ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6225. Donderdag 20 Mei 1915. 55e Ja'argang. Schoolgeld. Schoolgreld. De Oorlog ABONNEMENT: ADVERTENTlfiN TE KOOP; Telefoon 25. Bit BM verschijnt Maanfiag-, Woensflag- en Yrijdagavond, uitgezonderd op Feestdagen, hy de Firma P. J. VAN DE 8ANDE te Ter Renzen. Wegens hot Pink- I sterfeest zal a. s. Maandag Qeen nummer van dit blad verschijnen. STBAATVUIL te Zaamslag BINNENLAND. Per 3 maanden binnen de stad 1.Franco per post voor Nederland jT 1.10. Blj vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika 1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij direct© opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 uur op den dag der uitgave. het op het daarvoor bestemde ter re in liggende verzamelde in massa of in twee of tlrie perceelen. Algemeene oefenplichtI JJitrusting van den Landstorm. Vorstelijk bexoek aan Rotterdam. Vergoeding kostwinnerschap. Wolvordering. (N. R. Crt.) JJe crediet-kanker IJzererts ex. s.s. Katwijk. In de JSoordzee.. Bennfeurg Amerika, Or..-ifsch gchip ge'jfitsrncerd. EeSgjisch® cmderwijzep gai'if'ttcht. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter kennis dat het kohier No. 1, van bet echoolgetd voor bet meer uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente over bet tijdvak van 1 Januari 30 April 1915, in afsckrift, gedurende vijf maanden op de secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Ter Neuzen, den 17 Mei 1915. Bargemeester en Wethouders voornoemd, J. 11U1Z1NGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter kennis dat diet kohier No. I van het schoolgeld voor het middelbaar onderwijs in deze gemeente over het tijdvak van 1 Januari30 April 1915, in afschrift, gedurende vijf maanden op de secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Ter Neuzen, den 17 Mei 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Aantnelding ter Secretarie v66l* of op 26 WSei 8SJ5. Zaamslag, 18 Mei 1915. Burgemeester eu Wethouders van Zaamslag, JOB. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 18 Mei. Aan de orde is de behandeling van liel wetsontwerp uilbreiding van den landstorm en aanvulling van de Landstormwet. De beer K. ter Laan verklaart, volgen's het verslag der „H. Crt.", namens zijn fractie, voor liet ontwerp te zullen stemmen, juist omdat het is een consequentie van liel be- staande slelsel van landsverdedigiiig en geen zeer ingrijpende wijzigingen er liel gevolg van zullen zijn. De heer De Savornin Lohman meent, dat wij op dit oogenblik alle principieele kwes- lies als algemeenen dienstplicht enz. moeten uitschakelen en ons alleen bezighouden mei wat op dit oogenblik het meest noodig is. Vrijstelling van broederdienst heeft, volgens spreker, aleen reden van bestaan, wanneer niet het geheele volk dienstplichtig is. Wordt algemeene dienstplicht ingevoerd, dan is hel onlogisch, de vrijstelling te laten voortbe- staan. Wanneer men vrijwilligen dienstplicht wit, moet er ook zijn tucht en verautwoorde- lijkheidsgevoel. Het mag niet voorkomen, dat van den vrijwilligen landstorm drie- kwart bij de oefeningen afwezig is. De beer Duymaer van Twist si nil zich aan bij den heer Lohman, die zegt, dat de Regeering niet genoeg kan doen om het con tingent van bet leger zoo sterk mogelijk le maken. Belreffende indeeling bij den land storm van lien, die in 1911 en 1912 en in 1913 voor 21 Mei, den verplichten of vrij willigen dienst hebben verlaten, merkt spre ker op, dat de militaire waarde dezer man- schappen liem niet .groot lijkt. In andere landen worden zulke troepen voor speciale diensten gebruikt en niet, gelijk bier, voor uilbreiding der leger-reserve. Voor dit laat- ste had de Regeering beter gedaan met een anderen weg in te slaan. De Minister kan zonder eenige moeile de vrijgeloten der verschillende lichtingen on- der de wapenen roepen. Daarmede t'ornt liij niet aan de hoofdbeginselen van vrijstelling, welke alleen vrijstelling wegens broeder dienst en kostwinnerschap betreffen. Nu de tijden zoo moeilijk zijn, mag voor de meest krachlige maatregelen niet worden terug- gedeinsd. De heer Van Doorn dringt er liij de Re geering op aan, dat zij de maatregelen zal nemen, die zij noodig acht voor het belang des lands. De Regeering mag zich hiervan door vrees voor lange Kamerdebatten niet laten afhouden. Spreker herinnert aan liet adres, door verschillende vooraanstaande personen in den lande aan de Kamer ge- richt, waarin op algemeenen oefenplicht wordt aangedrongen. Thans ziel het ge heele Nederlandsche volk in, dat er ietsmoet worden gedaan. De Regeering grijpe deze gelegenheid aan en doe aan de Kamer voor- stellen in de richting van algemeenen oefen- en dienstplicht. Als de Kamer ze verwerpt, heeft de Regeering haar pliclit in elk gevai gedaan. De heer Troeistra protesteert er ernstig tegen, dat de heeren Lohman en Van Doorn er bij den Minister op aandringen, een nieuw slelsel van landsverdedigiiig in le voeren, door gebruik te maken van de zeer abnor- male omslandigheden en de betrekkelijke onvrijheid, waarin het volk verkeert. Spre ker mist een ding in deze aansporingen: lie! conslateeren, dat het tegenwoordige ver- dedigingsstelsel onvoldoende is. AIs men het inderdaad niet voldoende vind't, zegge men het ronduit, maar dan gaat liet niet aan, de Kamer met zulk een gansch nieuw sys- teem, dat enorme lasten meebrengt, te over- rompelen. Men late bet volk zich eerst er over uitspreken. Langen tijd van ernslige voorbereiding, studie en bespreking heeft spreker noodig om zijn slandpunt definilief vast te slellcn. Docli men denke niet aan Godsvrede, wan neer zulke principieele en uiterst ingrijpen de kwesties te lierde worden gebracht. De heer Eland zegt, dat men niet uit de mouw kan schudden, wat liet bekende adres- Van Aalsl c.s. aan de Kamer voorstelt. l it naam van vele parlijgenoolen zegt spreker, dat deze dingen eerst door de Regeering ernslig moeten worden onderzocht. Spre ker stelt hel volste verlrouwen in de Re geering, van wie liij weet, dal zij op het juiste tijdstip mei noodzakelijke voorslellen zal komen. Spreker dringt er, evenuls de beer Lohman, bij de Regeering op aan, de mogelijkheid van verkorting van diensllijd le overwegen. Het verheugt spreker, dat ook van de recli- terzijde llians de meening wordt verkon- digd, dat korte oefeningstijd reden van be staan heeft. Er wordt gepauzeerd. De Voorzitter, de beer Goeman Borgesius, stelt na de pauze voor, dat de Kamer Vrij- dag-morgen 11 uur in de afdeelingen bijeen- kome lot liet onderzoeken van verschillende wetsontwerpen, o.a. van lie! voorstel-Eland om treat de bevordering van officieren bij de landmacht. De heer March ant beluigl verlrouwen in de Regeering, die niet zal nalaten, de maat regelen te treffen, welke zij in liet lielang des lands noodig oordeell. Hij gevoelt we! sympathie voor liel adres-Van Aalst, maar vraagt zich af, of de inzenders er van de lechnisclie vraagstukken, belreffende de op- leiding en bewapening, wel voldoende lieb ben overwogen. De heer Tydeinan verklaart, dat een van de hoofdzaken is de vraag, of uilbreiding der legerreserves mogelijk is. Ze zal de laak van den Minister zeer verzwaren. De meening, dal de uilbreiding eenvoudig een kwestie is van orga'nisatie-talent, is opper- vlakkig en le optimistisch gedacht. Men kan overigens niel, als de heer Troeistra, van den Minisler verwachten, dat hij ge- detailleerd nu reeds de noodzakelijkheid van genoemden maatregel aantoont, want reser ves kan men ten lillen tijde noodig hebben. De Minister van Oorlog, de lieer Bosboom, heeft begrepen, dat hij van de Kamer steun zal krijgen, wanneer liij verder zal gaan met zijn maatregelen voor de veiligheid des lands. De Minister kan niet worden veranlwoor- delijk gesleld voor onvolkomenheden in liet slelsel, voor vroeger gemaakte fouten. Nie- mand liever dan de Minister van Oorlog zo'u onder deze omslandigheden zoo spoedig mogelijk algemeenen oefenplicht in willen voeren. Echter gaan er groote moeilijkheden mede gepaard, plotseling op groole schaal absoluut ongeoefenden vechtensgeschikt te maken. Dit gaat in Duitschland wel, om dat daar ieder, die gezond is van lijf en leden, militair is. De Minister vraagt den leden der Kamer, zooals zij bier zitten, wie van hen in staat is, rekruten te drillen. Omlrent de opleiding van rekruten lieer- sclien bij ons volk volkomen verkeerde denkbeelden. Het is een psvchische kwestie van hel aanleeren van volhardingsvermogen en een Iheorelische kwestie eener bepaalde mate van kennis, die men den rekruten moet bijbrengen. Op dit oogenblik is bij het department in bewerking een ontwerp van wet, waar- mede de Minister een slap doet in de rich- ling, waarop vele leden der Kamer ook heden weder liebben aangedrongen. Dit ontwerp moet worden beschouwd als een nood-pntwerp, strekkende tot versterking van liet leger, zooveel het mogelijk is. De Minister lioopt dan ook, dat bet geen aan- leiding tot lange en principieele gedachten- wisselingen behoeft te geven. Er wordt gerepliceerd door de heeren Van Doorn, Duymaer van Twist, K. ter Laan en Minister Bosboom. De algemeene beraadslagingen worden ge- sloten, de artikelen goedgekeurd en het wets- onlwerp zonder lioofdelijke stemming aan- genomen. Het wetsontwerp beslendiging van den staat van beleg wordt zonder lioofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde is de behandeling van het wetsontwerp tot aanvulling eh verhooging van hoofdstuk VI der Slaalsbegrooting voor 1915 (buitengewoon crcdiet van 1.230.000 voor Marine). De beer Hugenholtz betoogt,'dat de bond van minder marinepersoneel, Waartegen de autorileilen voortdurend onwelwillend op- treden, de ontevredenheid over onrechtvaar- dige slraffen onder de schepelingen binnen de perken lioudt. Zonder den bond zoudbn er reeds lang relletjes zijn voorgevallen. Te Hellevoetsluis zijn 100 man gestraft, wegens liet indienen van een verzoek aan den slel- ltngkommandant om, in plaais van lot 10 uur, tot 12 uur le mogen passagieren. Spre ker vraagt van den Minister maatregelen, dat hel grondwettelijk recht van een ver zoek te mogen richlen, ongekrenkl blijve. De Minister van Marine, de heer Rambon- net, verklaart, dat de bond heeft getoond, in tijden als deze, een groot gevuap op le leve- ren voor den dienst. Nu juist bad de bond voorzichtig moelen zijn, voortdurend te wer- ken op grieven en ontstemming le verwek- ken. Men heeft zieh, nu het land in gevaar is, schuldig gemaakt aan plicbtsverzaking. De lieer Hugenholtz repliceert. De algemeene beraadslagingen worden ge- sloten. De artikelen worden goedgekeurd en het wetsontwerp zonder lioofdelijke stem ming aangenomen. Aangenomen zonder lioofdelijke stemming worden de wetsontwerpen lot goedkeuring van het op 9 Mei 1914 te Washington ge- slolen verdrag tot verlengirig van den dour van hel op 2 Mei lf*J8 geslofen 'arbilrage- verdrag lusschen Nederland en de Vereenig- de Staten Van Amerika, en goedkeuring van het op 25 Maart 1915 le Londen gesloten verdrag tol nadere verlenging van den duur van het op 15 Februari 1905 lusschen Ne derland en Groot-Brittanie gesloten arbilra- ge-verdrag. Aan de orde is de behandeling van "het wetsontwerp loelating in de tegenwoordige buitengewone omslandigheden van voorloo- pige hechtenis wegens liet in artikel 45 der wet van 23 Mei 1899 cerslomschreven misdrijf (verboden uitvoer De heer Duynstee wensclit, dat ook ver- beurdverklaring een slraf worde voor ver boden uitvoer. De Minister van Justiiie, de lieer Ort, zegt overweging toe. Het wetsontwerp wordt zonder lioofde lijke stemming aangenomen. Aan de orde is de behandeling van eenige wetsontwerpen tot naturalisalie. De heer Van Doorn z.egt, dat de Regeering zich niet den weg moet afsnijden om vreem- deiingen uii het land te zetlen, als dat noo dig mocht worden. De menschen verzoe- ken, te worden genaturaliseerd, alleen om er zeker van le zijn, wat er ook gebeure, in liel land te kunnen blijven. Spreker komt op legen liet veelvuklig naturaliseeren. Minister Ort verklaart, dat zooveel moge lijk wordt nagegaan, of staatsbelang de na- turalisatie loelaat. Met het oog op de uil- zettingsmogelijkheid zijn sedert den oorlog inderdaad veel naturalisatieverzoeken ingc- komen. Deze zijn alle in behandeling. Ze zijn van personen, die bier jaren wonen, gevestigde posilien iiekleeden, maar eenvou dig lot dusver verzuimd hadden, het Nedpr- landerscliap aan te vragen. De wetsontwerpen worden zonder lioofde lijke stemming aangenomen. Het wetsontwerp lot verhooging van lioofdsluk IV der Staatsbegrooting voor 1914 (kosten rjjks-opvoedingsgestichten wordt zonder lioofdelijke stemming aangenomen. Aan de ieden. der Tweede Kamer rs vol- gend adres gezonden Ondergeteekenden, van oordeel, dat de vei ligheid en waardigheid van den Staat eischen, dat gedurende dezen oorlog en bij de daarop volgende vredesonderhandelingen, op elk gewild oogenblik over alle gezonde, krachlige mannen in weerbaren staat he- schikt kan worden, dringen met den mees- ten ernst aan op de onverwijlde wettelrjke invoering van Algemeene oefenplicht en aanvulling van den daarvoor mogelijk niet volkomen toereikenden voorraad wa penen en munilie, en zulks in afwachting dat de dringend noodige „algemeene dienst plicht", met „oefenpIicht", voor alle phy- siek geschikten zal zijn tot stand gekomen. C. J. K. v. Aalst, president der Nederl. Ilandel-Maatschappij, Amsterdam; Ch. Bois- sevain, Naarden; Iuit.-generaal G. C. E. v. Daalen, oud-commandant van het N.-I. le ger, Rijswijk; J. T. Tj. C. v. Dam v. Isselt, oud-generaal-majoor's Gravenhage; prof, mr. D. P. D. Fabius, Amsterdam; prof. mr. J. A. v. Hamel, Amsterdam; luit.-generaal J. B. v. Heutsz, oud-gouverneur-generaal van Nederl.-Indie, Amsterdam; prof. D. G. Kalff, Leiden; prof. D. G. W. Kernkamp, Utrecht; jhr. J. A. v. Kretschmar van Veen, direc- teur-generaal der Staatsspoor, Utrecht; prof, mr. J. de Louter, Utrecht; jhr. H. Loudon, directeur Kon. Petroleumbronneu, Den Haag; I. Muijsken, directeur Nederl. Fabriek van Werktuigen eu Spoorwegmaterieel, Amster dam; jhr. L. P. D. Op ten Noort, oud-di- recteur Stoomvaart Maatschappij Nederland, Baarn; jhr. Ch. v. d. Poll, oud-voorzitter Maatschappij van Nijverheid, Haarlem; D. W. Stork, industrieel, Hengelo; W. J. Cohen Stuart, oud-Minister van Marine, Schevenin- gen; luit.-generaal R. P. Verspijck, oud-lid Hoog Militair-Gerechtshof, Utrecht; mr. G. Vissering, president der Nederl. Bank, Am sterdam; prof. mr. C. v. Vollenhoven, Lei den; dr. F. G. Waller, president-directeur der Ned. Gist- en Spiritusfabriek, Delft; jhr. mr. W. F. v. d. Wijck, voorzitter Raad van Administrate der Hollandsche Spoor, Am sterdam. De oud-Minislers van Oorlog H. Colijn, W. Cool en H. P. Staal verklaren zich met de strekking van liet adres geheel le kun nen vereenigen. Voorls is het adres geteekend door het propaganda-comite der vereeniging „Volks- weerbaarheid, de lieeren A. E. Dudok van Heel, kapt. b/d Vrijw. Landstorm, Amster dam, voorzitter; J. H. Cohen Stuart, Vrijw. b.d. Landstorm, Vogelenzang, secretaris; jhr. F. Teding van Berkhout Jr., 2e luit. b/d Vrijw. Landstorm, Haarlem; J. Fabius, le luit. der artillerie, Amsterdam; mr. W. Nierstrasz, redacteur Allen Weerbaar", Naarden; G. Polvliel, oud-kapt. der infante- rie, Beverwijk; A. S. van Reesema, 's Gra- venhage. Nu langzamerhand de landstorinafdeelin- gCn nicer' en meer geoefend en georgani- seerd beginnen le worden, werd liet tijd oin ook de uitrusting van den landstormman meer vast te leggen en uit le breiden met at datgeen wat de manschap te velde noo dig heeft. Daarloe is nu sedert Vrijdag ingevolge liet voorstel van den inspecleur van den land storm, generaal Neeleson, besloten, zoodat nu binnenkort de afdeelingen zullen kunnen beschikken over een volledige velduilrus- ting voor de manschappen, die nu brood- zakken, veldflesschen, ransel, piom'ergereed- schap enz. krijgen. H. M. de Koningin-Moeaer was voor- nemens heden een bezoek te brengen aan Rotterdam en eenige inrichtingen te be- zichtigen, o. m. het groote gemeente-zieken- huis, aan den Coolsingel, het ooglijders- gesticht aan het Haringvliefc, endelupus- inrichting en het gemeeute-museum. De betrekkingen van landweerkaderleden en de landstormplichtigen, die huiswaarts keeren, kunnen geen rechtmatige aanspraken doen gelden op vergoeding wegens den dienst van dezen, zoo lang die militairen Diet weer tot den 'geregelden dagelijkschen dienst bij den troep worden verplicht. Aan hun betrekkiDgen dient, aldus heeft de Minister van oorlog bepaald, daarom de vergoeding te worden ingehouden. Mocht het evenwei in sommige gevallen voorkomen, dat de militaire diensten, welke van bedoelde landweerkaderleden en land stormplichtigen worden geeischt, dermate op hun tijd beslag leggen, dat die personen daarcoor niet of niet voldoende in de be- hoeften van hun gezin kunnen voorzien, dan kan de burgemeester voorstelien, de betrokken gezinnen in het genot te laten blijven van vergoeding, hetzij tot het voile, hetzij tot een lager bedrag. Verloven in den hooitijd. De Minister van Oorlog heeft de mede- werking der burgemeesters ingeroepen voor de controle op de te verleenen verloren voor de hoognoodige werkzaamheden ten behoeve van den hooibouw, het wieden. het boonen pooten en anaeren soortgelijken veldarbeid. De aan vragen zullen, zooals bekend is, worden onderzocht door een provinciale bemiddelingsbureau, welks oor deel omtrent de aanvragen wordt vermeldt op een roode of een witte kaart. De witte kaarten (welke een gunstig oordeel inhouden) komen later bij de burgemeesters terecht, om te controleeren, of het verleende verlof inderdaad wordt gebezigd voor het doel, waarvocr het gevraagd wordt. De Minister van oorlog heeft aan alle commissarissen der Koningin verzocht, de burgemeesters der gemeenten, waar schapen gehouden worden, aan te schrijven, de scheerwol van alle schapen te vorderen. ter voorziening in de behoeften van het leger. Aanvankelijk was dit alleen voor Noord- Hollanc! geschied. Thans is de wolvordering voor het geheele land uitgebreid. „De Middens land sbond" schrijft: Algemeen wensclil men afschaffing der jaarrekeningen, maarde sleur houdt ons gevangen. Laat ons u echter met een paar nuclitere cijfcrs mobiel makenl Een eenvoudig voorbeeld! U koopt een zeker artikel voor f 10,00 en verkoopt het op jaarrekening voor f 15,00; u verdient dus 50 o/o 'sjaars. Uw collega heeft datzeifde artikel, be- taalt er ook 10,00 voor en verkoopt het voor 14,00, echter op 3-maandsrekening. Hij kan dus daarvoor 4maal in een jaar dezelfde f 10,00 gebruiken, wint dus 4X4=/16,00 met zijn tientje of 160 o/o per jaar. Hij maakt dus 110 o/o meer van zijn geld dan u en dat nog wel bij goedkooperen verkoopsprijs, waardoor de afnemers hem zullen verkiezen boven u. Wie is er achter, u of uw collega? Trachten wij daarom, hoe eer hoe beter, het 3-maandsch crediet in te voeren. lteuter seint uit Londen aan de N. R. Crt.: Het prijzenhof heeft de lading van 3350 Ion ijzererts in het Nederlandsche stoom- schip Katwijk als contrabande prijsver- klaard, daar het erts voor Krupp bestemd zou zijn. Hel hof heeft aan de eigenaars van het stoomscliip hun eisch toegewezen van scha- devergoeding voor de;i vj-achtprijs, maar niet voor liggeld en oponllioud, daar het stoom- schip sedert door de Duitschers is getor- pedeerd. Dit erts betreft een vroegere lading van het stoomscliip Katwijk, dat toen door de Engelschen (het was in het vorig jaar was opgebracht. Op de laatste reis had de Katwijk alleen regeeringsgraan geladen. Naar uit IJmuiden aan de N. R. Crt. wordt getneld, heeft de IJmuider kotter Maria Dinsdag 11 Mei, des avonds ongeveer 7 uur, op 80 mijl ten N.W. van IJmuiden een Zeppelin ontmoet. Het luchtschip, dat L 9 gemerkt was, bleef ongeveer een half uur zeer laag (het raakte bijna de toppen der masten) over de Maria zweven. Ofschoon de iSederlandsche vlag woei, de merken en nummers, de naam en het woord //Holland" zeer duidelijk zichtbaar waren, scheen de bemanning van de L 9 te verruoeden, dat de kotter een vermomd Engelsch vaartuig was. De Maria was dan ook het laatst afkomstig van een Eugel- sche haven en is van het bekende Smack- model, wat de Duitschers aanleiding zal gegeven hebben ter dege poolshoogte te nemen. Het luchtschip verdween na een half uur, tot genoegen van de opvarenden der Maria, in Westelijke richting. Dernburg de offlcieuse vertegenwoordiger van den Duitschen keizer in de Vereen. Staten, is voornemens binnenkort uit eigen heweging het land te verlaten, zoo meldt een bericht uit Washington. Vermoed wordt dat Dernburg's plan om heen te gaan, verband houdt met officieele wenken van de Atnerikaansche regeering. Het Duitsche gezantschap beweert echter dat Dernburg vrijwillig vertrekt en verklaart zelfs, dat zijn vertrek afhankelijk is van een belofte door Engeland en Frankrijk aan het departement van Buitenlandsche Zaken, dat zij hem op zee niet lastig zullen vailen. Maandagmiddag kwam het Duitsche stoomschip //Beliona" van de Neptun-lijn, uit Autwerpen de Schelde afvaren. De reederij wil het, evenals haar s.s. //Delia" te Rotterdam op de werf van Wilton laten repareeren. Onder militair geleide zal de //Beliona", door het kanaal van Hansweert naar Rotterdam worden opgebracht. Van de //Neptun'Mijn liggen thaus nog drie booten te Antwerpen, met opgeblazen machinekamers. Waarschrjnlijk zal de ree derij trachten, ze alle in Nederland in veilig heid te brengen. Op surveillance langs de Maas zijnde Ryksambtenaren zagen een man uit de rivier kruipen onder het gehucht Meers, gemeente Stein.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 1