Hoogwatergetij te Ter Neuzen GEMENGDE EERICHTEN. Laatste Berichten. De commissie verzoekt den banken, welke haar medewerking wenschen te verleenen, haar een desbetreffende verklaring te doen toekomen, eventueel door bemiddeling van de ,/Centrale", waarbij de bank is aange- sloten of rechtstreeks. Aan de toelichting betreffende de //Hoofd- punten" wordt bet volgende ontleend Tot bet verschaffeu van crediet aan lieden, die niet op een ot andere wijze zelfstandig kleine zaken drijven, wordt de bemiddeling van deze organisatie niet verleend. Die banken, weike niet bij een //Centrale" zijn aangesloten, zouden kunnen toetreden tot de Nederl. Vereeniging tot Verbetering van het Volkscrediet, Keizersgracht 263 te Amsterdam. Ten einde een nuttig gebruik te kunnen maken van bet voordeel van lokale be- kendheid, moet de credietnemer zich wenden tot een aan de organisatie deelnemende bank, die in- of bet dichtst bij de plaats zijner inwoning gevestigd is. Het maximum-crediet aan een persoon te verleenen is vastgesteld op 1000, waarvan in bpzondere gevallen met toestem- ming van den Minister van Financien kan worden afgeweken. De voorsebotten worden boogstens voor den tijd van 2 jaar verleend. Wanneer zulks dan nog noodig zou zijn, kan het crediet verlengd of vernieuwd worden. Er zal crediet kunnen worden verleend onder gedeeltelijke staatsgarantie, wanneer niet minder dan A/g van het risico, dat niet door den Staat gedekt is, wordt gedragen, hetzij door de lokale bank, hetzij door een natourlijken of rechtspersoon in dezelfde gemeente of omgeving gevestigd, welke buiten twijfel tot die dekking in voldoende mate in staat is. Het is echter geoorloofd, dat de lokale bank zich voor de geheele hoofdsom door een borg of andere zekerheid doet dekken. Uitvoer van spek en vet. De Minister van Landbouw brengt met betrekking tot het bij Koninklijk besluit d.d. 14 November 1914 uitgevaardigde ver- bod van uitvoer, gewijzigd bij Koninklijk besluit d.d. 5 Juni 1915 van: a. versch, gezouten, gedroogd en gerookt spek, en b. alle gesmolten of ongesmolten dier- lijke vetten of mengsels van die vetten onderling of mengsels daarvan met plant- aardige olien of vetten. het navolgende onder de aandacbt van belanghebbenden 1. de bedoeling van het uitvoerverbod sub b hiervoor genoemd is, te verhinderen den onbeperkten uitvoer van rundervet en van varkensvet, in dier voege, dat de uitvoer van onvermengd runder- en varkensvet ge- beel is verboden, terwijl in beperkte mate de uitvoer met consenten wordt toegelaten van a. kunstprijsvetten, waaronder worden verstaanvetmengsels, welke op uitge- smolten varkensvet gelijken, bijna kleurloos zijn en afhankeiijk van bunne bereiding en eigenschappen als surrogaat, betzij voor rundervet, hetzij voor reuzel in aanmerking komen, al naarmate zij de consistentie van het eene of van het andere vet vertoonen b. producten van runder- en varkensvet, uit bet buitenland afkomstig, welke gebe- zigd worden bij de margarinebereiding zoo- als bijv. neutral lard, premier jus, oleo margarine, enz. c. andere dierlijke vetten dan runder- en varkensvet, zooals schapenvet, geharde traan, enz. 2. margarine voor zooverre deze door hare bereiding met melk en melkbestand- deelen geschikt is gemaakt om boter te vervangen, kan vrjj worden uitgevoerd, mits als zoodanig aangegeven en behoudens de bevoegdheid der ambtenaren om de juistheid der aangiften door onderzoek der te nemen monsters te doen vaststellen. (Stct.) Verbod van invoer in Belgi'e. Naar de correspondent van de N. R. Crt. te Brussel schrijft, heeft de gouverneur- generaal bij verordening van 29 Mei 1.1. den invoer van allerlei soorten zeep, zeep- poeder, zeepachtige olien en vetten binnen het gebied verboden. Het generaal-gouver- nement kan uitzonderingen toestaan op dit besluit, dat terstond van kracht wordt. Anderzijds heeft de bevelhebder van het ettappengebied te Gent alien uitvoer van paarden, zelfs van slachtpaarden, uit voor- noemd gebied, op straffe van 500 mark boete of hechtenis, verboden. Mijnen. Do sckipper van den stoomtreiler Jacque line Clanne 1JM. 10 heeft bij aankomst te IJmuiden gerapporteerd, dat een mijn bij zijn scbip is ontploft, waardoor een visch- bom met toebehooren werd stukgeslageu. Yolgens rapport van een Dinsdag te IJmuiden binnengekomen stoomtreiler is een IJmuider stoomtreiler bij de Doggersbank in de lucht gevlogen. Van de opvarenden werd niets meer gezieu. Smokkelen brengt de neutraliteit niet in gevaar. Yanwege den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht wordt het volgende medegedeeld //Nog steeds komen in de pers mede- deelingen en beschouwingen voor betrek king hebbende op den smokkelhandel aan onze grenzen waarbij de vrees wordt uit- gesproken dat deze smokkelarij onze neutraliteit in gevaar zou kunnen breDgen. Reeds vroeger (in de bladen van ongeveer 12 Maart 1915) is er op gewezen, dat pogingen tot claudestienen uitvoer van' gosderen op geenerlei wijze verband houden met schending van neutraliteit. De bewoners van een onzijdig^land hebben volgens de internationale verdragen het volste recht handel te drijven met be woners van oorlogvoerende landenzjj hebben alleen te dragen de risico, die ver- bouden is aan de inbeslagneming van contrabande bij vervoer over zee. Uitvoer-verboden dienen dan ook alleen om te zorgen, dat binnen onze landsgren- zen de voorraden aanwezig blijven, die met het oog op de buitengewone toestanden be- schikbaar moeten zijn met het oog op de nationale belangen. Geen der oorlogvoerenden heeft volgens de internationale regelen het recht daarop eenige pressie uit te oefenen. Hoe afkeurenswaardig het dan ook moge zijn door smokkelhandel het nationale be- lang te schaden, een gevaar voor onze neu traliteit levert die handeling niet op. Het is zeer gewenscht dat hieromtrent de juiste begrippen ingang vinden". De IJmuider treiler-vloot. In een te IJmuiden door ruim 400 zee- lieden, machinisten en stokers van stoom- treiiers bezochte vergadering is volgens het Hbl. thans besloten, alle visschersvaartuigen, die gisteren binnenlagen en die deze week mocbten biunenkomen, tot a.s. Maandag voorloopig te doen stiliiggen, uit vrees voor de mijnen en in verband met het vermissen van den te IJmuiden thuis behoorenden stoomtreiler //Rijnland". Door dezen maatregel wil men trachten te weten te komen welke treilers vermist worden, daar volgens geruchteu nog twee IJmuider stoomtreilers veel over tijd zijn en men zich daarover te IJmuiden ernstig ongerust maakt. Dan wil men van de schippers der binnen- komende treilers te weten komen wat zij op zee ontmoet hebben, tevens aan de Engelsche en de Duitsche regeering een verzoek te doen richten, nauwkeurige in- lichtingen te verschaffen omtrent de mijnen- velden. Nog is den reeders verzocht, ofschoon de vaartuigen de geheele week stiliiggen, toch aan de equipage de gage uit te betalen. Voorts zullen bij onze regeering pogingen aangewend worden om zoo spoedig mogelijk de reeds aangenomen Oorlogs-zeeongevallen- wet in werking te doen treden. Dit alles dus in verband met het lange uitblijven van enkele treilers. Vluehtelingen. Blijkens de Memorie van antwoord inzake de uitgaven voor de vluehtelingen, zijn er thans in de vluchtoorden te Veenhuizen, Ede, Uden en Gouda ruim 20.000 personen, terwijl het aantal over het heele land ver- spreide behoeftigen thans op 50.000 geschat kan worden. Over cijfers van de bier vertoevende niet-behoeftige Belgen bescbikt de regeering niet. De Minister beaamt de wenschelijkheid dat de vluchteiingeu in bun eigen belang zoo spoedig mogelijk, naar hunne haard- steden terugkeeren. De groote moeilijkheid is evenwel, dat niet kan worden uitgemaakt in hoever terugkeer mogelijk is of hard- vochtig zoude zijn. Zoolang deze toestand bestaat, moet de Regeering zich van drang tot terugkeer onthouden, hoezeer zij ook toestemt, dat het werkloos verblijf hier te laude voor vele vluehtelingen demorali- seerend moet werken. Er is een meer of minder groot aantal vluehtelingen, dat aan ledigheid de voorkeur geeft boven nuttige bezigheid, ondanks alle aansporingen en prikkels. Zoolang deze vluehtelingen zich overigens behoorlijk gedragen, kan het hoofd van het vluchtoord die ledigheid bezwaarlijk met drang tegen- gaau. De vraag of de mannen niet waren te werk te stellen bij den hooibouw, waar- voor in sommige deelen des lands waar- schijnlijk handen te kort zuilen komen, wordt door den Minister overgebracht aan den Minister van Landbouw. TER NEUZEN, 9 Juui 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 767.3 Memel. Laagste barometerstand 754.4 Christian- sund. Verwachtiug toe den avond van 10 Juni: Zwakke tot matige veranderlijke wind, meest zwaar bewolktwaarschijnlijk regen of onweersbuien, zelfde temperatuur. Voor het beroep naar de Chr. Geref. gemeente te Goes is door Ds. J. Fraanje, te Rotterdam, bedankt. Timmerlieden Patroons- vereeniging. De Staatscourant bevat de statuten van de Timmerlieden Patroonsvereeniging" te Ter Neuzen. Het doel der vereeniging is, het bevorderen van de belangen der patroons in de bouwvakken. Zij tracht dit doel te bereiken doorde patroons nader tot elkander te brengen het met wettelijke middelen tegengaan van oneerlijke concurrentiehet bevordereB en zoo mogelijk oprichten van fondsen tot steun bij overlijden, ongelukken, invaliditeit en ouderdom het bevorderen en zoo moge lijk oprichten van eene bibliotheek van bouwkundige werken, teekeningen, modellen en aaukoop van kostbare gereedschappen, ten gerieve van de leden en hunne gezellen, voor rekening van de vereeniging, bestekken en teekeningen van groote in het openbaar aanbesteede werken te koopen of te doen copieeren het houden of doen houden van lezingen, kunstbeschouwingen, vergade- ringen euz„ ten einde meerdere kennis van het vak bij patroons en gezellen te ver- breiden. Aanbesteding calamiteuse ivater- schap Walsoorden. Bij de Zaterdag door het bestuur vau bet calamiteyse waterschap Walsoorden ge- houden aanbesteding van bet maken van zinkwerken. tot verdediging van den oever van boveugenoemd calamiteuse waterschap, werd alleen ingeschreven door de heeren P. F. Voet en P. Andriessen te Hontenisse voor 61,495. Het werk is niet gegund. Besteding zinkwerk Borssele. Voor het maken van zinkwerk en steen- bestorting tot verdediging van den oever van den calamiteuzen polder //Borssele", raming 18,500, kwam bij de openbare aanbesteding geen enkel biljet in. Electrische geleidingen langs de N ederlandsch- Belgische grens. Blijkens mededeeling van het Duitsche gezantschap zijn langs zekere gedeelten der Nederlandsch-Belgische grens electrische geleidingen aangebracht, waardoor van 7 Juni af een electrische stroom wordt ge- leid, ten gevolge waarvan het aauraken van die geleidingen ernstigf ongelukken kan teweegbrengen. De plaatsen, waar deze electrische ge leidingen zich be vinden, zijn door de Duitsche militaire overbeden op duidelijke uit de verte goed waarneembare wijze aan gegeven. Omtrent het aanleggen dier draden wordt aan de Nederl. gemeld dat.met de personen die gedeeltelijk in Nederland en gedeetelijk in Belgie wonen, overleg is gepleegd of ze wensehten te vallen binnen, dan wel buiten de draden. De bericbtgever woonde Vrijdag toevallig eene dergelijke bespreking bij. De Duitschers zijn in deze kwestie zeer gemoedelijk. Personen. die liever binnen Nederland wonen, wordt dit toegestaan en de draad wordt dan op pl.m. 5 meters van het huis gespannen, zoodat ook het deel dat op Belgisch gebied staat nu ook tot Nederland wordt gerekend. Het verbranden van den Zeppelin te Gent. Het alhier j.l. Maandag door reizigers aangebrachte bericht omtrent bet vernielen van een Zeppelin door vliegtuigen, wordt als volgt bevestigd door een oflieieel be richt van Engelsche zijde Maandagmorgen halfdrie werd een aan- val gedaan op de luchtschip-loods te Evere, ten noorden van Brussel, door de vlieger- luitenants Wilson en Mills van de konink lijke marine. Bommen werden geworpen en men nam waar, dat de loods in vlammen stond. Men weet niet of er een Zeppelin in was, maar de vlammen bereikten een groote hoogte en kwamen van beide kanten va" de loods. Beide vliegers keerden ongedeerd terug. Te 3 uur voormiddag viel onderluitenant Warneford van de koninklijke marine een Zeppelin aan in de lucht tusschen Gent en Brussel op 6000 voet. Hij wierp 6 bommen en het luchtschip ontplofte, viel op den grond en brandde gedurende ge- ruimen tijd. De kracht van de ontploffing wierp het Morane-vliegtuig onderstboven. De bestuur- der slaagde er in de machine weer te keeren, maar moest een gedwongen landing maken in het vijandelijke land. Hjj was desniettemin in staat met zijn toestel weer weg te vliegen en keerde veilig in het vliegkamp terug. De koning van Engeland heeft het vol gende telegram aan den tweede luitenant- vlieger Warneford gezonden Ik wensch u hartelijk geluk met uw prachtige stuk van gisteren, de vernieling door u alleen, van een vijandelijke Zeppelin. Met het grootste genoegen ken ik u, voor die dappere daad. het Victoriakruis toe. George. Eet visch! Onder den titel: eet visch! heeft het Cen- traal Bureau voor den afzet van visscherij- producten, naar de „"N. R. Crt." meldt, een vlugschriftje uitgegeven, dat ten doel heeft het gebruik van goedkoope visch in Neder land te bevorderen en op de groote betee- kenis van visch als volksvoedsel in ruimen kring de aandacht te vestigen. Het boekje is bestemd om uitgereikt te worden aan koopers van visch of ter verspreiding op plaatsen, waar propaganda gemaakt wordt voor het gebruik van visch. In een 7tal bladzijden worden wenken ge- geven omtrent het koopen van visch, de kenmerken van deugdelijke visch, het schoonmaken en wasschen van de visch, het vischkoken, het visclibakken en het ge bruik van visch. Er wordt gewezen op het ongemotiveerde vooroordeel, dat bij velen nog bestaat tegen z.g. „gestripte" visch, d.w.z. visch, welke van ingewanden ontdaan, ver- kocht wordt, en aan het geschrift is een lijst van goedkoope "vischsoorten, welke voor volksvoedsel in aanmerking kunnen komen, toegevoegd. Voor gemeentebesturen en andere open- bare liehamen, die zich bezighouden met de bevordering van het gebruik van visch als volksvoedsel, is het vlugsclirift ver- krijgbaar gesteld tegen den prijs van 75 cts. per 100 exemplaren. Voor particulieren be- draagt de prijs f 1 per 100 exemplaren. Aanvragen kunnen worden gericlit aan de Visscherijinspectie, Van Galenstraat 41-13 te 's Gravenhage. Men schrijft uit Limburg aan het Hand.Als we voorspellende geesten mogen gelooven, zulllen we dit jaar omzwermd worden door buitengewoon veel groote zwarte bromvliegen. In den vorigen zomer reeds vertoonden zij zich in groot aantal in Zuid-Limburg. De toenemiug in aantal werd toen toegesckreven aan het groot getal onbegraven cadavers van paarden en vee, een dorado voor orze zwarte brommers. We zuilen ufvvachten of het oorf gswee ook in dezen vorm over bet inenschdom kan komen. Een feit is het intusschen, dat we terwijl er nog nauwelijks wat versufte mug- gen en slappe kamervliegen waren, een druk gegons in katu^s en gangen hooren van deze gevaarlijke vleeschliefhebbers. Aan de Hollandsche soldaten. Het Handelsblad van Antwerpen heeft in zijn ni.mmer van 25 Mei onder het opschriftIn den nood leert men zijn vrienden kennen, een warm gesteld artikel gebad, waarin bulde werd gebracht aan de hulpvaardigheid van den Nederlandschen soldaat. die vooral bij den grooten uittocht der Belgen naar Nederland na den val van Antwerpen op ondubbelzinnige wijze is gebleken. Thaus meldt het Antwerpsche orgaan, ,.dat te Antwerpen een comiteit in vorming is, met bet oogmerk eene klinkende hulde te brengen aan de edelmoedige sol daten. die zooveel bewijzen van menschen- liefde gaven." Het Hbld. v. Antw. bevat tevens een gedieht van C. Criar. ,/Aan de Hollandsche soldaten", geheeten, waarvan hier de eerste twee en het laatste couplet mogen volgen Mijn dankbaar hart, herdenke U steeds O! Nederlandsche, brave zielen. Hoe dikwijls toch, heb ik niet reeds Wijl dankbre tranen mij ontvielen U in den geest terug gezien U, brave jongens goede harten x Yoorwien meelijdend hulpe biisn Natuurgewoon is. Wat al smarten Hebt gij niet met een zacbt gebaar erlichtwat deedt gij tranen drogen Bij de arme vluchtclingenschaar Met uw harttreffend mededoogeu. Nog zie ik U, met zacht geweld Om haren last wat te verminderen Het kind, in moeders arm gekneld Haar zacht ontnemen. Zwakke kinderen Zie 'k U rog, droevig aangedaan Optillen en soms uren dragen. 'k Zie grijsaards met een pak belaan Ontlasten, en hen zelf nog schragen. Nog zie ik, hoe gij vol genot L we rantsoenen weg gingt schenken U zelf vergetend, om aan 't lot Van diep rampzaligen te denken. Geloof, de dankbaarheid is groot Die wij voor uwe weldaden voelen Die blijft ons bij, tot aan den dood, Neen, nooit zal dit gevoel verkoelen Want nooit zal iemand van ons al Maar eenen stond vergeten kunnen Wat milde gifcen zonder tal Gij ons met eenvoud wist te gunnen, Daarom nogmaals, U onzen dank Uit 't innig dankbaar hart geboren. Dit roepen wij met forschen klank, Opdat 't de wereld moge hooren. Een telefoon zonder hoorn. De Fransche physicus dr. Jules Glover is erin geslaagd, een telefoon te construeeren zonder hoorn. De uitvinder deelt er zelf het volgende van mede//Ik heb inder- daad de mogelijkheid gevonden, de telefoon te gebruiken zonder dat men een of ander apparaat voor mond of oor moet houden. De stem wordt toch duidelijk geboord. In mijn kwaliteit van dokter aan het Conser- vatorium heb ik sedert 18 jaar de moeilijke verschijnselen bestudeerd, die met de stem en het tot stand komen van het menschelijk geluid samenhangen. Men heeft tot nog toe bewonderingswaardige werken geleverd over het clectromagnetisme, dit is zeker, docb de physici, die zich met de telefonie be- zig houden, hebben de physiologie te zeer veronachtzaamd. Dit is nu mijn werk, en ik heb onophoudelijk over deze moeilijk- heden nagedacht. Ik verzorgde gewonden in een hospitaal en terwijl ik ze met behulp van microfonen beluister, ben ik van de eene gevolgtrekking tot de andere gekomen, en zoo is mijn uitvinding ten slotte ontstaan. Men ziet er geen hoorn of opening aan en toch wordt de stem op voile strerkte overgedragen. Hoe is dat mogelijk? De poldtie te Utrecht vond Zondagavond half 8 op den Leidscheweg een kind van 31/2 jaar, dwalende over straat. Zij nam den kleine inee naar het bureau, in de hoop, dat wel heel spoedig van de vermissing aangifte zou worden gedaan. Maar die aan- gifte kwam pas den volgenden morgen tegen 10 uur! Toen kwam de moeder vertellen, dat ze een kind vermiste. Veertien uren lang, had niemand in het gezin bemerkt, dat er een van de kinderen op het appel ontbrak! (Utr. Dgbl.) In de heden alhier gehouden vergadering van stembevoegde ingelanden van den Sluispolder is benoemd tot plaatsverv. dijkgraaf de heer D. Scheele Az. te Ter Neuzen. TWEEDE KAMER. Hjdelijke tnissie bij het Taticaan. Aangenomen is het voorstel van den Voorzitter, om onraiddellijk het wetsont- werp betrefiende eene tijdelijke missie bij het Vaticaan te behandelen. De heer Eerdmans bestrijdt het spoed- eischend karakter van het ontwerp en be- toogt, dat door de zending van den heer Nolens vooruitgeloopen werd, op de be- slissing van de Kamer en dat zij bewees, dat ook zonder het gezantschap aanraking met het Yaticaan kan verkregen worden. Ook is de Paus niet zuiver neutraal, daar hij belangen heeft, in elk land waarin een Katholieke staatspartij bestaat. De heer Van Bvlandt wenscht een posi- tieve verklariog dat de tijdelijke missie later niet iu een vaste zal verauderd worden. Hij zou echter met bet ontwerp meegaan, aan de Regeering de verantwoordelijkheid latende. De heer Van Idsinga heeft vertrouwen in de Regeering, maar oppert grondwette- iijke bezwaren. De beslissing die H. M. de Foningin had moeten nemen, onder Ministerieele verantwoordelijkheid, zal nu door de Kamer moeten worden genomen. Hij gaf in overweging de considerans van het ontwerp en de bepaling van den tijdelijken duur van de missie terug te nemen, waardoor tevens aan velerlei be zwaren, zou zijn tegemoet gekomen. De heer Van Leeuwen zegt, dat de sociaal- democraten zijn voor het pacifistisch doel van het wetsontwerp zij meenen, dat een min of meer anti-papistische oppositie tegen het ontwerp geen reaen van bestaan heeft. De heer De Meester is sceptisch gestemd, ten aanzien van het nut van het ontwerp. Bij hem en zijne politieke vrienden, die voor het ontwerp zullen stemmed, zal een ontwerp voor een blijvende missie een ongunstig onthaal vinden. De heer Van der Voort van der Zijp wijst er op, dat het ontwerp los van deze kwestie staat, waartegen ook bij hem en zijne geestverwanten groote bezwaren bestaan. De heer Bos komt op, tegen de wijze waarop het ontwerp is bestreaen. Het ontwerp moet bezien worden in de rossen gloed van den wereldbrand en niet in het vuur van den partijstrijd of geloofshaat. Hij bestrijd de bezwaren van den heer Van Idsinga, evenals de heer De Beaufort, die, evenals de heer De Meester, tegen eene blijvende missie is. Het ontwerp is geen voorbereideude stap om daartoe te komen. Af treden van den Amerikaanschen Minister van Buitenlandsche zaken. WASHINGTON, 9 Juni. Brian, de Minister van Buitenlandsche Zaken, heeft zijn ontslag ingediend. President Wilson heeft dit ontslag aan genomen. WASHINGTON, 9 Juni. De heer Lan sing, raadsheer van het Statendepartement zal Brian opvolgen. Algemeen vermoed men, dat Brian zijn ontslag heeft ingediend, omdat hij het niet eens was met de politiek van president Wilson, met betrekking tot de Duitsche duikbooten-oorlog. Brian zegt in het schrijven, waarin hij ziju ontslag aanvroeg, dat hij zich niet zou kunnen vereenigen met de te dezer zaken aan Duitschland te richten nota, zonder zijne verplichtingen tegenover Amerika te schenden en dat bij ook niet langer, deel kan blijven maken van het kabinet, want, dat dit verraad zou zijn aan de zaak die hem het meest aan het hart gaathet voor- komen, van den oorlog. Yergoeding voor de gezinnen van de Kon. Ned. Marine-reserve. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat, te reke- nen vanaf 1 Mei 1915, gedurende den tijd dat de Nederlandsche strijdkrachten ge- mobiliseerd blijven, indien tengevolge van het verblijven in werkelijken dienst van een tot de Koninklijke marine-reserve be- hoorend militair, voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken aan zijjn gezin, of aan het gezin waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan wel aan personen die hem in den eersten of tweeden graad van bloed- of aanverwant- schap bestaan, aan het gezin of" aan die personen eene tegemoetkoming uit 's rijks kas kan worden toegekend, van niet meer dan 1 voor elken dag die de reservist in tijde lijken dienst verblijft. Yoorts is bepaald, dat de tegemoetkoming niet mag te boven gaan het bedrag aan inkomen dat werd genoten voor de af- wezigheid van den reservist, eventueel ver- minderd met de kosten van diens eigen levensonderhoud. VOOR BELANGHEBBENDEN. Nieuwe Maan Zaterdag 12 Juni, namiddag 7,16 uur. 10 Juni Zon op 3.41, onder 8,17, uur 11 3,40, 8,18, f 12 3,40, £f 8,19, De Iantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 7 tot en met 8 Juni werden door de Middensluizen 26 op- en 22 afgeschut door de Westsluis 4 opgeschut. a Positie der Stoomschepen. s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-York, pas- seerde 8 dezer Prawle Point, s.s. ELISABETH van Rotterdam naar New York, s.s. HELENA van Rotterdam naar New-York, s.s. MAGDALENA vertrok 8 dezer van Las Pal mas naar Gulfport. s.s. CORNELIS van New-York naar Rotterdam. Yoorm. G E N. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 10 11 12 13 14 15 16 Juni 0.2 0.44 1.21 1.56 2.31 3.5 3.40 12.25 1.3 1.39 2.13 2.47 3.22 3.58

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3