De krjjgsbedrijven. Stemmingen Gemeenteraden. GEMENGDE BERICHTEN. Laatste Bsnchtsn. L'tflijrsen in de Witte Zee. De houdtisg van Roemenie. Een eigenaardig wa^en. Van het Westelijke gevechts- terrein. Van het Oostelijke gevechts- terrein. Van het Zuidelijke gevechts tercein. Dienstregeling op de lijn GentTer JSeuzen. Gedood door den electrischen draad. Hen listige smokkelaarster Hen diein het postkantoor. I)e inbraken te 's Gravenhage. Als zeer vermoedelijk hoofdschuldige te zijn in de inbraak in de villa van den Minister Treub en eenige andere inbraken van den laatsten tijd te 's Gravenhage ge- pleegd, is thans zekere IJ., een jongmensch die bij de politie ongunstig bekend staat en reeds meermalen wegens diefstal ge- vangen zat, naar het huis van bewaring overgebracht. Belgische Roode Kruis ambulance. De vergane defensiesloep. Te Bergen bij Alkmaar is aan het strand een lijk aangespoeld, dat herkend is als dat van den zee-milicien stoker W. J. Holten, die behoorde tot de opvarenden van de in de vorige week nabij den Hoek van Holland verongelukte defensiesloep. RECHTSZAKEN. Arroudissements-Rechtb. te Middelburg. TJitspraak uitvoer. Positie der Stoomschepen. log is omgekomen. Vooral Duitsche hoog leeraren, privaat docenten, directeuren van musea, natuurvorschers, historici enz., sneu velen dagelijks. Velen hurnier zijn reserve off icier en men weet het: het percentage officieren, dat sneuvelt, is nog grooter dan dat der minderen. Hoeveel geleerde of veelbelovende Duit schers en Oostenrijkers van naam reeds ge sneuveld zijn, blijkt wel uit het feit, dat d< dagbladen en tijdschriften der geallieerdten van niet minder dan 836 „groote mannen onder de vijanden" haddfcn melding ge- maakt. Hieronder moeten dan ook gere kend worden de kunstenaars in den ruim sten zin, en voorts de politici. In Duitsche bladen en vaktijdschriften wordt voorts het sneuvelen betreurd van 156 verdienstelijke vijanden. Dat dit cijfer zooveel kleiner is dan het getal der verdienstelijke gesneuvel- de Duitschers en Oostenrijkers, moet wor den toegeschreven, ten eerste aan het feit, dat het aantal verdienstelijke Engelschen, dat naar het front is gegaan, nog altijd be- trekkelijk klein is. In de tweede plaats ech- ter moet hier met den nationalen trots der Duitschers worden _gerekend, die dikwijls •overeenkomt met zelfoverschatting en 011- derschatting der tegenpartij. Zoo lazen wij in Duitsche wetenschappelijke tijdschriften artikelen, waarin de grootste Engelsche na tuurvorschers droomers of fantasten werden genoemd, en waarin de stelling verdedigd werd, dat de Engelsche wetenschap, verge- leken bij die der Duitschers, eenvoudig niets beteekende. In Frankrijk wordt ditzelfde verschijnsel waargenomen, maar de Engel schen en ook vele Russen hebben het res pect voor den verdienstelijken tegenstander nog geenszins verloren. Bovengenoemde getallen spreken voor zichzelf. En dan wordt er nog beweerd, dat een oorlog de cultuur en de wetenschap vooruitbrengt. Het „Berl. Tagebl." verneemt uit Stock holm over het succes van het leggen van mijnen in een gedeelte van de Witte Zee in de buurt van Archangel, door de Duit schers, dat volgens een bericht uit Christia- nia aan „Aftonbladet" in een week tijds vier Engelsche stoomschepen op mijnen ge- loopen zijn. De commandant van een uit Archangel te Bergen aangekomen Noorsch stoomschip, geeft daarover het volgende be richt: Op 22 Juni is een groot Engelsch stoomschip door een mijnontploffing totaal vernield geworden; twee andere met hout beladen Engelsche stoomers ondergingen lietzelfde lot, een vierde Engelsche stoomer, die met steenkolen beladen was. beliep bij het binnenstoomen van de haven van Ar changel zware averij. Men maakt zich in de haven van Archangel zeer ongerust, vooral omdat de overheid niet weet hoeveel mijnen in de Witte Zee gelegd zijn. Te Archangel, dat nu het karakter heeft gekregen van een groote havens tad, liggen op het oogenblik ruim 50 groote stoomers. Men verwaclit dat dit getal spoedig tot 100 zal stijgen. De heele Duitsche pers schrijft, blijkbaar ingevolge inspiratie van hooger hand, over den toestand van Roemenie. Zij acht het oogenblik voor dat land gekomen, om kleur te bekennen. Duitschland begint ongeduldig te worden over Roemenie's houding, nu het weigert oorlogsmateriaal naar Turkije door te voeren. De centrale mogendheden heb ben, meent de Duitsche pers, recht op wel- willende onzijdigheid van den kant van Roe menie, ofschoon zijn tractaat met hen door het parlement niet bekrachtigd is. Het is daarom twijfelachtig, of het mogelijk zal zijn de naleving ervan te verlangen. Echter, de minister-president Bratianu heeft altijd erkend dat het tractaat bindend was. De centrale mogendheden hebben tot dusver hun bereidwilligheid getoond, om in het twijfelachtige ten gunsle van Roemenie te beslissen. Zij kunnen echter niet langer toestaan, dat het hun eigen belangen in den weg staat en eischen ongehinderden doorvoer van munitie naar Turkije. Roemenie's aarzelende hou ding was verklaarbaar zoolang het Ilussisclie gevaar dreigde. De toestand is nu echter veranderd door de jongste nederlagen der Russen in Galieie. Daarom achten de cen trale mogendheden zich gerechtigd, de vrij- heid van beslissing voor te behouden ten aanzien van het bindende karakter van het tractaat. Men verneemt, dat aan Roemenie interna- tionalisatie van de Dardanellen door Enge- land beloofd is en dat aan Rusland het be- zit van Konstantinopel en de zeeengten is toegezegd. In het Duitsche legerbericlit van 21 Mei kwam de mededeeling voor, dat Russische soldaten, in de gevechten bij Jaroslaw ge- vangen genomen, geen andere wapens had- den dan een knods, blijkbaar ten gevolge van het feit. dat er' geen voldoende geweren beschikbaar waren. In de „RuhmeshaIle" van het arsenaal te Berlijn is thans zulk een knods, die aan een Rus bij een overrompelingspoging in de loopgraven bij Tuczepy in Galieie werd ont- nomen, tentoongesteld. Het is een stuk hout, ongeveer 80 c.M. lang en 15 c.M. dik. Alleen het onderste gedeelte is ontdaan van de schors. Aan het einde is een dun lederen riempje bevestigd, dat de gebruiker om zijn hand windt. Flin- ke klappen zullen eventueel met dit wapen wel uitgedeeld kunnen worden, bij de hui- dige wijze van oorlogvoeren echter zal de met deze knods gewapende waarschijnlijk slechts zelden in de gelegenheid komen er zich met succes van te bedienen. Wij ontleenen de volgende telegrammen aan de N. R. Crt. PARIJS, 13 Juli. (Havas.) Officieele mededeeling van hedenmiddag met weg- lating van het reeds gemelde) Voor de Fransche stellingen in het Dool- hof' hebben de Duitschers vannacht een aanval ondernomen onder bescherming van een hevig geconcentreerd vuur. De aan- vallers zijn gedecimeerd en binnen bun linies teruggeworpen. In het gebied van de Aisfie wordt het mijngevecht voortgezet. De Franschen deden een oven ontploffen, die vijandelijke mijn galevijen overhoop wierp. In Champagne een kalme dag. Gevechten met handgranaten, geweer- en kanonvuur in het boseh van Apremont, bij Reguieville en het Pr'esterbosch in Argonne. Van de twee aanvallen der Duitschers bij Croix des Charmes is de eerste met zware verliezen afgeslagen door het Fransche artil- lerie- en infanterievuur en de tweede reeds gestuit voordat de Duitschers hun loop graven konden verlaten. De beschieting van de stellingen die de Franschen bij Fontenelle vermeesterden en van de voornaamste loopgraven in den Wetstein-pas ten N. van Miinster is voort gezet. Een aanval der Duitschers, gemunt op het bruggehoofd, dat de Franschen op den oostelijken oever van de Fecht bij Sonder- nach hadden bezet, is afgeslagen. Een Fransch luchteskader van 35 vlieg- tuigen is vanoehtend, bij een wind van 18% meter per seconde, over het strategische station gevlogen, dat de Duitschers bij Vigneulles-les-Aattonchatel hebben opge- richt. Dit station bedient zoowel de streek van de Schans van Calonne als het bosch van Apremont. Er waren belangrijke voor- raden van allerlei aard, vooral munitie opgeslaoen. De Fransche vliegtuigen hebben op dit station 171 granat.en van 90 m.m. geworpen. Verschillende branden zijn waargenomen. Alle vliegtuigen zijn teruggekeerd, hoewel ze vrij zwaar zijn beschoten. WEENEN, 13 Juli. (Wolff.) De gene- rale staf deelt officieel mede, dat de al- gemeene toestand onveranderd is. WEENEN, 13 Juli. (Wolff.) Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier. In de kuststreek zijn gisteren hier en daar hevige artilleriegevechten geleverd. Een aanval van verscheidene Italiaansche regimenten infanterie bij Redepuglia is af geslagen. In het Karinthische en Tiroolsche grens- gebied is de toestand onveranderd. TER NELZEN, 14 Juli 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 757.7 Karlsruhe. Laagste barometerstand 749.3 Bodo. Verwachting tot den avond van 15 Juli: Zwakke tot matige wind, uit westelijke richtingmeest zwaar bewolkt, wellicht eenige regen zelfde temperatuur. Naar men ons mededeelt, verandert met ingang van morgen, 15 Julide dienst- regeling op de lijn Gent—Ter Neuzen. De vertrekuren van Ter Nenzen naar Gent en tusschengelegen stations zijn v.m. 6.50, v.m. 11.20 en n.m. 2.30 Terwijl alhier komende van Gent en tus- tusschengelegen stations treinen zullen aan- komen v.m. 8.22, n.m. 1.20 en n.m. 4 40 De electrische grensversperring eischt voortdurend slachtoffers onder hen die het gevaar van dien draad trotseeren om de grens te overschrijden. Zondagavond kwamen te Nieuw-Namen twee personen uit Burght bij Antwerpen aan de grens. Een hunner wist den Neder- landschen grond te bereiken met ontwijking van de draden. Zijn makker, zekere An- toon Moorthamer, die tusschen de twee draden wilde doordringen, werd het slaeht- offer van zijne roekeloosheid. Maandagavond kwamen 4 personen te St. Laurens over de grens, die verhaalden dat zij met z'n vijven door een Duitsche patrouille werden achtervolgd, dat zij de Nederlandsche grens hadden weten te over schrijden, doch dat de vijfde met den draad in aanraking was gekomen en gedood. Scheepvaart tydelyk verboden. Domburger rassen. Zeegat van Vlissingen. Den 16den Juli a.s. of een der volgende dagen zal, van af 9 uur v.m. gedurende enkele uren, het gebied begrepen tusschen den wal van Walcheren, den meridiaan van het geleidelicht op den Westkapelschen Jijk en de parallel van 51J 34' 30" N.b., voor de scheepvaart verboden zijn. Gedurende dien tijd zal een vaartuig met een rooae vlag in top zich ophouden tusschen de lichtbrulboei „Oostgat" en het geleidelicht voornoemd. Van af 9 uur v.m. zullen roode vlaggen waaien van de torens van Domburg en Westkapelle* HULST. Bij de Dinsdag gehouden stemming voor vier leden van den gemeenteraad stemden 372 kiezers, welke 367 geldige stemmen uitbrachten. Volstrekte meerderheid 184. Herkozen werden de heeren P. M. Fruijtier met 282, C. J. Burrn met 254 en P. J. Bonn met 232 stemmen. Herstemming tusschen de heeren A. A van de Walle Lz. met 150 en A. C. M. Poppe met 136 stemmen. Verder verkreeg de heer E. F. Sehiffer 130 stemmen. BORSSELE. Bjj de op Maandag gehouden verkiezing van drie leden voor den gemeenteraad waren uitgebracht 188 geldige stemmen. Oiervan verkregen de heeren J. L. Richel (aftr.j 114, M. de Regt (aftr.) 101, C. M. Nijslen 136, C. Rottier 104 en A. Duvekot 46 stemmen. Gekozen alzoo C. Rottier en C. M. Nijsten en herkozen J. L. Richel. Omtrent een mijnontploffing bij Dis- hoek meldt men aan de Midd. Crt. Nadat een mijn was waargenomen die met groote snelheid naar de duinen dreef was een mannetje afgezonden om de familie Van Vlaandereu te waarschuwen, in welke richting de mijn zich voortbewoog. Nog voor de boodschapper was aangekomen, ontplofte met een zware knal de mijn, staketpalen, zand en water in een hooge zuil opwerpende ver boven en over het duin. Op de hoeve de „Vijgeeter" werden eenige planken der schuur afgerukt, de dakpannen door elkaar geschoven, de schoorsteen ge- scheurd, zelfs het slot van bet hoenderhok afgeslingerd en over het erf geworpen. in de bakkeet werd de lamp uit de zolder ge- licht en het petroleumconfoor omgeworpen wat voor de vrouw des huizes minder aan- gename gevoigen had. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De bewoners waren zeer geschrokken. Dat geen personen getroffen zijn is een wonder daar tot op 700 a 800 meter in het land en de weiden stukken van de mijn ge von den zijn. Maandag ontvluchtten een drietal Belgische soldaten, die in de klas van disci pline te Vlissingen v; i toeven, onder Koude- kerke van den troep, zij werden tegen den avond bij de Arnebrug aangehouden en eerst naar hier en later per tram naar Vlissingen gebracht. (M. Crt.) Door de politie te Vlissingen is aan gehouden een landweerplichtig soldaat, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwiel uit de Arsenaalkazerne aldaar, welk rijwiel hij gepoogd heeft te Dordrecht te verkoopen, waar het in beslag is genomen. (VI. Ct.) Vriendelijk geliolpen. Iemand te Zwaagwesteinde kocht een geit doch een week later stierf't beest. De nog restende spaarpenningen werden besteed om andermaal een melkgeefster aan te schaffen en ook deze stierf. De ramp was groot. Doch wie schetst de verbazing en de blijd- schap van de man, toen hij daar den vol- genden morgen de stal weer bezet vond. De onbekende weldoener bad de geit een briefje met goede wenschen om den hals gebonden. St. Te Dinxperlo heeft de militaire gffens- wacht, naar de Arnh. Ct." mededeelt een vrouw aangehouden wegens smokkelarij van meel. Ze gebruikte een kruiwagen, welke schijnbaar ledig was, doch bij onderzoek een dubbelen bodem bleek te bevatten, waarin een partijtje wol was opgeborgeu. De grenswacht geeft nu meer acht op de krui- wagens Maandagmorgen had een dame een post- wiss If rmulier ter verzending :ngevuld aan een der schrijftafels in het postkantoor te Amsterdam. Te goeder trouw of verstrooid had de dame haar portemonnaie, die zij bij haar op tafel had neergelegd, daar laten liggen, terwijl zij zich met den postwissel naar een der loketten begaf. Toen het haar te binnen schoot, dat zij haar portemonnaie op de schrijftafel had lalen liggen, spoedde zij zich naar de tafel terug, echter om tot de ontdekking te komen, dat de beurs met haar inhoud, niet minder dan 67 en een ring, verdwenen was. De dief had zich intusschen uit de voe- ten kunnen maken. Van een snugger bakkerlje. In den omtrek van het Binnengasthuis le Amsterdam woont een bakkertje, een heel eenvoudig bakkertje, dat men er op een snoode wijze in heeft laten loopen. Eenige dagen geleden kreeg de bakker een papier met een zegel en vol officieele ter- men. „De heer X., bakker van beroep, wonende daar en daar, moet zich den 9 Juli, tus schen 8 en half negen uur, vervoegen aan het parket." En het arme bakkertje, wiens geweten zoo blank was als z'n fijnste brood, begaf zich op gestelden dag en uur met het papier en een kloppend haft naar het parke t. Onnoodig te zeggen, dat hel gebouw ge- sloten was, en dat de portier hem inede- deelde, dat 't wel een „mop" zou zijn. In dien tusschenlijd kwam een man z'n vrouw opzoeken. 't Was een gewichtig per- soon, want op een papier, dat hij liet zien, stond niets meer of minder, dan dat hij inspecteur van justitie" was. Een groot oranjezegel met de woorden: „Ministerie van Binnenlandsche Zaken", prijkte rechts in den hoek. In enkele woorden deelde de man 's bak- kers echtgenoote mede, dat ze haar geld- trommel af moest geven, daar deze als stuk van overtuiging bij 't parket moest dienen. En ook de vrouw van het bakkertje liet zich door het oranjezegellje overbluffen en gaf de trommel met liet zuurverdiende geld, ten bedrage van 300. Toen het bakkertje thuiskwam, vertelde de vrouw van den „officier van justitie" en zijn boodscliap. En toen was daar droefheid ten huize van het eenvoudige bakkertje. Hij liet z'n vrouw en z'n bollen in den sleek en ijlde naar de politie, wat hij reeds eenige dagen tevoren had moeten doen. Het bleek, dat 't bakkertje er vroeger ook al ingevlogen was. Toen had iemand 't kunststuk uitgehaald, bij hem een olie papiertje, waarop geschreven stond: vijf-en- twintig gulden, in te wisselen tegen blanke schijven. En dat was maar een gewone man ge- weest, niet eens een ..inspecteur van jus titie". (Tel.; TWEEDE KAMER. Heden kwam in behandeling de supple- toire Indische en mariuebegrooting, voor den aanbouw van 2 kruisers, 4 onderzeeers en 6 watervliegtuigen. De heer Van der Voort van der Zpp critiseert de veranderde houding van den Minister na 1914, in zake den aanbouw van klein materieel, evenals het feit, dat na enkele weken bleek, dat de kruisers 1000 ton grooter moesten zijn. Hij bestrijdt ernstig den voorgestelden aanbouw van kruisers en vraagt terugneming van den desbetreffenden post, maar zal ten opzichte van de onderzeeers den Minister steunen. De heer Hugenholtz komt op, tegen de samenkoppeling van den voorgestelden aanbouw met de mobilisatie-credieten, waardoor ten onrechte den indruk wordt gewekt, dat de aanbouw moet dienen om de veiligheid van ons land in de huidige omstandigheden te verzekeren. Hij bestrijdt uitvoerig den aanbouw van kruisers. De heer Nierstrasz steunt het voorstel van den Minister, die bij tot de weinigen rekent, die de kwestie in haar geheel kunnen beoordeelen. De heer Bichon zal tegenstemmen. Hij bepleit den aanbouw van groote onderzeeers en bestrijdt den aanbouw op particuliere werveu. De heer Janseu (Den Haag) meent, dat de Kamer de kruisers niet moet toestaan, voordat de Minister heeft duidelijk gemaakt, dat de verkenningsdienst niet kan worden verricht door torpedokruisers, zooals de staatscommissie die voorstelde. Hij is voor den aanbouw van duikbooten. De heeren Van Nispen en Boogaardt steunen 's Ministers voorstellen, maar de heer Van Deventer heeft bezwaren tegen het toestaan van de bruisers, evenals de heer Scheurer. Tot hen, die in verband met die inbraken in de laatste dagen tijdelijk werden aange houden, behoorde ook een zekere B., houder van een klein koffiebuis, waarin ook melk werd gesleten. Dat heeft waarschijnlijk aan- leiding gegeven tot het bericht in ver schillende bladen, dat de vermoedelijke dader van de inbraak bij Minister Treub een melkslijter was. Intusschen is bedoelde B. reeds weder op vrije voeten gesteld. Door de recherche zijn inbrekers-werk- tuigen in beslag genomen, welke voor de inbraken hadden gediend. Het cornite van het Roode Kruis van Belgie in Nederland heeft, vanwege een vriendelijken weldoener, die onbekend wenscht te blijven, fr. 17,000 ontvangen, voor het aankoopen van een volledige auto-ambulance, bestemd tot hulp op het slagveld. Deze schenking doet het getal der door de in Nederland uitgewekenen naar het front uit- gestuurde ambulances tot 7 stijgen. Te Hoe]^ van Holland is aangespoeld het lijk* van den milicien-matroos C. de Jong, ook behoorende tot de opvarenden van voormelde sloep. De Rechtbank heeft in hare zitting van 13 Juli de volgende vonnissen uitgesproken F. H., oud 24 j., werkman en M. d. V., vrouw van F. H., oud 22 j., beiden ver- blijvende te Clinge, zijn wegens terugkeer in bezet grondgebied na uitwijzing ver- oordeeld, ieder tot 14 dagen gevangenisstraf A. d. B., oud 22 j., vrouw van P. F. G., jantwerkster, verblijvende te Groede, is wegens diefstal veroordeeld,tot 1 weekgevang. P. d. B., oud 25 j., veldarbeider te IJzendjjke, is wegens mishandeling ver- oordeeld, tot f 5 boete of 5 dagen hecht. P. J. v. d. B., oud 38 j., herbergier en S. M. H., oud 37 j., vrouw van P. J. v. d. B., reiden verblijvende te Ter Neuzen, beklaagd van diefstal zijn vrijgesproken. Zitting van 13 Juni 1915. G. C. M., 13 j. en J. H., 17 j., beiden te Clinge, 7 boete of 1 week tuehtschool. J. B., 15 j., St. Jansteen, f 7 boete of 1 week tueht school. J. C., 14 j. en F. C., 12 j., beiden te Clinge, 7 boete of 1 week tuehtschool. A. B., 30 j., St. Jansteen, 1 week gevang. P. D. V., 34 j. en J. d. K., 19 j., beiden te St. Jan steen, 3 dagen gevang. C. d. R., 23 j.. Selzaete, 3 dagen gevang. F. L., 58 j., Lapscheure, 3 boete of 3 dagen hecht. E. M., 35 j., Assenede, vrijgesproken. H. G., 35 j., R. 021 j. en M. V., 31 j., alien te Selzaete, 3 dagen gevang. J. B. V., 38 j. en A. V.. 35 j., beiden te Middel burg (B.), 3 dagen gevang. R. v. H., 18 j. en J. R., 53 j., beiden te Selzaete, 3 dagen gevang E. S., 49 j.. Assenede. 3 dagen gevang. J. B., 32 j., Selzaete, I week gevang. M. d. W., 33 j A. A., 32 j. en V. C., 38 j., alien te Selzaete, 3 dagen gevang. A. T. v. C., 18 j., Clinge, T. d. N., 40 j., Hoboken, J. A.. 28 j„ St. Gilles, H. v. H., 38 j., Meerdonk, 3 dagen gevang. M. P., 25 j., M. v. K., 20 j. en F. v. H., 32 j., alien te Clinge, 3 dagen gevang. A. V.. 39 j. en P. d. B., 48 j., beiden te Clinge, 1 week gevang. A. v. G., 41 j., St. Gilles en Th. d. B., 41 j., Clinge, 1 week gevang. P. D., 33 j. en J. V.. 19 j., beiden te Middelburg (B3 dagen gevang. E. V., 22 j., Nieuw-Namen, 3 dagen gevang. H. V., 28 j., Moerbeke, 14 dagen gevang. C. v. A., 19 j., Moerbeke, 1 week gevang. B. d. S., 49 j., Moerbeke, f 7 boete of 7 dagen hecht. E. v. IE, 36 j. en H. v. H„ 35 j.. beiden te Meer donk. 1 week gevang. A. D., 19 j. en M. d. S., 18 j., beiden te Kemsche, 3 dagen gevang. P. H., 32 j., A. B., 29 j., L. d. K., 31 j. en F. W., 32 j., alien te Selzaete, 3 dagen gevang. Th. F. B. L. v. d. W., 25 j., aan boord, 1 week. L. T., 25 j., Th. d. B., 41 j., B. B., 48 j., A. d. P.. 18 j., A. M., 18 j., P. v. P., 31 j. en E. Th., 29 j„ alien te Clinge, 3 dagen gevang. J. v. H.. -19 j., St. Jansteen, 3 dagen gevang. K. d. C., 40 j., P. N., 44 j., F. B., 31 j. en Th. L. C., 35 j., alien te Clinge, 3 dagen gevang. A. F., 19 j,, Wachtebeke, J. D., 48 j., Clinge en C. Q., 28 j., St. Eaureijns, 3 dagen gevang. A. J. S., 60 j., Rotterdam, 14 dagen gevang. F. P., 22 j., St. Eaureijns, 5 boete of 5 dagen hecht. F. d. B.. 26 j., Clinge, 3 dagen gevang. G. B., 26 j., Clinge, 1 week gevang. F. E, 18 j., Clinge, 3 dagen gevang. C. M.. 21 j., Clinge, 1 week gevang. C. B., 19 j., Clinge, 3 dagen gevang. A. J. K., 21 j., Middelburg, (B.J, 3 dagen gevang. K. B.. 40 j.. Selzaete, 3 dagen gevang. L. C., 44 j., Selzaete, f 50 boete of 1 dag hecht. C. W 44 j. en H. v. M., 28 j., beiden te St. Lau- reijns, 3 dagen gevang. G. J. H., 50 j., Rotterdam. 1 week gevang. A. v. d. J.., 30 j., Gent, f 5 boete of 5 dagen hecht. Th. H., 36 j., Gonverdeghem en P. v. O., 43 j., Velseque, f 5 boete of 5 dagen hecht. C. M. J. C., 32 j., Brugge, 0,50 of 1 dag hecht. F. S., 26 j., Aalst, f 1 boete of 1 dag hecht. A. P., 37 j., Maideghem, E. P., 37 j., Clinge, en L. R., 32 j., Stekene, 3 dagen gevang. V. M. d. R., 51 j., M. P., 24 j.. M. v. C., 19 j., F. v. H., 32 j., E. d. P., 23 j. en Y. C.. 24 j., alien te Clinge, 3 dagen gevang. D. C., 25 j., Stekene, 14 dagen gevang. F. P., 24 j., Stekene, 1 week gevang. A. N., 28 j. en A. N., 29 j., 3 dagen gevang. H. d. W., 20 j- en A. v. 0., 21 j., beiden te Kemsche, 3 dagen gevang. A. d. B., 34 j., Stekene. 14 dagen gevang. F. U., 23 j., Stekene, 1 week gevang. O. D. B., 27 j., Gentbrugge, 'l boete of 1 dag hecht. A. A., 36 j., St. Nicolaas, f 3 boete of 3 dagen hecht. Het was Dinsdagmorgen voor de recht bank weder eene zitting van uitsluitend zaken betreffende poging tot uitvoer van tarwebloem, petroleum, steenkolen, enz. naar Belgie. Van de 102 beklaagden waren er slechts enkele verschenen, tegen de andere werd verstek verleend en werden verschil lende boetes en gevangenisstraffen geeischt. Verschenen was ten eerste P. P. uit St. Kruis, die bekende gepoogd te hebben 24 liter petroleum uit te voeren om iets te verdienen. Eisch 3 weken gevangenisstraf. Gedagvaardigd was de 33jarige Petronella M., verschenen was de 22jarige Marie M. Het bleek een groote verwarring, waarom vrijspraak werd gevraagd. De werkman A. C. uit St. Jansteen, die bekende, om 5 francs te verdienen, ge poogd te hebben 180 liter petroleum over de grenzen te brengen. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. S. A. een meisje uit Hulst, ontkende let haar ten laste gelegde uitvoeren van petroleum, maar dit voorkwam niet dat de eisch iuidde 7 boete of 7 dagen. Dit zelfde was het geval met vrouw C. V. uit Hulst. De beide vrouwen F. M. en C. K. uit Clinge, ontkendeu ook, maar boorden 5 boete of 5 dagen tegen zich eischen. De president vond gelegenheid erop te wijzen, dat bekl. bij aanbouding steeds bekennen naar Belgie te willen uitvoeren, maar voor de rechtbank zeggen zij, het was voor eigen gebruik. Nog stond terecht, de winkelier E. J. de B. uit Aardenburg, die aan den grens verschillende goederen. waarvan de uitvoer veroorloofd was, aan een Belg overgaf, hij lad toen ook vier kisten vermicelli op zijn wagen, waarom de Belg ook vroeg, maar die bekl. niet wilde geven. Volgens de Rijksveldwachter was dit alleen omdat hij en enkele militairen er bij stondeD. Bekl. zeide juist even van te voren vernomen te hebben dat vermicelli niet mocht worden uitgevoerd. Dit was echter volgens getuige reeds 8 of 9 dagen bekend. De eisch Iuidde 3 weken gevangenisstraf. Uitspraak van al deze zaken 27 Juli. RIJKS-LOCAAL TELEFOONNET TE TER NEUZEN. Nieuwe aansluiting: No. 67. G. DEES. Vervallende aansluiting: No. 67. Zeeuwsch-Vlaamsehe Tramweg Maatschappij (Directie), Nieuwstraat 10. SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 12 Juli tot en met 13 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 5 binnenvaar- tuigen op- en 2 afgeschutdoor de Midden- sluizen 26 binnenvaartuigen op- en 27 afge schut en door de Westsluizen 2 opgeschut. s.s. RICHARD van New-York naar Rotterdam, s.s. ELISABETH van Baltimore naar Rotterdam, s.s. HELENA arriveerde 13 dezee van Rotterdam te Cardiff. s.s. MAGDALENA van Gulfport naar Rotterdam, s.s. CORNELIS van Cardiff naar St. Vincent.j

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3