Pilaczkowics, ten ZuideD van Piaski en Krasnostaw afgeworpen. Beide plaatsen zijn bestormd. Een versch in den strijd geworpen Siberisch legerkorps kon de nederlaag niet verhinderen en werd verslagen. Wij hebben verscheidene dui- zenden gevangenen gemaakt. WEENEN, 18 Juli. (Wolff.) Aan den Boeg, in de streek van Sokal, hebben onze troepen den vijand uit een reeks van hard- nekkig verdedigde plaatsen verdreven. Ten noord-oosteu van Sienmo is het Russische front doorgebroken. De vijand ontruimt tusschen den Weiehsel en de spoorlijn Kielce Radom zijn stellingen. WEENEN, 18 Juli. (Wolff.) Officieel berichtEen van onze duikbooten heeft vanochtend ten Z. van Ragusa den Italiaan- schen kvuiser Giuseppe Garibaldi getorpe- deerd. De kruiser zonk in een kwartier. (De Giuseppe Garibaldi was een ge- pantserde kruiser van 7400 ton en in 1899 van stapel geloopen. Hare artillerie be- stond uit 1 snelvuurkanon van 25.4 c.M., 2 gewone kanonnen van 20.3 c.M., 14 van 15 c.M., 10 van 7.6 c.M. en 6 van 4.7 c.M. De snelheia bedroeg 19 rnijl, de bemanning telde 556 koppen). 8. Reclames suppletoir kohier hoofde- lijk.en omslag over 1914. 9. Reclames sehoolgelden m. u. 1. o. en m. o. Daar de eb toen reeds sedert een paar uren was ingetreden, is bet zeer waar- schijnlijk, dat die ongewenschte bezoeker aan onze rivier een heel eind boven Ter Neuzen was gedreven, tot de eb hem weer in de richting van den Scheldemond mee- voerde. Naar we heden vernamen werd, doch nog tevergeefs, naar de mijn gezocht. Aan de gemeente H. B. S. alhier zijn bevorderd Van de vierde tot de vijfde klasse P. J. Buijze van Ter Neuzen en J. A. van Dis van Zaamslag. Afgewezen 2 leerlingen. Van klasse IIIB tot de vierde klasse M C. Harte en M. P. Moggre, beiden te Ter Neuzen. Afgewezen 1 leerling. Van klasse III A tot klasse I1IB ouvoor- waardelijk M. de Feijter te Hoek, J. H Goslinga te Axel, J. M. Jurrij te Ter Neuzen, J. H. ten Kaate te Axel, A. J. Klaassen te Ter Neuzen, J. J. Kolijn te Ter Neuzen, A. Mulder te Ter NeuzeD, L. J. de Rijke te Zaamslag, J. A. Soileveld te Ter Neuzen. Een >/taak" hebben opgekregen W. A. Blansaart te Axel, J. van Damme te Ter Neuzen, A. J. van Dixhoorn te Hoek, D de Vos te Ter Neuzen en H. Stevens te Sas van Gent. Afgewezen geen. Naar klasse IIIA J. de Braal, M. v. Dis, *R. v. Dixhoorn, M. Drost, W. v. Dijke, Jac. 't Gilde, *M. P. Harte, A. Herrebout, H. Kramer, M. Kuipers, *0. Lensen, *A. Lijbaart, D v. d. Moer, *C. Mijnsbergen, G. de Regt, H. Rochat, S. Sonnevijlle, *A. Spruiten burg, J. Stoffels, J. Tollenaar, *C. Verbrugge, *J. Weijnen, A. Wijne, *C. v. Wijck. Niet bevorderd 11. Bevorderd naar klasse II R. Begheijn, B. de Brouwer, D. de Bruijne, P. Buijze, Jac. v. Dixhoorn, M. de Doelder, J. Esselbrugge, A dr. de Eejjter, Jac. Harte, *J. v. d. Hooft, A. Hoste, *G. Kaan, H. Kerckhaert, A. Klouwers, A. Koch, C. Koe voets, *T. Kolfer, P. de Kraker, E. Minnebo, D. Soileveld, C. v. d. Vliet, S. de Vries, J. IJsebaert. Niet bevorderd 15. Voorwaardelijk bevorderd (her-examen) De branden te Hoek. Zaterdag is de van brandstichting ten huize van haren broeder van verdachte M». de Z. van het huis van bewaring te Middelburg naar Hoek overgebracht, ten- einde op de plaats van het misdrijf door de aldaar aanwezige justitie te worden geconfronteerd. H. M. de Koningin heeft een bedrag be- schikbaar gesteid van 100, voor de na- gelaten betrekkingen der garnalenvisschers die bij de scheepsramp te Breskens zijn omgekomen. Met ingang van 1 September a.s. is door den Commissaris der Koningin benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Sint Jansteen I. A. Lootens, thans mare- chaussee te Clinsre. In de week van 7 tot en met 13 Juli j.l. kwamen uit Zeeland ter kennis van den cen- tralen gezondheidsraad 1 geval van typhus of fe'oris typhoidea uit Sluis, 1 geval van roodvonk uit Ter Neuzen en uit Grijpskerke, 1 geval van dinhteritis uit Goes en Zien't^ee Bij de terugzending der werkstukken, ingezonden voor den wedstrijd in zake de premie van het Thiemefonds te Haarlem, ontving de direetriee der Koninklijke Kant werkschool te Sluis, volgens de M. Crt., van het Hoofdbestuur der maatschappij van Nijse.heid een schrijven van den volgenden inhoud //De jury heeft aan't hoofdbestuur voorgesteld de premie 1915 te verdeelen tusschen de dames S de Roeck, leerling" der Koninklijke Kantwerkschool te Sluis en A. Aalders, leerlinge der Dagteeken- en Kunstambachtsschool voor meisjes te Am sterdam. Een afdruk van het verslag der jury zal u worden toegezonden." De gemeenteraad te Situs zal binnen korten tijd 21 reclames te behandelen hebben van vermogende Belgische vluehtelingen, die door den raad op het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag gebracht zijn. Met spanning wordt de beslissing tegemoet gezien. Naar men verneemt, is dat kohier reeds door Gedeputeerde Staten ,goedgekeurd. Te Middelburg kwam Vrijdagavond met den laatsten trein een landweerman aan, die per rijwiel naar zijn garnizoensplaats wilde vertrekken. Te voet ging de man met het rijwiel aan de hand tot buiten de stad, waar hij, volgens zijn zeggen tenge- volge van een „pruim tabak" onwel werd en aan den kant van den weg in slaap viel. Hij heeft daar ongeveer drie uur gelegen en is toen door gewandeld naar zijn gar- nizoen. Het rijwiel, dat hij van een collega geleend had, was iutusschen verdwenen. Belgisch Bankpapier. De Engelsche regeering heeft de volgen- de overeenkomst gelroffen met den Belgi- schen Minister van Financien, betreffende den invoer en de inwisseling van Belgisch bankpapier in Engeland: „Elkeen, die in het Vereenigd Koninkrijk ontscheept, is verplicht de Belgische bank- biljetten aan te geven, welke hij in zijn be- zit heeft; bij gebreke stelt hij zich bloot aan een verbeurdverklaring. De biljetten welke een bedrag van 250 frs. per persoon en 500 frs. per familie te bo ven gaan, zullen door de douane, tegen af- gifte van een ontvangbewijs, achtergehou- den worden, en zullen in bewaring gegeven worden bij de Bank van Engeland, waar terugneming mogelijk is onder de hierna geformuleerde voorwaarden. De geinteresseerde ltan ook aanvragen oni de biljetten terug te zenden naar Frankrijk of naar Holland, aan een door hem aange- geven adres. Indien bewezen wordt dat de geinteresseerde slechts op een doorreis in Engeland vertoeft en het land weer binnen de acht dagen moet verlalen, kunnen de achtergehouden biljetten hem aan de ha ven van vertrek teruggegeden worden. Het verzenden van Belgische bankbiljel- ten uit Frankrijk of Holland bij middel van briefwisseling is toegelaten, onder de uitdrukkelijke voorwaarde echter, dat zulks per verzekerde zending geschiede. Het ver- beurd verklaren kan toegepast worden in geval dit voorschrift niet opgevolgd wordt. De censuur zal de brieven aan de bestem- ming laten toekomen, en er bijvoegen een ontvangbewijs ten bedrage van de achter gehouden biljetten, waarvoor de hierboven staande maatregelen beheffende de door de douane achtergehouden biljetten toepasse- lijk zijn. De terugneming van de biljetten zal uit- sluitend toegelaten worden aan de Belgische vluehtelingen, en naarmate de behoeften van hun onderhoud. De biljetten die met een ander doel worden ingevoerd, en waarvan de terugzending naar Frankrijk of Holland niet werd aangevraagd, zullen na den oorlog aan de Bank van Engeland geconsigneerd blijven. De Nationale Bank van Belgie stelt de wisselwaarde van het pond sterling vast, volgens zij het noodig oordeell." AXEL. Beroepen bij de Ger. Kerk alhier Ds. H. 8. Bouma te Heerenveen. De gevreesde vlekziekte onder de varkens, op het eiland Tholen, breidt zich steeds mser uit. Alieen te Staveuisse stierven er reeds meer dan 30. Ook in Sint-Annaland woedt ze bevig. De gestorven dieren zijn door elkander een paar honderd pond zwaar. Ook ingeente varken-< stierven er aan. Burgem. en Weth. ontraden derhalve de opbrengst der kermisgelden voor het loopende jaar een bedrag van ongeveer 10.000, prijs te geven. Zaterdagnamiddag ongeveer 1 uur onder- zocht een soldaat van de koloniale reserve te Nijmegen een patroon, die geweigerd had. Plotseling ging het schot af, en de korporaal Hofuer en de soldaat Mets werden doode- lijk getroffen. De soldaat Van Es werd gewond. Een moedige daad heeft Vrijdagavond te Steenwijk de lOjarige L. Greveling bedreven. De ongeveer 15jarige dochter van schip- per L. Hansen viel met een kind van een anderen schipper op den arm overboord in het Steenwijker Diep. Genoemde schippers- dochter was door de omstanders spoedig ge- red, doch de kleine was onder het schip ge- schoten. en niemand waagde zich aan deze gevaarlijke redding. Juist komt Greveling met paard en wagen aanrijden. Nauwelijks heeft hij gehoord wat er gebeurd is, of hij is van den wagen, springt zonder zich maar een oogenblik te bedenken geheel gekleed te water en duikt onder het vaartuig. In angst en vreezen stonden de ouders en vele omstanders op den wal. Eindelijk, daar komt de kordate jongen weer onder het schip te voorschijn, met het kind in den arm. Hij zwemt er rnee naar den wal. 't Is bewusteloos, mogelijk wel dood, maar onze jonge held geeft 't nog niet verloren. Ter- wijl de anderen nog geheel onthutst staan te kijken, grijpt hij een fiets, springt er op en rijdt vliegensvlug de stad in. Weldra is liij met dr. A. de Jong weer terug en aan deze mag het gelukken de levensgeesten van de kleine weer op te wekken. Dit is reeds het derde menschenleven door Greveling met eigen levensgevaar gered. (N. v. d. D.) Maar echl'vriend met kokend water overgolen. Door de politie te Scheveningen is pro- ces-verbaal opgema^kt tegen een bewoonster van de M erfstraat aldaar, een nog jonge vrouw, die onder zeer droeve huiselijke om- standigheden uit jaloerschheid haar echtge- noot, terwijl dc,ze lag te slapen, met kokend water heeft overgoten. In deerniswaai-digen toestand is de man naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. De vrouw, die haar daad heeft bekend, is naar het Huis van Bewaring overge bracht. (R. n.) Een vreemdsoortige dame. Een dame kwam dezer dagen aan de Duit sche grens met de bedoeling, om naar Zwit- serland te reizen. Zooalkdn deze tijden ge- bruikelijk is, moest zij door een daarvoor aangewezen vrouw aan Men lijve worden onderzocht. Toen zij dit hoorde, trok zij onverwachts een revolver en schoot zich door het hoofd. De wanhoopsdaad was niet aan een over- dreven preutschheid te wijten, want bij onderzoek bleek de dameeen man te zijn. SCHEEPYAARTBEWEGING. Yan 16 Juli tot en met 18 Juli werden laugs de Oostsluizen alhier 9 binnenvaar- tuigen op- en 8 afgesckutdoor de Midden- sluizen 38 binuenvaartuigen op- en 47 afge sckut en door de Westsluizen 4 afgeschut. PoxitU< >.Vr >tisch {'pen, s.s. RICHARD vail New-York na ar Rotterdam passeerde i8 dezer Dutigeness. s.s. ELISABETH van Baltimore naar Rotterdam, s.s. HELENA in lading te Cardiff voor Teneritfe. s.s. MAGDALENA van Gulfport naar Rotterdam, s.s. CORNELIS in tossing te Sint Vincent. P OL1 T 1 E. Gevonden gedeponeerd een pakje nieuwe rij wiel-onderdeelen. Reehthebbende vervoege zich bij den agent van politie te Sluiskil. o CQ C3 Bladkool, BoerenkoolKervel, JPieterselie, Seldery, llammenas, JRapenin diverse soorten. geval van diphteritis uit Goes en Zierikzee. Mijnen. De territoriale bevelhebber enz. in Zeeland verzoekt ons er op te wijzen, dat de vaavt in het niet tot Nederland behoorend gedeelte der Wielingen, ernstig gevaar kan opleveren. Met zekerheid toch kan worden aange- nomen, dat aldaar meerdere mijnvelden be- staan, terwijl verdreven mijnen op hetgeheele gebied kunnen worden verwacht. uts geen TER NEUZEN, 19 Juli 1915. Het weer bericht van het meteorolo- gisch mstituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 769.3 Munchen. Laagste barometerstand 755.9 Stockholm. Verwachting tot den avond van 20 Juli: Meest matige tijdeiijk wellicht krachtige Zuidelijke tot Westelyke windzwaar be- wolkt, tot betrokken, waarschijnlijk regen of onweersbuienzelfde temperatuur. In de op Donderdag 22 Juli aanstaande des voormiddags 10 uur, te houden topenbare vergadering van den gemeenteraad alhier," komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. Ingekomen stukken. Aanbieding gemeenterekening. Voorstel vermindering pacht Vercou- teren. Voorstel ontslag mej. Waalkes. Verzoek Zeeuwseh-Vlaamsche Tram- wegmaatschappij goedkeuring plan aanleg tramlijnen. Voorstel ontheffing belastingen. 2. 3. 4. 5. 6. Dooi de politie te V lissingeu is volgens de //VI. Crt." aangehouden een milicien- soldaat, die in den nacht van Donderdatr op V rij dag met bebulp van een meid, in een der plantsoenen, daar zich heeft scbuldig gemaakt aan berooving van een Belg, die in beschonken toestand verkeerde. De militair, die V rydagmorgen met de eerste boot naar Ter Neuzen wilde gaan, daar hij in Zeeuwsch-Vlaanderen gekan- tonneerd is, werd op de ponton te Vlissingen even voor het vertrek der boot door de politie gearresteerd. Even voor zijn aanhouding, toen bij de politie zag aankomen, verscheurde hy het nog in zijn bezit zijnde bankpapier en wierp de stukken weg, welke evenwel door de politie zijn opgezocht en in beslag genomen sP°ren om toch °P gehalte te koopen en T7i. j1 I VOlcrftns vnnrap.hpiff mnncfow De Directeur van bet Rijkslandbouw- proefstation te Goes vemeldt in eene mede deeling de uitkomst der onderzoekingen van 10 monsters Chili-salpeter, genomen door den controleur bij den dienst ter opsporing van vervalschingen. De uitkomst was, dat van al deze mons ters moest verklaard worden Chili salpeter". Er was eenvoudig geleverd ruw kali- houdend zout, met een kali-gebalte. dat varieerde van 4.6 °/0 tot 21 °/0. Drie der monsters waren onvermengd en bevatten dus enkel kali de zeven andere waren vermengd vier er van bevatten 0.3 salpeterstikstof, een had 0.5 salpeter- stikstof, en de beide andere respectieveliik 2.1 o/o en 2.7 o/o. Deze Chih-salpeter, die geen Cbiii-salpeter was,^ was door dezelfde firma verkocht teg<jn f i f 16,50 en f 17,50 zonder vracbt en J 19,50 en 20,met vracbt per 100 K.G. v Is deze mededeeling, zoo sprekend door haar eenvoud, weer niet een gulden les voor den landbouwer, die hem moet aan- Kort daarop is de meid, als verdacbt van medeplichtigheid, gearresteerd geworden. volgens voorschrift monster te nemen, of zich aan te sluiten bij een bond of eene commissie, die scherpe controle uitoefent en de voorschriften streng toepast Door de politie te Vlissingen is aange- Rechtschapen handelaars kunnen op een had schuldig gemaakt aan diefstal van lijf- goederen, ten nadeele van de menscheu, waar zij op kamers was. bun reeele bandel treedt er mede aan het lichtmaar knoeiers en bedriegers worden er door aan de kaak gesteid. Minister Treub. Wij zijn gemachtigd mede te deelen, dat het bericht in de Indische //Locomotief", volgens hetwelk de Minister Treub bestemd zou zy'n tot opvolger van den beer Idenburg als gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indie, uit de lucht is gegrepen. De Minister denkt er zelfs niet aan, zich eventueel voor dat ambt beschikbaar te stellen. Naar van bevoegde zijde vernomen wordt, heeft de erkenning van de Overzee-trust- maatschappij door de Russische Regeering niet alieen betrekking op den invoer van hout, zooals dezer dagen in een persbericbt werd bekend gemaakt, maar op alle artikelen waarvan de uitvoer door Rusland is of zal worden toegelaten. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 16 Juli. Bernardus Willem van Kolk, oud 29 jjm. en Geertruida Francina Bootsgezet, oud 24 j., jd. Adriaan Drabbe, oud 29 j., jm. en Adriana van Doeselaar, OHd 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Juli. Cornelis Leunis, oud 26 j., jm. en Johanna Cornelia Wieland, oud 25 j. jd. Geboorten. 12 Juli. Cornelia Suzanna, d. van Simon Cornelis Hamelink en van Elena 't Gilde. Cornelis Jan Jacobus, z. van Pieter Hamelink en van Jacomina Maatje Hangoor. 14 Juli. Anthonie Jan, z. van Jacobus Jannts Hermanus van Dixhoorn ezi van Rachel Elisabeth Riemens. 17 Juli. Adriana Jannetje, d. van Pieter Johannes Zwaal en van Lijntje Scheerens. Gelein Pieter, z. van Jan Hame link en van Suzanna de Bokx. Overlijden. 15 Juli. Willem Piepers, z. van Gerrit Willem en van Jaeobje Loek. RAAPZAAD verkrij gbaar aan zeer billijken prijs en WIKKEN voor Groen- bemesting, enz. G. KLOUWEKS, ZAADHANDEL. TER NEUZEN. Hulst, 19 Juli 1915. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 14,— a 14,50, Rogge 12,a 13—; Wintergerst /13, a f 13,75 Zomergerst f Haver 14.- a "f 14,75, Erwten a Witieboonen a Bruine boonen a J Duiven- boonen a fPaardenboonen f a Boekweit Lijnzaad a Aardappels 5,— a f 6,—. Koolzaad per zak van 106liters/29,—a/30,— Boter per kilo f 1,60. Eieren per 26 stuks f 1,35. Ter weekmarkt waren aangevoerd 8 stuks rund- vee, 29 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 6 stuks rundvee, 23 varkens. Graanmarkt. Tarwe is vaster in prijs. Inlandsche Tarwe werd nog al verkocht. Voorraad ruim. Gerst vast. Grutten zonder aanbod. Haver alsvoren. Rijst iets hooger. Heden werden alhier geveild 500 tons Amerik. Mai's mixed en een partij gezonde en beschadigde La Plata Mai's, beschadigde mixed Mais en 70 ton gezonde La Plata Haver. Buitenl. granen. Rogge La Plata 312 Western 335 per 2100 kilo; Gerst La Plata f 236 Mai's Amerik. mixed 215 Afwijkende f 196 a 205 La Plata 210 per 2000 kilo. Boekweit prima State 390 per 2100 kilo; Haver 15,a 15,25 per 100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe per 100 kilo 15,— a y 16,25 Rogge zonder aanbod. Gerst naar qual. 13,— a 15,25 Haver 15,a 15,50 per 100 kilo. Boonen en Erwten 15,— a 22,per hectol. De geveilde Witte La Plata bracht op 191, de afwijkende 170, de goede gele La Plata f 198 per ton. Meelprijzen onveranderd. Veemarkt. Runderprijzen 82 a 98 Ossen 80 a 96 Stieren 75 a 86 Kalveren 100 a 120Schapen 62 a 72Varkens 90 a 98 licht soort 84 a 86 cent per kilo. Melkkoeien f 165 a 325 Kalfkoeien 190 a 350 Stieren 160 a 300 Vaarzen 160 a f 220; Pinkeri 85 a 125 Vette kalveren 80 a 100 Eok- kalveren 20,— a 26,— Nuchtere fib a 18 Biggen 15 a /22perstuk. Aardappelen. Westlandsche klei f 2,25 a 2,50 Zand 2,50 a /2,75; ^chool- meesters 2,75 per mand en per mud 4,50 "a 5, Poters 1,70 per mand. Boterprijzen in vaten 60 a f 64 Stukken van x/2 kilo 80 cents gemiddeld. Zoetemelksche Kaas 44 a 50 per 50 kilo. Leidsche Kaas le kwal. 38 a 40 2e 33 a f 37 per 50 kilo. Eieren 5,75 a 6,— Amersfoort /5,80 a 6,10 Arnhem 5,75 a 6, per 100 stuks. Lijnzaad iets lager in prijs met weinig h an del. Kanariezaad 28,— a 29,per 100 kilo. Koolzaad vast zonder zaken. Karwijzaad 20,50 a 21,— per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 9x/2 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 50 en 'oeste Santos 44 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Juli f 221L Oct./'Dec. De officieele noteering is weder uitgebreid door de opname van stoomvaart- en petroleum- aandeelen. Rubbers en Tabakken trokkeu de aandacht. Onze nationale fondsen bleven goed op prijs. De Engelsche nieuwe Oorlogs- leening had een groot succes. Wisselkoers: Londen /I l,84i/2—ll,94l/2. Berlyn—Hamburg 50,40—50~,95. Parys 44,30—44,80 Zwitserland 46,10 a f 46,60. Boter per 1jz K.G. 0,70. Eieren per 26 stuks 1,30. Axel, 17 Juli. Veilingseieren V. P. N. 5,35 per 100 stuks. Aanvoer 6000 stuks. Hulst, 19 Juli. Veilingseieren V. P. N. 5,60 per 100 stuks. Aanvoer 20000 stuks.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3