Laatste Berichten. Hoogwatergetlj te Ter Neuzen GEMENGDE BERICHTEN. BURGERLUKEN STAND. genen, wier automobielen en paarden ge- requireerd zijn, komt den Minister niet noodig voor, omdat men bet aangehouden dienstpersoneei allicht voor andere diensten dan hun gewone zal bezigen, terwijl de belasting der gebouwen, doorgaans een deel uitmakende van overigens in gebruik ge- bleven perceelen, in den regel niet belaDg- rijk zal zijn. Naar de meening van den Minister moeten de leden van het vrij willig militair automobiel-korps ook thans nog geacht worden houder te zijn van de motorrytuigen, waarmee zij zich ter beschikkiug van het legerbestuur hebben gesteld. lntusschen acht hij wel termen aanwezig om bedoelde belastingplichtigen voor den tijd, gedurende welken zij zich in militairen dienst bevinden, van belasting naar den 7n grondslag vrij te stellen, zulks naar analogie der vrijstelling voor door officieren gehouden dienstpaarden. Deze vrijstelling zou mede kunnen worden uitgestrekt tot de belasting naar den 4" grondslag voor de met hun patroons onder de wapenen ge- komen chauffeurs, wier functie thans is gelijk te stellen met die van een militair oppasser. Te dien einde wordt een nota van wijziging nevens deze nota overgelegd. Verloven voor gemobiliseerden. Het lid van de Tweede Earner, de heer Albarda, heeft de volgende vragen gesteld I. Is het de bedoeling van den Minister, dat de regeling der z.g. landbouwverloven voor gemobiliseerden ook gelden zal voor arbeiders van inaustrie en landbouw, ten einde dezen in staat te stellen den grond, waarop zij levensmiddelen voor hunne ge- zinnen verbouwen, behoorlijk te bewerken II. Indien de eerste vraag bevestigend wordt beantwoord, is Z. Exc. dan bereid maatregelen te nemen, waardoor een billijke toepassing van de regeling ten behoeve van de bedoelde arbeiders zooveel mogelijk wordt verzekerd III. Indien de eerste vraag ontkennend wordt beantwoord, is Z. Exc. dan bereid een zoodanige uitbreiding van de regeling te overwegen, dat ook door arbeiders, die levensmiddelen ten eigen gebruike verbouwen, ervan kan worden genoten De Minister van Oorlog de heer Bosboom, heeft op deze vraag het volgende geantwoord I. De eerste vraag wordt ontkennend beantwoord. II. In verband daarmede vereischt de tweede vraag geen behandeling. III. Door een dergelijke uitbreiding zou het getal personen, dat aan de sterkte van de onder de wapenen zijnde manschappen tijdelijk wordt onttrokken, te groot worden. Die uitbreiding kan daarom niet in over- weging worden genomen. lntusschen zal mogen worden aangenomen, dat het verlof, dat ieder militair kan genieten hetwelk bovendien, ingevolge een door den opperbevelhebber uitgevaardigde order, in de maand April een dag langer mag duren dan anders verreweg in de meeste gevallen voldoende zal zijn om den voor het verbouwen van eigen levensmiddelen be- stemden grond te bewerken. Mocht dit voor sommigen niet het geval zijn, doordat de te bewerken grond een voor arbeiders bijzooder groote oppervlakte bestaat, bp v. meer dan een 11. A., dan zal bp de behandeling van de door hen in te dienen verlofsaanvragen, wanneer daarin die oppervlakte is vermeld, in overweging kun nen worden genomen, hen te rekenen tot degenen, aan wie een landbouwverlof wordt verleend. Het lid van de Tweede Earner, de heer De Jong, heeft de volgende vraag ingezonden Heeft de Minister van Oorlog reeds een uniforme regeling getroffen voor verleening van tijdelijk verlof aan onder de wapenen zijnde veehouders, ingevolge de toezegging, door Zijue Excellence gedaan in de ver- gadering van de Tweede Earner der Staten- Generaal van 26 Januari Zoo ja, is de Minister bereid deze rege ling mede te deelen De Minister van Oorlog heeft hierap geantwoord Als gevolg van een door ondergeteekende met zijn ambtgenoot van Landbouw, Nijver- heid en Handel gehouden overleg, wordt omtrent de verlofsaanvragen van onder de wapenen zijnde veehouders, evenals omtrent die van de landbouwers, advies ingewonnen by een voor elke provincie aangewezen landbouworganisatie. Van den inhoud van het advies hangt af, of de aanvraag wordt ingewilligd en, zoo ja, voor welken duur. De duur is zeer verschillend. Naar dit antwoord verwijst de Minister den heer De Muralt, die gevraagd had, of de Minister van Oorlog reeds een uniformen maatregel heeft getroffen voor verleening van tijdelijk verlof aan onder de wapens zijnde landbouwers, in verband met den zaaitpd. (N. R. Ort.) Mijnen. Sedert de vorige opgave omtrent de op de Nederlandsche kusten aangetroffen mijnen, kunnen thans, volgens de N. R. Ort., weder de volgende bijzonderheden worden gemeld. De opgaven loopen tot 1 April j.l. Benoorden den Helder werden 4 mijnen in den grond geschoten en 9 op het strand vernietigd. Hiervan waren 5 van Engelschen en 1 Duitscher, de overige van onbekenden oorsprong. Tusschen den Helder en den Hoek van Holland werden er 44 in den grond geschoten en 22 vernietigd. Van dit getal waren 41 van Engelschen, 1 van Franschen en 5 van Duitschen oorsprong. Van de overigen bleef de oorsprong onbekend. Sedert het uitbreken van de vijandelijk- heden zijn thans in het geheel 487 mijnen op onze kust aangetroffen, aldus naar oor sprong verdeeld Engelsche 259, Frausche 54, Duitsche 28 onbekende oorsprong 146. Gelnterneerden. Op een daartoe strekkende oproep heeft zich een 25tal Belgische ge'fnterneerden vrijwillig aangemeld om in de Staatsmijnen werkzaam te worden gesteld ze zijn naar Heerlen vertrokken. (Centr.) 22en schending der Nederlandsche neutraliteit Volgens mededeelingen in eenige Engel sche bladen is aan boord van het Duitsche schip ,/Main" dat sedert het uitbreken van den oorlog te Vlissingen lag een draadloos telegrafietoestel aangetroffen. Omtrent de ontdekking daarvan deelt de //Daily Telegraph" mede: //Op een van de Hollandsche draadlooze telegrafiestations was een telegram onder- schept. Dit kwam van Zeebrugge en hoewel in code taal, wees het op eenigerlei wijze er op, dat het betrekking had op de be- wegingen van schepen en onderzeeers. Bovendien hadden de autoriteiten reden te gelooven dat het was geadresseerd aan een te Vlissingen liggend schip. Dienovereenkomstig werd een onderzoek ingesteld. Aan boord van de /Alain" werd een draadloos telegraflestoestel gevonden dat geheel in gereed zijnden staat om te werken verkeerde. De ontvangdraden waren op een vindingrijke wijze verborgen langs de masten, ladders en ander scheepstuig ge- strengeld de dynamo was in de machine- kamer. Hoewel geen officieele inlichting is gegeven, verneem ik (aldus de bericht- gever van de //Daily Telegraph") dat deze zaak door de Nederlandsche autoriteiten als zeer ernstig wordt beschouwd. Het is duidelijk dat het op deze wijze gebruik maken van een geinterneerd stoomschip een ernstig misbruik is van de regelen welke in een neutrale haven op ge'inter- neerde schepen van toepassing zijn". Naar de Nieuwe Ct. verneemt is dit bericht in zooverre juist, dat, zoowel om de hier opgegeven als om andere reden, de aanwezigheid van het koopvaardijschip Main te Vlissingen door onze marine- autoriteiten niet langer wenschelijk werd geacht. Nadat kort geleden reeds een wacht op het schip geplaatst was, is het daarna aangezegd, dat, indien het nog langer in een Nederlandsche haven asyl wenschte te genieten, het naar een andere dan Vlissingen had te gaan. Het schip heeft er de voorkeur aan gegeven naar Antwerpen te gaan. Een tegenspraak van gezant Van Swinderen. Naar aanleidihg van het dezer dagen ge- melde bericht, dat te Londen verzekerings- premies zijn gesloten tegen een oorlog tus schen Nederland en Duitschland, heeft dte Nederlandsche gezant te Londen aan Reu- ter meegedeeld, dat alle schijn van waar- heid ontbreekt aan de geruchten over een gespannen verliouding tusschen Nederland en Duitschland. Uitvoer van paardepeen. Het St.bld. No. 182 bevat een Eon. besluit van den 12<len dezer, houdende tijde- lijke opheffing van het verbod van uitvoer van paardepeen. TER NEUZEN, 14 April 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 766.7 Hernosand. Laagste barometerstand 756.0 Breslau. Verwachting tot den avond van 15 April. Zwakke tot matige Noordelijke tot Oos- telyke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Schieten met zivaar geschut. Naar men ons mededeelt, zal er in den vroegen morgen van Donderdag 15 dezer van de battery alhier met zwaar geschut worden geschoten. Het torpilleeren van de Harpalyce. Dit een schrijven van een der opvarenden van het stoomschip Elisabeth aan zijne vrouw, waarvan men ons welwillend inzage verleende, blijkt, dat de reddingboot van dat stoomschip, die 14 mannen equipage van het getorpilleerde stoomschip Harpalyce uit de zee opvischte, was bestuurd door D. van Alten, terwijl verder als roeier in die boot zaten Jac. Leunis en M. van Doeselaar, alien van hier, en een jongen van Wemeldinge, genaamd De Mul. De schrijver vertelt het gebeurde aldus „Wij waren Zaterdagmorgen dicht bij het vuurschip Noordhinder, toen er een groote Engelsche boot (de Harpalyce) ons voorbij liep, hij was ongeveer een mijl van ons af, en werd toen getorpilleerd door een Duit schen onderzeeer. Het stoomschip werd geraakt in het achterrnim. Het water vloog wel honderd meters hoog. De stoomboot begon direct te zinken en na verloop van 10 a 12 minuten verdween zij in de golven. Eerst waren de ketels gesprongen, dat konden we goed zien, het schip stond op zijn achtersteven, met den voorsteven recht naar boven. Wij waren natuurlijk direct in de redding boot, om hulp te verleenen, toen zetteu wij af en haalden 14 personen binnenboord, die daar in het water ronddreven. Bij den laatste die ik er uit haalde, sloeg onze boot byna om, maar ik zei//hij moet er in, eerder vaar ik niet naar boord terug". Eindelijk, na herhaalde pogingen, kregen wij hem in de boot. Toen wilde ik ook nog een kleine jongen pakken, maar eer we bij hem konden komen, verdween hij in de diepte. Toen hebben wij het volk aan boord gebracht en ben ik weer gaan kijken, of ik nog meer menschen kon vinden, maar er waren er geen meer te zien. We keerden eindelijk naar ons schip terug. dat daarop den steven wendde om de menschen i aar Rotterdam te brengen, waar we nu liggen, maar we zullen wel gauw weer weggaan.'' Uitvoeringen. De tooneelvereeniging „Vooruitgang is ons streven" heeft ook, en met succes, het hare willen bijdragen voor veraangenaming van het verblijf alhier voor de gemobiliseerden. Op jl. Donderdag en Vrijdagavond werd eene herhaling gegeven van de met Paschen gegeven voorstelling, toegankelijk voor de militairen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. zoo- dat de bovenzaal van het ..Hotel de Com merce" beide avonden bezet was met een belangstellend publiek, dat genoot bij het volgen der uitvoering van het tooneelspel ,,'t °Lied van Moeder" en de voordracht ^Hannes als spion", en door algemeen ap- plaus zijn dank uitdrukte voor het ges'maak- te genot. Bij 'I Nut. 't Was Vrijdagavond een klein auditorium, dat aanwezig was in de bovenzaal van het „Hotel des Pays-Bas", waar de heer Jong kees, uit Vlissingen, weder zou optreden voor de leden van de afdteeling TerNeuzen, der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Het was jagjmer, dat de welwillendlieid van den spreker niet door een groolere opkomst is beloond geworden, want hij heeft weder zijn gehoor op uitnemcnde wijze weten te boeien en te amuseeren. Aan enkele bekende marine-schetsen van Werumeus Buning wist hij kleur en leven te geven, alsof men de voorvallen voor de oogen zag afwikkelen als in eene cinema, met dit verschil nog: dat men naar de be- teekenis van het voorgestelde niet behoefde te raden, terwijl hij er gezonden humor in wist te brengen door het voordragen van „Ipoliet op reis naar de Gentsche tentoon- stelling" van den bekenden schrijver Sin clair, en voorai door Van Mauriks „Een massagekuur", en op boeiende wijze. voor- droeg „De Zwerver" van Coppee. Niettegenstaande het reeds rijke program- ma gaf de heer Jongkees, zeer ten genoege van de nog niet verzadigde hoord'ers als toegift „Pinkstergenot". Met het woord van dank en tot weer- ziens, dat de voorzitter, de heer Buyze, tot den heer Jongkees 'richtte, islemden alien van liarte in. B ij d e Symphonic. Jl. Maandag gaf de orkestvereeniging ,,De Volharding", sedert eenigen tijd staande on der leiding van den heer Eeckhout als di- recteur, haar tweede concert lot sluiting van dit seizoen. De opkomst was redelijk. Op het podium bleek sedert het vorige concert eene ster- kere bezetting van het orkest, dat voor deze gelegenheid ook door welwillende medewer- king van vreemdelingen versterkt was. Aan de uitvoering der verSchillende nummers voor het orkest, waaronder voornamelijk mag genoemd worden „Selection sur l'Opera", Martha de Flotow", bleek van ernstige studie, verdienstelijk werden uitge- voerd Meditation sur Thais de Massenet", waarbij zonder iets af te dingen op de be- geleidende instrumentcp zeker de solo-vio- list een woord van lof mag worden ge bracht, terwijl ook veel succes had het duo voor clarinetten met begeleiding van piano. Een groot deel van den avond wend' ge- vuld door den heer Johan Schmier, van Heerenveen, die ondanks zijn klimmenden leeftijd nog jong van hart en flink van stem bleek te zijn. Hij heeft de aanwezigen ten zeerste geamuseerd met het zingen en voor dragen zijner liederen, die niet alleen vol- doen door hun inhoud, maar vooral dbor de wijze waarop h ij deze zingt en voor het meerendeel zelf op de piano begeleidt. Bo venal werd dje zanger toegejuicht bij het zingen van het door hem aan H. M. de Koningin aangeboden volkslied 1915 ,.De Ne derlandsche Leeuw". Het was een aangename avond, die, na het eindigen van het eerste en tweede deel van het programma, door velen nog werd verlengd door het bijwonen van een bal, dat zeer geanimeerd was. Tot kweekelingen aan de Rijkskweek- school voor onderwijzers te Middelburg zijn benoemd A. Tuijuman, Ned. Oost-Indie A. van Tijn, Ned. Oost-Indie; J. Dirkx, AardeuburgC. Eeeman, Noord Schar- woude J. Th. van der Werff, Rotterdam L. J. van Gemerden, Rotterdam C. de Zaal, Broek op Langendijk; G. J. Evers, Dordrecht; A. J. Blok, Rotterdam; J. L. Geluk, St. Philipsland P. Roest, Rotterdam H. Stam, Nieuwerkerk aan de IJselP. van Dam, StolwijkJ. P. H. Velsen, Amsterdam M. J. Oele, Den HaagJ. Nieuwenberg, Den HaagJ. Schroevers, Vlissingen A. J. Buyze, Wierden J. Joosten Rotter dam en L. J. van Zuijen, Ouddorp (Z.-H.) Een Duitsche vliegnnachine boven ZeeSand. De Midd. Crt. meldt daaromtrent Dinsdagmorgen te kwart voor elf werd een niet geringe beroering in de stad ver- wekt door de verschijning van een vlieg- maehine, komende uit Oostelijke richting. Het was een tweedekker en de kenners kwalificeerden hem spoedig als een Duitscher. Op groote hoogte zweefde het toestel in groote kringen over de stad en verder over het eiland. Ook uit Domburg kregen we berichten van de verschyning van het toestel. Maar bovendien vernamen we ook dat hij te voren reeds ovei geheel Zuid-Beveland was waargenomen, van Bath af. De machine was hier ter nauwernood boven de stad, of van alle kanten weer- klonken schoten. Overal waagden de wacht- posten er een aantal kogels aan, hoewel het toestel te hoog vloog voor kans op trefifen. Toen het toestel boven de Loskade was zag men er iets uit vallen dat met een harden slag neerkwam op de weegbrug aldaar. Het bleek een buisje van aluminium te zijn ongeveer twee en een halve centi meter middellijn, aan de eene zijde open, aan de andere zijde dicht met een plaatje waarin zich eenige gaatjes bevonden. Het doorloopende eind aan deze zijde had aan den biuuenkant een schroefdraad en was daar blijkbaar afgebroken. Toen het stuk van de machine losliet zagen de ooggetuigen iets als vlammetjes of lichtvonken. Dit kan echter wel zijn geweest het flikkeren van de zon op het vallend metaal. Wat het is, kunnen we niet zeggen. Misschien is het een stuk dat van een der draagbuizen van het toestel is afge- schoten. Volgens bewering van sommigen heeft men op andere plaatsen papieren uit het toestel zien vallen. Het is ons echter niet gelukt ieinand te vinden die zoo'n papiertje gezien heeft. Na een half uur ongeveer boven Walcheren kringen te hebben beschreven, vloog de machine weer Oostwaarts. En daar is zij gedaald. Altbans uit Goes vernamen wij dat daar het toestel is neer gekomen en dat de beide inzittenden, een Duitsch ofScier en een mindere, zijn geinterneerd. Of het toestel door de beschieting tot dalen werd gedwongen, is ons op't oogen- blik dat we dit schrij ven niet bekend. Sommigen leiden uit het feit dat op twee plaatsen tegelijk het toestel werd waargenomen af, dat er twee machines zouden zijn geweest. Het lijkt ons echter dat dit slechts schijn was, tengevolge der groote hoogte waarop zich het toestel be- vond. We hebben althans geen aanwy- zingen dat er meer dan een toestel is ge weest. Men meldt ons nader uit Goes De beide inzittenden van het vliegtuig dat op kavel 64 van den Wilhelminapolder landde waren de luitenant Veermann en de mecanicien Tonetski. De officier verklaarde verdwaald te zijn geraakt en daarom geland te zijn. Zijn toestel was wel door enkele kogels getroffen, maar niet zoo beschadigd, dat hij daarom moest landen. Pulitievepoptlening. De Commandant der Eustbattery te Neuzen stelt de navolgende politieverordening vast: Het is verboden zonder vergunning van of vanwege den Commandant der Eust- batterij te Neuzen de Oostgeul der Oost- buitenhaven te Neuzen in te varen of aldaar een vaartuig stil te leggen of te laten liggen. Neuzen, 14 April 1915. De Commandant der Eustbatterij, A. D. PUTMAN CRAMER. Paardensmokkelaars in de val Voor eenige dagen bemerkten de kom- miezen aan de grens te Babberich, dat de draden eener afrastering van een aan de grens liggend weiland, doorgeknipt waren. Dit wekte achterdocht en men ging op de loer liggen. Omstreeks twaalf uur mid- dernacht zag men plotseling eenige personen met paarden in de richting van de weide gaan. Op het halt geroep der kommiezen vluchtte de bende full speed naar voorge- noemde weide, doch door de diepe duisternis konden ze het door hen gemaakte gat niet spoedig genoeg vinden en lieten ze alles in den steek om maar weg te komen. Men toog onmiddellijk op onderzoek en met het gunstig resultaat dat 5 paarden en een rywiel in beslag genomen konden worden. De smokkelaars wisten te ont- snappeu. De paarden zullen publiek wor den verkocht. Een brutaal stukje mag dit smokkel- avontuur wel worden genoemd, want de bende trok juist door het best afgezette gebied, (N. v. d. D.) Paarden smokkelen. Te Tegelen arresteerde de grenswacht een persoon met een zakje rijst. De arrestatie ging zeer vlot, daar de man het er blijk baar op had toegelegd zich te laten betrappen. De true, dien de smokkelaar daarbij voor- had, mislukte echter, want even later werden zijn beide kameraden aangehouden, die klaar stonden om 2 paarden over den paal te brengen, als maar eenmaal de militairen verdwenen zouden zijn met hun eerste slacht- offer. De grenswachters kregen hun premie, een pluim en een sigarenduit van den dienstdoenden luitenant. Als men hoort, welke kolossale bedragen verdiend kunnen worden met dit paarden- smokkelen, dan verwondert men zich niet meer, dat ondanks de groote kans op ver- beurdverklaring, nog zoo op alle mogelijke manieren geprobeerd wordt de grenswacht te verschalken. Zoo kon iemand zijn vier- jarig paard, dat hij op 700 taxeerde, over de grens afleveren voor 2300 Mark, of tegen den koers van 51.4 in Nederl. geld 1182 20. Een 13 a 14-jarig boerenpaard werd even over de grens, in Duitschland zelf, verkocht voor 2250 Mark. (Alg. Hbl.) Belgen voor den politierechter. De politierechter van West-Londen had volgens de N. R. Crt. Zaterdag weer ette- lijke gevallen van dronkenschap bij Belgiscoe vlucbtelingen voor zich. Het waren er nu drie, van wie er twee met 10 shilling boete afkwamen de derde kreeg veertien dagen gevangenis met dwangarbeid. Het lijkt wel of wij hier het schuim van Belgie hebben, zei de politierechter. Hij geloofde niet, dat het heele Be gische volk zoo dronk. Hy had grooten eerbied voor het Belgische volk in zijn geheel, maar die sterke kerels, die daar in Engeland zaten en zich bedronken en te laf waren om voor hun land te gaan vechten, vond hy onbe- hoorlijk. Hij begreep niet, waarom ze niet naar hun land terug werden gezonden om te vechten. De man, die veertien dagen kreeg, antwoordde op de vraag, waarom hij niet aan het front was, dat hij soldaat was geweest en nu 44 jaar was, dus boven den leeftijd. Een van de twee anderen was gewond uit den slag gekomen en had nog een stijf been. De politierechter scheen het niet te gelooven. Hij vond het ver- keerd, dat zulke mannen van Engelands liefdadigheid leefden. CLINGE. P O L 1 T 1 E. Aan het bureau van politie alhier, zijn als gevonden gedeponeerdEen parapluie, een damesceintuur en een huissleutel. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Te Middelburg werd heden aanbesteed het maken van werken tot vergrooting van de drijvende aanlegplaats in de Oostbuiten- haven te Ter Neuzen, met bijkomende werken in twee perceelen. Eerste perceel raming 3430, tweede perceel 5210. Inschrijvers Eerste perceelG. W. de Wolff, te Dordrecht voor 3935 en Firma W. E. Penning te Eampen voor 3333. Tweede perceel: H. Jansen Jz. te Middel burg voor 5340, J. Eeulemans te Middel burg voor f 5310, J. de Bourgraaf te Wemeldinge voor 5257, P. J., T. Brug- geman te Ter Neuzen voor 5200, G. J. Balkenstein Jr. te Ter Neuzen voor 5125, G. W. de Wolff te Dordrecht voor 5100 en G. A. van der Straaten te Ter Neuzen voor 5085. 's GRAVENHAGE. Het federatiebestuur van de S. D. A. P. besloot aan de federatievergadering te advi- seeren afwijzend te bescliikken op het schrij- ven der vrijzinnige kiesvereenigingen betref- fende een compromis bij de aanstaande raadsverkiezingen. Z. K. H. Prins Hendrik heeft gister- avond in het Huis ten Bosch in audi en tie ontvangen den heer Von Kuhlman, belast met de tijdelijke waarneming van het ge- zantschap van het Duitsche Rijk, gedurende het aan den heer Von Midler verleend ver lof. De Ministers van Marine en Oorlog zijn voornemens aanstaanden Maandagavond naar Den Helder te vertrekken, teneindp Dinsdag eenige maritieme inrichtingen en het pantserdekscliip Gelderland te bezichti- gen. Volgens hier ontvangen nadere hericli- ten, omtrent den Nederlandschen Gezant- scliapsraad, Mr. Royaards, te Sofia, die, zoo- als gemeld, een ischedelbreuk bekwam, is de toestand na de operatie, die geheel ge lukt is, geheel bevredigend, maar laat zich omtrent het verder verloop op het oogen- blik nog niets voorzien. DAG E N. Voorm. Nam. Donderdag 15 April 2.13 2.27 Vrij dag 16 n 2.41 2.55 Zaterdag 17 3.10 3.24 Zondag 18 n 3,39 3.53 Maandag 19 4.9 4.25 Dinsdag 20 4.42 5.1 Woensdag 21 5.22 5.45 VOOR JBELANGHEBBENDEN. Eerste Kwartier Donderdag 22 April, namiddag 3,58 uur. 15 April Zon op 5 6, onder 6,54, uur. 16 n v 5.4, if 6,c6, 17 n n 5,2, w 6,58, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 12 tot en met 13 April werden langs de Oostsluizen alhier 43 binnen- vaartuigen op- en 33 afgeschutdoor de Middensluizen 10 op- en 31 afgeschut en door de Westsluizen 4 op- en 12 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Huwelijks-Aangiften. 23 Maart. Joannes Cornelius van Broeck (van Kieldrecht), oud 21 j.,jm. en Alexis Puijlaert, oud 21 j., jd. 26 Maart. Ludovicus Josephus van Broeck, oud 25 j., jm. en Maria Amelia Thieleman, oud 23 j., jd. Geboorten. 18 Maart. Johannes Baptist, z. van Petrus Franciscus Eugenius de Bleijser en van Emelia Hufkens. 18 Maart. Franciscus Stephanus Jozef, z. van Augustinus Desiderius Ferket en van Paulina Francisca Volleman. 19 Maart. Engelbertha Johanna Maria, d. van Victor Corneel Solie en van Stephania Alexis Blommaert, beiden wonende te Hemixem (B.) 21 Maart. Maria Delphina, d. van Franciscus Ludo vicus Ferket en van Anna Catharina Maes. Paulina Catharina, d. van Tbeophilus Seghers en van Maria ApoloniaTieieman.;22 Maart. Jose Elodiepi. van Edtnon- dus Franciscus van Craenenbroeck en van Seraphina de Woltf. 23 Maart. Walther Robert, z.vanFidelis Amandus van Puijvelde en van Ludpvica Victoria Rogiers. 27 Maart. Charles Ludovicus Jacobus, z. van Maria Amelia Slaakweg. 27 Maart. Clara, d. van Renti Alfons De Stobbelaere' en van Marie Felicita Bolssens, beiden wonende te de Clinge. 28 Maart. Magdalena Carles, d. van Oscar Van de Voorde en van Maria Emilinde Segers. 29 Maart. Albert George en Franpois Levinus Aloijsius, zonen van Joannes Constantinus Roodhooft en van Maria Cecilia De Baer, beiden won. te Haesdonck. 30 Maart. Rornanie Alida Augusta, d. van Mathijs Franciscus De Rijke en van Seraphina Francisca Lockefeer. Overlijden." 16 Maart. Albertus Franciscus van Puijvelde, oud 3 nr., z. van Fidelis Amandus en van Ludovica Victoria Rogiers. 19 Maart. Aloijsius van Puijvelde, oud 7 m., z. van Constantinus en van Christina Seghers. 26 Maart. Amelia Goedemondt, oud 73 j., echtg. van Bernardus Warrens. 28 Maart. Stephanie de Keersemaeker, van Basel (B.), oud 74 j., wed. van Eduard Roggeman. 30 Maart. Franciscus Maes, oud 3 m., z. van Alfred Joseph en Cordula Johanna Pieters. H i/ 1/ H s.s. RICHARD in tossing te Rotterdam, s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Neiv-York pas- seerde 13 dezer ten 8.30 uur Dunge- ness. s.s. HELENA van Rotterdam naar New-York, s.s. MAGDALENA van Santa Fe naar Amsterdam, s.s. CORNELIS van New-York naar Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3