P00T-UIS17ZAAD, VEULENS tiers en Bindtouw. Loop der bevolklng van Ter Neuzen. BURGERLIJKEN STAND. GEMENGDE BERICHTEN. Laatste Bericht8n. De bekommeringen der neurasthenielij ders. Die stekende pijn in den rug ADVERTENTIEN. lokaal „BETHEL" Op bestelling verkrijgbaar: A L E Mi te koop gevraagd. H.H. Landbouwers. J. VAN DIXH00RN, Aan de andere fronten niets van betee- kenis. Aan den Bosporus. ST. PETERSBURG. 10 Juni. ;St. P. T. A. Mededeeling van den grooten generalen staf: Den Ten degen heeft de Zwarte Zee-vloot Zoengoelda Ivozla beschoten, waar de in- rifhtingen Voor liet delven van steenkool en losplaatsen verwoest zijn. De woningen zijn nog ongesc'honden. Twee Turksdhe stoom- schepen, die kolen laadden, zijn tot zinken gebracht. De kapitein van de Eiiel FHedrich. ALGECIRAS, 10 Juni. (Ileuter. Een Brit- sc-lie kruiser lveeft in de straat van Gibraltar aan boord van een Italiaansch stoomschip den kapitein van den Dnitschen hulpkruiser „Eitel Friedrich" gevat, die, als l<ok ver- klefed, uit Amerika wds ontsnapt. Generaal de Wet. BLOEMFONTEIN, 10 Juni. (Reuler part.) Het gedkfg tegen de Wet. beschuldigd van hoogverraad of oproerigheid, is heden be- gonnen voor rechter Langs, als president van het hof. met Hutton, Searle en Toda als bijzittende rechters. De zaal was stamp- vol. De procureur-generaal van den Vrij- staat, de Jager. nam het openbaar ministerie waar. Mr. Krause trad als verdediger op. De minister van justitie was tegenwoordig. De acte van beschuldiging was zeer lang en behelsde de tenlastelegging van verschei- dene oproerige handelingen en uitlatingen. De eerste getuigen brachten Kveinig nieuws te berde, met uitzondering van zekeren En- gelbrecht, dien generaal Beyers afgezonden had om de vergadering te Kopjes bij te wonen, waar de opstand uitbrak. Engel- brecht legde de Wet de woondjen in den mond, op die vergadering uitgesproken. dat indien Maritz bleek gemeene zaalc te heb- ben gemaakt met de Duitschers, de burgers huistoe zouden keeren. De zitting werd hierna geschorst. RECHTSZAKEN. Arrondissenients -Rechtb. te Middelburg. De reehtbank heeft in hare zitting van 11 Juni de volgende vonnissen uitgesproken J. F. v. 0., oud 21 j., zonder beroep te Clinge (-B.), is wegens diefstal veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. R., oud 45 jlandbouwer te Moer- beke, is wegens verboden uitvoer en pogir.g tot omkooping, veroord. tot 6 weken gevaug. F. J. S., oud 35 j.v paardenkoopman te Sas van Gent, is wegens mishandeling ver oordeeld tot f 7 boete of 1 week hechtenis. 1. B., oud 49 j arbeider te Zuiddorpe, is wegens diefstal veroord. tot 5 boete of 5 dagen hecht. J. I. v. H., oud 19 j., landbouwersknecht en S. d. C., oud 28 j., werkman, beiden te Groede, zijn wegens mishandeling veroord. n°. 1 tot 15 boete of 15 dagen hecht. en n°. 2 tot 10 boete of 10 dagen hecht. J. I. v. H.. oud 19 j., werkman te Groede, is wegens beschadiging veroord. tot 14 dagen gevang. Heden werden de navolgende zaken behandeld A. J., oud 28 j.. varkensslager te St. Gilles (Waes), en Th. T., oud 33 j., grondwerker te Clinge (Zeeland). stonden terecht ter zake dat zij op 21 April 1915 te Clinge. nabij de Belgische grens, met het ooginerk om tarweblpem naar Belgie uit te voeren, waarvan de uitvoer verboden was, te zamen en in vereeniging 50 E.G. van die bloem in de richting van de Belg. grens hebben vervoerd en toen werden aangebouden terwijl op tijd en .plaats voormeld, beide beklaagden den korporaal D. .Janse, die hen bij bovengemelde poging tot uitvoer betrapte en wiens taak het was dien uitvoer te be- letten. f 2,50 hebben beloofd te geveu, met het oogmerk om dien korporaal te bewegen in zijn bediening in strijd met zijn plicht hen te laten doorgaan naar Belgie. Eisch 1 maand gevang. 0. v. Coud 28 j., landbouwer te Leeuwergem (b.), werd beklaagd dat hij op 3 Mei 1915 te Sas van Gent opzettelijk gewelddadig R. Neckebroek heeft geslagen, en opzettelijk en wederrechtelijk achttien ruiten en spijlen van een raam, toebehoo- rende aan gemeldeD Neckebroek, door met een bezem die ruiten en die spijlen stuk te slaau, heeft vernield. -Eisch 14 dagen gevang. P- D- N., oud 32 j., herbergier en bloemist te Kloosterzande, werd ten laste gelegd, dat hij op 7 Mei 1915 te Klooster zande, opzettelijk 29 kilogram prikkeldraad, waarvan hij wist of begreep dat het door diefstal was verkregen, voor een gulden, althans voor eenig geld, van R. v. d. Z. en L. V. heeft gekocht. Eisch 14 dagen gevang. ft- v- J- Z., oud 31 j., machinist en L. V., oud 21 j., spoorwegwerker, tijdelijk vsrblijvende te Ilontenisse, werden gedag- vaard, ter zake dat zij op 7 Mei 1915 te Kloosterzande, ongeveer 29 kilogram prik keldraad, toebehoorende aan den Staat der Nederlanden, te zamen en in vereeniging hebben weggenomen, met het oogmerk om zich dat prikkeldraad wederrechtelijk toe te eigenen. Eisch 14 dagen gevang. -- S. M. H., oud 36 j., zonder beroep, wonende te Ter Neuzen, stond terecht dat zij op 19 April 1915 te Ter Neuzen. opzettelijk gewelddadig Jan Saelens heeft geslagen. Eisch 5 boete of 5 dagen hecht. I. d. H., oud 27 j., smid te Breskens, werd ten laste gelegd dat hij op of omstreeks 27 April 1915 te Breskens een rijwiel, toebehoorende aan Jannis Leenhouts, heeft weggenomen, met het oogmerk om zich dat rijwiel wederrechtelijk toe te eigenen, althans dat hij op tjjd en plaats vermeld, opzettelijk gemeld rijwiel, eigendom als gezegd, welk rijwiel hij voor zijn woning onbeheerd vond liggen en tot zich had genomen, door het onder zich te houden, zonder van zijn vondst aangifte te doen en door het te verhure", zich heeft toegeeigend. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: L. C. Wemaer, dienstbode, Nieuwediep 96, uit Sluis. D. de Visser, werkman, Q 8, uit Groede. A. P. van Sweeden, veldarbeider, O 52, uit' Zaamslag. A. M. Ph. Staal, zonder beroep, Q 222, uit Sas van Gent. E. M. Obrie, zonder beroep, Q 2-37, uit Axel. M. J. de Maree, zonder beroep, Rose- gracht 10, uit Sas van Gent. J. J. Huijssen, zonder beroep, Vlooswijk- straat 34, uit Zaamslag. J. Huijssen, landbouwer, O 84, uit Zaamslag. P. van der Hooft, arbeider, O 61, uit Zaamslag. P. de Groote, dienstbode, Baandijk 79, uit Hoek. J. F. de Caluwe, koewachter, P 96, uit Sas van Gent. C. de Meester. dienstbode, 0 228, uit Zaamslag. M. L. Flerlage, zonder beroep, Q 183, uit Westdorpe. P. J. Fagel, verpleegster, 8 N, uit Arnhem. Vertrokken: C. S. Kaijser, zonder beroep, O 98, naar Zaamslag. J. Harms, zonder beroep, Oostkant 5, naar Middelburg. M. J. Dees, zonder beroep, P 68, naar Zaamslag. D. J. van der Mast, schipper, aan boord, naar Oud-Vosmeer. M. C. Allemansl dienstbode, 8 N, naar 's Gravenhage. P. C. Elve, zonder beroep, Donze-Visser- straat 56, naar 's gravenhage. M. Scheele, zonder beroep, P 37, naar Axel. KOEWACHT. Rapper e redding. Een te Baltimore verschijnend dagblad maakt melding van de dappere wijze, waarop de bemanning van het Nederlandsche stoom schip „Megrez" negen man, zijnde de equi page van den in zinkenden toestand ver- keerenden Amerikaanschen schoener ,/R. P. Pendleton" heeft gered. Twee dagen had dit schip met een vreeselijken orkaan te worstelen gehad. Het Nederlandsche stoomschip „Megrez", dat van Amsterdam kwam en een moeilijke reis achter den rug had, kreeg den 30en April tegen het aanbreken van den dag de Pendleton", die in den grootsten nood verkeerde in het gezicht. Den 28en April was bet roer defect ge- raaktvoorts waren de vier masten door den storm gebroken als lucifershoutjes. Door hun val was in het dek een aantal gaten ontstaan, en de reelings aan weers- zijden van den schoener werden ingedrukt als eierscbalen. Door de gaten in het dak, kreeg de schoener groote hoeveelheden water in. De stoompompen werden in werking gebracht. Nadat uren waren verloopen, begonnen de pompen te weigeren. Ten einde den schoener zoolang mogelijk diijvende te houden, trachtte de bemanning met emmers zoowel water als kolen (waarmede het schip geladen was) overboord te werpen. Den geheelen verderen dag en den daarop volgenden nacht waren ze daarmede bezig. Dock het water bleef stijgen. Toen den 30en de dag aanbrak liet de kapitein een noodvlag op een van de schoorsteenen be- vestigen. Nadat reeds alle hoop was op- gegeven en de bemanning zich al met het denkbeeld had verzoend, met het schip naar de diepte te gaan, daar het met de hooge zee onmogelijk was de reddingboot uit te zetten kreeg men het schip ^Megrez" in het gezicht. De omstandigheden maakten het onmoge lijk, dat de //Megrez" den zinkenden schoener kon naderen. Het scheen ook totaal onmogelijk, een reddingboot uit te brengen. Doch toen kapitein W. Stevendregt vrijwilligers opriep, om de reddingboot te bemannen, deed de verklaring, dat de mannen, die den tocht zouden wagen, waarschijnlijk niet levend zouden wederkeeren, de Nederlandsche jan- maats niet aarzelen. Als een man traden ze voorwaarts en vroegen verlof den tocht te ondernemen, waaraan, zegt het biad, het grqotste gevaar was verbonden, dat men zich kan voor stellen. Na olie overal om het schip te hebben geworpen. bedaarden de golven ger.oeg, cm bet mogelijk te maken, de reddingboot netr te laten. De mannen sprorgen erin, en na een mauoeuvreeren geiukte het. terzijde van de z/Pentleton te komen en de bemanning van dit schip was gered! De geredden waren zeer uitbundig in hun lot over den kapitein en de bemanning van de Megrez", aan wier moed alleen de redding van de schipbreukelingen is te danken. In „Onze Tuinen" schrijft H. van W. over Vergiltige struiken', waartegen hij waar- schuwt; het zijn: de Oleander, de Goudjen- regen, de Amandelboom, het Vijfvingerkruid en de Wolfskers. De Oleander, wier oorspronkelijk vader- land Klein-Azie is. treft men thans ook zeer veel in Zuid-Europa aan, vooral in Italic, waar zij aan de oevers groeit, ongeveer als hier de wilgen. Ieder weet daar echter dat deze schoon- heid de dood herbergt, en geen kind zal deze bloemen pl^kken en elke boer zorgt dat zijn vee niet vgn dat loof kan eten. In ons land worm de"Oleander aangetrof- fen, "in de tuinen meest als kuipplanten, en als nog kleinere exemplaren dikwijls in potten voor het venster in een kamer, waai- zij bij goede behandeling en veel zon ook zeer goed bloeit. Toch zij men voorzichtig en lioude niet veel van deze schoone bloe men in een kleine kamer, en dulde ze in het geheel niet in kinderkamer of slaapvertrek. want reeds haar geui- is in besloten ruimte gevaarlijk, en kan hoofdpijn. overspanning, koortsachtige opgewondenheid, bedwelming en zelfs bewusteloosheid veroorzaken. Blad, schors en hout van de Oleander bevatten alien een hevig werkend vergift, welk Oleandrine genoemd wordt. Het heeft een bitteren smaak, werkt verdoovend, ver- wekt krampen, en dan hartverlamming, wat den dood ten gevolge heeft. In Zuid-Europa wordt de schors en het jonge houtgebruikt als rattenvergift en ter verdelging "van in- secten. De bladeren werden vroeger tegen slangenbeet aangewend. Zelfs bij het snoeien der Oleander moet men voorzichligheid in acht nemen. Zoo men bij toeval sap uit schors of jong hout in de oogen kreeg, zou blindheid het gevolg kunnen zijn. Zulk een geval werd voor eenige jaren in het tijdschrift „Natur und Haus" beschreven. g De Goudenregen, wiens goudgele bloemen in groote trossen naar beneden hangen, lioort oorspronkelijk op het eiland Kvthera thuis. Zij is echter hoe langer hoe meer verspreid geworden en komt thans zelfs in een gedeelte van Zwitserland in het wild voor. Bij ons wordt zij veel in parken en tuinen gezien, waar een in vollen bloei staan- den Goudenregen een verrukkelijk gezicht oplevert. De onvergelijkelijke goudgele in Iange trossen neerhangende bloei is zeld- zaam schoon; dach in hare schoonheid juist huist de dood, daar bloem, vrucht, scliors en blad een heftig werkend vergift bevat ten. De naam daarvan is Cytisine: het is bitter en bij tend van smaak. veroorzaakt braking en diarrhee, later algeheele verstij- ving en bewusteloosheid, hetwelk den dood! voorafgaat. Het vergift werkt reeds hevig bij kleine hoeveelheden; en het moet ge- beurd zijn, dat meisjes die een snoer regen van de rijpe vruchten van de Goudenregen, en dit om den hals droegen, ernstig vergif- tigd werden. Het hout der struik is zeer gezoclit voor kleine schrijnwerkersartikelen en wordt veel gebruikt ter vervaardiging van muziekinstrumenten. Hare bloemen en vruchten zijn beide aan- trekkeiijk voor kinderen; en hoe schoon de Goudenregen ook bloeit, ze moest toch nim- mer voorkomen in parken of tuinen, die door kinderen kunnen wrnrden bezochl. Van den Amandelboom bestaan er ver- schillende soorlen: docli ik bedoel hier al leen de als sierheesler in onze tuinen voor- komende Dwerg-Amandel, die ongeveer 11/2 M. hoog wordt. Voor hare vruchten dient ernstig gewaarschuwd; want deze bevatten een vrij groote hoeveeiheid blauwzuur, het welk tot de zware vergiften behoort. Oorspronkelijk behoort deze struik in Azie, en wel in den Kaukasusen in Armenie, thuis. Hare vruchten zijn bitter van smaak, verwekken heftige maagkrampen en kunnen den dood ten gevolge hebben. Wanneer de bittere amandelen door per- sen van hare olie zijn ontdaan, kan men door bewerking met alkohol het gif afzon- deren, dat reukeloos is, bitter smaakt en in de geneeskunde wordt gebruikt. Het VijTvingerkruid wordt ook hier in- heemsch, en komt veel voor op vochtige en scliaduwrijke plaatsen in de bosschen. Alle deelen dezcv Struik bezitten een bui- tengewone scherple. De schors wordt aan gewend om blaren te doen trekken en ook om wonden open of etterend te houden. Zeer gevaarlijk zijn de schoone, roodgekleur- de bessen, waarvan zes a twaalf voldoende zijn, om de dood van, een gezond en sterk kind te veroorzaken. Zij worden echter aan gewend tegen kinkhoest en waterzucht; en in Siberie wordt uit deze bessen een zeer gezocht blanketsel vervaardigd. Zeer gevaarlijk is ook de Wolfskers, die botanisch Atropa Belladonna genoemd wordt. Uit de bessen wordt in Italie een vocht bereid waarvan de vrouwen een kleine hoe veeiheid hij het water mengen waarmede zij hun aangezicht wasschen, om een frisch en jeugdig gelaat te behouden. Ook worden door haar zelfs zeer geringe hoeveelheden van de bessen inwendig gebruikt, waardoor hunne oogeu vurig schitteren. 'Het vergift dat deze plant bevat, komt in een opzicht met arsenicum overeen, nl. dat het de stofwisseling vertraagt, waardoor het gebruik grootere gevutdheid van vormen verleent. Om deze eigenschap is het in ver- schillende oorden gebruik, om de paardien een weinig gedroogde Wolfkersstengels on der het hooi te mengen, waardoor zij dik en moedig worden. De naam van het in de Wolfskers aanwe- zige vergift is Atropine, en lfet gebruik daar van veroorzaakt groote droogte in de keel, hevige maagpijn, gezichtszwakte, duizelig- heid, stuipen en eindelijk den dood. In de geneeskunde doet het echter bij verschillende ziekten dienst, en wordt voor dat doel uit den wortel der plant bereid. De bessen der Wolfskers zien er verlok- kend uit; liet is dus zeer noodig. om over al waar zij voorkomt, de kinderen er ten strengste tegen te waarschuwen. F lootuitbreidin g. Heden zijn bij de Tweede Earner inge- diend 2 wetsontwerpen tot verhooging van de marinebegrooting en van hoofdstuk 1 der begrooting van uitgaven van Neder- landsch Indie, voor het loopende dienstjaar, ider met 3 millioen, welk totaal bedrag van 6 millioen strekt als eerste termijn van betaling van de kosten van aanbouw van 4 onderzeebooten en 2 kruisers voor de defensie van Indie, De onderzeebooten zullen zijn van het type der thans in aanbouw zijnde onderzeeets E 2 en K 3, terwijl de kruisers pi. m. 6000 ton groot zullen zijn, en een proef- tocht-snelheid moeten hebben van 30 mijlen. Zij zullen eene hoofdbewapening voeren van 10 kanonnen van 15 c.M. EERSTE KAMER. Toorwa ardelijhe veroo rdee ling. Na verdediging door den Minister Ort is met 32 tegen 9 stemmen aangenomen het wetsontwerp betreffende voorwaardeiijke veroordeeling. Daarna is aangevangen de behandeling van de suppletoire Waterstaatsbegrooting. (Maas-kanalisatie in Limburg) dat zonder stemming is aangenomen. TWEEDE KAMER. Interpellate Van Vuuren over de Indische leening. De Minister van Eolonien zette uiteen, dat na de uitgifte het preferentierecht werd vastgelegd, om ailes te kunnen toewijzen wat preferent was gevraagd. Hij had geen aanleiding om van de daken te verkon- digen, dat het consortorium zich met de plaatsiDg der leening had gelast. De heer Van Vuuren verklaarde, dat de toekenning van preference de verkregen rechten schond en handhaafde zijne meening, dat de Minister het publiek op een dwaal- spoor had gebracht en dat hij bij de Kamer een verkeerden indruk had laten bestaan. Eene benoeining. Bij Ivoninklijk besluit is benoemd tot ont- vanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Sluis, de heer J. de Yroom, commies-verificateur der directe belastingen te Rotterdam. A A X B E 'S T E D I N G. Op Woensdag 23 Juni 1915, des voor- middags ten 11 ure, aan bet gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van 1. Het aanbrengen en inwalsen van eene deklaag van steenslag op den weg op den Westelijken dijk van het kanaal Ter Neuzen, behoorende tot de werken van bet kanaal van Ter Neuzen. (Raming 7170). De Neurasthenie heeft verschillende oor- zaken maar die alien de voedende krachten van het bloed hebben verminderd. Bij som- mige zieken is de verslappiDg van het deDkvermogen overheerschend en kenmerkt zich deze door bekommeiingen, wanhoop en de vrees niet te genezen. Bij andere zieken neemt men aandoeningen van de maag of van het hart waar. Weer anderen hebben een zeer iastige voortdurende slapeloosheid. Zoo het hen al gelukt in te slapen, worden zij spoedig wakker ten prooi aan sehrikke- lijke droomen. Hieraan moeten nog toegevoegd worden de onophoudelijke besluiteloosheid en de ontmoediging. Het bloed is niet voedend meer. De organen onderhouden dus iederen dag den voortdurenden loop van het leven, maar zonder van het bloed in ruil te ont- vangen het voedsel dat zij moesten hebben. Het organisme gedraagt zich dan als een man van wien gij een zwaren arbeid zoudt vragen en aan wien gij om zijne krachten te herstelien, slechts "een voedsel verstrekt in onvoldoende hoeveeiheid en van geringe hoedanigheid. De uitputting gaat snel. Talrijke waarnemingen hebben aangetoond dat de Pink Pillen uitmuntend waren in de gevallen van neurasthenie. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed met iedere giftzij geven dus aan het bloed van den neurasthenielij der de voedende krachten die hem ontbreken, welk gebrek aan krachten hem langzaam doet sterven te miuden der ergste kwellingen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a/1,75 per doos, en f 9,— per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en om- streken bij de W ed. A. van Overbeeke— Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en om- streken bij Verbaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. komt van de nieren, welke onder het smalle gedeelte van den rug zijn gelegen. Doch rugpijn is slechts een der verschijnselen, andere zijn waterzuchtige zwellingen, ot - geblazen oogen, gezwollen voeten, beziuksel in de urine, pijnlijke loozing, voortdurende aandrang, een onnatuurlijke vermoeidheid, prikkelbaarheid, buitensporige dorst, rheu- matische pijnen in de armen, beenen of heupen, duizeligheid, hoofdpijn. Niet elke patient heeft al deze verschijn selen, doch iedere lijder heeft er eenige, en de minste nieraandoening is gevaarlijk, want noodlottige ziekten ontstaan door het verwaarloozen van een nierkwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen regelen de goede werking der urine-organen, zij leiden de nieren zachtjes tot gezondheid terug en herstelien haar kracht tot het filtreeren van het bloed en het uitdrijven van het urinezuur en de urinestof, welke de oorzaak vormen van rheumatiek, jicht, niersteen, nierontsteking, enz. Zij zijn het best bekende geneesmiddel tegen blaasaan- doeningen, en zij voeren het overtollige water af bij waterzucht. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de wed. A. v. Overbeeke Leunis. Westkolkstraat. Toe- zending gescbiedt franco na ontv. v. post- wissel a f 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, tveigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. VOOR belanghebbenden. J Nieuwe Maan Zaterdag 12 Juni, namiddag 7,16 uur. 12 Juni Zon op 3.40, onder 8,19, uur 13 n n 3,40, 8,19, n n 3)46, 8,20, if De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Geboren RUDOLF LOUIS, zoon van P. J. VISSER. M. C. VISSERTimmeuman. Ter Neuzen, 11 Juni 1915. Wij betuigen langs dezen weg onzen vrieudelijkeu dank voor de vele hartelijke gelukwenschen bij onze 60jarige Echtvereeniging ondervonden. JAKOB AN HERMON en Vrouw. Hoek, den 11 Juni 1915. '"jlgipC1**- Allen die iets te vorderen hebben van of schuldig zijn aan de nalatenschap van PLEHNTJE I)E VISSER, Wed. W. Dieleman, overleden te Axel, worden verzocht opgaaf of be taling te doen aan ondergeteekende, voor 18 Juni a.s. Notaris DREGMANS. Axel, 11 Juni 1915. De Chr. Jongelingsvereenigincr WW „BIDT E N W ERK T" te Jer Neuzen, maakt bekend, dat haar vanaf heden weder als voorheen be- schiScbaair* staat tot het houden van Vergaderingen, Bijeenkomsten. enz. le bevragen bij -den Penningmeester dhr. J. P. ELAAIJSSEN. Het Bestuur B. N. VAN DUKE, Voorzitter. G. KLAA1JSSEN, L° Secretaris. oogst 1914. Aan het zelfde adres verkrijgbaar puike Mais. P. HAItiELINK, Zaadhandel. Prov. Weg. Ter Neuzen. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 9 tot en met 10 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 1 binnenvaar- tuig op- en 14 afgeschut door de Midden- sluizen 22 op- en 27 afgeschut. Positie der Stoomschepen, TANDARTS, Bronwerijstraat (hoek Havenstr.) Ter Nenzen, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 2 —4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en TanazieKien. Opgaaf bij P. VIS, Sas van Gent. Voor directe levering nog beschikbaar Beleefd aanbevelend, Ter JS/etizen. Huwelijks-aangiften. 7 Mei. Henrieus Kegels, oud 20 j., jm. en Gabrielle Aper, oud 18 j., jd. 26 Mei. Camillus Ph. van de Bilt (van Axel), oud 40 j., wedn. en Emma M. van Mossevelde, oud 23 j., jd. Huwelijks-vollrekk. 19 Mei. Cvrillus Steenaert, oud 24 j., jm. en Romanie M. Ceelaert, oud 21 j.. jd. 26 Mei. Henrieus Kegels, oud 20 j., jm. en Gabrielle M. M. Aper, oud 18 j., jd. Geboorten. Elisab. Ah. Maria, d. van Aloijsius Zwartele en van Alberta Gijsel. 5 Mei. Agnes Augusta Maria Clara, d. van Theophilus van de Vijver en van Maria Valerie Baeke. 11 Mei. Ga brielle Maria Ludoviea, d. van Tryphon Joseph de Pau en van Elisabeth van Waile. 13 Mei. Maria Clementina Leonie. d. van Alphonsus Buijs en van Emma M. van Overloop. 17 Mei. Gerardus Hypolitus Joannes, z. van Dominicus Herman en van Augusta Maria Baert. Overlijden. 2 Mei. Een als levenloos aangegeven kind van het mannenl. gesl. van Prudent van Goethem en van Anna d Hooghe. 4 Mei. Lucienne Irma Josepha van Acker, oud 4 m., d. van Edmond en van Madeleine Goeminne (uit Vorst B.) 30 Mei. Maria C. L. Buijs, oud 17 d., d. van Alphonsus en van Emma van Overloop. ZUIDDORPE. Geboorten. 27 Mei. Celina Maria Prudentia, d. van Julius Antonius Everaert en van Leonie Marie Louisa Thiron. Vergiftige slruiken. s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-York, s.s. ELISABETH van Rotterdam naar New York, s.s. HELENA vertrok 10 dezer van New-York naar Philadelphia, s.s. MAGDALENA van Las Palrnas naar Gulfport. s.s. CORNELIS van New-York naar Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 2