No. 6208. Zaterdag 10 April 1915. 55e Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De Oorlog- BINNENLAND. 0?W353^3X)^3 13XjA.I3. TWEEDE KAMER. N De Tweede Kamer is bjjeengeroepen te- gen Dinsdag 20 dezer, 's middags half 2 uur. Aan de orde zal zjjn een voorstel van den voorzitter, orn, indien het eindverslag tydig wordt uitgebraeht, in deze vergadering onmiddellijk derhalve voor de onderwerpen welke reeds op de agenda voorkonien een aanvang te maken met de beraadslaging over het wetsontwerp betreffende verzeke- ring van sehepelingen en hun nagelaten betrekkingen tegen geldeljjke gevolgen van ongevallen, hun op zee overkomen, (oor- iogs-zeeongevallenwet). Aardappelmeel, en cinders geen ijzer 1 Duitschland en Engeland, die oris beide het noodzakeljjk brood voor onze nijveiheid moeten leveren ijzer, staal en koper hebben zelf zooveel noodig vocr hun oorlogs- behoeften, en hebben door onttrekking der werkkrachten ten behoeve hunner Jegers, hun productie, zooveel v^rininderd, dat het buitenland liefst met mondjesmaat wordt afgeseheept, en dan nog tegen hooge prjjzen. „En we mogen biijde zjjn, dat we nog wat krjjgen", schrijft de //Hengelosche Fa- brieksbode." //Op tal van artikelen is uit- voerverbod in die landen, en niet dan tegen belofte dat het materiaal niet naar den vjjand gaat, wil men wat afgeven. Enkele artikelen worden alleen in ruil voor grondstoffen geleverd. Soms stelt men zelfs zeer eigenaardigen ruilhandel vour. Dezer dagen b.v. schreef een leverancier van een bepaalde soort jjzer ons, dat hij niet kon leveren wegens uitvoerverbod, rnaar dat hij dit missehien opgeheven kon krijgen, als wij hem een //overeenkomstige" hoeveelheidaardappelme 1 of tapioca, rijstvlokken leverden Op deze artike'en is ongelukkig bij ons 66k uitvoerverbod, zoo- dat we daarin geen winkelier kunnen worden." Suikerbieten Yanwege de directie van den landbouw wordt het volgende medegedeeld De vraag is gesteld, of in den volgenden herfst de uitvoer van suikerbieten weer ge- oorloofd zal zijn, Met het oog op de onzekerheid van den toestand moet de regeering zich omtrent de beslissing dien- aangaande de voile vrijheid voorbehouden. Aan belanghebbenden, in het bijzonder aan de verbouwers van suikerbieten, wordt echter in overweging gegeven, rekeoing te houden met de waarscbjjnly kheid, dat de uitvoer niet zal kunnen worden toegestaan, zoolang de oorlogstoestand blijft aanhouden. Zilverbons van 5. De aanvankelijk gestelde termijn van in- wisseling voor de zilverbons van 5 is voor- bij, maar vermoedelijk zal weder gelegen- heid komen tot inwisseling, zy het dan ook door opzending naar Amsterdam. Hierom- trent wordt echter waarschijnlijk niet voor het midden dezer maand beslist. (N. R. Crt.) Belasting van vluchtelingen. Op de vragen van den heer Van Vuuren, lid van de Tweede Kamer, betreffende den aanslag in 's Rjjks directe belastingen van naar Nederland u'itgeweken vreemdelingen, heeft de Minister van Financien het vol gende geantwoord De tengevolge van den heerschenden oorlogstoestand uit Belgie naar Nederland uitgeweken personen worden ingevolge een door den Minister uitgevaardigde aanschrij ving voor de toepassing der wetten op de vermogens- en de bedrijfsbelasting als niet hier te lande wonend beschouwd, zoolang uit de omstandigheden kan worden afgeleid, dat zjj 't voornemen hebben naar hun land terug te keeren, zoodra de oorlog zal zijn geeindigd. Dit geldt ook voor hen, die hier te lande een woning betrokken en gemeubileerd hebben, wanneer als vaststaaade kan worden aangenomen, dat een terugkeer naar Belgie in de bedoeling ligt. Voorts is den ambtenaren medegedeeld, dat inrichtingen tot huisvesting van on- vermogende Belgische vluchtelingen voor de toepassing der Wet op de personeeie belasting zijn aan te merken als inrichtingen van weldadigheid, waarvoor viijstelling van belastii g wordt verleend. Ten slotte merkt de Minister op, dat door de tjjdeljjk hier te lande vertoevende uitgewekenen vrijstelling van personeeie belasting wordt genoten, voor zoover zy niet langer dan 3 achtereenvolgende maan- den een perccel in gebruik hebben, of dienstboden, paarden, rjjwielen of motor- rijtuigen houden. De wet laat geen vrjjheid deze vrjjstel- stelling uit te breiden tot hen, die langer dan 3 achtereenvolgende maanden gemeu- bileerde woningen kosteloos te hunner be- schikking hebben gekregen. Vnorkoming van vasthouding en prijsopdrijving van waren. De Minister van Landbouw deelt uiede, dat, naar hem bekend is, door verscheidene personen in den lande groote hoeveelheden levensmiddelen en veevoeder zyn gekocht en opgeslagen en aldus aan de consumtie zijn onttrokken dat hierdoor in strijd wordt gehandeld met de wet van 3 Aug. 1914 (St.bl. 351) z/ter voorkoming van vasthouding en prijs- opdrijving van waren" dat de Minister hun die zich aan deze handelingen hebben schuldig gemaakt ten ernstigste raadt om de aldus aan de markt onttrokken voorraden ten spoedigste wederom in omloop te brengen dat, byaldien op 15 April aan dezen raad niet naar behooren voldaan zal zijn, de Minister tot de onverwijlde inbezitneming van de hem bekende voorraden zal over- gaan, teneinde die bij het publiek in om loop te brengen. (St. Ct.) Beschermtng van mollen en kik vorsehen. Bij het Tweede Kamer-afdeelingsonderzoek van het wetsontwerp nopens bescherming van mollen en kikvorsehen vond het be- ginsel, dat het aan de gebruikers der gronden moet worden overgelaten te beslissen of de mollen op hun landen zullen worden geduld of vervolgd, algemeen instemming. De inzichten der landbouwende bevolking om trent de vraag, of de mol nuttig dan wel scba- delijk is, loopen te veel uiteen dan dat de wetgever ten deze een dwingend voorschrift zou kunnen uitvaardigen. Over de vraag, of daarnaast bepaliugen noodig zijn, die bedoelen er tegen te waken dat het vangen van mollen, tegen den wil van den grondeigenaar in, plaats vindt, dachten niet alle leden eenstemmig. Enkele ieden wilden de vrijheid op dit punt zoo min mogelijk beperken, terwjjl andere leden van oordeel waren, dat de eisch van een machtiging van den Commissaris der Konin gin in het wetsontwerp niet streng genoeg is geformuleerd. Nog werd door eenige leden gepleit voor bet denkbeeld, dat de zaak der mollenbe- scherming aan den plaatselijken wetgever zou worden overgelaten. Anderen verklaar- den zich hier echter tegen. De bescherming der kikvorsehen, die het wetsontwerp beoogt, werd algemeen toe- gejuicht. Niet slechts uit een landbouw- oogpunt verdient zij ten zeerste aanbeveling, ook uit dat van dierenbescherming. lntusschen hadden verscheidene leden be- zwaar tegen het stelsel, dat slechts bepaalde deelen van het land zullen worden aange- wezen, waar het ten verkoop in voorraad hebben enz. van kikvorsehen verboden zal zijn. Zij meenden. dat aanwjjzing van een streek eenvoudig tot gevolg zal hebben, dut de jacht op deze dieren zich naar een andere verplaatst. Goedkoop niesl en brood De modewerker van het II a n d b 1. „uit vakkringen" schrijft: Naar aanleidmg van het Woensdag in de vergadering van den Amsterdamschen Ge- meenteraad door Wethouder Wibaut nrede- gedeelde, in zake de groote moeilijklieden voor een stad als Amsterdam, verbonden aan een verkrijgbaarstelling van levensmid delen tot prijzen, die v6or de mobilisatie in ons land golden (waarvan het verlics- eijfer gedragen zou worden door Rijk en gemeente sanien) en de daarbij geuite wen- schelijkheid, om tarwebloem en brood ver- krijgbaar te stellen tegen prijzen, overeen- komende met de noteeringen van een jaar geleden, hadden wij een onderhoud met ge- noemden wethouder. Op onze vraag, of de bedoeling was, voor het geheele land een uniform-broodprijs vast te stellen, kregen wij een toestenimend ant- woord. Wethouder Wibaut meenl, dat„zelfs met 66n enkele pennestreek" de nieuwe maalregel ingevoerd zou kunnen worden. De meelfabrikanten, zegt de heer Wibaut, betrekken nu reeds de tarwe van de Regee ring tegen een door haar vastgestelden prijs en moeten bloem en ineel tegen een even- eens door haar vastgestelden prijs verkrijg- baar stellen. Zij verdienen dus alleen hun inaalloon. Welnu, op een gegeven oogen- blik zegt de Minister eenvoudig: „Ik geef u de tarwe voor zooveel minder, gij verkoopt het meet (gebuild en ongebuild) naar ver- houding zooveel lager, de broodprijs wordt door de Regeering eveneens naar verhou- ding verminderd en de zaak is in orde." „Maar", zoo vroegen wij, „hoe hebt u zich dan de regeling van de Amerikaansche meelprijzen gedacht?" De welhouder gaf onmiddellijk toe, dat hier inderdaad een bezwaar school, doch dan moest z.i. de Regeering de partijen meel, door haar in Amerika gekocht (zoo- wel Patents, Straights als Bakers), ook maar zooveel goedkooper stellen, dat zij op 66n lijn kwamen met de betreffende noteeringen van een jaar geleden. ,,Dus geheel breken met het stelsel van meelverkoop bij inschrijving?" „Absoluut!" En uit hetgeen de heer Wibaut er nog aan toevoegde, bieek ook hij een, even groot tegenstander van het inschrij- vings-systeem te zijn. Zooals begrijpelijk is, kwam toen de vraag te berde, welke financieele offers van de Itijks-schatkist gevergd zullen worden indien de nu nog zwervende plannen werkelijkheid worden. De wethouder had voorop gesteld. dat in Amsterdam wekelijks pl.m. 20.000 baaltjes meel ii 50 kilo verbakken worden; wat deze stad betreft, het verliets-cijfer begroot op pl.m. 80.000 per week. Wij meenden, dat dit cijfer nog hooger moest genomen worden, aangenomen na- tuurlijk, dat men inderdaad terug wil tot de prijzen van een jaar geleden sterkte Maashoogten, de Cotes Lorraines, zouden optrekken. Hoe hopeloos een enkele frontaanval zou zyn, hadden de ervaringen van dezen winter getoond. Daarorn werd een nieuwe poging gedaan tegen de beide flanken der Duitsche strijdmachten tusschen Moezel en Maas en een nieuw leger hiervoor gevormd, geljjk gevangenen verklaren. Na de eerste zoekende pogingen de geljjktjjdige door onze vliegers waargenomen verschui- vingen achtcr het Fransche front en de inleidende infanterie-gevechten in het Bois Stelt men dan den prijs voor inlandsche retre en westelyk daarvan begon 3 April een bevige werkzaamheid der Fransche artillerie in het noorden bij het betwiste Combres en op het zuidelijk front tusschen Moezel en Maas. De Duitsche voorposten gingen, toen zich de vyandelyke infanterie oniwikkelde, stelselmatig terug van Regnieviile en Feyenhage naar de hoofdstelling. Op Paasch -Maandag, den 5n, begon de eigen- lyke aanval der Franschen op het zuidelijke front, eerst noordelijk van Toul, dan ook tarwebloem, of juister uitgedrukt, voor bloem van in Nederlaridsche meelfabrieken vermalcn tarwe, gedurende April 1914 op J 11,50 per 100 kilo 41 fabriek, dan maakt dit, bij dc huidige noteering van dusdunige bloem (J 20,80) een verschil van 9,30 per 100 kilo, dus gesteld, dat er g6dn Ameri- kaansch meel gebruikt werd een ver schil voor Amsterdam alleen, per week van 93.000. Doch daarmede zijn we er nog niet! Want nagenoeg alle bakkers gebruiken de rijker. Om dit zuiver te beoordeelen, is het niet voldoende, den blik te slaan naar de prij zen, die door belanghebbenden besteed wor den, maar in de eerste plaats, orn de prijzen te weten, waarvoor de Regeering in Amerika haar meel inkoopt. W ij zijn in het bezit van gegevens, waar- uit blijkt, dat reeds boven de 21 per 100 kilo Amerikaansch Patent-meel door de Re geering betrokken werd, hetgeen bij inschrij ving echter goedkooper van de hand werd gedaan, daar het prijsverschil tusschen in landsch en Amerikaansch meel te groot werd. Doch gesteld, dat de prijs voor Ame rikaansche Patenten, thans J 24 cif Rotter dam ware, dan zou, aangezien dergelijke qualileiten een jaar geleden tot J 12,50 cif (en lager!) te koop waren, op Amerikaansch !Patcntmeel, een vcrlies van niet minder dan 11,50 per 100 kilo geleden worden. Rekent men nu, dat een bakker 66n vierde gedeelte van dit meel in zijn melange roort, dan zou, op de voor Amsterdam benoodigde 20.000/2 baaltjes, voor 5000/2 baaltjes het vcrlies niet zijn 23,250 (gerekend volgens de boven aan- gegeven basis voor Inlandsch meel), doch 28.750 en het bovengemelde verlics-cijfer nachtelyk geveeht naar de bajoneUe grijpen Het sueces was voor de Franschen ner- gens blijvend; waar kleine troepen op enk le plaatsen tot aan de Duitsche loop- graven of zelfs er in kwamen, werden ze overal weer teruggeworpen. Het hevigst ontbrandde de strijd op twee plaatsen. Tusschen de Maas en Apremont kwamen op de boschachtige land- streken de Franschen nader bij de Duitsche stellingen, totdat een vernietigend vuur ze op korten afstand ontving. In het oij- zonder oostelijk van Flirey ontwikkelde zich een bepaalde slag. Op de F ransche jagers, die handig elken plooi van het terrein benuttend, vooraan- gingen, volgden sterke reserves om den aanval naar het noorden te verbreiden. Hier vond de Duitsche artillerie een groot arbeidsveld en had een groote uitwerking op hen. In korten tijd waren de reserves op de viueht geslagen, terwijl de aanval der jagers door het Duitsche geweervuur gestuit werd. By Flirey zelf was het noodig, in een per week voor Amsterdam <lus vermeerderd moeten worden met f 5500 en alzoo op 98.500 komen. W ethouder Wibaut berekende, ruw geno men, dat voor geheel Nederland het Rijk per maand, drie- en een half milliocn zou moe ten bijpassen, welk zder boduidend cijfer om in het bezit der Duitsche- loopgraven te blyven. Zoodra de infanteriestryd op 5 dezer was geeindigd, kwam aan beide zijden artillerie in actie. Het sueces van het Duitsche gescbut bieek by de waar- Demirg op 6 dezer 's morgens, toen hon- cx liter olgens onze begrooting nog klimmen I derden lijken uit de Fransche looporaven zou tot mddr dan vier- en een kwart mil- geworpen werden. lioen! Toen wij wezen op de enorme sommen, die aldus van de schatkist gevorderd zouden worden, gjaf de heer Wibaut ons het vol gende antwoord: „Dtm moet daar maar door een leening in voorzien worden, hetgeen later weer moet gevonden worden op de belastingen. Denk niet, dat ook ik niet ten voile betreur, dak door den oorlog al die millioenen noodig zijn, maar beter dat het Rijk n6g een lee ning van 29 of 25 millioen sluit, dan dat duizenden niet te eten hebben, omdat de voedingsmiddelen onbereikbaar duur wor den! En daarom moet de broodregeling in haar geheel in handen van het Rijk komen!" „Als altijd", zoo meenden wij, „zullen ook door dezen maatregel, gesteld dat de Tweede Kamer er toe zou kunnen besluiten, voor het bovenomschreven doel een zoo hooge leening goed te keuren, weer slachtoffers vallen, want hoe zal het met den meelhan- del gaan?" „Wat de tusschenpersonen betreft al dus Wethouder Wibaut wel, dezen zul len evenals onder thans vigeerende bepalin- gen, van de meelfabrikanten een zekere pro- visie kunnen erlangen, en als u onder den meelhandel verstaat diegenen, die, trots alles, groote partijen meel opgeslagen hebben, met het oogmerk, om daarin te speculeeren, ja, als die door den nieuwen maatregel verlie- zen zouden lijden, is het hun eigen schuld." Op een laatste (vraag, hoe de andere groote gemeenten er over dachten, deelde de wet houder ons mede, dat Den Ilaag en Rotter dam aan de hier ontvouwde plannen reeds hun adhaesie hadden betoond. Tot zoover het interview. Wij behoeven wel niet te zeggen, van hoe vdrstrekkende betcekenis een dusdanige maatregel voor ons land zou zijn. Een nieuwe, groote schuldeniast zou, ge- zien de weLnig-beslissende zetten, die op het oorlogsschaakbord gedaan worden, waar- door het nog lang kan duren, v66r aan een van alien het „schaakmat" kan worden toe- Op 6 April mislukten bij Flirey drie nieuwe Fransche aan vallen. Ook in het Bois le P:efre viel de vijand opnieuw aan. Het I3('e Fransche infanterie-regiment deed een aanval. Een bataljon uit de Rijn- proviucie, //de Wacbt am Rkein" zingend, sloeg met de blanke wapens den vyand op de vlucht. Ten zuiden van Orne ontwikkelde zich op 6 dezer een nieuw geveeht, dat gunstig voor ons staat. In het centrum der stellingen langs de Maas was alleen de artillerie in actie. Tot dusver hebben de Franschen slechts nieuwe nederlagen te boekeu, maar het schijnt dat hun aanvallen in dit berhaaldelyk betwiste gebied nog niet zijn geeindigd. Be strijd in Belgie. Van de Belgiscbe grens wordt aan de H. Crt. gemeld Er worden op het westeljjk gedeelre van het wesfelijk front, waarschijnlijk binnen enkele weken, belangryke gebeurtenissen verwacht. Betrouwbare inlicbtingen zeggen, dat onder de Duitscne militairen in Belgie, ook in officierskringen, men de onmogelykbeid inziet van verder voortdringen. Alle militaire maatregelen ook langs de heele kuststreek zyn louter defensief. Het offensief gaat stetds van de verbondenen uit, wat dan noodzakelijk tegenaanvalien der Duitschers uitlokt. Men is er echter vrijwel van overtuigd dat het tegenwoordig front op den duur slechts met de grootste moeite, te hand- haven zal zijn, en neemt reeds zyn maat regelen voor het achteruitbrengen van bet front. Het is bekend, dat de aanvallen der ver- zijn, zullen, indien de Minister de „groote stads"-voorstellen overneemt, ten slotte de Tweede cn Eerste Kamer te beslissen heb ben. geroepen, weer- op ons land gelegd worden. bondenen steeds plaats vonden zonder eenig In hoeverre deze maatregel gewettigd zou gebruik te maken yan hun reusachtjg® reserven, die zjj overal in Frankrijk hebben, en die, als eenmaal het offensief moet worden doorgezet, ten spoedigste aan het front, kunnen zyn. Bet Belgische leger is minstens weer op voile sterkte, en slechts een klein gedeelte is aan het front. Engeland is in de laatste maanden voortdurend bezig ge- weest zyn nieuwe korpsen naar Frankrijk te transporteeren. Frankrijk heeft behalve zyn eigen nieuwe lichtingen, een groote Uit het Duitsche groote hoofdkwartier troepenmacht, ook gekleurde troepen, ter wordt, volgens de II. Crt., gemeld beschikking. Bij de gevechten tusschen Moezel en Maas Het wachten is maar op den geschikten De strijd tusschen Moezel en Riaas. was reeds vo6r Paschen te bemerken, dat de Franschen voor een nieuwe groote onder- neming tegen de door de Duitschers ver- tijd voor een algemeenen aanval. De Duitsche troepen hebben de laatste week geweldige verliezen aan dooden en gewonden geledenzoodat reeds hierdoor het Belgische offensief succesvol is geweest. Dag eh nacht werden gewonde Duit schers in grooten getale van het Yserfront weggevoerd. Langzamerhand beginneu de Duitschers ook meer maar bet Oosten loopgraven aan te leggen. Vlak by Maldeghem zyn thans ook dergelijke loopgraven aangelegd, welke naar men zegt, bewapend zijn met kanon- nen, afkomstig uit AntwerpeD. 1 elde Dent een 14 dagen geleden nauwe- lijks 10.000 Duitsche soldaten, thans ligeen er ongeveer 40.000 en nog iederen dag wordt aldaar nieuw krijgsmateriaal inge voerd. Ook de grensplaatsen zijn thans weer sterker bezet dan eenigen tijd geleden. In (Belgiseh) Middelburg en Stroobrugge ligt thans een regiment kurassiers, alien jonge, Hinke kerels, die al verschillende malen met den vjjand slaags geweest zyn. De grenzen worden nog steeds streng bewaakt, en niemand mag de posten pas- seeren, men schijnt zeer bevreesd te zijn voor spionnage. lialiaansche schepen gctop- pedeerd le Rome is het bericht ontvangen, dat de Italiaansche stoomschepeu //Luigi Parodi" en //Pina" door een Duitsche duikboot zijn in den grond geboord. Het bericht is afkomstig van schepen, die langs dezelfde route kwamen, maar '(lot van de bemanning is nog onbekend. Het publiek in Genua is woedend over het gebeurde en men wacht met groote belang- stelling at wat de regeering zal doen. In Milaan vertelt men dat de Duitschers het inden grond boren van de /Luigi f arodi geheim houden, uit vrees voor den indruk, die in Italic zou teweeggebracht worden. De familie der bemanning heeft thans echter kennis gekregen van den onder- gaug van het schip en de onverzorgd achter- b-jj venden zullen een klein pensioen ontvangen. Het ministerie van marine heeft nog geen bevestiging ontvangen van dit opzienbarend bericht. in de steden en dorpen, waar de gezinnen der vermiste sehepelingen wonen, heerscht groote on rust. De Luigi Parodi" is een van de grootste kolenschepen der Italiaansche handelsvloot en heeft een inhoud van 7200 ton. Sinds zij het anker lichtte te Baltimore op do Januari, geheel met steenkool geladen, neeft men niets meer van haar vernomen. Het andere vaartuig, de //Pina", welke aan dezeffde reeders behoort, verliet Napels 40 dagen geleden, om bolen uit Cardiff aan te voeren zij werd het laatst gezien, toen zij Gibraltar voorbij voer. Indien het hardnekkige geruckt omtrent bet lot der schepen mocht blijken waar te zijn, dan zijn er duidelijke aanwijzingen voor een te verwaebten uitbarsting van verontwaardiging, waarvan de gevolgen verdragend kunnen zijn. Oe gevangsnen en debuitvan Przemysl. De gevangenen van Przemysl zijn volgens Reuter, naar het binnenland van Rusland vervoerd. Het zyn in't geheel 9 generaals, 2307 officieren en 113.890 soldaten. Boven- dicn bevinden zich in de hospitalen ongeveer 6800 gewonden en zieken, die 't transport nog niet konden doorstaan. Om deze ge wonden en zieken te verplegen werden 129 Oostenrijksche geneesheeren en 100 zieken- verplegers voorloopig vastgehouden. Wij hebben te Przemysl een ontzaglijken oorlogsvoorraad buit gemaakt, waarvan de omvang nog niet geheel is vastgesteld. Tot nog toe hebben wy meer dan 900 kanonnen geboekt, waarvan er vele zeer goed te gebruiken zyn. Elken dag ontdek- ken wy nieuwe voorraden munitie en ander oor!og8materiaal. Veel kanonnen en geweren zijn door de Oostenrykers in d.e San gewor pen. Wij hebben maatregelen genomen em ze weer uit de rivier op te vissehen. De ,,Prtnz Eitel Friedrich" geinterneecd. De kommandant van de //Prinz Eitel Friedrich" (de Duitsche hulpkruiser) heeft aan den ontvanger van de in- en uitvoer- rechten te Newport News den wenseh te kennen gegeven, dat zijn schip gei'nterneerd zou worden, omdat de hulp, die een ver- trek mogelyk zou maken, uitbleef. Het schip zal aan de marinewerf van Norfolk geinterneerd worden. Aan den kommandant van de //Prinz Eitel friedrich" was Woensdag aangezegd, dat by den volgenden morgen om vier uur de territoriale wateren moest verlaten, of zyn schip moest laten interneeren. Het zinken van de „(J 29". Het zinken van de „U 29" is bevestigd door den Duitschen marine-staf. Op 26 Maart werd door de Engelsche admiraliteit ge.meld, dat zy goede redenen had om t,e veronderstellen dat de Duitsche onderzeeer ,,L 29" met man en muis ver- gaan was. Op welke vvijze de „U 29" kelderde, wordt er niet bij gemeld. De Voss. Ztg." TER lEUmSCHE (OI RIVT. X J ciix gVlvUtlt 3 1 olltolll 1? irnnnoLf nnn A K i. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 5