Zaden op Contract. GEMENGDE BER1CHTEN. Handeisberichten. Laatsta Barichfen. BURGEBLIJKEN STAND. RECHTSZAKEN. Een aanklacht. De redactie van //De Telegraaf" deelt •mede, dat er een nieuwe aanklacht tegen haar is ingebracht, naar aanleiding van een zinsnede, in een naschrift bij een ingezonden stuk, opgenomen in het nummer van 16 Juni, waar te lezen staat Spoorwegongeluk. Ongelukkig misverstand. Te ver in zee gewaagd. Gevaarlijke smokkelu'aar. Een zonderlinge geschiedenis. Dnbbel dienstplichtig Hulst, 28 Juni 1915. Kotterdam, 21 Juni. De Amersfoortsclie kei overtroften. Een uitvinding. Zonderlinge regenbnien. Beurs-noteering. Ter Neuzen, 28 Juni 1915. •.sg hebben echter enkele regelen vastgesteld «m als leiddraad bij hun voorstellen aan de Staten nu en voor het vervolg in aanmerking t« r.eBies. De voornaamste regelen zijn wel, dat voor ambachtscholen zal worden vastge- houden aan een subsidie van 25 per leeriing en per jaar voor andere scholen aan een zeker percentage in de kosten, hoogstens 15 °/0. ,/In het centrum van Europa bevindt zich een groep gewetenlooze schurken, die dezen oorlog veroorzaakt hebben. In het belang van de menschheid. waartoe ons land als wij ons niet te zeer vergissen, ook be- hoort, is het taak, dat deze misdadigers onsehadeiijk worden gemaakt" enz. Vrijdagavond is de sneltrein, die le 9,08 te Zwolle vertrokken was, in de richting van Utrecht, nabij Hattemerbroek een ongeluk overkomen, waarbij een doode viel te be- treuren en 3 personal zwaar gekwetst wer den. De trein waarmede dit ongeluk gebeurde, was dezelfde (trein 146 van de N. C. S.) waarmede anderhalf jaar geleden het spoor- wegongeluk te Hooghalen plaats greep. Blijkens mededeelingen aan de N. R. Crt. zou het ongeluk te wijten zijn aan ver keerden wisselstand. Even over de spoor- brug splitst de spoorbaan zich in drieen. Een derde klasse-rijtuig moet op verkeerd spoor geloopen zijn, en door het trekken van de machine omgekanteld. Volgens het „Hbl." zou de adjunct-chef V., een jonge man, bekend hebben, dat het ongeluk aan hem te wijten is. Hij haalde den wissel te vroeg over om aan den ach- ter den sneltrein komenden locaaltrein naar Hattum gelegenheid te geven te passeeren. De man is radeloos. Een der heeren, die in den trein reisde, Vertelde aan het „Hbl.": Het was een zeer lange trein, ik meen wel 20 waggons. Ik zal met mijn vrouw in een van de middelste waggons. Plotseling, we waren juist eenige minuten te 1 Jsselbnr gepasseerd, hoorden we een vreeselijk ge- kraak, en eenige oogenblikken later stond de trein stil. Aan den waggon, waarin ik mij bevond, viel niets te bemerken, en aan de twee daarop volgende waggons ook niet. De waggon daarachter was echter schuin weggereden. 't Was juiist bij een wissel. Een noodgesclirei klonk uit den nu volgen- den waggon. Deze lag plat op den grorid en toen ik naderbij kwam waren militairen velen hunner hadden in dezen waggon plaats genomen druk bezig hun kame- raden uit hun benarde positie te bevrijden. 't Was een naar gezicht. Een van de jon- gens, die naar buiten werd gebraclit, bleek reeds uit zijn lijden te zijn verlost. Ker- mend van pijn werden de anderen wegge- dragen. Men vertelde dat er nog een plat onder den wagen lag, doch dat viel op dit oogenblik niet na te gaan. Betrekkelijk spoedig waren nog een aan- tal geneesheeren voornamelijk officieren van gezondheid ter plaatse, die zooveel mogelijk hulp verleenden. Behalve de ge- doode en de drie zwaar gewonde militai ren, was nog een pastoor en een andere reiziger vrij ernstig gekwetst. Vele andere reizigers waren echter nog licht gewond, vooral door de gebroken glasscherven. Enkelen werden nog in Utrecht verbon- den. Tot zoover deze zegsman, volgens wien dus het noodlottig ongeluk zich ongeveer precies zou hebben afgespeeld als ander half jaar geleden bij Hooghalen. Een wag gon werd door een wissel op verkeerd spoor getrokken, en volgende kantelden. Twee andere reizigers, die in den trein hadden gezeten toen het ongeluk gebeurde, dee Id en omtrent de toedracht nog 't vol gende mee: De trein had juist de IJsselbrug bij Hat temerbroek verlaten en begon weer voort te zetten, toen plotseling krachtig geremd werd. Het bleek dat achter aan den trein een derde-klas-rijtuig voor Den Haag ont- spoord was. Het lag, omgekanteld, op een kleine brug, even voorbij de groote spoor- brug. Een volgend rijtuig was eveneens ontspoord, en stond scheef tegen het om- gekantelde rijtuig aan. Een militair, landweerman uit Friesland, die in het omgekantelde derde-klas-rijtuig had gezeten, was door den scliok met de beenen door een der ruiten naar buiten ge- slingerd. Op hetzelfde oogenblik kantelde het rijtuig, en raakten de beenen onder het rijtuig, met het noodlottig gevolg dat ze werden afgekneld. De ongelukkige sprak nog een paar woorden, en stierf daarop 011- derweg naar het station Hattemerbroek, waarheen 'hij vervoerd werd. Een heer, die tegenover hem zat, werd ernstig aan de hand gewond, doordat hij door den schok met de hagd door een ruit sloeg. Hij voelde naar hij verhaalde den zandgrond, en kon daarbij constatee- ren, dat de ontspoorde wagen nog een eind- weegs werd voortgesleept. (Deze heer, een reiziger uit Utrecht, was ook in den trein geweest, waarmee het ongeluk bij Beilen gebeurde. Een tweede soldaat, die in een hoek van een der compartimenten van het derde-klas- rijtuig had gezeten, werd ernstig aan het hoofd gewond, doordat juist op de plaats waar hij zat, het volgende rijtuig tegen den omgekantelden wagen aanreed. Van een derden soldaat werd een der voeten verbrijzeld. Dan waren nog enkele andere reizigers licht gewond. Even over de spoorwegbrug splitst de spoorbaan zich in drieen. Het derde-klas- rijtuig moet op verkeerd spoor geloopen Zijn, en door het trekken van de machine zijn omgekanteld. De "trein, waarmee het ongeluk gebeurd is, is trein 146 van de N. C. S., dezelfde waar mee anderhalf jaar geleden 't spoorwegon- {jjpiuk te Hooghalen plaats greep. D« nameii van doode en gekwetsten. Uit Zwolle werd ons nog heden-middag geseind De gedoode militair is J. Smedema, uit Sexebiertun. De ernstig gewonden zijn de militairen B. Groeneveld uit Stedum, K. Vos uit Roodeschool, en W. Toeters uit Daarle. De toestand van de drie gewonden, waar- van er twee zeer ernstig zijn gekwetst, is over het algemeen gunstig te noemen. Tengevolge van een misverstand had Donderdagnacht te Munnekemoer (Drente) een droevig ongeval plaats. Twee Rijks- ambtenaren riepeg, volgens het R. N., een voorbijgaand persoon aan, in de veronder- stelling met een paardensmokkelaar te doen te hebben. De aangeroepen persoon bleef echter niet staan, doch school achter een boom. De ambtenaren schoten en tvoffen den persoon. Toen ze gingen zien ontdekten zij, dat het een soldaat was, dien ze in den buik getroffen hadden. Onmiddellijk werd door de ambtenaren een geneesheer gehaald, die overbrenging naar Groningen noodzakelijk achtte. De soldaat was met verlof op weg naar zijn ouders. Werkversch aft ing, De Rotterd. raad heeft beslotep acht scholen te laten bouweD, waarvoor noodisr O is een som van circa 41)0,000. Zes scholen zijn voor lager onderwijs en 2 zgn gym- nastiekschool. Volgens den wethouder van financien is de gemeenterekening van 1914 toch nog meegevallen. Een som van 8 ton komt ten goede aan de begrooting van 1916. Thans ontvangt de gemeente ongeveer een derde minder uit de havenbedrijven, over het geheele jaar is dit een tekort van 12 ton, terwijl het armbestuur ongeveer 7 ton meer dan anders zal uitgeven. Derhalve alles behalve roo3kleurig. Er is ook besloten een electrisch riool- gemaal in het Westen te bouwen, maar de plaats daarvoor is nog niet aangewezen. Er was veel oppositie tegen het Heem- raadsplein. Van de wielrijdersbrigade uit Gouda, die te Loosduinen een oefening had gehouden, geraakten Donderdag, volgens het flbl., twee manschappen bij het baden te ver in zee en begonnen at te drijven. Dit bemerkte de compagniescommandant de le luit. v. G., die aanstonds met drie man van de kust- wacht in zee sprong en het geluk had een der drenkelingen te redden. De andere was te ver weg gedreven en de redders waren te zeer vermoeid. Toen ging een landweer man van de kustwacht in zee en haalde den tweeden drenkeling op, toen deze reeds op 'n afstand van vijf hoof'den was wegge- dreven. Intusschen had men per motor- fiets den bataljonsdokter van het jagers- garnizoen uit het dorp gehaald en dezen gelukte het na veel moeite de drie bewus- teloozen ook een der eerste redders was bijna verdronken weer tot bewustzgn te brengen. Zij werden met een auto- brancard naar het hospitaal gebracht. - Men meldt uit Winschoten aan de N. R. Crt.: Te Winschoten deelden Woensdagmiddag uit Duitschland komende reizigers mede, dat bij het eiland Borkum een Duitsche onderzeeboot door een Engelsche was ge- torpedeerd en gezonken. Dientengevolge moesten te Emden wegens staking van den passagiersdienstalle reizigers daar, die voor Delfzijl bestemd waren, hun reis afbreken. Donderdagochtend zijn vliegers boven den Dollard waargenomen. Door eenige Rijksambtenaren zijn op een der booten van de firma 8. te Maastricht 8 bussen, welke volgens de aangifte carbid moesten bevatten, aangehouden, daar bij onderzoek gebleken is dat in de bussen in plaats van carbid een zeer gevaarlijke explosiestof, nl. pikrinezuur geborgen was. Het was verpakt in patronen tot een aantal van 500 a 600. Naar den afzender is een streng onderzoek ingesteld. Een Jiolwoning. Nabij Amersfoort aan den Bergkant, ont- dekte een huzaar bij toeval een holwoning, welke, naar 't zich laat aanzien, reeds voor jaren is uitgegraven. 't Ondergrondsche huis bestaat uit een vrij ruim vertrek, waarachter een tweede hokje. De zoldering onder de aardlaag is van planken, gedekt met asphalt. Een luik sloot de afdaaltoegang. V erschillende voorwerpen, o. a. een lampje en emmer en ander zelf- gemaakte artikelen waren nog aanwezig. De Haagsche politie is gemengd in een zonderlinge geschiedenis. Donderdag moet zich namelgk bij een bewoonster van de Scniestiaat een aan deze onbekende dame vervoegd hebben, die haar kwam mededeelen, plotseling te verdwijnen tusschen de-hooge halmen. De grenspost werd gewaarschuwd if Holland riepen onze soldaten, en terstond fprougeB dri« want die waren het. te voorschijn. Fransch, Duitsch of Engelsch verstonden ze niet, maar door yebarentaal gaven zij te verstaar, dat zij in 4 dagen niets te eten hadden gehad. Zfi vielen op de spijzen aan, die hun overvloedig werden aangeboden. Treuriye oudera Bij de politie te Utrecht kwam Woens- dagavond een grootmoeder onderdak vragen voor haar 7 kleinkinderen, van 1 tot 11 jaar. De ouders waren er vandoor gegaan zonder adres achter te laten. Er in gevlogen Zondagavond tegen 10 uur zou, zoo bad de Avp. gemeld, door ongenoode gasten een bezoek zijn gebracht aan een perceel in de v. Weede v. Dijckveldstraat te |3 Gravenhage, na welk bezoek de eigenaar en de dienstbode geld misten. De politie heeft in deze zaak echter een verrassende ontdekking gedaan, vertelt het blad. De dienstbode gaf, ondervraagd, een omstandig relaas ten beste van 2 mannen die zij Zondagavond had zien wegloopen van een deur, welke zij ,/secuur" gesloten had, enz. enz. Maar men scheen redeneu te hebben om te gelooven, dat de dienst bode van de zaak meer wist, dan zij ver telde. En die veronderstelling is juist gebleken. Het meisje heeft bekend, zeif 100 van haar meester te hebben weggenomen. Met veel handigbeid heeft zij de geheele //pseudo- inbraak" in scene gezet. Zoo vertrapte ze in den tuin bij de schutting eerst een paar planten, om het vermoeden op te wekken, dat de dief of dieven zich over de schutting geheschen hadden, fabriceerde zij voetstappen in het zand, had ze hier en daar een ander valsch spoor achterge- laten enz. Het grootste gedeeRe van het ontvreemde geld werd nog, in de keuken verborgen, teruggevonden. De ontrouwe dienstbode is door de politie aangehouden. Zg legde een vol- ledige bekentenis af. hoozenvorming zou bevorderen. Tot op heden hebben wij daar nog niet veel van ge- merkt maar de laat-te dagen >tonden werkelijk i-S inet-f«ek9B Hserk w-aardig^ itoriag. l>e rnpsten en de arheiders. Men schTift aan Het Vad Het is hnuscb gebeurd. op 24 Juni 1915, 's ochtends 8 uur. Een dame wandelt m-t haar hondje in de Schevening«cliH boschjes achter Hotel Promenade. Midden boven het pad hangt van een boom een lange zijden draad, waar- langs een leger rupsen naar boven en be- neden glijden. Vlak er naast staan twee arbeiders met op hun pet het woord z/Plantsoen". De dame maakt de mannen op de rup3en attent. //Ik zal het geval rapporteeren", zegt de oudere onverschillig, de rupsen kalm aan haar vernielingswerk overlatend. vWat", roept de dame uit, ven u zult de rupsen intusschen niet dood maken „Neen", is het antwoord, „daarvoor heb ik geen opdracht, maar ik zal rapporteeren". De jongere man luistert met aandacht naar de wijze les van zijn meerdere. Gebenedijd zij de gemeente, die over zoo nauwgezette arbeiders beschikt Het spreekwoord zegt: Men kan geen twee heeren tegelijk dienen, en dat men soms daartoe gedwongen wordt, onder- vinden de twee zoons van den restaurateur W., te ijlen-\ aals. De oudste heeft hier moefen loten, heeft vrjjgeloot en binnen enkele dagen zal hij bij de Duitsche am bulance naar t front moeten gaan de tweede, wiens verhoor door de Nederland- sche rechterlijke macht op de Duitsche grens te Vaals vorig jaar in de bladen zooveel ophef maakte, moest volgens de militaire overheid hier loten doch deze, wetende, dat de Duitschers er anders over dachten, doordat zijn oudere broer ook in Duitschland dienen moest, gaf er den brui van. Hij wordt nu hier als deserteur be- schouwd en is op't oogenblik in't Duitsche leger aan t Russische front. Volgens onze wetten waren de beide zoons in Nederland dienstplichtig, volgens de Duitsche in Duitschland. (Limb. Koer.) Middenprija per 100 KG. Tarwe 14,50 a 15.— R,Jgge f 12,;i, 13 VVintergerst a f - Zomergerst a f Haver 14.50 a"/ 15,-, Erwten iO,— a fi 1,—Witieboonen /19,— a /20,limine bnonen 20,a J 21,Duiven- boonen J 19,a f L20.~Paardenboonen f 16, a /17,—Boekweit Lijnzaad a Aardappels nieuwe 10,-- i 12, Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,25. Eieren per 26 stuks 1,25. Ter weekmarkt waren aangevoerd 22 stuks rund- vee, 37 varkens en 0 schapen, waarvan verkoch.t 8 stuks rundvee, 30 varkens. Graanmarkt. De buitenlandsche markten handhaven hunne prgzen waarnaar zi«h ook het binnealand regelt. Als de nieuwe oogst aan de markt komt, zal er geen groot ver- schil in prijs zijn, zoodat de graanboeren goede zaken zullen maken. Uit Groningen is reeds een en ander daarvan vermeld. Heden was er alhier weder veiling van 1500 ton Amerik. Mixed Mais, min of Men schrijft uit Hilversum aan „Het Cen trum" De beroemde Amersfoortsclie kei en de bekende Yuursche kei hebben hun meester gevonden in een dezer dagen losgegraven kei van zeer groote afmeting nabij de Crailosche brug. Bij het aanleggen van een wielerpad van St. Janskerkhof naar de Crailosche brug kwam men Iangs den grijzen rug van den reuzenloopster. Nieuwsgierig werd nog ver- der gegraven. De opzichter en de gemeente- ingenieur lieten den kei in zijn geheel bloot leggen. Thans is hij in een grooten kring losgegraven, zoodat men er omheen kan wandelen, Waar uit blijklt; dat de grootste om- vang circa 7 metei- is. Liefhebbers van de natuur vinden hem 500 meter over de brug, waar de heide is verbrand, volgen dan nog 500 meter het in aanleg zijnd fietspad, waar men dan Zijn Noorsche Majesteit ais een reuzenscliildpad in een ongesloten graf ziet liggen. De jongeheer S. Augurkie, leeriing aan de Rijksnormaalschoollessen te Hoorn, heeft een natuurkundig toestel uitgevonden. >Het is een eenvoudig practisch toestel, dat bij het onderwijs in de natuurkunde goede diensten zal kunnen bewijzen, bij de behandeling van de wet van Archimedes. Het leert de voorwaarden kennen, waaraan een in vloeistof gedompeld lichaam moet voldoen. opdat het in die vloeistof zal zin- ken, drijven en zweven. erschillende loestellen zijn er in ver- eenigd, nl. een verbeterde aerometer van Nicholson, een volumeter en een densimeter. Naar liet oordeel van zaakkundigen is het een origineele vinding. Als het in den han- del wordt gebracht, zat het zijn onder den naam van ,,Hoornsch Koker". De jeugdige uitvinder heeft reeds eenige bestellingen ontvangen. (R. N.) Gedurende de windstilte van Zondag en Maandag j 1. vormden zich in verschillende streken van ons land de z.g. plaatselijke depressies (storingen), en hier en daar werden //hoozen", of liever hoozen in aanleg waargenomenliehte voorwerpen werden omhooggetrokken, en al draaiende (n.l. om de as van de hoos) werden zij elders zachtkens neergelegd. Door de geringe windsnelheid (het kleine luehtdrukverschfl) bleven zelfs grootere hooisprietjes liggen. Maar kleine vlokjes droog hooi werden opgeheven, en zoo kwam het voor, dat het op andere plaatsen tot groote ver- wondering van de bewoners een half uurtje //hooi regende." Was het luchtdrukverschilgrootergeweest, dan zouden ook zwaardere voorwerpen om- hoog zijn gevoerd. In ons land komen hoozen van beteekenis gelukkig weinig voor, maar er zijn oorden, waar dergelijke ver- schijnselen aan de orde van den dag zijn. En in verband hiermee zijc er al wat een zonderlinge regenbuien gevalien. Modder- dat aan haar echtgenoot een ernstig ongeluk regens kwamen ook in ons werelddeel, o.a. was overkomen. Van schrik over deze in Frankrgk, herhaaldelijk voor. Ook Jobstijding was de bewoonster ongesteld bloedregens ontstelden den inensch keer bp geworden, waarop de dame haar medicijnen zou hebben toegediend. De politie heeft een onderzoek ingesteld en de geneeskundige dienst heeft de vrouw onder behandeling genomen. Vermoed wordt, dat men hier heeft te doen met een poging tot vergiftigino- (Alg. Hbl.) Men schrijft uit Millingen aan de N. R. Crt. Drie vreemde, lichtblonde koppen doken Woensdag op uit een roggeveld en keken met angstige vraagoogen rond, om dan weer keerzij bevatten echter geen bloed, maar bestonden uit een roodachtige stof. waarmee een stukje grond was bedekt. Er waren niet alleen roode regens maar ook bruine regens. Zelfs zijn er insectenregens waar genomen. En al deze regenbuien werden veroorzaakt op dezelfde wijs hier werd iets opgenomen van den bodem, ginds werd het neergeworpen. Een Duitsch meteoroloog heeft voor en kele jaren als zijn meening te kennen ge- geven, dat een eventueele wereldoorlog met al zgn explosies op de slagvelden de 's GRAVENHAGE. Bij Koninklijk Besluit is herbenoemd tot plaatsvervangend kantonrechter bij het kantongerecht te Oostburg, de heer Mr. P. J. van Bortel, aldaar. Hooibouw-verlof. Bij legerorder is bepaald, dat aanvragen voor hooibouw-verlof, welke den duur van 28 dagen overschrijden, moeten worden be- schouwd als slechls voor genoemd getal te zijn geschied. zoodat het aanvankelijk le geven hooibouw-verlof ten hoogste 14 dagen mag bedragen. Blijkt, dat dientengevolge de gestelde grens van 18 percent afwezigen niet wordt be- reikt, dan kan aan de verloven eenige uit- breiding worden gegeven. De ter mijn, waarin hooibouw-verloven ver- leend kunnen worden, kan, wanneer zulks noodig blijkt, verlengd worden tot 1 Augus tus aanstaande. Ziekle-verlof. Aangezien de wenschelijkheid is gebleken, de geldigbeid van het eventueel van verlof acbterblijyen door militairen tengevolge van ziekte van fainilieleden, door officieren van gezondheid te doen vaststellen, is bij leger order bepaald, dat het achterblijven slechts als gewettigd is te beschouwen, ingeval van ernstige ziekte of ongeval van echtgenoote, van eigen vader of moeder of van eigen kind, en voorts alleen, ten eerste, wanneer er onmiddellijk gevaar bestaat voor het leven van het betrokken familielid of wan neer op geen andere wijze (opname in een ziekeninrichting, verpleging door een ander familielid, wijkverpleging, enz.) in de nood zakelijk gebleken verpleging kan worden voorzien. Bij bezwaarmaking tegen conlrole door den officier van gezondheid, zal de ziekte van het familielid niet als geldige reden tot achterblijven worden beschouwd. Hedenmiddag werd alhier opgericht een kolen-reserve maatschappij. De onlwerp- statuten werden goedgekeurd en een com- missie van 5 Jeden voor de uitvoering be- noemd. Indevolge een uitnoodiging van den bet Departement een groot aantal fabrikan- Minister van Oorlog, vergaderde heden aan ten uit alle oorden des lands, ter bespre- king van de mogelljkheid van de munitie- aanmaking in oorlogslijd door de Neder- landsche 'Industrie. Na de uiteenzetting door Minister Bos- boom, bleek bij de aanwezige industrieelen de grootst mogelijke bereidwilligbeid tot me- dewerking. Een instelling werd gevormd voor muni- tie-voorziening, geheel buiten het organiek verband van het departement staande. TOOR BELANGHEBBENDEN. 5 Laatste Kwartier Zondag 4 Juli, voor- middag 6,13 uur. 29 Juni Zon op 3,42, onder 8,24, uur 30 3 43, 8,23, 1 Juli 3.43, 8,23, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Tegen hooge prijzen verschillende Kool- soorfen, Kervel, Pieterselie, CicJiorei, Pastinaken, Rammenas, Rapen in soorten, enz., enz. Inlichtingen omtrent teeltwijze en zaaitijd worden aan belanghebbenden gaarne ver- strekt. G. KLQUWERS, Zaadhandel, Ter Neuzen. meer afwijkende qualiteit. Op 28 d ez^r groote veiling van La Plata en witte Mai's Kooi- en Lijnzaad gestegen. Karwijzaad gevraagd. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo La Plata 320 Gerst La Plata f 230 a 235 Mais Amerik. mixed 212 La Plata 200 a 204 per 2000 kilo Boekweit f 325 per 2100 kilo Haver La Plata 13,50 Amerik. 15,25 per 100 kilo. Meel. De inschrijving onlangs alhier gehouden voor Amerik. patent liep boven de 24 per 100 kilo. Er was niet veel animo. Binnenl. Granen. Tarwe/15, a/16,50 Rogge zonder aan bod. Gerst naar qual. /13,a 15,50 Haver/15,25 a /15,75 per 100 kilo. Boonen en Erwten zijn in afwachting van den nieuwen oogst ongeregeld iu prgs met weinig handel. eemarkt. Runderprijzen 80 a 96 Ossen 78 a 94 Stieren 74 a 84 Kalveren 100 a 120; Schapen 60 a 72; Varkens 86 a 95; licht soort 72 a 75 cent per kilo. Melkkoeien 170 a 290 Kalfkoeien 185 a 310Stieren 140 a 295 Vaarzen 130 a 210 Pinken f 90 a 120 Vette kalveren 70 a 90 Eok- kalveren 20,— a 24,— Nuchtere 10 a 12 Biggen 9 a /II per stuk. Aardappelen. Oude naar qualiteit 1.50 a j 2 en 3, per mud. Nieuwe Andijker Muizen /6,— groote, en 2,80 a 3,— kleineWestlandsche ronde 6,— per mud Maltha's 6 cents per kilo. Boterprijzen in vaten 56 a 60 Stukken van yg kilo 75 a 821/s cent. Zoetemelksche Kaas f 40 a f 46 per 50 kilo. Leidsche Kaas le kwal. 36 a 40 2e 31 a 35 per 50 kilo. Eieren 6,a 6,50 Amersfoort 6,a 7,per 100 stuks. las, Seizoen afgeloopen. Lijnzaad vast. Koolzaad gerezen. Kanariezaad 27,75 a 28,25 per 100 kilo. Karwijzaad 20,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 91/2 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 49 en beste Santos 40 cents per halve kilo. Beetwortelsuiker Aug. f 22,50Oct. 19»/4. Te Amsterdam waren vorige week onze Staatsfondsen stil en prijshoudend. Buitenl. soorten voor Russen lager. Petroleum- waarden vaster. In mijnen en culturen ging niet veel om. Rubbers zwak. Tabak- ken lager. Geld 3J/2 °/0. Wisselkoers Louden 11,97^— 12,07V3. Berlijn /50,52 72 51,—Pargs /45.471/, -45,97 y2. ,s r Boter per l/2 K.G. Eieren per 26 stuks 1,50." Axel, 26 Juni. Veilingseieren V. P. N. 6.45 per lbO stuks. Aanvoer ruim 7000 stuks. Hulst, 28 Juni. Veilingseieren V. P. N. 5.25 per 100 stuks. Aanvoer ruim 24000 staks. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 25 Juni. Cornells Leunis, °ud 26 j jm. en Johanna Cornelia Wieland, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juni. Hubert Theo- phile de Meijer, oud 2t j., jm. en Seraphina Fre- derika Guilliet, oud 21 j., jd. Geboorten. 20 Juni. Neeltje, d. van Krijn Herrebout en van Catharina Elisabeth Jansen. 22 Juni. Adriana Joanna, d. van Cornelis Daniei de Rijke en van Tanneke van der Hooft. Johannes Hubertus, z. van Antbonius ilattheus van der Reit en van Elisabeth Anna Maria Moers. 24 Juni. Jannetje. d. van Marinus van Luik en van Pietje Gort. 25 Juni. Maria, d. van Jan van Hoeve en van Johanna de Regt. 26 Juni. Cornelis, z. van Marinus Drabbe en van Janna Maas. Suzanna Louisa, d. van Joseph Wagenaar en van Dina de Ivubber. SCHEEPT A ARTBEWEGING. Van 25 tot en met 27 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 9 binnenvaar- tuigen op- en 8 afgeschutdoor de Midden- sluizen 65 op- en 45 afgeschut. Westsluis 2 op en 16 afgeschut. Positie der Stoomschepen. s.s. RICHARD arriveerde 27 dezer van Rotterdam te New-York, s.s. ELISABETH te Baltimore, s.s. HELENA van Newport News naar Rotterdam, s.s. MAGDALENA van Las Palmas naar Gulfport s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Cardiff, passeerde 27 dezer Prawle Point.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3