H.H. Landhouwers. HARDE BRIKKEN Laatste Berichten. Lompen, Koper, Tin, Zink, IJzer, ookKoor doode Koeien, Kalveren en Venlens, A. DE GROOTE, Hoek, GEMENGDE BERICHTEN. 6URGERLIJKEN STAND. ADVERTENT1EN. Chili-salpeter voor den Neder- landschen lAtndbouw. De door den Minister van Landbouw, Njjverheid en Handel indertgd beaoemde commissie voor cle voorziening in en de distributie van chilisalpeter deelt bet vol- gende mede 1°. De meening. dat de aanvoer van chilisalpeter uitsluitend voor rekening der Nederlandsche Regeering geschiedt, berust dwaiing. De tot beden aangekomen en ook nog de in den eerstvolgenden tijd te wacbten ladingen bestaan uit aanvoeren van particuliere importeurs, welke zicb tegen- over de Regeering bebben verbonden, dat de distributie dezer ladingen onder belang- hebbeuden zou geschieden door genoemde commissie tegen eenen in overleg met de Regeering vastgestelden prijs. 2°. De commissie beeft als leiddraad bp de distributie aangenomen, dat ieder die in bet voorjaarsseizoen van 1914 kooper is geweest van chilisalpeter zooveel doenlijk in 1915 een aan zijn verbruik in 1914 evenredig aandeel in de aanvoeren zal ont- vangen, waarbij de consument zooveel mogelijk zijn behoefte beeft te dekken door den handelaar, die hem in 1914 beeft bediend. 3°. De door de bandelaren aan de ver- bruikers te berekenen prijsvraag thans niet hooger zijn dan 15,60 per 100 K.G. en zulks voor levering bij voile lichterladingen franco op wal, aan vlot vaavwater bij de afnemers en bij spoorverzending van ten- minste 10.000 K.G. franco op wagon aan bet naaste spoorwegstation. Bedraagt de te betalen spoorvracbt meer dan f 25 per 10.000 K.G. dan zal de meerdere vracht, den afnemer in rekening mogen worden gebracht. Bij aflevering uit plaatselyke opslag- plaatsen in het verbruiksgebied geldt de tnaximumprijs voor levering uit de opslag- plaats, mits ingekocht bij hoeveelheid van tenminste 100 zak a 100 K.G. Het chilisalpeter zal afgeleverd worden zooals gebruikelijk is en door den afnemer verlangd wordt, d.w.z. al of niet afgewogen in balen van gelijk gewicbt (100, 75 of 50 Ko. en al of niet gemalen. Voor levering in origineele verpakking en of ongemalen zal den kooper een korting moeten worden toegestaan in verhouding tot de extra kosten die voor den leverancier uit het ompakken en malen voortvloeien. Bij levering in kleinere verpakking dan in 100 kilos balen, mogen de extra zakken apart in rekening worden gebracht. De gestelde maximumprijs geldt voor ver- koop bruto, voor netto en verder onder de Algemeene Handelsvoorwaarden (A. H. V.) 4°. De vraag of ieder belangbebbende zooveel chilisalpeter zal kunnen ontvangen als hij wenscht, kan nog niet worden be- antwoord. De moeilijkbeden, die aan den geregelden aanvoer in den weg staan, zijn velen. Tot nog toe konden deze over- wonnen worden en tenzij thans niet te overziene bezwaren zich mochten voordoen, zal een ernstig tekort kunnen worden ver- meden, zulks ook in verband met het buitengewoon groote gebruik van zwavel- zure ammoniak in de afgeloopen maanden. Daar intusscben de aanvoeren over de maanden Januari tot Mei worden verwacbt, kan niet aan den wenscb van sommige be- langhebbenden, om reeds thans in hun ge- beele behoefte te voorzien, worden voldaan. 5°. Tot heden zgn aangekomen en ge- distribueerd ongeveer 12.000 tonnen van 1000 kilo'svoor de eerstvolgende vier weken worden wederom verschillende ladin gen van te zamen 16.000 tonnen te Rotter dam verwacbt. 6°. Yerbruikers, welke meenen, dat zij door den handelaar, van wien zij in 1914 hun salpeter betrokken hebben, ten opzichte van hoeveelheid dan wel van prijs niet in de geest van het bovenstaande bediend worden, kunnen zich wenden tot de te 's Gravenhage zetelende commissie. (Hbl.) TER NEUZEN, 3 Maart 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 772.4 Haparanda. Laagste barometerstand 755.1 Neufahr- wasser. Verwachting tot den avond van 4 Maart. Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid- westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschgnlgk nog regenbuienzelfde temperatuur. In het afgeloopen jaar is het leden- tal der Cooperatieve Boerenleenbank te Ter Neuzen gestegen van 50 tot 77. Bedroegen de ontvangsten over het le boekjaar 41.424,26s gedurende het 2e boekjaar beliepen zij 174.400,66. Met het oog op den Europeeschea oorlog mag het opmerkelijk heeten, dat de in- lagen over Januari en Februari 1915 meer bebben bedragen dan in de overeenkomstige maanden van 1914. ZAAMSLAG. Door Ds. L. de Bruijne is het beroep naar de Chr. gemeente alhier aangenomen. Dinsdag werd te Axel door notaris Mr. A. H. Lijdsman te Hulst verkocht le. Een woonhuis met schuur en tuin, groot 2,47 aren (17 roeden). Kooper werd de heer L. Deij Sr. voor 4060. 2e. Een woonhuis met schuur en tuin, groot 4,32 aren (29 roeden). Kooper de heer P. A. van de Walle te Hulst voor 3720. 3e. Een onverdeeld een zesde aandeel in een perceel bouwland en weg, gelegen in deD Prins Hendrikpolder te Steenbergen, te zamen groot 9,4230 H. A. (of in Gentsche maat 21 gemet 44 roeden). Hoogste bod 2160. 4°. Een onverdeeld een vierae aandeel in een perceel bouwland en weg, gelegen in den Prins Hendrikpolder, te zamen groot 11,7705 H. A. (of in Gentsche maat 26 gemet 124 roeden). Hoogste bod 2950. Koop 3 en 4 gecombineerd. Kooper de heer P. A. van de Walle vooruoemd, voor 5210. Mijnen ontploft. Gisteren werd ons weder een ernstige ramp geseind, ontstaan door het ontploffen eener aangespoelde mijn. De plaatsbepaling kostte heel wat moeite, aangezien deze ramp werd gemeld als te zijn gebeurd bij Kats- hoek, een plaats, buurt of gehucht, die nie- mand op eenige kaart of in eenig woorden- boek vinden kon. Sommigen verbonden er aan den naam der gemeente Ivats, opNoord- Beveland, en lielen zich het bericht uit die plaats semen. Uit de nadere bericlitcn blijkt, dat met de uitdrukking „bij Katshoek bedoeld werd een landbouwer wonende nabij Zierikzee en dat de mijn in de nabijlieid van de hoeve van dien landbouwer aan den zeedijk bij de Nol, twin tig minuten gaans van Zierikzee, was aangespoeld. Naar aan de „N. R. Crt" gemeld wordt: De drie volwassen zoons van den land bouwer Kashoek liadden een mijn zien aan- spoelen en wilden trachten ze boven op de berm te krijgen. Een van hen trok met Verburg, den 66-jarigen arbeider van hun vader, en den 12-jarigen De Haan, aan den staaldraad van de mijn, de beide andere zoons duwden. Opeens sprong de mijn met een geweldi- gen knal, die de huizen in Zierikzee deed trillen, uiteen, en alle vijf personen vonden den dood. Verburg waren beide beenen afgestagen. De lijken fvan de beide zoons van Kashoek, die aan de mijn duwden, zijn nog niet ge- vonden, vermoedelijk zijn ze in de Ooster- Schelde geslingerd. Ook bij Westkapelle ontplofte gisteren weder eene mijn, gelukkig zonder andere schade te veroorzaken dan de vernieling van eenige vierkante meters steenglooiing. Een andere aldaar aangespoelde mijn werd vernield, bij het meermalen door de kracht der golven tegen de steenglooiing te worden geworpen, zonder te ontploffen. Op verschillende punten der kust zijn mijnen aangespoeld. Vrijivillige Landstorni. Naar bekend is heeft reeds bij deu aan- vaug der mobilisatie de Regeeriug de mogelijkheid geopend voor hen, die zich gedrongen voelden door daden blijk te geven, dat het hun ernst was in tijden van gevaar het vaderland te steunen, zich in vrijwillige Sandstorm-afdeelingen te ver- eenigen. Van oordeel zijnde dat evenals in andere provincien ook in Zeeland niet dat resultaat is bereikt, dat verwacht mocht en kon worden immers tot nu toe bestaat in deze pro- vincie slechts eene vrijwillige landstorm- afdeeling hebben enkele personen zich vereenigd, teneinde te bevorderen, dat meer dere landstormafdeelingen worden opgericht. In eene op 1 Maart 1915 te Middelburg gehouden vergadering heeft zich eene commissie gevormd, waarvan de Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz. de kolonel W. L. Brocx bereidwiilig het eere voorzitter- schap heeft aanvaard. De commissie is samengesteld uit de volgende heeren Luitenant-kolonel A. Klontje, voorzitter te Middelburg. Luitenknt-kolonel VY. H. van Wieringhen Borski, vice-voorzitter te Vlissingen. J. G. van Niftrik Jr., lid van Gedepa- teerde Staten van Zeeland, te Vlissingen, penningmeester. Mr. H. Lantsheer, burgemeester van Arnemuiden, secretaris. Jos. van Raalte te Vlissingen. Mr. F. J. van Deinse te Middelburg. Jhr. P. J. Boogaert te Middelburg. P. J. Elout te Domburg. Mr. H. C. Beijerman te Vlissingen. De commissie stelt zich ten doel meerdere bekendheid te geven aan het instituut der vrijwillige landstormafdeelingen en zal dit doel trachten te bereiken door het bijeen- roepen van vergaderingen en het houden van lezingen in "VValcheren en Zuid-Beveland en indien mogelijk door geheel Zeeland. Zij verwacht, dat die meerdere bekend heid tot gevolg zal hebben het oprichten van vrijwillige landstormafdeelingen zoodat wanneer het uur des gevaars mocht aae- breken, ook in Zeeland de weerbare man nen, die niet door wettelijke bepalingen by het leger zijn ingedeeld, kunnen mede- werken tot het behoud van een der kost- baarste bezittingen van een volk, zijn on- aangetaste onafhankelijkheid. HOEK. Jl. Dinsdagmorgen werd de brandweer wederom te hulp geroepen voor het blusschen van brand op den zolder der woning van A. de Zwarte, aan den Molendyk, waarin zooals wij de vorige week melden, in twee dagen tijds driemaal brand was ontstaan. Men vermoedt dat onder de dakpannen nog eenig vuur was blijven smeulen. De brandweer was spoedig bij de hand en kon den brand, die nog geen grooten omvang had, weer blusschen. Thans zgn alle pannen van het dak genomen en het geheele huis flink nat gespoten. De meubelen en winkelwaren zgn er uitgehaald, en het huisje zal tijdelyk onbewoond blgven, daar het gezin tijdelyk bij familie een onderdak vond. Voor de menschen is het een groote schadepost, daar zooals wij reeds meldden niets ver- zekerd is. KOEWACHT. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks 3 uur barstte boven deze ge meente een hevig onweder los, vergezeld van hagel- en sneeuwbuien. - De bliksem en donderslagen waren zoo hevig, dat zelfs ouden van dagen zich niet herinnerden omtrent dezen tijd van het jaar zulk een onweder bggewoond te hebben De bliksem trof den molen van den heer Misseghers alhier, gelukkig zonder noemens- waardige schade aan te richten. Jiieuwe belasting en voor de Belgenl Nieuwe postzegels. De werklieden uit Belgie, die met ingang van 1 Maart in Nederlandsche fabrieken werkzaamheden verrichten en zich te dien einde dagelijks naar hunne woonplaats willen begeven, moeten, zoo schrijft men uitSelzaete aan de Tel., voortaan een maandelijkschen taks van frs. 1.25 voor hun passport betalen. Alleen voor degenen, die in de fabrieken te Sas van Gent werkzaam zijn, beteekent deze maandelijksche belasting een bedrag van eenige duizenden francs, daar het grootste contingent der werkkrachten, welke aan deze inrichtingen werkzaam zijn, voor- namelijk uit Be'gen bestaat. Veel zwaarder weegt de druk der Duit- sche overheersching op de vele beambten, die eveneens aan de hier bedoelde inrichting werkzaam zijn. Voor elken beambte toch, hetzij in hoogete of lagere conditie, bedraagt de maandelijksche passenbelasting niet minder dan frs. 43.50, hetgeen bijna gelijk staat met een dagelijkschen cijns van frs. 1,50. Voor kleine beambten is deze druk dan ook zoo groot, dat zij het voordeeliger achten zich op Nederlandsch gebied te vestigen, hetgeen echter ook weer, gezien de bekrompen woningtoestanden langs de grens, groote financieele opofferingen beteekent. Voor de laatste categorie van arbeidnemers is het nu in den letterlijken zin des woords z/travailler pour le roi de Prusse' Geen wonder, wanneer ik mededeel, dat de nieuwe belasting de verbittering tegen het Duitsche militarisme tot het Zenith gestegen is. Een tweede nieuwigheid is het in omloop brengen van nieuwe postzegels, waarvan ik heden voor het eerst eenige exemplaren te zien kreeg. Het aanscbaffen daarvan gaat nogal met moeilijkheden gepaard, aangezien men zulks alleen kan gedaan krijgen in het op eenige uren afstands gelegen dorp Ertvelde. De exemplaren van 5 centimes in blauwe kleur gedrukt, vertoonen het beeld van eene Duitsche heldenfiguur, gecoiffeerd met een soort van uhlanenhelm. Overigens dragen zij in zwarten overdruk het woord Belgien, en daaronder wordt de waarde uitgedrukt. rechtszaken. Voor de rechtbank te Middelburg werden Dinsdag weder verschillende zaken behandeld betreffende de uitvoer van petro leum van Zeeuwsch-Viaanderen naar Belgie. Tegen 14 personen werd wegens poging tot uitvoer 10 boete of 10 dagen hecht. geeischt, tegen 1 persoon, wien het gelukte over de greDzen te komen, luidde deeisch 15 boete of 15 dagen hecht. en voor drie werd vrijspraak gevraagd. Door den Rotterd. raad is een som van bijna 4 ton gevoteerd voor den aanleg van Rosenburg aan den Oudendyk en door- trekking der Kralingsche Plaslaan. Door een onderwijzeres te Rotterdam is gevonden een portefeuille met f 4/5 en een cheque van 1000 pond sterling. Eige- naar was een Amerikaansche heer J. v. S., die in het bezit is gesteld van deze belang- rijke som. Wegens beleediging van H. M- de Koningin is door de Rotterd. Rechtbank zes weken gevorderd tegen den Schiedammer A. V. De man had wat te veel gedronken. Hoewel het nog allesbehalve zomer is zal te Rotterdam een liefdadigheids- zwemwedstrijd worden gehouden in een over- dekt badhuis. Er zijn 60 inschrijvingen. In het Westland zijn de tuinders druk werkzaam. Steeds grooter locomotieven. Men mag beweren, dat de stoom het tegen de electriciteit moet afleggen, het is een feit, dat er dagelijks steeds groote exprestreinlocomotieven worden aange- bouwd. De Hollandsche Spoor kreeg het vorige jaar haar torpedo-machines, de Phennsylvania Railroad haar //olifanten" ter wereld gebracht met heel veel moeite in de fabrieken der Baldwin Locomotive Works. Die exprestrein-locomotieven had- den een gewicht van 215.500 K.G. en een verwarmend oppervlak van 342 vierk. Met. Naar verluidt, zgn de holifanten een buitengewoon succes, en wordt derhalve door de ingenieurs van de Baldwin Locomo tive Works de bouw van een vUberolifant" voorbereid, machines die 300.000 K. G. zullen wegen, en die er een verwarmend op pervlak van meer dan 400 vierk. Meter op na zullen houden. Een dergelgke locomo- tief zal in staat zgn, een trein van 40 D-wagens, plaatsbiedend voor 5000 a 6000 menschen, met een snelheid van 120 K. M per uur voort te trekken. Men zegt, dat de Amerikaansche regeering er achter zit, en dat de aanbouw van der gelgke reuzen-machines door haar bevor- derd wordt, om bij een eventueele mobilisatie snel de troepen van het Westen naar het Oosten of van het Oosten naar het Westen te kunnen verplaatsen. Een vrouw te Laren, had een voor haar doen belangrijke som gelds, ongeveer 1000, op de Rjjkspostspaarbank staan. Toen in de maand Augustus van het vorige jaar de Europeesc'ne oorlog uitbrak enork hier de mobilisatie werd afgekondigd, maakte zjj zich, zoo schrijft de VI. Crt, erg ongerust over haar zuinig opgespaarde penningen en haalde het geld gauw uit de spaarbank terug. Zij wist geen veiliger plaats te be- denken, dan haar schat in een houten kistje met een flink hangslot erop te verbergen onder een matras in haar bedstede. In de vaste overtuiging, dat aan niemand deze bergplaats bekend was, leefde zij verder onbezorgd voort, tot er verleden Zondag iets vreeselijks gebeurde. Toen de vrouw des avonds uit de kerk thuis kwam bemerkte zij tot haar groote schrik, dat tijdens haar atwezigheid ongenoode gasten een bezoek hadden gebracht. De dieven hadden danig huisgehouden het beddegoed lag verspreid over den grond en verschillende kasten waren opengebroken. De vrouw spoedde zich naar de plaats. waar de verborgen schat moest liggen, doch, o schrik, deze was spoorloos verdwenen. De vrouw kon eerst haar oogen niet gelooven, doch weldra vond zij op den vloer het ledige geldkistje. De droefenis van de bestolene was onbe- schrijflijk, nu zij zich plotseling van al haar geld, dat zij zoo veilig waande, alsook van een aantal gouden en zilveren sieraden be- roofd zag. Van den dader of de daders die klaarblijkelijk geen onbekenden waren is nog geen spoor gevonden, doch de justitie doet ijverig onderzoek. 's GRAVENHAGE. De zedenpolitie heeft een bewoonster van de Teniersstraat gearresteerd, als verdacht zich aan zoogenaamde deskundige werk zaamheden te hebben schuldig gemaakt. Deze vrouw onderging reeds een jaar gevan- genisstraf. - Opi 1 en 2 Maart zijn in liel Zuiderfron- tier 30 mijnen aangetroffen, waarvan 12 mijnen in den grond werden geboord en 2 bij het aanspoelen ontploften. De eene bij den havenmond van Zierikzee, met het be- kende noodlottige gevolg, en de andere bij Westkapelle. De overige mijnen zijn onder bewaking gesteld, teneinde deze zoo spoedig mogelijk onschadelijk te maken. Ook in het Noorderfrontier zijn verschei- dene mijnen aangespoeld, - Naar wij vernemen zal met ingang van 8 Maart het beperkt uitvoerverbod van bo- ter, hoogstwaarschijnlijk voorloopig worden opgeheven. - Het Gerechtsbof heeft heden arrest ge- wezen in de zaken tegen, ten eerste J. P., koopman te Hoek, die door de rechtbank te Middelburg tot 9 maanden gevangenisstraf was veroordeeld. wegens rijwielverdniste- ring. Het vonnis werd wegens vormgebrek ver- nietigd, en opnieuw recht doende beklaagde veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Ten tweede, de zaak tegen C. v. d. P.; werkman te Schoondijke, die door de recht bank te Middelburg toll 3 maanden gevange nisstraf werd veroordeeld wegens diefslal van een rijwiel. Het vonnis van de recht bank werd bevestigd. TWEEDE KAMER. Bij de behandeling van de economische maatregelen, de sprekers beantwoordende. gaf Minister Posthuma te kennen, dat geen groote voorraden tarwe en meet zijn aange- voerd, omdat Nederland het veiligste is, indien het matig ieeft en geen groote voorra den bezit, Spreker verdedigde voorts de regeerings- maatregelen betreffende broodbereiding, vee- voederdistributie enz. ZAAMSLAG. CORRESPONDENT! E. Aan ,/Een vluehteling van St. Anna' Gelieve ons uw naam bekend te maken dit is een eerste vereischte om een inge- zonden artikel gepiaatst te zien. Aan H. te Ter Neuzen. Het ingezonden bericht behoort onder de advertentieu. (Red.) H andelsberichten. Hulst, 1 Maart. Veiliugseieren V. P. N. 4,95 per 104 stuks. Aanvoer 13380 stuks. Hulst, 1 Maart 1915. VOOR BELANGHEBBENDEN. HENGSTDIJK. HOEK. KOEWACHT. SAS VAN GENT. STOPPELDIJK. Laatste Kwartier Maandag 8 Maart, namiddag 0.47. 4 Maart Zon op 6,43, onder 5,41, uar, 5 n 6,41, i/ 5,43, 6 n u* 6,39, u 5,55, h De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 1 tot en met 2 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 29 binnenvaartuigen op- en 46 afgeschutdoor de Middensluizen 11 afgeschut. Positie der Stooinschepen. Zoo de Heere wil en hg leeft, hoopt op a.s. Zaterdag 6 Maart CORNELLS VAN LANGEVELDE, zgn 70sten geboortedag te herdenken. Dat hg nog lang gespaard mag blgven, is de wensch van Zijn Kinderen en Behuwd- kinderen. Hoek, 4 Maart 1915. Zoo de Heere wil en zij leveu hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot- ouders CORNELIS SOL LEVIN A CORNELIA JANSEN, op Vrgdag 5 Maart, hun 30jarige Echt- vereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blgven. is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. TerijNeuzen (Catspolder). Ondergeteekende betuigt zgn hartelijken dank, in't bgzonder aan zijn Vrienden, voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden op 1 Maart 1.1. CORNELIS DONZE. Zaamslag, Maart 1915. Aan belanghebbenden zij ter kennis gebracht dat de venkoop van Ammoniac der A. C. Z. de Car bonisation te Sluiskil, is opgedragen aan den ondergeteekende, die eventueele orders gaarne zal uitvoeren. W. BEDET. Ter Neuzen, Maart 1915. De ondergeteekende maakt het geachte publiek van Hoek en omstreken bekend, dat hg de hoogste prijzen geeft voor: dus laat u niet bedriegen door strooibiljetten. per schip en per wag en. Stoomsteenbakkerij Axelsche vlakte. Geboorten. 22 Ee.br. JElisaberh, ,d. Maarten Leendert de Regt en van Elisabeth Adriana de Kraker. Augusta Mdria Anna, d. van Pieter Fran- ciseus Johannes de A'Os en van Maria Theodora Acke. Aaltje, d. van Jacob Donze en van Dingena Geense. 24 Febr. Elisabeth, d. van Dirk de Blaeij en van Sara van Sweeden. Febr. Elizabeth Cornelia, d. van Jacobus van Alten en van Cornelia den Hamer. Overlijden. 25 Febr. Jan Hermanus Fempe. oud 2 m., z. van Johannes en van Janneke de Bruijne.- 27 Febr. Maatje Hamelink, oud 23 j., d. van Cor nelis en van Willemina Cornelia Gerrits. ZUIDDORPE. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 17,50, Rogge 13 25. VVi'ntergerst 13,50, Zomergerst 13,25, Haver/ 13,75, Erwten 16,50, Witteboonen/16, Bruine boonen f 17,Duivenboonen f 17, Paardenboonen f 16,50, Boekweit Lijnzaad f 32,Aardappels f 4, Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,10. Ter weekmarkt waren aangevoerd 18 stuks rund- vee, 36 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht l3 stuks rundvee, 36 varkens. Geboorten. 2 Febr. Alphonsus Judocus Jacobus, z. van Petrus Judocus Pauwels en van Rosalia de Koning. 17 Febr. Petrus Theodorus, z. van Pieter Fraticies Compiet en van Maria de Bakker. Overlijden. 14 Febr. Christina Petronella de Poorter, oud 41 j., echtg. van Alouisius Cornells Hermans. Huwelijks-aangiften. 25 Febr. Adriaan Leijs, oud 20 j., jm. en Catliarina t Gilde, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Febr. Guiljaam Klaas- sen, oud 26 j., jm. en Cornelia Anna Matia van der Gouwe, oud 21 j., jd. Geboorten. 10 Febr. Cornelia Jacomina, d. van Johannes Gerard Verhelst en van Cornelia de Groote. 14 Febr. Maria Martha, d. van Krijn de Blaeij en van Sara Leijs. Overlijden. 8 Febr. Jacob Jansen, oud 79 j., weduwn. van Adriana de Bruijne. 20 Febr. Nicolaas Verbrugge, oud 13 w z. van Pieternella. Huwelijks-aangiften. 30 Jan. Eduardus Coone, oud 34 j., jm. en dementia de Hoover, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Febr. Edmondus Coone. oud 34 j., jm. en Clementia de Roover, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Arthur Charles Leonia, z. van Emile A. van Baale en van Clementina van Hauwe. 2 Febr. Augustinus, z. van Theophile Rombaut en van Leonie Marie Bonne. 5 Febr. Clara Maria, d. van Aloijsius en van Clementina van Poele. 6 Febr. Gustavus Franciscus Joseph, z. van Leonardus Borgt, 10 Febr. Joseph, z. van Theophilus Martens en van Anastatia Rietjens. 22 Febr. Prudence, d. van Aloijsius Breijaert en van Christina de Block. 24 Febr. Bertha Maria, d. van Josephus Goossens en van Leonia van Gassen. Overlijden. 3 Febr. Een als levenloos aangegeven, kind van het vrouwl. gesl. van Joanna Maria van de Walle. 14 Febr. I'lorentius Gijsel, oud 7 m z. van Charles L. en van Maria van Overloop. 18 Febr. Constantia Baert, oud 75 j., wed. van Petrus de Vliegher. Geboorten. 18 Febr. August Albert, z. van Augustus Yenneman en van Maria Francisea De Borger. 21 Febr. Herman Joseph Fernand, z. van Alfred Johannes vail Leemput en van Jeannette Marie Bockstael. 22 Febr. Alfred, z. van Johannes Baert en van Maria Josephina Coone. 28 Febr. Augusta Euphrasie Jeannette, d. van Hendrik Frans Janssens en van Henrietta Leontina Augusta Inghels. Overlijden. 24 Febr. Georgina Alice Rosalie Van Looke, oud 18 m., d. van Leonardus Seraphinus en van Julie Marie Van de Y'oorde. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Febr. J. F. de Poorter (van Boschkapelle), oud 30 j., ;m. en M. Visser, oud 30 j., jd. Geboorten. 6 Febr, Maria Rosalia, d. van J. F. van Dingenen en van R. C. Dillen (van Edegem, Belgie). 14 Febr. Petrus Constantinus, z. van H. J. Muller en van R. Vermeulen. 21 Febr. Leon Johannes Maria, z. van J. van Leuven en M. L. de Waal. Overlijden. 20 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. gesl. van A. Schuren en van R. Remorie. s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-York pas- seerde 21 Februari Prawle Point, s.s. ELISABETH arriveerde 2 dezer van Rotterdam te Boston. s.s. HELENA vertrok 26 Febr. van Baltimore naar Rotterdam. s.s. MAGDALENA in lading te Santa Fe voor Nederland. s.s. CORNELIS in lossing te Rotterdam. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3