^iiddelen van vervoer. M-i* grtr 109;- RECHTSZAKEN. Spoorweg Ter Neuzen Mechelen. Arrondi8sements-Rechtb.te Middelburg. Spoorweg Ter Neuzen Gent. Zeeuwsch-Yl. Tram weg- Maatscliappij. Stoomtramweg Hulst Walsoorden met goedvinden van beide partijen telkens voor een jaar worden verlengd. In ver- band met de wijze waarop het terrein door De Blaaij wordt onderhouden, geven Burge- meester en W cthouders in overweging de pacht voor een jaar te verlengen. Zij vree- zen dat, wanneer men zou overgaan tot eene nieuwe publieke verpachting en het kwam in andere handen, de toestand er daar weer op zon achterilitgaan. De heer Wolfert vraagt, of De Blaaij den grond zelf gebruikt, of dien weer aan an- deren verpacht. Hierop wordt geantwoord, dat verschil lende daar wonende menschen er een tuin- tje van hebben. De voorzitter merkt op, dat De Blaaij er ook nogal wat onkosten aan gehad heeft, om het terrein in orde te krijgen, daar liij het ook moesl afsluiten. Nu is het goed in orde, wie" weet wat een ;mder er mede zou doen. De heer Smies meent, dat men in de pachtvoorwaarden zou kunnen bepalen, dat het voor niets anders dan tuingrond mag worden gebruikt. Hij vindt 5, wat er door De Blaaij voor betaald wordt als pacht, schrikkelijk laag. De voorzitter geeft te kennen, dat, indien de Raad dat wenscht, met De Blaaij zou kunnen worden onderhandeld over verhoo- ging van de pachtsom, maar burgemeester en wethouders zijn tegen publieke aanbe- steding. De heer Smies merkt op, dat men toch aan de verpachting voorwaarden kan ver- binden, die elke pachter gehouden is, na te komen. De heer Dieleman voegt hieraan toe, dat men ook den ouden pachter de voorkeur zou kunnen geven. De heer Smies vindt het goed, dat met den pachter onderhandeld wordt over ver- hooging van de pacht. De heer De Feijter meent, dat voor eene oppervlakte van 13 aren als de grond voor tuin bruikbaar is, 15 pacht zeker niet te hoog zou zijn; nu is het zoo goed als niets. De heer Lamaitre merkt op, dat er veel steenen in den grond zitten en dat er ook boomen staan, die de groei belemmeren. De voorzitter voegt hier nog aan toe, dat een pachter ook moet rekenen op de kosten van afsluiting; De Blaaij heeft die kosten ook moeten maken. Naar aan spreker ge- informeerd is, bleek er juist* daardoor bij de verpachting niet veel liefhebberij. Als De Blaaij van zijn pacht afstand deed, zou hij er voor zijn, strenge pachtvoorwaarden te stellen, om tc verzekeren, dat het er een goedc toestand blijft. De heeren Smies, De Feijter en Wolfert meenen, dat het maar het beste zou zijn. den grond opnieuw publiek te verpachten. De heer Dieleman oppert daartegen be- zwaar, men is daarmede nu wel wat laat, want de grond zal nu allemaal zoo wat reeds bezaaid zijn; de gemeente zou wel in haar recht zijn, maar hij aeht het toch beter, de pacht nog maar eens een jaar te laten loopen en dan een volgend jaar reeds in den winter die zaak haar beslag te doen krijgen. Inmiddels weet De Blaaij dan ook, hoe de raad er over denkt. De voorzitter en verschillende leden voe- len wel wat voor het door den heer Diele man aangevoerde en met algemeene stem- men wordt dienovereenkomstig besloten. 9. Verzoek van de Vereeniging ,.Am- bachlsbelang" lot gebruik van twee schoollokalen. Van de vereeniging „Ambachtsbelang" is een verzoek ingekomen, om, evenals vorige jaren, op den 2en en 3en Paaschdag te mogen gebruik maken van twee lokalen der openbare school, voor het houden eener ten- toonstelling van teekeningen enz. Daar de behoefte aan de beschikking over die lokalen ieder jaar terugkomt, verzoekt de vereeniging de vergunning tot wederop- zeggens te verleenen. De voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, het verzoek in tc willi- gen, onder voorwaarde dat van wege de vereeniging acht dagen te voren aan het hoofd der school kennis zal worden gegc- ven, wanneer zij over de lokalen wenscht te beschikken, opdat het hoofd der school in de gelegenheid zal zijn voor het ontrui- men der lokalen te laten zorgen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 10. Oinvraag. a. De voorzitter wenscht mede te dee- len, dat na gepleegd overleg door hem en ale bevoegde militaire autoriteit is besloten, in verband met de lijdsomstandigheden, het verblijf in de gemeente van militairen en vele vluchtelingen, "is besloten gedurende de Paaschdagen geen vergunning voor het ma ken van dansmuziek in de herbergen te geven. b. De heer Smies merkt op, dat er in den laatsten tijd weer veel met vrachlen door de Nieuwstraat gereden wordt; de po- ging om dat tegen tc gaan, schijnt niet veel te hebben geholpen. De voorzitter deelt mede, dat hij er met De Vleeschhouwer, wiens zware met groote vrachten beladen wagens er door komen, over gesproken heeft, en deze heeft toege- zegd, tegen zijne knechts te zullen zeggen, dat zij moesten om rijden. Eenigen tijd is dat dan ook werkelijk van invloed geweest, maar van lieverlede is dat weer verslapt en gaat het den ouden gang. Er kunnen geen bepaalde verbodsbepalingen gemaakt wor den. De wet voor het verkeer op de wegen, kent alleen beperking van vrachten bij dooi- weer, maar voor het overige gaat men uit van de stelling dat de wegen maar zoo sterk moeten gemaakt zijn, dat zij tegen alle vervoer bestand zijn. Spreker moet, in ver band met het laatste, ook constateeren, dat de straat zich goed houdt. Ook de klin- kers die er liggen houden goed stand. De heer Smies wijist er op, dat het niet alleen de wagens van De Vleeschhouwer zijn die er door komen, maar ook wagens gcladen met vlas. De voorzitter erkent dat, maar, zooals ge- zegd: het gemeentebestuur staat er machte- loos tegen, en juist omdat men dit weet, wordt er des te meer door gereden. Hij wil echter nog wel eens met De Vleesch houwer spreken. 11. Vaslsiellen primilief kohier van den hoofdelijken omslag. Ter behandeling van het primitief kohier van den hoofdelijken omslag schorst de voorzitter de openbare vergadering, die overgaat in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der ver gadering wordt het kohier van den hoofde lijken omslag met algemeene stemmen vast- gesteld. GEMEFATERA AD VAN IIOF.K. Vergadering van Domlerdag 1 April 1915. Voorzitter de heer A. Wolfert, burgemees ter. Aanwezig de heeren Geelhoedt, Kaan, Jurrij, Platteeuw, De Feijter, Dekker en Roster. Na opening der vergadering worden de no- tulen der voorgaande gelezen en onveran- derd vastgesteld. Daarna geschiedt mededeeling van ingeko men stukken: berichten van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van raadsbesluiten, verslag van de Gezondheidscommissie te Ter Neuzen, benevens het proces-verbaal van de op 19 Februari 11. gehouden kasopname bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat is ontvangen over het jaar 1914 19.549,42 en over het jaar 1915 87,761/2, samen 19.637,181/2, en uitgegeven over het jaar 1914 17.541,821/2 en over het jaar 1915 646,121/2, samen 18.187,95, zoodat meer ontvangen is dan uitgegeven f 1449,231/2het goed slot der rekening over 1913, dat nog niet op de loopende begrooting is gebracht, bedraagt 1243,94, zoodat in kas moest zijn 2693,17i/2, welk bedrag ook aanwezig bleek. A1 deze stukken worden aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens koml aan de orde: 4. if- en overschrijving in de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. Door het Burgerlijk Armbestuur wordt verzocht haar college te machtigen in de begrooting voor 1914 den post „bedeeling in geld" te verminderen met 42,80 en die over te schrijven op de ,,onvoorziene uif- gaven". Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders wordt met alge meene stemmen aldus besloten. 5. Af- en overschrijving gemeentebegroo- ting voor 1914. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, in de begrooting voor 1914, te verminderen de volgende posten van uitgaaf: schrijf- en andere kantoorbehoeften J 16,22i/2; verdere kosten betreflende den burgerlijken stand f 59,13, jaarwedden en vergoedingen brandweer 65,75, brandwaar- borg f 4,02, aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leenniddelen en school- behoeften f 12,50; en te verhoogen de vol gende posten: onderhoud van het gemeentc- liuis f 22,05, drukwerk enz. 86,75i/2, ad- verteeren J 2,50, briefporten en zegels 3,64, kiezerslijsten enz. 5,18, bijdrage aan Philippine voor toelating schoolkinderen 25, jaarwedde telefonist 12,50. Met algemeene stemmen goedgekeurd. G. Verslag en rekening der vak-teeken- scheot van de Vereenigde Hanulwerks- lieden. Van de vereeniging ,,De Vereenigde Hand- werkslieden" te Ter Neuzen is ingekomen een verslag omtrent de vak-teekenschool en eene rekening en verantwoording, over het jaar 1914. Aangenomen voor kennisgeving. De Raad heeft daartegen geen bezwaar. Wat de circulaire betreft, de Voorzitter geeft in overweging daarop niet in te gaan; hij is het er niet mede eens, wat daarom- trent gezegd wordt, althans voor de ge meente Hoek is de toestand niet, zooals die danrin wordt geschilderd. De tarwe- voorraad is hier nog zeer groot. Als men rekent, wat tot een volgenden oogst noo- dig is voor deze gemeente, dan kan er nog gerust een 50.000 Kg. worden uitgevoerd. De heer Kaan gelooft, dat de statistieken omtrent de beschikbare voorraden onjuist zijn; hier zijn ze nauwkeurig opgenomen, maar hij meent dat de verstrekte opgaven in naburige gemeenten treurig zijn. Boven- dien: het inslaan van een grooten voorraad zou toch niet lielpen, want als er oorlog kwam en de vijand kwam hier, dan zou er toch beslag op gelegd worden. Bestond dat gevaar niet, dan zou het wel te wagen zijn, de voorraden bij de boe- ren te koopen, "als ze ze dan wilden bewa- ren. Veel verlies zou fnen daarop nooit kun nen hebben. De Voorzitter meent, dat de boeren er geen bezwaar zouden tegen hebben om hun voorraad te verkoopen en voor den kooper te bewaren, mits er contant betaald werd en het bewaren geschiedde voor risico van den kooper. De heer Dekker acht voor deze gemeente ook niet noodig om wat te doen, en iedere gemeente moet dan ook maar wat voor zichzelve zorgen. Er kan van hier nog naar andere gemeenten uitgevoerd worden. De Voorzitter merkt op, dat deze gemeente ook staat onder den commandant te Ter Neuzen en dat, als de nood aan den man kwam en de kapitein beslag kwam leggen op^de hier aanwezige voorraden, men die toch ook zou moeten afgeven. De heer Dekker zou het maar het beste achten, af te wachten hoe het loopt, want men weet op het oogenblik toch niet, wat men doen moet of wat het beste is. De overige leden blijken het daarmede eens te zijn, waarom de discussie hierover wordt beeindigd. Daar niemand verder het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. L. V., oud 32 j., E. Z., ond 25j ,huisyr. L. V., E. K., oud 36 j., M. d. M., oud 34 j., huisvr. E. K., alien te St. Paulua ieder tot 5 d. gevang. C. v. G., oud 41 j., L. S., oud 20 v beiden te Stekene, tot 3 d. gevang. Th. 8., huisvr. L. F., te Knocke, M. v. G., oud 62 j., likeurhandelaarster te Gen1 tot f 5 boete of 5 d. kecht. .VI. T., oud 21 j., te Middelburg (B.), tot 3 d. gevang. Th. L., oud 26 j., Oh. L. G., arbeiders te Assenede, tot 1 week gevang. 0. B., oud 30 j., arbeider te Assenede, tot 5 d. gevang. E. V., oud 24 j., arbeider te Assenede, E. S., oud 20 j., arbeidster te St.-Andries, J. P., oud 50 j., te Overslag, A. d. P., oud 37 j., P. d. 0, oud 63 j., beiden te Sinay, A. T., oud 31 j., boomsnoeier en F. B., oiid 30 j., klompenraaker, beiden teOlinge(B) A. d. K., oud 35 j., huisvr. T. J. G., te Kieldrecht, alien tot 3 d. gevang. 0. Aoud 25 j., zonder beroep, te Tannen, G. R., zonder beroep, te Gent, beiden tot 5 boete of 5 d. heeht. H. L. d. N., oud 36 j., opziehter, Ge tot 5 boete of 5 d. hecht. J. J., oud 39 j., reiziger. Brussel, tot tot 5 boete of 5 d. hecht. M. v. W., oud 23 j onderwijzer, Gent tot f 5 boete ot 5 d. hecht. E. U., oud 30 j., werkman, Velsecjue, tot 3 d. gevang. Er. d. V., oud 47 j., werkman, Steenhuvze, tot 5 boete of 5 d. hecht. R. d. V., oud 36 j., werkman, Ophasselt, tot f 5 boete of 5 dagen hecht. A. E., oud 42 j., werkman, Oosterseele, tot 5 boete of 5 d. becht. Ch. B., oud 23 werkman, Lundscauter, tot 5 boete of 5 d. hecht. Amsterdamache tjjd. 1. Bepaling van het gewieht van brood. De Voorzitter stelt aan de orde de stem ming over het voorstel door den heer Jurrij in de vorige vergadering gedaan, 0111 bepalin gen te maken op het gewieht van brood, waarover toen de stemmen staakten. De heer Jurrij deelt mede, dat bakker Van Slrien hem over deze zaak sprak en er be zwaren tegen inbracht, als zoude dit een dwang op de bakkers leggen. Spreker is het daarmede niet eens, het beteekent alleen een opkomen voor het recht, dat de koopers het gewieht aan brood krijgen waarop ze recht hebben. Zooals het nu gaat, is het een willekeurig handelen van de bakkers. De heer Kaan zou met het voorstel kun nen meegaan. als er ook bij bepaald werd, dat voor een uniformprijs moet verkoeht worden. De Voorzitter merkt op, dat dit later zal komen. De heer Jurrij heeft er niets tegen, als de bakkers het brood opslaan, dat ze duurder moeten verkoopen dan vroeger, weet ieder. De heer Platteeuw deelt mede, dat bakker Van Strien er ook hem over sprak, en er op wees, dat, wanneer* voorschriften voor het gewieht van het brood werden gesteld, verschillende middelen zouden worden aan- gewend om het brood zijn gewieht te doen houden en dat daaruit zou kunnen voort vloeien, dat sommige bakkers hun broot niet gaar zouden bakken, omdat bet dan zwaarder weegt. De Voorzitter meent, dat de bakkers die dit deden, daar vanzelf wel mede zouden moeten ophouden, want dan zouden de klan- ten al spoedig een bakker gaan begunstigen die het brood wel gaar bakt. Spreker vraagt: vroeger kon het brood het voile gewieht wel hebben, waarom kan dal nu niet meer? De heer Kaan heeft ook de kWaliteit op het oog. De Voorzitter merkt op, dat het nu niet gaat over de kwaliteit, maar over het voor stel van den heer Jurrij om voorschriften te maken op het gewieht. De heer Jurrij verklaart, dat noodig te achten; het publiek moet zijn gerechtighcid krijgen; als men spreker om een el goed vraagt, weet hij, dat hij 70 c.M. moet geven. De heer Dekker vraagt, of het brood niet meer per gewieht verkoeht wordt en of het vroeger goed ging. De Voorzitter antwoordt, dat na de mobi- lisalie het gewieht van de verkochte broo- den van lieverlede is verminderd, vroeger was het ook wel niet precies, maar dan was het verscliil toch zoo groot niet. De heer Dekker, in aanmerking nemende dal het vroeger goed ging, meent, dat het nu ook goed zou kunnen gaan en gelooft niet, dat het op den weg van den Raad ligt, om tot het nemen van zoo'n ingrijpen- den maatregel over te gaan. De heer Jurrij acht het niet ingrijpend, als men voor het recht opkomt. De heer Kaan heeft ook wel gehoord, dat de bakkers niet precies voor het gewieht van het brood kunnen instaan, dat de eene oven wel eens wat meer is uitgebakken dan de andere en dat ook de kwaliteit van de gebruikte grondstof daarop van invloed is, dat het eene meel meer waterhoudend is, dan het andere. Na nog enkele opmerkingen wordt het voorstel van den heer Jurrij verworpen met 4 tegen 3 h tern in en. Tegen stemmen de hee ren Geelhoedt, Kaan, Dekker en Koster; voor stemmen de heeren Jurrij, Platteeuw cn De Feijter. De Voorzitter geeft alsnu te kennen, dat hij onderzoekt de mogelijkheid om te komen tot het uitvaardigen van voorschriften om trent den prijs en aan den heer Kaan geeft hij op diens vraag te kennen, dat hij ook zal onderzoeken of het gemeentebestuur het recht heeft, voorschriften uit te vaardigen betreffende de kwaliteit. 2. Benoemen onderwijzeres. De Voorzitter verzoekt de leden over te gaan tot het benoemen eener onderwijzeres aan de openbare lagere school. Op de voor- dracht zijn geplaatst de dames B. J. S. Goor, T. S. J. Leeflang en A. Maartense. Met algemeene stemmen wordt benoemd mej. B. J. S. Goor, te Hoek. 3. Aanbieding gemeenteverslag. Door den Voorzitter wordt namens Bur gemeester en Wethouders aangeboden het verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1914. Dit zal aan de leden ter lezing worden gezonden. Vergoeding aan brandweerpersoneel. De Voorzitter brengt in herinnering, dat onlangs de brandweer tweemaal is opgeroe- pen voor het blusschen van brand bij A. de Zwarte. .Beide keeren is gedurende 2 uren dienst gcdaan. Burgemeester cn Wet houders stellen voor, voor elke keer een kwartje vergoeding toe te kennen, wat op een uitgaaf van 25 zal komen. Er is in de verordening bepaald, dat de minimum- vergoeding 10 cent per uur zal bedragen. Het voorstel wordt aangenomen met al gemeene stemmen. 8. Vcorzlening voedlngsmitMelen. De Voorzitter doet mededeeling van de circulaire van deu Minister van Landbouw betreffende hel verkrijgbaarstellen van le- vensmiddelen voor goedkoopen prijs, ten bate van on- en minvermogende inwoners, en vraagt wat de leden daarvan denken. De heer Jurrij acht dat een moeilijke zaak, wie zal men tot de on- en minvermo- genden moeten rekenen. Het grootste deel der inwoners zou wel tot de minvermogen den moeten worden gerekend. Hij zou hier op maar niet ingaan. De heer Kaan merkt op, dat, als er geen andere kosten zijn dan de helft der kosten van vervoer enz., dat het dan niet zoo hoog zou loopen, dan was er aan te denken. De Voorzitter is van meening, dat de ge meente ook de helft van het tekort op den prijs zal moeten bijpassen en dan zou het nog al oploopen, daar b.v. de prijs van de tarwe of het meel tusschen nu en voor Augustus wel een gulden of zeven per 100 Kg. verschilt. De toepassing acht hij ook niet zoo gemakkelijk, er zouden zeker velen tot de minvermogenden moeten worden ge rekend, niet alleen de werklieden, maar ook de ambachlslui, want die hebben sedert den oorlog weinig werk gehad. De heer Kaan is het daarmede eens, ze hebben weinig gewerkt en ook voor hen is het leven duurder. De Voorzitter geeft te kennen, dat, als de Raad bet wenscht, Burgemeester en Wet houders er werk van zullen maken, maar wil men bet niet, dan blijft het zoo. De beer Kaan acht het voor deze gemeente nu juist niet zoo noodzakelijk, want, door den tram, is er toch altijd werk geweest, bet is voor alien wel een wat moeilijker tijd, maar ook bij hel armbestuur blijkt het, dat er bijzondere armoede is. De lieer De Feijter gelooft ook niet, dat het noodig is, om op deze zaak in te gaan. De Voorzitter verklaart, dat Burgemeester en Wethouders bereid zijn, de zaak uit te voeren. De heer Jurrij vreest dat zich veel moei- lijkheden zullen voordoen, en zou er daarom maar niet op ingaan. De heer Dekker merkt op, dat, als men tot die beschikbaarstelling overging, er toch ook een voorraad zou moeten zijn en als er oorlog kwam, dan zou men die toch kwijt raken. De Voorzitter merkt op, dat er hier van voorraad geen kwestie is; het betreft al leen een vcrkrijgbaar stellen van sommige levensmiddelen tot prijzen gelijk aan die voor den oorlog en die zullen dan van wege de Itcgeering geregeld worden toege- zonden. Daarvoor is geld noodig en dat zou de Raad moeten toestaan. De heer Kaan acht de circulaire, wat de werkelijke bedoeling omtrent de kosten be treft, niet duidelijk, maar, dit is te onder zoeken. De heer Dekker vraagt, of het wel noo dig is, om nu reeds een besluit te nemen: Dc Voorzitler merkt op, dat men een voorwaardelijk besluit zou kunnen nemen, 0111 er op in te gaan, als blijkt, dat de kosten niet hoog zullen loopen, en de ge meente niet in het prijsverschil zal moe ten betalen. Besloten wordt, dat Burgemeester en Wethouders omtrent deze zaak nadere in- formaticn zullen instellen. Vervolgens komt in bespreking de cir culaire van de Verplegingscommissie in Zeeuwsch-Vlaanderen Oostelijk Deel (ver- meld in het raadsverslag van Ter Neuzen) betreffende de voorraden levensmiddelen in Zeeuwsch-Vlaanderen, die slechts voor een 14 dagen toereikend zouden zijn, cn de kennisgeving van de voornoemde commissie dat door de gemeente een deel der ge- maakte noodzakelijkc kosten zullen moeten worden gedragen. De Voorzitter deelt mede, dat die kosten voor deze gemeente een tien of twaalf gul den zullen bedragen. Zitting van 6 April 1915. IJitspraak in zaken betreffende verboden uitvoer en poging daartoe P. F. d. B., oud 43 j., veldarbeider te St. Jansteen, veroordeeld tot 1 muand ge- vangenisstraf.- A. v. S., oud 34 j., dokwerker, M. v. L., oud 24 j., fabrieksarbeidster, beiden te Lokeren, tot 3 dagen gevang. R. S., oud 20 j., V. H., oud 24 j beiden te Selzaete, zijn vrijgesproken. C. v. d. V.'. oud'18 j., P. v. d. V., oud 34 j., werklieden, beiden te Klein Sinai], ieder tot 3 dagen gevang. V. W., oud 23 j., V. W., oud 18 j., M. d. F., oud 38 j., en 0. T., oud 21 j., alien zonder beroep te Selzaete, zijn vrij gesproken. C. L. L., oud 19 j., L. F. L., oud 23 j., beiden werkman te Clinge (Zeeland), ieder tot 6 weken gevang. A. d. B., oud 42 j., bakker te Meerdonk, P. d. V., oud 36 j.. werkman te Assenede, tot 3 dagen gevang. C. d. Al., oud 49 j werkman, R, d. B., oud 20 j., fabriekswerkster, beiden te Sel zaete, zijn vrijgesproken. F. v. L., oud 44 j., P. v. L oud 39 j D. E., oud 42 j P. V., oud 26 j., arbeiders, alien te Assenede, ieder tot 14 dagen gevang. B. G., oud 21 j., te Selzaete, is vrij gesproken. G. M., oud 27 j., werkman te Overslag (Zeeland), is vrjjgesproken. J. V., oud 20 j. en P. U., oud 59 j., beiden werkman te Assenede, tot 3 dagen gevang. A. d. V., huisvrouw van E. B., te Exaerde, tot 3 dagen gevang. M. R., oud 34 j., huisvr. van F. d. W 0. d. W., oud 34 j., huisvr. van L. d. Br., R. d. S., oud 35 j., huisvr. van E. E., te Moerbeke, zijn vrijgesproken. A. B., oud 21 j werkman te Stekene, tot 3 dagen gevang. A. M., oud 19 j,. werkman te Moerbeke, tot 3 dagen gevang. M. B., oud 50 j zonder beroep huisvr. van L. S., 5 dagen gevang. en J. R., oud 45 j., werkman te Wachtebuke, tot 3 dagen gevang. B. v. K., oud 18 j 1. S., oud 23 j.. beiden te Moerbeke, tot 3 dagen gevang. H. V., oud 27 j., E. de P., oud 40 j. en E. V., oud 40 j., alien zonder berm-p te Selzaete, ieder tot 5 boete of 5 dagen hecht. C. S., oud 36 j., te Selzaete, tot 3 dagen gevang. I. S., oud 39 j., P. d. K., oud 28 j beiden zonder beroep te Selzaete, tot f 5 boete of 5 d. hecht. L. G., oud 21 j., M. G., oud 20 j., beiden zonder beroep te Selzaete, tot 3 d. gevang M. d. R., oud 19 j., te Selzaete, tot f 7 boete of J d. hecht. P. d. R., oud 44 j., R T., oud 18 j,, E. C., oud 27 j., alien te Selzaete, tot 5 boete of 5 d. hecht. M. v. W., oud 33 j., te Selzaete, tot 7 boete of 7 d hecht. P. v. P., oud 67 j., werkman te Wach- tebeke, tot 3 d. gevang. J. v. V., oud 23 j., te Stekene, tot 14 d. gevang. L. v. Z., oud 30 j., R. d. B., oud 19 j M. K., oud 20 j., M. B., oud 18 j., alien te Stekene, ieder tot 3 d. gevang. N. v. P, oud 30 j., te St. Paul, tot 3 d. gevang. P. P., oud 29 j., winkelier, Fl. P., oud 21 j., landbouwer, beiden tot 3 w. gevang. E. C., oud 19 j., te Klein Sinay (B.), tot 10 d. gevang. Ter Neuzen Sluiekil Axel Kijkuit Hulst 6,48 6,55 7,03 7,09 7,17 10,00 10,08 10,17 10,26 10,38 Clinge St. Gillia St. Nieolaa8 A k. te Temsche Duitsche tijd. 8,06 11,32 8,15 11,41 8,27 11,53 8,39 12,05 v. emsche St. Nieolaas D St. Gil lis y Clinge Duitsche 8,46 9,05 9,15 9,24 tij d. 12,12 12,39 12.51 1,03 1,38 1,46 1,54 2,03 2,12 3,01 3,12 3,24 3,36 8,43 4,01 4,12 4 22 Amaterdamsche tijd. Hulst 9,00 12,48 3,58 Kijb iit 9,07 12,^5 4,06 v Axel 9,14 1,02 4,14 Sluiskil 9,22 1,09 4 22 Aank, te Ter Neuzen 9,30 1.16 Amsterdamsche Ter Neuzen n. Gent 6,— 4.28 Sluiskil Sluiskil (brug) Philippine Sas van Gent 6,08 6,11 6,15 6,35 ij <1 11,10 11,18 11,21 11,25 11,44 Duitsche tijd. Selzaete <aanfko/lst £20 12,29 (vertrek 7,50 1,— Ertvelde 7,57 1,07 Terdonck 8,03 1,13 I.angerbrugge 8,12 1,22 Wondelgem 8,19 1,29 Aankomst Gent (kl. st.) 8,28 1,38 Duitsche tijd. v. Gent (kl. st.) n. T. N. 8,55 Wondelgem 9,06 Langerbrugge 9,12 i Terdonck 9,21 Ertvelde 9,27 2- 2,11 2,17 2,26 2,32 2,39 3,- 5,8! 5,40 5 4! 5,5! 6,t I 6.58 I 7 07 7,21 I 7,8 7,40 8,01 8,11 8,21 7,5! 6,0! 8,10 8,17 8,24 4,~ 4,08 4,11 4,15 4,35 5,20 5,50 5,57 I 6,03 0,12 6,19 7- 7,11 7,1/ 7,S 7,8( 7,3# Amsterdamsche tijd. (aankomst 9,25 2,25 7,25 (vertrek 9,35 2,35 7.35 9,44 2,44 7,44 9,48 2.48 7,48 9,51 2,51 7,51 Neuzen 10- 3- 8,- Sas van Ge Philippine Sluiskil (br Sluiskil Lijn Sas van Gent IJzendyke. Richting IJzendijkeSas van Gent. Treinnummers I la 111 Vertrek IJzendijke (Remise) 8y— 6,30 2.30 Pyramide 8,18 6,50 2,50 Aankomst Philippine 8,50 7,22 3,13 Vertrok 8.55 7,27 3,18 Aankomst Sas van Gent 9,25 8,3,50 Richting Sas van GentIJzendijke. Treinnummers II Ila IV Vertrek Sas van Gent 10,8,30 4,30 Aankomst Philippine 10,33 9,03 5,03 Vertrek 10,38 9,08 5,13 Pyramide 11,10 9,40 5,45 Aankomst IJzendijke 11,30 10,6,05 Treinen la en Ila rijden alleen op Zaterdagen, op welke dagen de treinen I en II dan vervallen. A m s t v Hulst. Station Postkantoor Dobb. Poort Tivoli Rustwat r Terhole Hoefkensdijk Kuitaart, Tol Kloosterz. Tasdjjk n Dorp Wals. Kruisweg Aank. Wals., Dijk t Vrachtg. worden erdamsche tjjd. 5,— -j-8,10,40 5,06 8,06 10,46 8,10 10,50 8,14 10,54 8,20 11,— 8,25 11,05 8,38 11,13 8,38 11,18 8,46 11,26 8,50 11,30 8,53 11,38 5,— 9.— 11,40 slechts met deze 5,10 5,14 5,20 6,25 5,88 5,38 5,46 5,50 5,53 [-2,25 5,25 8 - 2.31 5,31 8,06 2,35 5,35 8,0' 2,39 5,39 8,i4 2,45 5,45 8,20 2,E0 5,60 8,25 2,58 5,58 8,33 3,03 6,08 8,38 3,11 6,11 8,46 3,15 6,15 8,50 3,18 6,18 8,53 8,25 6,25 9.- treinen vervoeril v. Walsoorden,Dijk Kruisweg Kloosterz., Dorp Tasdijk Kuitaart, Tol Hoefkensdijk Terhole Rustwat Hulst Tivoli Dubb. poort Postkantoor Aank. Hulst. Station f Vrachtg. worden 6,05 +9,15 11,45 6,12 9,22 11 52 9,25 11,55 9,29 11,59 9.37 12,07 9,42 12,12 9,50 12,20 9,55 12,25 10,01 12,81 6 55 10,05 12,35 6,59 10,09 12,39 7,05 10,15 12,45 slechts met deze 6,15 6,19 6,27 6,32 6,40 6,45 6,51 f3,45 6,40 3,52 6.47 3,55 6,50 3,59 6,04 4,07 7,02 4,12 7,07 4.20 7,15 4,25 7,80 4,31 7,26 4,35 7,80 4,89 7,34 4,45 7,40 10,05 treinen vervoerd 9,05 9,1 i 1' 9 19 27 9,32 9,40 9.45 9,51 9,55 9. 5

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 6