Attentie. Nutsavond H. J. v. d. OUDEN. jh mk cepit umXZj Het werk van vrouwen Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Spreker: de heer C.KUHN van Amsterdam. H.H. Landbouwers Occasie. Prachtrijtuig, Kassier en Gommissionair inEffecten. Aan- en verkoop van Belgisch en ander vreemd geld. BURGERLIJKEN STAND. On FIJnSTE. PLAnTEHBOTER A PER "T J POHD ADVEBTENTIEN. houdt nooit op. iiiiliiiiTiii W n PLAnTEhBOTER IiM VOEDZAAMhEID,VERTEERBAARHElD Ef1 SMAAK GElUK AAM MATUURBOTERp Beurs-noteering. D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 2 Maart 1 2.11 2.27 Woensdag 2.43 3.1 Donderdag 3.19 3 35 Vrijdag 5 3.53- 4 11 Zondag 6 4.30 4.49 Zaterdag 7 5.10 5.33 Maandag 8 5.59 6.25 Positie der Stoomschepen. op Donderdag 4 Maart 1915, HET BESTUUR. Kersstraat 35, Ter Neuzen. Telefoon 110. 58. do- lingen de volgende week Maandag naar de karapen moeten vertrekken. Volgens de door burgemeester en wethou- ders opgemaakte lijsten, zouden 101 naar Ede, 75 naar Nunspeet en 273 naar Gouda moeten vertrekken. Dat zijn 452 der vluchtelingen, terwijl er 945 worden verzorgd, waarvan een goede vierhonderd deels op sleepbooten te Sluis- kil en deels op schepen vertoeven. Hoe zal het nu gaan met deze? Van die sleepbooten te Sluiskil weet spre ker niets af. Wei is het bekend dat at en- toe een gezin vertrekt, daar de man weer in dienst gaat der Antwerpsche sleepbootree- derij. Ook zijn enkele hoofden van gezinnen daarheen gegaan, voorloopig met achterla- ting van bun vrouw en kinderen. Wat daar- van later worden zal weet spreker voor het oogenblik niet. Hij weet ook niet, hoe liet zal gaan met de vluchtelingen die in ver- schillende gezinnen te Sluiskil verpleegd worden. Dan zijn er ook nog de scliippers en de. bij ben aan boord geliuisvesten. Voor zoover de schepen betreft, heeft de commandant der kustbatterij te kennen ge- geven, dat het vertoeven der schepen in het kanaal tegen de strategische belangen is, daar een eventueele vijand daarvan v,oordee- len zou kunnen plukken. Spreker meent, dat deze zijde der kwestie "t-hcel aan de bevoegdheid van den com mandant moet worden overgelaten en de raad zich daarin niet mengen kan. Dan zijn er nog 400 gegoeden; deze mogen in de gemeente blijven, de kapitein maakt daartegen geen bezwaar. Niettemin gaan en- kelen hunner tocli heen, naar het schijnt omdat er eenigszins den schrilc ingebracht is, door de bekendmaking van het Duitsch bestuur, dat diegenen welke voor 1 Maart niet in de plaats hunner inwoning zijn te- ruggekeerd, de tienvoudige belastingen zul- len moeten betalen, al is het ook, dat, naap spreker de laatste dagen hoorde, dat die maatregel niet zal worden toegepast. Dat getal uitgaanden is echter toch niet groot. Dan zouden hier ook nog blijven de zie- ken, en zij die daarbij hier nog noodig zijn, de vrouwen die pas moeder geworden zijn of dit binnenkort zullen worden, zoodat er gerekend kan worden dat we er voor het oogenblik een 500-tal zouden houden. Onderlusschen hebben burgemeester en wethouders niet stilgezeten en aan den Mi nister een telegram verzonden, met verzoek alsnog te bepalen dat de vluchtelingen on- der den huidigen stand van zaken hier zul len mogen blijven. Spreker vraagt den lieer Moggre hoe deze zich eventueel de uitvoering van zijn be- sluit denkt, of dit moet geschieden door, burgemeester en wethouders of door eene commissie uit den raad naar den regeerings- commissaris te zenden. De heer Moggre meent, dat het in dit ge- val gewensclit zou zijn een commissie uit den raad af te vaardigen. De heer Visser erkent, dat de heer Moggre heeft gezegd omtrent de bij deze betrokken belangen van verschillende neringdoende in- gezetenen, maar vestigt er de aandacht o p, dat ook het belang der vluchtelingen zelf er bij betrokken is. De menschen zijn hier nu goed en wel gehuisvesd, ze zien er zelfi tegen op, om naar elders te vertrekken, ge- tuige hun eigen verzoek aan den Minister om hier te mogen blijven. Ook zou spreker het gewensclit achten dat pogingen werden aangewend om de sche pen hier te mogen houden, al ware het dan dat deze verderop naar Sluiskil in het ka naal zouden moeten meeren. De heer D. Scheele geeft te kennen, dat hij, al is hij een der onderteekenaars van het verzoek om eene vergadering te beleg- gen, toch tegen het voorstel van den heer Moggre is; hij heeft dit dezen trouwens aan- stonds verklaard. Hij is er tegen, om op het oogenblik in te grijpen in hetgeen dq regeering thans meent te moeten bepalen: of de maatregelen die zij meent te moeten nemen. Hij erkent, dat er voor de nering-i doenden wel eenige schade uit het vertrek der vluchtelingen zal voortvloeien, maar dat moeten ze dan in het algemeen belang maar lijden. Hij gelooft niet, dat van een nijpen- den toesland bij de neringdoenden kan wor den gesproken, maar dat het integendeel voor velen hunner een beste tijd is, en dat ze dat beetje, dat door de 100 behoeftigej vluchtelingen hier blijft, wel kunnen mis- sen, al is het ook, dat er aan dat brood misschien iets meer wordt verdiend. Dat moeten ze dan maar opofferen, het is nu eenmaal niet anders. Als de regeering maat regelen neemt die zij noodig oordeelt, moe ten wij ons daarmede maar niet bemoeien. Laat de vluchtelingen maar naar Nunspeet of waar dan ook vertrekken, als de regee ring dat het beste oordeelt, dat moeten zij dan ook maar dragen en spreker zou zich daarmede evenmin willen bemoeien als met de schepen in liet kanaal. De heer De Bruijne geeft te kennen, dat, zonder dat hij de misdrijven die in de maand Januari in de omgeving van Driewegen ge- gepleegd zijn aan vluchtelingen wil toe- schrijven, die toch aanleiding zijn geweest; dat de sympathie der buitenbewoners voor de vluchtelingen sterk is gedaald. Hij her- innert zich ook, in een der vorige vergade- ringen door den voorzitter te hebben hoo- ren zeggen, dat de mogelijkheid bestond,. dat er voor de staalfabriek een vaste poli- tieagent zou moeten worden aangesteld. Die uitgaaf zou dan toch ook ten laste der gemeente komen. Daarlegenover staat de schade, die door, de neringdoenden zou worden geleden, aid de vluchtelingen naar elders worden over- gebracht, maar spreker gelooft, dat de mees- te voordeelen toch komen van diegenen,' die zelf in hun onderhoud kunnen voor- zien. De buitenbewoners zouden gaarne zien, dat de vluchtelingen hier vertrokken, ten- zij nauwkeuriger toezicht kon worden ge- waarborgd. De heer Moggre wil even antwoorden op het betoog van den heer D. Scheele, dat het er bij de neringdoenden niet zou nijpen, maar dat het integendeel voor hen een heuglijke tijd zou zijn. Spreker wil toege- ven, dat er, na een tijd van malaise, door verschillende omstandigheden voor de ne ringdoenden nog al veel terecht gekomen is, maar hij waarschuwt, dat de mogelijkheid niet is buitengesloten, dat die slechle tijden niet zullen weerkeeren. Hij heeft daarvoor vrees, en meent, dat het in elk geval zaak is, om te trachlen te houden wat men heeft. Is de verplaatsing noodig met het oog op te verwachten ernstige voorvallen, dan is er niets aan te doen, voor het lands belang hebben we alles veil. Wat nu betreft de door den heer De Bruijne aangehaalde ernstige diefstallen De heer De Bruijne: Ik heb gesproken van kleine diefstallen. De heer Moggre zou wel eens willen weten, wat den voorzitter daarvan bekend is, op wiens rekening die vermoedelijk moe ten worden geschoven. Er wordt aan dei staalfabriek steeds te 9 ure 's avonds ge- sloten en het is een Nederlander, die er de wacht houdt. Terecht is door den heer De Bruijne erkend, dat er voor de neringdoenden enkele voordeelen aan verlionden zijn. Voor de vluchtelingen zelve is ook steeds ge- daan, wat gedaan kon worden, de menschen zijn tevreden. Spreker zou alle mogelijke middelen willen te baat nemen, om hen hier te houden. De heer De Bruijne merkt nog op, dat hij de kleine diefstallen, waarvan hij spralc, niet op rekening van de vluchtelingen heeft geschoven, maar dat hij alleen het feit ge- constateerd heeft, dat sedert dien de sym pathie der buitenbewoners voor die men schen is gedaald. De heer Moggre meent, dat men zulke dingen ook zonder bewijs niet aan iemand moet toeschrijven. Hij heeft ook wel eens meer iets op rekening der vluchtelingen hooren schuiven, waaraan ze part noch deel liadden. En wat nu de diefstallen be treft: waarvoor zouden ze die bedrijven? Ze hebben voldoende eten en krijgen goede kleeren. Het eenige wat er hen toe zou kunnen drijven was: geld. Maar dat is er juist niet ontvreemd. Volgens hem mag men die voorvallen niet op hun rekening stellen. De heer Eijke meent, dat de regeering; toch ten opzichte van verschillende gemeen- ten reeds is teruggekomen van haar voor- nemen om de vluchtelingen te doen vertrek ken. Waar dit elders gebeurdc', fs er toch niets tegen om het voor deze gemeente ook te vragen? 'tZou kunnen zijn, dat het hier moeilijker was, met het oog op de verster- king, maar hij ziet er toch geen gevaar in om het te vragen en kan dus zeer goed met het voorstel van den heer Moggre in- stemmen. Hij vindt er ook alles voor, om te trachten te houden wat men heeft. De heer D. Scheele heeft er geen bezwaar tegen, dat er iets gedaan wordt in het be lang van de neringdoenden, in gewone om standigheden, maar nu de regeering in deze moeilijke tijden hare wijze maatregelen neemt, inoet de gemeenteraad zich daarin niet mengen en moeten de neringdoenden zich nu dat offer ook maar getrooslen. De heer Visser betoogt, dat het juist geen blijlc gaf van medegevoel, waar de heer D. Scheele zooeven zooveel als te kennen gaf, dat de vluchtelingen maar moeten lij den wat ze overkomen. Die vluchtelingen zijn al eens verjaagd en nu zouden ze weer zoo goed als verjaagd worden, terwijl ze het hier naar hun zin hebben en het al eenigermate gewoon geworden zijn. Hij zou het verzoek willen doen ook in het belang der vluchtelingen. De heer D. Scheele merkt op, dat het wordt voorgesteld, alsof de vluchtelingen bij verplaatsing beslist van positie zouden verslechten. Daar komt hij tegen op. Er wordt in die vluchtkampen ook goed voor hen gezorgd en de regeering heeft die laten aanleggen in gezonde, hooggelegen streken, terwijl het hier laag land en vochlig is. Het is gindscli ook een befer klimaat. De heer Visser wijst er op, dat hier onder de vluchtelingen nog geen ziekten zijn voor- gekomen, wat elders wel het geval was, terwijl ze hier in flinke steenen gebouwen zijn gehuisvesd. Ze kunnen elders niet beter worden verpleegd dan hier. Hij wil daar- oni ook het verzoek van den heer Moggre steunen. Als de regeering verplaatsing in 's lands belang beslist noodig acht, wordt het wat anders. De heer Moggre wil nog even opmerken, waar steeds gesproken wordt van kleine voordeelen die men er hier van geniet, dat er wekelijks 1750 Kg. brood voor de vluch telingen wordt gebakken; het meel wordt er voor gezonden, maar spreker heeft ge- hoord, dat de drie bakkers die het verwer- ken daarvoor een 80 a 85 gulden uitbetaald krijgen. Daarvan moeten hunne onkosten. betaald worden, maar men kan toch reke- nen dat er voor elk hunner een twintig gulden verdienste aan zit. Dat is toch nog al van eenig belang. De voorzitter wil thans ook nog verschil lende opmerkingen bespreken. Naar aan leiding van wat de heer D. Scheele aan- voerde, geeft hij te kennen,, er geen critiek op regeeringsmaatregelen in te zien, als van deze vergadering aan de regeering het ver zoek uitgaat, om de vluchtelingen niet te verplaatsen. De regeering heeft hiertoe zelf aanleiding gegeven, door ten opzichte van verschillende gemeenten het genomen be- sluit weer in te trekkeri. Daarom heeft spreker voile vrijheid gevonden deze ver gadering, overeenkomstig het hem gedaan verzoek, ten spoedigste uit te schrijven. Bo- vendien: door aan de regeering een verzoek te doen, dwingt men haar toch niet? Spreker kan zich begrijpen, dat de heer Moggre oplcomt voor de belangen van de neringdoenden, iets wat ten slotte em be lang is voor de geheele burgerij. Hetgeen- voor onderhoud der vluchtelingen wordt be- steed, rolt toch driemaal. Eerst wordt het besteed voor de vluchtelingen, die daar- door verdienen worden ook kapitaalkrach- tiger, en kunnen daardoor ook weer ande- ren laten verdienen, door hetgem zij zelf noodig hebben voor hunne behoeften, en zoo gaat het voort. Men kan gerusl zeg gen, dat de voor de vluchtelingen besteede gelden hier tweemaal ten voile gmoten wor den. Omtrent hetgeen de bakkers voor het verbakken van het meel ontvangen, merkt hij op, dat dit niet geheel arbeidsloon is, daarvan moeten ook onkosten af. Met het houden van toezicht aan de staal fabriek is thans belast een Belg, de heer Selfslag, vroeger commissaris van politie te Antwerpen, iemand die gewoon is op te treden, die de menschen kent m voor die functie zeer geschikt is. Voor den genees- kundigen dienst wordt gezorgd door den militairen geneesheer en de gemeentegenees- heeren. De gezondheidstoestand was hier goed. in tegeostelling met die te Nunspeet waar veel kindersterfte voorkwam. Het kli maat van Zeeuwsch-Vlaanderen verschilt niet veel met dat van het Noorden van Belgie, waaruit de meesten der vluchtelin gen afkomstig zijn. Spreker wil volstrekt niet zeggen, dat de vluchtelingen het elders ook niet goed zouden hebben, maar ziet er toch geen bezwaar in, om aan de regeering te verzoeken hen hier te houden. Even wel burgemeester en wethouders hebben maatregelen genon;en om de hen gegeven opdracht uit te voeren. be heer De Bruijne vraagt nog, of er al of niet een vaste politiepost aan de staalfa briek zal noodig zijn. Het voorstel van den h^er Moggre wordt alsnu in stemming gebracht en aangenomen met G slemmen tegen 1. Voor stemmen de lieeren It. Seheele, De Bruijne, Eijke, Visser, Moggre eij^ De Jager; tegen stemt de heer D. Scheele^-"' De heer De Jager meent, dat de uitvoering van dit besluit het best kan overgelaten worden aan burgemeester en wethouders. De voorzitter herinnert aan hetgeen daar- omtrent reeds in deze vergadering is ge zegd, en merkl op, dat burgemeester en wethouders het besluit alleen zouden kun nen uitvoeren, door het zenden van ecrt schrijven aan den regeeringscommissaris te Roosendaal, den heer Buys de Beerenbrouck. De heer Moggre meent, dat in dit geval een commissie uit den raad beter is. en meer kans van slagen biedt. De heer Visser is het daarmede eens. De heer D. Scheele is ook voor het af- vaardigen van eene commissie uit den raad, a 1 s men dan t o c h iets doet, moet men het goed doen. De heer De Jager was van meening, dat burgemeester en wethouders deze zaak hest konden afwerken, maar als anderen inee- nen, dat eene raadscommissie beter is., wil hij wel van het doen van een desbelreffend voorstel afzien. Met algemeene stemmen wordt alsnu goedgevonden dat eene commissie uit den raad zal worden afgevaardigd, om bij den regeeringscommissaris de belangen der ge meente en der hier vertoevende vluchtelin gen te bepleiten. De voorzitter wijst als leden dier commis sie aan de eerste onderteekenaars van het verzoek om eene raadszitting te beleggen, de heeren Moggre en De Jager. De heer Moggre verklaart zich bereid. De heer De Jager maakt eerst bezwaar en geeft in overweging om naast den heer Moggre den heer b. Scheele af te vaardi gen, opdat er dan een voor- en een tegen- stander deel van de commissie zou maken. De heer D. Scheele en ook de voorzitter, benevens eenige leden maken hiertegen be zwaar, waarna de heer De Jager zich ook bereid verklaart. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. TER NEUZEN. tluwelijks-voltrekkingen. 25 Febr. (ierrit Sebas- tiaan Blankert, ond 23 j., jm. en Elisabeth Catbarina van Wijck, oud 20 j., jd. Geboorten. 21 Febr. Joseph Leopold Wilhelmina, d. van Augustinus Antonius L)e l'auw en van Carolina Maria Colpaert. Cornelia Sophia, d. van Geleijn Kroon en van Pieternella Wiskerke. Constant Theodoor, z. van Jan Paul Walland en van Maria Elisabeth Semmelink. Rosalia Joanna, d. van Johannes Baptista Verberght en van Emma Leonia Vergauwen. Jan, z. van Jacobus de Mul en van Martha Maatje Dielemans. 22 Febr. Cornelia Maria, d. van Petrus Franciscus Obrie en van Clemence Joos. Ferdinand Armand, z. van Josephus Alphonsus Iieley en van Maria Ro salia Carmanne. 23 Febr. Rosalia Johanna, d. van Johannes Baptista Slock en van Cornelia Adriana Yeekman. Pieternella Maatje, d. van Willern Antonie Riemens en van Pieternella Maatje van Dixhoorn, Gijsbrecht Pieter, z. van Jacobus Pieter Yeerman en van Wilhelmina Neeltje Lansen. 24 Febr. Geertruida Hermina, d. van Oene de Vries en van Wilhelmina Margarietha Riemens. Johan, z. van Abraham van Overbeeke (overl.) en van Adriana Pieternella Leunis. 25 Febr. Johanna Margaretha, d. van Jacobus de Rijke en van Johanna Margaretha Herrebout. 26 Febr. Jan, van Jan van Drongelen er> van Wilhelmina Ivolijn. Josephus Petrus, z. van Frederik Johannes Franeisca de Witte en van Christina de Kraker. Debora d. van Jacobus Wisse en van Anna van Fraeijenhove. 27 Febr. Cornelis Pieter. z. van Cornells Hofman en van Maria Jacomina Haak. Matilda Fransina, d. van Silvo Hjalmat Suominen en van Francina Alletta Andreassen. Overlijden. 27 Febr. Cornelis da Rubber, oud 8 m., z. van Johannes en van Suzanna Adriana Yerherknioes. Moeders hebben steeds haar handen vol, de zorgen voor het huishouden en de kinderen gaan steeds door en zoodoende hebben zij geen tjjd om de noodige rust en afleiding te nemen, geen tijd om acht te slaan op waarschuwende pijnen. En zoo gaan zij lijdzaam voort, zoo goed als zij kunnen. Zij beschouwen de hevige, terneerdrukkende pijn in de lendematen, die bukken of opstaan tot een kwelling maakt dat vermoeide, doffe gevoel, waaraan zij zich niet onttrekken kunnen die ellendige zwakte, hoofdpijn en duizeligheid, die haar werk dubbel zwaar maken, als kwalen aan vrouwen eigen. Doch het is niet noodig, dat vrouwen altijd lijdend zijn. Er zijn minder vrouwen- kwalen dan gedacht wordt, vaker zijn haar kwalen te wijten aan overwerkte nieren, die haar gewichtig werk, het filtreeren van het bloed niet behoorlijk verrichten, waardoor de onzuiverheden, die in het bloed achterblijven, laugzamerhand ziekte door uwe geheele gestel verspreiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas en zorgen voor een geregelde urine-afscheiding, waardoor de onzuiverheden afgevoerd wor den. Zij zijn derhalve bekend als het geneesmiddel bij uitnemendheid tegen alle nier- en blaaskwalen. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de wed. A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. IW«V illt "tI'lTiVTl""tTi'i'iT7ili'iVHTi i'liiiiiiiiiiimiiiiiiiiil Rotterdam, 1 Maart. Graanmarkt. Voor inlandsche soorten Tar we werd bij geringere aan voeren hoogere prijzen gevraagd en nu en dan ook inge- willigd. Aan de Amerikaansche markt is de stemming wegeDS betere Argentijusche berichten en mindere levendige exporevraag kalmer geworden. Rogge en Gerst zonder omzet bij gebrek aan aanbod. Mais flauw en lager aangeboden. Haver in den aan- vang trager, sluit vaster. Woensdag alhier verkoop bij inschrijving van 10.000 ton goede Amerik. Mais mixed. Buitenl. granen. Rogge per 2100 kilo 355 Gerst 290 a 310 Mais Amerik. mixed f 240La Plata 236 per 2000 kilo Boekweit prima 312 per 2100 kilo Haver 15,50 a 16,per 100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe 17,50 a 18,50 Rogge geen aanvoer Gerst 14,25 a /14,50; Chevalier 15,a 15,50; Haver /15,a j 15,50 per 100 kilo. Witte Boonen 20,a 22,Bruine Boonen 14,a 16 Groene kookerwten f 14,a f 15,Paardenboonen 12, per Hectol. In Gelderland was Tarwe per hectol. 14,50 a 15,25 Haver 7,75 a 8,—. Veemarkt. Runderprijzea 80 a 94; Ossen 78 a 92; Btieren 72 a 80Kalveren 100 a 115; Schapen 62 a 70; Varkens 84 a 94 Licht soort 62 a 65 cents per kilo. Melkkoeien 175 a 290 Kalfkoeien f 180 a 300 Stieren 150 a f 270 Vaarzen 140 a 200Pinken 90 a 130 Vette kalveren 70 a 95 Fokkalv. 15 a 25 nuchtere f 12 Biggen 9,a 15,per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche en Geldersehe blauwe 4,— a 4,20 Bravo's 3,50 a 3,30 Eigenheimers 3,20 a /3,75; Red Star 3,— Poters 2,50 a 2,75 per mud. Boterprijzen in vaten /66 a /72 stukken van 1/i kilo 85 a 90 cent. Zoetemelksche Kaas 43,a 48, per 50 kilo. Leidsche Kaas le soort /41,a /43, 2e 38,— a 40 per 50 kilo. Eieren. Gemiddeld /5,50a/6,25per 100. Zeeuwsche Ajuin 8,50 a 8,75 per baal van 60 kilo. Vlas. Blauw Holl. 3,50 a 4,75 Groningsch 4,a f 4,50 Holl. Geel 3,75 a 4,50 Zeeuwsch Wit 3,a 3,50 per steen. Lijnzaad 32,— a 36,—Kanarie- zaad 24,— per 100 kilo. Karwijzaad 17,50 a 17,75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo f 14,10 en per kan 9% a 10 cents. Java-Koffie in balen, gewone soorten 46 Prima Santos 36 cents per half kilo. Beetwortelsuiker f 16, In de afgeloopen week ging te Amsterdam niet veel om. Toon aangevende fondsen waaronder Russen lager. De 5 °/0 Nederl. Oorlogsleening aangeboden ad 99 °/0. Amerik. waarden gedrukt. Londen zicht 11,99^3 h 12,04. Parijs 47,40 a 47,60. Berlijn—Hamburg 51.05 a 51.55. Prolongatie 5 °/0. Axel, 27 Februari. Veilingseieren V. P. N. f 4,95 per 100 stuks. Aanvoer 5000 stuks. 3 H 4 SCHEEPY AARTBEWEGING Van 26 tot en met 28 Febr. werden laugs de Oostsluizen alhier 40 binnenvaartuigen op en 61 afgeschut door de Middensluizen 15 op- en 15 afgeschut; door de Westsluizen 3 opgescbut. s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-York pas- seerde 21 Februari Prawle Point, s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Boston pas- seerde 31 Jan. Saintcatherines Point. s.s. HELENA vertrok 26 Febr. van Baltimore naar Rotterdam. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Ayres vertrok 28 Jan. van Barry, s.s. CORNELIS van New-York naar Rotterdam passeerde 28 Febr. 11 uur 45 min. v.m. Prawle Point. Op Woensdag 3 Maart hoopt onze geliefde Vriend JACOB WISSE Pz>| zijn 20sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Zaamslag. EENIGE VR1ENDEN. Ondergeteekende verzoekt alien, die ZAKKEN, gemerkt „la Corbeille Wespelaire," in hun bezit houden, ten spoedigste te bezorgen bjj ondergeteekende en zulks om onaangenaam- heden te voorkomen. Ter Neuzen. P. DE FEIJTER Janz. In verband met den zeer lagen koers van het Belgisch geld, zullen vanaf heden de Belgische 10 centstukken slechts ingewisseld worden tegen 4 cent. VELE NERINGDOENDEN. aanvangende te acht ure, in Hotel des Pays-Bas. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij even als vorige jaren zijn werk zal komen verrichten. Bestellingen of brieven bij JAN DE REGT Lz., Landbouwer, Axel(Smitschorre.) L. COLPAERT, Veulensnijder. Wachtebeke. Tonneau met kap, te koop, van Kasteel v. Moerbeke. Te zien bij W. Ducramont, Sas v.Gent. Te bevragen bij DE VEIRMAN, #Cafe International," Sas v. Gent (Stuiver).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3