Op Contract. De kwellingen van aambeien, BURGERLUKEN STAND. Handelsberichten. Retars-noteeping. Ter Neuzen, 31 Mei. Positie der Stoomschepen.. zonder toestemming van den gemeenteraad; 3o. voor het aangaan van verbindtenis- sen, waaruit financieele gevolgen voor de vereeniging voortvloeien, voor zoover die verbindtenissen niel te rangschikken zijn onder de gewone ex])loitatie barer inrich- tingen, is eveneens toestemming van den gemeenteraad noodig; 40. jaarlijlcs voor den eensten Mei zal de vereeniging ceil verlies- en winstrekening, atsmede een balans overleggen, hare inrich- ting betreffende, aan burgemeester en wet- houders; 00. wanneer zulks door den burgemeester wordt verlangd, is de vereeniging verplicht in hare inrichtingen een lokaal beschikbaar te stellen voor de afzondering en verpleging van ten minste 6 personen, die lijdende zijn. of verdacht vvorden te lijden aan een be- smettelijke ziekle, bij de wet of bij konink- lijk besluit aangewezen of nog aan tewijzen. Z j is desgevraagd eveneens verplicht die personen naar het hiervoren bedoeld lokaal te doen vervoeren of te belpen vervoeren en aldaar door een bekwame verpleegster te doen verzorgen, voeden en verplegen ten genoege van burgemeester en wethouders. De vergoeding voor deze verpleging bedraagt f 2.50 per lijder en per verpleegdag, ge- deelten van een dag voor een geheelen dag gerekend; 6«. wanneer van andere gemeenlen sub- sidie wordt genoten, komt deze voor de belft in mindering van de subsidie der ge- meente Ter Neuzen. Deze voorwaarden zijn in handcn gesteld van hel bestuur der vereeniging tol zieken- verzorging, dat verschillende wijzigingen ver- zoekl, die spreker punt voor punt wenscht te bebandelen. Afgeseheiden van die wijzigingen, is van hel besluur cen verzoek ingekomen, om de subsidie in plaals van tot 650 te verhoo- gen, tol 680, daar door de hooge rente de teening 180 'sjaars duurder uitkomt, dan waarop gerekend was. De vereeniging tracht daarvan een derde te krijgen door een hoogere uitkeering van bet ministerie van binnenlandsche zaken, een even groot deei van het departement van oorlog en .stelt dan voor, dat hel laatste een derde zou worden gedragen door de vereeniging en door de gemeente ieder voor de belft, voor de gemeente dus 30. Burgemeester en wethouders handliaven echter bun voorstel, om de subsidie op f 650 te bepalen. De heer Eijke merkt op, dat eerst was be- rekend, de anuiteitsleening te plaatsen legen 6 procenl, maar dit ten slotte slechls met veei moeite gelukt is legen; 7 procent, waar uit dit 180 verschil voortspruiten. Hel bestuur meenl, dat liei van de rijksdepar- tementen gemakkelijker een deei van dit verschil zal krijgen, als 00k de gemeente een deei daarin betaalt; dpet de gemeente het niet, dan het rijk misschien 00k nieL. Er zal alle moeite voor worden aangewend en er zal 00k een reis voor naar Den Haag gemaakt worden. De yoorzitter geeft nog le kennen, dat liei bestuur 00k heeft medegedeeld, dat het aan- stonds kenuis geven zal, wanneer het in de gelegenbeid zou komen goedkooper geld ie krijgen. De beer Eijke bevestigt dit: wanneer de rentestandaard mocht verminderen en de vereeniging kan goedkooper terecht, beef I zij te alien lijcle bet recht de leening geheel .af te lossen. De heer De Jager vraagt, of, wanneer nu j 650 wordt toegeslaan, daar dan 00k die 100 in begrepen zijn, die de vereeniging anders nog boven Ge subsidie van 100 genoot. De beer De Jager merkt op. dat de ver eeniging dus in het vervolg eigenlijk 750 De voorzitter antwoordt ontkennend. subsidie genieten zal. De voorzitter en de heer Eijke wijzen er op, dat de vereeniging die 100 alleen ge- gehee) of gedeeltelijk krijgt, als er arme zieken le verplegen zijn. De beer Waalkes vraagt, of na bet siuiten van deze overeenkomsl, de oude barak op de Smidswal nog in §tand nioet worden ge- houden. De voorzitter antwoordt, dal die kan wor den opgebeven. De heer Waalkes wijsi er nog op, dat dit nu officieel de barak is voor verpleging van lijders aan besmetlelijke ziekten. De heer De Jager meent, dat die dan toch als zoodanig nog niet kan worden op gebeven. Er zou in het ziekenhuis eene plaats tekorl kunnen zijn. v De beer Waalkes drukt de hoop uit, dat liei wel nimmer zoo druk mei de besmetle lijke ziekten loopen zal. Pe heer Lensen meent, dat, als de raad nu de verhooging tol J 680 toestaal, men er voor goed aan vast zal zijn; bij geeft in overweging die f 30 verhooging voorioopig voor 1 jaar toe te staan. De heer Waalkes noemt liei een gevaar- tijk principe, als de gemeenteraad de sub sidie gaat verhoogen, omdat de vereeniging geen voordeeliger leening heefl kunnen slui- ten. De voorzitter wijst er op, dat de raad toch bij andere gelegenheden in het stijgen der uitgaven van vereenigingen wel aanlci- ding vond, eene lioogere subsidie te geven; bij achl het voorstel van den heer Lensen wel rationeei, dat geldt dan tijdelijk. De beer Dees meent, dat, als hel eenmaal gegeven wordt, men er loch voor altijd aan vast zal zitten. De heer D. Scheele meent uit het ver zoek te mogen opmaken, dat de vereeniging zich wel in staat acht, dat een derde deei der verhooging zelf te dragen, maar dat zij alleen van de gemeente daarin een aandeel vraagt, in de meening dat zij anders 00k van de regeering daarvoor geen hoogere uit keering zal krijgen. Dat is echter nog niet geprobeerd, het is mogelijk, dat dit wel het gevai is, en dan kan de vereeniging die j 60 zelf wel betalen. De heer Eijke voert hiertegen aan, dat de middelen der vereeniging niet zoo druk vloeien; voor het verplegen van arme pa tienten krijgt de vereeniging f 1 vergoeding per dog, doch nu moet men maar eens na- gaan wal men alleen aan melk en eieren kwijt is; onlangs is voor zulke verpleeg- den alleen 'aan melk en eieren een rekening betaald van 75. Verschillende leden beamen dat vooral tegenwoordig die uitgaven lioog loopen. De heer Lensen geeft te kennen, zijn voor stel le hebben gedaan als middenweg, om dat bij vooraf wel begreep, dat tegen die verhooging bezwaren zouden worden ge- opperd. Het voorstel van den beer Lensen om hel subsidie-bedrag in de Voorwaarden genoemd niet le verhoogen, maar thans over lict laat ste kwartaal van 1914 en over bet jaar 1915 eene verhooging loe le kennen van J 37,50, wordt aangenomen melt 8 legen! 2 stemmen. Yoor stemmen de lieeren Yisser, Moggre, De Jager, R. Scheelje, Lensen. De Feijter, Eijke en Van Borssum Waalkes; legen stem- men de heeren Dees en D. Scheele. De voorzitter deelt mede, dat het bestuur beter acht, in sub 1«. der voorwaarden niet te noemen de inrichling legenover welke de gemeente zich tot voldoening der renten en aflossing borg heeft gesteld, teneinde naderhand vrijer te zijn om de leening na- derhand zoo mogelijk bij een andere instel- ling op voordeeliger voorwaarden te plaat sen. De heer Lensen vraagt, of dit 00k van Lnvloed is op de contra-garantie, die de gemeente heeft. De voorzitter antwoordt ontkennend, de heer Van Rompu iieeft zich zoowel hoofde- lijk als voor zijne erfgenamen verbonden voor hel kapitaal. Met algemeene siemmen wordt de door hel bestuur verlangde wijziging goedgekcurd. De Voorzitter deelt mede, dat bet bestuur in sub 5». wenscht te schrappen, dat een lokaal moet worden beschikbaar gesteld voor afzondering en verpleging van lijders aan besmetlelijke ziekten. Het zou toch kunnen voorkomen dat legelijkertijd lijders aan ver schillende besmetlelijke zieklen moesten wor den verpleegd, b.v. aan roodvonk lijdende, aan typhus en aan eene andere ziekte. Deze zouden dan in 3 verschillende lokalen moe- ten worden opgenomen, terwijl er geen be- zwaar zou zijn 0111 andere patienten dan die der gemeenle, aan eene zelfde ziekte lij dende, 00k in een dier lokalen op te ne- men. Er kan dus worden volslaan met le vermelden dat de vereeniging verplicht is, die lijders te verplegen of in afzondering op te nemen. Verder wordt verzocht, liet getal bedden waarover kan beschikt worden, terug te brengen vanj 6 'op 5; dit wordt dan berekend op 56 per bed, in verband met de met 280 verhoogde subsidie. Het besluur acht verder 00k bet als ver goeding genoemde bedrag te laag en meldt, dat dit in plaats van op 2,50 op 4 per dag moet worden bepaald. Burgemeester en wethouders meenen het door ben voorge- stelde bedrag te moeten handliaven, met liei oog op de verleende subsidie, terwijl hel bestuur de verhooging noodig achl we- gens de speciale kosten der verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. De beer Eijke meent, dat men wel zal inzien, dat een vergoeding van 2.50 per verpleegde en per verpleegdag veei te laag is, als men nagaat, dat, zoodra er een lijder is, er 2 verpleegsters speciaal voor moeten aangewezen. die dus geen anderen dienst kunnen doen. Die kan men tegenwoordig niet minder krijgen dan tegen 3 per dag, waarbij bun dan nog moet vergoed wor den de reis en bun kost; kunnen zij dan door omstandigheden niet in de inrichting logeeren, dan wordl de uitgaaf nog al groo- ter. daar 00k in bun onderdak moet wor den voorzien. Zoowel van het ministerie van binnenlandsche zaken als van oorlog wordt voor zulke patienten J 6 per dag betaald. De heer Waalkes vraagt, hoeveel de ver pleging zou kosieu als die in de oude school op den Smidswal geschiedl. De voorzitter meent, dat men dan met 4 per dag niet zal toekomen. De heer D. Scheele vraagt, of het wel noodig is, dat voor 1 patient dadelijk 2 verpleegslers aangenomen worden. De heer Eijke antwoordt, dat dit voor- scbrift is; zoowel die verpleegsters als het deei der inrichting waar de lijders verpleegd worden, moel dan terslond geheel ge'iso- leerd worden gehouden van hel andere deei. De heer D. Scheele meenl, dal, als er meerdere lijders zijn, die dan toch door dat zelfde personeel kunnen worden behanrield; voor meerdere patienten zou het dus min der kunnen zijn. D.e beer Eijke deelt nog mede, dat hel departement van binnenlandsche zaken met j 427 subsidieert, evenals liei departement van oorlog, en dat beide elk maar aanspraak maken op 2 bedden. De gemeente daaren- tegen krijgt voor f 680 recht op 5 bedden. De voorzitter merkt op, dat dit eigenlijk is voor 280. daar de subsidie van 400 vroeger 00k reeds werd verleend. De heer D. Scheele blijfl van meening, dat, waar voor meerdere patienten de kos ten van verpleegsters niet verhoogen, voor meerdere patienten de vergoeding lager kan zijn, en stelt voor te bepalen dat voor 1 patient zal worden betaald f 4, voor 2 patienten 3 en voor meerdere f 2,50. Dil voorstel wordl aangenomen met 9 siemmen tegen 1. Voor stemmen de heeren Yisser, Dees, Moggre, De Jager. II. Scheele, Lensen, Dc Feijter, Waalkes en D. Scheele; tegen stemt de beer Eijke. De voorwaarden worden alsnu. met de daarin aangebracbte wijzigingen, in liaar geheel goedgekeurd met algemeene siemmen. 13. Verhooging subsidie aan het plaal- selijk steun-comite. De voorzitter herinnert, dal ten behoeve van het plaatselijk steun-comite eene sub sidie werd verleend van f 1500 gediirende de maand Mei. Dat bedrag werd voor deze maand loegestaan, omdat de raad 00k in afwachting wenschle te blijven, of het ko- ninklijk natiouaal steun-comite bereid zou zijn eene hoogere uitkeering le geven. Spre ker kan mededeelen, dat dit laatste daaraan wenscht te voldoen en de bijdrage in de ondersteuning zal verhoogen tol 75 procent. Wat bet financieel resultaat der maand Mei belreft, kan spreker mededeelen. dat door bet plaatselijk steun-comite op 1 Mei werd uitgekeerd 442,25 aan 101 gezinnen, terwijl 159 waren ingeschreven, op 8 Mei werd bij 163 ingeschrevenen aan 90 gezin nen uitgekeerd 387,25, op 15 aan 97 ge zinnen bij 169 ingeschrevenen 447,90 en op 22 Mei bij 169 ingeschrevenen 350 aan 81 personen. Door de vereeniging „Reclit en Plicht" werd op die dagen uilgekeerd resp. 222, 200, J 250 en 190. Door de cbr. werkliedenvereeniging Ilo- meinen 13 1 resp. 13.50, 23,50, f 11,50 en f 14,50. Door de afdeeling van den Cbr. Nal. werk- mansbond resp. 5, 3. 8 en f 14.50. t'ii die cijfers blijkt van eenige schom- meling en naar het schijnt verbetering in den loestand. in lolaal werd op genoemde datums be- taald682,75, 613,75, 717,10en/554,50, zoodat er in Mei tot nu loe tolaal werd Uitbetaald 2568,40. Nu zijn er evenwel in de maand Mei 5 betalingsdagen. Het gemiddelde gerekend van de vorige 4 dagen zou er voor den vijfden betalingsdag noodig zijn 642, zoo- dai liei lotale bedrag over de maand Mei 3210,40 zou worden. Waar het koninklijk nationaal steun-comite daarin 75 procent bijdraagt, blijft er voor de gemeenle slechts le betalen een vierde deei of 802,60. zoo dat er van bet toegestane bedrag van./ 1500 697,40 overblijft. Hieruit blijkt dus, dat voor de volgende maanden met gemiddeld J 900 zal kunnen worden volslaan. Om het bedrag af te ron- den, stelt spreker namens burgemeester. en wethouders voor, voor de volgende drie maanden, zijnde Juni, Juli en Augustus, aan het plaatselijk steun-comite eene sub sidie te verleenen van 2500, en de daar voor geslolen geldleening met dal bedrag le verhoogen. Dil voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 14. Beslemming van het tegenwoordig kantongerecht. De voorzitter meent, dal het den raad voldoende bekend is, daL hier oj) de secre taire gebrek aan ruimte bestaat. De gemeen te kan thans aan hel gebruik komen van het tol nu loe voor zillingen van het kan- tongerecht aan het departemenl van jus- titie verliuurde lokaal. Burgemeester en wel- bouders zouden aan den minister willen te kennen geven, dal de gemeente 11a 1 Juli a.s. over de lokaliteiten zelf wenscht le beschik- ken en hebben een eenvoudig plan ontwor- pen, bij uitvoering waarvan zal voorzien worden in bet nu beslaande gebrek aan plaats op bet stadhuis. -•"""Zooals bekend beslaat liei bovengedeelte van het gebouw op de markt uit een zaal en twee kamertjes. Yolgens bet plan zou een bovengrondsche verbinding gemaakt worden van uit het stadliuis naar hel tol hiertoe als kantonge- rechi gebruikt gebouw. De steenen trap op de Markt zou eenigs- zins worden opgescboven naar de zijde van hel „Holel de Commerce", de deur worden aangebracht ter plaatse waar nu liei raam is van het kamertje aan de voorzijde, waar- door men ter plaatse van de kamertjes een gang zou krijgen, die zou leiden naar een gang in de lengte vaii hel gebouw, langs de secretarie, waardoor liei dan gemakkelijker valt het publiek te helpen, door de ambte- naren, waarvoor 4 plaatsen beschikbaar komen aan de marktzijde, reclil voor de ramen, terwijl aan de zijde van de Bakkerij- slraal een kamertje met twee ramen aan de marktzijde is ontworpenpom te dienen voor den secrelaris. Een verder gevolg is dan, dat de raad zaal weer uitsiuitend kan besteed worden voor haar doel: voor de vergaderingen van den gemeenteraad en het siuiten van huwelijken. terwijl die nu voor allerlei doeleinden, zelfs als het ware voor pakhuis moet dienen. De bode zou blijven in hel vorige kantoor- tje van den secretaries. De tegenwoordige secretarie zou worden ingericht als kamer voor den burgemeester. De kadasterkamer zou zijne bestemming blijven en van daar zou 00k gemaakt wor den een brag leidende naar de nieuw in te richten secretarie. Deze inrichting vordft't geen belangrijke onkosten en veranderl niets aan de indee- ling der gebouwen, zoodat er in niels wordl vooruilgeloopen op andere plannen in de loekomst. hetzij voor eene it^eale volledige verbetering of voor eene meer besclieiden verandering. De kosten worden geraamd op 850. welk iiedrag kan gevonden worden nil de gewone middelen. De. lieer Waalkes merkt op, dal de ge meenle, wanneer ze liei lokaal niel in ge bruik neemt, de huur tot 1 Januari aan- staande nog kan ontvangen. Was liet mis- schien niet beter deze verandering uit le stellen tot liet volgend dienst jaar'/ De voorzitter acht dat bezwarend, met hel oog op de groote behoefte aan plaatsruim- te; er wordt nu juist in de verwachting, dat het slechts tijdelijk is, getraclil le be- helpen. De lieer D. Scheele merkt op, dat de voor zitter zeide, dat de uitgaaf kan gedekt wor den uit de gewone middelen; bij vraagt, of dan andere voorgenomen werken moeten blijven rusten. De voorzitter antwoordt hierop onlken- nend; liet jaar 1914 is niel zoo ongunstig geeindigd als liet zich eerst liei aanzien, er is daarop nog een overschot, dat daarvoor kan worden gebruikt. Door besparing op andere werken ware liei bedrag niet tc vin- den, daar er op de begrooting werken van eenige beleekenis voorkomen. De heer De Jager geeft te kennen, dat de conimissie van bijstand geen bezwaar had tegen deze plannen als zoodanig. Toch wil liij vragen, of bet niet beter was, met de uitvoering nog wat te wachten, want men weet tocli niel wat er nog gebeurl. Boven- dien, bij sleml wel toe, dat hel eene doel- matige verandering is, die betrekkelijk niet veei kost,' maar wijst er op, dat toch pas 280 meer is gevoteerd voor bet ziekenhuis en 2500 voor hel steun-comite, zoodal toch omzichtigheid met de uitgaven ge- wenscht is. De bedoeling is nu weliswaar 0111 de uilgaaf uit de gewone middelen le dekken. maar bet kan niet uilblijven dal die uilgaaf toch le eeniger tijd de begrooting drukt, daar hel bedrag, dat nu hiervoor zou noodig zijn, anders voor andere doeleinden kan worden aangewend. Ook bij zou hel uit- voeren der verandering nog willen uilslellen. Dc beer Dees noemt dat uilstel van execu- tieieder weel, dat hel er loch van komen moet. De heer Eijke aclit bet zeer gewenscht. dat tot de uitvoering van liet plan wordt! overgegaan. De heer Lensen merkt op. dat men nu tocli door liet plaatsen van den ontvunger op het gemeenteliuis de 50 voor inrich ting van zijn kantoor niel meer belioeft uit te geven. De beer De Jager stemt dat loe. maar voert hiertegen aan, dat men nu in bet ver volg de 250 huur van het kantongerecht 111 i si. De voorzitter voert daar tegen aan, dat dil lorb liet gevai zou zijn en dal men. de lokableiteii van liet kantongerecht willende verhuren zooals liet daar staat, er van nie- 111 and J 210 voor krijgen zou. De lieer i). Scheele wil toegeven. dat er misschien redenen geweesl zijn. om den gemeente-onlv.mger bier op hel stadliuis onderdak te brengen, maar dat neemt niet weg, dal dil nu aan de gemeente in plaats van 50, wel cen f 200 zal koslen. De lieer Eijke wijsi er op. dat men door uilvoering van liet plan over voldoende ruimte zal kunnen bescliikken. De voorzitter beaaml dit; thans is bet voortdurend sukkelen met tie ruimte. Op dc secretarie zijn alle beschikliare plaatsen bezel. Er is nog een ambtenaar opgeroe- pen, maar als er zich ieniand voor opdeed en liij benoemd werd, zou er eigenlijk geen plaats voor hem zijn. Van de tijdelijke hulp- krachten, die bier werkzaam zijn. zil er een bij den bode, terwijl de anderen op dc raacls- zaal zittcn. I11 liet kadasterkamertje zijn 3 verschil- Jende zaken onderdak gebracht; liet is in de eerste plaats kadasterkamer, dient verder voor kantoor van den gemeenle-bouwmees- ter en verder is daar 1111 ook de gemeente- ontvanger werkzaam. Dat is voor den bouw- meester, door de gestadige komst van pu bliek, zeer onvrij. liij wil daarvan nu niet veei zeggen. maar liet is tocli ook een rcden, om er niet le veei te verschijnen. De heer Waalkes vraagt, of het niet wen- scbelijker zou zijn, alles hier gelijkvloers te lalen en de raadszaal te verplaatsen naar het gebouw aan de Markt. De voorzitter deei I mede, dat dit ook overwogen is. maar dal zulks niel mogelijk is, met liet oog op de mindere dicple van bet gebouw. Het zou niet mogelijk zijn, daarin een doelmalige raadszaal in le rich- ten. Zooals hel nu wordt voorgesteld. 011- dervindt de dienst hel minste bezwaar. De heer Lensen achl liet ook maar l best om de mensclien, die hier met een bezwaard gemoed hun belastingen komen brengen, 't maar zoo gemakkelijk mogelijk te maken, en bifh bij den ingang van liet stadhuis ge lijkvloers te helpen. Zij die voor aangiften van huwelijk, geboorten van kinderen e.d. komen, loopen licbter, en kunnen beter de hooge trappen aan de marktzijde beklim- men. De lieer De Jager vraagt, of nu tocli zoo- mogelijk de nil te voeren veranderirigen zullen worden aanbesteed. De voorzitter antwoordt, dat het voorne- men bestaat. Burgemeesler en wethouders zullen daarmee nu steeds rekening houden, om hel werk zooveel mogelijk aan le be- steden. Alleen die werken, waarbij zulks te nadeelig zou uilkomen, zullen door de ge- meeniewerklieden worden verricht. Hel voorstel van burgemeester en wethou ders, betreffende de bestemming van bet kan- longerecht en de veranderingen aan liet te genwoordig gemeentehuis, wordt aangeno- nen met algemeene stemmen. 15. Wijziging begrooting 1914. De voorzitter stelt namens burgemeester en wethouders voor, de begrooting voor 1914 le wijzigen als volgt: Onder de inkomsten te verhoogen den post vergoeding van bet rijk voor het bestellen van telegrammen mei 63; onder de uitgaven te verhoogen dc n a vol gende poslen: briefporten. vracliten,zegels en andere kleinere uitgaven met 43,521/2, verteringskosten voor vergaderingen met 13,40, vergoeding aan liet rijk voor het innen der opcenlen 32,19, verzekering tegen ongevallen en verdere kosten 15,27, subsidie aan de vereeniging tot ziekenver- zorging 70, gratificatie aan de trambe- stetsler te Sluiskil 94,40, gratificatie aan de onderwijzers der school voor 111. u. i. o. f 69,421/2, gratificatie aan de ieeraren der H. B. S. 25,571/2 (het salaris van den onderwijzer Bakker is sedert 7 September 1914 ingehouden, wegens liei vervullen van zijn dienstpiichl als reserve-officier; het ver schil tusschen de rijksbijdrage voor dien onderwijzer en zijn salaris, is volgens raads- besluil uitgekeerd aan de onderwijzers der 111. u. 1. o.-school en Ieeraren der H. B. S.. die meerdere uren les gaven Onder de uitgaven te verlagen de poslen: bedrag (der onvoorziene uitgaven) waarover alleen met goedkeuring van gedeputeerd^ staten kan worden beschikt 295.781/2; jaur- wedden der onderwijzers en pensioenbijdra- gen (betreffende bet m, u. 1. o.95. Blijfl eene vermeerdering der inkomslen zoowel als der uitgaven met 63, Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. (Wordt vervolgd). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 28 Mei. Wouterus Antonius den tioggende, oud 25 j., jm. en Maria Scheele, ond 20 j., jd. Geboorten. 25 Mei. Jacobus Marinus, z. van Andries Johannes Adriaansen en van Suzanna Adriana de Meijer. 26 Mei. Arie, z. van Gerrit den Exter en van Jannetje de Nooijer. Alphonsus Johannes, z. van Krederik Dominicus Anthonius Schirris en van Milanie Herdevvel. 27 Mei. Arie lvrijn, z. van Geertrudes Adrianus Hamelink en van Cornelia Jacoba Hamelink. 28 Mei. Adriana Johanna, d. van Jacobus Ifendrik Balnikker en van Elisabeth Amelia Christina van Kerkvoorde. 29 Mei. Adriana Margaretha, d. van Arie den Exter en van Catharina Pladdet. Overlijden. 24 Mei. Bernardus Dominicus Nederlof, oud 22 j., z. van Abraham (overl.) en van Maria Clemencia Seegers. 26 Mei. Johanna Jacoba Leen- houts, oud 41 j.. d. van Abraham en van Maria Jacoba Tromp (beiden overl.) 27 Mei. Janneke Rouvv, oud 11 m., d. van Martinus Maarten en van Janneke Maria Elve. Maria Regina Jochem, oud 7 j.. d. van Arie Marinus en van Maatje Verelst (overl.) Nog gelegenheid tot het kweeken van Wittekool op Contract, zaad gratis. In- lichtingen omtrent de kweekwijze wordt aan iederen belanghebbende verstrekt. G. KLOUWERS, Zaadbandel, Ter Neuzen. Rotterdam, 31 Mei. Graanmarkt. De buitenl. markt met name Londen is op flauwere Amerik. telegrammen voor Tarwe lusteloos en lager. Gerst kalm. Haver vast. Lijn- en Koolzaad prijshoudend. Mi/is onregelmatig, Zaterdagavonds wordt door de Regeering de Ma'is onderhands te koop aangeboden tot vastgestelden prgs op de binnenl. beurzen wordt alleen voor cotjsumptie gekocht. Heden albier veiling van gezonde La Plata Ma'is, bescbadigde Amerik. Mais en Gerst. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo 325 La Plata 310 Gerst Canada 255 La Plata 238 Mais Amerik. mixed/210 a 214 La Plata 205 per 2000 kilo; Haver 15,25La Plata 12,50 a f 13,per 100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe /16,50 a 17,50; Rogge zonder aanbodGerst naar qual. 13,a 15; Haver 15,a 15,50 per 100 kilo. Witte Boonen 20,— a 22,Bruine Boonen 10,a 18,Groene erwteu 15,a 16, Paardenboonen 12, per hectol. Veemarkt. Runderprijzen 80 a 96 Ossen 76 a 94 Stieren 70 a 78 Kalveren 100 a 120; Scbapen 78 a 88; Varkens 84 a 92 licbt soort 74 a 80 cent per kilo. Melkkoeien 170 a 290 Kalfkoeien 180 a 300Stieren 140 a 270 Vaarzen 140 a 210 Pinken 90 115 Vette kalveren 75 a 90 Fokkalveien 16.a 28,Nuchter* 12 a 14 Biggen 11 a 17 per stuk. Aardappelen. Bravo's 4,25 a f 4,50 Zeeuwscbe 4,50 Red Stars 3,50 per mud. Maltha's 12 cents per kilo. Boterprijzen in vaten 58 a f 62; St.ukk.m 80 a 85 cents per '/2 kilo. Zoetemelkscke Kaas i 35 a f 46 per 50 kilo. Leidsche Kaas le kwal. 36 a /39 2e 30 a 35 mindere 28 per 50 kilo. Eieren 5,25 a 5 75 Amersfoort 5,90 a 6,50 L eventer 5,75 a 6,50 per 100 stuks. Ylas. Blauw Holl. 3,50 a 4, Zeeuwseh Wit 3,50 per steen. Ljjnzaad 20. Karwijzaad 18,50 a 18,75 per 50 kilo. Ivanariezaad 26,75 a 27,50 per 100 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 9J/2 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 49 en beste Santos 39 cents per halve kilo. Beetwortelsuiker Mei /22]/2. Aug. 223/4 a 23. Oct./Dec. 20. Vorige week ging te Amsterdam niet veei om. Nationale Staatsfondsen onver- anderd. Russen iets lager. Petroieum- aandeelen, Rubbers en Tabakken aan den flauwen kant. Industrieele soorten vaster en Amerik. sporen zonder veei verschil. Wisselkoevs Londen 12,0612,10. Parijs 46,30—46,80. Berlijn 51,277a 51,75. Oostenrijk zilver 39,35. Geld 3j/2 pet. Boter per 1/2 K.G. 0,5772- Eieren per 26 stuks 1,35. Axel, 29 Mei. Veilingseieren V. P. N. 5,60 per 100 stuks. Aanvoer 7000 stuks. Hulst, 31 Mei 1915. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 16,75 a 17, Rogge f 12,50 a 13,Wintergerst /16 a f 16,25, Zomergerst 15,a 15,50, Haver 15,- a f 15,40, Erwten 22,a 25,Witieboonen 20,a /21,Bruine boonen 21,a J 22,Dniven- boonen 15,a 16Paardenboondn13, a 14,Boekweit Lijnzaad a f Aardappeis 5,ii /5,25. Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 1,20. Eieren per 26 stuks 1,45. Ter weekmarkt waren aangevoerd 4 stuks rund- vee, 21 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 2 stuks rundvee, 16 varkeds. Hulst, 31 Mei. Veilingseieren V. P. N. 6, per 100 stuks. Aanvoer 24000 stuks. ZEETIJDINGEN. Van 28 tot en met 30 Mei. TER NEUZEN. Aangekomen: 30 Mei. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., van Londen, stukgoed. Van 28 tot en met 30 Mei warden langs de Oostsluizen alhier 6 binnenvaar- tuigen op- en 6 afgescbutdoor de Midden- sluizen 30 op- en 60 afgescbut. s.s. RICHARD van New-York naar Rotterdam passeerde 30 dezer Dover, s.s. ELISABETH vertrok 30 dezer van Rotterdam, naar New York. s.s. HELENA van Rotterdam naar New-York, s.s. MAGDALENA van Penarth naar Las Palmas. s.s. CORNEL1S vertrok 30 dezer van JNew-York naar Rotterdam. in het begin niet zoo hevig, zpn ten slotte onuitstaanbaar. De verschrikkelijke jeuk en stekende pijn zijn niet tot bedaren te brengen, of men zit, staat of loopt. Zij komen meer voor bij vrouwen dan bij mannen en worden vaak veroorzaaktdoor verstopping, een zittende levenswijze enz. Bloedende zoowel als droge, in- zoowel als uitwendige aambeien kunnen volkomen genezen worden door Foster's Zalf. Menig- maal werd de patient door aanwending van een doos van zijn lijden verlost. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Ter Neuzen verkrijgb. bij de wed. A. v. OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a 1,75 per doos.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3