GEMENGDE BERICHTEN. BURGEBLiiKEM STAND. Middeien van vervoer. PREDIKBEURTEfT" Eervol verleend ontslug. Blijkens een schrijven waarvan men ons dezer dagen inzage gaf, is, in afwjjking met de destijds gedane bekendmaking, het aan den heer J. A. Klaassen in de maand Juli van het vorig jaar gegeven ontslag als correspondent lste klasse van de Neder- landsche Bank alhier, door de Directie der Bank op eervolle wjjzs verleend, waarvan thans ook blijk geeft de advertentie in dit nummer. Het bedoeld ontslag is, naar men ons verzekerde echter ongevraagd ver leend. Eesmettelijke ziekten Onder de draadversperring door. Vluchtelingen. ZcnaJag £0 iucsi 13SS5. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. Een te vroeg nur. Een lage moeder. Een flinke landweerman. Uitvoer van een paard op eigen- aardige wijze ondekt. Hollandsche soldaat in Tongeven. Wilde diet en. Spoorwog Ter Neuzen-Meehelen. Spoorweg Ter Neuzen—Gent. Stoomtramweg Hulst—Walsoordwu. Zeeuwsch-Vl. Tramweg-Maatschappij, TER NEUZEN, 18 Juni 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch institunt te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 767.8 Helder. Laagste barometerstand 748.6 Haparanda. Yerwachting tot den avond van 19 Juni: Zwakke tot matige noordoostelijke tot noordwestelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, zelfde tempe/atuur. Donderdag werd alhier in het Hotel Centraal" door den notaris J. A. Dregmans te Axel, krachtens art. 1223/1255 B. W. in het openbaar geveild een woonhuis met verdereaanboorigheden en erf, teTerNeuzen, in de Noordstraat(bewoond door Adr. Kaan), groot 1 are 52 centiaren. Hiervan werd kooper de heer A. F. Voermande Pauw voor f 6400. In de week van 9 tot en met 15 Juni kwamen uit Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad 2 gevallen van roodvonk te Rilland-Bath en 1 geval te Westkappelle en 1 geval van diphteritis te Sas van Gent, Stoppeldijk, Westdorpe en Zierikzee. CLINGE. Nadat gedurende 9 maanden een of meer lokalen van de school in gebruik waren bjj de militairen zijn die thans ontruimd. De onderwijzeres mej. A. Stoffels heeft tegen 1 Juli ontslag aangevraagd. Door burgemeester en wethouders werd deze week tijdelijk personeel benoemd, nl. mej. B. L. M. Eggermont en Ed. Lansu, beiden alhier. Hiermede is het personeel weer compleet. Bij eene in de afgeloopen week ge- houden telling is gebleken, dat zich te Clinge (dorp) nog een 400 vluchtelingen bevinden en te Kapellebrug ongeveer 100. De Belgische school alhier teltnogruim 50 leerlingen. Deze inrichting, die al gauw een half jaar bestaat is van werkelijk groot nut. Er zijn twee leerkrachten aan verbonden, nl. de heer Rene Pauwels en mej. Anna Pauwels, beiden uit Meehelen. Het tooneel stelt voor de Belgische grens bp Overslag. Dramatis persouae werklieden uit Moerbeke, onder toezicht van Duitsche militairen bezig met 't aan- leggen der electrische geleiding langs de grensafsluiting. Een Duitsch officier. Een Hollandsche boer. Requisietenvlecht- draadversperring, die op een zekere plaats tengevolge van een ontlfenheid in den bodem, niet al te goed sluit. Aan beide kanten van de afsiuiting bouwland aau de Hol- landsche ziide een breede sloot. Handeling werklieden zijn druk aan 't werk Hollandsche boeren eveneens. Bel gische boerenarbeider komt van de Belgische zijde aanstappen, een houweel op zijn schouder, een deuntje fluitend. Gaat druk aan het kappen in het hout. Drinkt eens uit zijn ,/klaas." Een Duitsch officier komt eens naar het werk zien. Arbeider groet, kapt weer voort. Drinkt nog eens, en kapt weer. Hollandsche arbeider staat het werk van den Belg eenigen tijd gade te slaan, en denkt,/Wat schiet die kerel op". Belg nadert, al kappende, de afsiuiting bij de zwakke plek. Daar, opeens, //roef", vliegt het houweel over de afsiuiting, Belg valt op den buik, kruipt onder den draad door en ploft in de sloot. Hollander steekt hem zijn houweel toe, en trekt hem op den kant. Belg gaat met het zitvlak naar de Duitschers staan, met beide handen op zijn natte broek. Werklieden laehen. Duitschers zetten lange gezichten. Belg,/Ik ben een Belgisch soldaat, en bij de vlucht uit Antwerpen achtergebleven. Toen ik hoorde dat de Duitschers de grens gingen afsluiten met electrische draden, werd het mij in Belgie te warm. Nu ben ik vrij." (H. Crt Men meldt uit Aardenburg aau de H. Crt. Tengevolge van een publicatie van het militair gezag, waarin het aan bewoners van Zeeuwsch-Vlaanderen verboden wordt te vluchten in geval oorlog moest uitbreken een maatregel die natuurlijk niets ver- ontrustend's inhoudt, en een van de vele is, die in de laatste 10 maanden door de militaire overheid zijn uitgevaardigd is den alhier nog verblijvenden Belgen de schrik om het hart geslagen. Velen lalen ten gemeentehuize hun passen klaar maken, en hebben slechts een verlangen, nl. om de Schelde over te komen. De schrik voor de Duitschers zit er nog steeds in. De meesten vertrekken naar Amsterdam en Rotterdam, om van daar zoo mogebjk naar Engeland over te steken. Hervorm.de Kerk. Tar Neuzen. 9 u., en 2 u., Ds. A. Timmerman. Str.'skil. 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Axel. 9 n. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u., Ds. G. van Dis. en 2 geen dienst. Sas van Gent. 9f u„ dhr. L Dek. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Hontenisse. 2 u., Ds. G. van Dis. Per Gereformeerde Kerken. Neuzen. Hoek. Axel, Kerkdreef. Axel, Stationstraat. 9 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. 9 u. en 2 u. 9 u., Ds. G. Dalhuijsen van Nieuwerkerk aan de IJsel en 2 u., Ds. H. Lammertsma. u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. G. Dalhuijsen van Nieuwerkerk aan de IJsel. Chr. Zaamslag. Gereformeerde Kerk. 9 u. en 2 u., Ds L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswfjkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., leeskerk. Lokaal Ter Neuzen. 9 Bethel" (Eandeelstraat). u., 2 u., en 5J u., leeskerk. Lokaal Ter Neuzen. Rben-Haezer" (Kerkhoflaan.) 5£ u., Evangelisatie. It. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,8J en 10 uur. sNamiddags om half drie Lof. De rechtbank heeft jn hare zitting van 18 Juni de volgende vonnissen uitgesproken A. J., oud 28 j varkensslager te St. Gilles, Waes, is wegens poging tot verboden uitvoer wet een ernstig gebrek heeft. veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. 0. v. C., oud 28 j., landbouwer te Leeuwer- gem, is wegens mishandeling en vernieling veroord. tot 7 dagen gevang. R. v. d. Z., oud 31 j machinist en L. V., oud 21 j., spoorwegwerker te Hontenisse, zijn wegens diefstal ieder veroordeeld tot 14 dagen gevang. S. M. H., oud 36 j zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens mishandeling ver oordeeld tot j 3 boete of 3 dagen hechtenis. D. B., oud 42 j., werkman te Eede, is wegens beleediging van een ambtenaar ver oordeeld tot 1 week gevang. V. M. V., oud 25 j., vrouw van A. G., te Eede, is wegens diefstal veroordeeld tot 1 week gevang. 1. d. PL, oud 27 j., smid te Breskens, beklaagd van verduistering, vrijgesproken. P. D. d. N., oud 32 j., herbergier en bloemist te Hontenisse, beklaagd van heling, vrijgesproken. Th. T., oud 33 j., grondwerker te Clinge, beklaagd van poging tot omkooping van een ambtenaar, vrijgesproken. A. J., oud 28 j., varkensslager to St. Gilles, Waes, voor zoover bij was beklaagd van omkooping van een ambtenaar, vrijgesproken. Heden werden de navolgende zaken be handeld bate, zonder voorkennis van haar man te hebben aangewend. Een niet alledaagsch geval is door de Arrondissements-Rechtbauk te Leeuwarden behandeld. Een ingezetene van het dorp Murmer- woude had aan een kommies der Rijks- belastingen toegang tot zijn woning (in de slaapkamer) geweigerd toen deze zich wilde vergewissen, of het door hem op het belas- tingbiljet op de personeele beiasting aan- gegeven getal haardsteden juist was. Het was gebeurd 's ochtends 8 uur. De president der Rechtbank verklaarde zich met het oog op het vroege morgenuur de weigering best te kunnen voorstellen, en meende dat het misschien verstandiger ware geweest, het onderzoek op een meer geschikt uur in te stellen. De Rijksadvocaat was het hiermede niet eens hij had daarom met de administratie der belastingen overleg gepleegd over de vraag, of, ook met het oog op het minder ernstige karakter van het feit, misschien termen aanwezig waren, niet tot vervolging over te gaan. Ln verband met de wijze van optreden van den beklaagde werd daar- toe echter geen aanleiding gevonden. De eisch was geldboete van f 5, bij niet- betaling invorderbaar bij lijfsdwang. De officier van justitie, toegevende. dat in dezen volgens de wet op de personeele beiasting was opgetreden, constaceerde, dat Degrond- wet toch geeft aan ieder ingezetene het recht, aan anderen het binnentreden in zijn woning te weigeren. De wetgever mag daarop uitzonderingen maken in dien zin, dat zij aan bepaalde ambtenaren kan ge- lasten, toch de woning binnen te gaan en toegang te nemen waar ze wordt geweigerd. De wet heeft echter niet het recht, aan den bewoner te gelasten, zijn woning open te stellen. Eu dit is in de wet op de personeele beiasting gedaan. Met het oog hierop, is de officier van meening dat in dezen de lichtste straf dient te worden opgelegd en vorderde hjj veroor- deeling tot eene geldboete van vijftig cent of een dag hechtenis. De Rechtbank heeft beklaagde tot deze straf veroordeeld. De eerste zaak, welke heden voor de rechtbank behandeld werd, was die tegen G., uit Kemsske, die in verzet was gekomen van het vonnis waarbij hij wegens poging tot uitvoer van 210 K.G. lijuzaad was ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf. De getuige sergeant Brandt, heefc bekl. zien rijden met een wagen, waarop drie zakken. Eerst zeide bekl. knollen te ver- voeren, doch later bekende hij lijnzaad bij zich te hebben om te zaaien op ziju land, dat in Nederland ligt. Getuige heeft echter vernomen dat voor dit land ongeveer 45 K.G. noodig is. Op een vraag, van den verdediger Mr. J. Adriaanse, moest getuige toegeven, dat de bekl. is aangehouden onder Clinge, en niet onder Hulst, zooals de uagvaarding luidt De officier vond in dit feit aanleiding vrijspraak te vragen. De verdediger sloot zich hierbij aan, maar wees er bovendien op, dat het wettig en over tuigend bewijs niet geleverd is. Bekl. moest wel in de richtiog van de grens rijden, daar zijn woning en land daar is. Verder werd behandeld de zaak tegen J. B., oud 20 j., klompenmakersknecht te Clinge, had zich te verantwoorden dat hij op 18 Mei 1915 te Clinge opzettelijk be- leedigend den onbezoldigden rijksveldwachter J. J. Fanoy, die aldaar surveilleerde en hem als verdacht van smokkelarij van tarwe- bloem aanhield, herhaalde maleu heeft toe- gevoegd het woord snotneus. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Bekl. gaf te kennen dronken te zijn geweest eu niet meer te weteu wat hij gezegd had. O. P. D., oud 18 j., schippersknecht te Sluis, stond terecht terzake dat hij op 19 Mei 1915 te Sluis toen de agent van politie Saaeij in uniform, hem, daar hij op een openbaren weg, de Oudekerkstraat, in ken- lijken staat van dronkenschap verkeerde door jvoest met zijn armen in het rond te zwaaien, te vloeken, tieren en tegen iedereen ruzie te maken, de orde verstoorde, aanhield, met geweld zich tegen dien ambtenaar heeft verzet door aan hem te rukken en hem tegen de beenen te schoppen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. De agent vroeg f 7 vergoeding voor schade aan zijn kleeren. V oor eenige dagen werd bij de politie te Vlissingen aangifte gedaan van diefstal van /210, waarvan de benadeelde en diens vrouw, hun zoontjes van 9 en 11 jaar hadden beschuldigd dit geld te hebben ontvreemd. Bij een nauwkeurig onderzoek bleek het onhoudbare der verklaringen en bekende ten slotte de vrouw dat de aangifte valsch was geweest en dat zij een bedrag aan geld evenwel niet /210 groot dat zij niet ezeten hadden doch circa /60 ten eigen De gauwdievenslreek te Amsterdam. Omtrent den geraffmeerden gauwdieven- streek, waarvan Zondag de filiaalhoudsler van de „Unie"-Alaatschappij in de Wesler- straat de dupe werd, verneemt de „TeL" o. m. nog de volgende bijzonderheden: De zaak, een winkel in kruideniers- en grutterswaren, is een der vijf winkels, die de „Unie"-Maatscliappij in Amsterdam heeft. Mejuffrouw Slag is in de Westerstraat de filiaalhoudster, terwijl daar tevens liaar moeder woont, de weduwe Slag, ook reeds een 6tal jaren bij de Maatschappij in dienst en belast met het belieer der dagehjksche onlvangsten van de vijf winkels. Iederen avond worden in de Westerstraat de ont- vangsten der overige winkels gebraclit, die de weduwe Slag in onlvangst neemt, en in de brandkast, geplaatst in een der vertrek ken van het bovenhuis, opbergt. Omstreeks half negen Zondagmorgen, werd er gebeld; toen niet spoedig werd geopend is er anderinaal getingeld, waarop de wed. Slag uit het raam keek en twee lieeren zag staan. Gevraagd wat zij wilden, zeide de groot ste van het tweetal: Wij zijn van de recherche en komen voor een belangrijke zaak. Even daarna in den winkel gelaten, waar alleen de moeder hen te woord stond, zei- den zij van de politie te zijn. Er was in een tapperij een iman aangehou den, die valsche guldens uitgaf. Bij zijn verhoor had hij voorgegeven het valsche geld in den winkel van de „Unie"-Maat- schappij te hebben ontvangen, zij hadden nu opdracht, een huiszoeking in te stellen in lioofdzaak naar het geld, want de man had verklaard, de valsche guldens te heb ben ontvangen bij het wisselen van bank- papier. De wed. Slag vroeg of de heeren zich als politiemannen konden legitimeeren. Jawel, zei de grootste, een man van ongeveer 45jarigen leeftijd. Hij liaalde een gezegeld papier voor den dag, waarop gesclireven stond, dat onder- geleekende, commissaris van politie, aan de rechercheurs C. Vlaming en Waterland, dit meende ten minste mejuffrouw Slag er uit te lezen, opdracht tot de huiszoeking gaf. De wed. Slag bracht daarop de beide hee ren naar boven, zij snuffelden wat in de kamer en vroegen onmiddellijk daarop het geld te mogen zien. In het bijzijn van dochter en zoon van de wed. Slag stortte laatstgenoemde het geld op tafel uit, waarop de oudste van het twee tal mededeelde, opdracht te hebben op het geld beslag te leggen en het rnee te nemen. De wed. Slag maakte bezwaar, 't was haar geld niet en 't ging niet aan. Goed, zei de oudste van de twee, dan zullen we nog even aan het bureau inslruc- ties gaan halen. De twee mamnen zijn toen zonder het geld vertrokken, doch kwamen na een klein half uur terug. De oudste, die geregeld het woord voerde, zei orders te hebben, dat het geld in beslag moest worden genomen, er zou evenwel een bewijs van afgifte door hen worden verstrekt. Mej. Slag moest dan maar goed specifieeren, welk bedrag in geld en in welke muntdeelen zij had afgegeven. Deze schreef dit toen op een briefkaart van de zaak. Ze gaf in 't geheel mee 1157,50, zijnde het ontvangen bedrag ge durende jongstleden Zaterdag in vier win kels, wijl de grootste een fortuintje Zaterdagavond niet had afgedragen. Zondagmiddag was een vijftal meisjes in een roeiboot aan 't spelevaren in de Bus- summervaart. bij de vestinggracht teNaarden. Een der meisjes verloor, volgens het Hbl., bij het alduwen van de boot het evenwicht en viel in het water. In plaats van een hand tot redding uit te steken, begonnen de andere meisjes wanhopig te gillen, wat aanvankelijk door niemand werd opgemerkt. De boot dreef af en de drenkeliuge zonk weg. Toen kwam een aldaar in de nabijheid op wacht staande land»veerman op het hulpge- schrei loesnellen, doch om bij de drenkelinge te komen moet hij door een zeer breede prikkeldraadversperring voorwaarts dringen. Hij beliep daarbij zeer ernstige verwon- dingen, wegens de haast waarmede hij moest voorwaarts gaan, doch hij had ten minste de voldoening het meisja te redden. Dinsdagavond vonden de douane-ambte- naren te Gennep bij de visitatie van ledige eierenkisten die uit Duitschland terugkwamen onder hooi enz. verborgen een gebruikt paardentuig. De eigenares der kisten, zekere vrouw Boeijen, uit Mil, verklaarde dit van een stalhoudersknecht cadeau te hebben gekregen. Dit vertelsel kwam den ambtenaar, daar Ieder in Duitschland zoo duur is, verdacht voor, weshalve hij de vrouw aan do politie overgaf, aan wie zij na eenigen tijd loochenen bekende, haar paard in Duitschland verkocht te hebben voor 1500 mark. De vrouw had,evenals verschillende andere kooplieden, de vergunning eenige malen per week hare eieren met kar en paard langs het grenskantoor Hekkeus uit te voeren op hen rust dan natuurlijk de verplichting met het paard terug te keeren. Door nu mec hare ledige kisten per spoor langs een ander kantoor terug te komen, hoopte zij zich voor ontdekking te vrijwaren, wat als ze het tuig niet had medegebracht mogelijk ook ware gelukt, aangezien het haar, daar Mil niet in staat van beleg ver- keert, niet zoo moeilijk zou zijn, zich van een nieuw paard te voorzien, De vrouw moet voor haar zieken echtgenoot en 9 kinderen den kost verdienen, zoodat zij haar straf dubbel zwaar zal ondervinden. (Tel.) Op een Zondagmiddag, terwijl de burgers in Tongeren voor de cafe's hun pintje zaten te drinken en de soldaten een concert gaven wandelde heel gemoedelijk met een sigaartie in den mond een Hollandsche soldaat in zijn blauwe uniform met vreemd kepi over het marktpiein. Allerlei praatjes dedeu de ronde, men sprak van de oorlog tusschen Duitschers en Hollanders en dacht dat het een gevangene was; anderen zeiden, dat Hollanders en Duitschers tegen de geallieer- den gingen. Ook de Duitschers keken naar den vreemden soldaat, die zich om niemand bekommerde maar verder litp in de rich- ting, van de Maastrichterstraat, Dezen soldaat, die den vorigen avond te veel had gedronken, was het gelukt, mis schien zonder dat het zijn bedoeling was, over de grens bij Canr.a te komen. Wag- gelend liep hij door tot verder over de Bel gische grens, waar hij door de grootere posten werd aangehouden en naar Tongeren gebracht. Daar besh ot de commandant om hem den volgenden morgen, nadat hij zijn roes uitgeslapen had, over de grens terug te brengen. Na zijn ontbijt, hem door de Duitschers aangeboden, te hebben genuttigd, wandelde hij in gezelschap van een geheimen agent in burgerkleeding naar de grens terug, waar hem stellig geen gezellige ontvangst bereid werd. (,/Arnh. Crt.") De in Duitschland geboden zuinigheid met graau en andere voedingsmiddelen, heeft ook grooten invloed gehad op de voedering van de dieren in den Berlijnschen Zoolo- gischen tuin. Ook de dieren hebben moeten leeren, zich aan te passen aan de veranderde tijdsomstandigheden. De leeuwen, tijgers en andere katachtige dieren krijgen nog hun paardevleesch, de bruine beren echter moesten afstand doen van hun geliefd brood en zich, volgens de //Berliner Tieia>-ztliche Wochenschrift", te- vreden stellen met wortels, mais en aardap- pelen. Ook de ijsbeer moet het zonder brood doen, krijgt vischafval. De zeboe's krijgen in plaats van haver haverstroo of hooineushoorn, giraffen, antilopen, herten kregen vroeger ma'is en haver. Nu eten zij wortels, eikels, kastanjes, met wat aardappelen. De flamii go's, die vroeger tarwe kregen met zout, moeten het nu doen met gekookte visch, fijn gehakt afval van vleesch en beenderenmeel. Over het algemeen houden die dieren zich goed bij deze verandering van voeder, al worden zij er niet dik eu rond door. HONTENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Juni. Leonardus Ludo- vicus van Sikkelerus, oud 26 j., jm. en Mathilda Elisabeth Weemaes, oud 27 j., jd, Geboorten. 1 Juni. Willem Edmundus, z. van 1. f. rassaert en van Rosalia C. van Remortel. 3 Juni. Anna Maria, d. van Petrus Neve en van Rosalia Kas. e Juni. Elisabeth Catharina, d. van Constantinus Jansen en van Isabella Bogaart. 9 Juni. Anna Euphenia, d. van Desire Hiel en van Maria S. Adriaens- sens. 11 Juni. Johanna Maria, d. van Josephus Malcontent en van Wilhelmina E. d'Hont. Overlijden. 3 Juni. Josephina Maes, oud 05 i echtg. van Fidelis Egidius de Ridder. SAS VAN GENT. Geboorten. 7 Juni. Rornv Willem, z van Petrus Basihus Heirwegh en van Rosalia Sophia Andriessen Jeanne Marie Roberte, d. van Edmond Jules Clement Emile Misonne en van Maria Johanna de Vriend. Overlijden. 8 Juni. Charles August Ducarmon oud 3 j., z. van Camilius en van Louisa Maria Ver- eecken. Conrardus Adolphus de Mul, oud69j.,wedn van Octavia Rosalia van Ileersvelde. 10 Juni. Marie Descamps 33 j., echtg. van Joannes Gaelens. ST. JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 4 J-uni. Ludovicus van Hooii oo en Mathilda Maria de Witte. omf -» J., Jd. -11 Juni. Joseph van Goethem, oud 23 i jm. en Augusta Maria Arens, oud 20 j.. id. Geboorten. 3 Juni. Joseph, z. van Aiphonsius Aerts en van Coleta Josephina Wijnacker. 5 Juni. Isabella l.melda, d. van Leopoldus Franciescus van Dorsselaer en van Regina Waegenaer. 8 Juni. Josephus e uA Seraphinus, z. van Pieter van Remortel en van Melame van Dorsselaer. 9 Juni. Elsa, d. van rrandseus Saman en van Maria Ludovica Impens 10 Juni Albertus Renatus, z. van Cijrillus Ringoot en \an Carolina Evelina Cammaert. 12 Juni. Paula d van Joseph Anton Vermeulen en van Juliana van Dorsselaer. Overlijden. 2 Juni. Francisca Boogaart, oud 64 i Wef J?" Jacobus Bertram. 10 Juni. Vergina d'Hondt oud 59 j., echtg. van Petrus Johannes Inghels. ZUIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 12 Juni. Carnilus de Brouwer oud 21 j., jm en Mathilda Maria Augusta IJsebaert! oud 18 j., jd. lo Juni. Abraham Hommel (van Aooono no»i\ 1 OC Oud-Vossemeer), oud 25 Coppieters, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen (van Westdorpe), oud 29 IJsebaert, oud 24 j., jd. J., jm. en Mathilda Maria 2 Juni. j-, jm. Caverius Janssens en Coralie Maria Amsterdamsche tijd. v. Ter Neuzen 6,48 Sluiskil 6,55 Ax«l 7(03 Kijkuit 7,03 Hulst 7,1.7 Duitsche Clinge 8,06 St Gillis 8,15 St. Micnlaas 8,27 A u k. te Temsche 8,39 Duitsche v. emsche 8,46 St. Nieolaas 9,08 St. Gillis 9 J5 Clinge 9(24 Amsterdamsche Uulst 9,00 Kijk'iit 9,0/ Axel Sluiskil Aank. te Ter Neuzen 10,00 10,08 10,17 10,26 10,38 t ij d. 11,82 11,41 11,53 12,05 9,14 9,22 9,30 t ij d. 12,12 12,39 12 51 1,03 t ij d 12,48 12,65 1,02 1/9 1.16 1,38 5,3? 1,46 5,40 1,54 5 49 2,03 5,58 2,12 6,c« 3,01 6,58 3 12 7,07 3,24 7,21 3,36 7,33 3,48 7,40 4,01 8,01 4 12 *.11 4 22 8,21 3,5 8 8,24 4,06 7,56 4,14 8,03 4.22 8,10 421 8,17 Amsterdamsche tijd Ter Neuzen n. Gent 6, Sluiskil 6,08 Sluiskl! (brug) 6,41 Philippine 6,15 Sas van Gent 6,35 Duitsche tijd. Selzaete (aa»k°mst 7,20 (vertrek 7,50 Ertvelde 7,57 Terdonck 8,03 Langerbrugge 8,42 Wondelgem 8.49 Aankomst Gent (kl. st.) 8,28 Duitsche t ij d. v. Gent (kl. st.) n. T. N. 8,55 Wondelgem Langerbrugge Terdonck Ertvelde Selzaete (aa"k°mst (vertrek 11,40 41,18 11,21 11,25 14,44 42,29 L- 1,07 1,13 4,22 1,29 4,38 9.06 9,12 9,21 9,27 9,34 10- Amsterdamsche Sas van Gent <aai'kojnst 9,25 (vertrek 9,35 Philippine 9 44 Sluiskil (brug) 9(48 Sluiskil 9,51 Aankomst Ter Neuzen 10, 2 2A1 2,17 2,26 2,32 2,39 3- tij d. 2,25 2,35 2,44 2,48 2,54 3) 4,— 4.08 4,41 4.15 4,35 5,20 5.50 5,57 6,03 6,12 6.19 6,28 7- 7,11 7.47 7,26 7,32 7,39 8- 7,25 7,35 7,44 7.48 7.51 S,— Amsterdamsch e v Hulst, Station Postkantoor 5,06 Dubb. Poort 5,10 Tivoli 5,14 itustwat 5,20 r Terhole 5.25 Hoefkensdijk 5,33 Kuitaart, Tol 5,38 Kloosterz. Tasdijk 5,46 Dorp 5,50 Wala. Kruisweg 5,53 Aank. Wals., Dijk t ij d. 5.— t8.— 10,40 j-2,25 5,25 8 8,06 10,46 .2,31 5,31 8 06 8,10 10,50 8,14 10,54 20 11,- 8,25 11,05 8,33 11,13 8,38 11,18 8,46 11,26 8,50 11,30 8,53 11,38 9.— 11,40 j. ir "1 o,za o,Z5 y, T V rachtg. worden slechts met deze treinen vervoerd 2,35 5,35 8,10 2,39 5,39 8,14 2,45 5,45 8.20 2,60 5,50 8,25 2.58 5,58 8.83 3,03 6,03 8 8 3,11 6,11 8,46 3.15 6,15 8,50 3,18 6,13 8,53 3,25 6,25 9 9,25 11,55 9,29 11,59 9.37 12,07 9,42 12,12 9,50 12,20 9,55 12,25 3,55 6,50 3,59 6,54 4,07 7,02 4,12 7,07 4,20 7,11 4,25 7,20 4,31 7.26 4,85 7,30 4,39 7,34 9,05 9,12 9,15 9 19 9,2 7 9,32 9,40 9,45 9,51 9,55 5 4,45 7 40 10,05 AXEL. Huwelijks-Aangiften. 3 Juni. Jan Adriaan de Regt (van Biervliet). oud 22 j., jm. en Cornelia Ilamelink, oud 23 j., jd. Jacobus Schieman, oud 24 j., jm. en Maria Pieternella de Bruijn, oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Pieter, z. van Pieter Marin us van Eijk en Cornelia van der Hooft. 4 Juni. Krijn, z. van Jan Hamelink en Geertuida de Footer. 10 Juni. Cornelia, d. van Marinus Maikusse en Maria Sara Loof. 41 Juni. Johannes Cornelis, z. van Willem Reinier de Bruijn en Leentje Meijer. 40 Juni. Agnes, d. van Franciscus Rogiest en Mathilde Maria Slab- baert. 43 Juni. Jan, z. van Jacobus van Doeselaar en Dina Dieleman. 15 Juni. Jozef Lena Marie, 7,. van I.ouis Hubert van den Akker en Margaretha Maria Hubertina Zwakhoven. Overlijden. 2 Juni. Petrus Jacobus van Geetsum, oud 7 w., z. van Augustus van Geetsum en Nathalia -| Steels. 7 Juni. Pleuntje de Visser, oud 72 j., wed. van Willem Dieleman. 5 Juni. Adriana Geertrui de Pooter, oud 44 j., d. van Pieter Jacobus en Debora van Dixhoorn. 14 Juni. Cornelis Verschelling, oud 78 j., weduwn. van Janneke Verberkmoes. 15 Juni. Julia Prudentia Lippens, oud 1 j., d. van Camilius Lippens en Maria Coleta Sophia van Haver. v. Walsoorden.Dijk 6,05 f9,l5 11,45 f3,45 6 40 Kruisweg 6,12 9,22 11.52 3,52 6',47 Kloosterz., Dorp 6,15 Ta<dijk 6,19 Kuitaart, Tol 6,27 u Hoefkensdijk 6,32 Terhole 6,40 Rustwat 6,45 Hulst Tivoli 6,51 10,01 12,81 Dubb. po,.rt 6 55 10,05 12,85 Postkantoor 6,59 10,09 12,39 Aank.Hulst.Station 7,05 10,15 12,45 t Vracbtg. worden slechts met deze treinen vervoerd Lijn Sas van Gent IJzendijke. Richting IJzendijke—Sas van Gent. Vertrek Schoondijke Treinnummers Vertrek IJzendijke (Remise) Pyramide Aankomst Philippine Vertrek Aankomst Sas van Gent III 12.35 12.55 1.30 4,35 2,15 Richting Sas van GentIJzendijke. Ia 6,30 6,50 7,22 7,27 8,- 7,45 I 8,10 8,25 8,57 9,- 9,30 12,- 4,55 V 5.25 5.42 0.12 6,15 0,43 Treinnummers Vertrek Sas van Gent Aankomst Philippine Vertrek Pyramide Aankomst IJzendijke Vertrek Aankomst Schoondijke Ila 8,30 9,03 9,08 9,40 10,— II 10,07 10,30 10,35 11,07 11,28 41,30 11,53 IV 2,45 3,48 3,23 3,55 4,15 VI 7- 7.28 7,30 8- 8,18 4,20 -,- 4,43 i rein en Ia en Ila rijden alleen op Zaterdagen, op welke dagen de treinen I en II dan vervallen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 6