Bericht van Instel. een nette Dienstbode, Tevens een BOKHOUDER gevraagd. Beken dmaking. ADVERTENTIE N~ de WelEd. Heer C. TABAK, Gewone Alg. Vergadering GEVRAAGD: De reis van Dr. Nolens naar Dome. 2?eleediging van den Duitschen Keizer. Earopeesch sergeant vermoord. TJitvoer Aardappelvezels. Noodloftige ontploffing te Rotterdam. GEMEENTERAAD VAN TEU NEUZEN. afgeschut. Dositie der Stoomschepen. Ook toegankelijk voor niet-militairen. HET BESTUUR. Notaris DUM0LEYN. een tijdelijke agent aan Hulp in Nood te Ter Neuzen. fc.ouw, Nijverlieid en Handel uitgevaardigde circulaires, verhoogen het aanzien daarvan niet. Naar aanleiding van het telegram van een buitenlandsch persagentschap wordt ons van de meest bevoegde zijde andermaal be- vestigd, dat aan de reis van Mgr. Dr. Nolens naar Rome, geen andere gedachte ten grond- slag ligt, dan hetgeen daaromtrent is ver- meld in het bericht van 23 April 11. in de Nederlandsche pers opgenomen. Van een voorstel van Nederland aan den H. Stoel, tot aanstelling van een vertegen- woordiger, is dan ook geen sprake geweest. Evenmin is door onze Regeering eenige me- dedeeling van het Vaticaan ontvangen. Heden bevestigde het gereclitshof te 'sGra- venhage het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij Mr. C. R. van R., wegens beleedi- ging van den Iveizer van Duitschland is veroordeeld tot f 300 boete of 60 dagen ge- vangenisstraf, met vrijspraak van het ten laste gelegde in gevaar brengen der veilig- heid van den Staat. Blijkens een uit Nederlandsch-Indie ont vangen telegram is een Europeesch sergeant van Palopa naar Enrekang (gouvernement Celebes en onderhoorigheden) reizende, door roovers vermoord. Ter voorkoming van oponthoud aan de grenskantoren, in afwachting van den uit- slag van een eventueel onderzoek naar den aard der vezels, wordt in overweging ge- geven, bij verzending in voor verzegeling vatbare goederenwaggons of schepen, op de verzendingsplaatsen controle op de samen- stelling der vezels te doen geschieden. Hedenamiddag ongeveer half 1 ure, is in de ammoniakbergplaats van de bierbrou- werij „De Oranjeboom" in de Oranjeboom- straat te Rotterdam een apparaat gespron- gen, waardoor 3 personen werden gedood. Op het oogenblik is, daar naar men ons seint de plaats des onheils, door den damp die zich tengevolge van de ont ploffing ontwikkelde, niet toegankelijk is, de geheele omvang van de ramp nog niet vast te stellen. Ook over de oorzaak van het ongeval verkeert men in het onzekere. In een nader bericht wordt gemeld, dat te half 1 uur werklieden bezig waren in de koelkelders van de brouwerij een groot aan- tal groote vaten, ieder ter zwaarte van 2000 Kg. naar binnen te rollen. Juist bij het neervallen van het laatste vat, stootte men tegen een buis van de ammoniaklei- ding, die daardoor uit elkaar sprong. De geheele brouwerij werd met verstikkend© gassen gevuld. Een aantal arbeiders kon juist bijtijds ontvluchten. Een 7tal werd door de gassen bedwelmd en 3 van hen zijn overleden; twee dier ongelukkigen zijn gehuwd. De reddingshrigade van de brandweer is, voorzien van rookmaskers, toegesneld, om den brand, die tengevolge van de ontplof fing ontstond, te blusschen, en verder bij het reddingswerk beliulpzaam te zijn. Mel 17 waterstralen is het ten slotte gelukt den brand te blusschen en de gassen te ver- drijven. wat men zeker verkrijgt door het uitdeelen volgens zijn denkbeeld, nl. niet door de bakkers, maar van wege de gemeente, waar de menschen het dan moeten komen lialen. De heer Dees zou ook wenschen, dat het ongebuild gebakken brood alleen kwam aan de wei-kelijk behoefligen, de kring is nu te ruim gesteld. Men ziet het: er wor(lt nu bij den minister ook al op aange|drongen om wit brood tegen verminderden prijs beschik- baar te stellen. De voorzitter: Dat komt well De heer Dees: Dat ben ik niet met u eens! De voorzitter: Gerust, dat komt well De heer Dees hoopt, dat de minister stand zal houden en aan dien aandrang niet toe- geven; he I goedkoope brood zou z. i. alleen moeten komen ten bate van degenen die het werkelijk noodig hebben. De heer Waalkes vraagt, of er ook onder- scheid is gemaakt, tusschen degenen die door den oorlog werkeloos zijn geworden en hen, die dit door eigen sell uId of om andere reden geworden zijn. De voorzitter antwoordt, dat sedert 1 April die scheiding is gemaakt. Hij vraagt thans, of de leden goed kunnen vinden, voor de maand Mei f 1500 toe te staan. De heer Waalkes meent, dat f 1300 ook genoeg zou zijn. De heer Eijke merkt op, dat dil, volgens de aangegeven berekening, te laag is, dan 11. Vlededieeling onilrent het kohier van den hoofdelijken omslag. De voorzitter vindt in het indienen van een bezwaarschrift bij gedeputeerde slaten tegen de vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag aanleiding tot het doen van eene mededeeling omlrent het resultant van dat kohier. Het bedrag dat geheven mag worden is f 46.000 met eene verhooging van 5 pro- cent voor oninbare posten en afschrijvingen, dus 48.300. Het kohier beloopt thans met de 15 procent verhooging der oorspronke- lijke aanslagen 44.900. Er zijn evenwel in onze gemeente personen die niet waren aan te slaan, omdat niet bekend is wat liun werkelijk inkomen zal zijn. Waren die in gezetenen ook aangeslagen, naar den toe- stand op' 1 Januari, dan was het kohier ge- stegen tot 45.300, zoodat de aanslag van de betreffende personen op 400 is te schatten. Het was thans noodig. het kohier ter goedkeuring aan gedeputeerde staten toe te zenden om de belasting te kunnen innen, daar er behoefte aan geld is en elke week uitstel de gemeente op f 28 aan renlever- lies komt te staan. Met eene poging aan te wenden om de goedkeuring van het kohier sluisje in de middenhaven, waar een aulo- matische kiep zou kunnen worden aange- bracht, maar om toch het voor die bedie- ning hem toegekende salaris te mogen be ll ouden. De klep is aangebracht en burgemeester en wethouders hebben nog geen voorstel gedaan om het salaris van Hangoor te ver- minderen. De heer De Jager geeft te kennen, dat liem juist was medegedeeld. dat de klep nog niet aangebracht was. De voorzitter zegt, dat hij dan verkeerd is ingelicht. vraagt, of zich al b. De heer De Jager sollicitanten voor de betrekking van tijde- lijk ambtenaar ter secretarie hebben voor- gedaan. De voorzitter antwoordt, dat er nog geen zijn opgekomen. De lieer De Jager vraagt, of het dan nu de bedoeling is, om het werk, dat die amb tenaar inoest doen, in overwerk te laten uitvoeren. De heer Waalkes meent. dat bet verkies- lijker was, desnoods een ongediplomeerde aan te stellen. De voorzitter geeft te kennen, dat, als er zich ongediplomeerde liefhebbers voor de Nadat de voorzitter nog er op gevvezen heeft, dat er toch af en toe hog vluchtelin- gen komen, waarmede de inspecteur zich ook bemoeit, wordt met 5 tegen 3 stemmen besloten, aan den inspecteur van. politie eene toelage toe te kennen van f 8 per maand. Voor stemmen de heeren Moggre, De Feij- ter, Eijke, Waalkes en Visser; tegen stemmen de heeren Dees, De Jager en R. Sclieele. De voorzitter merkt op, dat nu nog moet worden uitgemaakt, over welken tijd die tegemoetkoming zal worden verleend. De agenten hebben over het salaris van Annot kunnen beschikken de maand Februari. Na enkele opmerkingen wordt met 5 tegen 3 stemmen besloten, dat de tegemoetkoming aan den inspecteur zal verleend worden over de maanden Februari tot en met Juni aanstaande. A'oor stemmen de heeren Moggre, De Feij ter, Eijke, Waalkes en 'Visser; tegen stemmen de heeren Dees, De Jager en R. Scheele. De voorzitter sluit de vergadering. moet er f 1500 zijn. De heer De Jager is het daarmede eens er moet 1500 zijn, waarbij dan minstens f 1500 van het Koninklijk Nationaal Sleun- comite komt. De heer Waalkes kan er zich ook wel medp vereenigen, opmerkende, dat het geld toch niet wordt uitgegeven, als men het niet noodig heeft. De heer De Jager zou het 't best acliten, dat de 1500 werden verleend voor de maand Mei; later kan men weer verder zien en dan kan inmiddels worden aangeklopt bij het Koninklijk Nationaal Steun-comite en bij de regeering. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. De voorzitter stelt nu voor de geldlee- ning ter bestrijding der uitgaven voor on- dersteuning van werkeloozen te verhoogen van f 6000 op f 7500. De heer De Jager vraagt, of er al inschrij- vingen voor die leening gekomen zijn. De voorzitter antwoordt, dat er voor de 6000 reeds aanbiedingen gekomen zijn. Met algemeene stemmen wordt overeen- komslig het voorstel van den voorzitter be sloten. SCHEEPVAAIITBEWEGING. V an 3 tot en met 4 Mei werdin langs de Oostsluizen alhier 2 binnen- vaartuigen op- en 1 afgeschutdoor de te vertragen, handelt men niet in het belang betrekking aanmelden, burgemeester en wet- Middensluizen 32 op- en 23 af (resell ut en door der gemeente. Dit was liel, waar spreker houders kunnen nagaan, of de sollicitanten I de Westsluizen 26 afgeschut° de aandacht op wilde vestigen. I bruikbaar zijn. De heer Waalkes wil, nu het kohier ter He heer Waalkes zou de eischen, waaraan Vergadering van Donderdag 29 April 1915. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Moggre, De Jager, R. Scheele, De Feijter, Eijke en Van Borssum Waalkes. Afwezig de heeren Wieland, Lensen. Donze, De Bruijne en D. Scheele. (Vervolg). De heer Dees zou, alvorens over het steun- bedrag wordt beslist, toch eerst wel eens wenschen te weten, wat de voorzitter voor- nemens is te doen met de verkrijgbaarstel- ling van brood aan verminderden prijs, overeenkomstig de circulaive van den mi nister. De voorzitter was voornemens, daarom trent eene mededeeling te doen, maar deze zaak moet toch terugkomen bij burgemees ter en wethouders. Hij wil er nu echter wel wat van zeggen. Hij meent te moeten uitgaan van de veronderstelling, dat, evenals zulks in de bedoeling lag, bij het verkrijg- baar stellen van levensmiddelen volgens de eerste circulaire van den minister, de ge meente zelf zal kunnen zorgen voor de uit- deeling van het brood. De regeling door den minister aangegeven zou, naar spreker meant, wel een paar duizend gulden aan de gemeente moeten kosten, maar als de ge meente het zelf kan verkrijgbaar stellen, zal men wel met een drie tot vier honderd gulden kunnen volstaan. In elk geval moet spreker hierover nog het gevoelen inwin- nen eener commissie van advies, die hij niet kan voorbij loopen, maar als de uil- gifte niet van hier uit kan geschieden, zou- den er veel administratiekosten aan verbon- den zijn, daar er dan wel een paar ambte- naren speciaal voor zouden beliooren te worden aangesteld, en waar men dan toe komt, weet men. Het liinkende paard komt dan achteraan. Het kan goedkooper uitge- voerd worden, als, zooals het voordevluch- lingen geschiedde, de uitgifte van het brood wordt overgelaten aan den burge meester, met eene commissie van ingezete- nen uit en buit-en den raad. Hij zou aan den minister willen verzoeken, in deze aan gegeven regeling wijziging te willen brengen en gelooft, dat dit wel zal worden toege- staan. Het uitvoeren van den maatregel zou voor een gezin van meerdere personen, nogal van beteekenis zijn. Wanneer men 3 brooden per dag noodig had, zou het een voordeel zijn van 21 stuivers per week. Die zou men althans minder behoeven uit te geven voor brood, zoodat die voor iets anders ten goede zouden komen. Wat de uitgifte van het brood betrefl, ge looft de voorzitter, dat de minister wat te veel geluisterd heeft naar het advies der groote steden, door het algemeen verkrijg baar te stellen. Spreker zou het gebruik van dat brood eenigermate willen beperken, 10. VerkrijgbaarslelUng van brood en spek aan verminderden prijs. De voorzilter herinnert, dat in de voor- laatste vergadering ter sprake is gekomen de circulaire no. 330 van den minister van landbouw, liandel en nijverlieid, waarbij deze aanbood verschillende levensmiddelen ter beschikking van de gemeenten te stel len aan prijzen die golden voor den oorlog, en dat die besprekingen geen resultaat had- den, docli, dat aan spreker werd opgedra- gen te informeeren of ook de helft van het prijsverschil voor rekening der gemeenten zou komen, dan wel of zooals spreker nieende alleen de helft der voor die be- schikbaarstelling te maken onkoslen voor rekening der gemeente zouden komen. Er is daaromtrent officieel geen antwoord maar uit de dagbladen kunnen de leden alien weten, dat de bedoeling was, dat ook de helft van het prijsverschil door de ge meenten zoude moeten worden gedragen. Officieus is men dus ingelicht. Inmiddels is bij circulaire no. 454 circu laire no. 330 ingetrokken en tevens ver- schenen eene nieuwe circulaire no. 455. waarbij de minister de colleges van burge meester en wethouders te kennen geeft, dat hij de gelegenlieid wil openen om overal in den lande bepaalde levensmiddelen goed- koop verkrijgbaar te stellen, op nader om- schreven wijze. In verband met de uitvoering van deze zaak zijn door spreker verschillende heeren uitgenoodigd eene commissie te vormen, om te overleggen over de beste wijze van uit voering dezer zaak, zonder dat er op bui- tengewone wijze voor de kosten zal moeten worden ingeliakt. Ook deze door den minister aangegeven regeling, die den leden uit de bladen be kend kan zijn, is weer niet gemakkelijk uit- voerbaar. Men zou dan noodig hebben een ambtenaar, die de bakkers in de bakkerijen conlroleert, die nagaat aan wie de bakkers het brood uitgeven, verder een klerk die de kaarten uitgeeft, dan moet er gecontroleerd worden of de menschen, die om kaarten gevraagd hebben, geen fraude plegen. Spreker zou de distribulie van het brood aan zichzelf willen houden, dan weet men aan wie het brood wordt uitgegeven. De gemeente krijgt het meel, hij zou het bakken willen uitbesteden, zoodat de bakkers het bakloon verdienen, en het brood aan de commissie afleveren, die het dan aan de menschen uitgeeft. Zoo werd het ook ge daan bij het vluchtelingen-comite. De uit gifte zou kunnen plaats hebben op een be- paald gedeelte van den dag, aan de men schen die er voor in aanmerking komen. Hij zou deze regeling verkiezen boven eene waarbij men alle bakkers tot knecht zou hebben. Aanstaanden Maandag zal eene vergadering met de commissie plaats heb ben. De heer Waalkes vraagt, welke heeren de voorzitter voor het vormen dier commissie heeft uitgenoodigd. De voorzitter deelt mede, dat daarvoor door hem zijn aangezoclit de heeren D. J. Dees, J. de Feijter Jacz., M. Eijke, M. de Jonge, K. Oppeneer, J. de Koeijer, A. M. Jochems en J. de Groen, zoodat de ver schillende groepen van ingezetenen gelijk zijn vertegenwoordigd. De heeren hebben zich bereid verklaard aan de uitnoodigina te voldoen. Spreker deelt nog mede, dat het contract, dat volgens de eerste circulaire moest wor den gesloten door den .'burgemeester met den minister, thans door burgemeester en wet houders met den minister moet worden aan- gegaan. Hij vraagt daarom of de raad thans evenals vroeger aan den burgemeester is geschied, aan burgemeester en wethou ders wil toestaan. tot de uitvoering van den maatregel over te gaan. Dit wordt met algemeene stemmen goed- gekeurd. sprake komt, de aandacht vestigen op de wijze waarop het concept kohier thans is gedrukt geworden. Dat is, in afwijking van de gewoonte, hier op het stadhuis gedaan, en heeft daarmede het werk uit de handen van den drukker genomen. Het spijt hem, dat zulks geschied is, men moet toch niet de werkeloosheid gaan verhoogen. Boven- dien was de uitvoering ook heel-wat minder dan anders het geval is. Het spijt hem, dat burgemeester en wethouders daarmede geen rekening hebben gehouden. De drukker tracht toch ook zijn personeel aan den gang te houden, wanneer nu echter het werk op andere wijze geschiedt, zou dat personeel ten slotte ook bij het steun-comite moeten komen aankloppen, terwijl daarentegen wordt geklaagd, dat het personeel ter secre tarie met werk overbelast is. De voorzitter geeft te kennen, dat de reden, waarom het kohier niet op de gewone wijze aan den drukker ter uitvoering is opgedra- gen, lag in bijzondere omstandiglieden. Het was gewenscht, dat er spoed met de afwer- king gemaakt werd, en daarom is het ge daan, zooals het is geschied. Of het nu al of niet mooier dan anders is uitgevoerd, daarover kan verschil van smaak heerschen. De werkzaamheden op de secretarie heb ben daaronder niet geleden. Het werk is 's avonds gebeurd, dus niemand van het personeel is er voor aan zijne werkzaamhe den onttrokken. De heer Waalkes vraagt, of men zich heeft overtuigd, dat de drukker het kohier niet spoedig kon leveren. De voorzitter antwoordt, dal het niet ge vraagd is, maar dat men liierbij is afgegaan op vroegere ervaring. Dan moet het kohier ook geheel persklaar gemaakt worden, terwijl het nu geleidelijk kon worden afgewerkt, waardoor de af- werking bespoedigd werd. De bedoeling is in het geheel niet geweest om het werk aan den drukker te onttrekken, maar om het kohier spoedig te kunnen behandelen en ter goedkeuring in te zenden, en alsdan geld te kunnen innen voor de gemeentekas. Daar komt nog bij, dat de drukker ter- zelfder tijd dat het kohier moest afgewerkt worden, belast werd met het drukken van de kiezerslijst; dat was 23 Maart en nu is dat werk nog niet gereed kunnen komen. De heer Waalkes meent, dat men zich dan nog niet bij een drukker behoeft te bepulen. De voorzitter antwoordt, dat het gewoonte is, dat ieder jaar aan een bepaalde drukker op te dragen. De heer De Jager vraagt naar aanleiding der mededeeling van den voorzitter, of het toelaalbaar is, dat verschillende ingezetenen niet op het primitief kohier worden ge- plaatst. Volgens artikel 175 der grondwet, mogen geen privilegien op het gebied van belasting worden toegekend. Geschiedt dat hier nu niet? Er is eene categoric van men schen van het kohier gelaten, die op 1 Ja nuari wel niet hun gewone verdiensten had- den, maar toch inkomen genoten. Nu is het wel de bedoeling om die later aan te slaan op een suppletoir kohier, maar nu zijn de aanslagen op het kohier met 15 procent ver- hoogd, en daar blijven zij Ian toch buiten. Nu zegt de voorzitter wel, dat, als men die categorie ingezetenen had aangeslagen naar den toestand van 1 Januari, men zou ge komen zijn tot een totaal bedrag van 45.300, maar het is zeer goed mogelijk, dat de raad er nog wel wat meer zou heb ben uitgehaald, misscliien was die wel tot het voile bedrag gekomen. De heer Waalkes vraagt, of degenen die later op een suppletoir kohier worden aan geslagen, dan ook de 15 procent verhooging niet moeten betalen. De secretaris deelt mede, dat de aange- nomen factor, die thans aangenomen is, ook geldt voor de nader voor den dienst van dit jaar vast le stellen suppletoire kohieren. De voorzitter zegt den heer De Jager, dat deze gerust kan zijn, omtrent hetgffen ge daan is; bovendien, de zaak is nu aanhan- gig gemaakt bij gedeputeerde staten. De heer De Jager meent, dat er toch geen bezwaar is tegen hetgeen hij te berde bracht, hij mag dat hier toch zeggen? De voorzitter stemt dat toe, maar geeft te kennen, er van zijn kant op het oogen blik niet op te willen ingaan. 12. Oinvraag. a. De heer De Jager vraagt, of er dit jaar niet is ingekomen een aan den raad; gericht adres van een der stadswerklieden. Hij heeft daaromtrent iets vernomen, maar het is hem niet bekend, dat het hier is medegedeeld. De voorzitter deelt mede, dat er is inge komen een adres van (den werkman Hangoor en dat dit ter afdoening naar burgemeester en wethouders is gerenvoyeerd, die de zaak hebben afgedaan. De heer De Jager kan zich toch niet her- inneren, dat dit adres in den raad behan- deld is. De voorzitter zegt, dat dit toch is ge schied. Hangoor vroeg om ontslagen te wor den van de bediening der klep van het zoo iemand moet voldoen, willen bekend maken. De voorzitter zou het niet verstandig vin den, dat nu te doen, De heer De Jager herinnert, dat is voor- gesleld, met het oog op de vele werkzaam heden, tijdelijk een gediplomeerd ambtenaar op te roepen, en vraagt, of, nu er geen sol licitanten opkomen, dit zal ondervangen, wOrden door het werk in overuren te laten uitvoeren. De voorziller acht het mogelijk, dat het zich in de practijk zoo zal ontwikkelen. De heer De Jager schijnt het, dat het zoo is. De voorzitter geeft le kennen, dat, wan neer zulks het geval is, burgemeester en wethouders dan heusch wel zullen zorgen, dat de gemeentekas er niet te zwaar door belast wordt. c. De voorzitter herinnert, dat de raad heeft goedgekeurd, dat het salaris van den agent Annot, dat werd ingehouden sedert 1 Februari, wegens zijn onder de wapens vertoeven, zou worden verdeeld onder de andere agenten, die door zijne afwezigheid meer dienst moeten doen. Nu is er bij de agenten eene kwestie ontstaan. Deze beroe- pen er zich op, dat toegestaan is, het salaris le verdeelen onder de agenten, en dat de inspecteur van politie daarbij niet be- grepen is; deze heeft echter ook meer dienst gedaan, vooral in den tijd van de vluchte- lingen, en zou dus ook een aan het deel der agenten evenredig bedrag dienen te ont vangen. De heer Waalkes zou die verdeeling aan hun eigen prudentie willen overlaten. De heer Moggre wijst er op, dat uit de mededeeling van den voorzitter blijkt, dat de agenten het zoo opvatlen, dat de inspec teur niet meedeelt. De voorzitter meent, dat de vraag die hier moet beantwoord worden is, of de in specteur tot de agenten behoort, of wel boven hen staat. Verschillende leden meenen, dat de inspec- Leur niet tot de agenten kan gerekend wor den. De voorzitter geeft als zijn gevoelen te kennen, dat de inspecteur dan billijkheids- halve toch ook eene belooning voor meerdere diensten dient te ontvangen. De agenten krijgen als deel van het salaris van Annot ruim 7 per maand, de tegemoetkoming aan den inspecteur zou dus daarmede onge veer gelijk moeten zijn. De heer Dees, die er volstrekt geen be zwaar tegen had, dat ook de inspecteur zou genieten van het tractement van den agent Annot, maakt bezwaar, nu hem uit een antwoord van den voorzitter blijkt, dat die toelage voor den inspecteur uit de ge meentekas moet worden betaald, boven het geen thans voor de politie wordt uitgegeven. Hij beklaagt zich over leen minder goede toe- lichting, waardoor deze zaak er door zou gaan, zonder dat de leden eigenlijk goed weten, waar het om gaat. De voorzitter geeft te kennen, te mogen veronderstellen, dat de leden van den raad, als er iets aan de orde is, weten waar het om gaat. Het salaris van Annot is toege kend aan de agenten, daar valt de inspec teur dus buiten. Hij geeft in overweging diens loelage, om een rond bedrag te heb ben, te bepalen op 8 per maand. Die toelage moet door de gemeentekas worden gedragen. De heer Dees verklaart zich daar tegen. De heer De Jager meent, dat de raad be- doeld heeft, die jaarwedde te verdpelen onder de politiemannen, die den dienst voor Annot doen. Nu er den uitleg aan ge- geven wordt, dat het voor de agenten ge- geven is, visclit de inspecteur dus achter het net. De heer Dees verklaart, dat het hem wel spijt, dat de inspecteur er, door den uitleg, die aan het besluit gegeven wordt, er buiten valt, maar meent, dat het toch niet aangaat, om vooral onder de huidige, zorgwekkende omstandiglieden, op dergelijke manier maar steeds over de gemeentekas te beschikken. Om een eind aan de zaak te maken, geeft hij in overweging een tiideliike amit -inn te stellen. De voorzitter wijst er op, dat men dan een salaris van 500 moet uitloven, dan zal men toch niet goedkooper uit zijn, daar men nu met een tegemoetkoming van 8 per maand volstaat. De heer Waalkes vraagt, of de inspecteur ook extradiensten heeft gedaan, en waarin die bestaan. De voorzitter deelt mede, dat die nogal achternaloopen aan de vluchtelingen heeft gehad. De heer Dees is er voor, dat voor ver- richt werk billijk beloond wordt, maar op de wijze zooals deze zaak behandeld wordt, stuit het hem tegen de borst. De heer Eijke merkt op, dat nu een be looning wordt voorgesteld, voor werk dat verricht is, dit naar aanleiding eener op- merking van den heer Waalkes, dat er nu aan de vluchtelingen geen achternaloopen meer is. s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-York, ss. ELISABETH te New-York, s.s. HELENA van New-York naar Rotterdam, s.s. MAGDALENA in lossing te Amsterdam, s.s. CORNELIS vertrekt heden van Rotterdam naar New-York. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wij onzen harteli.jken dank. De Familie MOENS. Ter Neuzen, 5 Mei '15. Het Bestuur der Chr. Jonge- lingsvereen. BIDT EN WERKT te Ter Neuzen maakt bekend, dat lfpijdscj 7 Mei a.s., nam. 8 uur, voor de militairen in het Chr. M i 1 i t a i r e t e h u i s boopt op te treden Bondsagent van het Nederlandsch Jonge- lingsverbond. Het Bestuur. B. N. v. DUKE, Voorzitter. G. KLAAIJSSEN, L°. Secretaris. der Vereeniging „0 N S BELANG" te Zaamslag, op Zaterdag 8 Mei a.s«, 's avonds om 5 uur, bij de Wed. Platteeuw. Het Bestuur van den CANISVL1ET- P0LDER maakt bekend dat eene vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal gehouden worden op Dins- dag den 18 Mei 1915, des voormiddags 11 ure, ten huize van den heer Cyr. Deli.aert te Westdorpe dat de rekening en verantwoording over 1914/15 en de begrooting voor 1915/16 met memorie tot toelichting gedurende acht dagen voor en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen Iiggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Westdorpe, 6 Mei 1915. Het Bestuur voornoemd, C. VAN WAES, Dijkgraaf. Pr. KERCKHAERT, Ontv.-Griffier. Het 0NR0EREND GOED ten verzoeke van den beer J AC. VAN DE VOORDE te SintJansteen is dato 3 Mei 1915 ingesteld als volgt K00P 1 op f 1800, K00P 2 500,— Toeslag op Maandag 17 Mei 1915, des namiddags 4 uur, ter herberge van den heer Aug. Weemaes te Sint Jansteen, nabij de Kerk. Bet Bestuur der bovengenoemde vereeni ging maakt aan de leden en donateurs bekend, dat de Mei-vergadering zal gehouden worden op Zaterdag 8 Mei a.s., des 's avonds om 8 ure, bij den Heer Adriaansex. Het Bestuur, J. DE KOEIJER, Voorzitter. J. v. GELDEREN, Secretaris. P. G.. voor een klein Burgergezin. Te bevragen bij W1LLEMSEN, Verhuur- kantoor v. Dienstboden te Middelburg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3