Belgisch Komiteit „Steont Elkander1', Ter Neuzen. Bekendmaking. No^rdsiraaf le. 53. Aanbevelend, GEMENG0E BERICHTEN. Laatste Berichten. ADVERTENTIEN. De nieuwste modellen Heeren- en Jongenspetten in diverse prijzen. Dassen, Boorden, Manchetten, Breteis. Gekleurde Stoffen. Glace Handschoenen. Dames- en Kinder Ondergoederen. Gekleurde zwarte Fantasia- en School- kousen. Witte en gekleurde Tricot Jongenspakjes. Hoedjes, Baretten, Petjes enz. Stroo- en Linnen Kinderhoeden. Prachtvolle sorteering in zijden, crepon, stoffen en mouseiine Blouses. Nouveaute's in prachtige gekleurde Onderrokken. Dames- en Kinder Reformschorten in alio maten. Rouwschorten. Pompadour- en witte Fantasie Schortjes. Gekleurde en zwarte glace Dames-Hand- schoenen. Corsetten in diverse prijzen en soorten. Enorme voorraad. Op de voordracht. Mej. M. J. von der Mohlen, leerares in de Duitsche taal en letterkunde aan de gemeente hoogere burgerschool alhier, staat als no. 1 op de voordracht voor gelijke betrekking aan de hoogere burgerschool voor meisjes te Rotterdam. Goedkoop brood. Na de op jl. Maandagavond opengestelde celegenheid tot het doen van aangifte voor het verkrijgen van broodkaarten, is het aantai aar.giften alhier gestagen tot onge- veer 700. Herbenoeming JBij kon. besluit is herbenoemd tot 1 u ge- meester van Graauw, de heer P A. Baart. A kte-examens. Bp het gisteren te Middelburg gehouden examen is o. m. geslaagd mej. H. L. A. Eggermont te Clinge. ZAAMSLAG. Tot onderwijzer aan de Herv. bijzondere school alhier, is benoemd de heer I. J. van Vliet van Axel. Men baldadigheid tegen het Duit sche consulaat te Vlissingen. Naar de VI. Crt." rneldt is te Vlissingen in den laten avond van Maandag een wit geemailleerd bord, waarop staat Kaiserlich Deutsches Konsulat", aangebracht aan het Duitsch consulaat op den boulevard Bankert, geheel met zwart lak bestreken en werden ook enkele plaatsen van den gevel daarmede bemorst. De politie stelt een streng onder- aoek in. Gasontp loffin g Bij het zoeken naar een lek in de gas- lelding stak een bewoner aan het Bellamy- park te Vlissingen Dinsdagmiddag een iucifer aan. Een gasontplofiing volgde, die nog al schade in het vertrek teweeg bracht, dQch geen persoonlijke ongelukken veroor- zaakte. Dat het hier een muntgasgebruiker was en de toevoer dus niet groot, is daarvan wel de reden. JEngelsche en Fransche geinterneerden Dinsdag zijn te Vlissingen eenige Fransche en Engelsche militairen aangebracht, die geinterneerd waren. RECHTSZAKEN. Arrond issements-Reclitb. te Middelburg. TJitspraak verboden uitvoer. Niet minder dan 92 personen waren te samen in 54 zaken gedagvaard om Dinsdag voor de rechtbank te Middelburg te verschijnen, als beklaagd van overtreding van het uitvoerverbod, althans van poging daartoe. Geen dezer bekl. was verschenen. Al de overtredingen waren gepleegd onder de gemeente Sas van Gent en geconstateerd door militairen, marecbaussees of commiezen der Rijksbelastiugen. In een zaak welke betrof de poging om 210 K.G. lijnmeel uit te voeren luidde de eisch 6 weken ge vangenisstraf. Tegen de overige bekl. werden straiten van 3 dagen tot 14 dagen gevangenisstraf geeischt en boetes van 0,50 tot 10 of 1 dag tot 10 dagen hechtenis. Een zaak betrof het medenemen van twee brooden, terwijl slechts een brood mag worden uitgevoerd. Bekl. had brood voor zijn zieke moeder gehaald. Een vrouw had 1/2 ons kindermeel bij zich. Uitspraak in al deze zaken 1 Juni a.s. Dure maaiers. In Friesland huren de boeren thans maaiers tegen f 20 weekloon boven den vollen kost! Door tie mobilisatie is er gebrek aan werkkracht. Werd tot nu toe het maailoon per maai betaald, de maaiers geven thans de voorkeur aan een vast weekloon. (Hbl. Een smokkelaar doocfgeschoten. Omtrent het gebeurde te Nispen verneemt ..De Grondwel" het volgende: Dinsdagnacht omstreeks 2 uur bemerkte een sehildwacht van het 2e regiment land- weer onder Iluybergen, dat een zevental smokkelaars, alien beladen met zakken meet, door het beekje „De Wever" de Belgisclie grens wilde if overtrekken. Een der kerels was midden in het beekje gaan staan en nam van de andere de zakken over om ze aan den anderen kant te bren- gcn. De sehildwacht ricp tie kerels toe, maar deze trachtten toen zoo vlug mogelijk den Belgischen oever te bereiken. Toen zc niet wilden blijven staan, loste de soldaat 3 schoten, waarvan er twee een zekere Wil- lem Stroop, oud-veldwachter van Nispen, docii den laatsten tijd strooper van beroep, doodelijk troffen. Met een git sloeg bij aclilerover en was op 't zelfde oogenblik overleden. De eene kogel had hem in het bovenbeen, de andere achter liet rechteroor getroffen. De geheele bende, waaronder de zoon van het slaclit- offer, ontkwam op Belgisch gebied. De ou- gelukkige is gehuwd en vatler van 9 kin- deren. Goed aangepakt! Gedurende eenigen tijd werd door den leverancier van rundvleescli voor de bri gade te Apekloorn inferieure qualiteit gcle- verd. Een 3tal bij de landweer gemobili- seeitle slagers verdroot dit en ze rappor- teerden liet bij hun superieuren, wat tot resultaat had, dat er alleen Dinsdag 16 voor de militairen bestemde koeien werden afgekeurd. (Tijd). Met een Engelsche mijn aan boord Zaterdagnacht te 3 uur is, in overleg met den havendienst, op de grens van Rotter dam en Schiedam op de rivier het met erts geladen Zweedsche stoomschip# Abisko" ge- stopt. Dit stoomschip had aan boord een Engelsche mijn, gemerkt RL 1884/11, welke mijn, volgens mededeeling van den kapitein, Donderdagmiddag ter hoogte van Doggers- bank, in zee drijvende gevonden en aan boord gehaald is. Onder geleide van de rivierpolitie is het stoomschip teruggestoomd naar de Kruit- haven bij de Vondelingenplaat onder Vlaar- dingen. Daar is Zaterdagmorgen eea sleep- boot, met eenige torpedisten aan boord, langs zijde van de /rAbisko" gekomen. Deze torpedisten hebben de mijn overgenotnen en naar het fort te Hoek van Holland gebracbt. Daarna is de //Abisko" naar Rotterdam opgestoomd en heeft ligplaats genomen in de Maashaven. (N. R. Ct.) Broodkaarten. Te Zaandam was de aanvraag om brood kaarten zoo groot, dat de politie noodig was om de orde te handkaven. Door het gemeentebestuur werd daarop besloten de broodkaarten verkrijgbaar te stellen bij de bakkers. Het aantai aauvragen om broodkaarten naderde te Amsterdam Zaterdag reeds de dertigduizend. Nekkramp. In bet interneeringskamp te Harderwijk is volgens de N. R. Crt. een geval van nekkramp geconstateerd. Het interneeringskamp is thans geheel ge'isoleerd. Niet spotten met de Duitschers Een grensbewoner uit bet Nederlandsche dorp Siebengewald, zekere G. L., schepte er, naar de Tel. meldt, vermaak in de Duitsche grenswacht in het ootje te nemen en te pla- gen. Toen bij zich echter dezer dagen ongelukkigerwijze even over de grens waag- de, werd hij onmiddellijk ingerekeud en in gevangenschap weggetransporteerd. Hem zal de lust tot spotten nu wel vergaan. Brandaetels voor Duitschland. Dezer dagen werd bericht, dat met den uitvoer van brandnetels uit Nederland naar Duitschland een begin is gemaakt. Over de vermoedelijke bestemming dier brandnetels schrijft een inzender in de ,,Pr. Gr. Crt." onder meer: „De groote of tweehuizige brandnetel (llr- trice dioica L) heeft in volgroeiden staat stevige, lioutachtige Stengels, waarvan men zeer goed zwavelstokken zou kunnen maken, zooals die voor de tntvinding der lucifers veel werden gemaakt van de Stengels der verwante hennepplant (Cannabis sativa L die vooral in R us land een belangrijke cul- tuurplant is. Nu de lucifers in prijs stijgen, zou het, dunkt me, zeer goed kunnen zijn, dat in Duitschland tijdelijk de ouderwetsche zwa- velstok weer in eere kwam. Maar bovendien zijn ook de vezels om den houlaclitigen Stengel bruikbaar. Nu de uit voer van heimepvezel uit Ruslarkd stilstaat, zal in Duitschland wel gebrek ontstaan aan die grondstof, voor touw, zeildoek. paklin- nen, netten en dergelijke voorwerpen. Ook de invoer van vlas en katoen zat in Duitschland wel stop gezet zijn. En nu zijn de vezels van velp brandnetejsoorlen zeer geschikt voor de verwerking tot fijne weef- sels, als neteldbek. Indcrdaad werd dit in den beginne ook daaruit vervaardigd. f 15000 verloren en gevonden! Een conducteur van Van Gend Loos had Vrijdag het ongeluk, op het station- emplacement te Arnhem een zak met 5000 te verliezen. Zaterdagmiddag vverd het zakje met geld teruggevonden in den tunnel op het station aldaar. Slechts een gering bedrag ontbrak waar- schijuiijk beeft de or.eerlijke v nder berouw gekregen of geen raad gtw ten met het geld, dat grooterideels bestond uit bankbil- jetten, waarvan de nummers alle genoteerd waren. lit de Dieremvereld. Het poesje van den landbouwer W. Boe- len te Boijl (Friesland) had twee jongen. De boer, wien zooveel katten te veel waren, verdrock ze. Moeder poes trok zich be- droefd in 't bosch terug. Na korten tijd kwam ze terug met twee jonge wilde ko- nijntjes. Ze bracht ze in 't nest en laat ze thans zoogen alsof' het baar eigen jongen waren. Een vreemde plants voor een rogelnest. Een paar kuifleeuwcriken heeft. naar uit Apekloorn gemelcl wordt, voor den liouw van zijn neslje de meest zonderlinge j)laats gekozen, die men zich haast denken kan, nl. in het puntstuk van een wissel. Daar ligt thans tegen de rail, slechts door een graspolletje tegen den schralen wind bc- schcnud. het eenvoudige nestje, waarin zich reeds dezer dagen vier eitjes bevonden. De thans broedende leeuwerik verlaat tcr- stond bet nestje, wanneer zij i em and lioort nadercn, docli blijft daarentegen rustig zit- ten wanneer zoowel personen- als goede- rentreinen, die uit Oostelijke richting Apel- doorn binnenstoomen, over vogel en nestje heenstoomen. Een zwaluwennest in een woonkamcr. Aan het ..Yaderl." wordt een aardig slaal- tje van zwaluwentactiek gemeld: In de woning van den heer J. C. Vos in de Havendwarsstraat te 's Hertogenbosch kwam een dag of tien geleden een zwaluw- paar een bezoek brengen. De beestjes namen phiats op het venster- kozijn en wilden blijkbaar binnen. Daar ze echter hiertoe geen kans hadden. wijl vensters cn deuren gesloten waren, be- gonnen ze tegen de ruiten te pikken. De bewoners, hierdoor opmerkzaam ge- worden, openden het raam, waarop de diertjes parmantig en mak binnenvlogen en plaats namen op de lijst van een aan den wand liangende schilderij, waar ze zich wel- dra zeer op hun gemak sclienen te gevoe- len. De bewoners hadden pleizier in het eigen- aardig bezoek. Een poos later vlogen de diertjes weg. maar kwamen spoedig weer terug in de gastvrije woning. De familie Vos heeft daarna gezorgd, dat voortaan den diertjes de toegang tot de wo ning openslond en de zwaluwen hebben dat zeer geapprecieerd, want ze zijn op liet oogenblik druk bezig met een nest te bou- wen in een lioekje van de huiskamer. De bewoners zien er geliik in. Nederlandsch gezantschap bij het Vaticaan. Heden is door den Minister van Buiten- landsche Zaken eene suppletoire begrooting ingediend, waarbij is aangevraagd 12 (XX) voor bezoidiging van een in tijdelijke cn liij- zondcre zending bij den Pauselijken Stoel, aan te slellcn buittengewonen gezant en ge- volmachligd minister. Ter toelichting zegt de Minister van Bui- tenlandsche Zaken, de heer Loudon, o. a. liet volgende: „In de laatste maanden zijn herhaaldelijk berichten vernomen, over de gezindheid van den Pauselijken Stoel. om, wanneer eenmaal liet oogenblik zoude ge komen zijn, dat de thans oorlogvoerende partijen van hun wensch near beeindiging van den sLrijd zouden doen blijken, de tot standkoming van den vrede te bevorderen. De Minister herinnert voorts, dat de Rc- geering het lid der Tweede Kamer. Dr. Nolens, heeft aangezocht, om zich door een verblijf te Rome op de hoogte te stellen van de juiste beteekenis der laedoelde be richten en daardoor te doen blijken. van de sympathie, die zoodanig streven van den Pauselijken Stoel bij de Nederlandsche Re- geering zoude ontmoeten en van haren wensch, tot eventueele samenwerking. Naar aanleiding van dit laatste heeft de Kardinaal-Staalssecretaris van Buitenland- sche Zaken zich schriftelijk tot den Mi nister jgewend, Le kennen gevende, dat de gevoelens der Nederlandsche Regee- ring voile waardeering vinden bij den Pauselijken Stoel, onder bijvoeging, dat het lioogst nuttig zoude zijn. dat een vertegen- woordiger van Nederland bij liet Vaticaan zich te Rome bevond, ten einde, wanneer het oogenblik daartoe gekomen zoude zijn, in de gewenschte richting te kunnen samen- werken. Deze zienswijze acht de Minister juist en hij zegt tot de overtuiging te zijn gekomen, dat het wenschelijk is, in dit tijdsgewricht een vertegenwoordiger bij het Vaticaan te bezitten. In verband met het beoogde doel, zal de zending een tijdelijk bijzonder karakter dra- gen. Bij raining worden de koslen der uit- zending voor het loopende dienstjaar op 12.000 begroot; daarbij is gerekend op eene bezoidiging met inbegrip verblijfskosten van 1500 per mhand, kosten der reis been en weer naar Rome en verblijf gedurende die reizen 500. kosten van kanselarij. porto's en telegrammen 1000. TWEEDE KAMER. In de heden gehouden vergadering werd zonder hoofdelijfee stemming aangenomen het wetsontwerp beoogende het tegengaan van clandestien slachten in een omtrek van worstfabrieken, ter ontduiking van den aeeijns op het geslacht, nadat Minister Treub had verklaard, dat nog meer maat- regelen ter voorkoming van fraude zullen worden genomen. Op dezelfde wijze werd aangenomen het wetsontwerp op de kwijtschelding der per- soneele belasting aan gemo'oiliseerden, ter wijl houdeis van motoren en rijtuigen, welke door de mobilisatie in ackterstand zijn geraakt, deswege niet zullen vervolgd worden. Nog werd aangenomen het ontwerp tot wijziging der veiligheidswet met betrekking tot de beveiliging tegen brandscbade. De heer Alberda zou gaarne zien, dat art. 1 dier wet zoodanig werd uitgebreid, dat de z. g. kleine bazen en zij die met een klein personeel werken, daaronder worden opgenomen. De heer De Visser bestreed het ameiule- ment, dat verdedigd werd door den heer Teenstra, die het amendement echter al leen wilde doen gelden. voor hen die in loondienst zijn. De Minister Posthuma deelde niede. dat een wetsontwerp, dat de bouwbedrijvcn brengt onder de veiligheidswet, in vergevor- derden staat van voorbereiding is. 11 ege 1 ing werkzaamheden. De Voorzitter stelde namens de eenlrale sectie voor, morgen in de afdeelingen te on- derzoeken de suppletoire begrooting voor buitenlandsche zaken (tijdelijk gezantschap bij den H. Stoel Dit voorstel vverd bestreden door de liee- ren De Meester, Schaper en Tydeman. De heer Bos verklaarde de leiding der Regeering te willen volgen. De Minister Cort van der Linden ver klaarde liierop, dat uitstel van behande- ling de zaak zou schadeu. De lieeren De Monte Vertoren en Lohman verdeigden 'liet voorstel. Met 37 tegen 32 stemmen werd het voor stel van den heer Tydeman, om de supple toire begrooting in de afdeelingen te onder- zoeken op den eersten dag der bijeenkomst van de Kamer na Pinksteren, verworpen en liet voorstel van den Voorzitter om deze morgen te behandelen, aangenomen. De hemannirtg van den Scheve- ningschen logger en de Lilian Drost. Naar aanleiding van het gebeurde met de redding van de bemanning van het getorpe- deerde Decnsche stoomschip ..Lilian Drost'' waarbij de bemanning van den Schevening- sclien logger no. 243 nalatig zou gebleven zijn hulp te verleenen, is door de marine- autoriteiten een onderzoek opgedragen aan het departemcnt van Waterstaat, Handel en Nijverlieid, daar deze zaak onder dat depar- tement ressorteert. De logger is onderlus- schen nog niet uit zee teruggekeerd. Levend verbrand. SCHAGEN. Hedennacht brak alhier brand uit in het volkslogement „De Hoop". De eigenares en een logeergast zijn in de vlammen omgekomen. Een echtpaar verongelukt. ENSCHEDE. Gisteravond geraaktea alhier een koopman en zijn echtgenoote onder den electrisehen tram. Zij werden verwond naar het gasthuis overgebracht, waar zij beiden zijn overleden. V< randering in de Engelsche Regeering LONDEN. De Pall Mall Gazette deelt mede, dat Lord Fischer, eerste zeelord van de admiraliteit ontslag heeft genomen. Het Ministerie is gevallen en wordt ver- vangen door een coalicie-kabinet, gevormd uit conservatieven en liberalen. Ret Fransche expeditiekorps in de Dardanellen. PARIJS. De Fransche generaal Gouraud is aan de Dardanellen aangekomen en heeft het opperbevel over het Fransche expeditie korps aanvaard. Tan het Russische front. ST. PETERSBURG. Officieel. De Rus sische generate staf meldtIn de streek van Shawle hebben wij met succes van dicktbij de Duitschers bestookt. Wij hebben links van den Weichsel niet alleen de hevige aanvallen van den vijand afgeslagen, maar ook 3000 gevangenen ge maakt en vele kanonnen en machine-ge- weren veroverd. De vijand is er, ten koste van groote offers in geslaagd, 2 loopgraven van een 3tal onzer bataljons te bezetten. Hunne aanvallen op Eolomeje, Dolina en Delatin worden voortgezet, doch zonder succes. Het verlies van den vijand wordt op tienduizenden geschat. ZEET IJ 13 IIV Gr E N. Van 17 tot en met 18 Mei. TER NEUZEN. Aangekomen: Van 17 tot en met 18 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 3 binnenvaar- tuigen afgeschutdoor de Middensluizen 32 op- en 25 afgeschut en door de West- sluizen 2 opgeschut. Eositie d&r Stoomschepen. TER NEUZEN. De omzetting van Belgisch geld in. Hollandsch, ter school wijk Java, zal voortaan geschieden iederen Zaterdag van 3 tot 4 ure. De personen die zich niet wekelijks aanbieden verliezen hun recbt op uit- wisseling der aldus verachterde sommen. HET BESTUUR. HetBestuurvandenPlERSSENSPOLDER maakt bekend dat eene vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal gehouden worden op Don* derdag 27 Mei 1915, des namiddags ten 2 ure, in bet Nederlandsch Logement te Ter Neuzen, en dat gedurende aclit dageu, voor en na dien datum ten huize van den Ontvanger- Griffier voor de eigenaars van gronden in dien polder, ter inzage zullen liggen en in afschrift of druk verkrijgbaar zijn a. de rekening over 1914/1915, en b. de begrooting voor 1915/1916 met memorie van toelichting. Ter Neuzen, 17 Mei 1915. Het Bestuur voornoemd, V. CORTVRIENDT, Dijkgraaf. P. J. SCHEELE, Ontvanger-Griffier. Zitting van 18 Mei 1905. A. v. D., 34 j., te Ivoewaeht, .1. v. D., 26 j. en A. d. lv., Leiden te Stekene, K. v. A., 40 j. en H. v. S., 60 j., ■beiden te Assenede, ieder 1 week gevangenisstraf. A. H., 49 j., H. S., 40 j., beiden te Assenede en E. B., '26 j., te Exaerde, ieder tot 3 dagen gevang. E. D., 24 j., te De Clinge (B.), 1 rnaand gevang. F. V., 22 j., te De Clinge (BO, 1 week gevang. P. V., 37 j., te De Clinge (B.), 3 dagen gevang. M. B., 18 j., te Wachtebeke, 5 dagen gevang. L. B., 40 j., G. B., 39 j., P. v. P., 39 j., alien te De Clinge (B.), A. T., 32 j., te Nieuwkerk (B.) en ,1. B., 34 j., te St. Gilles-Waes, ieder 1 week gevang. J. G.. 22 j., te Zele, M. F. S-, 19 j-, M. V., 18 jen E. W., 18 j., alien te Stekene. ieder 3 dagen gevang. .1. v. C., 28 j., C. VI., 26 j. en A. de R., 40 j., alien te Stekene, ieder 1 week gevang. E. W., 39 j. en L. d. V., 21 j., beiden te Stekene, 3 dagen gevang. L. S.. 20 j. en T. P., 31 j., beiden te St. Nicolaas, L. 20 j., te Stekene, C. C., 32 j., te Zuiddorpe. P. G., 28 j., te Wachtebeke, A. R.,38 j., te De Clinge (B.), E J., 38 j., te Meerdonk, L. F.. 44 j. en Ch. d'H., beiden te knoeke en F. B., 18 j., to kieldrecht, ieder 1 week gevang. L. v. d. W., 39 j. en F. v. G., 39 j., beiden te Wachtebeke, 3 daren gevang. C. B., 46 jte Ciinge (Z.), 14 dagen gevang. Th, C. v. C., 23 j.. te St. Jansteen en P. II., 21 j., te Clinge, ieder 1 week gevang. A. P.. 40 j., te St. Nicolaas, 3 dagen gevang. F. S., 24 jte St. Pauwels, 5 dagen gevang. A. P., 4-7 j., te St. Pauwels, tot 1 week gevang. I'. W., 29 j., P. V., 33 j., A. R., 26 j., alien te .St. Nicolaas, ieder 3 dagen gevang. R. C.. 37 ,j.. te Stekene, 1 week gevang. P. d'H., 24 j., te Stekene, 3 dagen gevang. E. D., 18 j., te Stekene, 1 week gevang. C. R 41 j., te St. Nicolaas, 1 week gevang. Th. T., 55 j., te St. Pauwels, 3 dagen gevang. Th. v. H., 43 j., te Wachtebeke, 3 dagen gevang. P. d. R., 28 j., te Boekhoute, 3 dagen gevang. M. v. 1). 35 j., te Gent, /0.50 of 1 dag hecht. Ch. E. V., 27 j., te Gent, /I of 1 dag hecht. Ch. R., 47 j.,te Aalst (B.), 0,50 of 1 dag hecht. G. L., 32 j., te Bois de I.essines, f 1.50 of twee dagen hecht. S. B., 37 j., te Clinge (Z.), P. V., 41 j., te Fraessen, 1. 36 j., te Wielrijk, ieder tot 3 dagen gevang. G. v. D., 18 j., te Gent, 5 dagen gevang. E. v. D., oud '18 j., S. Zw., oud 25 j., te Wach tebeke, A. d. S., oud 60 j., te Gent, A. d. R., oud 39 j te St. Gilles, S. d. R., oud 30 j., te Stekene, Ch. d. R., oud 28 j., te Stekene, E. B. oud 22 j., te Stekene, 11. v. d. M., 28 j., te St. Laureijns, H. d.G.. 28 j., te Bouehaute, C. v. W., 20 j.. te Wachtebeke, en M. d. B., 36 j., te Wachtebeke, ieder tot 3 dagen gevang. A. B., 40 j.. P. P., 40 j., A. V., 34 j., alien te de Clinge (B.), ieder tot 14 dagen gevang. N. L. N., 51 j., te Gent, 0,50 of 1 dag hecht. G. C., 31 j., te Gent, 2 boete of 2 dagen heeht. J. P.. 4.1 j., te Thielt, A. M„ 49 j., te St. Laureijns en L. v. D., 37 j., te de Cliuge (B.), ieder tot 3 dagen gevang. C. B., 30 j., te Clinge (Z.), 1 week gevang. I'. B., 37 j., te Clinge (Z.), 3 dagen gevang. J. V., 39 j., te Clinge (Z.), 1 week gevang. J. v. O., 58 j., te St. Nicolaas, f 5 of 5 dagen hecht. T. v. S., 38 jj A. S., 32 j., Ch. S., 39 j., A. v. P., 32 j., A. A.. 46 j., alien te Stekene, ieder 1 week gevang. H. M. v. 11., 38 j., te Clnijsen, R. D., 30 j., te Sel- zaete, 11. d. G., 29 j., P. D„ 52 j. en A. P., alien te Bouehaute, ieder tot 3 dagen gevang. V. d. .1., 22 j., E. v. H., 21 j., beiden te Stekene, ieder tot 1 week gevang. L. D., 18 j., te Moerbeke, J. H., 28 j., te Niekerke, ieder 3 dagen gevang. P. S., 56 j., te Gent, 5 boete of 5 d. hecht. P. M. F. D., 42 j., te Amsterdam, 1,50 of 2 dagen hecht. E. S., 39 j., te Scheldewindeke, 0,50 of 1 >dag hecht. H. S., 47 j., te Gent, 5 dagen gevang. S. Z., 47 j., te Gent /0,50 of 1 dag hecht, F. v. d. W., 39 j., A. G., 29 j,, beiden te Yierslag, ieder tot 1 week gevang. L. S., 49 j., en P. v. R., beiden te Wachtebeke, ieder tot 3 dagen gevang. Bij alle veroordeelingen werd ook het inbeslag- genomen goed verbeurd verklaard. 17 Mei. Engelsch s.s. RIVER LAGAN, 2272 kub. M., vail Londen, stukgoed. s.s. RICHARD van New-York naar Rotterdam, s.s. ELISABETH van New-York naar Rotterdam, s.s. HELENA vertrekt 20 dezer van Rotterdam naar New-York. s.s. MAGDALENA arriveerde 18 dezer van Amsterdam te Barry. s.s. CORNELIS van Rotterdam naar New-York. F* TOEMUN-DI PADff,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3