Hoogwatergetij te Ter Neuzen 8URGERLIJKEN STAND. Za&en 0*D Contract Posme der Stoomschepen. Handelsberichten. Onweer. Te Bladel is de oudste zoon van den landbouwer S. van den Nieuwengiesen door het hemelvuur getrofifen. Hij was onmid- dellijk dood. De tweede zoon werd eveneens getrofifen, doch klaagde, na even bewusteloos te zijn geweest, enkel over pijn aan een der armen. Een windhoos. Amerikaansche bloemzakjes. Men schrijft aan de N. R. Crt. Een flink soldaat. Onvoorzich tig. Een broodkaart voor een beer. Een wandelend paardenhaar. Een zonderlinge weddenschap. Een Ens in het struikgewas. De landbouwer J., te Heldeh (L.) was werkzaam in het veld, onverwacht sprong, naar wij in de //lei." lezen, een in vreemde uniform gekleed militair te voorschijn. De soldaat sprak eenige Duifsche woorden en beduidde, dat hij een Russisch militair was en gevlucht uit een Duitsch gevangenkamp. Daar hij in verscheidene dagen weinig of geen voedsel had genoten, werd hij door eenige inwoners ruimschoots van voedsel voorzien. Hij waschte zich flink en knapte geheel op. Zijn dank braeht hij herhaalde- door den uitroep //Holland gut". Welke warmte is doodelijk blijven. Beurs-noteeping. stuks. Hulst, 14 Juni 1915. 16 3.39, 8,22, r Rotterdam, 14 Juni. D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 15 Juni 3.5 3.22 Woensdag 16 3.40 3.58 Donderdag 17 u 4.17 4.36 Vrijdag 18 n 4.57 5.19 Zaterdag 19 n 5 42 6.7 Zondag 20 6.33 7.3 Maandag 21 7.33 8.5 !Zij dreven zoodoende met den stroom mee ■en kwamea hier terecht. Voor de visschen zeif heeft de vertroebeling van het water .geen andere nadere gevolgen dan dat zij bedwelmen, aan de deugdelgkheid schaadt het niet. Overal zag men in 's-Hertogenbosch de menschen aan't visschen met emmers, man- den, kuipen enz. Zelfs met de handen kon men de visch zoo maar opnemen. Velen hadden heele kuipen vol, waaronder snoek, brasem, karper, lauw dikke paling enz. Er waren pracht-exemplaren onder, die tegen goeden prijs van de hand werden ge- daan. Voor velen een aardige meevaller in deze dure tijden. De visch kwam uit de Dommel door den Grooten Hekel de Binnen-Dieze ingedreven. Het was een grappig gezicht, overal mannen, vrouwen en kinderen in het water te zien plassen. Er zijn zeker duizende kilo's visch op deze manier gevangen. Sommigen had den heele booten vol. ('a Hert. (It.) mede, is het aantal vaartuigen, waarover ongerustheid heerscht onder de IJmuiden bevolking, tot zes geklommen. Deze zgn de Rijnland", KTexel 1", //Irene", een trawler waarvan de naam nog onbekend is, die in de lucht moet zgn gevlogen volgens een rapport van een anderen te IJmuiden gearriveerden stoomtrawler, en dan nog twee die zeer over tijd zgn. Waarschijnlijk hebben de schepen ge- vischt in water, wat pas in de laatste dagen door mijnen onveilig gemaakt was, daar volgens de bewering van een schipper, deze daar sedert maanden had gevischt zonder ooit een mijn gezien te hebben. Van de geheele IJmuider vloot is thans nog een 20tal schepen op zee, medegerekend de vermiste en de drie trawlers die ter haringvangst uit zijn, benevens de booten die naar IJsland zijn. Sedert Maandag zgn slechts drie vaar tuigen naar zee gegaan, die dicht onder de kust, in het gezicht van IJmuiden visschen. Een 20jarige zoon van den landbouwer L., te Bladel (N.-B.) werd Donderdag door •den bliksem getrofifen, terwijl hij gras maaide. Hi) was op slag dood. Woensdagavond is de machinist op de stoomboot //de Telegraaf", Joost Boekema, afkomstig van Wartena, op den weg van Akkrum naar Terhorne door het hemelvuur gedood. Te Zevenaar zijn twee koeien en twee paarden door den bliksem gedood. Woensdagavond is de groote boerderij van A. Huitema, te Scharren (Fr.) door den bliksem getrofifen en afgebrand. Ver- zekering dekt de schade. Voorts sloeg, naar de //Zw. Crt." meldt, de bliksem in de openbare school te Ruiten- veen. Alle kinderen vluehtten in allerijl het hoofdgebouw uit. Gelukkig b eek niemand geraakt. Eenige dakpannen waren vernield, terwgl de bliksem hoogstwaar- schijnlijk door den luchtkoker het gebouw heeft verlaten. Te Staphorst is de 18jarige J. B., die met zgn vader in het land aan het plaggen- steken was, door den bliksem gedood. Te Ngverdal sloeg de bliksem in 't huis van den fabrieksarbeider J. H. Kamperman. Deze en zijn zoon werden getrofifen en waren geruimen tijd bewusteloos. Later bieekj dat de vader met een zijner oogen niet kon zien en dat zijn borst geschroeid was, terwijl de zoon aan een zijner beenen brandwonden had gekregen. In het huis werd geen brand veroorzaaktwel werd een deur enz. beschadigd. Van de twee in •den stal staande geiten werd een gedood. In de buurtschap Colmschate, Diepen- veen, waren eenige werklieden bezig een waggon te lossen. Voor den regen gin gen •zij onder den wagen zitten. Een bliksem- straal doodde het paard, dak. er voor stond en de werklieden kwamen er met den schrik af. Vele boomen enz. zgn getroffen. Te Hengelo is de gemeente-timmerman van der Vuurst door den bliksem gedood. De boerderij van den landbouwer H. Vlemminx, te Lierop, werd door den bliksem getrofifen en in asch gelegd. Het vee werd gered. Verzekering dekt de schade. Te 's Heerenberg sloeg de bliksem Don- derdagmiddag in twee aangrenzende per- ceelen aan den Stokkumschen weg. Het perceel, door H. Erthuizen bewoond, brandde geheel uit. bet naaste perceel bleefgespaard echter werd de bewoner, H. Wennekes, thans landweerman, door den bliksem ge troffen. Hij was bij het afzenden van dit bericht nog bewusteloos. t e Haaften is de bliksem geslagen in de woning van J. van H. en sloeg een stuk van het dak weg. De bliksem, die zich een weg door het geheele huis baande, veroorzaakte geen brand. Te Beesd sloeg de bliksem in den toren der Herv. kerk, doch veroorzaakte geen brand. Daar het uurwerk plotseling stil- stond, vermoedt men dat het hemelvuur op de wijzers is geslagen. Donderdag woedde te Haarle, gemeente Borculo, tijdeus een onweer, een hevige windhoos, vergezeld van zwaren hagelslag. Boomen werden ontworteld en door den hevigen wind zelfs tientallen meters weg- geworpen. Van verschillende boerderijen werden de daken afgerukt, terwgl een schuur in elkaar werd gedrukt. Op het dak van de Christelijke school kwamen twee zware boomen terecht, waardoor het dak werd ingedrukt. Aan de te velde staande gewassen werd zeer groote schade aangericht. Persoonlijke ongelukkeu kwamenniet voor. Overal in Belgie wordt thans door dames en schilders hard gewerkt om honderden en nog eens honderden leege bloemzakies van het American Relief Fund door handwerk of schilderwerk te versieren. Wij zagen te Auderghem bij Brussel een werkelijk fraaie collectie van bekende schilders, die daar in die buurt geregeld werken. Fraaie land- schappen op de achterzijde van zoo'n bloem- zakje of de voorzijde, geheel of gedeeltelijk met al of niet gebruikmakking der Ameri- kaansche versiering der zakjes, een werke lijk artistieke verzameling. Ook te Brussel ziet men ze in de hand- werkwinkels, geheel en gedeeltelijk bewerkt. In de huiselijken kring is men er druk mee bezig, Te Turnhout werd er zelfs reeds een tentoonstellingvan gehouden. Dit alles wordt gereed maakt om naar Amerika te worden gezonden als een hulde van de Belgen voor den door Amerika ver- leenden steun, en het beloofd een waardige hulde te worden, want er zal werk van eerste meesters bij zgn. Men schrijft uit Valkenswaard aan het H.bl. Bij een der wachten uitgezet te Leendens- trijp werd in den nacht van 7 op 8 Juni een patrouille uitgezonden van twee miliciens. Ten einde meer succes te hebben, hadden de beide miliciens zich op verschillende punten opgesteld. Plotseling ziet de mili- cien H. eenige menschen over de heide aankomen. Hij gaat er regelrecht heen en ziet op een gegeven oogenblik niets meer. Zoekend vindt hij in een uitgedroogd veen twaalf smokkelaars Iiggen. Hij gaat er heen en gelast hen op te staan. Zij doen het maar willen een dreigende hou- ding aannemen. Omdat hem bekend was, dat er zich hier gevaarlijke individuen bevonden, deed hij een schot in de lucht en beval te staan tot hij den boel had onderzocht. Hem bleek dat er een groot aantal petroleum- blikken aanwezig was. Alleen zgnde en ver van de wacht was de suatie moeilijk. Doch het mannetje nam een kort besluit. Met een geveld geweer telde hij het aantal, dat 43 bleek te zgn en een inhoud had van 553 liter. Hoe ze aan de wacht te krijgen „Pak de blikken op en volg mij", was zijn bevel. Zij weigerden. Zijn kort antwoord was,/als ge het niet doet sehiet ik je neer". Deze bedreiging hielp. Hij stelde ze op een gelid en bij zelf er naast. Toen zoo- wat een kilometer geloopen was, zetten de smokkelaars de blikken neer en wilden niet verder. Weer hetzelfde antwoord van den milicien en ua een uur geloopen te hebben kwam hij met hen aan de wacht aan, waar procesverbaal kon worden opcre- maakt. Bij het hooren der namen bleek dat er verschillende beruchte sujetten bij waren. Hij alleen had door zijn kort en kloek optreden dit bravourstukje uitgehaald, zoo- veel te flinker omdat op dit punt reeds geschoten was op patrouilleerende menschen. De arbeider A. te Kerkrade had de on- voorzichtigheid zich met een lift, uitsluitend bestemd voor het optrekken van wagens kolen tusschen de 150 en 200 M. verdieping van de Domaniale mijnen aldaar, te doen optrekken. Hetzij dat hij het hoofd buiten het platform van de lift uitstak, hetzij dat de lift niet voldoende geremd is en A. zijn hoofd tegen de zoldering heeft gestooten. Met verbrijzelde hersenpan is de ongelukkige gevonden. Het parket van Maastricht was eergisteren te Kerkrade, ten einde een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden, waaronder dit ongeval plaats vond. Het mijnreglement verbiedt natuurlijk het plaats nemen en vervoeren van personen met dergelijke behoeven normale menschen zich echter niet ongerust te maken. Men spanne zich echter vooral niet al te veel in, maar zoeke etn rustig plaatsje op, waar een aangenaam tochtje doorheen blaast. In de National Zeitung komt een verslag voor van een eigenaardige rechtzitting. De beklaagde, thans te Eiberfeld gere tigd, was eigenaar vau een menagerie en in het bezit van een prachtigen beer, die echter zoo kieschkeung was dat hij slechts brood verkoos te eten. Debek.'aagde had zijn brood-rantsoen met den beer gedeeld en werd daarom veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. In hooger be- roep betoogde hij dat hij het dier niet kon missen daar het zijn middel van be- staan was. De rechtbank hield rekeniug met het eigenaardige van het geval en ver- oordeelde den man tot 100 mark boete, maar gaf hem tegelgkertijd den raad zich tot den regeeringspresident te wenden om de voedering vau het dier toe te staan. Wanneer de regeeringspresident het verzoek inwilligt, zal debeer dus in het bezit komen van c-en broodkaart. In een Duitsch geneeskundig tijdschrift verhaalt een arts, dat zijn dochter in haar haar 17de jaar aan de buitenzijde van haar rechter grooten teen een pijnlijk gevoel kreeg, dat hoe langer hoe erger werd. Zij zag een kieinen zwarten splinter voor de oorzaak aan en dacht, dat die splinter door herhaald baden vanzelf wel naar boven zou komen. Daar dat echter niet gebeurde en de pijn bleef aanhouden, trachtte zjj den „splinter" met een naald op te hefifen. Dat gelukte haar in zoover, dat zij hem met een tangetje vatten kon. De splinter scheen echter geen einde te nemen en ontpopte zich eindeJijk als een 20 centimeter lang paardenhaar. Het uittrekken was niet pjjnlijk, er kwam geen bloed en de opening sloot zich onmiddellijk. De arts houdt het er voor, dat het meisje als kind onder 't spelen bij t rgden op een hobbelpaard met natuur- lijke manen, een paardenhaar heeft inge- slikt. Blgkbaar is het paardenhaar, op de manier, als wij het tot nog toe alleen van de naalden kennen, een tocht door het lichaam gaan doen. Een inwoner van Bernburg heeft een zonderlinge weddenschap gewonnen. De man ging de verplichting aan, drie voile jaren achtereen elken dag een bad in de open Saale te nemen. Op den len Juni 1912 begon de koudwaterkuur en den laat- sten Mei van dit jaar eindigde zij. Zich niet storende aan weer en wind, heeft de natuurmensch dagelijks gedurende drie jaar een bad in de Saale genomen. Het met de weddenschap gewonnen bedrag wil hij tot weldadige doeleinden besteden. De burgeineester stelde den Rus ter be- schikking van de Venlosche militaire auto- riteiten. iften. De vermiste IJmuider trawlers. Onze berichtgever van het Hbl.'te IJmuiden meldt j De ongerustheid over de vermiste stoom- trawlers wordt steeds grooter. De stoom- trawlers //Rijnland", //Texel l'g en //Irene", zgn nu resp. 15, 14 en 13 dagen onderweg en niet met voldoende proviand en steen- In de schaduw heeft men in ons land wel eens 102 gr. F. gemeten, in Frankrijk zelfs 106 en in Italie wel 108. Het is dus een dwaling te meenen dat de bloed- warmte (100 gr. F.) als doodelijk te be- schouwen. In den directen zonneschijn zijn in Europa zelfs wel eens temperaturen van 140 a 150 gr. F. geregistreerdin V A wv. J. gOlCgJIOllCC Rolen voorzien om zoolang te kunnen weg- Tunis, Egypte, Suez, Syene (Afrika) waren de schaduwmaxima respectievelijk 113, 117, Geruchten liepen, dat de //Texel 1" in het begin dezer week zou gezien zgn door een te IJmuiden binnengekomen stoom trawler, doch deze berusten slechts op gissin- gendefinitief kon dit niet bevestigd worden. Met de drie reeds genoemde schepen 127, 129 en 133 gr. F., terwijl in den directen zonneschijn wel temperaturen van 160 gr. F. werden waargenomen. Maardit is een hitte, waartegen een groot aantal Hollanders het zouden moeten afleggen. Zoolaug de temperatuur in de schaduw nog beneden de honderd is, Een kast waar muziek in zal. Een paar arme menschjes, niet ver van Pekela, kregen eenige dagen geleden een on- verwachte erfenis. Het bedroeg nogal wat en daarom besloten ze, ook nu maar eens nieuwe meubelen te koopen. Ze trokken naar ,,'t stad" en kochten er twee tafels, een mooie kast, stoelen en nog 'n heel mooie kast. En al dat moois kwam over, werd ge- plaatst in de kamer enbewonderd. Vooral die heel mooie kast, met 'n pulpi- trum, warn- ze alle kopjes en schoteltjes mooi opplaatsten. 't Werd Hemelvaartsdag en hun eenigste spruit, een dochter van 19 jaren, ging uit poesmooi en keerde 's avonds 8 uur weer terug, met eenheer, een onderwij- zer, die reeds gehoord had van de erfenis. Hij werd binnengelaten in de mooie kamer en toen hij even alleen was, ruimde hij kopjes en schoteltjes van de mooie „pulpi- trum" op en begon te spelen. En vader, moeder en dochter kwamen er doodelijk onlsteld op af. „Welverdraaid aldus de vader, die 't eerst bekomen was van den schrik ken dat meubel muziek moaken I" Wat wist de goede man in dat afgelegen dorpje ook van een piano. Door luchtdrilk viol gebraeht. Het stoomschip ,,Zeeland", 12.000 ton groot, liep, naar het ,,R. N." meldt, voor eenigen tijd op de St. Laurens-rivier aan dengrond. Alle pogingen om het scliip met de be- schikbare middelen vlot te brengen misluk- ten, daar de zuiging tusschen den bodem van het scliip en het rivierbed te groot was. Men kwam op de gedachte luchtdruk aan te wenden. De meeste groote schepen hebben aan den bodem een dubbete rij uitwateringsga- ten, die door bronzen proppen afgesloten zijn. Een aantal dezer proppen nu werd van binnen er uitgeschroefd en in hun plaats niondstukken van buigzame slangen aangebracht, die weer met een luchtdruk- machine verbonden waren. Vervolgens wer den tien sleepbooten voor het schip ge- spannen, de machines van het schip in werking gesteld en door de slangen lucht druk geblazen. De tusschen den sclieepsbodem en den bodem der rivier er uitstroomende lucht druk hief binnen korten tijd de zuiging op en het schip kon gemakkelijk in het goede vaarwater gebraeht worden. Er viel later niets meer te doen dan de geopende bodemgaten weer te sluiten. Van een miilionairs wediiwe en haar kind. Onder de slachtoffers van de ramp met c"j.> Titanic wis naar men zich herin'neren zal ook kolonel John Jacob Astor. Zijn weduwe waclitte een kind; en in het testa ment van Astor was voor deze verwachte spruit een 7.200.000 gulden besproken, waar over echter het beheer zou worden gevoerd door een aantal voogden. De uit het fonds jaarlijks voor de verzorging en opvoeding van het kind het was een jongen aan de weduwe uit te keeren som was door den rechter bepaald op 48.000 gulden. De we duwe heeft nu. naar de „N. R. Crt." meldt. de beheerders van de nalatenscliap in rech- ten aangesproken, op grond van de klacht. dat deze halve ton 's jaars voor de opvoe ding van het kind diet genoegpis en zij er nil haar eigen middelen 2400 gulden per jaar moet bijpassen. Die middelen van mevr. de wed. Astor zijn natuurlijk wel zoo, dat zij door die 2100 gulden aan het zoontje ten koste te leggen, niet ernstig in ongelegenheid kan komen. En de overweging dat een moe der voor haar kind wel wat over mag heb ben, schijnt bij de dame niet zwaar te heb ben gewogen. In het bezwaarschrift aan den rechter wordt door mevr. Astor o. m. opgemerkt. dat zij het kind, zooals toch haar recht (T zou zijn geweest, niets in rekening brengt voor wat zij moet uitgdven aan huur van haar zomerverblijf, automo- bielen, bedienden. reizen, en voor het on- derhoud van haar eigen woning in New York, „van al welke zaken het kind toch in liooge mate mee profiteert." De grillen van kogels. In „l"eber Land und Meer" vertelt een hoofdofficier van gezondheid, dr. Rrettner, een reeks merkwaardige voorbeelden van kogel-werking. Vooral geldstukken hebben dikwijls het leven van de getroffenen gered. Een thaler, die een man in zijn broekzak droeg, werd door een geweer-projectiel getroffen, legde zich in den vorm van een vingerhoed om den kogel heen en drong met dezen diep in het spierweefsel tot aan het dijbeen. Door zijn tegenstand had het geldstiik blijkbaar een breuk van het been verhinderd. Drie thalers op elkaar werkten nog beter als schild, doordat zij het projectiel niet alleen ophielden, maar zelfs zoo sterken weerstand boden, dat de kogel tot een platte schijf vervormd werd, waarop het inschrifl van den thaler afgedrukt stond. Een ondieroffi- cier is door zijn IJzeren Ivruis gered, dat in het midden den kogel tegenhield; terwijl de vier armen van het kruis zich naar voren bogen. In een reeks van gevallen zijn horloges de redders geweest. In November 1914 werd het horloge van een onderofficier bij Yperen op veertig meter afstand door een kogel ge troffen. De koge! werd zoo vertraagd, dat hij slechts een kleine wonde in de long maakte, die goed gen as. Bij Atrecht werd een infanterist liggend getroffen en meende een schot in de borst gekregen te hebben. De kogel was echter in zijn zeer misvormd horloge blijven sleken. Ook andere voorwerpen, die op het li chaam gedragen worden, verzwakken soms de werking van een kogel. Aan het einde van een vijf-en-veertig centimeter diepe ko- gelwond vond men drie broekknoopen en drie verbogen koperen munten. De wonde genas. Soms echter hebben harde voorwerpen, die zich in de kleeding bevonden en door het projectiel werden meegesleept, er toe bijgedragen, dat de wonde ernstiger werd. Aan een onderofficier werd door een kogel de revolver, die hij in zijn broekzak droeg, in de dij gedreven. Deze verbrijzeldfe het dijbeen en de man slierf. Ook andere voorwerpen, die zich niet in de kleeding bevonden. hebben soms een projectiel tegengehouden. Een merkwaardig geval is van een Duitschen kogel, die in een Engelschen patroonhouder twee patro- nen doorboorde, terwijl hij in de beide an dere stelcen bleef en alleen met de punt voor den dag kwam. Amerika. In het binnenland wordt alleen voor de behoefte gekocht. Lijnzaad blgft zeer vast en Koolzaad zonder aanbod. Ge- pelde Kijst zeer vast. Ka'"wgzaad meer uevraagd. Heden werden alhier geveild 2000 fon Auierik. mixed M is en 400 ton Western Rogge beide min of meer afwgkend, benevens 200,000 kilo Braz. 1 arwe giies, 200.000 kilo gezonde La Plata Haver, 150.004) kilo La Plain Gerst en 2UO,oOO kilo witte La Plata Mai's. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo f 320 a 328 Gerst Canada 265 La Plata j 235 per 2000 kiloMais Amerik. mixed /210Odessa 215 La Plata 205 per 2000 kilo; Boekweit prima State /315 per 2100 kilo. Meel. Op 17 Juni inschrijving alhier van 100.000 balen regeerings-Tarwebloem. Binnenl. Granen. Tarwe /15,— a /17,25 Rogge niet getoondGerst naar qual. 14,a 15,50; Haver /15,a/15,50 per 100 kilo. Witte Boonen f 22,Bruine Boonen 16,a f 18,Kookerwten 14,a 16, Paardenboonen 2,per hectol. eemarkt. Runderprijzen 78 a 96 Ossen 75 a 94 Stieren 70 a 80; Kalveren 100 a 120Schapen 78 a 88Varkens 78 a 92 licht soort 74 a 76 cent per kilo. Melkkoeien f 170 a f 280 Kalfkoeiea 190 a 310 Vaarzen 165 a f 200 Pinken 90 a 120 Vette kalveren 70 a 90 Fokkalveren 18,a 24, Xuchtere 10 a f 15 Biggen /11a 16 per stuk. Aardappelen. Oude naar qualiteit 1.75 en /2a/ 3,50 per mud. Nieuwe Andijker Muizen groote en ronde 8 a 9 kleine 5 a 6 en per mand 2,50 a 4, Maltha's oude 5 a 7, Spring of nieuwe 22 cents per kilo. Boterprijzen in vaten 56 a 60 Stukken van l/1 kilo 75 a 80 cent. Zoetemelksche Kaas 39 a f 45 per 50 kilo. Leidsche Kaas le kwal. 37 a 40 2e 32 a f 36 per 50 kilo. Eieren f 6,50 a 7,Amersfoort 7,a 7,25 Deventer f 6,50 a 7,40 per 100 stuks. Y las. Blauw Holl. en Gron. 4,a 4,50 Zeeuwseh Wit 2,70 a 3, per steen. Lijnzaad 20,— a 21, Karwijzaad 18,75 a 19,— per 50 kilo. Kanariezaad 26,50 a 27, per 100 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 9^ a 10 cents. Java-kofEe in balen gewone soorten 49 en prima Santos 40 cents per halve kilo. Beetwortelsuiker Juni 21,a 22.50 Oct./Dec. 19%. Te Amsterdam waren onze Staatsfondsen prijshoudend, ook voor Russen Rubbers fiauw. Tabakken vaster. Industrieelen lager. Geld Sl/2 Wisselkoers: Londen 11,9012, Berlijn Hamburg 51,10—51,60. Pargs 45,72%46,22y2. Coupon-noteering Oostenrgk zilver f 38,35. Ter Neuzen, 14 Juni 1915. Boter per K.G. 62%. Eieren per 26 stuks 1,60. Axel, 12 Juni. Veilingseieren V. P. N. 6.75 per 100 stuks. Aanvoer 7500 stuks. Hulst, 14 Juni. Veilingseieren V. P. N. 6,75 per 100 Aanvoer 23000 stuks. Ten slotte vertelt dr. Brettner nog een eigenaardig geval van redding door het bui- gen van het lichaam. De eer daarvan, zoo zegt hij, komt aan een klein levend wezen toe, dat steeds veracht, in dezen oorlog bo- vendien nog als boosaardige sluipnioorde- naar, als verbreider van de vlek-tvphus is ontsluierd. Bij een aanval voelde een grena dier een hevig gekriebel in zijn knieholte en bukte zich om er een eind aan te maken. De man aehter hem valt, van voren getrof fen, dood neer. Het lijk van den levensredr der prijkt thans in het familie-album. TER NEUZEN. Hnwelijks-voltrekkingen. 9 Juni. Wo uterus An- tonius den Boggende, oud 25 j., jm. en Maria Seheele, oud 20 j., jd. Geboorten. 0 Juni. Marie Antoinette Louise, d. van Aloijsius Franciscus van Hauwe en van Anna Catharina Acke. 11 Juni. Rudolf Louis, z. van Pieter Johannes Yisser en van Maatje Cornelia Timmerman. Paulus Johannes Jacobu4, z. van Johannes Adriaan van Biezen en van Paulina Teunissen. Overlijden. 6 Juni. Levina Jacomina Versluijs, d. van David en van Cornelia Adriana Riemens. Middenprijs per 100 KG. Tarwe /15,50 a 16, Rogge 12,a 13,Wintergerst a Zomergerst a Haver 14,- a 15,—, Erwten 25,a 27,Witteboonen 20,a /23,Bruine boonen 20,— a J 25,Duiven- boonen 16,a 17,—, Paardenboonen 1*2, a Jf 13,Boekweit f Lijnzaad a Aardappels 4,50 a 5, Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,20. Eieren per 26 stuks f 1,50. Ter weekmarkt waren aangevoerd 8 stuks rund- vee, 34 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 1 stuks rundvee, 28 varkens. YOOR BELANGHEBBENDEN. Eerste Kwartier Zondag 20 Juni, namiddag 2,44 uur. 15 Juni Zon op 3 39, onder 8,21, uur 17 3,39, 8,22, De lantaaru voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 11 tot en met 13 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 15 binnenvaar- tuig op- en 6 afgeschutdoor de Midden- sluizen 28 op- en 35 afgeschut. JT I s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-York Tegen hooge prgzen verschillende Kool- soorten, Kervel, JPieterselie, Cichorei, Pastinaken, Rammenas, Rapen in soortenenz., enz. Inlichtingen omtrent teeltwijze en zaaitijd worden aan belanghebbenden gaarne ver- strekt. G> 9CLOUWERS, Zaadhandel, Ter Neuzen. Graanmarkt. In het buiteuland zgn Tarwe en Mais lager aangeboden, wegens gunstige oogstberichten vooral van Noord- s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-York, s.s. ELISABETH van Rotterdam naar New York, s.s. HELENA van New-York te Philadelphia, s.s. MAGDALENA van Las Palmas naar Gulfport. s.s. CORNELIS van New-York naar Rotterdam. it 1/

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3