PREDIKBEU R T E~nT" H.H. Landbouwers, Belgisch Roozendaalsch en Brabantsch Klaverzaad, Lucerne de Provence G. KLOUWERS, Ter Neuzen. iioogwatergetij te TerNeuzea Rugpijn. Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. BURGERLIJKEN STAND. Handelsberichten. Laatste Berichten. van gronden in den Braakman en het ver- kirijgen van een goeden verbindingsweg tusschen Oostelijk en Westelyk Zeeuwsch- Vlaanderen. Wordt besloten de gevraagde adhaeaie te verleenen. Wordt overgegaan tot benoeming eener onderwijzeres in de Nut- tige Handwerken aan de openbare school te Sint-Andries in plaats van mej. Wij tack, onlangs overleden Op de voordracht ston- den de dames J. Tertooy, R, v. Pottelberghe en B. van Hove, alien alhier. Met 4 van de 7 stemmen wordt benoemd mej. J. Tertooy. De benoeming gaat in op 15 Maart a. s. Alsnu komt aan de orde de vaststelling jaarmarkt. Na uitvoerige be- spreking wordt besloten de gewone jaar markt uit te stellen wegens afsluiting der grenzen, de ernstige tijdsomstandigheden en het heerschen van mond- en klauwzeer in enkele gemeenten van ons land. Wordt voorgelezen een brief van den beer District-Schoolopziener te Middelburg waarin aangedrongen wordt om spoedig te beginnen aan de voorgenomen en goed- gekeurde verbouwing der beide opeobare seholen in deze gemeente. Wordt besloten zoo spoedig mogelyk te beginnen. Dinsdag a.s. zal met den bouwkundige onderbandeld worden of volgens het bestaande bestek kan aaabesteed worden. Tevens zal aan Z.Excel. den Minister van Binnenlandsehe Zaken gevraagd worden of daarvoor reeds geld beschikbaar is. Van een en ander zal aan den heer District-Schoolopziener kennis wor den gegeven. De behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag en de hondenbelasting wordt uitgesteld tot de volgende vergadering. De vorige week zijn verschillende personen, die in Duit.schland werkzaam waren, naar hier teruggekeerd. De loonen waren er goed, doch het eten duur. Vleesch was er bijna niet te koopen, de aardappelen werden steeds hooger in prijs, het brood was slecht en duur. Daarenboven mocht ieder niet meer dan 200 gram per dag gebruiken, eene hoeveelheid veel te gering voor iemand, die handenarbeid moet ver- richten. Woensdag SO SSaart 1815. Aangezien dit voorjaar geen Rmssisch zaaiiijnzaad is te bekomen, is het inlandsche zoogenaamde lste revelaar, zeer in prijs gestegen. Een Zaamslagsch landbcuwer verkocht dezer dagen 260 zakken tegen niet minder dan 35 per 104 L. of 70 "a 71 K.G., terwijl in gewone tijden de prijs circa 17 is. Het »stampzaad", waaruit lijnmeel er. olie wordt gemaakt, geldt 35 per 100 E.G., reden waarom het lijnmeel zoo duur is. Opkweekstation voor jonge stieren in Zeeland. Op de Vrijdag 12 Maart te Goes te houden alg. vergadering van de ,Vereeniging tot VerbeteriDg van het Rundvee in Zeeland/' zal naar de Midd. Ct. meldt o.m. besproken worden de wenschelijkheid een opkweek station voor jonge stieren te stichten. Als grondslag dient een rapport van een com- missie in de alg. vergadering van Donderdag 13 Dec. 1913 benoemd na een betoog van den heer D. Koopman Pzn. Het rapport dier commissie (omgewerkt in overleg met het bestuur) komt tot de conclusie dat le. er in Zeeland best vrouwelijk fokvee aanwezig is 2e. de mannelijke afstammelingen dezer koeien niet tot hun recht komen door dat a de akkerbouw in Zeeland overheerschend is, en b van een in Zeeland opgekweekten stier meestal de waarde voor de fokkerij onvoldoende erkend wordt 3e. uniformiteit in de fokrichting niet te vinden is. Door het oprichten van een opkweek station meent de commissie datde dieren beter tot hun recht komen en gemakkelijker zullen worden verkocht, en dat de uniformi teit vergroot wordt. In het rapport dat by de agenda is ge- voegd, worden de eischeu opgenoemd te stellen aan de in het opkweekstation op te nemen dieren n.l. inschrijving der ouders in het N. R. S. overlegging van minstens een voldoende melklijst der moedervol doende melklijsten der voorouderseischen voor het uitwendigeleeftijd vier maanden. Wat de inrichting van het station betreft stelt de commissie zich voor den bouw voorloopig van een verplaatsbare stal, waarin ruimte is voor acht jonge stieren. Daarnaast huur van vijf gemet weiland. Aan het hoofd der inrichting staat een directeur beheerder, bijgestaan door een commissie van exploitatie. De atierkalveren zullen aan het station worden gehouden tot zij den leeftijd van 14 maanden hebben bereikt. Dan zal publieke verkoop plaats hebben van de dieren waarvan men mag verwachten dat zij tot verbetering van den veestapel zullen meewerken. Do >r de eigenaars der stieren zal aan de commissie een vergoeding worden gegeven voor het opkweeken der stieren gedurende de tien maanden die zij aan net station verblijven tevens een zeker percentage van de koopsom. Voor de niet voor verkoop goedgekeurde wordt een kleiner percentage van de waarde gevraagd. Het benoodigde kapitaal wordt geraamd op 1500 a 4 pCt., af te lossen in 15 jaar. De ontvangsten en uitgaven worden begroot op 1700 'sjaars. Het bestuur voegt aan het rapport der commissie toe dat het de strenge eischen voor de aan te nemen stierkalveren wensehe- lijk acht. Het erkent dat er goed vee in de provincie is, waarvan de eigenaars niet in de gelegenheid waren de opbrengsten voortdurend te laten controleeren. Maar het geldt hier een nieuwe zaak die men in 't klein beginnen moet, en dan moet men voor het klein aantal stieren die nemen, waarvan men zekerheid heeft, dat ze een goeden invloed op de veelokkerij kunnen uitoefenen. Geinterneerd. Te Ylissingen is volgens de N. R. Crt. een Duitsch zeesoldaat aan gehouden, die volgens zijn verhaal met een Belgisch meisje uit Mechelen vertrokken is en onderweg onder den invloed van sterkedrank was ge- raakt. Hy heeft toen een groote burgerjas aangetrokken en is met het meisje, zonder dat hy het wist over de grenzen gekomen en naar Ylissingen doorgereisd. Het meisje had hem verlaten met medeneming van de jas. De man is geinterneerd. Een walvisch met een mijn Tusschen Wijk aan Zee en Egmond aan Zee is, naar de //Tel." meldt, aangespoeld een 20 meter lange walvisch, aan welks staart zich een mijn bevond. De nationa- liteit van de mijn kan nog niet worden vastgesteld. De Rotterdamsche rechtbank heeft den smid A. V. te Schiedam, tot 2 dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens beleedi- ging van H, M. de Eoningin. Twee vrouwen te Rotterdam zijn ver oordeeld tot 6 en 3 maanden gevangenis straf wegens abortus. Kazernebrand. Zaterdagnacht is te ongeveer 1 ure brand uitgebroken in de infanteriekazerne op de Paardenmarkt te Delft. Het vuur greep snel om zich heen, vooral door den op de zolders aanwezigen grooten voorraad stroo en hooi. De brandweer, stoomspuiten van de constructiewerkplaatsen en van de spiri- tusfabriek, konden alleen voorkomen, dat het frontgebouw in a3ch werd gelegd. De in de kazerne verblijvende militairen waren eerst bij burgers ingekwartierd ge- weest en juist den vorigen dag in de kazerne ondergebracht. Zij zullen nu weder inge kwartierd worden. Een onderzoek is ingesteld, doch de juiste oorzaak kon niet worden vastgesteld. Vast- staat, dat den vorigen avond stroozakken waren gevuld. Of daarbij onvoorzichtig met vuur is omgegaan, zal nog nader moeten blijken. Een Haarlemmer werd de vorige week in oudertrouw opgenomen. Op weg van of naar het postkantoor verloor hy zijn portefeuille met 175 aan bankpapier, welk bedrag bestemd was voor het aan- schaffen van meubilair. De onfortuinlijke jonge man zal nu zijn huwelijk waarschijnlijk moeten uitstellen. 1200 sollicitanten Voor de vacante betrekking van park- wachter aan het gesticht Duin en Bosch te Castricum, wegens benoeming van den tegen- woordigen titularis tot Rijksveldwacbter te Amsterdam, hebben zich ongeveer 1200 sollicitanten aangemeld, Het salaris be- draagt 11 gulden per week en vrij wonen. (H. Crt.) Gevaarlijke paardensmokkelaar s. Nabij de Duitsche grenzen, onder de ge meente Bocholtz, werden door de Rijks- ambtenaren twee personen opgemerkt, die een tweetal paarden over de grenzen trachten te voeren. Toen de kommiezen ook door de smokkelaars waren opgemerkt, losten dezen eenige schoten, die gelukkig geen doel troffen. De smokkelaars wisten te ontkomen, doch op de paarden kon beslag worden gelegd. Een nieuive true van opliehting. Te Tiendeveen (Z.-Dr.) zette een stoelen- matter, die z'n affaire langs de huizen uitoefent, een mat op een stoel van R. O. Toen hy gereed was, zou de vrouw des huizes, die alleen thuis was, hem betalen en ging daartoe naar het kabinet. Zich omkeerend, zag zij, dat de stoelenmatter een fleschje aan den mond bracht. Onder den uitroepvNu sterf ikzakte hy ineen. Hevig ontsteld, liep de vrouw het huis uit, om buren te roepen. Terugge keerd met hulp, was de stoelenmatter ver dwenen en met hemdrie gulden uit het kabinet Amerika gaat hare kusten verdedigen. De Eogelsche bladen vernemen d.d. Woensdag uit Washington dat daar ver- wacht werd dat president Wilson zonder verwijl zijn handteekening zou zetten on der een aantal wetsontwerpen tot gezamen- lijk, ongeveer 2500,000,000 gulden voor kustverdediging. Achtervolgd door een onderzeeer. Zooals bekend is, is het Engelsche sloom- schip .Wrexham", groot 1100 ton, op reis van Harwich naar Rotterdam, door een Duitschen onderzeeer achtervolgd, doch zon der succes voor den onderzeeer. Van den gezagvocrder, kapilein Charles A. Frvatt, vernam de correspondent der „Daily Mail" te Rotterdam, de volgende bij- zonderheden omtrent deze jaclit: „IIet was mooi, holder weer en er woei een flinke bries uit het Noorden. Wij voe ren 13 knoopen, wat ongeveer alles was dat men dacht dat de „Wrexham" doen kon, tcrwijl wij scherp uitkeken naar onder- zeebooten. Om 12 ure 35 zag ik een onder- zeeer, die uit het N.-W. kwam. Hij had een gang van 14 knoopen, en verslond snel den afstand, die ons van liem scheidde, onge veer 11/2 mijl. Ik besloot te trachten hem te onlloopen, zei den machinist dat hij het schip op gang moest houden, en/zond alle hens naar beneden in de stookruimtc. Binnen een paar minuten trildc dc ./Wrexham als een ketel op lict vuur Zij vloog over het water, en weldra maakten wij een vaart van 16 knoopen. Vlammen sloegen op uit den rood-gloeienden schoor- stdfen, en ik was elk oogenblik bang dat de boel in brand zou vliegen. Daarom lict ik den schoorsteen strijken, en moedigde de mannen beneden aan met hun te zeggen, dat wij den onderzeeer at achter ons lieten. De Duitscher hield evenwel de jacht vol, en dreef ons in de rich ting van de Schouwen- bank, terwijl het ydor de „Wre.\ham", die een een-schroefboot is, niet gemakkelijk was hem te ontkomen, maar de machinis- ten smeerden en de mairozen stookten, zoo als er nog nooit tevoren gesmeerd en ge- stookt is. De „Wrexliam" beefde, trilde, sprong en kliefde de golven nog altijd met haar Britsclie vlag in top. AI dien tijd keek ik uit naar mijnen, en ik zag er zes gedu rende de jacht, zeer dicht bij ons schip. De duikboot gaf het niet op, voordat wij 11/2 mijl van het luchtschip „Maas" waren. Toen was zij in ons havengebied en keerde om. De mannen, die daarna aan dek kwa- men, zagen er uit als nikkers, na twee uren van het hardste werk dat zij ooit gedaan hadden, terwijl de machinisten dropen van de olie." Brand in de Moulin Rouge. Zaterdagmorgen om 5 uur is brand uit gebroken in den Parijschen Moulin in een oogenblik was de Place Blanche gevuld met lieden, die nog en die ill op straat waren boemelaars en voddenrapers verdrongen zich voor den Rooden Molen. De brandweer wist spoedig het eerst zeer dreigende gevaar te bezweren. Na een paar uur was het vuur bedwongenalleen de hal en de tooneeizaal zijn gedeeltelijk uitgebrand. De rest van het gebouw is gespaard. Goudzoekende schooljeugd- Men meldt uit Zevenaar aan de //Tel." In de grensplaatsen hier in de buurt wordt door de scholieren van alleinrichtingen van onderwijs, de laatste dagen reusachtige activiteit aan den dag gelegd in het ver- zamelen van goudgeld en geen wonder ook, want het school bestuur heeft hen voor hun ijver als belooning een dag vrijaf toegezegd. Zoo hebben de leerlingen van het gymnasium te Emmerik in korten tijd een bedrag van 12.000 mark aan goudgeld opgespoord, waarvoor ze dan ook een extra-vacantiedag hebben gekregen. Tot zelfs het kleine grensplaatsje Elten wist in een paar dagen tijds nog ongeveer 4000 mark goud ,-/af te leveren", terwijl te Kleef door de gym- nasiasten 10 000 mark is opgehaald. Petroleumnood in Belgie. In Belgisch Limburg is de petroleum- nood, die het volk noopte carbid-lampen te construeeren (de aanvoer van carbid uit Nederland was niet verboden), plotseling meldt men aan het R. N. De prijs der petroleum is plotseling van frs. 1.40 op frs. 0.40 per liter gevallen. Door de Duitschers is n.l. eeu reusachtige hoeveel heid petroleum aangevoerd. Onder het volk ging het gerucht, dat zij een gehei- me opslagplaats van petroleum hadden ontdekt, of er in geslaagd waren 'n groote lading uit Holland te importeeren. Beide geruchten zijn fantasie. Trouwens, de be- waking van de Hollandsche grens is zoo scherp, dat de mogelijkbeid van petroleum- invoer, anders dan hier en daar met een half ftescbje door een smokkelaarster, is uitgesloten. De in Holland aanwezige Door de politie van Ter Neuzen werd heden naar Middelburg overgebracht de Belgische student in de rechten E. J. V., wien het verblijf in de provincie Zeeland was ontzegd. Te Middelburg was by de politie bet verzoek ingekomen V. aan te houden daar hy verdacht werd van een diefstal van f 60, gepleegd te Bergen op Zoom. Alvorens hij naar Bergen op Zoom werd overgebracht, is V. voor den officier van Justitie geleid, waarna V. naar het huis van bewaring is overgebracht, daar hij thans ook nog verdacht wordt van ge- pleegde diefstallen te Ter Neuzen en Ylis singen. YLISSINGEN. In het St. Jozefs ziekenhuis is heden op genomen een korporaal van de marine, die door een matroos zeer ernstig wat mis- handeld. Hij had een steek in den hals en een onder het hart. 'sGRAVENHAGE. Dc nieuw benoemde burgemeester van Amsterdam, de heer Tellegen, vertoefde he den hier ter stede, en legde verschillende be- zoeken van kennismaking af bij de Ministers, hoofden van departementen van a I gem een bestuur en bij enkele andere autorite'iten. In verschillende Nederlandsche bladen werd heden morgen melding gemaakt van beweerde overeenkomsten geslolen tusschen Engeland en andere landen tusschen welke ook Nederland, betreffende concession om trent voor die landen bestemde voedingsmid- delen, het verbod van weder uitvoer v.an die goederen en het toezicht, af aan Brit- sche consulaire verlegenwoordigers ter zake zou zijn opgedfagen. Wat Nederland betreft is deze zaak hog niet tot stand gekomen, doch in voorbereiding. De aangekondigde wetsontwerpen be treffende de lichting 1916, zijn thans bij de Tweede Kamer ingekomen. In den ouderdom van 78 jaar is heden overleden de heer B. de Vries, consul van Turkije en nestor der Haagsche journalisten. Heden is overleden Jonkvrouwe A. van Hogendorp, bekend om haar Christelijke ge- schriften en haar strijd tegen den woeker. TER NEUZEN. Wer'kr'ijgbaai* zonder prijsverhooging. Bestellingen kunnen ook aan mijn weder- verkoopers worden gedaan. Rotterdam, 8 Maart. Graanmarkt. Verleden week heeft Minister Posthuma mededeeling gedaan omtrent de distributie van granen en tarwemeel. Meer aanvoer gaat moeilyk en rogge is bijna niet te verkrijgen. Alleen voor de regeering moet worden aangevoerd. Voor lager prys petroleum is van Amerikaansche herkomstI kon geen Tarwe beschikbaar worden gesteld de nu in Belgie uit Duitschland aange- Wit brood kon iets duurder worden bruin braehte is zwaarder en ruwer en schijnt brood niet. In aansluiting met deze mede- Roemeensche te zyn. Ontploffing in een mijn. Te Leyland in Wesl-Virginie zyn door een gasontploffing 170 mijnwerkers in een schacht ingesloten. De uitbrekende brand verhinderde het reddingswerk. Er zijn niet meer dan twee zwaargekwetste arbeiders uitgehaald, voor de anderen vreest men het ergste. Heden namiddag werd alhier ter aarde besteld wijlen de heer F. de Bree, gep. waterbou wkundig ambtenaar en lichtwachter, lid van het Prov. college van toezicht op de kerkelyke goederen in Zeeland. By de groeve werd de overledene door Ds. Timmer- man, predikant bij de Ned. Herv. kerk alhier, herdacht als vriend, als gewezen ouderling en oud-kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente, in welke functien de overledene sedert vele jaren werkzaam was. Hij huldigde zyne verdiensten als zoodanig, ook als lid van het college van toezicht, waarin hy ook steeds trachtte de belangen dezer ge meente in het bijzonder en die der Ned. Herv. kerk in het algemeen te dienen. MIDDELBURG. De Raad van Beroep heeft heden uit- spraak gedaan in de zaak tegen R. F. v. H. te Olinge, wiens vordering werd ontzegd en de beslissing der Ryksverzekeringsbank werd bevestigd. 8,25 per Melkkoeien 165 a 290Ealfkoeien 180 a 300; Stieren 160 a 300 Vaarzen f 140 a /210; Pinken 90 a 130 Vette kalveren 80 a 110 Fokkalv. 16 a 24nuchtere f 10 a 14 Biggen 10,— a 12,— per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche en Geldersche blauwe 4,— a 4,25 Zeeuwsche Eigen- heimers f 3,a f 3,50 Bravo's f 3,60 4,Red Star 3,— a 3,25; Poters f 2,75 a 3,per mud. Boterprijzen in vaten /65 a 70 stukken van x/2 kiio 80 a 85 cent. Zoetemelksche Eaas 38,a 46, per 50 kilo. Leidsche Eaas le soort /39,a /42, 2e /35,— a 38 per 50 kilo. Zeeuwsche eieren gemiddeld j 4,50 a 5,50 per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin 8.a baal van 60 kilo. Vlas. Blauw Holl. 3,20 a 4,80 Groningsch f 3,75 a 4,60 Holl. Geel f 4.Zeeuwsch Wit 3,a j 3.50 per steen. Lijnzaad 34, zaad 23,50 per 100 kilo. Earwyzaad 17,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 91/, a 10 cents. Java-Eoffie in balen, gewone soorten 46 Prima Santos 37 cents per half kilo. Beetwortelsuiker 16,25. Beurs-noteering. In de afgeloopen week was er wat meer anirno te Amsterdam. Vooral trok de Amerik. markt de aandacht 0. a. voor Steels-shares. Onze Oorlogsleening was x/8 °/0 hooger 99 a 991/8 °/0. Enkele zaken werden gedaan in petroleum-aandeelen. Wisselkoers. Londen zicht f 12,021/2 a 12,071/2. Parijs 47,40 a 47,60. Berlijn Hamburg 50.60. Prolongatie 4s/4 °/0. Axel, 6 Maart. Veilingseieren V. P. N. 4,85 per 100 stuks. Aanvoer 5500 stuks. f 36,Eanarie- YOOR BELANGHEBBENDEN. Nieuwe Maau Maandag 15 Maart, namiddag 8.1 uur 9 Maart Zon op 6,32, onder 5,50, uur. 10 6,29, j o 2g 11 h 6,2/, h 5,53, n De lantaam voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. ZEETIJDINGE TV. Van 5 tot en met 7 Maart. TER NEUZEN. Aangekomen: Van 5 tot en met 7 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 33 binnenvaartuigen op- en 30 afgeschutdoor de Middensluizen 6 op - en 15 afgeschutdoor de Westsluizen 2 opgeschut. Positie der Stoomschepen, DAG Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag G E N. Voorm. Nam. 9 Maart 6.59 7.40 10 8.28 9.22 11 10.17 11.6 12 11.43 13 0.13 12.38 14 1.— j 1.19 15. 1.37 1 1.54 deeling kan iedereen opmaken, dat de graan markt stijgende blijft. Alleen Mais is wat kalmer. De 10000 ton goede Amerik. werd 1.1. Woensdag verkocht van 213 a 223 per 2000 kilo plus de veiiings- kosten. Heden te Amsterdam veiling van circa 25C0 tons Amerik, Mixed Mais en te Rotterdam van circa 500 ton Amerik. Lijn- koeken merken Dejan en Lewis. Ook wordt aldaar Woensdag bij inschrijving door de RegeeriDg verkocht circa 2000 ton gezonde Amerik. (Western 2) Rogge. Op alle markten wordt nagenoeg ver kocht voor consumptie. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo 350 a 360 Gerst 300 Mais Amerik. mixed 230 a f 240 La Plata f 235 per 2000 kilo Boekweit prima 310 per 2100 kilo; Haver 15,— a 16,— per 100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe f 17,50 a 18,25 Rogge /13,50Wintergerst /14,— a y 14,25 Zomergerst 13,75 Chevalier y 15,Haver 15,per 100 kilo. Witte Boonen f 20,a 21,Bruine Boonen 14,— a 16,50 Paardenboonen /12,a /13,per Hectol. In Gelderland werd besteed voor Tarwe per hectol. 13, a 15,— Haver 7,75 a 8,— Erwten 14 a 16. V^eemarkt. Runderen en Varkens ruim aangevoerd. Pryzen hoog. Runderprijzea 80 a 94; Ossen 78 a 92; 8tieren 70 a 80 Ealveren 100 a 120 Schapen 60 a 72 Varkens 86 a 95 Licht soort 60 a 62 cents per kilo. Rijgpyn is een verschynsel, hetwelk niet verwaarloosd dient te worden, want mees- tentijds duidt het aan, dat de niereD (welke onder het smalle gedeelte van den rug zyn crelegen) aangetast zyn of bedreigd worden. De pijn kan licht, vaag. dof, onopboudelyk of met tusschenpoozen optreden, zy kan van betrekkelyk weinig hinder, een gevoel van zwaarte, stekend of snydend zijn, zoodat bukken haast ondoenlijk is. Zelfs wanneer zy het gevolg is van een gevatte koude, een slag of val, mag zij niet verwaarloosd worden. Bij hen, die aan ge- wrichtspynen lijden, is zy een waarschuwend verschynsel, de voorloopster van rheumatiek, jicht, zenuwpijnen, heupjicht, in het kort, zij wyst op lichamelyke verwoesting door urinezuur. Andere gevolgen kunnen zyn nier- of blaasontsteking, uremie (urinezuur- vergiftiging), waterzucht, niersteen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de rugpijn, omdat zy haar aantasten in haar werkelijken oorprongde nieren. Zij her- stellen de nieren, wanneer deze verzwakt of aangedaan zyn, zij lossen op uitstekende wyze het urinezuur op eu voorkomen dien- tengevolge tal van gevaarlijke ziekten. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de wed. A. v. Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. Ilervormde Kerb. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams, Biddag;. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis, Biddag. Gereformeerde Kerk. Tei- Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. v. Hulsteijn Jr., Biddag. Chr. Gereformeerde Kerlc. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. J. de Bruin van Bioek op Langendijk. Gereformeerde gemeente (Ylooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u„ 2 u. en 5J u., Ds. J. Fraanje van Rotterdam, Biddag. Lokaal „Bethel(Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£- u., Ds. J. J. Otte van Rotterdam, Biddag. HuwelijUs-aangiften. 2 Maart. Jacobus Snap, oud 24 j., jrn. en Jacoba Janneke Bareman, oud 21 j ,jd. 5 Maart. Constant Eugene Gustave Vanheesbeke, oud 49 j.. wedn. en Maria l.udovica Moeussens, oud 34 j., wed. Joseph Wagenaar, oud 30 j., jm. en Dina de Rubber, oud 30 j. jd.. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Maart. Jan Stouthamer, oud 42j., wedn. en Jacoba Amelia Ilarte, oud 43 j., wed. Jacobus Cornelis Helmendach, oud 26 j., wedn. en Anna Meensen, oud 25 j., wed. Cornelis Daniel de Rijke, oud 27 j., jm. en Tanneke van der Hooft, oud 24 j., jd. Geboorten. 28 l-'ebr. Constance Francisca Jeaune, d. van Constantinus Claes en van liegina Francisca Lauret. 3 Maart. Jacomina Francoise, d. van Frangois Verbrugge en van Janna Sc.heele. Roger Alphonse Augusta, d. van Henricus Bombeke en van Joanna Levina Gislena Proost. Marinus Johannes, van Gene Ebe de "Vries en van Catharina Pieter- nella Adriaansen. 4 Maart. Wilhelmina ElizaEmi- liana, d. van Pieter Jan Frans Yanhorenbeeck en van Joanna Catharina Maria Charlotte Ghende. Jacobus Cornelis, 7.. van Jacobus Cornelis Huijssen en van Maria Savels. Overlijden. 3 Maart. Francois de Bree, oud 78 j., wedn. van Janna de Meester. 5 Maart. Engelsch s.s. RI\ ER LAGAN. 2272 kub. M., van* Londen. stukgoed. s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-York pas- seerde 21 Februari Prawle Point, s.s, ELISABETH arriveerde 2 dezer van Rotterdam te Boston. s.s. HELENA vertrok 26 Febr. van Baltimore naar Rotterdam. s.s. M AGDALENA in lading te Santa Fe voor Nederland. s.s. CORNELIS vertrok 6 dezer van Rotterdam naar New-York. V ,1 H N II H TRAM

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3