Laatste Berichten. Loop der devouring van TerNeozen. Geneest Uwe hartkloppingeo met de Pink Pillen. Hoogwatergetij te Ter Neuzeo GEMENGDE BERICHTEN. van de midden-Njemen (Memel) heeft de vijand Maandag en Dinsdag ernstige ver- liezen geleden bij vruchtelooze pogingen om op vele plaatsen tot bet offensief over te gaan. Bij tegenaauvallen in de streek ten oosten van Mariampol hebben wij ons van eenige door den vijand bezette dorpen meester gemaakt. Dinsdagnaeht begon de vijand Ossowiec te bombardeeren, doch reeds omstreeks twee uur 5s nacht9 hadden de batterijen van de vesting het overwicht verkregen. Aan het Narew-front en in het dal van de Omulew kleine gevechten. In het dal van de Orzyc heeft de vijand Dinsdagnaeht uit talrijke batterijen een hevig vuur geopend op het dorp Jednorosez, waarbij hij in zeer korten tijd eenige tienduizenden granaten versehoot. Op den volgenden dag heeft de vijand ons verscheidene malen aangevallen, doch zijn pogingen hebben 9lechts geleid tot de bezetting van een door een onzer regimenten bezet gedeelte onzer loograven, dat geheel vemield was. Ten noorden van Przasnycz hebben wij met een krachtigen tegenaanval al onze vooruitgeschoven loop- graven heroverd, waarin de vijand zich nog sedert zijn aanval van Zaterdag handhaafde. In West-Galicie duurt dt slag aan de San met toenemende hevigheid voort. De vijand werpt voortdurend nieuwe troepen in den strijd. Aan den Dnjestr werden de ge vechten aan het front tusschen de Tysmie- nica en de Bystrzyca Maandag en Dins dag in ons voordeel voortgezet. Ten zuiden van Zydaczow, bij Bereznita en Kreulevska, hebben wij nog 500 Duitschers met14 officieren gevangen geuomen en 4 kanonnen en 6 mitrailleurs vermeersterd. BERLIJN, 17 Juni. (Wolff.) Een oorlogs- correspondent van het Berliner Tageblatt schrijft uit het pershoofdkwartier te velde, het volgende De moorddadige uitwerking van de mor- tierbatterijen deed den terugtocht der Russen uit Mosciska langs den weg naar Lemberg overgaan in een panische vlucht. Gevangen genomen Russische officieren vertelden dat niet enkel de loopgraven, doch de meer naar achteren gelegen verbindings- loopgraven van de Russische stellingen bij Przemysl en aan den spoorweg naar Lemberg door het mortier-vuur waren vernield en dat het terrein er als 't ware mee was geeffend. De wilde vlucht der Russen vond plaats bij den geheelen westelijken vleugel. Aan den oostelijken vleugel werden derge- lijke successen behaald. Het in stormaanval genomen bruggehoofd Nizniow is de belang- rijkste overgang over de Dnjester ten westen van Zaleczczyki en daar dichtbij gelegen. De oostelijke vleugel van het leger van Planzer-Balten staat in de flank van den geheelen Russischen linkervleugel aan den Dnjester. Dezelfde correspondent zegt van het west- lijke offensief tegen Lemberg dat het eens- deels van Jaroslau naar Rawaroeska. ander- deels van Przemysl naar Grodek i9 gericht. WEENEN, 17 JuDi. (Wolff.) Officieel bericht van hedenmiddag Ook gisteren heeft het verslagen Rus sische leger nergens kunnen standhouden. In Midden-Galicie heeft het over het geheele front, door sterke achterhoeden gedekt, den terugtocht in N 0. en 0. richting voortgezet. De legers der bond- genooten zitten het dicht op de hielen. Ten WSieniawa dringen onze troepen over Cieplice en Cewtow vooruit. Zij heb ben gisteren sterke Russische strijdkrachten, die nog op Galicischen bodem streden met zware verliezen over de greus geworpen. In aansluiting hiermee hebben de troepen der bondgenooten naar 't Oosten Lubaczow bereikt, na een verwoed gevecht Niemirow op de Russen vermeesterd, en zijn verder doorgedrongen tot Janow. Aan den straatweg naar Lemberg hebben troepen van het leger van Bohm sterke Russische achterhoeden des avonds bij Wolczuchy over de Wereszyca geworpen, en te middernacht het westelijk gedeelte van Grodek bestormd. Ook ten Z. van Grodek is de westelijke oever van de Wereczyca van vijanden gezuiverd. Ten Z. van den Dnjestr is de toestand over het algemeen onveranderd. BERLIJN, 17 Juni. Wolff. Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier Op het oostelijke gevechtsterrein zijn verscheidene Russische aanvallen afgeslagen. Yoor 't overige zijn er geen bijzoudere voor- vallen te vermelden. Op het Zuid-Oostelijk gevechtsterrein hebben de aanvallen der bondgenooten ten N. van Sieniawa de Russen genoodzaakt hun stelliDgen prijs te geven en op Tar- nogrod terug te trekken. Het leger van Mackensen zit den vijand dicht op de hielen. Dachnow en Lubaczow zijn bestormd. De Zuidelijke oever van de Smolinka is van vijanden gezuiverd. Bij Niemirow is de Russische tegenstand snel gebroken. Wij zijn over den straat weg Niemirow—Joworow getrokken. Meer naar het Z. zijn de Russen terug- getrokken daar den sektor van Wereszyea. Ten Z.O. van de Dnjestr-moerassen is de toestand onveranderd. LONDEN, 17 Juni. (Reuter). De Times zegt in een militaire beschouwing over den toestand die het gevolg is van den Oosten- rijksch-Duitsche doorbraakpoging in Galicie, dat nog geen vijfde gedeelte van de strijd krachten die Rusland tot zijn beschikking heeft, in het veld zijn gebracht. Zelfs in- dien Galicie tijdelyk verloren werd zouden de Oostenrijksche en Duitsche legers niet in staat zijn om een ernstigen inval in Rusland te doen, daar een dergelijke operatie een meerderheid in getalsterkte vordert, die de centrale mogendheden niet bezitten. De beschouwing eindigt aldus Wij moe- ten zorgen niet onder indruk te komen van de Russische terugtochten of van de mis- lukte pogingen om door het vijandelijk front heen te breken in Vlaanderen, op Gallipoli en elders. Onze taak is om Duitschers te dooden. Zoolang de Duitsche verliezen dagelijks 10,000 man blijven bedragen, ver- riehteu wij ons werk waardoor de uiteinde- lijke overwinning onvermijdelijk zal zijn. Van het Zuidelijke gevechts terrein. ROME, 16 Juni. (Reuter). Hel officieele bericht luidt: De bezetting van beheerschende punten aan de grens van Tirol en Trentino wordt geleidelijk voortgezet. In Cadore heeft de vijand krachtige, herhaalde pogingen ge- daan om door te breken, vooral in den Monte Croce-pas, waar hij Maandagmorgen een hevigen aanval deed. De vijand werd teruggedreven en met de bujonet vervolgd. ROME, 17 Juni. (Reuter.) Een officieele mededeeling maakt melding van met succes bekroonde krijgsverrichtingen over het ge heele front, met inbegrip van Trentino en de Isonzo, waar de Ilalianen hun voordee- len bevestigden. Bergtroepen zijn in den nacht tegen de rotsen van den Monte Negro opgeklauterd en hebben bij dagaanbreken de Oostenrijksche stelling bestormd. daar- bij 300 krijgsgevangenen makend. WEENEN, 17 Juni. (Wolff.) Officieel be richt van hedenmiddag: Aan het front van de Isonzo hebben onze troepen bij Plava weder verscheidene aanvallen onder zware verliezen voor den vijand afgeslagen. In het rotsgebied van Krn duren de ge vechten van de bergtroepen voort. Aan de Karinthische grens is niets van belang gebeurd. In Tirol zijn vijandelijke aanvallen op den Tiltiach-pas, in het gebied van de To- fana, bij den Tresassi-pas en Buchenstein en op Monte Coston ten O. van Eolfaria afgeslagen. UDINE, 17 Juni. (Reuter, part.) De Oos- tenrijkers zijn er in geslaagd hun krachtig- ste artillerie tegen de Karinthische Alpen in stelling te brengen, die door de Italianen zijn bezet. Dag en nacht duurt de strijd der artillerie daar voort, met behulp van schijnwerpers en lichtpijlen. Tot dusver heb ben de Italianen het overwicht weten te behouden. Des nachts bewegen zich Alpen- jagers en douaniers tangs de gemzen- en smokkelaarspaden, die bun alleen bekend zijn. Het is hun vaak gelukl den vijand te verrassen en tot de overgave te dwingen, zonder dat er een schot viel, daar de vijand zich in zijn ondoordringbare verschansin- gen volkomen veilig voelde. Op deze wijze zijn de bergen ten W. en ten Z. van Mal- borghetto vermeesterd, zoo ook de hoogte die de hoogvlakte van Gail beheerscht. De Oostenrijkers geven zich alle moeite om bun tegenspoed te wreken en hebben onder dekking van het korps ter sterkte van 7000 man, dat zij naar den Monte Nero hadden gezonden, altengs nieuwe sterke troe pen op overheerschende punten rondom den Monte Nero samengetrokken. De Italianen hebben de Oostenrijkers echter geen ge- legenheid getaten hun plan ten uitvoer te brengen. Van den 2000 voet hoogen Vrata- berg, van de hoogten langs de Rocica-ri- vier en uit de rotsige Alpenkloven hebben de bergsaglieri, gesteund door berggeschut en machinegeweren, zich onverwacbt op de Oostenrijkers geworpen, die in den waan verkeerden, dat ze onbereikbaar waren. De vijand teed zware verliezen en was genood zaakt terug te trekken met achterlating van vele krijgsgevangenen, wapens en munitie. Oe Dardanellen. LONDEN, 17 Juni. (Reuter.) Officieel wordt medegedeeldGisterenavond heeft een afdeeling van den vijand, onder aan- voering van een Duitscb officier, een moe- digen aanval op de Engelsche loopgraven op Gallipoli ondernomen.Eenigetisneuvelden op de borstwering van de loopgraaf', de meesten vielen voor zij de loopgraaf be- reikten. Er zijn 50 dooden geteld, onder wie de Duitsche aanvoerder. De loopgraven die wij in den nacht van den 12 genomen hadden, werden ook aan gevallen. Wij werden 30 yards terugge dreven tot aan zonsopgang, toeD de ont- ruimde loopgraaf door ons machine-geweer- ^uur van redds en links in de lengte werd beschoten. De Dublin Fuseliers heroverden toen de loopgraaf met de de bajonet. In de loopgraaf werden 200 doode Turken ge- vonden. Er werden 12 gevaugenen gemaakt. Onze verliezen waren zeer geriug. Politie-agent te Dordrecht1 te water geworpen. Yrijdagavond ongeveer 7 uur was de agent van politic le klas J. Dekker aan de Mer- wedekade te Dordrecht op surveillance. Toen bij uit een aldaar staand urinoir den in kennelijken staat van dronkenschap ver- keerenden 43jarigen sjouwer J. I). zag ko men, zei de agent tot hem: „Je moet goed op je beenen staan!" Daarop vervolgde hij zijn weg in de rich- ling van bet Groothoofd. De agent liep hier- bij dicht langs den waterkant. D., liep den niets kwaads vermoedenden politieman na, greep hem plotseling van achteren vast en duwde hem van den wal in de rivier. De agent kwam bij zijn vat met de rechterheup op de gording terechl en viel daarna in bet water. Gelukkig kon bij een weinig zwemmen, zoodat hij zich boven water wist te houden en een meer- paal te grijpen. Eenige toegeschoten bur gers bielpen hem daarna (op ;bet tdroge. De rechterheup had hij bij zijn vat tame- lijk bezeerd. De dader had zich inmiddels uit de voe- ten gemaakt, doch bij is later door de po litic aangehouden en naar het hoofdbureau overgebracht. Ongeluk te Klaaswaal. Men meldt aan de H. Crt. Bij een oefening in het verwisselen van affuiten te Klaaswaal waren twee kanonnen van 8 cM. tegen een muur geplaatst. Door de dreuning van een voorbijgaande tram kwam een der vuurmonden te vailen, met 't ongelukkig gevolg, dat twee kinderen, die nieuwsgierig met hun boofden boven de tuinschutting uitstaken, door den val- lenden vuurmond getroften werden. Het eene kind, een meisje, was op het hoofd getroffen en was onmiddelljjk dood. Het andere, een jongetje van 4 jaar, werd niet ernstig aan oor en hals verwond. Flauwe grap. Een ,/grappenmakker" heeft Zaterdag- avond vuurwerk in een kozijn van de kazerne te Gorinehem gelegd. Bij de ontploffing gaf het zulk een knal. dat vele ruiteu braken. De ontploffing werd in verschillende deelen van de stad gehoord. Hij koos het hazenpad, wat aanleiding gaf, hem aan te houden, waarna bleek, dat men niet met 'n aanslag te doen had. Schadelijke rag els. Lit Herwen meldt men aan de „Geld." Nu de vuurwapenen van particulieren reeds tien maanden i i het gemeentehuis zijn opgeborgen en wie weet wanneer weder aan de reehthebbenden zulien worden terug- gegeven, zijn kraaien. eksters en andere roofvogeh tot in het oneindige brutaal geworden. Voor leelijke gezichten of bang- makerijen van de mensehen hebben ze vol- strekt geen respect meer en ze schijnen dezen als het ware op alle mogelijke wjjzen te willen tergen. Kuikens halen ze bij de kiokhen, al toont deze zich nog zoo ver- toornd, met de vleet weg. Onlangs zat een hen op dertien eeudeneieren in den tuin in de onmiddellijke nabijheid van het huis te broeden. Ze had zich eeDige oogen- blikken van het nest verwijderd, om aan hare natuurlijke behoeften te voldoen. Maar wat zette ze grootte oogen op, toen ze bij het nest terugkeerde. ten einde haren moederlijken arbeid te gaan voortzetten en het nest ledig vond De kraaien hadden de aanstaande geboorteplaats van de zwern- vogeltjes in den tusschentijd bestormd, alle eiereu weggekaapt en zich aan den slijme- rigen inhoud vergast. Vermenigvuldigen doen ze zich in hooge mate en bewust van hare tegenwoordige onbeperkte vrijbeid, nestelen ze zelfs op plaatsen, die anders door hen vermeden werden. Ten einde eenigszins paal en perk te stellen aan de roof en vernielzucht dezer brutalen en voor land- en tuinbouw dikwijls zoo schadelijke dieren, zou het wenschelijk zijn aan vertrouwde jagers te vergunnen, deze dieren zoo spoedig mogelijk onschadelijk ti maken. Edison's jongste uitvinding. Onder dat opschrift schrijft de correspon dent der „N. R. Crt." te New York, dd. 25 Mei: Wanneer men nagaal, dat Thomas Edison's jongste uitvinding hem 37 jaren tang heeft beziggehouden, dan laat bet zicli begrijpen, dat hij zelf soms op de oneigenlijkbeid beeft gewezen om hem den „tooveraar van Menlo Park of van Llewellyn Park" te noemen. Volgens hem beseffen veten niet hoeveel tijd er wordt vereischt om een of under, in beginsel veelbelovend, denkbeeld zoodanig le ontwikkelen, dat een doeltreffend toestel wordt verkregen. Hij vel'klaart evenwel her- haaldelijk de grootste ypldoening te hebben gesmaakt wanneer hij in plaats van plot seling iets te voorschijn te tooveren, waar- op niemand was voorbereid eindelijk slaagde in het tot een goed besluit brengen van een langdurige reeks ingewikkelde proef- nemingen. Zulk een levTedenheid beeft Edison gewis Vervuld op het oogenblik, dat hij eergis- teren zijn getrouwe helpers mededeelde ein delijk de telescriba te hebben kunnen vol- looien. Deze is een samenstel van een tele- foon en een phonograaf, waardoor een dic- taat van elk telefonisch gesprek wordt ge- leverd. Zoowel de spreker over de telefoon alf; de toegesprokene, verkrijgt aldus al wordt bun gesprek gevoerd op een afstand van bonderdduizend of meer kilometers een pbonografiscb verslag van al hetgeen bet tweetal per draad heeft verbandeld. In velertei opzichten zal de telescriba zijn praktische bruikbaarheid doen waar- deeren. Volgens de echt Amerikaansche op- vattingen van Edison zal bet toestel boven- al worden op prijs gesteld omdat bet zulke ontzaglijke tijds- en arbeidsbesparingen mo gelijk maakt. Bij het treffen van overeenkomsten op het gebied van zakelijke "ondernemingen zal men jaarlijlcs tallooze brieven kunnen onl- beren, welker dicleering en samenstelling, ook al werd hierbij een scbrijfmacbine ge- bezigd, zooveel werkkracbten, materiaal en tijd plegen te vormen. Aangezien de phono- grafiscbe inrichting een gescliikte gelegen- beid oplevert om de stemmen der betrok- ken personen le herkennen, welke per draad een of andere overeenkomsl hebben aange- gaan, vertrouwt de" uitvinder, dat de afdruk- ken der teiescriba's even welsprekende be- wijzen van het goed vertrouwen der betrok- ken partijen zullen opleveren als geteeken- de brieven. Edison beeft de wefgeslaagde voltooiing van den telescriba gevierd door een proei- neming op groote schaal door het in wer- king stellen van verscheidene machines tus schen zijn hoofdkwartier der laboratorien te Orange (New Jersey) en zijn verschillen de bijkantoren in allerlei gedeelten der Ver- eenigde Staten. Met zulk een beslist ver trouwen op de behoefte aan teiescriba's in de naaste toekoinst is Edison thans reeds vervuld, dat hij terstond last heeft gegeven een zoo groot mogelijk aantal toestellen te vervaardigen. Zoodra hun doelmatigheid bij eerlang te houden proefnemingen zal zijn aangetoond, acbt hij zich verzekerd van het ontvangen eener groote hoeveelheid bestel- lingen. In het Juni-nummer van bet jaar 1878 der „North American Review", is door Edi son het eerst er op gewezen, dat het moge lijk behoorde te worden geacht een toestel uit te vinden, waardoOr verslagen van tele- fonische gesprekken zouden worden gegeven. Sedert dat tijdstip heeft hij zicli gestadig er op toegelegd, die mogelijkheid te verwezen- lijken. De inrichting van den telescriba is alles bebalve mgewikkeld. Hij wordt gebezigd met behulp van bet gewone telefoontoestel doch met twee spreekbuizen Een dezer beide is verbonden aan den arm van een dicteerphonograaf; de andere wordt op de gewone wijze aangewend. Asm beide einden van de telefoonverbinding wordt een verslag verkregen van hetgeen het belrokken twee tal personen beeft afgesproken. Ten einde zich er van te verzekaren, wat de afspraak omvat, kan een typist een afscbrift maken van het phonografische verslag en van weerszijden kan men elkaar een duplicaat daarvan doen toekomen. Aldus wordt bin- lien uiterst korten tijd een zakebjke over eenkomsl aangegaan, welke op den tot dus ver gebruikelijken voet een dozijn of meer brieven van weerskanten placht te vorderen en weken tijds, alvorens zij haar t>eslag kon krijgen. Zooals Edison bet uitdrukt, Wordt de tele foon mitlioen malen per uur gebruikt. De wetensehap heeft tiaar bestemd tot de snelst mogelijke overbrenging der menschetijke ge- dachte. Met bebutp van den telescriba zal evenwel gelegenheid worden verschaft om bet gesprokene woord voor woord nauw- keurig in afschrift te verkrijgen. Door den uitvinder wordt nog op een be- lungrijk bijkomend voordeel gewezen. Bij lief zenden van berichlen van aanbelang aan personen, die niet ter plaatse aanwezig zijn als er een of ander aan ben wordt getele- foneerd, dan een ander persoon, door de een daartoe bestemden knop te drukken, liet bericht opnemen met behulp van de phonograaf. Zoodra de afwezige terugkeert, kan deze op zijn gemak den inhoud van bet getelefoneerde nalezen. Bebalve voor de beschreven doeleindeti lcent de telescriba zicli ook lot het gebruik als dictograaf over grooterc afstanden. Zelfs zou een volgens dezelfde grondbeginselen ingerichte machine kunnen worden gebezigd tot opneming van een geheel gerechtelijk verhoor met al hetgeen verder lot het rechts- geding behoort. Alleen zal hiertoe zijn ver- mogen aanzienlijk moeten worden uitge- breid, omdat de tot dusver vervaardigdfe toe- sleilen siecbts phonografische opnemingen toelaten ten bedrage van ten hoogste 1500 woorden. William Meadowcrolt, Edison's rechter- band, beeft verklaard, dat deze nieuwe uit vinding niet terstond alle met stenografie vertrouwde macbineschrijvens en scbrijfsters oyerbodig zal maken. Dezen blijven immers nog altijd benoodigd tot het weergeven van hetgeen de phonograaf heeft opgenomen. Op den duur beteekent echter de telescriba, zooals boven alreeds1 werd opgemerkt, lief aanzienlijk beperken van brievenschrijverij. Feilelijk is Edison's uitvinding niet een eersteling in de aangegeven richting. Wal- demar Poulsen, een Deen, beeft in 1900 de telegrafoon uitgevonden, een geheel op zicli- zelf slaand toestel, waarmede op zekeren af stand plaatshebbende gesprekken kunnen worden weergegeven. In beginsel wordt hierbij gebruikgemaakt van de magnelische indrukken, verkregen met behulp van een koperdraad. Yoor een gewoon gesprek werd een winding gevorderd ter lengte van plm. 5500 meter. Elke indruk op eenig gedeelte van deze winding vertegenwoordigde een klank. Door hel terugdraaien van het Poul- sen-toestel werd de opneming a. b. w. af- gelezen. Bovenal beeft deze laatstc uitvinding van zich doen spreken toen William Burns, de vermaarde speurder, die liet vakbonden- schrikbewind der Mc Nainarabende ten fal bracht, in 1912 den voorzitter van den ge- meenleraad le Deb-oit (Michigan betrapte op het verkoopen van diens beslissende stem. Op overluigenden loon werd n.l. bet gesprek weergegeven, waarin die voorzitter had verklaard hoeveel zou moeten worden betaald om liem te laten stemmen voor den voorgestelden maatregel. Door middcl van de telegrafoon werden vele redevoeringen van President Roosevelt opgenomen, alsook beraadslagingen van vergaderingen. EERSTE KAMER. De wijziging van de veiligheidswet is zonder hoofdelijke stemming aangeuomen. Op dezelfde wijze is aangenomen de suppletoire landbouwbegrooting, in verband met de bestrijding vdn mond- en klauwzeer. Door den heer Kuyper werd in verband hierinede gepleit voor een meer barmhartige toepassing van het afmakingssysteem. De Minister Posthuma zeide hem toe, dat bij een volgend rapport zal worden mede gedeeld, welke maatregelen in andere landen worden toegepast en verzekerde hem, dat in Amerika het afmakingssysteem nog strenger dan bier wordt toegepast. Gezsntsrihap bij hel Vaticaan. Bij de behandeling van het wetsontwerp betreffende het Gezantschap bij het Yaticaan wees de heer Kuyper er op dat het tijdelijk karakter der missie door de Rtgeering niet is verbloemd en het kerkelijk karakter dezer zaak afgewezen. Haar optreden in deze zaak, heeft het vertrouwen in haar internationaal beleid nog versterkt. ""T" De heer Cremer verklaart, namens zijn politieke vrienden, de politieke leiding der regeering te zullen volgen, maar zich voor de toekomst alle vrijheid voor te behouden. De heer Reekers komt op, tegen oorlogs- zuchtige bladen en geschriften, waartegen de Regeering wellicht maatregelen zoude moeten nemen. Waar in de tegenwoordige omstandigheden alle gevoeligheden zooveel mogelijk moeten ontzien, zal spreker niet op een blijvende missie aandringen. De Minister van Binnenlandsehe Zaken, de heer Loudon, dankt voor het uitgesproken vertrouwen in het regeeringsbeleid, niet alleen voor den indruk dien dit in het binnenland, maar vooral ook in het buiten- land zal maken. (Bravo's.) Het wetsontwerp is daarna zonder hoof delijke stemming aangenomen. De Kamer is hierna uiteengegaan, ver- moedelijk tot 6 Juli a.s. Veeloven voor hooibouw. Van wege den Minister van Landbouw Handel en Nijverheid zal een controle worden ingesteld op de levering van goed- koop tarwebrood in de verschillende gemeen- ten, om op die wijze gegevens te verzamelen omtrent de wjjze waarop die levering in de verschillende gemeenten plaats heeft. Ycrschat'fing van goedkoop tarwebrood. Door den opperbevelhebber van de zee- en landmacht is bepaaid, dat de verloven voor hooibouw ook in verschillende periode's kunnen worden verleend, een en ander ter beoordeelicg van de onmiddelljjke chefs. De verloven kunnen worden verleend tot 15 Juli tenzij in een of andere streek de hooibouw vroeger mocht zijn afgeloopen. Wanneer daarvan mocht bljjken moeten de vtrloven onmiddellijk worden ingetrokken. Wanneer mocht bljjken dat ten behoeve van een dienstplichtige zonder noodzaak verlof was aangevraagd, moet dit ook ter stond worden ingetrokken en de betrokken dienstplichtige gestraft, wanneer blijkt dat het verlof met zijn voorkennis onder dat vo rgeien werd aangevraagd. Uitbreiding van den lanidstorm. Het afdeelingsverslag van het wetsontwerp tot uitbreiding van den landstorm kan eerst tegen het eind dezer, of begin der volgende maand worden tegemoet gezien. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: I'h. Meertens, zonder beroep, Sehoollaaul, uit Hcek. J. L. de Kleijn, zonder beroep, Van Boven- straat 13, uit Rotterdam. J. Schoonakker, landbouwersknecht, 0 84, uit Zaamslag. A. A. Nicolle, dienstbode, Nieuwstraat 10, uit Philippine. Vertrokken: 0. J. P. van Aerde, landbouwersknecht, Q 154, naar Westdorpe. F. J. H. Gramme, boekdrukker, Lange Kerkstraat 46, naar Beverwijk. H. J. Kroon, zeilmaker, Donze-Visser- straat 91, naar IJmuiden. J. W. H. C. Bruning, electricien, Nieuw straat 10, naar Kaiserwerth. E. Hoi, dienstbode, Donze-Visserstraat 97, naar Aardenburg. F. J. van Doeselaar, zonder beroep, 2e Kortestraat 1, naar Tholen. J. M. C. Bliek, zonder beroep, Westkolk- straat 28, naar Barlingen. De hartkloppingen zijn het kenteeken van een vermoeienis van het hart. W'anneer men zeer vermoeid is, struikelt men of doet mispassen. De kloppingen zijn de mispas- sen van het hart. Daarom zijn dan ook de hartkloppingen een der meest voorkomende verschijnselen van de bloedarmoede en de bleekzucht der jonge meisjes, van de uit den groei voort- komende bloedarmoede, van de neurasthenic, al te gader ziekten, waar de zwakte van de zieke kenmerkend is. lndien gij dus hartkloppingen hebt, kunt gij met zekerheid zeggen fflk ben verzwakf". Een behandeling die het bloed weder op kracht brengt, is dus noodig. Wij bevelen U dan de Pink Pillen aan. De Pink Pillen hebben ontelbare gevallen van bloedarmoede, van bleekzucht, van bloedarmoede die uit den groei voortkomt, genezen, en dit wel doordat zij met iedere pil een weinig rijk ec zuiver en nieuw bleed geven. Door dat nieuwe, rijke bloed aan te brengen, maken zij dat de voeding van alle organen vol komen is. De toestand van vermoeienis verdwijnt en het evenwicht der gezondheid is hersteld. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a /1,75 per doos, en 9,per zes doozen, bij bet Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en om- strekenbijde Wed. A. vanOverbeeke- Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en om- streken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. VOOK BELANGHEBBENDEJN. j) Eerste Kwartier Zondag 20 Juni, namiddag 2,44 uur. 19 Juni Zon op 3,39, onder 8,23, uur 20 i/ 3 39, i/ 8,24, n 21 3,39, n 8,24, n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. AANBESTEDING. Op Woensdag 23 Juni 1915, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het uitvoeren van voorzieningen aan den kop van den stroomleidenden dam in bet Veergat bezuiden de geul toe- gang gevende tot de buitenhaven van het Kanaal door Walcberen, behoorende tat de zee- en oeverwerken in de pro- vineie Zeeland. (Raming 13000). D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 19 Juni 5.42 6.7 Zondag 20 n 6.33 7.3 Maandag 21 n 7.33 8.5 Dinsdag 22 n 8.36 9.10 Woensdag 23 9.44 10.17 Donderdag 24 v 10.49 11.20 Vrijdag 25 n 11.49 - o o V

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 2