Toelatingsexamen advertentien. Chr. ZangvereenigiDg „Weest Getronw". Hoogwatergetij te Ter Neuzen de Weleerw. Heer H. P. DE WALLE. GEMEN6DE BERICHTEW. BUR6EBL1JKEN STAND. Spel van den Bliksem Spelen met een geweer. Dank bare lijsters Styging der kolenprijzen in Duitschland. 1let eerste span ossen te Berlijn. Overstrooming in Londen. Smokkclen. Mei BeusacTttige havingscholen in de Oostzee. Schip gezonken. Den ongelnksvogel. In vrijheid gesteld. SCHE EP V A ARTBE WEGHNG. \an 10 tot en met 11 Mei werden langs de Oostsluizeu alhier 4 binnen- vaartuigen op- en 4 afgeschutdoor de Middensluizen 28 op- en 46 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Geboren ANNA JOHANNA dochter van D. KAAN M. E. KAAN—le Grand. Hoek, 11 Alei '15. Heden overleed tot onze diepe droefkeid, na een kortstondig doch geduldig lijden, ons geliefd Dochtertje en Zusje, PIETERNELLA CATHARINA, in den jeugdigen leeftijd van 10 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, D. DU PREE. 5. J. DL PREE de Bree J. S. DU PREE. Rotterdam, 9 Mei 1915. op Zondag 16 Mei a.s. om 6 uur in de Chr. School te Beuzenhoek. HET BESTUUR. tot de Bijks Hoog-ere Burgerschool te Middelburg. al willen de Belgische arbeiders in Enge land dit betalen, worden zij foch als leden der vakvereenigingen geweigerd, daar de vakvereenigingen weigeren leden aan te ne- men, die slechts voor korten tijd toetreden. De Belgische arbeiders, die liier en daar werk hadden, keeren als gevolg van dezen maatregel meer en meer in de vluchtelin- genkampen terug. (R. Nwsbl.) Feestklok.-Doodsklok. Vrees voor ziek- len. Een audere overwinning. Een duivenmoord. Een opzienwek- kende aanhonding. Men schrijft uit Eecloo aan de „Tel.": In vele gemeenten, zooals te Eecloo, Oost- Eecloo, Watervliet, Lapscheure, Oudeman, werd verleden week op Duitsch bevel, een half uur de klok geluid, om allerlei over- winningen te vieren. In Rusland had men 169.000 man gevangen genomen. Van de Belgen had men er aan de Yser 20.000 ge- grepen. Te Gent vertelden velen, dat 60.000 Duitschers op Parijs trokken en er 30.000 voor Engeland ingescheept worden. t Overwinningsbulletin werd door de sol- daten en goedgeloovige sullen dus beduidend uitgebreid. Maar, nu weet men al weer beter. De feestklokken waren echter ook de doodsKlokken voor duizenden mannen. Men- .schen uit Kortrijk vertellen, dat men daar in den omtrek bij Zuidelijken wind reeds een lijkenreuk gewaar wordt. En men vraagt zich met schrik af, wat er zal gebeuren als deze warme Meidagen de voorbode zijn van 'n heeten zomer. Over het ontzettend aan- tal gewonden, raakt men niet uitgepraat. Waar twee jaar geleden de tentoonstelling- bezoekers te Gent de heerlijke azalea's be- wonderden, in dat groote gebouw, liggen nu zooveel gewonden. Duilsche verplegers van het Roode Ivruis vertoeven te Rousselaere, Iseghem, Kortrijk, Gent. De groote overwinningVan over de grens vernemen we een andere groote over- winning der Duitschers, het torpedeeren der „Lusitania". Die barbaarsche daad verwekt hier een diepen indruk. Hoevelen uit de streek kennen het reusachtig schip, waar- mee vroeger familieleden en kennissen naar Amerika vertrokken, want de uitwijking naar het werelddeel over den Oceaan was van hier belangrijk! En de menschen reisden veel via Engeland. En veel, vooral oudere, Duitsche soldaten verbergen over die daden hun misnoegdheid niet. „\Vat wil onze regeering toch?" vra- g<m ze, wel bewust, dat Duitschland overal zijn laatste sympathie verliest, iets dat in hun hart wel begint te worstelen met den fellen haat tegen Engeland. De vraag werd veel gesteld na 't torpedeeren van de „Kat- wijk". En dau is er onder die pnilitairen ook ongerustheid over Italie. De overtuiging „Deutschland wird siegen", vroeger bij de militairen als een gevleugeld woord, is bij velen al twijfelachtig geworden. Ook in de omgeving van Eecloo zijn veel gewonde soldaten, maar lichtere, die nog bezettingsdienst kunnen doen. Voor de duivenliefhebbers en die zijn in Vlaanderen zeer talrijk was het Vrij- dag een verschrikkelijke dag. Woensdag kwam het bevel, (dat alle duiven gedood moesten worden. Donderdag echter tegenbevel. Maar dan een order, dat de al- gemeene duivenmoord Vrijdag zou geschie- den. In den nacht van Donderdag op Vrij dag werden heel wat duiven over de grens gesmokkeld, maar ook tal van smoltkelaars aangehouden. Daarop volgt boete en gevang hatuurlijk. Een aanhouding, die te Kortrijk veel op- zien verwekte, was die van den beer Van de Venne, bekend meelhandelaar en broe- der van den volksvertegenwoordiger. Hij moet naar Duitschland gestuurd zijn. Deze aanhouding stond niet met duiven in ver- band, maar met briefwisseling. Reeds eeni- gen tijd waren er bij den heer Van de Venne militairen ingekwartierd, die zich zeer hof- felijk betoonden en gaarne gesprekken voer- den. In zoo'n gesprek vernamen de Duit schers, dat een schoonzoon van hun gast- heer in Engeland woont. En als de Duit schers van betrekkingen in Engeland hoo- ren, denken ze dadelijk aan spionnage. Een huiszoeking volgde al gauw. Men vond de copie van naar Engeland verzonden brieven, echter onschuldige familiebrieven. Maar toen volgde toch de aanhouding. Buiten 't eigenlijke oorlogsterrein is de landbouw in vollen gang. Maar veel boe- ren zullen geen hooioogst liebben, of beter, veel streken, want Duitsche cavaleriepaar- den loopen bij menigte in't weelderige gras. En zoo ondervindt't arme Vlaanderen steeds maar voort de aanwezigheid van 't groote leger, dat teert op het kleine land. De laat ste recjuisitie was nu weer een van den het Maritiem Rotterdam. Museum Prins Hendrik te Te Heerde sloeg Woensdagavond, tijdens een onweer, de bliksem in de welput bij de woning van J. Kommer. Van de put sloeg de bliksem over op het huis, zonder echter brand te veroorzaken. De middelste van 3 naast elkander staande geiten werd echter gedood. Van gemelde woning sloeg de bliksem door den grond naar de woning van de wed. P. Buitenkamp, welk huisje in ascli werd gelegd. De inboedel en drie gei ten gingen verloren. Niets is verzekerd. (Zw. Crt.) Men meldt uit Leiden aan het „Alg. Hbl.": Dezer dagen heeft een militair in de open- bare school aan de Oude Vest ingekwar tierd, op een kameraad het geweer aange- legd. Hij meende dat het geweer ongela- den was. Het bleek echter wel geladen te zijn. Het schot trof den kameraad in de borst, zoodat hij levensgevaarlijk gewond werd. In zorgelijken toestand is hij naar het Elisabethgesticht vervoerd. Op de stoep van een huis te Edam, staat in een houten bak een laag oleander- boompje. Daarin bouwde een lijster het nest, tot op zekeren morgen een kat het ver- scheurde en de eitjes gebroken werden. De bewoner van het huis Het nu een be- schermer van gaas om de bak en om de oleander maken; alleen de kruin werd vrij- gelaten. De lijsters zijn teruggekomen en nu zit (om met Staring te spreken) „liet wijfje gerust, op een viertal eitjes neder" en des morgens en des avonds lioort men weer de welluidende fluittonen, het aange- naam gezang van de „turdus merula." (Hbl.);: De koninklijke spoorwegdirectie te Mini ster heeft, volgens de „Tel.", haar perso- neel opgedragen, de voor den volgenden winter benoodigde steenkolen en cokes voor dienst- en huiselijk gebruik reeds thans op de gewone wijze aan te vragen of op te doen, daar te voorzien is, dat in de maand September a.s. de prijs van steenkolen en cokes in Duitschland wederom zal worden verhoogd. Meldden wij onlangs, dat de politie-prefect van Berlijn geweigerd had om spannen van ossen in de straten van Berlijn toe te laten, op grond van de verordening „rundvee als trekdier is verboden", toch heeft een on- dernemer van goederenvervoer het er niet bij laten zitten en Zaterdagavond verscheen het eerste span ossen in de straten van Berlijn, waar het ontzagwekkend veel be- kijks had. Weldra zullen thans wel andere volgen, nu de politie het verbod wel moest intrekkcn tengevolge van het steeds meer nijpende gebrek aan paarden. Vooral siee- perswagens en verhuiswagens zullen met deze bespanningen voor den dag komen. Donderdag is na een dag van drukkende liitte een hevige donderbui over Londen losgebarsten. De temperatuur was overdag tot 107 graden in de zon en 76 in de scha- duw opgeloopen. Tusschen negen en tien uur s avonds viel zooveel regen, dat de riolen het niet konden wegzwelgen en vele kelderverdiepingen onderliepen. Op enkele punten verzakte de straat, en op sommige 'ijnen van de ondergrondsche spoor moest het verlceer worden stopgezet. doodonschuldigen welke ik op het punt stond naar het vader- land mee te nemen. Ik kende den inhoud van die gesloten brieven niet, maar Godlof! bevatten zij slechts een inhoud. De rechtbank was zeer correct opgetreden en de president achtte zich gelukkig, dat hij mij kon vrijspreken. „Juist op den ver- jaardag van het lieve Nederlandsehe Prin- sesje", voegde de president er hartelijk bij.' Men schrijft uit Limburg aan het Alg Hbl.": Belialve de bekende tabaks- en koffie- smokkelaars worden tegenwoordig ook lier- haaldelijk vrouwen aangetroffen, die er haar werk van maken om goederen, waarvan de uitvoer uit ons land niet verboden is, ter- sluiks Duitschland in te voeren. Eenvrouw vervoerde aldus in haar onderrok 45 pond koffieboonen, terwijl ze nog bovendien 20 pond koffieboonen in twee zakjes en een groot pak met sigaren op den arm droeg. Zulk een smokkelaarsrok lean men zich het beste voorstellen, als men zich twee rok- ken over elkaar denkt, welke telkens om de tien centimeter van boven naar beneden aan elkaar zijn vastgestikt. De stof vormt dan vrijwel loodrechte buizen welke ge- vuld kunnen worden met de te vervoeren goederen. Meestal gaan deze smokkelaar- sters in clubjes van drie, vijf, tot aclit per- sonen. De te loopen afstanden door de bosschen bedragen gewoonlijk drie uren, terwijl ook sommigen wel van half zeven 's avonds tot twaalf uur 's nachts onderweg zijn. Voor een sterke draagster zit aan zulk een tocht gewoonlijk een verdienste van 10 a 12 Mark. Joannes van Hoije en van Idalia Maria Gijsel (van Exaerde). 22 April. Petrus Jacobus, z. van Augustus van Geetsum en van Nathalia Steel. 24 April. Margarieta Camiella, d. van Rene Louis de Maes- schaiek en van Florence Maria Yerstraeten. 29 April. Elisabeth, d. van Hendrik Hamelink en van Levina YVilhelmina Witte. Overlijden. TJ April. Neeltje Jansen van Rosen- dual, oud 68 j.. wed. van Jacobus de Kraker. 30 April. Pieter Oirksen (van Rotterdam), oud 28 j., eehtg. van Willernke Goudberg. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 20 April. Bertha Rosalia, d. van Gerardus de Sehepper en van Francisca Mathilda Ottjes. Overlijden. 7 April. Pieter van Acker, oud 22 j. (overl. te Rosmalen), z. van Petrus en van Mathilda Robijn. 8 April. Augustinus Mel. oud 5 rn., z. van Anna Maria Louisa Mel. 15 April. Johannes Leo- nardus Marie Verdurrhen, oud 10 m., z. van Petrus Cornelis Augustinus en van Francisca Catliarina de Loos. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 1 April. Theodorus Weemaes, oud 24 j„ jrn. en Eugenia Maria Brassel, oud 24 j jd. Joseph de Waal, oud 27 j.. jm. en Maria Louisa de Ivock, oud 20 j., jd. Rudolf Josephus van Dommelen oul 22 j., jm. en Elisa de Bot, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 April. Adriaan P Neeteson, oud 26 j„ jm. en Cornelia Catharina Dieleman, oud 22 j., jd. 10 April. Franciscus Ringoot, oud 46 j., wedn. en Maria P. van Water- schoot, oud 44 j., jd. 17 April. Rudolf Josephus van Dommelen, oud 22 j., jm. en Elisa de Bot, oud 19 j., jd. 20 April. Theodorus Weemaes, oud 24 j., jrn. en Eugenia Maria Brassel, oud 24 j., jd. 22 April. Joseph de Waal, oud 27 j., jm. en Maria Louisa de hock, oud 21 j„ jd. Geboorten. 7 April. Josephus Desire, z. van Jan rrancies Platjouw en van Maria Christina van Himst, 8 April. Rosalia Anna. d. van Josephus F. de Waal en van Johanna Seij. 9 April. Maria Poulina, d. van Petrus Dominicus Neve en van Maria Johannes V erdurmen. 11 April. Petrus Albertus, z. van Josephus Hiel en van Maria T. van Reese. 12 April. Anna Maria, d. van Albertus Tieleman en van Anna Catharina van Overlijden. 1 April. Pieter Faas, oud 79 j., echtg. van Maria Magdalena de Putter. 2 April. Fran cois Stoffeiin, oud 70 j., wedn. van Janneke de Blaeij. 5 April. Mechelina van Sweeden, oud 77 j., wed. van Jacobus de Yos. 7 April. Suzanna Hamelink, oud 18 j., d. van Joost en van Sara Hamelink. 13 April. Catharina de Ruijter, oud 8 m.. z. van Marinus en van Ebrina Maas. ZUIDDORPE. Geboorten. Prudent Joseph, z. van Edmond de Bidder en van Maria Louisa Stroowinder. 26 April Celma Pieternella, d. van Cerile Theodorus Stroo winder en van Martha Clementina de. Jaeger. TOOK BELANGHEBBENDEN. Xieuwe Maan Vrijdag 14 Mei, voor- middag 3,50 uur. 13 Mei Zon op 4,11, onder 7,41, uur. 4,9, 7.43, 15 a n 4,8, 7,45, De Iantaarn voor wielrjjders moet een naif uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. DAGEN. Voorm. Nam Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 13 14 15 16 17 18 19 H v n n u 's GRAVENHAGE. Bg Kon. Besluit is benoemd tot concierge van het kar.tongereckt te Ter Neuzen. de beer Oh. L. de Cooker, gepensionneerd sergeant der marechaussee bij het Oost- Indisch leger, wonende te Ter Neuzen. Met ingang van 13 Mei is verboden het vervoeren van herkanwende dieren en varkens uit, naar of binnen den kring in de gemeenten Waterlandkerkje en IJzen- dijke, begrensd door de grens tusschen bovengenoemde geraeeute vanaf Turkije, de grens tusschen Waterlandkerkje en Sciioon- dijke tot aan den Catteleijneweg, de Passa- geulen tot aan den straatweg naar de Belgische grens (weg naar St. Marguerite) genoemden straatweg tot aan de Belgi sche grens, Belgische grens tot aan d°n Krakeelpolder, den kleinen Ondierwoudschen dijk tot aan de Passageulen en de water- scheiding tot aan Turkije. TWEEDE KAMER. Yoortgezet werd de behandeling van het buitengewoon oorlogscrediet en andere ont- werpen. De Minister van Oorlog zette uiteen, dat verantwoording van de gedane uitgaven thans niet mogelijk is en veronderstelde, dat van de 100 millioen oorlogscrediet die zijn toegestaan, nog 15 millioen beschik- baar is. Eck. Petrus Josephus Alphonsus, van Lduardus Alphonsus de Waal en van Anna M. L. 1 Iiel. 1j April. Albertus Johannes Franciscus, z. van Michael Ludovicus Vonck en van Rosalia van Huliel. Eduardus, z. van Ludovicus Struijlaart en van Ludovica Maria Jansen. Eduardus, z. van Petrus Augustmus Strobbe en van Louisa Scheirlinck. i V,pri1' ^ar^a Amelia, z. van Willem F. Maar- schalk en van Maria Clementina Beiiens (van Belgie). I'1 rnila lioi'iliiui.wl n.^*ii De voortdurende Zuid-Westen-wind drijft. ontzaglijke lioeveelheden haring naar de bocht van Lubeck. De visschen worden met schoppen uit liet water gehaald, want ze staan als een dichte muur van de opper- vlakte tot aan den bodem der zee. Zooveel heeft men er nog nooit bij elkaar gezien. Hoewel de haring op de markt maar 1 pfenning het pond kost, kan de verkoop toch geen gelijkeii tred met de vangst hou- den, daar deze overweldigend is. paar- Zatermorgen is op het Noord-Hollandsch Ivanaal bij de Willemsluizen een hondel (groot zeilschip), met mest geladen, toebe- hoorende aan den heer Nelcher te Buiksloot, terwijl liet schip gesleept werd door het stoomschip „Beemster", vol water geraakt en gezonken. De schipper K. van Ingen wist zich zwemmende te redden. Goudaanvoer V7rijdag kwamen te Amsterdam 100 kis- ten goud ter waarde van 5 millioen kro nen 2.500.000) uit Weenen aan, best:md voor de Amsterdainsche Bank. De Rotterdamsche Raaa heeft goed- gekeurd het voorstel tot definitieve vast- stelling van het uitbreidingsplan voor het noord-westelijk stadsgedeelte. Een langdurig debat had plaats over het verleenen van hypotheek ten behoeve van de bouwnijverheid. Een commissie van advies zal benoemd worden en een crediet van 8 ton wordt beschikbaar gesteld. De zwemschool aan de Boompjes wordt verplaatst naar de Oude Plantage en scholen worden gebouwd aan den Hoek van Holland en op de Heyplaat. Het 8jarig zoontje van A. Van Va- len te Dubbeldam, had onlangs het ongelnk een damhek op een zijner beenen te krijgen, waardoor dit brak. Zes weken moest het knaapje rust houden. Deze week mocht hij zich weer bewegenen daar troft hem opnieuw het ongeluk door uit te glijden, hetzelfde been andermaal te breken, zoodat het ventje weer gedwongen rust moet nemen. Aan den heer Joh. F. Snelleman is op zijn verzoek met 1 Aug. a. s. eervol ontslag verleer.d als directeur van het Museum voor Land- en Volkenkunde en De gevangengenomen Hagenaar T. W. is in Den Haag terug. Den correspondent van „De Tijd" ver- telde hij het volgende van zijn ervarihgen: j,Ik was mij van den prins geen kwaad be wust, toen ik op mijn hotelkamer den 13en April jl. des avonds laat overvallen werd Overvallen is wel het juiste woord. Ik had met mijn reisgezel, den heer G-. D., een an- deren Hagenaar, die te Brussel woonachtig is, en twee Duitsche officieren gedineerd en mijn vriend en ik zaten nog wat op mijn kamer na te praten, toen eensklaps de Duit sche geheime politie bij mij binnenviel, haar revolvers onder mijn neus duwde en den heer D. en mij arresteerde. Ik vernam, dat ik van spionnage verdacht werd en ben naar de Kommandantur gebracht. Het tweede verhoor, dat men mij door twee hooge militairen het afnemen, was een waar kruisvuur van gewone en strikvra- gen. Het duurde van 's morgens 10 tot 12 en van 's namiddags 2 tot 7 uur. Om half- twaalf was ik zoo vermoeid, dat ik rust vroeg en gelukkig ook verkreeg. Na de pauze waren al mijn antwoorden, die ste- nografisch waren opgenomen, zorgvuldig uit- gewerkt en getypt. Men trachtte mij toen met die antwoorden van des morgens in tegenspraak te brengen. Ik kreeg den zeer sterken indruk, dat men reeds sinds lang zoowel in Brussel als in Den Haag en on-, der weg, mijn gangen zorgvuldig had laten bespionneeren. lets compromitteerends ik kon geluk kig overal voldoenden uitleg van geven werd ten slotte niet geconstateerd, dan al leen enkele op mijn kamer in beslaggeno- men brieven van Hollanders in Brussel De Minister kon niet toezeggen, dat voor liet gedeelte oudste landweerlichting, dat vrijwillig onder de wapenen blijft, andere groepen verlof zouden krijgen. Na de demobilisatie zal een rapport over den mobilisatiehjd worden uitgebracht. I egen langdurige straffen, waardoor ver lof te loor gaat, hoopt de Minister maatre- gelen te kunnen treffen. De Minister verklaarde, dat ook aan de arbeiders welke met landbouwverlof zullen gaan, vergoeding zal worden gegeven, ter wijl hij den grondslag der regeling voor vergoedingen aan de gezinnen van gemobili- seerden, verdedigde. De Minister zal aan de Burgemeesters een circulaire zenden met verzoek goed toe te zien en niet te schriel te zijn met de ver goedingen. De bedragen van inkwartiering. met of zonder voeding, zal de Minister voldoen. De schepen van de Cunardtijn. LONDEN. De Cunardlijn bericht, dat den 15en dezer geen Jiarer schepen zal afvaren. Ook zal het op 29 dezer bepaalde vertrek van de „Mauretania" vervallen. Bezoek Minister Poullel. Gisteren bezocht de Belgische Minister van schoone kunsten, de heer Poullet, Vlissingen en bracht o-. a. bezoeken aan het officieel inlichtingen-bureau tegenover het station, aan het consulaat en aan liet R.-K. Zieken- huis, waar nog steeds een vijftal Belgische militairen verpleegd worden. Ook werd Z. Exc. op het stadliuis ontvangen door het dagelijksch bestuur der gemeente, en ver- volgens door het Regeerings-comile Ten slotte werd een bezoek gebracht aan de loodsen-societeit, waar de Minister een rede hield voor de talrijke Belgen en waarin liij de hoop uitsprak dat Belgie weder vrij moge worden en hulde braclit aan Koning Albert en Koningin Elisabetli. Deze ont- vangst werd o. a. bijgewoond door den consul te Ter Neuzen, den heer Van Cant- fort. Hedenmorgen werden nog de Belgische scholen bezocht, waarna de Minister naar Middelburg vertrok. Te Middelburg werden direct na aankomst bezoeken gebracht aan den burgemeester, den Commissaris der Koningin en den ter- ritorialen commandant, waarna in het Grand Hotel de lunch werd gebruikt. Te drie uur hedenmiddag werden in het vreem- delingen-bureau op de Markt het Provin- ciaal en het Plaatselijk Comite aan den Minister voorgesteld. Vervolgens werden be zoeken gebracht aan de Belgische school, het Rockefeller-instituut, ten slotte had de out vangst van de Belgische kolonie op de societeit St. Joris plaats. Emile Eerdinand Petrus, z. van Henricus Josephus Coenen en van Rosalia Ileije. 2t April. Alma Petronella Josepliina, d. van Johannes B. Neve en van Maria 1-'. Lockmans. 22 April. Maria Cornelia, d. van Alouisius Platjouw en van Apolonia de Bakker. 25 April. Johannes Antoon, z. van Eduardus de YV ude en van Angelina P. van Leuven. 27 April. Eduardus Wilhelmus. z. van Petrus F. van Driessche en van Anna Maria YVullems. Overlijden. 1 April. Jan van de Voorde, oud 81 J.. wedn. van Maria B. Dankaert. 2 April. Christiaan de Aries, oud 60 j., echtg. van Dina Scherpenisse. 3 April. Anna Catharina Verschueren oud 85 j., wed. van Pieter Scheers. 4 April. Apo lonia Adriaansens, oud 79 j., wed. van Augustus van de Yijver. 11 April. Elisabeth Deckers, oud 50 j.-. d. van Charles de Yijver en vanFredericaSwagemakers! 17 April. Johannes Francies Wilsens, oud 77 j., wedn. van Anna Catharina Vink. 22 April. Gijs- bertus Johannes Adriaansens, oud 63 j., z. van Jan tranches en van Maria A. Buijsrogge. 24 April. Petrus Johannes Neve, oud 6 m„ z. van Petrus Johannes en van Leonia M. Blauvvaert. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. Cyrillus Steenaert, oud 24 j.. jm en Roiname Marie Ceelaert, oud 21 j., jd. Huwelijks-aangiften. 12 April. Petrus Joseph Martens, oud 26 j., jm. en Marie Josephine Rombaut, oud 21 j., jd. 14 April. Alphonsus B. Scholter. oud 27 j., jm. en Amelia M. Baert, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 April. Gaston Achilles Petrus, z. van Emile Yermandel en van Marie L. De Saegher. 4 April. Andreas Augustinus, z. van Seraphinus van Regemnortel en van Hortensia De Sy. 6 April. Leonie Clara, d. van Camile de Caluwe en van Eulalia Herwegh. Elisabeth Helena Francisca, d. van Camillus van der Ha en van Maria Helena Vertenten. Maria Elisabeth, d. van Emma Maria Van Overloop. 7 April. Elza Maria, d. van Engelbertus De Bruijne en van Emma Phor. de Yliegher. 16 April. Joseph, z. van Cammilus Bracke en van Maria L. Sturm. 23 April. Martha Maria, d. van Camillus Fr. Poppe en van Augusta M. Raes. 26 April. Alphonsus, z. van Honore de Gronckel en van Coralie Carperitier. 28 April. Ytaria Elisabeth, d. van Hubert Suij en van Magdalena Zwartele. Overlijden. 5 April. Leon A. C. M. Dierick, oud J m., z. van Albert F. J. At. en van Irma M. J. Plasschaert. 9 April. Cyrille Th. De Yos. oud 7 m, z. van Bertha Maria De Yos. 14 April. Theophilus Saman, oud 1 j., z. van Leonardus en van Sophia de Block. 22 April. Gustavus Donatus Poppe, oud /6 j., echtg. van Melania de Mette. OVER SLAG. Huwelijks-'aangiften. 19 April. Theophilus Emilius Persyn, oud 57 j., jm. en Margaretha Maria V'ictorina Mattele, oud 33 j., jd. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 22 April. Carolus Seraphinus Kesteleijn, oud 30 j., jm. en Germaine Helene Y'an Assche, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 April. Cornelis Marinus mjders, oud 26 j., jm. en Julia Berdina Charlotta Lammens, oud 25 j., jd. Geboorten. 24 April. Eugene Camiel, z. van Joannes Jacobus Geernaert en van Louisa Maria de Grolf. Annie Marie, d. van, Maurice Pierre Henri Wauters en van Alix Marie Hoste. Overlijden. 16 April. Johan Goethem, oud 2 m., z. Franciscus en van Alina Maria Goethals. 20 April Maria Louisa van de Voorde, oud 29 j.. z. van Pieter theodorus en van Albina Leonia van Acker. SINT JANSTEEN. Geboorten. 18 April. Franciescus, z. van Eduardus Ongena^ en van Prudentia van Meessche. 24 April. 1 hilomene Maria Wilhelmina, d. van Ludovicus Constuntinus Van Opstal en van Arnolda van Westreenen (won. te Antwerpen B.) 29 April. Maria Louisa, d. van Theophilus Alouisius Camillus Herwegh en van Clothilda Poppe. Overlijden. 20 April. Joseph Franciscus Boussen, oud - m., z. van Franciscus en van Virginia Emilia Pauwels. _o April. Maria Louisa Stevens. 30 j., d. van Albertus Stevens Catharina d'Hooghe. s.s. RICHARD te New-York. S'S" uprS2^FTH van New"York naar Rotterdam. S'3' ,1,5. van New-York naar Rotterdam, s.s. MAGDALENA vertrekt 1o dezer van Amsterdam naar Barry. s.s. CORNELIS van Rotterdam naar New-York. EN Heden overleed zacht en kalm na een kortstondig en geduldig lgdeD, onze beminde Moeder, Groot- en Over- grootmoeder, Mej. de >Ved. VAN HE€KE, geboren Regixa van Meir, in den ouderdom van 92 jaren en 5 maanden, gesterkt door de genade- middelen der H. Kerk. Sluiskil Axel 11 Mei 1915. Wed. R. REMERIJ—van Hecke, Kinderen en Kleinkind. C. VAN HECKE. J. AN HEOKE— Remerij, Kinderen en Kleinkinderen. M. M. 1ERMONT van Hecke T. M. FERMONT, Kinderen en Kleinkinderen. YY illem Maria van Marinus Clemansius en van oud Johanna AXEL. Huwelijks-aangiften. 30 April. Emile Franciscus de hind .(\an St. Jansteen), oud 28 j.. jm. en Phi- lomena Schoof. oud 22 j., jd. Geboorten. 16 April. Marcella Maria Antoinette, d. van Eduardus Hofman en van Maria Paulina 1 em merman. 18 April. Elza Adriana Emile, d van Ph.70T on "i Dl'xh°°"1 6,1 van ilele"» Johanna leteis. 20 April. Alfons Leopold, z. van Gustavus WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 17 April. Eduardus de Guijtenaer, oud 36 j., jm. en Leonie Sophia D'Haens oud 30 j., jd. 29 April. Emile van Cleemputte (van AsSeufde B.), oud 25 j., jm, en Alise de Ivoei er, oud 22 j., jd. J Geboorten. 16 April. Maurice Francies Clarice &..*?.?1 Alina M.J. Ingeis. 17 April. Maria, d. van Cyrillus Rene Kalle en van Romanie Stephanie Marie De Y'ts Overlijden. 19 April. Marie Louize Dinnewet, oud 12 j., d. van Noe en van Johanna Petronella IJse- baert. 2, April. Camiel Audoor (van Seveneeken) oud 49 j., echtg. van Marie Christina Van Laere. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 15 April. Frantz Wetzler (van Obach-over-Worms), oud 22 j., jm. en Barbera Fhzabeth Dieleman, oud 16 j., jd. Geboorten. 5 April. Janna Christina, d. van Petrus do Roo en van Elizabeth de Pooter. 7 April. Abraham, z. van Cornelis Herrebout en van Maatie de Koeijer. 9 April. Willem, z. van Louis Cove en van Neeltje de Feijter. 11 April. Jacobus Fer- dinandus, z. van Jacobus Riemens van Laare en van Pieternella Dees. 17 April. Jan, z. van Jacob Boer en van Krma Wisse. 19 April. Andries. van Jacobus Hofman en van Janna de Koeijer Sara! Johanna, d. van Jacobus de Regt. en van Sara Johanna de Kraker. Gabrielle Elisabeth Svlore d van Dominicus Michael de Wilde en van" Helena Svlire Gabrielle Callens. - Voor deze Vereeuiging boopt op te treden AANG1FTEN voor dit examen met op- gave van woonplaats, leeftijd. klasse waarin men verlangt' geplaatst te worden en van het hoofd der school waar men onderwijs ontvangt. worden schriftelijk, voor 28 Mei, of rnondeling, Woensdag 12 en 19 Mei van 11 u. 12 u. aan het gebouw der school, ingewacht bij den ondergeteekende. Genoemd examen zal in 't laatst van Juni worden afgenomen; de dagen waarop worden nader bekend gemaakt. Tot een tweede toelatingsexamen in September wordt alleen gelegenheid gegeven. zoo de omstandigheden dit noodig maken. De Directeur der R. H B S C. D. A. Z1MMERMANN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3