Zaden op Contract. Hoogwatergetij te Ter Neuzeo Laatste Berichten. Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. 8UBGEBLIJKEN STAND! van een lijk op de algemeene R. K. be- graafplaats. Verschilleade in de zaak be- trokkenen werden gehoord en op de be- gtaafplaats werden foto's genomen, terwijl ook de verplaatste kist weder ontbloot werd, om de ideutiteit vast te stellen. Met nieuwe kantongerecJitsgebouw te lev Neuzen. De geschiedenis van het kantongereckt Ter Neuzen dateert van het jaar 1877. Bij de wet van 9 April 1877 (Stbl. no. 76) waarbij de wet op de rechterlijke organisatie geheel werd gewijzigd en het rechtsgebied en de zetels der arrondissements-rechtbanken en kantongerechten opnieuw werd vastge- steid, werd het toenmalige kantongerecht Axel ontbonden en de zetel daarvan over- gebracht naar Ter Neuzen. Bij kouinklijk besluit van 29 April 1877 werd bepaald, dat de beeediging en de installatie van de nieuwe rechtbauken en kantongerechten zou geschieden op den 14 Mei 1877, in plechtige algemeene zitting van het gerechtshof binnen wier rechts gebied de rechtbanken en kantongerechten gelegen waren, terwijl de infunctietreding zou plaats hebben op 15 Mei 1877. De laatste buitengewone terechtzitting van het kantongerecht te Axel werd dan ook op 14 Mei 1877 gehouden, ten woon- huize van den toenmaligen kantonrechter Mr. Schmalhausen, in tegenwoordigheid van den heer Telehhuys als griffier. De eerste buitengewone terechtzitting van het kantongerecht Ter Neuzen werd gehou den op 15 Mei 1877, in het thans verlaten gebouw, door den kantonrechter Mr. E. van der Kemp en den griffier, den heer S. van Welderen Baron Rengers. Na Mr. Van der Kemp, die later als kantonrechter te Zevenbergen is overleden, zijn aehtereenvolgens te Ter Neuzen in functie geweest de heeren Mr. Kloppen- burg, thans kantonrechter te Rotterdam, Mr. Spiering, thans kantonrechter te Breu- kelen, Mr. Meijer thans kantonrechter te Dordrecht, Mr. Sipkens, thans kantonrechter te Middelburg en Mr. Wentholt, thans kantonrechter te Rotterdam, terwijl na diens benoeming aldaar de waarneming van het kantongerecht werd opgedragen aan Mr. Van Blaricnm, kantonrechter te Hulst, die alhier in functie trad op 24 Mei 1912. Art. 5 van de rechterlijke organisatie, ge wijzigd bij de wet van 5 Juli 1910 be- paalde namelijk, dat indien de plaats van rechter in een kanton openvalt, deze plaats onvervuld kan worden gelaten en aan den rechter van een aangrenzend kanton kan worden opgedragen de werkzaamheden van kantonrechter waar te nemen. Na den heer Van Welderen Baron Ren gers werd alhier tot griffier van het kan tongerecht benoemd de heer Mr. H. M. G. Kloppenburg. Toen deze alhier als kan- rechter werd benoemd, volgde hem als griffier op Mr. (J. Jentink, thans kanton rechter te Sommelsdijk. Deze werd op- gevolgd door Jhr. Mr. Koenen van 's Gra- het gebouw bevindt zich een open erf, dat met een ijzeren hek van den open'oaren weg is afgesloten, welke ruimte als tuin wordt aangelegd. Zaterdagvoormiddag werd het nieuwe ge bouw in gebruik genomen. Officieele plech- tigheden hadden daarbij niet plaats. Op het bepaalde tijdstip waren aanwezig de waarnemende kantonrechter de heer Mr. Van Blaricum, en de griffier de heer Mr. Van Everdingen, voorts de burgemeester de heer Huizinga, plaatsvervangend kanton rechter, en de plaatsverv. griffier de heer H. J. van den Ouden, terwijl ook de pers was geuoodigd. Bij het binnentreden van de vestibule bleek, dat daarin geplaatsc zijn standaards voor hec plaatsen van eenige rijwielen. Rechts van de vestibule beviodt zich de kamer voor den griffier, degelijk ingericht met fraaie kast, schrijfbureau enz. Achter deze kamer bevindt zich een ver- trek ingericht voor het archief. Ter linkerzijde van den gang bevinden zich op de gelijksvloersverdieping drie ruime vertrekken ter beschikking als woning voor den concierge, terwijl de keuken ter rechterzijde van den gang ge legen is, achter de archiefkamer. Aan die zijde van den gang bevindt zich ook een keldertje. Achter de keuken is nog een waschhok uitgebouwd, terwijl nog meerdere gemakkeu zijn aangebracht. Op de eerste verdieping, bevindt zich aan de linkerzijde over de geheele diepte van het gebouw de zaal der zittingen van het kantongerecht. Achteriu is een podium aangebracht ter plaatse waar de kantonrechter met den griffier en de ambtenaar van het 0. M. zitting nemen. Ook zijn hier tafeltjes geplaatst, ten dienste van eventueel in zaken optredende advocaten. In het middendeel der zaal zijn bankeu aangebracht, ten dienste van opgeroepen getuigen of belanghebbenden bij behande- ling van burgerlijke zaken, terwijl zich, door een hek afgesloten van het overige deel der zaal, aan de voorzijde een ruimte bevindt voor het publiek bij de openbare terechtzittingen. Ter rechterzijde van den gang bevindt zich aan de voorzijde de kamer voor den kantonrechter, ook doelmatig gemeubileerd, en daarachter vindt men een ruime getuigen- Het postverkeer iusschen Neder- land en Belgie. Men meldt aan de N. R. Crt. Het Duitsche bestuur in Belgie maakt bekend Voortaan is het postverkeer met Neder- land voor mededeelingen van persoonlijken aard alleen op briefkaarten toegelaten. Zoo- als vroeger werd vastgesteld, zijn voor dat verkeer toegelaten de plaatsen Brussel, Luik en Verviers met voorsteden en om- liggende, ook Antwerpen, Hasselten Weiken- raedt. Zakelijke mededeelingen rnogen onder briefvorm verzonden worden. De brieven mogen echter niet meer dan twee bladzijden van gewone grootte beslaan en moeten dui- delijk geschreven zijn. Onder dezelfde voor- waarden is van 16 dezer af ook de brief- wisseling voor bovengenoemde plaatsen met de in Nederland geinterneerde soldaten of aldaar verblijvende burgers toegestaan. Van beide zijden mogen er ook postwissels ge- stuurd worden. De brieven voor de Bel- gische soldaten zijn vrijgesteld van port. Brieven, welke aan deze voorwaarden niet voldoen, zullen niet besteld worden. Grens-incidenten. De heer W. H. Vliegen, lid der Tweede Kamer, heeft, naar ,/het Volk" meldt, dato 15 Juni, de volgende vragen ingezonden bij den Minister van Oorlog lo. Is het waar, dat eenigen tijd geleden een aantal jonge Belgen, die bij Clinge door Nederlandsche soldaten zijn gearresteerd zijn teruggebracht naar de grens en aan de Duitsche autoriteiten zijn overgegeven Zoo ja, waarom en krachtens welke wetten of verdragen had deze handeling plaats 2o. Waarom hebben Nederlandsche sol daten een Belg, die de grenzen overkwam, gewond en een ander, zekeren Dries, die hetzelfde deed, gedood RECHTSZAKEKi. De Rotterd. Rechtb. heeft vrijgesproken den commissionnair H. S. aldaar, den vet- B loem enweelde. BeschuId iging tegen de bemanning van de Lusitania". Bij het officieel onderzoek betreffende bet ongeval van de ,.Lusitania", dat reeds eeni ge dagen aan den gang is, zeide een der ge tuigen: „Er was geen spoor van organisatie; ei heerschte een paniek wel 10 minuten na- dat het schip was getroffen en ik geloof niet, dat het bevel van den kapitein„Vrou- wen en kinderen eerst!" werd opgevolgd door de bemanning. De bemanning redde zichzelf eerst. Ik kan niet zeggen, dat een vrouw of kind uit een boot geweerd werd. maar het aantal geredden wijst het uit." Het percentage der geredden is als volgt: Ruim 41 p. h. van de geheele bemanning werd gered, terwijl van de passagiers ruim 37 p. li. en van de kinderen slechts 27 p. h. werd gered. De voorzitter der commissie van onder zoek zeide niet te knnnen ontkennen, dat die cijfers voor de meening van den getuige pleiten. 8 VLISSINGEN. smelter L. I. van Brussel, den koopman W. V. aldaar, aan welken was ten laste gelegd pqgjng tot verboden uitvoer van reusel- en" rundvet. Veroordeeld werden tot een jaar gevang. de gescheiden vrouw van J. de W., wegens diefstal van bankbiljetten ten nadeele°van kamer, waar de eventueel wachtenden op een Belgischen kolenhandelaar, dien zij des banken ook een rustplaats kunnen vinden. Uit een en ander blijkt du3 van een doeimatige inrichting van het gebouw. Boven de eerste verdieping is er ook nog de zeer ruime vliering, terwijl het platte dak, door een trap en valluik toegankelijk een ruim uitzicht biedt op de stad en om- geving. Er is nu dus eindelijk een kanton- gereehtsgebouw, voldoende aan de eischen des tijds en de behoefteu. Wie er evenwel niet iseeD kantonrechter, althans een kantonrechter die in de plaats woont. Zooals reeds hiervoren is aauge- stipt, wordt het ambt door Mr. Van Blaricum Door de alhier verblijvende Belgische vluchtelingen zal aan H. M. de Koningin een album worden aangehoden, bevattende de namen van 1600 personen. Het album, dat een kunstproduct mag worden genoemd, is voorzien van een op- dracht, ontworpen door den heer Leopold Muller uit Antwerpen en geaquarelleerd door den heer Jac. Hollestelle te Dordrecht en gebonden in paillekleurig kalfsleer door den heer C. Dhuv te Middelburg. In de opdracht wordt duidelijk gesym- boliseerd de liefderijke zorg waannede de vluchtelingen ontvangen zijn, terwijl de op dracht luidt: Aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden, Als blijk van diepgevoelde erkentelijkheid der Belgische uitgewekenen te Vlissingen voor de groote gastvrijheid en milde steun aan liaar verleend in het verlaten van bun vaderland in de maand October anno 1914. vensloot, als griffier van het kantongerecht van ^ulst; uit waargenomen. Er is destijds te Woerden overleden. Toen deze elders benoemd werd, werd hij opgevolgd door den heer Mr. A. W. van Everdingen, die sederc 25 Juli 1891 de functie waarneemt en dus nu reeds bijna 24 jaar in dat ambt fungeert. Tot 1896 fungeerde als deurwaarder bjj het kantongerecht wijlen de heer 0. van der Swan de heer A. Humeman werd be noemd tot deurwaarder bii de arr.-rechtbank en het kantongerecht, terwijl 15 Jan. 1912 de heer K. J. Huineman werd benoemd tot deurwaarder bij het kantongerecht. Toen oet kantongerecht Ter Neuzen in ~n het jaar 1877 naar hier werd overgebracht, belanghebbenden hopen dit was daarbij ambtenaar van het Openbaar reeds gewezen op het oDgerief, dat die waarneming zou veroorzaken. En naar we vernamen bewijst de praktijk, dat het voor- spelde ongerief bestaat. Dikwijls komen er, b. v. in scheepszaken, omstandigheden voor, dat een onmiddellijke beslissing van den kantonrechter noodig is, welke niet steeds is te bereiken. Web iswaar kan dan de waarnemend kanton rechter optreden, doch in de practijk be- hoort dat optreden slechts aanvullend te zijn en niet als het ware regel te worden. Vermoedelijk dat de toekomst hierin wel verbeteriug brengen zal, althansde nachts mede naar huis had getroond en tot twee jaar de koopman S. G. wegens helino- der gestolen bankbiljetten. Tegen de letterkundige Bernard Canter werd gevorderd een boete van 150 of 80 dagen hecht. wegens beleediging van den Duitschen Keizer in het Weekblad /Holland Express". De eisch voor 5 personen wegens diefstal en heling van 14 balen koffie boonen was elk een jaar gevang. Bedvog met Chilisalpeter. Het is bekend, dat als gevolg van den oorlog, de aanvoer van Chilisalpeter dit voorjaar zeer on voldoende is geweest. De schepen, geladen met die onmisbare mest- stof, kwamen tot Engeland en verder niet. De meeste dorpslandbouwvereenigingen ont- vingen slechts een deel van het gekochte Chilisalpeter en sommigen ontvingen zelfs mets. De bemesting met deze meststof is I aa« wien de rechtbank zijne vordering had dus dit^ voorjaar zeer onvoldoende geweest toegewezen, met verwerpin'g van het verweer, De kapitein van het Grieksche stoom- schip .Ellis Pontos", welk schip 15 April werd getorpedeerd, en welke kapitein hoogst ernslig verwond naar het St. Jozef Zieken- lniis werd gebracht, alwaar liij werd ge- opereerd, is heden naar Griekenland teru«- gekeerd. Be zaak van Lotisico. ooi het gerechtshof te 's Gravenhage werd heden conclusie genomen in het appel, ingesteld door Lotisico tegen een prijswinner, Minister^ de heer Mr. Ort, de tegen- woordige Minister van Justitie, die destijds ook alhier woonde. Sedert de vestiging van het kantongerecht alhier, werden de zittingen gehouden in een van de gemeente gehuurd gebouw aan de Markt, dat daartoe was ingericht. Tevens waren ook ingericht een huis van bewaring met cipierswoning. Het huis van bewaring is nu al sedert jaren opgeheven. Geruimen tijd was er sprake van het bouwen van een nieuw kantongerechtsge- bouw. Er heeft al eens een definitief pkn bestaan dat te stichten op een terrein aan de Grenulaan. Een toen ter tijd door wijlen burgemeester Geill gedaan voorstel, om aan het rijk aan te bieden bet terrein van de voormalige seheepstimmerwerf, omdat hij het aan- bevelenswaardiger achtte dat het gebouw verrees in bet centrum der gemeente, ongeveer in de omgeving waar het thans stond, kon geen meerderheid verwerven. Later werd, bij de onderhandelingen van het rijk met de gemeente over ruiling van grond, van rijkswege naast de hoogere burgerschool een terrein gereserveerd om daarop een kantongerechtsgebouw te stichten. Toen zag de gemeenteiaad er blijkbaar meer voordeel in het terrein van de voormalige scheepstimmerwerf aan te bieden, omdat men dan over het geheele terrein naast de hoogere burgerschool als bouwterrein zou kunnen beschikken. Van wege het departement van justitie is het aanbod aanvaard, en de aanbesteding had plaats. Aannemer werd de heer J. Elfrink, alhier. In verband met den Europeeschen oorlog en de mobilisatie van ons leger heeft de bouw eenigen tijd stil gestaan. doch is in den winter weer aangevangen en roortgezet. Thans is het gebouw voltooid. Opgetrokken van waalsteen, maakt het uitwendig een degelijken indruk. Vergulde letters in den voorgevel verkondigen het doel van het gebouw. Aan de rechter- en de achterzgde van Te Ter Neuzen bedraagt het aantal uitgegeven broodkaarten naar wij vernemen thans omstreeks 850. In de eerste 20 dagen, dat de levering van goedkoop brood plaats had, is blijkens het aan de bakkers atgeleverde meel dagelijks gemiddeld 1400 Kg, van dat brood aan de houders van kaarten afgeleverd. AXEL. Sedert rijdag is het aantal uitgereikte broodkaarten gestegen van 800 tot 400 en het aantal rechtgevenden tot het betrekken van brood van 1500 tot 2000. Het brood wordt heden vocr het eerst verkrijgbaar gesteld. GRAAUW. De vorige week is in den ouderdom van 69 jaar overleden onze burgemeester, de en reeds thans kan men op het veld aan tal van gewassen waarnemen, dat het met de stikstofvoeding dit jaar niet in orde is. Ongetwijfeld zal de opbrengst van tal- rijke akkers daardoor dit jaar beneden het midddmatige bljjven. Nog steeds en terecnt trachten de landbouwers Chili salpeter te koopen, niettegenstaande den buitengewoon hoogen prijs, die er voor gevraagd wordt. Zoo nu en dan wordt thans Chili in kleine partijtjes aangehoden en door de landbouwers persoonlijk, en dus niet door de vereenigingen aaDgekocht. Daar de verkoopers weten, dat onderzoek van dergelijke partijtjes niet of slechts zeer zelden plaats heeft, wordt thans daarvan blijkbaar schromelijk misbruik gemaakt. Een monster van een dergelijke partij uit Noord-Bevelaud, werd naar de Rijks- landbouww;nterschool gezonden en bleek bij onderzoek in het geheel geen salpeter- zuur te bevatten. Het verkochte was dus Chilisalpeter, waarschijnlijk geen dat de polis zou zijn geconverteerd in een obligatieleening, doordat de trekking van de staatsloterij eenigen tijd heeft stilgestaan. Ook de procureur-generaal achtte het verweer van Lotisico ongegrond en derhalve werd geconcludeerd tot bevestiging van de uitspraak der rechtbank. Den 8sten Juli a. s. zal arrest worden Tegen hooge prijzen verschillende Kool- soorten, Kervel, Pieterselie, Cichorei, Pastinaken, Bammenas, Rapen in soorten, enz., enz. Iniiehtingen omtrent teeltwijze en zaaitijd woiden aan belanghebbenden gaarne ver- strekt. G. 5CLOUWERS, Zaadhandel, Ter Neuzen. een heer P. A. Baart, tot voor konen tijd ook meng3®1 van keukenzout en nog wat. En Hanflfllchor>inh o« secretaris dezer gemeente, welke funcrie hii V0(r dat waardeloos goedje was 19.50 "onuOtoUdl iblllOil. secretaris dezer gemeente, welke functie hij zeer vele jaren bekleedde. Hij genoot de algemeene achting, door de wijze waarop de gemeentebelangen en die der ingezetenen door hem werden behartigd. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. HULST. 20 Juni. In het hotel //Neelemans" ver- gaderden heden een zevental kassiers van Boerenleenbanken in Oosteiijk Zeeuwsch- Vlaanderen om te gerakentot een Ring van Banken voor deze streek, op welke stichting door Hoofdbestuur en Hoofdinspec- teur wordt aangedrongen. Van 2 banken was nog bericht van toe- treding ontvangen, zoodat er zich 9 aaneen- sloten. Een bestuur weru gekozen, waarvan voor zitter is de heer V. Borm, kassier der Bank te Kloosterzande, en secretaris de heer L. Hertogh, kassier te Stoppeldijk. HONTENISSE. De Heer A. v. Braband, gemeente-secre- taris alhier, heeft tegen 1 Augustus a.s. ontslag aangevraagd uit die betrekking. STOPPELDIJK. Debeer A. de Block alhier is benoemd tot tijdelijk ouderwijzer aan de O. L. School te Hoogland, provincie Utrecht. vocr dat waardeloos goedje was 19.50 per 100 K.G. betaald. Landbouwers die thans nog in de ge- legenheid komen om Chilisalpeter te koopen, kan niet sterk genoeg aanbevolen worden om die meststof slechts op de gewone voorwaarden te koopen en een monster ter onderzoek naar het proefstation te Maas tricht te zenden. Doet men dat niet, dan loopt men kans bedrogen uit te komen. De Rijkslandbouwleeraar, I. G. J. KAKEBEEKE. JVaJaafukeuring van dekhengsten. De Minister heeft de rijksnajaarskeuringen van dekhengsten voor Zeeland bepaald op 6 Sept. a. s. te Middelburg7 Sept. te Oostburg8 Sept. te Kattendijke9 Sept. te Hulst10 Sept. te Bergen op Zoom en 11 Sept. te Zierikzee. Ben werk des Vredes. Door de Bouwvereeniging //Patrimonium" te Rotterdam is met eenige plechtigheid de eerste steen gelegd van een modern hofje aan de Hillevliet te Feijenoord. bestaande uit 168 vrije boven- en benedenwoningeu. Hulst, 21 Juni 1915. Rotterdam, 21 Juni. Graanmarkt. De buitenl. markt is on- veranderd gebleven. In ladingen was de handel stil. Gerst en Tarwe gevraagd te Londen. Mais vast in prijs. Haver prijs- houdend. Karwijzaad hooger. Lgnzaad met weinig zaken. Koolzaad vast en hooger. Gepelde Rijst vast. Heden veiling te Amsterdam van 1600 tons Amerik. Mixed Mais en veiling alhier van witte Java Mais, La Plata, Haver, dito Gerst, Tarwe grind en inl. Tarwezemelen, benevens van 2000 ton Amerik. mixed Mai's, min of meer afwijkend. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo La data y 315 a 320 Amerik. Western T 3o2 Gerst La Plata J 235 Zuid Russische 265 Amerik. Mai's mixed 210 a 215 La Plata 200 a 205 per 2000 kilo Boekweit 325 per 2100 kilo. De L t Plata Gerst brach? in veiling op 227 a f 228 Amerik. Have" 1525 Binnenl. Granen. Tarwe/15. a/16,50; Rogge zonder handel en aaubod. Ger3t naar qual. /11.50 a 15.5C Haver /15,25 a 15,50 per 100 kilo W itte Boonen j 22,Bruine Boonen 16,a 18,Kookerwten 14,a 15,— Paardenboonen /12,— per hectol. Veemarkt. Runderprijzen 80 a 98 Ossen 78 a 96; Stieren 74 a 84; Kalveren 105 a 125Schapen 72 a 82Yarkens 85 a 94 licht soort 65 a 70 cent per kilo. Melkkoeien 170 a 290 Kalfkoeien 185 a 300Stieren 145 a 280 Yaarzen 140 a 200 Pinken 100 a 125 Vette kalveren 80 a 100 Fok- kalveien f 18,— a 26,— Nachtere 10 a 16 Biggen /II a 16 per stuk. Aardappelen. Oude naar qualiteit 1.50 en /'2 a 3,50 per mud. Nieuwe groote Andijker Muizen 7,50 a 8,— Westl ronde 6,50 kleine 4,20 a 4,60 p^r mud en per mand 2,25 a 4. Maltha's oude 7 a 8\l2, Spring 18 a 21 cents per kilo. Boterprijzen in vaten 56 -h 60 Stukken van l/i kilo 75 a 80 cent. Zoetemelksche Kaas 38 a 45 per 50 kilo. Leidsche Kaas le kwal. 36 a f 40 2e 30 a f 35 per 50 kilo. Eieren 6,— a 7.— Kleine 5,50 Amersfoort 6,75 a 7,40 Arnhem /6.70 a 7jper 100 stuks. las. Kleine aanvoer. Geen noteering* Lguzaad als voren. Karwijzaad 19,75 a 20,25 per 50 kilo. Kanari^zaad 26,— a 27,25 per 100 kilo. 4raerik. PetroJeuia loco per 100 kilo 14,10 eh per kan QV5 a ]0 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 49 en prima Santos 40 cents per halve kilo. Beetwortelsuiker Juni f 22,50Aug. 21,25; Oct. /19»/la.' Beurs-noteeping. ler Beurze van Amsterdam was vorige week de stemming zeer terughoudend. Op de locale markt ging weinig om. Alleen in petroleum aandeelen had de handel be- teekenis. Rubbers vrij gunstig. Tabaks- fondsen iets lager. Onze Staatsfondsen sluiten beneden de koersen der vorige week. Ook Russen. Prolongatie-rente 3l/a-°/o- Wisselkoers: Londen 11,87 —11,95, Berliju Hamburg 50,60—51,10. Parks 45,67i/2—46,17. Ter Neuzeu, 21 Juni 1915. Boter per 1/2 K.G. 6?1/,. Eieren per 2_6 stuks 1,60. Axel, 19 Juni. Veilingseieren V. P, N. 6,6o per 100 stuks. Aanvoer 8300 stuks. Hulst, 21 Juni. Veilingseieren V. P. N. 6,70 per 100 stuks. Aanvoer 24000 stuks. - TER NEUZEN. WESTDORPE. VOOR BELANGHEBBENDEN. Voile Maan Zondag 27 Juni, voor- middag 4.46 uur. 22 Juni Zou op 3,39, onder 8,24. uur 23 3.39, 8',24! r 24 a n n 3,40, 8,24, n De lantaarn voor wielrijders moet een halt uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. DAGEN. Voorffi. Nam Dinsdag 22 Juni 8.36 9.10 Woensdag 23 9.44 10.17 Donderdag 24 10.49 11.20 Vrij dag 25 11.49 Zaterdag 26 0.17 12.44 Zondag 27 1.11 1.37 Maandag 28 2.3 2.28 SCHEEPYA ARTBEWEGING. an 18 tot en met 20 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 6 binnenvaar- tuigen op-en 14 afgeschutdoor de Midden- sluizen 51 op- en 64 afgeschut door de Westsluis 2 op- en 3 afgeschut. Positie der Stoomschepen. In de Vietoria-serre der Rotterd. Dier- gaarde prijkte Vrijdagavond de Naehteactus of Kor.ingin ran dea Nacht met 20tal bloenjen. een Ren dappere moeder. Te Loeboek Aloong werd een dezer dugen een kind door een groote slang aangevallen en gebeten. De moeder, die zug in welk gevaar baar kind verkeerde, wijfelde geen oogenblik. ver telt de Sumatra Post", doch begon het reptiel direct met een stuk bout te be,\ver- ken, waarop het dier werkelijk het kind Iosliet en op de vlucht sloeg. Den volgenden dag kwajn het monster, dat n omvang had van een middelmatigen pinangboom, terug. maar werd toen door een inlander doodgescholen. Het kind leeft de slang schijnt niet tot een vergiftige soort te behooren. n o n l.-QiA rvr.lj i._ v II. i.. i i»ii Middenprijs per 100 KG. Tarwe /15,—a 15.50 R°gge J i2.12 50; Wintergerst fa f. Zomergerst Haver /"14.50a/l6,-! Erwten f 24,a 25,—. Witteboonen 20,- a 25,—, Bruine boonen f 23,50 a J 25,—, Duiven- boonen J 17, - a J 17,50, Paardenboonen f 12 a J 13,—, Boekweit Lijnzaad a Aardappels 2,50 k /3,— Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo f 1,20. Eieren per 26 stuks /1,60. Ter weekmarkt waren aangevoerd 21 stuks rund- vee, 43 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht lo stuks rundvee, 35 varkens. Huvvelijks-voltrekkingen. 17 Juni. Dirk Johan Hoekstra, oud 26 j., jm. en Johanna Maria Cornelia Bhek, oud 26 j., jd. Abraham de Zwarte, oud 33 j., jm. en Elisabeth Cornelia de Ruijter, oud 23 j., jd. Geboorten. 13 Juni. Leunis jacobus, z. van Abraham Lensen en van Margarietha de Bruijn. 15 Juni. Sara Wilhelmina, d. van Frans Hermanis Geensen en van Geertruida Maria I.oof. 16 Juni. Maria Magdalena, d. van Ludovicus Petrus van Hecke en van Emma Christina Sponselee., 17 Juni Nicolaas Marinm, z. van Julius Theodorus van Giesen en van Jacoba Neeltje Meijer. Marinus, z. van Her- manus de Jonge en van Maria Cornelia Huijssen. 18 Juni. Cornells Joris, z. van Machiel Hamelink en van Neeltje Harms. "19 Juni. Santina, d. var. Jan Lourens en van Janna Dubbeldam. Overlijden. 17 Juni. Johanna Snap, oud 4 m., d. van Gerard en van Teuntje Adriana van dej' Klooster. Geboorten. 2 Juni. Irene Angelina Stephanie, d. van Raymond L. M. Simoen en van Johanna C. Mobach. 7 Juni Julia Maria, a. van Charles Louis van Ecke en van Leonia M. van Rumste. 12 Juni. Madonna Maria Louisa, d. van Petrus Johannes Selis eu van Maria L. Allonsius (van Wachtebeke.) Overlijden. 9 Juni. Stephanie Tollenaer. oud 77 j., wed. van Bernardus de Smet. f H tt ff U s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-York, s.s. ELISABETH van Rotterdam naar New York, s.s. HELENA van Newport News naar Rotterdam, s.s. MAGDALENA van Las Palmas naar Gulfport. s.s. CORNELIS in lossing te Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3