I I I i I De krijgstedrijven. I i I I PH EDIKBE DRTElf. T„ 9 9 fiHSS* Loop der Ijevoiking van Ter Neuzen. GEMENG0E BERICHTEN, mMwmmmgm Von der1 Goltz a an 4 itoopd. Oienstneming van den Belgtschen kroonprins Spannetvde oo^enblikken. Een waarschuwing aan de wssscbers. Eem Fpg'sische t^reedekker>, Amerikaansch protest tegen den Engefschen zee-ooflog, £en nacht in de loopgraven a an de Ysei*. Op het Westeiijk oodogs terrein. ^Wasi het We&teiijk gewechtss^ terrein. Vicin het Oosteiijke geweclsts- terrein. St. PETERSBURG,? April (Pet. Tel.-Ag.) Mededeeling van den grooten generalen staf Sedert 27 Maart hebben de Duitschers hun aanvallen in de streek van Koziouyka en Bozanka gestaakt- De pogingen om door ons front in die streek heen te breken begonnen op 1 Februari en gedurende twee maanden poogden de Duitschers tevergeefs onze stellingen stormenderhand te nemen. Laf. Zondag II April 1915. 51 ri m vestigf de aandacht op de stilzwijgendheid der Engelsche admiraliteit te dier zake en verondersteld wordt dat een Engelsche hulpkruiser onder onzijdige vlag de „U 29" heett overvallen en in den grond geboord. Hoe hefc zij, de boot is weg met haar °ok de konimandant, Weddingen, wiens dood missehien nog erger is dan het verlies van de boot. De kommandant Otto Wed dingen was de bekende zee-officier, die aanvankelijk optrad als kommandant van de „\j 9 Deze boot bracht de Britsche kruisers ,/llogue", dressy" en „Aboukir" op 22 September en de //Hawke" op 10 October tot zinken. Hiervoor werd aan Weddingen de orde ,/Pour le me'rite" en het yzeren ];ruis toegekend. 0°k in den oorlog tegen de Engelsche handelsschepen deed Weddingen van zich spreken. Op 12 Maart torpedeerde de j,U 29" ter hoogte van de Scillj-eilanden, 3 vaartuigen de Indian City" van Cardiff, de //Headlands" van Liverpool, en de Andalusian" van de Ellerman-linie. Ilierbij gingen geen men- schealevens verloren, en voor zijn gentleman like optreden tegenover de schepelingen der getorpedeerde vaartuigen werd hem'de titel van de beleefde zeeroover" toegekend. Hy betuigde dezen niet alleen zijn leedwezen voor de oorlogsdaad, waartoe hij verplicht was, maar sleepte de reddingbooten boven- dien nog een eind naar de kust toe. Sindsdien is er wel wat veranderd in de methode der Dnitsche onderzeeers. Toen de Britsche admiraliteit de eerste mededeeling deed omtrent den ondergang van de //U 29 schreef de maritieme mede- werker van de „Times" nog: Onze vol- doening over Hit feit gaat wel gepaard met een gevoel van spijt over den dood van den kapitein, die zich steeds dapper en edei heeft gedragen en zijn slachtoffers humaan heeft behandfld, hetgeen niet van a! zijn coliega's kan gezegd worden. Kapitein Weddingen was pas in het huwelijk getredeD. Behalve bovengenoemden hebben de Duitschers tot nog toe de volgende onder zeeers verloren De ,,U 15 op 10 Augustus geramd door de //Birmingham." De //U 18op 23 November geramd door een onoekend gebleven vaartuU De ,/L 8", op 4 Maart ter hoogte van Dover tot zinken gebracht door torpedo- vernielers, en de //U 12", op 10 Maart door den tor- pedojager //Ariel" geramd. Er moeten echter nog ettelijke andere Aan een raedewerker van de //Neue Freie Presse" gaf veldmaarschalk von der Goltz, op zijn doorreis naar Konstantinopel te kennen //lk heb keizer Frans Jozef in een zeer ernstige, maar vastberaden stemming, vol vertrouwen op de toekomst gevonden. Over den toestand in Turkije zei von der Goltz: lurkije staat er thans beter voor dan ooit. Het beschikt over l'/4 millioen man, goed uitgeruste troepen, bovendien nog eenige honderdduizenden soldalen. Daar de Entente er politiek belang bij had om half-gunstige berichten voor haar op te blazen, werd de vernietiging van de buitenforten Sedil Bahr en Koemkale als een buitengewone overwinning uitgebazuind Hoe weinig Konstantinopel verontrust is door den nieuwen aanval blykt hieruit, dat de sultan kalm in zijn paleis bleef, op weinige schreden van de zee gelegen. Ook op de bevolking muakte de aanval niet den geringsten indruk. Een eenvoudige plechtigheid had Dinsdag aan de FNansche kust plaats. Prins Leopold, de oudste zoon van koning Albert, werd als gemeen soldaat bij het 12e regiment infanterie der linie ingeschreven. De vader van den jongcn prins, die 14 jaar oud is en in de uniform van gewoon infanterist was gekleed, was bij de plech tigheid tegen woordig. Een eerste-stuurman op een boot van een onzer voornaamste stoomvaartmaatschappij en naar wij in het „N. v. d. D." vcrmeld vinden schrijft aan zijn ouders: Zooals u natuurlijk gelczen heeft, zijn we inderlijd behouden te Londen aangekomen, na veel mijnen in de Noordzee te zijn ge- passeerd. Zoodra het nl. dagliclit werd, zagen wij er niet minder dan vijf rond het schip drijven; het ligt dus wel voor de hand, dat we er gedurende den nacht ook nog wel veel gepasseerd zullen wezen. Enfin, we zijn er goed tusschen door gekomen, en na te Londen geladen te hebben, vertrokken wij Vrijdajgmiddag weer van daar. Wij maak- ten de reis door het Enfgelsche Kanaal zon- der ongelukken, at beleefden we enkele angstige oogenblikken. Een Duitsche onder zeeer had ons nl. blijkbaar tot zijn prooi uitgekozen en kwam met voile kracht op ons af. Gelukkig was er ook een Engelsche torpedojager in de buurt, die den onder zeeer echter niet in vizier had. Goede raad was duur. Seinen naar den torpedojager, zou schenden van de neutraliteit geweest zijn, Duitsche duikbooten verloren ziin treiraan met geen auder gevoU, dan dat de onder waarvau h«c verlies nog nietofficieel is °"S onmidd^1P in den grond zou erkend Zm. v»n If™?.,!, 7 8 hebben gejaagd. Wij verzonnen een list, dit de IT 9" 1?^ zyde gemeld. We stopten de machine, hetgeen natuurlijk ,,U - in het Kanaal in den grond dadehjk de aandacht trok van den Engel- was geboord en moeten duikbooten bij het schen torpedojager, die daarom besloot, eens bomoardement van Zeebrugge in den grond °P ons af te komen, om te zien wat er aan geschoten zijn, De u U 29 behoorde tot de reeks van 16 duikbooten (,/U 21"- „U 36"), met een waterverplaatsing van 800 ton, een snel- heid van 18 kuoopen boven en 12 knoopcn onder water, twee kanonnen en vier of'tijf torpedo-la ceerbuizen, die bij het uitbreken van den oorlog grootendeels klaar waren. Uit Kristiania wordt gemeld dat de En- de hand was. Middelerwijl kwam ook de Duitsche onderzeeer van den anderen kant met voile kracht op ons af. Toen redde ons een tweede list uit de klem. Toen nl. de Engelsche torpedojager nader bij kwam van rechls, negeerden wij hem „straal" en stonden met alle-man op de brug met onze hinocles naar links te kijkcn, naar den Duitschen onderzeeer. Zoodra de torpedoboot zoo dicht hij kwam, dat hij ons zoo naar links kon zien kijken, ver- scherple ook zijn uitkijk en ontdekte nog juist bijtijds den onderzeeer. Plotseling za gen we een zwaren rook uit alle vier de M. naar St. George, een plaals, die eveneens alieen uit puinhoopen bestaat. Verder naar voren, ter hoogte van de eerste huizen, een donkere massa doode Eranschen, die reeds vier weken daar onbegraven liggen. Het is donker geworden. Ieder gaat naar zijn plaats en dan begint onze eigenlijke dienst. Honderden oogen kijken naar voren. Patrouilles worden uitgezonden, de schild<- wachten versterkt. Maar ook de inaag ver- langt het hare. Twee man van elke groep gaan met keukengerei lerug door het stuk- gesehoten M. naar de plaats, waar de goulasj- kanonnen inmiddels zijn aangekomen. De weg is lang, meer dan een half uur. Warm eten vodr in de loopgraven te krijgen is on- mogelijk. Maar wanneer men honger heeft smaken erwten, hoonen enz. koitd ook lieel goed. Vjelen onzer hebben ook een spiritus- stelletje en de daarhij behoorende liarde spiritus. De lijd voor een aanval. Tegen acht uur is het stikuonker, de heste tijd dus voor een aanval. Maar dan moet er heel scherp opgepast worden. Rondorn diepe stilte. De maan gaat op. Het wordt nu bijna klaarliclite dag. Duidelijk kan men alles onderscheiden. Ver naar achteren hij Nieuwpoort de dikke grijze toren. Verder links een vuurschijn, een brandende hoop stroo. Daar zag men een vijandelijken ver- kenningspost en onze artillerie zond er een paar granateii heen. Een ontzettend; maar mooi tooneel. Daar, van ginds, een licht- streep in de lueht. Een licht-vuurpijl, die alles met zilveren schijn overgiet. Een paar schoten knallen. De Eransclien schieten weer een oude wilg dood. Zij zijn zeer vrijgevig met licht-vuurpijlen en geweerkogels. Zij schieten op alles, wat zij maar te zien krijgen. Tegen elf uur begint meestal de vijande- lijke artillerie nog eens. Alien zoeken dan dekking in de loopgraven. De granaat is on- geveer twintig meter achler ons op den straatweg neergekomen. IJzer en steenstuk- ken vliegen door de lucht. Weer een vuur- straal. Weer alien in de loopgraven in ge- hukte bonding. Dozen keer ging het dicht voor ons in de Yser. Een waterzuil maakt ons gevoelig nat. Het volgende schot ont- plofte niet. Vier schoten komen regelmatig elk half uur. Wanneer men goed oppast, dan kan men zich nog bijtijds in veiligheid brengen, want heel zelden valt de granaat precies in onze loopgraaf. Gebeurt dit, dan helpt geen sehuilplaats. Tegen twee uur houdt de schieterij, die natuurlijk door onze artillerie beantwoord wordt, op. Tot den morgen is het bctrekke- lijk kalm. Tegen verrassingen zijn wij ge- vrijwaard door de vooruitgeschoven posten. s Morgens vroeg, wanneer het nog donker is, wordt koffie gehaald met brood, spek of kaas, het voedsel voor den dag. Dan kruipt eenieder, behalve de schildwachten, in de sehuilplaats, om een paar uur te slapen. Tegen negen uur 's morgens beginl dan ge- woonlijk weer het dagelijksche artilleriecon- cert. gelsche gezant al jaar aan het departement schoorsteenen van den torpedojager komen van Buitenlandsche Zaken heeft meegedeeld, en ging het met een vaartje van 36 mijl dat de Engelsche regeering bericlit heeft ontvangep, dat Duitsche visschersvaartuigt-n onder neutiale vlag de bewegingenj der Engelsche vloot nagaan en hun bevindingen aari Duitsche oorlogsscbepen seinen. De Britsche regeering verzoekt derhalve de Nooische alle Noorsche visscheisschepen te waarschuwen, dat zij zich biootstellen aan sterke verdenking, waDneer zjj in het gezicht van Engelsche schepen rookwolken uitstooten of draadloos signalen geven. Ltit zal eventueel ook ten gevolge kunnen hebben, dat vaartuigen zonder nader onder- zoek in den grond geboord worden. die acktervolgd werd door een Duitsch viiegtuig, is Maandagavond door een ver- gissing in de riehting boven Zwitsersch grondgebied gekomen en te Pruntrut ge- daald. De vier inzictenden zijn geinternee'i-d. Onder het daien hadden zy al hun papieren vernietigd. De nota van de Vereenigde Staten be er op af. De onderzeeer hield nog een oogenblik vol maar verdween toen in de diepte en daarmede uit ons gezicht. Wij lekker als kip, dat kan u denken. Ik heb al eens eigenaardige ontmoetingen gehad zoo in mijn leven, maar niet een was mij zoo onwelkom als deze „snurker". Enfin het is goed afgeloopen en ik hoop nu maar (niet erg christelijk, docli wel ver- klaarbaar!) dot die onderzeeer voor slraf, dat hij een eerlijk koopvaarder wilde aan- randen, thans voor goed op den bodem der zee mag rusten. Verdere wederwaardigheden maakten we niet mee en we hadden voortdurend mooi weer. Morgenavond liopen we op Port Said aan te komen, en nu zijn we alweer be- nieuwd wat we daar zuilen hooren, want onze boot verheugt zich nog niet in 't bczil van draadlooze telegrafie, zoodat wij sedert ons vertrek van Londen geheel van de we- reld zijn afgesloten geweest. Git Brugge wordt aan den „Berliner Lo- kal-Anzeiger" geschrevcn Wij rusten nu in Brugge uit, nadat wij 61 dagen onafgebroken in het geveclit geweest zijn. Het was niet gcmakkelijk, daar voor in het overstroomingsgebied aan de Yser. Deze trefft nde de maatregelen van Engeland tot naam zal nooit uit de geschiedenis verdwij- belemmeiing van den hardel van Duitsch- land, wijst er op, dat de Engelsche blok- kade een nieuwe methode invoert, zjj be- Jemmert nl. den vrijen toegang tot vele neutrale havens, die Engeland niet gerech- tigd is te blokkeeren. Dat is een bepaalde inbreuk op de souvereine rechten van de landen, wier schepen in deze zaak betrok- ken zyn. De nota geeft voldoening te kennen over nen. Oneindig veel koslbaar bloed is hier vergoten. Honderden en ;nog eens honderdpn kleine heuvels met eenvoudige houten krui- sen toonen de plaatsen, waar Duitsche sol- daten voor het vaderland sneuvelden. Ik wil een der laatste nachten in de loop graaf beschrijven: Tegen zes uur in den avond vermindert meestal het vijandelijke artillerievuur. En in onze loopgraven, onmiddellijk aan den serdijk, tegenover St. George, wordt het le- de verzekeringen van de Engelsche regee- I vendig- AUen klauteren (uit de schuilplaatsen, ring omtreut de wijze, waarop de blokkade vroo,likft «r zal worden toegepast, en spreekt de onder- stelling uit, dat bij de praktische toepas- sing de bepalingen van de Engelsche blok kade-verklaring, die, wanneer zij stipt warden uitgevoerd, inbreuk zouden maken op de rechten der neutralen, behoorlijk gewijzigd zullen worden en dat Amerikaansche schepen gaande naar of komeude van neutrale haven, geen ovei last zullen ondervioden, tenzij zij contrabande ot goederen bestemd voor of - herkomstig van havens op gei ied der oorlog- I ades water, water, waiarheen men ziet. Hier voerendt n, aan boord hebben. Verder get-ft de nota, de meening te kennen dat Enge and volledige schadeloosstelling zal geven voor het geval de rechten der neutralen geschonden mochten worden. vroolijke woorden worden gewisseld. Weer een dag voorbij zonder zware verliezen. De hranschen hebben het klaar gespeeld onze loopgraven in edn uur met bijna twee hon- derd granaten te beschieten. Hoe iemand zich hierbij voelt, weet alleen hij, die zoo iets heeft meegemaakt. In het water. Het is nog licht. Een praclitige, echte voorjaarsdag. Ver in den omtrek is geen levend wezen te zien. Achter ons zijn de mines van het dorp M. En daartusschen on daar donkere punten, doode paarden en koeien. Dan weer een smalle strook land, een oude wilg, waarvan de kroon door een granaat getroffen werd. Voor ons de Yser, dan weer water, mines en doode dieren. Midden door het .water de landslraat van Omtrent de krijgsbearijven meldt het Fransch communique van Woensdagna- middag Een Duitsch detachement met drie mitrail- leurs was er in geslaagd naar den linker- oever van den Yser ten Zuiden van de Drie Grachten over te steken en werd hier Dinsdag aangevallen door de Belgische troepen, die zich van Drie Grachten meester maakten. Ten Oo9ten van Verdun hebben de Fran- schen, behalve Gussainville, de voornaamste heuveltoppen bezet. Een aanval in de ricbiiug van Etain stelden de Franschen in het bezit van den heuvel 219 en 220 en van de boerderijen z/Havet-Bois" en ,/Hopital". Meer naar het Zuiden wonnen de Fran schen terrein in de riehting van Maizeray. Bij Les Eparges wonnen de Franschen eveneens terrein en handhaafden zich op het veroverde gebied, terwijl wij 60 ge- vangenen maakten onder wie drie officieren. In de bosschen van Ailly en Bmle hand haafden de Franschen zich in de door hen veroverde stelliugen, sloegen alle tegenaan- vallen af en veroverden nieuwe loopgraven. In het Bois-le-Fietre kwamen de Fran- schen opnieuw vooruit. Het blijkt uit de mededeelingen van jsr6Ksgevangenen» dat in den loop van de jongste aanvallen der Franschen in het Zuiden van Woeuvre zes Duitsche bataljons totaal vernietigd werden. Bij Bans-de-Sapt en Fontenelle deden de Franschen een Duitsche verschansing door een mijn in de lucht vliegen. len Zuid Oosten van Hartmanusweiler veroverden de Fianscheu een heuveltje, dat als observatiepost diende voor een Duitsch kolonel, die in den stryd van 26 Maart een brigade aanvoerde. De Franschen trok- ken dien heuvel voorbij en maakten ge- vangenen. Het groote Duitsche hoofdkwartier meldde dien dag De Maandag door ons bezette boerderij i/Drie Grachten die de vijand met zware artillerie en mijnwerpers in elkander gescho ten had, werd derhalve Dinsdagavond door ons opgegeven. In de Argonne mislukte een aanval van den vijand ten gevolge van het vuur onzer jagers. Noord-Oostelijk van Verdun kwamen de Franschen bij 'a aanval slechts tot onze voorste stellingen. Oostelijk en Zuid-Oostelijk van Verdun mislukte een reeks aanvallen onder buiten- gewoon zware verliezen. Bij de hoogte van Combres zyn twee Fransche bataljons door ons vuur vernietigd. Bij Alzey gingen onze troepen tot een tegenaanval over en wierpen den vijand naar zijn oude stellingen terug. Eveneens zjjn alle aanvallen der Franschen bij Flirey volkomen mislukt. Tal van ge- sneuvelden bedekken het teveiu voor ons front, wier aantal nog vermeerderd wordt, doordat de t ranschen de in hun eigen loop- graven gesneuvelden voor het front hunner stellingen wierpen. Aan den Zuidelijken rand van het woud van Le Pretre sloeg een onzer bataljons in een bajonet-gevecht een aanval van een sterke troepenmaeht van het 13e Fransche regiment af. Bij Hartmannsweilerkopf wordt sedert gisternamiddag niettegenstaande een hevigen sneeuwstorm, gestreden. - Aan de N. R. Crt. ontleenen wy de volgende telegram men BERLIJN, 8 April. (Wolff.) Officieele mededeeling uit het groote hoofdkwartier: De gevechten tusschen Maas en Moezel duren voort. In de Woevre-vlakte ten 0. en ten Z 0. van Verdun mislukten alle aanvallen van de Franschen. Van de hoogten bij Combres zijn op eenige plaatsen de tot in onze voorste loopgraven binnengedrongen vijandelijke strijdkrachten door een tegenaanval ver- drtven. Uit het boseh van 8eion.se ten N. van St. Mihiel tegen onze stellingen opgerukte bataljons werden met zeer zware verliezen in dat bosch ternggeworpen. In het bosch van Ailly is een verbitterd gevecht op koiten afstand wederom aan den gang. In het bosch ten W. van Apremont heboen onze troepen den vijand die zonder succes had aangevallen, vervolgd. Vier aanvallen op onze stellingen ten N. van Flirey en twee avondaanvallen ten W. van het Bois le Pretre werden door ons vuur gestuit, met zeer zware verliezen voor den vyaud. Drie nachtelyke voorwaartsche bewegingen van de Franschen in het Bois le Pretre zijn mislukt. Het verlies van de Franschen langs het heele front is weer buitengewoon groot, zonder dat zij ook maar het geririgste succes te boeken hebben. In de buurt van Bethel is een Fransch viiegtuig dat uit Parys kwam, gedwongen te landen. De vlieger verklaarde, dat over de ver liezen der Franschen in den slag in Cham pagne te Parijs nog niets bekend was ge worden. De gevechten bij den Hartmannsweiler kopf duren voort, PA B1JS, 8 April. (Havas.) Officieele mededeeling van heJenmiddag drie uur Aitilierie-gevecht in Belgie, in het dal van de Aisne en ten O. van Atrecht. Ondanks het zeer slechte weer is de be- drijvigbeid zeer groot geweest tusschen Maas en Moezel. De Franschen hebben al hun winst be houden en zijn opnieuw gevorderd. Bij Parreid ten O. van Verdun hebben de Franschen twee loopgraafiinies genomen. Bij Eparges hebben de Franschen in den nacht van Dinsdag op Woensdag een grooten sprong vooruit gedaan. Den heelen dag hebben de Duitschers zeer heftige tegenaanvailen gedaan, maar niets teruggewounen. Hun laatsle aanval die bij zonder krachtig was, is weggemaaid in bet vuur van de Franschen. Hetzelfde was het geval in het bosch van Ailly. Na verscheidene tegenaanvailen, die alle afgeslagen zijn, bly ven de Franschen meester van de door hen op 6 dezer veroverde stellingen. In het Bois Bible (ten N. van Ailly) hebben de FYanschen een Duitsche loop graaf genomen. De Franschen maakfen aan dit gedeelte van het front talrijke gevaugenen. Onder de gevangenen, op 6 dezer ge nomen, in de buurt van Hartmarinsweiler, zijn manschappen van de garde, die naar die streek door de Duitschers overgebracht waren, na hug tegenslag van 26 Maart. De Duitsche regimenten, die hier opereer- den, moesten tengevolge van de groote verliezen drie of vier keeren vernieuwd worden. Dat de Duitschers tbaus de aan vallen gestaakt hebben is een bewjjs, dat zij inzien, dat hun gronte opofferingen nutteloos zyn. Dinsdag hebben de Duitschers ons zonder succes aangevallen in de buurt van Suwalki by Ludvinovo. Denzelfden dag werd een Duitsch water- viiegtuig vernield, waaruit bommen op de stad Libau waren geworpen. De vliegers werden gered en door ons krygsgevario-en gemaakt. BERLIJN, 8 April. (Wolff.) Officieele mededeeling uit het groote hoofdkwartier: Aan het oosteiijke front is niets gebeurd. Het weer is slecbt en de wegen in het Russische grensgebied zyn op het orgenblik onbegaanbaar. Woensdag morgen werd aan de grenswaeht te Galder onder Oinneken een landweerman al stoeiende doodgeschoten. Een tweetal soldaten van het 17e regiment, die op wacht stonden, waren met elkaar aan het stoeien geraakt. Zij hadden daarbij het geweer op den schouder. Ongelukkigerwys ging een der geweren af en werd de landweerman doodelijk in den hals gewond. Te Zandvoort heeft men zich Zondag ongerust gemaakt, omdat in de nabijheid der Passage een mijn aanspoelde. Men weet, hoe onlarigs tal van huizen in dat dorp geleden hebben toen de militaire auto- riteiten zuik een voorwerp onschadelyk maakten. Het is echter geblekeD, dat men ditmaal met een z. g. April-,,grap" te doen had. De mijn was gevuid met hout en stroo eri dus ongevaarlijk. Ze was gemerkt K. E. 11ervorm de Kerk. Ter Neuzen. 9 u„ dhr. L. Hek en 2 u., Ds. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop. 2 u., dhr. L. Dek. 9 u., Ds. A. Timmerman en 2 n., geen dienst. 9 u en 2 ii., Ds. J. Ii. T. Ilngenholtz. c 9 u. en 2 u„ Ds. Q. van Dis. ^ia van Gent. u., Ds. Akersloot van Houten Rooa. Hulst. 10 u., Ds. De Boer Hontenisse. 9^ Ds. W. J. van Lindonk. Oereformeerde Kerken. Sltdakil. Hoek. Axel. Zaamslag, Tei Keuzen Hoek. Axel, Kerkdreef. Axel, Stationstraat. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. 9 u. en 2 u., Ds. 13. v. d. Wal. 9 n., I)g. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. K. van den Beek van IJist. 9 n., Ds. K. van den Beek van IJist en 2 u., Ds. J. B. Lammertsma. fJhr. Zaamslag. Oereformeerde Kerk. 9 u. en 2 u., leeskerk. Oereformeerde Oemeente (Vlooswljkstraat). er keuzen. 9 u., 2 u. en 5^ u., leeskerk. Oud- Gerefot meei de Gem eente t Lokaal „Iiethel" (Kandeelstraatl. Ter Neuzen. 9 u., 2 m, en 5J u., leeskerk. Lokaal „Eben-lfaezer" (Kerkhoflaan) ler Neuzen. 5J u.,* Evangelisatie. K. K. Kerkdiensten te Ter Keuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,8.Venl0uur Namiddags om half drie Lof. Gedurende de afgeloopen week hebben z'.c-h in deze gemeente g e v e s t i g d A. de Biol., zonder beroep, Ylooswiik- stsaat 10, uit Breda. A. E Sol, dienstbode, uit Breskens. J. L). Jansen, landbouwersknecht, P. 27 uit Hoek. P. de Feyter, landbouwersknecht, 3 N, uit Zaamslag. r^-, p- Uieleman, landbouwersknecht, Kerkhoflaan 34, uit Zaamslag. A. J. de Krijger, aannemer,^it Philippine, b. v d. Hooft, metselaar, uit Selzaete. M. K. Fokke de Goede, zonder beroep, Grenulaan 7, uit Weltevreden. A. A. van Hoorn, zonder beroep, Nieuwe- dicjp, uit Zuidzande. L. J. Geelhoedt, Oorresp. N. B., L. Kerk- straat 11, uit Apeldoorn. J. Pypelink, werkmaD, P 50, uit Hoek. U. F. van Overbeeke, timmerman, West- kolkstr. 36, uit Rotterdam. L. Vjjlder, dienstbode, Westkolkstr. 10 uit flonteuisse. Vertrokken: J. J. Bareman, zonder beroep, 0 136 naar Zaamslag. S' Wlllem3en> zander beroep, Baan- dyk 23, naar Zaamslag. onderwijzeres, Noordstraat 64, naar Overslag. J, 1. Meyer, bakker (o) Donze-Visser- straat 123, naar Axel. P" Ph\,Pau!' buiee!ambtenaar, Dykstraat 8, naar Middelburg. P- Kolijn, werkman, 0 50, naar Zaamslag. J. J. de Feijter, landbouwersknecht, Q 109 naar Boschkapelle. A. J. de Bruin, opzichter, L. Kerkstraat 77, naar Utrecht. Ph. Hiel, dienstbode, Markt 6, naar Hontenisse. D, Bruggeman, timmerman, Baandjjk 1, naar Heerlen. J. Aubroeck, zonder beroep, Q 205 naar Hulst. A S. Dobbelaar, zonder beroep, aan boord, naar Wemeldinge. J. de Braal, landbouwersknecht, P 110 naar Sas van Gent. 1 J. A.^ Harte, zonder beroep, Vlooswijk- strRat 45, naar Vlissingen. A. Donze, werkman, 0 59, naar Zuidzande. Huizinga, notarisklerk, Heerengrackt 1 naar Idaderadeel. E. B. Kaas, arbeider, Baandijk 89, naar rteerlen. A. A. Geensen, bankwerker, Van Boven- straat 41, naar Vlissingen. J. P. Lausen, meubelmaker, Vlooswijkstr. 28, naar Schagen. Tb. J. Linthorst, koopman, Nienwstraat lo, naar Deventer. J. Kaijser, koewachter, G 98 Zaamslag. naar Een landweerman doodffe.se/ioten. Aan ,/De Maasbode" wordt uit Ginneken gemeld J. Oppe, landbouwersknecht, P 71 naar Axel. A. H. bpruitenburg, zonder beroep, Noordstraat 66, naar Dieren, gemeente Kbenen. M. E. Bareman, zonder beroep, O 136 naar Hellevoetsluis.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 6