Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen GEMENGDE BER1CHTEN. BURGERLIJKEN STAND. RECHTSZAKEH. Arrondissements-Reclitb.te Middelburg. Droevig ongeluk. Poging tot uitvoer verijdeld. Zaterdagavond werd aan het station te Gennep een wagen met 5000 Kg. Ieder achter een naar Duitschland vertrekkenden trein gerangeerd, nadat deze door de douanen nagezien en uitgeklaard was. De douane- ambtenaar (verificateur), die zulks bemerkte, reed met den trein mede en liet den wagen aan den militairen wachtpost bij de grens afhaken, vanwaar hij werd teruggehaald en in beslag genomen. Ganzenbout goedkoop VlissingenAntwerpen. De Administrates De Bads" heeft Za- terdagmorgen verlof gekregen om Antwer pen te verlaten en is Zaterdagmiddag te Vlissingen teruggekeerd. De nadeelen van een gummiboord. Meningitis Een eik -voor iederen gevallen Weener. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 29 April 1.7 1.26 Vrijdag 30 1.46 2.6 Zaterdag 1 Mei 2.26 2.47 Zondag 2 3.9 3.31 Maandag 3 3.54 4.19 Dinsdag 4 4.44 5.12 Woensdag 5 5.41 6.16 Positie der Stoomschepen kunnen ontvangen en zal op toewijzing van anderen arbeid door de Nederlandsche Arbeidsbeurs te Oberhausen uiteraard met mogen worden gerekend. Daarom worden de arbeiders ernstig ge- waarschuwd, niet op dergelijke verlokkingen in te gaan en, indien zij naar Duitschland wenschen te vertrekken, dit uitsluitend te doen door tusschenkomst van de arbeids- b^urzen hier te lande, die gaarne geheel kosteloos alle inlichtingen zullen verstrekken. BOSCHKAPELLE. De heer R. Lafarre te Boschkapelle, die de vorige week te Middelburg slaagde voor de acte als onderwijzer, is deze week reeds in functie getreden als tijdelijk onderwijzer te Philippine. HULST. In de vergadering van dijkgraven der verschillende waterschappen en polders, gehouden op Maandag j.l. in ket vBonte Bert" te flulst, werd besloten dat de Alge- meene jaarlijksehe Vergadering zal gehouden worden op 18 Mei Beoostenblij-Benoorden en polders gelegen in de gemeente Westdorpe 19 Mei Absdale Riet en Wulfsdijk; 20 Mei Konin- gin Emmapolder; 24 Mei Willem 111; 25 Mei Melo en Willem-Hendrik, alsmede polders gelegen in de gemeente Westdorpe 27 Mei Van Alsteinpolder1 JunVVeree- nigde Polders van Ossenisse; 2 Juni Polder Beoostenblij8 Juni Ser-Paulespolder 9 Juni Groot- en Klein Ferdinandus12 Juni Groot- en Nieuw-Kieldrecht15 Juni Oude Graauw en Langendam 17 Juni Catharina 23 JuniClinge 24 Juni St. Jan- steen 30 Juni Havik en Hulsternieuwland; 3 Juli Wildelanden 6 Juli Lamswaarde 8 Juli Stoppeldijk. Met het oog op de tijdsomstandighedec werd in deze vergadering besloten om de oproepingsbrieven zooveel mogelijk veertien dagen voor de vergadering op te zenden. Ingelanden die geen domicilie of ver- tegenwoordigers in Nederland hebben, zullen opgeroepen worden.per gewone post. Uitspraak uitvoerzaken op 27 April 1914. R. v. H., 20 j., te Selzaete, 1 week gevang. F. d. B., 62 j., te Clinge, vrijspraak. E. d. V., 28 j., te Moerbeke en Ch d. R., 31 j., te Brugge, ieder 1 week gevang. P. 0., 31 j., te Moerbeke. 3 dagen gevang. S. Th., 38 j.P. Th., 31 j.L. S., 20 j.; Fl. S., 18 j.A. E., 28 j., alien te St. Pauwels, ieder 5 dagen gevang. A. B., 20 j., te Kemseke, 5 dagen gevang. C. v. d. H., 19 j., te Clinge, 1 week gevang. F. V., 22 j., te Clinge (B), 1 maand gevang. V. L., 27 j,, te Maldegem, 1 week gevang. J. W., 23 j., te Eecloo, 3 dagen gevang. L. St., 52 j., te St. Kruis, 1 week gevang. P. Br., 62 j., te Assenede, 3 dagen geyang. L. R., 27 j., te Eecloo 5 dagen gevang. K. V., 18 j. en C. d. M., 33 j., beiden te Moer beke, ieder 1 week gevang. P. v. V., 44 j. en E. W., 23 j., beiden te Assenede, ieder 14 dagen gevang. A. W., 18 j. en J. W., 19 j., beiden te Koewacht, ieder 1 week gevang. P. E., 27 j., te Assenede, 1 week gevang. Fl. v. G., 30 j. en H. T., 28 j., beiden te Assenede, ieder 14 dagen gevang. E. v. H., 21 j., te Stekene, 1 week gevang. M. T., 22 j., te Stekene, 3 dagen gevang. C. V., 21 j„ te Waterland-Oudeman, 5 of 5 dagen hecht. J. d. K., 34 j.F. d. K., 21 j. K. d, 24 J. D. M., 28 j.; F. K., 27 j. en E. d. VI.. 21 j., alien te Wachtebeke, ieder 14 dagen gevang. Fr. R., 50 j., te Clinge (B.), 3 dagen gevang. Ch. L., 18 j., te Clinge (Zeel.), 1 maand gevang. M. d. L., 40 j., te Gent, 10 of 10 dagen hecht. E. C., 22 j., te Selzaete, 3 dagen gevang. S. K., 44 j., te St. Gilles, /5 of 5 dagen hecht. F. v. H., 21 j., te Waehtbeke, 3 dagen gevang. C. Th., 36 j.; A. Th., 20 j. en A. Th., 44 j, alien te St. Pauwels, ieder 5 of 5 dagen hecht. A. S., 48 j.A. d. V., 42 j.B. H., 57 j. en F. S., 57 j., alien te St. Pauwels, ieder 5 dagen gevang. E. d. Br., 33 j.P. d. Gr., 44 j. en A. v. M., 22 j., alien te Assenede, ieder 1 week gevang. P. S., 28 j. en A. B., 30 j., beiden te Assenede, ieder 5 of 5 dagen hecht. Th. E., 33 j., te Mortzeele en O. d. B., 29 j., te Velseque, ieder 5 of 5 dagen hecht. A. H. D., 42 j., te Rotterdam, 1 week ge\a ig. I. E., 31 j., te LetterhautumG. v. K., 22 j., te Denderleeuw en L. H., 49 j., te Gent, ieder /0,50 of 1 dag hecht. Ch. L., 42 j., te Gent, 0,50 of 1 dag hecht. A. D., 49 j., te Gent, 1 of 1 dag hecht. B. Br., 32 j. en F. v. Dr., 18 j., beiden te Lokeren, ieder 3 dagen gevang. G. v. L., 19 jte Wachtebeke, 3 dagen gevang. E. P., 26 j.M. v. Dr., 40 j. en C. Z., 49 j., alien te Stekene, ieder 3 dagen gevang. M. J., 18 j., te Stekene, 1 week gevang. H. d. W., 28 j., te Lokeren, f 0,50 of 1 dag hecht. O. A. S., 39 j., te Gent, /0,50 of 1 dag hecht. J. d. N., 19 j., te Gent, /'0,50 of 1 dag hecht. J. v. D., 31 j., te St. Gilles, 1 of 1 dag hecht. Ch. v. V., 24 j., te Axel, f 1 of 1 dag hecht. J. L. v. d. Z., 39 j., te Brussel, f 1 of 1 dag hecht. D. V., 59 j., te Cluysen, 1 of 1 dag hecht. A. A., 29 j.Fl. A., 29 j.C. A., 27 j. en T. A., 19 j., alien te Wachtebeke, ieder 14 dagen gevang. T. S., 25 j. en A. M., 56 j., beiden teSt. Pauwels, ieder 1 week gevang. F. C., 33 j., te St. Nicolaas, 3 dagen gevang. A. M., 21 j., te St. Nicolaas, 5 of 5 dagen hecht. Th. G., 53 j., te Stekene, 3 dagen gevang. P. B., 48 j., te Clinge, 5 dagen gevang. Ch. A., 58 j., te St. Gilles, 3 dagen gevang. Ch. K., 42 j., te Clinge, 14 dagen gevang. A. B., 31 j., te Clinge (Z.), 1 week gevang. M. v. d. Br., 31 j., te Clinge (Z.), 3 dagen gevang. A. V., 24 j., te Clinge (Z.), 3 dagen gevang. C. B., 30 j., te Clinge (Z.), 1 week gevang. R. V., 40 j., te Clinge (Z.), 1 week gevang. A. R., 42 j., te Clinge (B.), 1 week gevang. R. d. S., 33 j., te Clinge (B)., 3 dagen gevang. L. V., 39 j., te St. Gilles-Waes(B.),'1 week gevang. A. d. K., 38 j. en C. v. d. Z., 40 j., beiden te Wynckel, ieder 3 dagen gevang. A. B., 25 j., te Moerbeke, 1 week gevang. R. v. Dr., 37 j., te Graatenberge, /0,50 of 1 dag hecht. A. N., 33 j., te Zottegem en H. O., 35 j., te Loochrystie, ieder /I of 1 dag hecht. C. G., 36 j., te Gent, 0,50 of 1 dag hecht. C. C., 39 j. en A. d. R., 26 j., beiden te Selzaete, ieder 1 week gevang, R. v. K., 27 j. en L. v. K., 21 j., beiden te Moer beke, ieder 3 dagen gevang. M. I)., 24 j., te Dehnhem, 3 dagen gevang. C. A., 25 j., te Zele en E. A., te Stekene, ieder 1 week gevang. G. d. W., 18 j., te Clinge (B.), 1 week gevang. S. U., 35 j. en R. B., 27 j., beiden te Meerdonck, ieder 3 dagen gevang. O. d. V., 18 j., te Selzaete, 3 dagen gevang. E. S., 25 j., huisvr. van L. v. E. en P. d. 1. R., 25 j., huisvr. van P. d. K., beiden te Selzaete, ieder 3 dagen gevang. E. v. H., 56 j. en A. d. V., 23 j., beiden te Lokeren, ieder 3 dagen gevang. C. S., 47 j. en C. H., 30 j., beiden te Klein Sinay, ieder 5 dagen gevang. G. II.. 42 j., G. S., 35 j. en S. d. W., 19 j., alien te Klein Sinay, ieder 1 week gevang. A. K., 35 j., H. S.. 37 j., L. S., 19 j., R, v. d. V., 18 j., alien te Stekene, ieder tot 1 week gevang. M. v. G., 20 j., te Moerbeke, 1 week gevang. Th. V.. 34 j., te Meerdonck en J. E. M., 28 j., te Kieldrecht, ieder 1 week gevang. Alle veroordeelingen met verbeurdverklaringen van de inbeslaggenomen goederen. De vrijspraken met teruggave van de inbeslaggenomen goederen. Maandagmorgen is de 13jarige leurder S., die te Vlissingen aan boord van de i, Hydra" choeolade wilde verkoopen, door tot nog toe niet opgehelderde oorzaak over boord gevallen. De jongen werd gered en aan boord van Hr. Ms. ^Noord Brabant" overgebracht, doch is kort daarop overleden. Het ly k is overgebracht naar het iijken- huis op de algemeene begraafplaats. De politie doet onderzoek. (VI. Crt.) Een later bericht meldt dat het lijk vaD het jongetje door den commissaris van politie in beslag is genomen, omdat volgens een algemeen gerucht misdrijf in deze niet is buitengesloten. Hoewel de betrokken rangeerder beweert, den wagen bij vergissing als ledig aange- zien te hebben, vermoedt de douane, met een weloverwogen poging te doen te hebben. De zaak wordt nader onderzocht en verschil lende personen werden reeds gehoord. (Tel). In de omstreken van Borne (Drente) beerschte sinds tal van jaren een levendige handel in jonge ganzen, hoofdzakelijk be- stemd voor de Londensche markt. Thans eehter schijnt deze tak van verdienste voor de ganzen-kooplieden, niet fleurig te zijn. Voor ongewoon lage prijzen zijn deze dieren te bekomen, zoodat in menig gezin, thans een ganzenbout geen weelde behoeft te zijn. Te veel gevraagd. Een landjonker uit Treskow is tot 800 Mark boete veroordeeld, omdat hij op een oogenblik dat de maximumprijs voor aar- dappelen 4,25 M. bedroeg, aardappelen tegen 5 M. had geleverd. Voor het ge- recht verklaarde hij het bedrag dat hij I overvraagd had, als transportkosten te be- schouwen. Een 17jarige banketbakkersbediende is in het Binnengasthuis te Amsterdam ver- bonden, daar hij brandwonden aan den hals had bekomen, doordien hem door een on- bekend gebleven persoon een brandende sigaret in den nek was geworpen, waardoor zijn gummiboord in brand was geraakt. (Hbl.) Naar aanleiding van de loopende geruch- ten dat een tweede geval van meningitis in de kazerne te Assen zou zijn geconstateerd en dat het eerste geval den dood van den lijder zou hebben tengevolge gehad, heb ben wij ons lot het garnizoensbureel ge- wend. Daar deelde men ons mede, dat een tweede geval van meningitis aldaar niet be- kend was en dat het gerucht omtrent den doodelijken afloop van het geconstateerde geval, totaal onjuist was. (Asser Ct.) De burgemeester van Weenen, Weisskirch- ner, deelde dezer dagen mede, dat even bui- ten Weenen een groot gedenkteeken zal wor den gesticht ter nagedachtenis aan de Wee- ners, die op 't slagveld gesneuveld of als zwaargewond naar Weenen vervoerd wer den en daar bezweken, en op die plek be- graven zijn. Bovendien zullen gedenksteenen en bron- zen gedenkplaten op een der binnenplaatsen van het raadhuis de herinnering aan de ge- vallenen levendig liouden. Ten slotte be- staat bij den gemeenteraad het plan, tot het aanleggen van een eikenbosch, waar voor iederen gesneuvelden Weener een eik zal worden geplant. slel zoodanig te wijzigen, dat ook de han- delsreizigers, die strafbaar gestelde feiten plegen in het belang van bun patroon, daar- onder vallen. De heer Van Doorn beslrijdt het ontwerp, dat een aantal nieuwe misdrijven schept. Zijn bezwaar is voorts, dat de toelichting wel groote woorden en algemeenheden geeft, maar geen feiten omtrent den omvang van het kwaad en dat eigenlijke karakteristieke gevallen van „concurrence deloyaal" niet door het ontwerp worden strafbaar gesteld. Regeling werkzaamheden. A.s. Vrijdag zal de eindstemming over de oorlogs-zeeongevallenwet worden gehouden. Aan de agenda zijn toegevoegd verschil lende welsontwerpen, o.a. de ontwerpen be- treffende de militielichting 1916, tot uitbrei- ding der landstorm, buitengewoon marine- crediet, herziening der pensioenregeling voor de onder-officieren en minderen, staat van beleg enz. Op verzoek van den heer Scliaper zal de Voorzitter er in de centrale sectie over'l spreken om diens ontwerp arbeidswet ook nog op de agenda te brengen. In gevaar brengen der onzijdigheid van hel land. Hel openbaar ministerie bij het Gerechts- hof te 's Gravenhage, heeft heden tegen Mr. P. van R., letterkundige te Rotterdam, ten eerste 6 maandeh gevangenisstraf geeischt wegens het in gevaar brengen van de on zijdigheid van den staat, door het versprei- den van het bekende pamflet, en ten tweede 300 boete, subsidiair 60 dagen hechtenis wegens beleediging van den Duitschen Kei- zer. De Haagsche rechtbank had den beldaag- de alleen wegens het laatste feit tot de thans geeischte geldboete, te vervangen door hech tenis, veroordeeld. Inlernalionaa! soeialislisch eongres. De pogingen der Italiaansche en Zwitser- sche socialisten tot het doen bijeenkomen van een inlernationaal socialistisch eongres, gaan buiten het internationaal socialistisch bureau om. De pogingen van dat bureau, om zulk een conferenlie bijeen te roepen, stuitten vooralsnog af op de weigering der Fransche socialisten, terwijl de socialistische partijen in de andere oorlogvoerende Ian- den tot de.elnem'ing bereid bleken. De Fransche Gezanl. Z. K. H. Prins Hendrik ontving gister- avond in audientie den heer H. Allize, thans definitief benoemd tot Fransch gezant bij ons Hof. Promolie bij het leger. Naar wij vernemen is "binnenkort eenige promolie in het leger te verwachten, bij verschillende wapens. GEMEENTERAAD van axel. Vergadering van Dinsdag 27 April 1915. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, burgemeester. Aanwezig de heeren Lamaitre, Kruijsse, Van Driel, F. Dekker, Dieleman, P. Dekker, Smies, De Feijter en Wolfert. Afwezig de heeren Dregmans en Oggel; TWEEDE KAMER. In de heden gehouden vergadering werd den heer Van Vuuren vergunning verleend, op nader te hepalen dag door den Minister van Ivolonien vragen te richten in verband met de uitgifte van de Indisclie Ieening. Voorlzetting van de behandeling van hel wetsontwerp-Aalberse, belreffende be- strijding van oneerlijke concurrentie. De heer De Visser bepleitte warm de aanneming van het wetsvoorstel, maar ver klaarde zicli tegen de door den voorsteller aangegeven rechtsgrond, die de sociale plicht van waarachtigheid tot een rechtsgrond maakt. Ook de heer Van Hamel pleitte voor het voorstel; hij ontraadde het denkbeeld van den heer Limburg, om het onderhavig delict lot een klaclit-delict te maken. De heer Van Hamel betoogt voorts, dat het wetsontwerp-Aalberse past in het sys- teem van de strafwet en bestrijdt de clian- lage-vrees. Hij geeft in overweging het voor- de laatste heeft bericht, wegens dringende zaken uitstedig te moeten zijn. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat in de notulen der vergade ring van 1 April jl, een fout voorkomt, die misschien wel is toe te schrijven aan min- dere duidelijkheid zijnerzijds. Daarin staat vermeld dat hij voor Burgemeester en Wet houders machtiging zou hebben gevraagd om in te gaan op de eerste levensmiddelcn- circulaire van den Minister van Landbouw. Dit is onjuist. Alleen heeft spreker toen machtiging gevraagd, om de kosten, voort- vloeiende op de handelingen der Verple- gings-commissie in Zeeuwsch-Vlaanderen, voor wat betreft het deel dat van deze ge meente zou worden gevorderd, te voldoen. Voor die levensmiddelen-circulaire kon hij dat zelfs niet vragen, omdat die in de ver gadering van Burgemeester en Wethouders niet eens was behandeld; zij was bovendien ook alleen aan den burgemeester gericht. Die circulaire is thans ingetrokken en de nieuwe circulaire belreffende besehikbaar- stelling van levensmiddelen is thans aan Burgemeester en Wethouders gericht, zoo dat thans dat college die zaak zal kunnen afliandelen. Hij stelt voor wat in de notulen foutief voorkomt, te sclirappen. Met algemeene stemnien wordt aldus be sloten en de notulen daarna aldus vastge- steld. Vervolgens komt aan de orde: 1. 3[eded(eeling ingekomen stukken. a. Een schrijven van de N. V. Ned. Fa- briek van Stoombrandspuiten en andere werktuigen, voorheen A. Bikkers Zoon, waarbij deze dank betuigt voor de opdracht lot levering van eene motorbrandspuit en verklaart voor eene goede uitvoering te zul len zorgdragen. Tevens bericht zij dat de fabriek verlof heeft tot het leveren van den Gardner-motor. Onmiddellijk nadat het be- noodigde ontvangen is, zal de molorspuit worden afgemaakt. De Voorzitter deelt nog mede, dat aan de fabriek nauwkeurig opgave is gedaan van de wijze waarop men het onderstel van den wagen wenschl ingericlit te zien, wat betreft de breedle van het spoor en der velgen van de wielen. Na informatie bij verscliillende wagenmakers en rijtuigmakers is men tot de conclusie gekomen dat eene breedte der velgen van 10 c.M. voldoende mag worden geacht. Hij verwacht, dat de motorspuit spoedig gereed zal zijn. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het raadsbesluit van 1 April 1915 tot af- en oversclirijving van de begrooting voor 1914, voorzien van het bewijs der goedkeu- ring van Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van den gemeente-op- zichter, waarin deze, naar aanleiding van het raads|besluit tot liet plaatsen van een urinoir op de Axelsche Sasweg, bericht, dat de plaatsing niet kan geschieden overeen- komstig de toen ter tijd ingewonnen infor mation, daar het urinoir niet tegen het ge- bouw van de bedoelde weegbrug mag ge- plaalsl worden, doch op zichzelfstaand zou dienen te worden geplaatst, waardoor de kosten hooger loopen. Het komt den gemeente-opzichter aanbe- velenswaardig voor geen liouten omtimme- ring te maken, doch een urinoir te plaat sen van cement en ijzer, daar men dan ook de ijzeren urinoir* niet noodig heeft, en dan een twee-persoons, waarvan de kosten hoog- stens 100 zouden bedragen. Op de vraag van den heer Dieleman, hoe- veel de kosten volgens het eerste plan be- droegen, antwoordt de Voorzitter 65. De heer Kruijsse deelt mede, dat wijziging in het plan noodig is, omdat het bestuur der betrokken weegbrug geen vergunning wilde verleenen een urinoir aan het weeg- liuisje te bevestigen. De Voorzitter stemt hiermede in; omdat er geen andere gelegenheid is, om een uri noir er aan te bevestigen, moet het plan ge- wijzigd worden. Daar er even wel verhoo- ging van kosten mede gepaard gaat, wilde hij er eerst in den Raad over spreken. De heer Smies is er ook voor, om, als het op zichzelf moet staan. er een te maken van cement en ijzer, dat is sterk. De heer P. Dekker vraagt, of een van zink, zooals aan de kerk, ook niet voldoen de is. 2. Aanbieding verslag van den toestand der gemeenle over het jaar 1914. Door den Voorzitter wordt namens Bur gemeester en Wethouders overgelegd het verslag over den toestand der gemeente over het jaar 1914. Dit verslag zal bij de leden circuleeren. 3. Af- en oversclirijving in de begrooting voor 1914. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, in de begrooting van 1911 af te schrijven van den post onvoor- ziene uitgaven waarover alleen met goedkeu- ring van Gedeputeerde Staten kan worden beslist, 15, en dat bedrag over te schrij ven op den post „teruggaaf van belasting". Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. De Voorzitter geeft te kennen, dat de ge meente-opzichter eene van cement en ijzer het meest doelmatigst achtte, omdat, zoo zeide hij, men er later ook geen onkosten van onderhoud meer aan heeft. De heer Dieleman acht de plaats waar men het urinoir zetlen wil, niet zoo hee- lemaal geschikt; hij zou het beter achten dat die meer in het midden, naar den kop van het kanaal werd geplaatst. De heer Kruijsse meent, dat er zeldzaam gebruik van zal gemaakt worden; over het algemeen verkeeren die dingen in een zoo danig vervuilden toestand, dat men, als men er behoefle aan heeft, liever in de vrije na- tuur gaat; men kan dat zien aan het sta tion. De heer Lamaitre meent ook, dat het schoonmaken wel eenige moeite veroorza- ken zal, daar er aan de Sassing geen ge- meente-werkman is, men zou daar nog wel" iemand met hel schoonmaken moeten Inc lusion. De Voorzitter meent, dat zoo'n cement- ijzeren urinoir niet zoo onrein worden zal, als met andere het geval is, door de in- richting. Wat de plaats betreft, het schijnt, dat de menschen die 't liefst hebben, in de omgeving van het bedoelde weeghuisje. De heer Kruijsse merkt op, dat er in de bietencampagne het meest behoefte is aan zoo'n inrichting, maar als die daar wordt geplaatst, dan zal er weinig gebruik van ge maakt worden, omdat daar juist geen bie- ten worden geladen. Daar lossen en laden alleen de beurtschippers. Met algemeene stemmen wordt alsnu de lioogere uitgaaf voor het plaatsen van een urinoir op de Axelsche Sassing goedgekeurd. 4. Wijziging begrooting 1913. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, de begrooting voor 1915 te wijzigen, door den post voor het op- nemen van kasgeld te verhoogen met /2000. Het komt herhaaldelijk voor, dat de gemeen te er voor het doen van betalingen moeilijk voorzit, vooral nu er herhaaldelijk voor het Rijk moet worden voorgeschoten, in ver band met de mililie enz. Het laat zich voor zien, dat het beschikbare bedrag niet toe- reikend zal zijn. Mogelijk is het ook, dat het niet noodig zal zijn dat bedrag nog op te nemen, daar straks, als de aanslagbiljet- ten van den hoofdelijken omslag uitgegeven worden, de gemeente weer geld genoeg krijgt. In elk geval kan tegen dit voorstel geen be zwaar zijn, daar deze Ieening voor 31 De cember aanstaande weer moet worden af- gelost. Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 3. Verkoop grond aan de Zeeuwsch- Ylaainsche Traimvcgniaatseliappij. Naar aanleiding van het in de vorige vergadering behandelde verzoek van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij, om aan liaar in koop af te staan 11 cen- tiaren grond, gelegen bij de Gereformeerde kerk, deel van Sectie G nummer 1503, deelt de Voorzitter mede, dat tegen de uittrekking aan den publieken dienst geene bezwaren zijn ingebraclil. Bij onderzoek is gebleken, dat volgens het kadaster de gemeente op dien grond slechts voor 10 centiaren gereclitigd is, waarom Bur gemeester en Wethouders voorstellen, die aan de gemeente behoorende oppervlakte aan de aanvragende maatschappij te verkoo pen, voor 1 per centiare. Met algemeene stemnien wordt aldus be sloten. (i. Vaslstellen koliier uilgebreitl lager ou- derwijs. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor het koliier der school- gelden wegens het uitgebreid openbaar lager onderwijs gedurende het jaar 1915/1916 vast te stelleri op een bedrag van 83,40. Met algemeene stemmen werdt aldus be sloten. 7. Vaslstellen kohier openbaar lager on derwijs. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor het kohier der school- gelden wegens het openbaar lager onderwijs gedurende het jaar 1915/1916 vast te stellen op een bedrag van J 245,40. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. I De Voorzitter wenschl thans, voor het bespreken van enkele zaken, over te gaan tot het houden eener zitting met geslolen deuren, en schorst daartoe de openbare zit- ting. Nadat de vergadering weder openbaar is geworden, komt aan de orde: 8. Benoemen leden der schallingscommis- sie inkomstenbelasting. De Voorzitter stelt aan de orde het be noemen van 4 leden der schattingscommis- sie, bedoeld in de artikelen 57, 58, 59 en 60 der met Mei aanstaande in werking treden- de wet op de inkomstenbelasting 1914, die zal hebben te behandelen de aanslagen van beneden de 2000, welke door den ge meenteraad moeten worden benoemd. De aanslagen boven de 2000 worden behan deld door de te Ter Neuzen zetelende com- missie van aanslag. Hij verzoekt de leden tot stemming over te gaan en de heeren F. Dekker en Diele man, om met hem het stembureau te vor- men. De stemming heeft tot uitslag, dat wor den benoemd, de heeren L. J. den Hollan der, F. Dekker en J. A. van Vessem, elk met 6, en M. Wolfert met 5 stemmen. Verder verkregen de heeren L. Lamaitre 4, A. E. C. Kruijsse en W. Dieleman elk 3 stemmen, terwijl 1 stem op de heeren J. Smies, F. van Driel en J. de Feijter is uit- gebracht. De Voorzitter en de Secretaris, de heer Van Vessem, verklaren zich, onder dank- beluiging voor het vertrouwen. bereid de benoeming te aanvaarden. De heer F. Dekker wenscht zich omtrent zijne beslissing te beraden. De heer Wolfert dankt voor de benoe ming en wenscht geen gebruik te maken van een tijd van beraad. Alsnu heeft eene stemming plaats voor een vierde lid. Hierbij verkrijgen de heeren Dieleman, Kruijsse en De Feijter elk' 2 stemmen, 1 stem is uitgebracht op elk der heeren Lamaitre en Van Driel en 1 briefje is bianco. Bij tweede vrije stemming verkrijgen de heeren Kruijsse en De Feijter elk 3 stem- men, de heer Lamaitre 1 stem. Bij de nu volgende herstemming tusschen de heeren Kruijsse en De Feijter, die zich van stemming onthouden, wordt de heer De Feijter gekozen met 4 stemmen; de heer Kruijsse verkrijgt 3 stemmen. De heer De Feijter verklaart zich bereid, de benoeming aan te nemen. 9. Kermis. De Voorzitter deelt mede, dat de kermis dit jaar wel niet zal doorgaan, wanneer al- thans de toestanden niet spoedig verande- ren. Begin Februari heeft hij al eene circu laire ontvangen, waarin werd bericht, dat de vergunning tot het houden van kermis- sen moest gegeven worden door den mili tairen kommandant. Nu de omstandigheden nog niet veranderd zijn, is het niet te voor zien, dat vergunning zal worden verleend. In elk geval berust de beslissing daarom- trent, niet alleen voor deze gemeente, maar voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, bij het militaire gezag. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. SINT JANSTEEN. Huwelijks-Voltrekkingen. 2 April. Carolus Ludovicus Rietjes, oud 38 j., jm. en Maria Louisa Vlassenroot, oud 31 j., jd. Geboorten. 2 April Elsa Maria, d. van Petrus Johannes de Block en van Lucretia Blommaert. 8 April. Justine Marie, d. van Theodorus Maria Leopoldus van Overmeir en van Amelia Maria Scheurman, wonende te Clinge (Belgie.) Overlijden. 4 April. Carolus Ludovicus Saman, oud 1 w., z. van Alphonse en van Amelia Rosalia de Witte. 6 April. Sophia Yergauwe, oud 71 j., d. van Christiaan en van Francisca Verbraken. 12 April. Maria Clothilda de Bot, oud 4 m., d. van Johannes Franciscus en van Philomena Bastelier. AANBESTEDING. Op Woensdag 12 Mei 1915, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het vernieuwen van het brugdek der middenbrug te Sas van Gent, behoorende tot de werken van het kanaal van Ter Neuzen. Raming 2750. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerdeen portemon- naitje en een paar kinderschoentjes. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. VOOR BELANGHEBBENDEN. Voile Maan Donderdag 29 April, namiddag 2,89 uur. 29 April Zon op 4,37, onder 7,18, uur. 30 h 4,34. 7,20, 1 Mei 4,32, 7,22, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. i/ H V K H SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 26 tot en met 27 April werden langs de Oostsluizen alhier 2 binnen- vaartuigen op- en 2 afgeschutdoor de Middensluizen 19 op- en 30 afgeschut en door de Westsluizen 1 opgeschut. s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-York, s.s. ELISABETH van Rotterdam naar New-York, s.s. HELENA vertrok 24 dezer van New-York naar Rotterdam. s.s. MAGDALENA van Santa Fe naar Amsterdam vertrok 16 dezer van Las-Palmas. s.s. CORNELIS in lossing te Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3