i De krijgsbeirijven. Landbouwherichten. De revolutie in Portugal. Loop der bevolkiag vaa Ter Neuzen, PREDIKBEUETEN, Zondag 23 Mei (le Pinkstsrdag). Maaadag 24 Mei (2e Pinksterdag). I was, is acbteraf gebleken niet joist te zijn geweest en dat, meldende dat de eerste zeelord Fischer zijn ontslag had aangevraagd, is minst genomen voorbarig geweest. Deze laatste, sc.hijut een verschii van mee- ning gehad te hebben met Churchill, doch de verandering in de regeering schijnt aan leiding te .zijn, dat Fischer biijft. Het Eng-eftdie kabinet is niet door een tnotie van waufcrouwen toe aftreden genoopt, maar in verband mfet de critiek in de laatste tijden uitgeoefend, wil men nu ook in dat land, evenals zulks in Fraukrijk en Belgie geschiedde, een ministerie van nationals verdediging uit alle partijen vormen, opdat ook alle partijen verautwoordelijk zijn. Het liberale kabinet had dit in den aan- vang van den oorlog niet noodig geacht en is betrekkelijk viug van opinie ver- anderd. Asquith heeft in het Lagerhuis te kennen gegeveu dat de leiding van h ministerie en buitenlandsche zaken zal blyven onder de tegenwoordige functiona- rissen. Ofschoon daarvan nog niets publiek ge- maakt is, worden Balfour, Bonar Law, Chamberlain, F. E. Smith en Lord Derby genoemd als rnannen die in het coalitie- kabmet zitting zullen hebben. De arbeiderspartij heeft met groote meer- derheid toegezegd ook een zetel te zullen aanvaarden. Het kabinet zal ten doel hebben uea oorlog voort te zetten met alle energie en door middel van alle beschikbare hulp- bronnen. De woorden van Asquith werden luide toegejuibnt, De ljbera'e pers is over het algemeen niet ingenomen met een te vormen coalitie- ministerie, doch zal er zich, door de om- standiglredeu genoopt, bij neerleggen. Tegenspraak. Het verhaal van kapitein Wood van de Etonia omtrent duikbooten, die de schepen welke de Eusitania op haar noodsein ter hulp wilden komen zouden hebben aehter- volgd, wordt door den Lokal-Anzeiger op grond van inlichtingen van betrouwbare zijde, met beslistheid tegengesproken. Rflunifiekosten. Volgens een te Parijs verschenen rapport 1 eeft de Fransche regeering in de eerste vijf maanden van den oorlog ruim 500 millioen francs ten behoeve van de artillerie uitgegeven. Op de suppletoire begrooting van 1914 is thans nog een bedrag van 144 millioen francs voor den aaukoop van munitie uitgetrokken. Koning Albert en het Fransche leger. Ivoning Albert, die het Fransche leger zijn erkentelijkheid wenschte te betuigen voor de hulp, die aan Belgie is verleend en het wilde gelukwenschen met zijn schitlerende houding in de jongste gevechlen, heeft tal van Fransche officieren de Leopold- en de Kroonorde verleend, Millerand, Minister van Oorlog, en generaal Foch, zijn lot groot- kruis van de Leopoldsorde benoemd. De zoon van Von Bissing krijgsgevangen. De zoon van generaal Von Bissing, gou- verneur-generaal van Belgie, is door de Fran- schen gevangen gemaakt. Hij verblijft op het oogenblik in een klein stadje van Bre- tagne. Naar aan de verschillende bladen gemeld wordt, duurt de revolutie in Portugal met onverminderde hevigheid voort. Het revo- lutionnaire comite beheerscht het land en de nieuwe regeering. De president wordt aan het bewind geiaten, omdat hij zich volkom<.n pas.sief houdt. Te Lissabon heerscht volslagen oproer en de aansiag op minister-president Chagas werd het seiu tot een nieuw bloedig straatgevecht. Tot 17 Mei bedroeg het aautal dooden en gewonden 700. Admiraal Brito werd in arrest gesteld onder beschuldiging van den ondefzeeer //Espadarta" gelast te hebben, de schep&i tot zinken te brengen, die de stad beschoten. De revolutie zou door dr. Alvaro Castro en kapitein Rego zijn voor- bere:d. De toestai d van minister-president Chagas is vooruitgaaude. De revolutie in Portugal loopt uit op een overwinning der democrateu. Het Comite van Choges, heeft president de Arriaga zijn wil voorgesehreven. Het. schijot, dat de republiek g&en presidentieele crisis zal door- maken. De parti] der royalisten heeft veel terrein Yerloren en Duitschland vuurt i a- tuuriijk de oproerige elementen aan ook in Spanje zijn de Duitsche agenten werkzaam om dit koniukrijk te doen intervenieeren, en reeds be3taat het plan om nog een kruiser de Taag op te zenaen. Voorloopig heeft het echter alien schijn, dat de repu bliek zelf haar zaken wel kan regelen. Van het Oosielijk front. Door de weigeslaagde doorbraak der Duitsche en Oostenrijksche troepen en de daarop gevolgde terugtncht der Russische troepen in Galicie is op dit oorlogsterrein een belangrijke wijziging verkregen. De verbonden mogendheden herwonnen een be- iangrijk stuk van Galicie en hun front maakt reeds een ombuiging bp Przemysl, zoodat dit ten niorden en zuiden van die stad reeds eenigermate oostelijk daarvan gelegen is. De strijd is bier een nieuwe phase irgeGeden, daar de Russische troepen nu weer stand, houden en zelfs weer al tot het offerlsie'f bvergaan op enkele plaatsen. Yoor een yerdere actie van de verbonden troepen is het gunstig, dat zij op enkele plaatsen den overgang over de San hebben weten te foreeeren, maar ondanks dat, slag aan de San zich thans ont- houden de Russen stand en ds gevecbten die daar thans geleverd worden, zijn dus waarschijnlijk de inleiding van een nieuwen geweldigen slag. Dat erkent dan ook de militaire mede- vserker van de //Reichspost", die in een gesensureerd artikel, uiteenzet, dat de be slissende wikkelt. Hij erkent dat de Russen tot staan zijn gekomen. Aan de beneden-San. zegt hp, is onze linkervleugel reeds in een staand gevecht gewikkeldhet centrum voor Jaroslaf—Przemysl remde de marsch- beweging, de rechtervleugel breekt over Sambor naar voren. Zware artillerie en versterkingen van allerlei aard worden per spoor naar de punten voor den druk uit- gekozen aangevoerd. In de komende dagen zijn dus bier gewichtige gebeurtenissen te wachten, die voor den verderen loop van den oorlog tegen Rusland beslissend kunnen zijn. Het telegraaf-agentschap uit St. Peters burg meldde Donderdag offieieel het volgende In de streek van Szawli zijn den 17den en 18den Mei plaatselijke gevecbten ge leverd op bet front Koerchany Rossieny - Foragola. In de nabijheid van Foragola ontnamen wij den vijand verseheidene steunpunten. Wij maakten hier mitrailieurs buit en hadden verseheidene honderden gevangenen. Een tegenaanva! der Duit- schers, tea Z. 0. van Rossieny, werd met groote verliezen voor den vijand afgeslagen. Op den linkeroever van de Njemen hebben slechts kleine schermutselingen plaats gevopden. Aan het Narewfront en ten Noorden van de Pilitza, is het rustig. De veldslag in de buurt van de Boveu- Weichsel, alsmede op het geheele front in Galicie, duurde voort en bereikte den 17den in verschillende strekeu een ont- zaglijke hevigheid. In de streek van Opatow trokken krach- tige vijandelijke colonne3, na door ons te zijn achteruitgedrongen, zich den 17den Mei snel achter de Iwaniska terug, krachtig door ons achtervolgd. Op het front Tarnobrzeghi - Razwadow en aan de Beneden-San, hielden wij den vijand met succes tegen. In den sector Jaroslaw— Lezakhow, is de vijand er in geslaagd, zich op den reeh- teroever van de San te versterken. Ten Zuiden van Jaroslaw zijn beide oevers van deze rivier nog in ons bezit. Het bombardemeut van Przemysl duurt voort. In den sector tusschen Przemysl en de groote Dnjestr-moerassen, hebben wij met vrucht eenige bevige aanvallen afgeslagen van den vijand, die er tegen elken prijs succes trachtte te behalen. Na een bardnekkig gevecht verjoegen wij de Duitschers uit de loopgraver. bij Goessa- kow, die deze den vorigen dag hadden veroverd. In de streek Drohobycz -Stryi Dolina. brengt de vijand, in weerwil van zijn ont- zettende verliezen, steeds nieuwe troepen- massa's in den aanval tegen onze stellingen. Op verseheidene plaatsen hebben wij ge- slaagde tegenaanvallen uitgevoerd. waarbij we honderden gevangenen maakten. Aan den bovenloop van de Bystrica en bij de steden Delatyu en Kolomea, hield de vijand zich den 17den rustig, afgemat door de tegenslagen van de vorige dagen. Op dit front hebben wij nieuwe vorderin- gen gemaakt. Het aantal krijgsgevangenen en de hoeveelheid hier door ons gemaakte buit, groeit voortdurend aan. Yerder seinde het teiegraaf-agentschap nog: Tot nu toe durven de Duitschers niet be- kennen, dat zij den llden Mei uit Szawli werden verdreven. Zij spreken van geheel ODbekende aanvallen van de Russen op Szawli, die zouden zijn afgeslagen. Onze frontiijn in deze streek loopt echter op een aanzienlijken afstand ten Westeu van Szawli. De Duitsche officieele communique's ver- minderen de verliezen bij den overtocht de Dubissa bij het dorp Oughiany tot 2 stukken geschut, terwiji ze ache vuurinonden bedrcegen, die twee batterijen vormden. Daarentegen vermenigvuldigen zij het aantal Russische krijgsgevangenen, en niet met vier, maar met nog meer. In Galicie is alle Duitsche kraehtsin- spanning tegen onze stelling ten Oosten van Drohotycz tot nu toe op niets uitge- loopan. De stad Drohobycz had slechts een eokel regiment Kozakken, die met onbeduidende verliezen achter de infanterie terugwektn. Toch duvfden de Oostenrijkjers offieieel ve tellen, dat zij te Drohobycz 5100 Russen hadden krijgsgevangen gemaakt. Omtrent het Oostelijk front ontleenen wij nog de volgende telegrammen aan de N. R. Ct. 4 BERLIJN, 20 Mei. (Wolff.) Officieele mededeeling uit hit groote hoofdkwartier Ten ocsten van de linie SjsgoryFrauen- burg zijn, gelijk gem Td, sterke vijandelijke strijdkrachten aan het opmarcheeren. M t deze troepen hebbe i wij nog geen voeling. Aan de Dubissa zijn aanvallen der Russen afgeslagen 900 gevangenen en 2 machine- geweren vielen in onze handen. Wij zijn gisteren ten noorden van Podulis aai givallen en hebben de hoogte 105 ge nomen, waarbij nog 500 gevangenen in onze handen vielen. Sterke Russische strijdkrachten, die ten zuiden van de Njemen opdrongen, zijn in een bloedig gevecbt geheel verslagen. Htt overblijfsel vlucht in oostelijke rich- ting de bosschen in. Kleine afdeelingen houden nog stand bij Utci. Aangezien de bloedige verliezen der Russen zeer groot waren, nam het gelal gevangenen slechts met 2200 toe. Vier machinegeweren vielen in onze handen. Op het zuidoostelijk gevechtsterrein zijn onze troepen, die ten noorden van Przemysl o^er de San waren getrokken, opnieuw met de grootste verwoeaheid door sterke vijan delijke strijdkrachten aangevallen. De vijand leed oreral uiterst zware ver liezen en werd teruggeslagen. Vanoehtend gingen wij van onzen kant op een vleugel tot den aanval over, en namen door een stormaauval de stMlir.gea des vijands, die snel vlucht. WEENEN, 20 Mei. ^Woiff.) Offieieel bericht van vanmiddag uit het groote hoofd kwartier. Ten oosten van Jaroslau eu bij Sieniawa hebben wij krachtige aanvallen der Russen onder zware verliezen voor den vijand afge slagen. De verbonden troepen hebben naar het oosten en zuidoosten terrein gewonnen. In de geveehten aan de boven-Djnestr beb'cen wij opnieuw 5600 gevangenen ge maakt. De Russen zijn op een sector ten noorden van Sambor uit hun voornaamste verdedigingsstelling geworpen. Wij hebben tien K.M. ten Z.W. van Mosciska "(20 K.M. ten oosten van Przemysl) een plaats stor- menderhand genomen. Op de Pruthiinie is de toestand on- veranderd. Ten noorden van Kolomea hebben wij bij een korten tegenaanval 1400 gevangenen gemaakt. Aan het Weslelijk front viel de laatste dagen niets vermeldenswaar- dig voor. Het Fransche bericht meldde Woensdag dat mist de krijgsverrichtingen belemmerde en het Duitsche bericht van den daaropvolgenden dag bevestigde dat. Het Fransche bericht vermeld nog een afgeslagen aanval der Duitschers in het Priesterbosch en twee pogingen in den nacht van Dinsdag op Woensdag om ten oosten van den Yser de Frauschen aan te vallen, die door hun vuur werden gestuit. De Duitschers vermelden op de Lorette- hoogte eenigen vooruitgang te hebben ge maakt, en een aanval des vjaads bij Ablain iu een bajonetgevecht te hebben afgeslagen. Op deze'fde wijze werden verschillende aanvallen tusschen de Maas en den Moezel afgeslagen. We hoorden de laatste dagen geen kanongebulder, tot gistergjrond, toen zeer zware schoten (of ontploffingen) werden waargenomen. Van het Slonienegrijnsche front komt na langen tijd weer eens een bericht. Lit Cettinje wordt aan de Temps gemeld dat de Oosteurijkers verseheidene aanvallen hebben gedaan op een Montenegrijnsche collonne in Bosnie. Na een hevig gevecht, dat een heelen middag duurde, zijn de Oostenrijkers ternggeslagen. Hun poging om in de loopgraven der Montenegrijneu te aringen, zijn mislukt. Het bericht is gedagteeker.d van 17 Mei De strijd bij de Dandaneilen. Uit het Turksehe hoofdkwartier wordt volgens een Wolff-berichc medegedeeld Aan het Dardanellenfroct vond ook Dinsdag geen actie te land plaats. Den 17en noodzaakten onze aan de kust verdekt opgestelde batterijen het Engelsche slagschip ^Defence" zijn ankerpiaats te verlaten eu het vuren daariegen te staken. In den voormidd&g van den 18en beschoten de Fransche linieschepen ,/Charles Martel" en h Henri I\ met vier torpedojagers de stellingen onzer infanterie in den Roemeli- schen sector, maar moesten voor bet vuur van ons geschut wijken. In den namiddag deden de Engelsche linieschepen //Implacabel" en ,/Lord Nelson" een dergelijke poging, maar werden eveneens verdreven. 200 granaten, die door de Nelson waren afgeschoteu, kwamen door onnauw- keurig richten in het water terecht. Onze verliezen zijn zeer gering. Op het overige oorlogstooneel viel niets bijzouders voor. Den lien en den 12en Mei, aldus schrijft de correspondent van de Daily Telegraph", beletten nevel en regen het uitzicht op de kust van Gallipoli. Woensdag den 12 Mei begon een bombanlement, zoo hevig, als ik het nog niet had bijgewoond, en een dichte rook steeg op boven Kild Bahr. De ooriogsschepen waren bezig de bat terijen op de Aziatisc'ne kust tot zwijgen te brengen. De beweeglijkheid van deze batterijen gaven het scheepsgeschut veel werk. Deze kannonnen dragen zoo ver, dat zij van de Aziatische naar de Europee- sche kust kunnen vuren. Ik zag versehei dene bommen ontploffen boven het Fransche kamp. an de dorpen op de Aziatische kust als Krithia e. a. tvas niet veel meer over- gebleven dan puinhoopen. Het was de 20ste dag van de hernieuwde actie en de reusachtige strijd ging dag en nacht door, behalve de twee dagen, dat de vijand verlof vroeg om zijn dooden te kunnen begraven. Het aantal bommen, alleen door de schepen afgevuurd, bedroeg 12.000. Op Gallipoli werden door de geallieerden flinke vorderingen gemaakt. De vijand biijft echter op de Aziatische kust zijn posities handhaven hetgeen hij te danken heeft aan zijn gemakkelijk ver- plaatsbare kanonnen. Verseheidene drijvende mijnen zijn uit de Straat in de open zee geraakt, waar zij een groote belemmering voor de scheepvaart opleveren een is op Lemnos aangespoeld, ontplof'te daar en doodde eenige herders. TER NECZKN, 21 Mei 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 771.9 Bodo. Laagste barometerstand 762,4 Karlsruhe. Verwachting tot den avond van 22 Mei Zwakke tot matige winden, aanvankelijk uit oostelijke richtingen, gedeeltelijk be- wolkt, waarschijnlijk droog behoudens kans op onweer zelfde temperatuur. 2. 3. 4. In de op Donderdag a.s., des voor- middags ten 10 ure, te houden openbare vergadering van den Gemeenteraad alhier, komen ce volgende putiten in behandeling 1. Notulen. Ingtkomen stukken. Ber.oeming lid arbeidsbeurs. Benoeming leden en plaatsvervan- gende leden stembureaux voor de verkiezing van leden voor den gemeenteraad. 5. Verburing van gemeentegrond aan mej. A. A. v. d. Straaten. 6. A oorstel tot het verleenen van ver- gunning aan P. H. Wieckhorst voor het hebben van een erker boven gemeentegrond. 7oorstel in zake adres van de timmer- lieden-patroonsvereeniging. 8. Uitgifte van verschillende perceelen gemeentegrond in erfpacht. 9. Reclame van de wed. D. J. van de V alle tegen haren aansiag in de vergunnings- rechten voor 1915/16. 10. Voorstel tot verkoop van 150 M2. grond gelegen achter het nieuwe kanton- gerecht. 11. V aststelling van diverse schoolgeld- kohieren. 12. Verhooging subsidie aan de vereeni- ging tot ziekenverzorging. 13. Verhooging subsidie aan het plaatse- lijk steuncomite. 14. Bestemming van het tegenwoordig kantongerecht. 15. Wijziging begrooting 1914. 16. Idem begrooting 1915. Benoeming leerares. Mej. M. J. von der Mohlen, leerares in de Duitsche taal en letterkunde aan de ge- meente H. B. S. alhier,is in gelijke betrekkmg benoemd aan de H. B. S. voor meisjes te Rotterdam. ZAAMSLAG. In de Donderdag gehouden vergadering van den Grooten Huissenspolder werd in de plaats van den heer F. de Feijter Sr., die geen herbenoeming ais dijkgraaf ver- langde, benoemd tot dijkgraaf de heer J. de Kraker Cz. en in de plaats van den heer J. de Kraker Cz. als gezworene, de heer Am. Dieleman als lid van den dijkraad werd herkozen de heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel, en een pensioen toegekend van f 75 'sjaars aan Jac. de Putter voor de trouwe diensten als polderwerkman gedurende een 30tal jaren verricht. Besmettelijke ziekten. In de week van 12 tot en met 18 Mei kwimen uit Zeelana ter kemis van den eeniralen gezondheidsraad 1 geval van typ hus te Viissingen 4 gevallen van roodvonk te Ter Neuzen, 1 geval dier ziekte te Clinge en te Rillanti-Bath en 1 geval van diphte- ritis te IJzendijke. Een kwestie opgelost. Door een Belgische vluchtelinge te Viissin gen is, volgens de VI. Crt. in den afgeloopen mcht fen politiebureele aangifte gedaan dat huar geld ontstolen was door een landgenoot. Deze rnede aan het bureau gekomen, ver- klaarde zich niet aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt, doch gaf de dame een bedrag gelijk aan het vermiste terug, ten- einde verdere onaangenaamheden te voor- komer). Een jubileum Men schrijft ons uit Middelburg Op 4 Jnni 1815 werd op de Markt alhier de dienstdoende schutterij plechtig beeedigd en werd deze piechtigheid opge- luisterd door het muziekkorps der schutterij. Steeds is dien dag als de dag van oprichting van het muziekkorps aangenomen, ook al zijn er redenen aan te nemen dat het is voortgekomen uit het korps van de ont- bonden C'ohorte Urbaine. Dit jaar bestaat het korps dus 100 jaar, waarvan het zich vooral in de laatste kwart eeuw onder leiding van den heer Jan Morks een onmis- bare plaats in de samenleving van onze stad heeft verworven, terwiji het bij alien die het kennen, ook niet Middelburgers, hoog staat aangeschreven. Zooals begrijpelijii is zal een meer feeste- lijke herdenking van dit eeuwf'eest waar schijnlijk eerst op een meer geschikt tijdstip plaats hebben. Het is zeker wel toevallig dat dit feest bijna samen valt met bet 50jarig bestaan van de Vereeniging //Uit bet Yolk— Voor bet Folk", de vereeniging, die voor haar volksfeesteu, haar floraha enz. wel het meest in die halve eeuw van de diensten van bet muziekkorps heeft gebruik gemaakt. Dit junileum valt op 13 Juni a.s. In deze 100 jaar heeft bet muziekkorps 12 kapelmeesters gehad en wel J. Fastre, die ook reeds leider van het korps van de Coborte Urbaine was, van 1815 tot 1821 N. J. Planque Vuur van 1821 tot 1825 J. T. Tinteman van 1825 tot 1829W. R. Oeulen van 1829 tot 1830 1857 tot 18 H. J. A. J. van Ernden van 1831 tot A. Liesoy en V. Druten van 1858 9 Ph. Stoetzen van 1859 tot 1863 C. Kuijpers van 1863 tot 1866 A. de Jong van 1866 tot 1886; J. Schol- tens van 1886 tot 1890 en J. Morks van van 1891 tot heden. Terwiji op 10 Mei 1857 de eerste open- bare uitvoering op het Molenvvater door bet korps gegeven werd, zai heden, Vrijdag- avond, de eerste uitvoering aldaar in dit seizoeh plaats hebben. In 1907 bij de opheffiug der schutterij werd het muziek korps omgezet in het Middelburgsch Muziek korps en ontvangt het een subsidie van de gemeente, die bij de jongste begrooting nog werd verhoogd. De duikbootenoorlog De /-Dumcree" werd Diusdagmiddag op de hoogte van Trevose (Corwall) getorpe. deerd. D? eerste torpedo bracht het sehip niet tot zinken. Het werd op sleeptouw genomen door een Noorsch stoomschip. doch toen beide vaartuigen door de duikboot acbtervolgd werden, maakte het Noorsche schip, dat het wegkwam. Een tweede tor pedo werd op de Dumcree" afgevuurd, waarna het schip snel zonk. Volgens latere berichten is de bemannico* van de Dumcree" naar Cardiff gebracht door het Nederlandsche stoomschip „Mag- delena" (vermoedeljjk het te Te/* Neuzen thais behoorend stoomschip. Chilisalpeter. Het ziet er niet naar uit. dat er dit jaar voldoende Chilisaipeter op de veldgewassea zal gestrooid kunnen worden. Lit eene officieele mededeeling van recen- ten datum blijkt, dat er vier scheepslaaingen in Engeiand worden opgehouden, die voor Nederland uit Engelsche voorraden waren aangekocht, en eindelijk nog de lading van een schip, die aan Nederlanders toebehoorde en in besiag is genomen. lot hedea zijn alle pogingen mislukt om deze zeer belangrijke quantums los ce krijgen, en de vrees is verre van ougegrond, dat de distributie-commissie geen Chilisai peter meer te verdeelen zal krijgen. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. A. T. Stockman, dienstbode, Baan- dijk 40, uit Gent. M. A. Stockman, dienstbode, Baan- dijk 40, uit Gent. J. A erhelst, dienstbode. Kazernestr. 38, uit Gent. M. J. V erhelst. dienstbode, Kazernestraat 38, uit Gent. J. J. Eijke, opziehter. Lange Kerkstraat 19, uit Zaamslag. W. P. Borm, onderwijzer, Dijkstraat 8, uit Bussum. D. Kole, dienstbode, Noordstraat 72, uit Kruiningen. J. P. A'ercouteren, zonder beroep, Wal- gang 8, uit VTissingen. Arertrokken: A. de Smidt, dienstbode, Lange Kerk straat 79, tiaar Rotterdam. M. P. de Zeeuw, dienstbode P 73, naar Hoek. J. Janseu, dienstbode, O 182, naar Hoek. I. den Hooglander, dienstbode, Westkolk- straat 46. naar Hoek. M. J. Theri, dienstbode, ATooswqkstraat 62, naar IJzendijke. M. Ph. Brassel, dienstbode, Westkolk- straat 8/10, naar Hontenisse. J. de Braal, arbeider, P 110. naar Hoek. P. Dieleman, land'oouwer O 84, na« Zaamslag. J. J. Eggermont, koewachter, Q 199, naar Sas van Gent. 1. Boone, zonder beroep, O 203, naar Sas van Gent. (Vlooswjjkstraat) Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5j u., leeskerk. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., leeskerk. te 'pr - Ter Seuzen. Slu'skil. Hoek. Axel. Zaamslag. Sas van bent. Hulst. Hontenisse. Mervovmde Kerk. 9 u., Ds. A. Timmerman en 2 u., IJs. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop. 9 u. en 2 u„ dhr. L. Dek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. 9 u. en 2 u., D3. J. B. T. Hugenkoltz. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. u., Ds. Akersioot van Houten Roos. 10 n., D3. De Boer. 9i u., Ds. VV, J. van Lindonk. Oerefornieerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u.en 2 u., Ds. J. F. v. Hul- steijn Jr. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u„ Prof. Dr. H. H. Kuijper. Axel, Stationstraat. 9 u., Prof. Dr. H. H. Kuijper en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. Chr. Gevefovmeerde Keek. Zaamsiag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.; Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5j u., leeskerk. Oitd-Gerefor meerde Gemeente Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5j u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer" (Karkhoflaan.) Ter Neuzen. u., Evangeiiaatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H, H. Diensten om 7. 8| en 10 uur. 'sNamiddags om half drie Lof. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u.. Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9 u. dkr. L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raama. Zaamslag. 9 u, Ds. G. van Dis. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Axel, Kerkdreef. 9 u., Prof. Dr. H. H. Kuijper. Axel, Stationstraat. Geen dienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u., Ds. L. de Bruijne. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u. leeskerk.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 6