Eekendmaking-. Openbare Vergadering Cinema Parisien 0NTWAKING, ONTROUW, Cafe de Nieuwe Zaal gelegenheid tot dansen. ADVERTENTIEN. op Maandagavond (2* Paaschdag), de WelEd. Heer SMEENK, Firma P. H. VEENHUIZEN, AXEL. Zaak 2de en 3de Paaschdag g e s I o t e n. Ter Neozensch Bioscooptheater, Gedurende de Paasclidagen. De laatste gebeurtenissen (Spannend drama in 2 groote deelen). 2e en 3° Paaschdag. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. FRANCOIS STOFFIJN, Het grootste succes Dijkstraat, Ter Neuzen. Vergadering van Dinsdag 30 Maart 1915. (Vervolg uit het Eerste Blad.) 3. Aanvraag van het plaatselijk Steun- comite oin verhooglng der loegestane subsidie. Van het bestuur van het plaatselijk Steun- comit6 is een verzoek ingekomen cen zeker financieel bedrag (zegge J 4000) te mogen ontvangen uitde gemeentekas, om de werk- loozen in onze gemeente, tengevolge van den oorlog gekomen, verder van het noo- dige te voorzien. De redenen die het bestuur tot dit ver zoek nopen, zijn: a. omdat het door den raad vroeger toe- gestane bedrag ad 6000 verbruikt is; b. omdat de armoedc in onze gemeente groot is; ja, het staajt zelfs te vreezen, dat de armoede nog grooter zal worden dan nu het geval is. Om deze redenen verzoekt het bestuur van het plaatselijk Steun-comite den raad vrien- delijk het verzoek toe te staan. De voorzitter deelt mede, dat burgemees- ler en wethouders over deze zaak gecn be- paald standpunt innemen, en dc zaak lie- ver in den raad zagen besproken. De heer De Jager vraagt, wat de reden is, dat burgemeester en wethouders hier- over geen advies geven. De voorzitter antwoordt, dat het adres, door redenen in het bestuur van het Steun- eomite, te laat was ingekomen om het nog volledig in de vergadering van burgemeester en wethouders te kunnen behandelen en het was gewenscht, het reeds in de raadjs- zitting van heden ter tafel te brengen. Bo- vendien stonden burgemeester en wethou ders in deze eenigszins voor eene moeilijk- heid, daar de meeningen over dit verzoek verdeeld zijn. In verband daarmede, kon- den de heeren hunne gedachten gemakke- lijker hier uiten. In laatste instanlie is nog wel bespro ken, en daar was men het over eens, dat er geen bezwaar bestond om een bedrag van 1000, dat nog van de geleende6000 over is, ter beschikking van het Steun- comite te stellen, om daarmede gedurende de maand April steun te verleenen. De heer Visser gelooft, dat het doen van geen voorstel meer voortspruit uit den wensch, dat werkloozenfondsen zouden wor den opgericlit en het Steun-comite tenge volge daarvan zijne taak zou kunnen be- eindigen. Spreker is het in dit opzicht wel eenigszins eens knet de meening 'van den voorzitter, dat het gewenscliter ware dat zulke fondsen bestonden, opdat daaraan steun zoude kunnen worden verleend. Het is wel waar, dat daaraan aan den anderen kant ook bezwaren verbonden zijn, maar spreker zou meenen dat het tocli het beste was, althans, als de minister alsnog ge- negen mocht bevonden worden ook aan die op te richten fondsen alsnog 75 procent bijslag van wege het rijk te geven. Hij acht het jammer, dat zulke fondsen niet voor Augustus 11. waren opgericht. De heer De Jager merkt op, dat deze zaak ook in de vergadering van het Steun-comite is besproken en dal men het er daar vrij- wel over eens bleek, dat het niet mogelijk zou zijn, onder de huidige omstandigheden, werkloozenfondsen op te richten. lets anders ware dit, als die fondsen vroeger hadden bestaan en wanneer door de be- langhebbenden zelf ook bijdragen waren ver leend voor het fonds waaruit de uitkeerin- gen moeten geschieden. Wat zoo eene rege- ling kosten zou, is naar de meening van spreker op het oogenblik niet te overzien. Ron de gemeente alsnog in het voorrecht deelen om 75 procent der te verleenen sub- sidie van het rijk terug te krijgen, dan was het wat anders, dan moest de gemeente maar een vierde deel der kosten betalen. De heer Dees verklaart in de vergadering van burgemeester en wethouders ongeveer hetzelfde bedrag te liebben geopperd. Wen- schelijker ware het geweest, dat de fondsen voor de mobilisatie waren opgericht ge weest, dan zou men drie vierden der kos ten van het rijk teruggekregen hebben. Mo gelijk is het, dat alsnog voor Ter Neuzen eene uitzondering zal gemaakt worden, was dat zoo, dan was die regcling misschien beter, maar daar komt het nu juist op aan. De heer Moggre wijst er op, dat ieder, die weet hoe het hij het Steun-comite gaat, overtuigd is, dat er zicli dikwijls zeer moei- lijke omstandigheden voordoen. Er komen soms moeilijkheden voor, die heelemaal niet uit den weg te ruimen zijn. Hij weet ook niet, of het tlians wel de geschikte tijd is. om werkloozenfondsen op te richten, maar hij is ook van meening, dat, als het rijk drie vierden der kosten betaalde, hel een groot verschil zou niaken. Hij vraagt: zou die steun zijn te krijgen? De voorzitter deelt mede, dat hij zieli daaromtrent, bij zijn hezoek aan Den Haag heeft trachten te vergewissen. Hij heeft geen gelegenheid kunnen vinden, den minister zelf te spreken, maar wel een der hoofd- ambtenaren. Deze deelde hem mede, dat de minister zich omlrent Jde nu bok in deze ver gadering bij lierhaling gestelde vraag, of hij eventueel nog bereid zoude zijn alhier op te richten werkloozenkassen te subsidi- eeren niet gedecideerd zou uitlaten. De mi nister k a n dit ook niet doen. Er zijn, zoo vervolgt spreker in verschillende plaat- sen van ons land, syndicalisten, cen soort anarchisten, die zich tot nu toe geheel bui- ten den staat hielden en die dan ook van den staat geen liulp wenschten. Die ston den buiten elke actie van dien aard, die met steun van de overheid werd gevoerd. Thans echter, -ii u ze het succes zien van de andere organisaties, zijn ze er anders over gaan denken, ze keeren nu ook meer tot de praktijk van het leven terug. Thans wilden ze ook nog werkloozenkas sen oprichten, en maakten daarmede propa ganda voor het werven van leden. De mi nister wenschte echter, dat in geen geval rijkssubsidie zou gebruikt worden, voor het propageeren van dergelijke vereenigingen ter- wijl het ook te vcrwachten was, dat, als hij aan verzoeken om subsidie aan die later opgerichte kassen ging toegeven, ze in ver. schillende plaatsen als paddestoelen uit den grond zouden rijzen, al waren het dan ook kassen met een zeer klein getal leden. Men voelt dus, dat de minister geen be- paalde toezegging kan doen. De practijk is echter, dat aan de te Drachten na 1 Augus tus van het vorig jaar opgerichte gemeenlc- lijke werkloozen-verzekering subsidie is toe- gekend. Wordt eene werkloozenverzekering inge- richt, dan heeft spreker hoop, na de uiteen- zetting die hij van den toestand alhier ge- geven heeft, dat de minister zegt: „je krijgt het". Hij kan echter niet vooruit zeggen: ,.je z u 11 het krijgen". Het standpunt van spreker in deze zaak, is bij den raad bekend. Hij acht het eene illusie, als men zoo voortgaande, zou mee nen, dat men er met de j 4000 die het Steun-comite nu weer vraagt, zal vanaf zijn. Dan zal het wel 12.000 worden, eer het Januari is. En dan wordt het geld met verdriet uitgegeven, men mist daarop alle conlrole, terwijl men, bij werkloozenverze kering beschikt over de middelen tot con- trole. Nu is men aangewezen op de hulp van enkele goede mensclien. Zoo is er thans van wege het Steun-comite weer dc mede- werking der kerkelijke besturen ingeroepen, om de lijst der ondcrsteunden eens na le gaan. Van een en ander is het gevolg, dat de leden van vereenigingen, die ondersteund worden er het best aan toe zijn, maar dat is een pijnlijke verhouding tegenover de anderen, die niet van eene vereeniging deel- maken en rechtstreeks door de commissie worden gesteund. Het is nu een zieke toestand. Spreker zou nu ook de nog beschikbare 1000 aan het Steun-comite willen volee- ren, om met hetgeen nog in kas is, en dat bedrag, voorloopig voort te gaan over de .maand April, maar dan zou hij er mede willen stoppen, en dan kan er tegen de volgende vergadering een voorstel worden aanhangig gemaakt voor het invoeren eener werkloo zenverzekering. Dan eerst komt de steun- beweging in eene goede richting. Spreker wil niemand aanwrijven, dat liij misbruik zou maken van de tegenwoordige regeling, maar het is loch een publiek ge- heim, dat er zijn, die voortgaan te zondi- gen op den arheid van het Steun-comite. Er komt nog bij, dat het van deze plaats ook wel eens gezegd mag worden, dat onze menschen zich maar slecht aan de bestaan- de toestanden kunnen aanpassen. Hij heeft zijne moeder wel eens hooren spreken, dat er een tijd was, dat de menschen zich moes- ten tevreden stellen met boonen-brood en gemalen boonen voor pap. Daaruit blijkt dus, dat het geslacht dat ons gedragen heeft, nog benauwder dagen gekend heeft. dan die welke wij thans doormaken. De menschen meenen te gauw, dat het niet kan, maar ze moesten meer begrijpen, dal het zaak is, zich aan te passen aan de tegenwoordige toestanden. dat men het maar niet hebben kan, zooals men het hebben wil Frappanle slaaltjes zijn daarvan aan spre ker gebleken uit enkele brieven, die hij heeft ontvangen. Hij zal die niet mededee- len, maar toch wil hij een geval noemen van een vrouw, die sedert het Steun-comite werkzaam was, voortdurend steun heeft ont vangen; de man werkte in Duitschland en de vrouw heeft voortdurend een bedrag ontvangen, dat grooter was dan eigenlijk als regel was vastgesteld. Wat doet zich nu voor: de man komt uit Duitschland terug, hoogst waarschijnlijk daartoe verlokt, door den steun die zijne vrouw ontving. Had die man nu toch niet in Duitschland aan het werk kunnen blijven? Dan was er al thans in hel gezin een eter minder geweest, want het schijnt dal hij niet genoeg ver- diende, om wat te kunnen naar huis zen- den. Men ondervindl bij het ondersteunings- werk misere-toestanden. Spreker vooral weet er van mee te spreken, omdat men in de meeste gevallen hij hem aanklopl. Met is zelfs een spreekwoord geworden: „we zul- len maar naar den burgemeester gaan, dan krijgen we het wel", vermoedelijk daardoor ontstaan, dat spreker zooveel mogelijk tracht de menschen te helpen. De menschen moes ten echter In algemeenen zin ook meer be grijpen dat niemand onzer de tegenwoor dige toestanden heeft gewild. Die zijn onl- slaan, ondanks onzen wil. De meerderheid van het Steun-comite was van meening, dat men op den ingeslagen weg moet voortgaan en dat de toestand ver- betert, maar spreker oordeelt, dat men de menschen die ondersteuning krijgen, niet genoeg kan controleeren Wordt nu voorloopig nog duizend gul den toegestaan, om in de eerste weken voort te gaan, dan kaninmiddels de zaak worden overwogen en de raad nog altijd een be- sluit nemen, zooals hij meent. dat het meest gewenscht is. De heer Dees kan er zich ook mede vereenigen, om een bepaalde beslissing over den weg dien men verder volgen zal, nog eens aan te houden. Hij vraagt, hoeveel er nu eigenlijk reeds is uitgegeven. De voorzitter antwoordt, dat door het Steun-comite is uitgegeven 8785, of. laat men een ronde som noemen 8800daar van komt de helft, of 4100 voor rekening der gemeente. Verder is nog uitgegeven aan zaken die in natura zijn gegeven 600, samen 5000. Misschien krijgt men van die 600 ook nog de helft van hel Kon. Nat. Steun-comite, misschien ook niet, maar men heeft dan nu ronde cijfers van hetgeen uitgegeven is. Eene som van 180 uitge geven voor het verscliaffen van reisgeld aan hen die naar Duitschland wilden gaan wer- ken, is geheel terugontvangen. Het Kon. Nat. Steun-comite is dus niet karig. Waar 5000 is uitgegeven en 6000 toegestaan, is er dus thans nog 1000 disponibel. De betrokken werklieden-organisaties kun nen nu ook kennis nemen van de bespre- king dezer zaak en hebben dan gelegenheid, om tegen het eind der volgende maand uit te zien naar middelen om hunne werkloo zenkassen te vormen en te versterken. De heer De Jager vraagt, of het bedrag, dat door de vereenigingen voor het vormen van werkloozenkassen was opgemaakt, nog in de kas van het Steun-comite is gestort. De voorzitter antwoordt, dat alleen de vereeniging Becht en Pliclit zulks gedaan heeft, dat was ongeveer 200. De andere vereenigingen waren niet genegen dit te doen, maar hielden het disponibel voor limine werkloozenverzekering, die dan nu zou worden lingevoerd. De vereeniging ltecht en Plicht zal dan nu, door eene nieuwe in- schrijving, moeten traohten weer een fonds bijeen te krijgen. De heer De Jager vraagt, of het alsnog niet mogelijk zou zijn, eene toezegging van den minister te krijgen, voor het subsidi- eeren van de op te richten werkloozenver zekering. De voorzitter acht dit onmogelijk, omdat de minister die niet geven kan. De heer De Jager merkt op, dat men dan zou kunnen besluiten om tot de oprichting over te gaan, onder voorwaarde dat er al leen mee voortgegaan wordt, als de minister steun geeft. De voorzitter betoogt, dat men moet be- ginnen met de oprichting en dan eerst steun kan vragen aan den minister; men 'moet dan zijne beslissing afwachten. In verband met het aan de practijk ontleende voorbeeld van Drachten, heeft hij echter *Avel hoop, dat de subsidie zou volgen. De heer De Jager, betreurende dat niet vroeger tot oprichting van dergelijke kassen is overgegaaii, vraagt, of het niet mogelijk zou zijn om tegen de volgende vergadering, als deze zaak opnieuw aan de orde komt, eens eene begrooting over te leggen, van het bedrag, dat vermoedelijk wekelijks of maan- delijks voor bijslag aan die kassen noodig geacht wordt, dan wist men eens iels en kon eene vergelijking niaken met den tegen- woordigen toestand. Zou dit mogelijk zijn? Spreker vraagt nog, of de uilkeering dan op denzelfden basis zal geschieden dan thans. De voorzitter zegt toe, te Sullen beproeven, of het mogelijk zou zijn, Wat de regeling der uitkeeririgen belref t, volgens het door den raad reeds vastgestekle reglement. is de basis anders. De heer Visser zou het nu ook gewenscht achten, dat de vereenigingen, kennis nemen- de van wat hier gesproken is, er nu ook eens werk van maken, want de kassen op richten, dat moeten de vereenigingen toch zelf doen. De voorzitter voegt hier aan toe, dat het van zelf spreekt, dat wanneer de vereeni gingen de Ikassen niet opriclilen. de gemeente geen toeslag geeft. De heer De Jager merkt naar aanleiding hiervan op, dat de vereenigingen zelf maar moeilijk de kassen kunnen oprichten, daar het hen aan fondsen ontbreekt, om daaraan ook wat te betalen. De voorzitter antwoordt, dal ze daarvoor nu moeten trachten te zorgen; wanneer nu wordt uitgesproken dat de raad er over denkt in die richting te gaan, dan hebben ze tijd om zich le beraden. Hij meent dat een beroep op de burgerij voor het vormen dier kassen alle reden van bestaan heeft, daar er toch op andere wijze nog niet hij de ingezetenen is aangeklopt. De voorzitter brengt alsnu in omvraag zijn voorstel, om de van de voor steunver- leening geleende J 6tXMJ nog beschikbare HXX) ter beschikking van het Steun-comite te stellen, om daarmede gedurende de maand April op de tot nu toe gevolgde wijze voort te gaan, en dan in de volgende vergadering een definilief besluit te nemen over het al of niet vormen van werkloozenverzekering. Dit voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 4. Henocming van een lid van de com missie tot wering van schoolverzuim voor de kom. Van de commissie tot wering van school verzuim te Ter Neuzen, kom, is een schrij- ven ingekomen, waarin wordt bericht, dat de zittingslijd voor het lid der commissie, den heer G. W. Versloot, waarvoor hij in Maart 1912 werd benoemd. verstreken is. zoodat er een vacature in dal college be- staat. Ter voorziening in de vacature worden door de commissie ter benoeming aanbevo- len de heeren G. W. Versloot en F. Versloot. De aflredende wordt met algcmeene stein- men herbenoemd. 5. Vastslelling verschillende schoolgeld- kohieren. De voorzitter stelt naniens burgemeester en wethouders voor, vast te stellen de vol gende kohieren betreffende schoolgeld. a. suppletoir kohier voor het meer uit- gehreid lager onderwijs voor het tijdvak van 1 September-31 December 1914 op een be drag van 22; b. kohier voor het middelbaar onderwijs voor het tijdvak van 1 Januari-30 April 1915 op een bedrag van 233; c. kohier voor het meer uitgebreid lager onderwijs voor het tijdvak van 1 Januari- 30 April 1915 op een bedrag van 1131,50; d. kohier voor het lager onderwijs voor het eerste kwartaal 1915 op een bedrag van 633,84. Deze kohieren worden met algemeene stemmen goedgekeurd. fi. Aanslellen vasle arbeider te Sluiskil. De voorzitter herinnert, dat de werkman W. H. van Doeselaar te Sluiskil bij wijze van proef, tijdelijk in dienst der gemeente is genomen, om verschillende werkzaam- lieden in die huurt te verrichten. De proef is goed uitgevallen. waarom burgemeester en wethouders nu, overeenkomslig den wensch van Van Doeselaar, er toe zouden willen overgaan hem voor vast aan te stel len. Uit eene verklaring van 31 inwoners van Sluiskil, blijkt. dat men aldaar ook tevreden is, over de wijze waarop hij zich van zijne taak kwijt. Burgemeester en wethouders vragen thans den raad het salaris voor dien arbeider te willen vaststellen op f 500. Wordt aldus gehandfeld, don komen ver schillende posten, waarvoor Van Doeselaar tlians belooning geniet, te vervallen. Hij ontvangt thans: voor het schoonliouden der algemeene begraafplaats 50, voor het be- graven van lijken aldaar f 25, voor het oplialen en verwijderen van huis- enstraat- vuil 200, voor het schoonliouden enz. der lokalcn van school D 95, voor het ver- lichten en verwarmen van idem 30, voor het laten hranden van 25 straatlantaarns J 100, samen f 500, alles gerekend zonder hijlevering van materialen, gereedschappen, petroleum, steenkolen of cokes enz. Voor het verrichten der beerruiming zal de gemeente een kleinigheid terug ontvan gen. Wordt Van Doeselaar vast aangesteld, dan zal hij ook nog enkele dagen op anderfc wijze in dienst der gemeente kunnen werk zaam zijn. Met algemeene stemmen wordt goedge- vonden het salaris van een vasten arbeider in de buurt Sluiskil. te bepalen op 500. 7. Oproepen Hlrtelijk ambtenaar ter se- eretarle. De voorzitter deelt mede, dat de oproe- ping voor een tijdelijk ambtenaar ter secre- tarie nog geen resultaat heeft gehad. Dit zal ook wel voornamelijk daaraan te wijten zijn, dat hier een salaris wordt uitgeloofd van 50 per maand, terwijl blijkt dat ver schillende andere gemeenten 60 tot 70 per maand uitloven. In verband daarmede vraagt hij voor burgemeester en wethouders machtiging ook een hoogere jaarwedde uit te loven. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 8. Verdeeling salaris van den agent Annul. De voorzitter deelt mede, dat in verband met de afwezigheid van den agent Annot in militairen dienst, de andere agenten hier gezamcnlijk zijn dienst verrichten. Zij lieh- hen in verband daarmede gevraagd, of in verband daarmede zijn salaris voor dien tijd dat ze dat doen ook niet aan hen zou kun nen uitgekeerd worden. Hij meent, dat die vraag niet onbillijk is. Nadat de voorzitter bevestigend heeft ge- antwoord op de vraag van den heer De Jager, dat de jaarwedde van den agent Annot sedert Februari 11. wordt ingehouden, wordt de door den voorzitter gestelde vraag toestemmend beantwoord, met algemeene stemmen. 9. Omvraag. .a. De heer De Jager wijst er op, dat nu ook in deze vergadering weer getracht is, verschillende miseres op te lossen, er is weer een bedrag aan het Steun-comite ver leend en men wil trachten eetwaren te ver- krijgen tegen verminderden prijs, met het oog op den nood der ingezetenen. Nu is het hem opgevallen, dat de tent van den stoomcarrouselhouder Janvier, die hier gedurende den afgeloopen winter ver- loefde, is opgeslagen. Is er bij den voor zitter soms iets van bekend, dat dit zou geschied zijn met het oog op eene openstel- ling voor het publiek, gedurende de Paasch- dagen? L)e voorzitter antwoordt, dat voor een drietal weken door hem de zaak met den commandant is besproken, naar aanleiding van een verzoek van Janvier om te mogen spelen. Hij deed daarbij een beroep op zijne hulp, verleend voor de huisvesling der vluchtelingen. De tent is opgeslagen op ter- rein van den waterstaat, waarvoor hij van den havenmeester vergunning schijnt te heb ben gekregen. Spreker heeft hem zelf ver der niet gesproken, maar Janvier heeft ver gunning gekregen om aanstaanden Maandag en Dinsdag voor het publiek te draaien. De heer De Jager acht het onder de tegen woordige omstandigheden wel wat tegen- strijdig dat men eenerzijdis alle mogelijke moeite moet doen, om nood le lenigen en er daartegenover eene andere buitengewone gelegenheid wordt geopend, die aanleiding geeft tot onnoodig geld uitgeven. De voorzitter merkt op, dat niemand wordt gedrongen er gebruik van te maken. De heeren Dees en De Jager noemen dat een oude opmerking, die dikwijls gebruikt wordt, maar niet afdoende is; daartegenover kan men stellen: de gelegenheid maakt den dief. De voorzitter herhaalt, niet juist te welen, hoe het gegaan is, daar hij Janvier niet meer gesproken heeft. Vermoedelijk heeft de ka- pitein overwogen dat Janvier hier nu ook al een gelieelen winter vertoeft, dat hij des- tijds zijne tent ook voor het onderdakbren- gen van vluchtelingen heeft afgestaan enz. Overigens: de tent staat op waterstaats- grond, anders had de gemeente er zegging- scliap over gehad wat het opslaan betreft, docli de vergunning om te draaien is uitge- gaan van den kapitein, dat is geheel gegaan buiten het gemeentebestuur. De heer De Jager erkent zulks, maar merkt op, dat de raad over dusdanig lian- delen toch zijn leedwezen wel mag te ken- lien geven. De voorzitter stemt dat volkomen toe. b. De heer De Bruijne wil, zich eenigs zins aansluitende aan hetgeen de heer De Jager in het midden bracht, ook nog wat bespreken. Het is volkomen juist: er wordt alle mogelijke moeite gedaan, om in deze kommervolle tijden den minderen man aan eten te helpen. In verband daarmede vraagt hij, of het ook niet mogelijk zou zijn dat de buurt Driewegen met de Paasclidagen ook versclioond bleef van dansmuziek in de lierbergen, zooals anders gewoonte is. Dat geeft ook aanleiding tot onnoodig geld ver- teren en hij zou gaarne zien, dat daaraan paal en perk gesteld werd. De voorzitter antwoordt, dat van hier uit, sedert het intreden van den tegenwoordigen toestand nog geen algemeene vergunning is gegeven voor hel maken van dansmuziek in de lierbergen, wat geschiedde volgens een gcmeenschappelijk overleg van den comman dant met het lioofd der gemeente. En spre ker wil hieraan nog wel toevoegen, dat zelfs van de zijde der herbergiers bij enkele ge- legenheden geadviseerd werd, om geen ver gunning voor het geven van dansmuziek te geven. Nu heeft echter blijkbaar het bestuur der cafeboudersvereeniging met den comman dant overleg gepleegd, en is als gevolg daar van voor de geheele gemeente verlof ver leend om op aanstaanden Maandag van 4 tot 11 ure en des Dinsdags van 12 tot 11 ure dansmuziek te maken. Anders was dat met Paschen alleen de gewoonte op den Baandijk, maar nu is het voor de geheele gemeente. De heer Dees meent, dat, als men dit hoort, en het stelt tegenover wat er dezen morgen .in den raad behandeld is. de logica wel wat teloor gaat. De heer De Bruijne merkt nog op, dat de voorzitter te kennen gaf, dat sedert de mo bilisatie nog geen vergunning voor zulke gelegenheden gegeven was, maar dat met de Kerstdagen te Driewegen toch ook dans muziek is gemaakt. De voorzitter geeft te kennen, dat zulks dan buiten zijn voorkennis is geschied en in strijd met de gemaakte afspraken. De heer De Bruijne moet het toch betreu- ren, dat in deze dagen van druk, op zulke wijze aanleiding gegeven wordt tot onnoo dig geld verspillen. Wel wordt er niemand gedwongen daarvan gebruik te maken, maar zooals terecht is opgemerkt: de gelegenheid maakt den dief. De voorzitter sluit de openbare verga dering. ZEET I.I I> I IN <w h. .X. Van 31 Maart tot en met I April. SAS VAN GENT Aangekomen: 1 April. Nederl. s.s. CORNEI.1S, 1129 kub. If., van Goole, steenkolen. Van 31 Maart tot en met 1 April werdi-ii lauga de Oostsluizen alhier 31 binnen- vaartuigen op- en 27 afgeschutdoor de Middenaluizen 11 op-en 18 afgeschut. Ponitie <ler StomnncheperH sa. RICHARD vertrok 23 Maart van New-York naar Rotterdam. s.s. ELISABETH van Boston naar Rotterdam passeerde seerde 1 April Portland. b.3. HELENA van Rotterdam naar New-York pas- 30 Maart Prawle Point. s.s. MAGDALENA vertnok 47 Maart van Santa Fe naar Amsterdam. s.s. CORNELIS vertrok 9 Maart van Rotterdam naar New-Y'ork. VOOlt BELANGHEBBEXDEN. Laatste Kwartier Dinsdag 6 April, camiddag 8,32 uur. 3 April Zon op 5,34, onder b,34, uur, 4 n n u 5 31, h t>,35, m 5 n u 5,29, a 6,37, u De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Heden ontsliep in Zijn Heer en Heiland, onze geliefde Oom iD den ouderdom van bijna 71 jaar. Namens de Familie, L. M. BAREMAN. Zaamslag, 2 April 1915. Het Bestuur van den polder AAN- EN GENDERDIJKE maakt aan eigenaren van gronden in dien polder bekend, dat een vergadering van ingelanden is belegd in het ogement van C. P. di Rbgt te Zaamslag, tegen Vrijdag 9 April 1915, des namiddags ten vier ure. Zaamslag, 2 April 1915. Het Bestuur vooruoemd, M. D1ELEMAN, Dijkgraaf. H. J. v. d. OUDEN, Ontvanger-Griflier. ten 5 ure, zal door »PATRIM0N1UM" afd. Axel, met medewerking van de Chr. Jong. Vereen. (gemengd koor) ,/ASAF" in de Geref. Kerk, Kerkdreef, eene openbare vergadering worden belegd, waarin als spreker hoopt op te treden van Arnhem, OnderwerpDe teekenen der tijden werstaan. HET BESTUUR. TVoorclsitr. lOl. Directie A. CASTELEIJN, (.1 ournalj en ais magneetnummer (Hartroerend scliouwspel in vyf af- deelingen en 96 spannende tat'ereelen). En als 2attractie Verder nog Reuzenprachtnummers. Aanvang gewone tijden. Aanbevelend, A. CASTELEIJN. Aanbevelend, W. VERLINDE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 7