De krjjgsMrijven. Loop der hevolking van TerNeuzen laatste Berichten. De aangeuame behaiideiijig. uit viissingen. j V ooi" lien die aaD de inaag lijdeu, GEMENGDE BERICHTEN. Et» kern 240 'LnVVJ' ""'""'V I nach,cafe's en danszata newond of gelgen "nl™0 C I tZST*!* groot genoegen het relaas onzer ontsnapping in de bladeti. Daar in mijn persoonsbeschrib ving gezegd werd dat ik Engelsch sprak met een Amerikaansch accent, gingen wij tot het gebruik van de Fransche taal over en gaven ons voor Franschen uit. Na verscheidene vruchtelooze pogingen om passage op een vrachtboot te krijgen konden wij ten slotte aan boord van het Deensche stoomschip Tomsk" sluipen. en ons in een van de ruimen verbergen. Wes- In Champagne, ten Z.-O. van Reims, heb ben de Franschen mislukte aanvallen ge- daan. Op de Maashoogten en in de Vogezen zijn slechts artilleriegevechten voorgevallen. 5 ljandelijke vliegers hebben bomtnen op Zeebrugge en Brugge geworpen, doch geen mihtaire scliade aangericht. I ARIJS, 1 Juli. (Havas. Officieele mede- deeling van hedenmiddag 3 uur: I wee nieuwe pogingen van de Duitschers tegen de Ioopgraven ten O. van den weg van pagDie behoort tot het 147ste regiment in- ianterie, dat in Rusland (thans tusscben Przasmcz en Ostralenka) strgdt. Het gebruik van verstikkende gassen. De - Norddeutsche Allgemeine Zeitung be- vat een artikel over de verwijten, welke Duitschland gemaakt worden over het «e- bruik van verstikkende gassen. Het blad Ttu memoreert, dat de desbetreffende bepaling I gedoken tusschen balen en kisten zonder I BinarviIle, ziJn afgeslagen. De strijdkrach van de 2e, Bnaffsrho T 1 eten en drinken, brachten wij vier vreese- ,Pn W" !lJke dagen en nachten door tot wij eindelijk Copenhagen bereikten, waar wij al weder tijdelijk met de gevangenis moesten kennis- maken. Mijn makker is reeds naar Duitschland vertrokken, en ik ben voornemens, naar Oostenrijk te gaan zoodra ik hier enkele persoonlijke zaken in orde heb gebracht." Een tngeische berekening. In de ..Daily Chron." geeft de heer G. H. Ferris,, een oorlogscorrespondent, die de campagne in Belgie medemaakte, de vol- gende merkwaardige berekening, die toont Duitschland teekende met 23 andere staten welkc verwachtingen men aan de zijde der de verklaring den 29sten Juli 1899, en rati- I Scadieerden koestert. Het alhier thuisbehoorende stoom schip Richard, in 1904 te Stockton-on-Tees gebouwd, ongeveer 2950 tons d.w. ladende, ia door de reederjj naar Noorwegen verkocht, voor oplevering einde dezer maand te Rotterdam, tot den priis 445.000.J van de ,3e Haagsche Conventie van 29 Juli I eten en drinken, brachten wn vier vreese 1899, voigens den officieelen Duitschen tekst J als volgt luidde: „De mogendheden, welke het verdrag sluiten, onderwerpen zich we- derkeerig aan het verbod om zullce projec- tielen te gebruiken, waarvan het uitsluilend doel is verstikkende of giftige gassen te ver- spreiden." De woorden „waarvan het uit- sluitend doel is" waren op de Haagsche C6n- ventie het onderwerp van eene levendige gedach tenwisseling en vormden voor ver- schillende betrokken staten een voorwaarde voor onderteekening der verklaring. Tot de onderteekenaars der verklaring be- lioorde intusschen Groot-Brittanie niet. ten, die de Duitschers in het vuur brachten worden op twee divisies geschat. Aan het front ten X. van het bosch van Ailly is een bombardement geweest. Een hevige aanval in de streek van Met- zeral is geheel en al gestuit. De Duitschers leden belangrijke verliezen. Van het Oostelijke gevechts- tenpesn. BERLI.IN, 1 Juli. (Wolff.) Officieel be richt uit het groote hoofdkwartier: lie toestand op t Oostelijke gevechtster- rein is onveranderd. De in Juni behaalde buit bedraagt: twee vaandels, 25,695 gevangenen, w.o. 121 officie- Gisteravond gaf het muziekgezelschap //De V ereenigde Werklieden" een concert op de muziektent op de Markt. Ofsehoon er nu juist geen zomerachtige temperatuur heerschte, was er zeer groote belangstelling (vaaruit weder bewezen werd, dat muziek voor velen aantrekkelijk is, al is het ook, dat met alien die naar een concert komen, Ultj hooding en gedragingen doen ver- onderstellen dat ze komen om muziek te beluisteren. Het muziekkorps voerde een welgekozen programma op flinke wjjze uit en schonk daardoor aan de talrijke hoorders weder een genotvollen avond, dien ze zeker in grooter aantal zouden genieten. Moge de I wederkeeren. vereeniging aan dat verlangen kunnen voldoen, en daardoor ook in nog ruimere verklapte ze aan de amblenaren, dat de beide andere zich bij haar in den trein be- vindende vrouwen eveneens meel bij zich haddon eene nu niet juist zeer vader- landslievende handelwijze. Daar de trein zich juist in beweging had gezet, sprong een der ambtenaren op den trein en reed mede tot den uitersten militairen post aan de grens, waar alle treinen voor controle moeten stilliouden. Hier liet de commies de beide vrouwen uitstappen. Ze moesten nu met bun vracht bejaden naderhand bleek, dat ze 13, resp. 91/2 K.G. meel onder hare ldeeding hadden met hem den drie kilometer langen weg naar bet station te v°et afleggen, waar ze aan lijfvisitatie wer- den onderworpen met het bovengenoemde resultaat. Ze waren geheel voor smokkelen ingericht en hadden langs liaar lichaam op vernuftige wijze overal kleine zakjes voor berging van levensmiddelen in hare kleeren aangebracht. Het meel werd in beslag ge- nomen en tegen haar proces-verbaal opge- maakt. Aanmerkelijk verdund, konden "ze drie uur later naar hun „grosze Vaterland" ficeerde de verklaring van 4 September 1900 Onder de staten, die de verklaring bestre- den en niet onderteekenden, behoorden En- geland en de Vereenigde Staten. Engeland heeft, nadat het zich in den Boerenoorlog van de vergiftige gassen verspreidende lydit- bommen had bediend, eerst bij de 2e Haag sche Yredesconferentie van 30 Augustus 1907 aanleiding gevonden de verklaring te teeke- Jien en te ratificeeren. De \'ereenigde Sta ten sloten zich hierbij tot heden niet aan. De „Norddeutsche" herinnert dan aan de zitting van het Engelsche Lagerhuis, waar Sir F. Byles aan de regeering vroeg of de Engelsche regeering gassen gebruiken zou. die met ,,gruwelijk of onmenschelijk in hunne uitwerking zijn." De vertegenwoor- Hij becijfert, dat Duitschland ongeveer cen 81/2 millioen strijdbare mannen op de been kan brengen en dat het in het begin van dit jaar ongeveer 4 millioen aan beide fronten had. Het had toen een totaal verlies geleden van 1.300.0000 man, zoodat het overschot nog slechts 3.2 millioen was, of de ongeschikten en demannen boven 39 jaar afgerekend, ongeveer 2 millioen. Er zijn nu nog weer bijna zes maanden verloopen, waaromh-ent geen nauwkeurige cijfers kun nen worden gegeven. Maar ongetwijfeld zijn de verliezen Iiooger dan het vorige jaar, want in de eerste plaats leden de Duitschers in de eeiste maand van den oorlog slechts gei inge ci liezen, dan bleek de loopgraven- oorlog buitengewoon kostbaar aan men- diger der regeering, Tennant, antwoordde schenlevens, er nemen bovendien grooter dat hij hoopte, dat de beoogde middielen J1 "Werkzaam waren, of zij al dan niet gruwe- lijk waren, kon hij niet zeggen. Over de in working zijnde Fransche gas- projectielen schrijft de „Gazette de Lausan ne". Het werk der Fransche scheikundigen leverde schrikwekkende resultaten op. Wij gelooven ons niet te vergissen, wanneer wij zeggen, dat de Duitsche legeraanvoerders. die het gebruik van verstikkende gassen ge- predikt hebben, hunne troepen ondenkbare pijnen en uren van angst bereid hebben. Huip aan ontviuchte krijgs- gevangenen. Men schrijft aan de „Tel.": De Duitsche grensbewoners worden door de mihtaire autoriteiten verdacht, dat ze ontvluchte krijgsgevangenen behulpzaam zijn bij- het overschrijden der grens. Ten einde zich hiervan te overtuigen, begaf zich een aantallen aan den strijd deel en eindelijk weten we, dat de Duitsche verliezen bij Eparges in twee maanden alleen 30.000 man bedroegeri, bij le ^Iesnil en Beausejour alleen 60.000. De kosten van de groote inspanning in Galicie zijn tusschen een half millioen en 600.000 man. Wij weten, dat de Britsche verliezen tot einde Mei bedroegen 258.000 man, dat is meer dan een kwart van de maximum-sterkte en waarschijnlijk drie kwart van de gemiddelde sterkte tijdens de geheele campagne. Dit en andere feiten wijzen er op, dat de to tale Duitsche verlie zen tot nu toe, met inbegrip van zieken en gevangenen. nu wel ongeveer 2V2 millioen moeten bedragen en dat na het einde van het eerste jaar van den oorlog, de vroegere reserves van 41/21 millioen tot minder dan ,elen millioen geschikte mannen en een grooter aantal ongeschikten moeten zijn gedaald. Yolgens denzelfden maatstaf zouden ze aan ren stukken geschui, 6' mijnwerpers, 52 mate den steun van de ingezetenen haar maclunegeweren, een vlieg'tuig en bovendien I deelachtig worden veel oorlogstuig. Op het Zuid-Oostelijke gevechtsterrein heb ben de troepen vai* generaaf Yon Linsingen gisteren, na verbitlerde gevechten, de stcl- lingen der Russen ten Oosten van de Guila Lipa, tusschen Ivunize en Luczynce "(ten Z. van Rohatyn) en ten Noorden van Rohatvn, slormenderhand genoinen, 3 officieren en 2328 man gevangen genomen en 5 machine- geweren buit gemaakt. Ten Oosten van Lemberg zijn de Oosten- 1 i.jksch-Hongaarsche troepen de vijandelijke stellingen binnengedrongen. Het leger van Von Mackensen dringt ver- dcr vooruit in de rich ting van Bus en Weichsel. Ook ten Westen van den Weichsel trek- ken de Russen terug, hier en daar na hard- nekkige gevechten. De verbonden troepen vervolgen hen aan beide zijden van de Ka- mienna (linker zijrivier van den Weichsel). De buit, in Juni door de legers van Von Linsingen, Von Mackensen en Wovrsch be- haald, bedraagt 409 officieren, 150,650 man- schappen, 80 stukken geschut en 268 ma- chinegeweren. Duitscli officier. als Beigisch krijgsgevangene llet einde van llet Jaar geheel moeten zfj gekleed, naar de Duitsche grens, dichf bij I verdwenen en de Duitsche legers zullen dan en vroeg een daar wonende land- Aalten. bouwer^S. hem voor 40 Mark 30) over de grens te brengen. De man liet zich ver- leiden, liep zoodoende in de val en na eeni- ge uren- werd hij en zijn gezin gevankelijk naar esel gevoerd wegens het plegen van liandelingen in strijd met de belangen van zijn vaderland. De postdienst in Belgie. In de maand April jl. bedroeg het aan tal post verzendingen van en naar het door Duitschland bezette gebied van Belgie in totaal 498.000, resp. 595.000 stuks. Hierbij waren 6700 aangeteekende stuk ken en 7640 postwissels. De postzegelverkoop bracht in deze maand 400.000 francs op. Uit de verhouding van 498.000 vterzonden poststukken en 400.000 francs ontvangsten, blijkt, dat zeer veel postzegels moeten zijn gekocht voor andere dan voor frankeerings- doeleinden. Waarschijnlijk zijn en worden er nog steeds veel dezer Duitsch-Belgische zegels opgekocht door postzegelhandelaren Een awontuurlijke ont snapping. De ..Frankf. Ztg." ontleent aan bet „Afton- blad van Stockholm, een verhaal van luite- nant F. N. Wiener, een Oostenrijkscli offi- cier, van zijn avonturen bij het ontsnappen uit het interneeringskamp te Wakefield. I.uitenant Wiener, die zich in Amerika had gevestigd, was kort na het uitbreken van den oorlog op weg naar zijn vaderland, toen zijn schip door een Engelscli oorlogs- schip wgrd aangehouden en hij naar Kirk wall werd overgebracht. Later' werd hij te Wakefield gemterneerd, met een Duilsch marine-oMcier, Alfred Ivlapprotli geheeten. De twee officieren besloten een poging te ■doen om samen te ontsnappen. Hun eerste plan, om een tunnel van hun tent uit onder de omrastering van het kamp door te gra ven, moesten zij laten varen, daar het veel te lang zou duren. Hun tweede opzet zou beter slagen. Zij bestelden bij den kleermaker van liet kamp ..sportcostumes", teneinde er zoo En gelscli mogelijk uit te zien. Yerder wisten zij zich gouden muni tot een bedrag van 30 pond te verschaffen. Daarop verzochten zij, den censor te mogen spreken, die dicht bij den kamp-uitgang woonde, wetende dat hij op dat oogenblik niet thuis was. an het bureau van den censor", zoo vertelde luilenant Wiener zijn verhaal, „gin- gen wij naar de wachtzaal en ik was in staat, dank zij mijn volmaakte kennis van liet Engelscli, den indruk te wekken dat wij Engelsche officieren waren. Een paar alge- meenheden omtrent militaire zaken tegen de soldaten die de wacht hadden, verdreven alle wantrouwen, zoo zij dit nog gekoesterd mochten hebben, en wij slaagden er in. 011- gehinderd te ontkomen, na een parkmuur van omstreeks acht meter hoogte te zijn overgeklommen. Ons eerste doel' was Leeds, de dichtstbijzijnde groote stad. Daar kochten wij twee eerste-klas spoorkaartjes naar Man chester, zonder er editor gebruik van te maken. In plaats daarvan reisden wij 3e klasse naar Liverpool. Natuurlijk werden wij te Manchester ijverig gezocht, waardoor wij een kostbaren tijd wonnen. Van Liverpool gingen wij naar Londen maar waagden het niet, in een hotel te gaan Iogeeren, uit vrees voor ontdekking. Wij brachten liier een week door, de nacli- geworden zijn tot een ras afnemende lioe- veelheid, een jammerlijk overblijfsel van de horde, die zich eens onverwiniijk aclitte. Wat de productiekracht van kanonnen. munitie en andere benoodigheden belreft, slaat de balans over naar de zijde der geal- iieerden, welker superioriteit meer en meer zich afteekent. Zoo stelt een Engelsch correspondent zich dus den toestand op het oogenblik voor. Een fantastisch verhaal zet het Hbl. boven het volgende bericht van het Wolffbureau uit Konstantinopel Omtrent de landing van een vijandelijke bende aan de kust van het vilajet Smyrna worden de volgende bijzonderheden medege- deeld In den vroegen ochtend van 21 Juni zetten Engelschen en Franschen drie hon- derd roovers in 20 sloepen onder bescher- ming van een kruiser en drie torpedover- nielers - aan de kust bij Milos aan wal. De bende omsingelde het op twee en een half uur afstands van de kust gelegen dorp Kasikli. De roover namen een menigte vee weg en waren op het punt te vluchten, toen de dorpsbewoners en militairen hen aanviden en noodzaakten den bnit in den steek te laten en naar de booten terug te keeren. Veertien leden van de bende werden ge- dood en twee gevangen genomen. Een deel der bende verborg zich in bet naburig woud, dat dadelijk ingesloten werd, zoodat men coopt de daar verborgen roovers nog in handen te krijgen. Aan de zijde der troepen, die veel wapens en muntitie buitmaakten, werden vier man gewond. Het heeft hier groote verontwaardiging gewekt dat de vijand in verbinding staat met roovers. Drie generaties te velde. Naar de „Dresdener Anzeiger" meldt, staan uit de familie van den bergraad Ivlotzer te Bockwa, bij Zwickau, grootvader, vader en zoon te velde. De heer Klotzer had reeds in den veldtocht van 1870 het IJzeren Ivruis als luitenant verworven. 67 jaar oud, meld- de hij zich bij het begin van den oorlog vrijwillig aan en als kapitein van de eerste compagnie landstorm uit Zwickau trok hij den vorigen herfst in het veld. Kort geleden werd hij tot majoor bevorderd en kreeg liet ridderkruis le klasse van de Albrechtsorde. Zijn zoon vecht als ritmeester van het 18e Uhlanen-regiment in de eerste rijen mee en zijn kleinzoon vervult als luitenant in het 32ste reserve-artillerie-regiment zijn plicht tegenover het vaderland. Allen zijn thans in het bezit van het IJzeren Kruis. WEENEN, 1 Juli. (Wolff.) Officieel be richt uit het groote hoofdkwartier: I11 Oost-Galicie duren de gevechten aan de Guila Lipa en in de streek ten Ooslen van Lemberg voort. Onze troepen hebben op verscheidene plaatsen de hoogten ten Oosten van de Guila Lipa bestormd en zijn de vijandelijke stellingen binnengedrongen. Het is den verbonden troepen eveneens na verbilterde gevechten geiukt stroomopwaarts van Rohatyn op den Oostelijken oever der rivier vasten voet te krijgen. Aan den Dnjestr is het voikomen rustig. In het brongebied vtvn de Wieprz hebben wij Zamosc (30 K.M. fen Noorden van To- maszow) bezei. De streek ten Noorden van de Tanew- laagvlakte is .geheel in ons bezit. Ten Westen van den Weichsel hebben onze troepen den lerugtrekkenden vijand lot voor Tarlow (iels ten Zuiden van den benedenloop *lcr Kamienna) gevolgd. De buit, in Juni door de legers, die onder O.-H. opperbevel in het Noord-Oosten strijden, behaald, bedraagt 521 officieren, 194.000 man, 93 stukken geschut, 364 ma- chinegeweren, 78 munitiewagens, 100 vgld- spoorwagens enz. Van het Zuidelijke gevechts terrein. WEENEN, 1 Juli. (Wolff!) Officieel be richt uit het groote hoofdkwartier: De gislermiddag door verscheidene vijan delijke infanleriedevisies herhaalde algemee- ne aanval op onze stellingen aan den rand van de hoogvlakte van Doberdo is overal onder zware verliezen voor de ltalianen af geslagen. De hoofdaanval van den vijand was gericht tegen het front Sagrado-Monte- cosich. Ten N.-O. van Monfalcone, bij Selz en Vermegliano, slaagden de ltalianen er in onze voorste ioopgraven binnen te dringen, docli een tegenaanval van onze dappere in- fanterie wierp hen weder in het dal terug. De hellingen van den Monteeosich zijn met lijken van ltalianen bedekt. Een 's avonds ondernomen aanval van den vijand tegen de hoogten ten Ooslen van Monfalcone, een aanval ten N.-O. van Sa- grado en verscheidene zwakke aanvallen tegen liet bruggehoofd van Gorz hebben eveneens schipbreuk geleden. Na deze ne- derlaag van den vijand is het rustig gewor- den. Onze vastberaden troepen zijn in het vaste bezit van al hun stellingen gebleven en tot nieuwen strijd gereed. Op den Noordelijken Isonzo-sector en aan de grens van Karinthie duurt liet artillerie- gevecht voort. Engelsche verliezen aan de Dardanellen. LONDEN, 1 Juli. (Reuler). Minister As- quith heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de gezamenlijke Engelsche verliezen ie land en ter zee aan de Dardanellen tot 31 Mei hebben bedragen 496 officieren gedood, 1134 gewond en 92 vermist, 6927 manschap- pen gedood, 23,542 gewond en 6445 vermist. PUBLICATIE. De Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz., ter standplaats Middelburg, heeft de navolgende verordening vastgesteld Artikel I. Allen, die zich in Zeeland bevinden, zijn verplicht, op de eerste vordering van de ambtenaren, genoemd in artikel 8 van bet Wetboek van Strafvordering, of van mili- taiien met den rang van korporaal en booger, patrouillecommandanten, of schildwaehten] stil te houden en zich voikomen te le<Hti- meeren en te motiveeren met welk doel zij zich ter plaatse opbouden. Artikel 2. De Burgemeesters zullen van deze ver ordening onverwijld afkondiging doen in bun gemeeDte. Artikel 3. Overtreding van deze verordening wordt gestratc met bechtenis van ten hoogste eene maand of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: KATWIJK. Alhier is bericht ingekomen, dat de Katwijker logger K.W. 147, op zee op een mijn is geloopen en vergaan. 10 personen verdronken en 10 personeu waaronder de stuurman, werden gered. De geredden werden te Conrad aan wal gebrachst. Nadere bijzonderlieden ontbreken H. J. Kroon, zeilmakersknecht, Donze- Visserstraat 91, uit Ymuiden. M. G. de Vos, dienstbode, P 88, uit Zaamslag. P. A. Haak, landbouwersknecht, P 94, uit Axel. P. Alieras, dienstbode, Vlooswijkstraat 42, uit Axel. D. YVolfert, landbouwersknecht, P 25, uit Hoek. 's GRAVENHAGE. 5 lootaanhouw en nadere uilbreiding van den landstorm. Naar we vernemen, hebben de Ministers van Oorlog en Marine zich aanstonds ge zet aan de beantwoording der afdeelingsver- slagen van de Tweede Kamer, nopens de wetsontwerpen betreffende vlootaanbouw en dat tot nadere uilbreiding van den land storm, met de bedoeiing dat de Kamer in de gelegenheid deze belangrijke regeerings- voorstellen dadelijk bij hare weder bijeen- komst waarvan het tijdstip met de ver- schijning dier regeeringsantwoorden verbal houdt, in behandeling te kunnen nemen. Het spoorwegongeluk te Hatlemerbroek. In tegenstelling met hetgeen daaromtrent werd medegedeeld, is bij navraag in be- voegde spoorwegkringen gebleken. dat niet de verwachling bestaat, dat omtrent het jongste spoorwegongeluk te Hattemerbroek een onderzoek zal worden ingesteld en ge- publiceerd van den uitgebreiden aard en omvang als waaruit het spoorwegongeluk, dat indertijd hij Beilen plaats had, aanlei ding inoest geven, wegens onbekendheid met de oorzaak. Het jongste spoorwegongeluk levert, hoe betreurenswaardig ook in zijn gevolgen, uit spoorwegtechnisch oogpunt geen groiid tot uitgebreide onderzoekingenf doordien de oor zaak reeds dadelijk na het gebeurde vast- stond, nl. het te vroeg overhalen van een wissel, en de verantwoordelijkheid voor dat feit reeds buiten twijfel vaststaat. A. Dieleman, dienstbode, Noordstraat 84, it Vertrokken: Wanneer men tandpijn gebad heeft, is men erkentelijk aan den tandarts die uwe tanden heeft weten in orde te brengen, ben voor een lang gebruik op nieuw gescbikt heeft weten te maken, te repareereu en die niet tot den te Snellen maatregel, ze te trekken, is overgegaau. ,/Bebandelen, maar niet trek ken", is de zinspreuk van dengoeden tandarts. Zi] die aan de maag lyden, zouden zonder twijfel even dankbaar zijn aan hem die ben iets anders gaf, dan dezen raad „Gjj lijdt aan de maag, eet dan niet meer".Men weet hoe pijnlijk het is, zich te bepalen tot een leefregel die u de g.'liefste spijzen en de aangenaamste dranken ontboudt, die u in een woord alle geneucbten der tafel verbiedt. Laten wij bovendien bieraan toe- voegen dat zuik een behandeling pratisch onmogelijk is voor duizenden zieken, tenge- volge van bun beroep dat hen verplicht buitensbuis te eten. Aan al die ongelakkigen, die veroordeeld zijn te lijden omdat zij zich het eten niet TER NEUZEN, 2 Juli 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 769.6 Viissingen. Laagste barometerstand 761.2 Memel. Verwachting tot den avond van 3 Juli Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rar. iii, 1 Hchtingen, half tot zwaar bewolktweinig Wi, ontleenen de volgende telegrammen of geen regen warmer s aan de N. R. Crt. J. Lensen, varensgezel, le Kortestraat 7, naar Duisburg. L. Bakker, arbeider, Dekkerstraat 26, naar ZaamslajT. W. A. Bedet, zonder beroep, Nieuwediep 31. naar Loosduinen. J. Pladdet, dienstbode, Markt 11. naar Hoek. A. A. Poppe, aannemer, 0 40, naar Antwerpen. P. van den Bosch, arbeider, O 193k, naar Hulst. A. H. de Doelder, klerk P 3, naar 's Gravenhage. H. D. ter Horst, apothekerassistente, Moordstraat 45, naar Hengelo. Spartaansche ouderliefde. Een ooievarenpaar te Molkwerum gaf daarvan een voorbeeld. Van haar 4 jongen I kunnen ontzeggen, raden wij een proef te bleek een minderwaaixlig, althans, naar het oordeel der oude vogels, niet in staat of bestand de wederwaardigheden eens ooie- vaarsleven te dragen. Zij grepen het bees- tje en droegen bet naar een nabije sloot, waar ze het koelbloedig verdronken. (Leeuw. Crt.) Merk waar dig geval van kniebreking! De heer N. N. te St. Maartensdijk (Zee- land), die vroeger het ongeluk had twee maal den knie van hetzelfde been te bre- ken, begaf zich Zoiid^gavond van zijn wo- ning naar een wojiipg in de buurt, toen hij iets voelde kraken in de knie van zijn vroeger nqg niet getroffen been; terstond daarop viel hij neer. Bij geneeskundig on derzoek bleek de knie gebroken. Als een staaltje van grooten durfkan worden gemeld, dat Goes Woensdag bezoek kreeg van 2 Belgische knaapjes van 12 jaar oud, die van Brussel bier te voet waren gearriveerd, met het doel bun vader te zoeken. Zij zijn verder naar Viissingen nemen met een aangename behandeling, een behandeling die niet overmatig streng is, die gemakkelijk gevolgd kan worden, zelfs op reis, die niet kostbaar nocb saamgesteld is en die toch de beste resultaten geeft. Wij bedoelen de behandeling met de Pink Pillen. Een of twee Pink Pillen na iederen maal- tijd, gedurende eenige dagen en dat zaI voldoende zijn om uw maag te repareeren. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a y 1,75 per doos, en f 9,per zes doozeD, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor TerNeuzen en om- streken bij de Wed. A. vanOverbeeke— Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en om- streken oij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Van het Westelijke gevechts terrein. BERLIJN, 1 Juli. (Wolff.) Officieel be richt uit het groote hoofdkwartier: ten Noorden van Atrecht nemen de ge vechten om het bezit van Ioopgraven en de voortdurende artilleriegevechten een voor ons gunstigen loop. Bij Kon. besluit is bevorderd tot bureel-ambtenaar van den rijks waterstaat der le klasse de heer G. Timmerman te Ter Neuzen, thans bureel-ambtenaar der 2e klasse. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot bavenknecht te Ter Neuzen J. A. L. Meertens, thans sluisknecbt te Veere. P O L I T I E. Op bet bureau van politie alhier is ge- llonill-vu deponeerd een mand, inboudende een paar gegaan om vaudaar te trachten Engeland I ^an(^sc^oenen en een doek, en een porte- te bereiken. monnaie met eenig geld. Beide knaapjes spraken vloeiend Fransch, I Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Engelsch, Duitsch en Vlaamsch. („G. C".) Nog net gesnapL! Toen Dinsdagmiddag' een rijksamblenaar op 't station te Gennep, een tot vertrek naar Duitschland gereedstaanden trein visiteerde, kwam, voigens de „Tel.", de omvang van eene zich daarin bevindende vrouw hem wel wat verdacht voor, temeer daar het uiterlijk er overigens nu niet zoo bijzonder welgedaan uitzag. Hij liet haar derhalve uit stappen en visiteeren, waarbij bleek, dat ze onder hare Heeding, tot zelfs in hare ondersle onderkleeding, zakjes met meel verborgen had. Toen zij zich ontdekt zag, SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 30 Juni tot en met 1 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 12 binnenvaar- tuigen op- en 6 afgeschutdoor de Mid- densluizen 11 op- en 22 afgeschut; en door de Westsluizen 18 op- en 7 afgeschut. Positie der Stoomschepen s.s. RICHARD in lading te New-York voor Rotterdam, s.s. ELISABETH vertrok 1 dezer van Baltimore naar Rotterdam. s.s. HELENA van Newport News naar Rotterdam, s.s. MACrDALENA in lading te Gulfport voor Rotterdam, s.s. CORNELIS arriveerde 29 Juni van Rotterdam te Cardiff. com- fTOrl/Al'Qr-l t„r.,r>«1,U l (Tel.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 2