Nieuwe Oogst: Hoogwatergetij te Ter Neuzen Kan nog geplaatst worden Stemmingen Gemeenteraden. GEMENGDE BERICHTEN. Laatste Berichten. BURGERLIJKEN STAND. Handelsberichten. "Yerscheiden schoten van ons geschut be- reikten het scbip en dwongen het tot den terugtocht. Tengevolge van het werkdadige vuur van onze Klein-Aziatische batterijen verloor de waakzaamheid van den vijand bij Ari Boernoe de levendigheid. Zjj vuurden gisteren voor- al tegen de batterij houwitsers ten Westen van Hissarlik rake schoten af. Een houwitser kreeg een voile treffer. Vijandelijke vliegers hebben over de Klein- Aziatische zijde van de zeeengte gevlogen, maar zg werden door onze afweerbatterij verdreven. Aan de andere fronten geen verandering. TER NEUZEN, 12 Juli 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 759.7 Miinchen. Laagste barometerstand 747.9 Stockholm en Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 13 Juli: Meest matige westelijke tot zuidelijke wind, betrokken tot zwaar bewolk met tijdelgke opklaringen waarschijnlijk regen of onweersbuien zelfde temperatuur. Bij ministerieele beschikking is be- paald, dat voor wat betreft de militaire rechtspleging Oostelijk Zeeu wsch-Vlaanderen met uitzondering van het garnizoen Ter Neuzen als een garnizoen wordt beschouwd. Als commandant van het garnizoen Ooste- ijjk Zeeuwsch-Vlaanderen zal optreden de garnizoens-commandant van Axel. Door electrischen stroom gedood Naar men ons meldt, is Zaterdagmorgen, in den polder Wildelanden, onder de ge- meente St. Jansteen, op Belgisch gebied, iemand die met anderen de grens wilde pas- seeren naar Nederland, door den electrischen stroom in de draadversperring gedood. De ongelukkige is genaamd Henry Hey- man. oud 28 jaar, gehuwd en vader van een talrijk kroost. Bg was vroeger haven- arbeider te Antwerpen, doch woonde nu te St. Nicolaas. Het schijnt, dat hij met zgne klompen de wegens den electrischen stroom gevaarlijke draden heeft willen uiteenbuigen, om er ongehinderd te kunnen doorkruipen. Daarbij kwam hij met de draden in aan- raking, wat zijn dood tengevolge had. Die bij hem waren werden door dat voorbeeld afgeschrikt en hebben geen poging meer gedaan om op Nederlandsch gebied tekomen. Door de Duitsche soldaten is het lijk bg de versperring weggehaald en in een aard- appelveld gelegd, waar het met zakken gedekt werd. Tijdens de verkiezing overleden. Bij de Donderdag gehouden stemming voor twee leden van den gemeenteraad van Hoofdplaat, deed zich, naar aan de Tel. gemeld wordt, het zeker zeldzame geval voor dat een der candidaten, het aftredend lid, de heer J. Pateer, in den loop van dien dag overleed. Bij de opening der stem- briefjes bleek de heer Pateer gekozen te zijn met 75 van de 120 uitgebrachte stemmen. Art. 14 der gemeentewet zegtWanneer een candidaat voor de stemming, of zoo iemand die in herstemming komt, voor de herstemming komt te overlijden, of wanneer een benoemde zijne benoeming niet aan- neemt of de in de beide vorige artikelen bepaalde tijd (vier weken voor beraad over het al of niet aannemen) verstreken is, geschiedt binnen veertien dagen een nieuwe verkiezing, op den door burgemeester en wethouders te bepalen dag. In het hier plaats gehad hebbend geval is dus in letterlijken zin niet- in de wet voorzien, daar de heer Pateer overleden is tijdens de stemming. Zeker zal wel artikel 14 van toepassing worden geacht. De heer Pateer bereikte den leeftijd van 73 jaar, hij was sinds jaren ontvanger- griffier van den Hoofdplaatpolder en van verschillende andere waterschappen. KOEWACHT. Zaterdag is door de rijkspolitie alhier een vreemde hond doodgeschoten, die ver moedelijk aan hondsdolheid leed. Zaterdag vertrok de justitie uit Mid- delburg naar IJzendijke, teneinde aldaar een onderzoek in loco in te stellen naar het aldaar op 8 dezer plaats gehad hebbend tramongeluk waarbij door de stoomtram IJzendijke-Schoondjjke een Belgisch vluch- teling de beide beenen werden verbrijzeld, tengevolge waarvan de man spoedig over bed- (VI. Crt.) HULST. Onze stadgenoot, de voerman d'Haens, van wiens aanhouding in het vorig num- mer melding werd gemaakt, is door de Duitsche autoriteit veroordeeld tot 3 maan- den gevangenisstraf. De baas uit de af- spanning //De stad Nantes" werd veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf en diens vrouw tot 50 mark boete. Men acht die rechtsbedeeling nogal schappelijk. bracht waren, werd J. P. deerlijk aan zijn hoofd en schouder verminkt tusschen de messen weggehaald. Eenige oogenblikken la ter is P. overleden. (Zw. Crt.) Het fees! van de Nederlandsche vlag te New-York. Onlangs was he(t 250 jaar geleden, dat de Nederlanders de stad Nieuw-Amsterdam stichtten, het huidige New-York. Ter ge- legenheid van dit feest had de stad New- York besloten de oud-Nederlandsche vlag oranje-wit-blauw aan te nemen en zoo'n vlag werd haar op 21 Juni door de gemeen- te Amsterdam aangeboden, met een toe- spraak van onzen consul-generaal, den heer A. van de Sande Bakliuvzen. Het was een groote feestelijkheid. Van het Nederlandsche consulaat uit, ging een plechtige optocht naar het stadhuis, waar duizenden kinderen met kleine vlaggetjes den consul begroetten. Daar bood de heer Van de Sande Bakhuyzen met een schoone toespraak de trotsche kleuren van den prins van Oranje aan, waarop mevrouw Maria Duane Bleecker Cox, afstammelinge van James Duane, die in 1784 burgemeester van New-York was, de vlag aan den hoofdmast van het raadsgebouw heesch. De burgemeester hield daarop een toe spraak, doch werd daarbij onwel en moest heengaan. In de gouverneurskamer van het stadhuis werd toen een gedenktafel ontliuld door den vijftienjarigen Francis De Neufville Schroeder, de negende in de lijn van af- slamming van Thomas Willet, eerste burge meester van New-York. Hier hield de gouverneur nog een rede en gaf De Finlev, president dfer staats-uni- versiteit, een overzicht van de ontwikkeling der stad. De vlaggedag werd ook op alle scholen gevierd en alle kranten staan vol over het groote welgeslaagde feest. Papierfabricage. Een groote uitgestrektheid dennenbosch de familie v. d. SI. te Nieuweroord van (Drente) is verkocht aan een firma te Apeldoorn. De dennen moeten zuiver wit geschild worden en worden dan gebruikt voor de papierfabricage. Noodlottige aanrijding te Leeuwarden Te Leeuwarden is de 56jarige loopknecht Flieringa door een wielrjjder aangereden en tegen den grond geslagen. Hij bekwam een ernstige hoofdwond en is aan de ge- volgen overleden. Vier ontvluchte Engelsche geinter- neerden aangehouden. Door de marechaussee zijn te Assen aan gehouden vier Engelsche gei'nterneerden, die uit Groningen ontviucht waren. Ze hadden zich in burgerkleeren gestoken en namen aan het station een plaatsbewijs naar Utrecht. Een lOjarige inbreker. Een vrouw te Sommelsdgk, kwam tot de ontdekking, dat uit een haar toe- behoorende portemonnaie, waarin geld zat verborgen, ontvangen voor de vergoeding van het onder de wapenen zijn van haar man, een bedrag van eenige guldens was gestolen. Na aangifte kwam men tot de ontdekking dat de dader, een ongeveer lOjarige schooljongen, zich toegang had weten te versehaffen tot de woning van vrouw H., op een oogenblik dat deze afwezig was, en de kast had opengebroken. Met het geld werden allerlei snoeperijen gekocht en in een cafe bier, limonade, enz. besteld daarna zag de jeugdige inbreker nog kans 'n halt pond tabak te stelen. Een vreemd verschijnsel. Maandag j.l. kwam een vrouw, bewoon- ster van den Oostkousdijk te Rotterdam, de politie verwittigen, dat men haar en haar gezin vermoedelijk heeft willen ver- giftigen, want alle restanten van haar ge- kookte etenswaren hadden een rooden kleur aangenomen. Men achtte het een ernstig geval, te meer daar er wel eens twist met geweest was, zooals het meer Gas uit turf en teer! Aan de gasfabriek te Sappemeer wordt in de laatste dagen gas gestookt uit turf en teer. Er is aan de aangeslotenen gevraagd, hun verbruik terug te brengen tot op de helft van het gewone aantal kubieke meters. Te Oldenzaal zijn, naar aan de Zw. Crt. wordt gemeld, twee Fransche onderofficie- ren aangekomen, die uit het Munsterlager zijn ontsnapt. Te Staphorst ging Donderdag de land- bo uwer H. K. met zijn arbeider J. P. met de maaimachine naar het land. De paarden sloegen op hoi en toen deze tot stilstand ge- de buren gaat. De vrouw kreeg opdracht om, zoodra zich bij iemand van haar gezin verschijnselen voordeden, die op vergiftiging wezen, on- middellijk de politie in de Witte deWith- straat te waarschuwen. Er deed zich evenwel niets voor, hoewel de restanten van aardappelen, vleesch, melk al rooder werden en ten slotte met een rooden saus overgoten schenen. Men nam proeven, omdat men dacht, dat het aan het kookgerg kon liggen. De vrouw werd aan het koken van aardappelen gezet en zoodra zij klaar was, nam men eenige aardappelen mede en hield deze bij de politie onder toezicht. Enkele uren daarna meldde de vrouw reeds mijn aardappelen worden al rood, terwijl de aardappelen, die men medenam en onder toezicht hield, niet van kleur veranderden. Tot dusverre heeft niemand er leed van ondervonden, maar het gekke van het ge val is, dat zich gisteren in een zeer zindelijk en goed bekend staand gezin op den Schie- Jamschenweg, precies hetzelfde heeft voor- gedaan. Tot zelfs kaas, die aangesneden onder een stolp stond, werd besmet. Men vermoedt, dat men te doen heeft met een zwak, maar zich zeer snel voort- plantende bacil, uit Italie herkomstig. Daar te lande moet het reeds voorgekomen zijn, dat geheele dorpen door deze bacil besmet werden. In hoofdzaak op gekookte spijzen en vloeistoffen schijnt de bacil vat te hebben. Tot dusverre beperken de gevallen zich tot oud-Delfshaven. (N. R. Crt.) Een valsche munter. Ter beschikking van de justitie te Amster dam is gesteld een 30jarige glazenwasscher verdacht van vervaardiging van valsche munt. Hij is Diet de man, die de vele valsche zilverbons vervaardigd heeft, maar hij heeft naar hij zelf bekend heett, ongeveer zes jaar geleden klein zilvergeld nagemaakt. Hoe dit nu eerst uitgekomen is? De glazenwasscher had met zijn vroe- gere vrouw thans weer hertrouwd ruzie op de Nieuwmarkt. Daarbij lokte het eene woord het andere uit, en daarbij wees deze vrouw den man aan een agent aan als een valschen munter. Hierop werd de man gearresteerd en naar het bureau Lauriergracht overgebracht. Gebleken is, dat hij vermoedelijk jaren geleden in de Elandstraat valsch geld vervaardigd heeft, ook moeten reeds eenige werktuigen in beslag genomen zijn. Zeilen tegen den wind in. De heer G. S. Vlieger schrijft in Schut- tevaer Daar schijnt iemand uit de school te hebben geklapt. De Bergumer Courant is begonnen met het nieuwtje te vertellen, dat het geheim „zeilen tegen den wind in" van geen waarde wasdat ik zulks zoude heb ben geconstateerd. 'tis zoo; ik ben 24 April, bij kouden Noordenwind, in schemerdonker, op een afgelegen plekje, met het geheim ingewijd geworden. Echter ben ik zeer teleurgesteld in mijn verwachtingen. 't Ding 1 i e p, ging althans, tegen den wind in ongeveer stapvoets. En zonder andere drijfkracht, dan die van den wind. Niettemin was ik teleurgesteld. Ik heb de inrichting zeer goed in mij opgenomen, de werking volkomen begrepen. Maar, maar wat ik zag, hadik 40 ruim jaar geleden, minder goed gesteld, ook reeds gezien. Van zeilen is geen sprake. Voor de praktijk, voor gebruik op onze binnen schepen acht ik de vinding absoluut ou- bruikbaar, zoo gelijk ik ze toen zag. Niettemin zweeg ikop herhaald en dringend verzoek van den uitvinder. Hij beweerde nog verbeteringen te kunnen aan- brengen. Er kunnen verbeteringen worden aangebrachtmaar de grondgedachte deugt niet, ik voorspel de vinding niet de minste toekomst. Toch zal ik nog een wijle zwijgen om- trent de inrichting zelfde uitvinder heeft mij een verbeterden proeftocht toegezegd. Misschien, misschien voldoet die meer aan mijn verwachtingen, voor zooverre daar nog iets van is overgebleven. Ongeval op 't 1J. Zaterdagmiddag heeft te Amsterdam volgens de Tel. op het IJvoor 't Tolhuis, een ernstig ongelub plaats gehad. Een motor- bootje, bemand met vier personen, een klein ijzeren vaartuigje, werd daar overvaren door de Purmerender vrachtboot, de ,/Eensge- zindheid". Y an iemand, die het ongeval heeft gezien vernamen we, dat het plezierbootje voor het oude Entos-restauraut had gemeerd en vervolgens in Oostelijke richting verder wilde vareu. Uit de voorhaven van de Sluis Willem 1 kwam juist de //Eensgezindheid" aanzetten. De kettingboot wilde juist haar ligplaats verlaten en gaf reeds het fluit- signaal. De //Eensgezindheid" voer voor de kettingboot om, het motorbootje eveneens, niettegenstaande gewenkt werd. Ontwijken of terugstoomen was te laat en het motorbootje kwam onder het berg- hout van de vrachtstoomer, op eenige meters afstand van de Toihuis-boot terecbt. De inzittenden, waarschijnlijk twee mannen en twee jongens, trachten nog met de handen hun vaartuigje van de //Eensgezindheid" af te duwen. Te laat echter. Het motorvaartuigje verdween terstond in de diepte. De omstanders, ontzet van schrik, zagen nog, hoe een der jongens zich aan de kajuitskap van het bootje vastklemde. Terstond werd er hulp geboden. Van de kettingboot werden touwen en zwemgordels uitgeworpen, evenzoo van de Purmerender boot. Drie mannen sprongen nog te water. Twee personen werden terstond gered, een man en een der jongens kwamen, naar men ons tenminste mededeelde, niet meer boven. Toch is 't niet onmogelijk, dat een voorbij- varende schuit nog iemand gered heeft. Hoe het ook zij, de stoomboot der havenpolitie begon terstond te dreggen. lot laat in den avond bleef men aan boord van het vaartuig der havenpolitie naar de slac'ntoflers van het motorboot ongeval op 't 1J dreggen. Dit leverde geen resultaat op. De vermisten zijn de 30jarigs M. K. en de 14jarige D. K. Nog dient vermeld te worden, dat de schipper van een aak de beide andere per sonen redde. Aan het hoofd van het te Dordrecht te vestigen internaat voor adspirant-adelborsten, zal komen te staan de heer G. J. Bujjs, oud-luitenant ter zee tweede klasse en ge- wezen directeur der H. B. S. te Amersfoort. De Staatscourant van hedenavond zal de benoeming van Mr. L. H. W. Regout tot tijdelijk buitengewoon gezaut bij Zijue Heiligheid den Paus bevatten. o ca liladkoof. BoerenkoolKervel Pieterselie, Seldery, Rammenas, Jiapen, in diverse soorten. D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 13 Juli I 2.17 2.34 Woensdag 14 2.51 3.9 Donderdag 15 3.26 3.44 Vrijdag 16 4.1 4.19 Zaterdag 17 4.38 4 57 Zondag 18 5.17 5.38 Maandag 19 6.— 6.25 VOOR BELANGHEBBENDEN. J Eerste kwartier Maandag 19 Juli na- middag 9,28 uur. 13 Juli Zon op 3,54, onder 8,17, 11 u u 3,56, 8,16, 15 3,57, 8,15, De lantaarn voor wielrijders moet uur een na half uur, die voor voerlieden een uur zonsondergang branden. UIT8LAG der stemming voor vijf leden van den Gemeenteraad te Ter Neuzen op 9 Juli 1915. Ontpfoffing in een kruit- fabriek bij Londen.| Vrijdagochtend zijn er in de kruitfabriek te Hounslow bij Londen twee zware ont- ploffingen geweest. Minder hevige ont- ploffingen volgden. Geweldige rookkolom- men waren op vele kilometers zicbtbaar. De schade is nog onbekend. Een persoon is gedood en verscheidene gewond. 's GRAVENHAGE. Naar wij vernemen is de heer Eduard Douwes Dekker, een der leiders der voor- malige Indische Partij, in Zwitserland cum laude gepromoveerd in de Staatsweten- schappen. H. M. de Koningin zal zich bij de begrafenis van H. W. Mesdag doen ver- tegenwoordigen door den kamerheer in buitengewonen dienst Mr. W. A. baron van Ittersen. Totaal. Aantal kiezers 834 254 480 1568 Uitgebracht 647 171 326 1144 Van onwaarde 7 4 5 16 Geldige stemmen 640 167 321 1128 J. de Bruijne Mz. (aftr.) 280 113 170 563 J.deFeij ter Jacz. (aftr.) 322 60 128 510 L. T. van Hasselt 316 52 112 480 J. J. de Jager (aftr.) 311 115 179 605 fl. B. van Nes 369 54 143 566 R. G. E. Nolson 317 46 122 485 L. Wiersma 297 46 101 444 C. Wolfert 243 97 144 484 H. van Wijck 226 92 170 488 De volstrekte meerderheid bedraagt 565. Gekozen de heeren J. J. de Jager (aftr.) en H. B. van Nes. Herstemming tusschen de heeren J. ae Bruijne Mz. (aftr.), J. de Feijter Jacz. (aftr.), L. T. van Hasselt, R. G. E. Nolson, C. Wolfert en H. van Wgck. De herstemming heeft plaats Dinsdag AXEL. Uitslag der stemming voor vier leden van den Gemeenteraad op Vrijdag 9 Juli 1915. Uitgebracht711 stemmen. Vanonwaarde9. Geldige stemmen 702. Volstrekte meer derheid 352 stemmen. Hiervan verkregen de heeren P. Dekker Fz. 310, F. van Drie! 352, M. W. Roster 276, A. de Ruijter 309, J. Scheele Wz. 195, J. Srnies 389, M. Wolfert 379 en F. C. Zonnevijlle 220 stemmen. Gekozen de heeren F. van Driel, J. Smies en M. Wolfert, alien aftredend. Herstemming tusschen de heeren P. Dekker (aftr.) en A. de Ruijter. BOSCHKAPELLE. Uitslag van de Zaterdag gehouden her stemming voor 2 leden van den Gemeente raad Uitgebracht 146 st., onwaarde 4. Hiervan verkregen de heeren G. v. Campen (aftredend) 65 st., J. Heyens 90 st. en J. Scheele (af tredend) 80 stemmen, zoodat beide laatst- genoemden zijn gekozen. De heer van Campen had te kennen ge- geven dat hij eene herbenoeming niet zou aannemen, indien ook niet tevens de heer Scheele herkozen werd. SINT JANSTEEN. stemming voor 4 leden van den 9 dezer alhier, werden stemmen waarvan van Bij de Gemeenteraad op uitgebracht 298 onwaarde 6. Herkozen werden de heeren C. IJsebaert met 231, H. Yergauwen met 188 en Th. Yoet met 183 stemmen. Herstemming 20 Juli a.s., tusschen de heeren C. G. Bleijenberg (aftr.) en J. Ferket, die respectievelijk 130 en 92 stemmen verkregen. Verder verkregen de heeren D. van Avermaete 37, J. F. van den Berghe 23 en D. Verstraeten 44 stemmen. RftAPZAAD verkrijgbaar aan zeer billijken prijs en WIKKEN voor Groen- bemesting, enz. GJ-. KLOUWEKS, ZAADHANDEL. TER NEUZEN. Hulst, 12 Juli 1915. Rotterdam, 12 Juli. Graanmarkt. De stemming blijft prijs- houdend, behalve voor Mai's, welke door grooten aanvoer wat billijker te koop is. Gerst vast. Haver kalm. Heden veiling van Atnerik. mixed Mai's min of meer af- wjjkende soortvan gezonde gele en witte La Plata Mais, van afwijkende La Plata Mai's, alhier in lichters liggende. De omzet op de binnenl. markten is niet groot. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo La Plata stoomend 311 Amerik. Western 335 Gerst Californische 278 La Plata stoomend f 240 Mais Amerik. mixed nieuwe 210 oude f 225 Gele La Plata 205 a 210 per 2000 kilo. De 1500 ton Amerik. mixed eenigszins afwgkend bracht in veiling op 168 a/199 per ton. La Plata 188. Boekweit State loco 380 per 2100 kilo Haver loco 12,50 a 13,10 Amerik. 15,25 per 100 kilo. Meel. Bg weinig omzet, prijzen onver- anderd. Binnenl. Granen. Aanvoer van granen en peulvruchten op de markten gering. Prijzen door regeering vastgesteld. Tarwe 15,50 a 16,50Gerst naar qual. 13,50 a 15,Haver /15,25 a 15,50 per 100 kilo. Boonen en Erwten naar qualiteit 15.— a 20,— per hectol. Veemarkt. Runderprijzen 82 a 98 Ossen 80 a 96 Stieren 75 a 88 Kalveren 100 120Schapen 60 a 72Varkens 90 a 98 licht soort 78 a 84 cent per kilo. Melkkoeien 165 a 295 Kalfkoeien 175 a 300 Stieren 175 a 280 Vaarzen 160 a 210; Pinken 90 a 160 Vette kalveren 75 a 95 Fok- kalveien 22,— a 28,— Nuchtere 16 a 20 Biggen /14 a 22 per stuk. Aardappelen. Oude nagenoeg opgeruimd. Prijzen f 1,50 a 3,per mud. Nieuwe Westlandscbe klei 3,50 a 4,— Zand 4,50 per mud en per mand 2,a 2,50. Maltha's oude 2 a 4 cents per kilo. Boterprijzen in vaten 56 a 60 Stukken van kilo 75 a 80 cent. Raas 42 a 48 per Zoetemelksche 50 kilo. iLeidsche Kaas le kwal. 38 a 41 2e 33 a f 37 per 50 kilo. Eieren f 5,75 a 6,Amersfoort 5,50 a 6,40 Deventer gemiddeld /6, per 100 stuks. Ylas. Geen noteering. Lijnzaad vaster met meer vraag en minder aanbod. Koolzaad onveranderd. Weinig aanbod. Karwijzaad 20,75 a 21,25 per 50 kilo. Kanariezaad 28,50 a 29,per 100 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 9% a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 50 en prima Santos 421/2 cents per halve kilo. Beetwortelsuiker Juli 231/. Oct./Dec. 193/4. Beurs-noteering. Vorige week waren te Amsterdam nationale Staatsfondsen wat beter. Russen stil. Petroleumwaarden prijshoudend. Culturen vast. Tabakken stil. In geld ging niet veel om. Prolongatie Wisselkoers: Londen /ll,8711,97. Berlijn -Hamburg 50,421/,,—50,9272. Parijs 44,07Y2—44,57x/0 Zwitserland 46,— a 46,50. Ter Neuzen, 12 Juli 1915. Boter per x/2 K.G. 0,65. Eieren per 26 stuks 1,15. Axel, 10 Juli. Veilingseieren V. P. N. 4,85 per 100 stuks. Aanvoer ruim 6000 stuks. Hulst, 12 Juli. Veilingseieren V. P. N. 5,05 per 100 stuks. Aanvoer 21000 stuks. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 9 Juli tot en met 11 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 12 binnenvaar- tuigen op- en 7 afgeschutdoor de Midden- sluizen 44 binnenvaartuigen op- en 42 afge schut. Positie der Stoomschepen. C3 n tt V It II H Aantal stemmen in district. I (raadzaal) II (Sluiskil) III (Java) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 8 Juli. Anthonie Pieter Riemens, oud 21 j., jm. en Jacomina Levina Rachel Versluijs, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Juli. Petrus Adriaan Eekman, oud 22 j., jm. en Maria Suzanna Stroo, oud 20 j., jd. Geboorten. 7 Juli. Janna, d. van Jan Daniel Meertens en van Anna Verheijke. 8 Juli. Jan Cornelis, d. van Jacobus Pieter van Doeselaar en van Leuntje van Wijck. 10 Juli. Cornelis Jan Jacobus, z. van Pieter Hamelink en van Jacomina Maatje Hangoor. Overlijden. 5 Juli. Jan de Mul, oud 4 m., z. van Jacobus en van Martha Maatje Dieleman. Jan Roster, oud 8 m„ z. van Jan en van Tanneke Esther Pladdet. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 14,a 14,75, Rogge 13,Wintergerst /13, a /14, Zomergerst 12,50 a 13,—, Haver 14,75 a'/15,-, Erwten f 21,a 22,Witteboonen a Bruine boonen a J Duiven- boonen a Paardenboonen a Boekweit Lijnzaad a Aardappels a f Koolzaad per zak van 106 liters 30,a f 32, Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,20. Ter weekmarkt waren aungevoerd 16 stuks rund- vee, 25 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 13 stuks rundvee, 20 varkens. s.s. RICHARD van New-York naar Rotterdam, s.s. ELISABETH van New-York naar Rotterdam, s.s. HELENA van Rotterdam naar Cardiff passeerde 11 dezer Saintcatherines Point, s.s. MAC1DALENA van Gulfport naar Rotterdam, s.s. CORNELIS van Cardiff naar St. Vincent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3