ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6227. Donderdag 27 Mei 1915. 55e Jaargang. Cngstuild Tarwelrood. De Oorlog' ABONNEMENT: ADVERTENTIEN TE KOOP: Telefoon 25. Bit Blad verschpt Maandag-, Woensdag- en Yrpagavend, nitgezoiidsrd op Feestdagen, hij de Firma P. J. YAM DE 8ANDE te Ter Neuzen. STRAATVIHL te Zaamslag BINNENLAND. Italie gaat ten strijde. Per 3 maanden binnen de stad I.Franco per post voor Nederland /1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie 1.40, voor Ned.-Indie en Amerika 1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts twee ma al berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handeisadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tan'ef. Inzending van advertentien voor 1 utif op den dag der uitgave. Burgemeester en Wethouders ran ZAAM SLAG noodigen de ingezetenen, die ge- bruik wenschen te maken van de gelegenheid om ongebuild Tarwebrood en Tarwemeel te koopen, uit, daarvan aangifte te doen ter gemeente-secretarie, op Dondeprfag» avond a. s., van 6—8 uur. Zaamslag, 22 Mei 1915. Bnrgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. het op het daarvoor bestemde ter rein liggende verzamelde in massa of in twee of drie perceelen. AaDmelding ter Secretarie »66p of op 26 Hlei 1915. Zaamslag, 18 Mei 1915. Burgemeester en Wethouders van Zaamslag, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. Minister Treub. Nu de in parlementaire kringen gekoes- terde verwachting, dat de loop der discus- sie over het wetsontwerp tot vrijstelling van invoerrecht voor zuidvruchlen en antiqui- teiten aanleiding zou geven tot een verkla- ring van den Minister omtrent de gevaren van de verwerping door de Eerste Kamer van het wetsontwerp tot wijziging der wet op de Vermogensbelasting, niet is bewaar- heid, hebben wij ons, schrijft de „H. Crt.", tot den Minister van Financien, den beer Treub, gewend, die ons machtigde tot de publiceering van de volgende verklaring: „Onder gewone omstandigheden zou ik, waar in het ontwerp lot wijziging van de wet op de Vermogensbelasting ook een prin- eipieel element was gelegen, in de verwer ping van dat wetsontwerp door de Eerste Kamer aanleiding hebben gezien mijn porte- feuille ter beschikking van de Koningin te stellen; maar ik heb dat onder de tegen- woordige omstandigheden gemeend niet te mogen doen, en ik ben van oordeel dat. boewel natuurlijk verwerping van een der- gelijk wetsontwerp aan het prestige van den Minister, die het ontwerp voorstelt, onver- mijdelijk eenigszins afbreuk doet, onder de tegenwoordige omstandigheden die afbreuk, wanneer zoo iets zich tot een enkele maal bepaalt, niet van dien aard is, dat zulks het aanbhjven als Minister onmogelijk maakt. Intusschen, nu de gewone maatregelen, die in een dergelijk geval eventueel zouden kunncn worden genomen, door de omstan digheden niet in toepassing kunnen worden gebracht, blijft mij niets anders over dan hetzelfde wetsontwerp, op de hoofdpunten ongewijzigd, opnieuw in te dienen, maar dan niet op zich zelf, maar als onderdeel van het plan tot belastingherziening, dat aan mijn departement in bewerking is. Dit strookt ook geheel met verscliillende opmerkingen, zoowel door de minderheid in de Tweede, als door de meerderheid in de Eerste Kamer gemaakt, dat de beteekenis van bet wetsontwerp niet ten voile kon wor den beoordeeld, zoolang het geheele plan der in voorbereiding zijnde belastingherzie ning niet bekend zou zijn." Teruggave van betaalde vergoedingen wegcns kostwinnerscbap. De Minister van Oorlog, gelet op de tal- rijke aanvragen om spoedige teruggave v.an de door de gemeenten bij voorscbot betaalde vergoedingen wegens kostwinnerscbap, brengt in het algemeen ter kennis van de burgemeesters, dat met die teruggave de meeste spoed wordt belracht. Het is in de huidige omstandigheden even- wel niet mogelijk om de terugbetalingen aan alle gemeenten zoo spoedig tot stand te brengen als veelal wordt gewenscht. Daar- om wordt er bij deze de bijzondere aandacht op gevestigd, dat de burgemeesters zich, zoo dikwijls dit met het oog op den stand van de gemeentekas noodig blijkt, desgewenscht lelegrafisch rechtstreeks tot den Minister van Finantien kunnen wenden om een voor schot op de uitbetaalde vergoedingen. Het bedrag van het voorschot (de voor- schotten) mag evenwel niet hooger zijn dan bet totaal bedrag, hetwelk de gemeente aan uitbetaalde vergoedingen van bet Rijk te vorderen heeft. Bij de inwisseling van de ter voldoening van die vorderingen door het Departement van Oorlog afgegeven assignation, wordt het als voorschot ontvangen bedrag voor zoo- veel mogelijk met den betaalmeester ver- rekend. (S.ct.) Geen vreemclelingen op de Xoord-IIoiiandsche en Friesehe eilanden! De kommandant der troepen op Ylieland, Tersclielling, Ameland en Schiermonnikoog heeft, volgens de „H. Crt.", met den lslen Juni den toegang tot de gemeenlen Ylieland, Tersclielling, Ameland en Schiermonnikoog verboden aan alle niet-Nederlanders, onver- schillig van welke nationaliteit, geslachl of leeftijd. Van dit verbod zijn uitgezonderd le. alle niet-Nederlanders, welke reeds in genoemd gebied zijn gedomicilieerd; 2e. niet-Nederlanders aan wie op schrifte- lijke tot den kommandant gerichte duidelijk gemotiveerde aanvrage, een bijzondere ver- gunning lot verblijf in een van bovenge- noemde gemeenten is verleend. Gezantschap bij het Vaticaan. Werd dezer dagen in parlementaire krin gen als ernstig in aanmerking komende voor den post van gezant genoemd Jhr. Mr. O. van Nispen, thans, zegt de vMaasbode," is er meer reden om aan te nemen, dat voor den boogen post zal worden aange- wezen Excellence Mr. L. Regout, gewezen minister van waterstaat, lid der Eerste Kamer. Aldus verluidt althans in kringen, waar met het meeste gezag gissingen kunnen worden gemaakt aangaande deze benoeming, die ten slotte alleen staat aan de Koningin. Verbod van uitvoer van rundvleescb. Het St.bld. No. 109 beval een Kon. be- sluit van den 18den Februari, waarbij de uitvoer van alle rundvleesch wordt verbo den van den dag der afkondiging van dit besluit. De Kroon behoudt zich voor, dit verbod tijdelijk op te heffen of in bijzondere ge- vallen daarvan ontheffing te doen verlee- nen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel lieeft ontheffing van dit verbod ver leend voor verduurzaamd rundvleesch en voor versch vleesch, afkomstig van nucb- tere, vetle en graskalveren, onverminderd de verplichle keuring ingevolge de wet op de uitvoerkeuring van vleesch 1907 (St.bld. No. 217). (St.ct.) Aardappelenuitvoer. De Minister van Landbouw heeft bepaald, dat alle Nederlandsche aardappelhandelaren vergunningen kunnen bekomen tot uitvoer van aardappelen in de soorten „Eigenhei- mers", „Borger" en „Industrie", alsmede van alle soorten witvleezige. Ten einde de voor dezen uitvoer benoo- digde geleidebiljetten in orde te kunnen ma ken, wordt belangstellenden in overweging gegeven zich te wenden tot het Bijks Cen- traal Bureau tot regeling van den uitvoer van aardappelen, Amaliastraat 2 te 's Gra- venhage, met opgaven van plaats van be- stemming en le passeeren grensstalions, als mede in geval van overlading per scliip, den naam van bet scbip en van den schip- per. Vervoerverbod voor vee. Van 22 Mei 1915 tot en met 3 Juni is bet vervoeren of doen vervoeren van rund- vee verboden uit, naar of binnen een kring, omvaltende de provincie Zuid-Holland, met uitzondering van de gemeenten: a. gelegen ten Zuiden van Lek, Nieuwe Maas, Scheur en Nieuwe WalerWeg; b. Ammerstol, Bergambacht, Capelle a/d IJsel, 's Gravenzande, Hillegersberg, Kethel, Krimpen a/d Lek, Krimpen a.d. IJsel, Lek- kerkerk, de Lier, Maasland, Maassluis, Naabl- wijk, Overschie, Botterdam, Schiebroek, Schiedam, Sclioonhoven, Ylaardingen en Vlaardinger-Ambacht. Tjitvoer van peulvruchten. Uit verscliillende bij den Nederl. Tuin- bouwraad ingekomen brieven blijkt, dat men in sommige tuinbouwkringen de meening is toegedaan, dat het uitvoerverbod van peulvruchten ook de groene onrijpe groenten te bezigen erwten, peulen en boonen geldt In bet officieel orgaan van den Ned. Tninbouwraad wordt er op gewezen dat dit geenszins het geval is en in de toe- lichting op bedoeld uitvoerverbod is dit uitdrukkelijk gezegd. De ambtenaren der belastingen zijn daar van natuurlijk ook op de hoogte en er is geen sprake van, dat in het komend seizoen aan den uitvoer van versche peulvruchten belemmeringen in den weg zullen worden gelegd, evenmin als zulks in het laatst van den zomer 1914, toen het vervoer weer eenigermate geregeld was, het geval is geweest. Deze mededeeling wordt noodig geacht, nm, blijkbaar gewetenlooze opkoopers en bandelaars, bij het afsluiten van leverings- contracten, de tuinders in den waan te laten, dat het uitvoerverbod ook de versche peulvruchten betreft. N. Ct. Vakon derwij s. lngediend is een wetsontwerp tot rege- liBg van bet vakonderwijs. Dit ontwerp is als een uitvloeisel te beschouwen van bet werk der Staatscommissie voor de reorganisatie van bet onderwijs. Een der voornaamste onderdeelen biervan is de regeling van bet leerlingwezen. Het landbouwonderwijs is buiten dit ont werp gelaten. Bij het Departement van Landbouw is daarvoor een afzonderlijke regeling in voorbereiding. Het was wel niet anders meer te verwach- ten: Italie heeft aan Oostenrijk-Hongarije den oorlog verklaard, na met zijne vroegere bondgenooten gebroken te hebben. Alweer diis een 'nieuw oorlogs-tooneel, alle groote mogendheden zijn nu met elkaar in oorlog. Italie is hel lie rijk, dat in den strijd komt. Op de verklaring van Italie, dat het tegen Oosteiirijk-Hongarije zou strijden, kwam de verklaring van Duilschland, dat bet met Oostenrijk-Hongarije zou optrekken. Het is te begrijpen, dat in de Duitsche pers een kreet van verontwaardiging klinkt legen bet trouwelooze Italie, dat eerst een reden wist te vinden om zijn bondgenoo ten sedert ruim 30 jaar, waarvan het vele voordeelen genoot, in bun strijd niet bij le staan, maar hen nu, omdat hij meent dat zij in moeilijkheden verkeeren, bovendien nog in den rug aanvalt. Men is overigens berustend, vertrcuwend op het legerbestuur, dat, naar men meent. Jit gevaar reeds lang onder de oogen heeft gezien. Uit de naar bet schijnt onuitputtelijke bron, zijn reeds weeral legers geformeerd, om tegen Italie te ageeren. Naar verluidt, zou niemand min der dan Hindenburg het bevel op dat ter- rein voeren. In de Fransche bladen wordt verkondigd, dat Italie ten strijde trekt voor bet gemar- telde Belgie, 't getraple Servie en voor het herstel van het recht. In neutrale bladen wordt de houding van Italie niet als eervol besproken en er wordt op gewezen, dat het met de beide partijen gesjacherd lieeft, om zich ten slotte aan te sluiten bij die partij van welke zij het meeste meende te kunnen verkrijgen. Had- den de midden-Europeesche mogendhedpn meer geboden dan de geallieerden, ze zou den dan noch voor Belgie, noch voor Ser vie, noch voor het recht in het krijt zijn ge- treden. Duitscliland en Italie hebben ieder voor zich verklaard, de neutraliteit van Zwitser- land te zullen eerbiedigen, zoodat dit land voor het lot van Belgie bewaard zal wor den, ofschoon zoowel uit bet gebeurde met Belgie als nu met de handeling van Italie blijkt, dat door -de mogendheden als het hun te pas komt verdragen eenvoudig wor den beschouwd als vodjes papier. De oorlogsverklaring De Italiaanscbe oorlogsverklaring is, naar ons geseind werd, ZondagmitMag Moor den Italiaanschen gezant le Weenen Avarna aan de Oostenrijksche regeering aangeboden. Er hebben al sehermutselingen plaats ge- liad te land, te water en zelfs in de lucht. De nieuwe oorlog is in optima forma gearri- veerd. Alle groote mogendheden zijn nu in oorlog vier tegen twee. De oorlogsverklaring komt hierop neer: „Op 4 Mei is de Oostenrijksche regeering in kennis gesteld van de ernstige gronden, die Italie, vertrouwende in zijn goed recht, er toe bewogen het traktaat van bond- genootschap met Oostenrijk-Hongarije, welk bondgenootscliap door de Oostenrijksche re geering geschonden is, vernietigd en waar- deloos te verklaren, en te dien opzichte zijn volledige vrijheid van handelen te hernemen. De Ilaliaansche regeering, besloten door alle middelen, waarover zij beschikt, over de rechten en belangen van Italie te waken, zou meenen aan haar plichten te kort te doen als zij niet tegenover alle bedreigingen, zoowel van het heden als in de toekomst alle maatregelen nam die de gebeurtenissen haar opleggen voor de verwezenlijking van haar nalionale verwachtingen. Z. M. tie Koning verklaart zich, met in- gang van 24 dezer (j.I. Maandag) in staai van oorlog met Oostenrijk-Hongarije. Een officieel bericht uit Berlijn zegt: „De Itabaansche regeering heeft door de zen ongemotiveerden aanval op de Donau- monarchie ook het verbond met Duitscli land zonder recht .of rede verbroken. De door het wapenbroederschap nog versterkte bond van trouw tusschen Oostenrijk-Hon garije en het Duitsche rijk is door den af- val van den derden bondgenoot en zijn over- gang naar het kamp hunner vijanden on- verzwakt gebleven. De Duitsche gezant, prins Billow, heeft derhalve opdracht ont vangen, onmiddellijk met den Oostenrijk- Hongaarschen ambassadeur, baron Macchio, Borne te verlaten." Het Itabaansche Ministerie van Buiten- landsche Zaken deed Zondag een telegrafi- sche mededeeling toekomen aan alle Itab aansche vertegenwoordigers in den vreemde, waarin uitvoerig woixlt uiteengezet, dat de betrekkingen met Oostenrijk-Hongarije nu geeindigd zijnde, de Itabaansche regeering, nu rekening houdende met wat voorafging en gesterkt door de uitspraak van het parle- ment en de indrukwekkende betoogingen in liet land, besloten heeft, om niet langer te wachten en Italie zich sedert 21 Mei be- schouwt als te zijn in staat van oorlog met Oostenrijk-Hongarije. Het vertrek der gezanten. Prins Bulow heeft, in verband met het afbreken van de betrekkingen tusschen Ita lie en Oostenrijk-Hongarije, gister om de passen voor den Duitschen gezant verzocht. Met twee extra-treinen zouden Biilow, het personeel van het gezantschap en de Beier- sche gezant bij het Quirinaal alsmede de Pruisische en Beiersche gezanten bij het Vaticaan, gisteravond Rome verlaten. Biilow zou dan bedenochlend te Chiasso (a/d. Zwit- sersche grens) aankomen. De Itabaansche gezant te Weenen is gister avond met het personeel van de ambassade met een extra-trein over Zwitserland naar Italie vertrokken. Er deden zich geen inci- denten voor. De eerste botsingen. Een officieel bericht, d.d. 21 dezer, uit Rome, deelt mede, dat Oostenrijksche vloot- en lucht-aanvallen op Porto Corsini, Anco- 11a en Barletta zijn afgeslagen. Te Weenen wordt officieel bekend ge maakt: Nadat de staat van oorlog was in- getreden, hebben op eenige punten van de Tiroolsche grens kleine gevechten plaats ge- liad. In bet grensgebied aan de kust vertoonde de Itabaansche cavalerie zich bij het grens- plaatsje Strassold. Een officieel bericht uit Rome meldt: Een Itabaansche torpedovernieler voer Porto Buso, een klein eiland dicht bij de grens, binnen, vernielde daar de kade, bracht een aantal motorbooten tot zinken, doodde twee soldaten en voerde 47 gevangenen mee. Twee Oostenrijksche vliegtuigen versche- nen boven het arsenaal te Yenetie en lieten daar elf bommen vallen; zij werden zonder moeite verdreven. •Uit Weenen wordt officieel gemeld:Onze vloot is in den nacht, volgende op de oor logsverklaring, de actie tegen de Itabaan sche Oostkust tusschen Venetie en Barletta begonnen en beschoot op een groot aantal plaatsen met succes punten van militaire beteekenis. Tezelfder tijd wierpen onze marine-vlieg- tuigen op de ballonhal te Chiara-Valla en de militaire etablissementen en het arsenaal te Venetie bommen, waardoor brand werd veroorzaakt en schade aangericht. Een Wolff-bericht uit Berlijn zegt: Uit Triest wordt aan den „Lokal-Anzeiger" ge- meld, dat de politieke gezindheid daar een merkwaardige verandering heeft ondergaan. Met de Itabaansche sympathieen is het ge- daan. Ook de Italiaansch-sprekende deelen der bevolking zijn grenzeloos verbitterd. Er beginl een algemeene vlueht. uit vrces voor de z.g. bevrijders: 7(1.00(1 menschen zijn nit Triest naar Midrfen-Ooslenrijk gevlucht. Uit St. Gallen aan de „V6ssische Ztg.": Yrijdag zijn meer dan twintig Itabaansche Alpenjagers in voile wapenrusting de Zwit- sersche grens overgetrokken om zich te laten interneeren. Over den Muretto-pas vlucbten tal van Itabaansche gezinnen uit de Alpenstreken van Lombardije. Padua wordt het Itabaansche hoofdkwar- tier. Volgens het „Fremdenblatt" zijn in tal van Itabaansche steden, bijv. in Genua, Bari, Gatania, Molfetta, Brindisi en Ancona de wapenschilden der consulaten met stee- nen en inktpotten bestookt. De vensters in het consulaat te Bari zijn bijna alle ver- nield. In Molfetta hebben betoogers bet wapenschild afgerukt, den vlaggestok van bet gebouw gehaald en er de Itabaansche vlag op gezet. Het wapenschild is, na in triomf door de stad te zijn gedragen, in zee geworpen. In Brindisi is de Oostenrijk-Hongaarsche vice-consul uitgejouwd. Uit Geneve wordt aan de „Daily Express" gemeld: De Oostenrijkers gaan steeds voort bruggen en liuizen op le blazen en de bos- schen in de nafeijheid der forten in Trenti- no te vellen, evenals langs de Droue, waar sterke loopgraven gemaakt zijn. De kroonprins van Saksen is te Innsbruck aangekomen. De twee legers staan op sommige plaat sen slechts een halve mijl van elkander. De strijdkraehten in de fronllinie worden geschat op een millioen man bij elk der beide partijen. Het hoofdkwartier van den Oostenrijk- Hongaarschen generalen staf is te Trente aangekomen, en de Oostenrijkers hebben hun geschut opgesleld aan den Stelvio-pas, 905 voet hoog, die altijd met een dikke sneeuwlaag bedekt is. Voortdurend komen troepen van Tyrol en gaan dan naar de Zwitsersch-Italiaansche grens. Men gelooft dat het Itabaansche militaire plan is, den aanval in de loopgraven af te wachten. Itabaansche boeren trekken in grooten getalle over de besneeuwde Zwit- sersche passen naar het Engadin, daar zij een inval vreezen. Er heerscht groote geestdrift onder de officieren en de manschappen aan de grens. De Zwitsersche bergschildwachten kunnen Italie voor het eerst van zijn 371/2 c.M. mor- tieren zien gebruik maken. Aan de Zwitsersch-Italiaansche grens wordt gemeld, dat er in Italie groote bedrijvigheid heerscht om hospitalen in te richten. De liertog van Aosta heeft zijn paleis te Turijn ter beschikking van het Roode Ivruis ge steld. Een commissie, waarin alle dames van de koninklijke familie en ook prinses Yolanda, de oudste dochter van den koning, zitting hebben, is onder leiding van de koningin- moeder bezig om kleederen en geschenken aan de troepen te geven als zij te velde trekken. Oorlogsgeestdrift in Italie. In geheel Italie hebben voortdurend geest- driflige oorlogsbetoogingen plaats. Van het stadhuis te Florence weerklonken dezelfde klokken, die in 1494 geluid werden, loen het volk van Florence werd opgeroepen 0111 den aanval van Karel VIII te stuiten. Te Venetie is de basiliek van San Marco met vlaggen versierd als in de dagen, toen de Venebanen veroveringstochlen naar den Levant ondernamen. I11 Genua en van Palerma tot Turijn, van Tarente tot Milaan, gaat een trilling door het geheele land bij de herinnering aan den roem van vroegere dagen. Bijna alle afge- vaardigden vroegen te mogen dienen in het leger of op de vloot. Het parlementslid Bar- zilai sclireef een brief aan den Minister van Oorlog, waarin hij hem er aan her- innerde, hoe hij en meer jongelui uit Triest, toen in 1878 tijdens de woebngen op den Balkan, de hoop en de mogebjklieid van de bevrijding der Itabaansche provincies van bet Oostenrijksche juk levendig werd, hun diensten aan Garibaldi hadden aangeboden. Nu, na dertig jaren van ongeduldig wach ten, biedt hij weer zijn diensten aan, on- verschihig in welke hoedanigheid, in dezen oorlog voor de nationale bevrijding. De zoon van generaal Cadorna (chef van den Italiaanschen staf) is nu luitenant in hetzelfde cavalerie-regiment, dat in 1866 door zijn grootvader werd gekommandeerd in den oorlog tegen Oostenrijk. Cadorna's dochter, die non is in een klooster te Flo rence, heeft verzocht bij het Roode Ivruis dienst te mogen doen. Scarfoglio, directeur van de „Mattino", en zijn drie zoons hebben als vrijwilligers dienst genomen bij het leger. De „Mattino", die aanvankelijk voor liet handhaven der neutraliteit was, is thans een der meest ooriogsgezinde bladen. Er zijn nu millioenen mannen onder de wapenen. In vele fabrieken, kantoren en winkels is dientengevolge gebrek aan werk- krachten. De meeste patroons hebben. door patriotlische gevoelens geleid, besloten de plaatsen van de mannen, die aan bet front staan, voor hen open te houden en tevens bet salaris, dat zij anders zouden hebben verdiend, aan hun gezinnen uit te keeren. Andere patroons hebben de opengevallen plaatsen van soldaten door 'bun vrouwen laten innemen. In verschillende takken van openbaren dienst, bijv. de trams, wordt de dienst zoo goed als geheel door vrouwen gaande gehouden. De Fransche schrijver Barres ontving van d'Annunzio een telegram, waarin hij zegt: „Zoo juist komt de oorlogsverklaring. In de siad (Rome) zingt men de Marseillaise rondom de zuil van Trajanus. Het groen en blauw en onze vlaggen vorrnen de eenige kleur bij het vallen van den avimd. Ik weet, dat dezelfde geest ruischt langs uw triomfbogen en de onze. Wij hadden Iwee vaderlanden, hedenavond hebben wij er sieehts een. dat zich uilsl'rekl van Fransch Vlaanderen lot aan dfe zee van Sicilie." De indruk in Oostenrijk. De vaderlandslievende betoogingen, die reeds beide voorgaande dagen, naar aanlei ding van de bedreiging van Oostenrijk-Hon garije door de vroegere bondgenooten, te Weenen plaats vonden, bereikten Zondag- avond haar hoogtepunt, na het bekend wor den der oorlogsverklaring van Italie. Groe- pen trokken door de straten, liederen zin- gende en „hoch's" uitbrengend op den kei- zer. Officieren en soldaten werden geestdriftig begroet. De indruk van de handelingen van Italie uitten zich door het geroep van „Weg met Italie, weg met de verradersl" Botsin gen hadden niet plaats. ■PMBUHWB1 TER COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 1