PHAITQAIS. Tip-Top, H. J. v. d. OUDEtt Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Herplaatsing wegens misstelling. Rassier en Gommissionair inEffecten. Aan- en verkoop van Belgisch en ander vreemd geld. GEMENGDE~BERICHTEN. BURGERLIJKEN STAND. ADVERTENTIEN. hebben. De grootste verliezen leed de artil- lerie door de vernieling van haar materiaal Weder zijn wij een geweldigen stap verder o-ekomen naar de beslissing en den vrede. Eer komt toe aan de leiding, roem aan de zegevierde legers. De //Borsenzeitung" zegtOnze harteD zjjn met bewondering en dankbaarkeid ver- vuld voor den grooten strateeg, door wiens superieure veldheerstalenten het opnieuw gelukte, overmachtige Russische troepen- massa's over de grens te jagen en den Russiscken stoomwals den kreeftengang te ieeren. Wy kunnen mets anders doen dan den bevrijder van Oost-Pruisen uit den grond van ons kart toe te juicken en onzen keizer er voor te danken, dat kij zicb, by het uitbreken van den oorlog, den man herin- nerde, wiens naam heden als een lof- en dankgezang van aller lippen klinktvon Hindenburg. De dankdienst te Berlijn. In alle kerken van Berlyn had Zondag een dankdienst plaats voor de overwinning in Oost-Pruisen. De dienst in den Dom werd bygewoond door het keizerlijk echtpaar en den kerteg en hertogin van Brunswijk. Voor den Dom en langs den geheelen weg, waarlangs de keizer reed, hadden indruk- wekkende demonstraties plaats. TER NEUZEN, 24 Februari 1915. In de op Donderdag a.s., des voor- middags ten 10 ure, te houden spoedeischende openbare vergadering van den Gemeenteraad alhier, komt het volgende punt in behan- deling Voorstel van den heer Moggre e. a., in zake vertrek Belgische vlucbtelingen. Vervroegde oproeping der lichting 1916. Naar wij vernemen maakt het bg de Regeering een punt van overweging uit, wetsontwerpen aanhangig te maken, om, zoo noodig, de miliciens der lichting 1916 vervroegd onder de wapenen te roepen, en om aan het legerbestuur voor den landstorm de beschikking te kunnen geven over nog eenige andere reeds ontslagen lichtingen. Inwisseling Belgisch geld voor de uitgewekenen. Naar wij vernemen zal de gewone we- kelijksche gelegenheid voor inwisseling van Belgisch geld voor de Belgische uitgewe kenen, ten kantore van de firma Van WaesbergheJanssens te Bulst in verband met ontvangen telegrafisehe orders morgen (Donderdag) niet bestaan. HOEK. Jl. Zondagavond te 8 ure brak alhier brand uit in de woning van den heer A. de Zwarte, aan den Molendyk. De brandweer rukte uit en bluschte het vuur op den zolder. Maandagmorgen moest de brandweer eehter weer uitrukken voor in die woning ontstanen brand, die spoedig werd gedoofd. Dinsdagnamiddag werd voor de derde maal de brandweer te hulp geroepen, wegens in bovengenoemde woning woedenden brand. Ook nu gelukte het 't vuur te bedwingen, doch eerst nadat het dak van de pannen was ontdaan. Het buisje is toen door en door nat gespoten. Er is aan het huisje, dat niet verzekerd is, groote schade ontstaan. RECHTSZAKEM. Tegen jl. Dinsdag waren niet minder dan 56 personen in 46 zaken gedagvaard om te verscbgnen voor de rechtbank te Middelburg als verdacht van overtreding van het uitvoerverbod. Slechts een bekl. was aanwezig, namelijk de Belg Th. H. H. die zeide niet bekend te zijn geweest met het verbod van uitvoer van tarwebloem, toen hjj werd betrapt in het bezit van drie baaltjes te samen wegende 150 Kg., waar- mede hg, zooals hij ook nu bekende, de grecs over wilde gaan. De onbekendheid met de bepaling wilde er bg den substituut- officier van justitie niet in en hg eischte daarom een week gevangenisstraf. Een zelfde straf werd bg verstek geeischt tegen een anderen Belg, A. Sch., die trachtte tarwe in te voeren in Belgie, voorgevende dat die tarwe afkomstig was van zijn in Nederland liggend land. De verbaliseerende commies der rijks belastingen, wist echter zeker dat op dat land aardappelen gestaan hebben en dat bekl. de tarwe een paar maanden geleden van een Zeeuwschen boer kocht. Een maand luidde de eisch tegen L. v. L., die onder Overslag kans zag een kor- poraal bg den neus te nemen, door hem te zeggen, dat hg de steenkolen die hij per wagen vervoerde voor iemand in Overslag waren en toen de korporaal dit ging onder- zoeken, met den wagen de grens overging. Van de overige zaken moesten tengevolge van den mist er 17 tot 2 Maart worden nitgesteld en wegens ziekte van een der getuigen een zaak voor onbepaalden tijd. In de overige zaken werden boeten van 5 tot 20 gevraagd. Uitspraak 9 Maart. Trouwen is houwen. Een jong paartje, dat eenige weken ge leden te Joure in den echt zou worden verbonden, maar waarvan het bruidje toen ter elfder ure weg bleef, zoodat dit huwelijk toen niet kon doorgaan, zou Vrgdaginden echt verbonden worden. 's Morgens kwam echter bericht dat de bruid voorloopig van trouwen had afgezien, en weer een dienst had opgezocht. De bruidegom werd dus <voor de tweede maal teleurgesteld. Een mijn aan boord. De IJmuider stoomtrawler „Urania 77" is Zondag van de visscherg teruggekeerd met een mijn aan boord, die in het trawlnet is opgeviseht. De trawler is tusschen de pieren gelegd en onder militair toezicht gesteld. De bemanning is er afgehaald. De burgemeester van Sittard heeft bg de justitie een aanklaeht ingediend tegen de Nieuwe Sittardsche Courant, op grond, dat de heer Gijzels zich beleedigd acht in zijn eer, door het verwijt van onvolledige, onjuiste en partijdige- voorlichting aan de leden van den gemeenteraad in zake de gunning der gemeente-advertenties. (L. K.) Een soldaat doodgeschoten. Men meldt ons Te Riel is Zondagnamiddag een soldaat, die provoost-arrest had, uit het arrestanten- lokaal gebroken. De schildwacht, die hem zag vluchten, riep hem eenige malen aan, doch de vluchteling vervolgde zijn weg Toen heeft de schildwacht een 4-taI schoten in de lucht gelost, maar ook dat hielp niet. Daarna legde hg aan en schoot den soldaat dood. De getroffene is een gehuwd man uit Dinteloord. Hij keerde zijn jas nog niet. In een Noord-Brabantsch dorp, vertelt ,/De Tgd", leefden tot aan den oorlog twee menschen, die dikke vrienden waren. De een was een Duitscher en directeur van de gastabriek, de ander ambteloos burger, die nochtans belust was op een zetel in den Raad. De Duitscher, die een der voor- naamste drijfveeren was van de in het dorp bestaande politieke tinnegieter'gke club, die nog al invloed oefende op den gang van zaken in verkiezingsdagen, beloofde zijn vriend, dat hij al zijn krachten en machten zou mobiliseeren en het kiezerscorps onder de wapenen zou brengeu op zoo uitgebreid mogelijke schaal, teneinde den nieuwen kandidaat der club tot de overwinning te voeren. De strijd naderde. Alles werd op haren en snaren gespannen tegen den grooten verkiezingsdag. De Duitsche gasdirecteur kwam, zag en overwon en de vriend was op het kussen, dat voor een ander tot wipplank had gediend. En de overwinning werd vol luister gevierd. De nieuw ge- kozene en de Duitscher hebben elkaar in stilte omhelsd van aandoening. Toen de dag der beeediging kwam, zat de gekozene eenigszins in verlegenheid. Hg begaf zich naar zijn vriend, den Duit scher, en zeiHAmice, nu heb je me in den Raad geholpen, help me nu ook aan een gekleede zwarte jas, ten einde onder eede te bevestigen, dat wij niemand, wie ook, ooit iets hebben beloofd of gepresen- teerd, om tot de overwinning te geraken." ffWel," zei de Duitscher, „ik heb mgn trouwjas nog hangen, en die zal ik je niet alleen leenen, maar cadeau geven. Daar- mee kun je je heele leven lang nog alle officieele plechtigheden meemaken, die het lidmaatschap meebrengt". En het Raadslid zong den lof der Duitschers in 't algemeen en van den gasdirecteur in het bijzonder. Maar daar bracht Augustus den oor log. De Duitscher werd onder de wapenen geroepen in zijn vaderland en ging blijmoe- dig. Thans is hij in de vuurlinie aan het front, van waar hij nog dezer dagen een briefkaart schreef aan zijn vrienden, waarin hij meedeelde, dat hg het ffsauermaszig wohl" maakt. Meer schreef hij niet, wel- licht wijl zulks niet geoorloofd is. Zijn vrienden veiheugen zich, als ze iets van hem hooren, maar onder deze vrienden is het Raadslid een deserteur. Hij Scheldt en foetert nu op den Duitschen vriend en is er sterk voor, dat er een nieuwe direc teur aan de gasfabriek wordt benoemd, en dat men niet wacht, totdat de vroegere uit den oorlog terugkeert. Die moet maar zien, dat hij weer in Duitschland aan den slag raakt, als de oorlog uit is. Verleden Zondag zat het Raadslid weer danig op zijn stokpaardje en scbold zijn „ehemaligen" vriend, den directeur, de huid vol en met hem alle Duitschers, die maar nooit een enkele overwinning moesten be- halen. Zelfs niet van een Raadszetel En daarbij zat de man deftig in de ge kleede jas gestoken, hem eenmaal goor den directeur zoo joviaal geschonken. Een der vrienden trok hem by een jaspand, en fiuisterde hem in 't oor »Zeg, edelachtbare, laat hem keeren, dan kennen zijn hem niet meer." De omzwervingen van een Londenschen schoolknaap. Het verhaal van de lotgevallen van een Engelschen schooljongen, die in Belgie door de Duitschers werd gevangen genomen, kwam ter sprake bij de behandeling van een zaakje voor een der Londensche politie rechtbanken, waar de vader van den knaap een koetsier, zich had te verantwoorden wegens een door het departement van onderwijs ingediende klacht, dat hij zijn zoon niet voldoende onder toezicht hac gehouden, hetgeen schoolverzuim ten ge volge had. Na de Kerstvacantie was, gelijk op de zitting bleek, de 13jarige knaap die ook in kerkkoor mee zong verdwenen en eerst vgf of zes weken later was hij teruggekeerd. Hij had na zijn terugkeer het volgende verhaal gedaan van zijn lot gevallenffOp 23 December had ik mgn geld voor het zingen in het koor ontvangen ongeveer 10 shilling en nam ik den trein naar Folkestone. Toen ik daar aankwam ontmoette ik een dame, die ik kende en vroeg haar om een presentje voor mgn Kerstmis. Zij gaf mg 5 shilling en met hetgeen ik nog over had, was dat net f coeg om mijn overtocht naar lissingen te betalen. Toen ik daar aankwam, hielp ik de passagiers met hun bagage en iw haalde op die manier nog ruirn 10 shilling op. )e Engelsche consul, die aan boord kwam, zond mij naar mevrouw Martin te Vlissingen, maar ik begaf mg naar Antwerpen en aldaar ontmoette ik een Engelschman, die krijgs- gevangene was, en ik vertelde hem, dat ik mij bij het leger wilde aansluiten en dienen als trommelslager maar hij antwoordde mij, dat ze .geen jongens beneden de 15 jaar in let leger aannamen. Den volgenden dag werd ik door de duitschers aangehouden en voor een luitenant gebracht, die me zeide, dat, als ik een jaar ouder was geweest, hij me als gevangene lad moeten beschouwen. Ik werd toen op een karretje gezet en als vluchteling naar lolland gezonden, van waar ik door den Engelschen consul met andere vluchtelingen naar Londen werd teruggestuurd. Twaalf dagen bleven we te Tilbury en van daar werd ik gestuurd naar een vluchtelingen- kamp te Stonebridge Park, waarna mgn ouders werden gewaarschuwd en mgn moe- der mij kwam halen." De jongen was er nog altijd vol van om dienst te nemen en deelde den politie-rechter mede, dat hij daags te voren nog bij de admiraliteit was geweest om op de vloot te worden aangemonsterd, maar daar hadden ze hem gezegd, dat, als hij van nu tot September goed oppaste, hij aan boord van een der oorlogsschepen geplaatst zou kunnen worden. In VlissiDgen is deze toekomstige zee- leld alvast geweest. Dat is het slechtste legin nog niet. Zijn eerste tocht was al daarheen, al was 't dan ook niet om er op den toren te klimmen. Hij heeft er het standbeeld kunnen zien van onzen De luyter en wie weet groeit er niet een Engelschen ,/Vlissinger Michiel" uit dezen avontuurlijken knaap, schrijft de G. Crt, De te Vlissingen aangebrachte Engel sche officier-vliegenier, die in den mond der Wester-Sehelde gedaald was, heeft zijn eerewoord gegeven, niet te zullen ontvluch- ten. In verband daarmede is hij niet naar Wierickerschans overgebracht, doch wordt ijj te Groningen ge'interneerd. De te Vlissingen in te richten tucht- school voor militairen wordt ook bestemd voor eventueele opneming van ge'inter- neerden. MIDDELBURG. In de heden gehouden vergadering van de Nederlandsche ver- eeniging tot bescherming van dieren werd het jaarverslag over 1914 vastgesteld. Daar- uit blijkt, dat in November jl. door Ds. Hugenholtz, te Axel, de aandacht werd gevestigd op een 150tal gelnterneerde paarden, die onbeschut in eene weide te Hulst rondliepen. Daardoor werd toen bereikt, dat, door een gift in d<) gelegenheid gesteld, dekens voor de paarden ter beschikking werden gesteld. Door verschillende oorzaken, buiten de schuld van het bestuur, waren die dekens voor een groot deel der paarden telaat. Voor een 60tal konden zij nog gebruikt worden, maar vele dezer dekens zijn, bg den tocht over de Schelde, verloren geraakt. In verband met de mogelgkheid van een herhaalde interneering van paarden in Zeeuwsch-Vlaanderen, zullen pogingen wor den aangewend om meer voeling te krijgen met betrouwbare personen, om maatregelen te treffen dat zoo noodig spoedig hulp kan worden verleend, niet alleen wat betreft voorziening van deksel, maar ook van voeding. '8 GRAVENHAGE. Vandaag wordt de indiening bij de Tweede .Kamer verwacht van een wetsontwerp tot het aangaan eener geldleening, groot 621/2 millioen gulden ten name en ten laste van Nederlandsch-Indie, rentende 5 procent, verdeeld in 25 serien, waarvan elk jaar eene serie, bij loting aan te wijzen, zal worden afgelost. De leening zal de eerste 10 jaren niet vatbaar zijn voor conversie of versterkte aflossing. 's GRAVENHAGE. De Minister van Landbouw heeft hedenmiddag in de ver galering eener Nijverheidscommissie van het, Kon. Nat. Steuncomite ingeleid het vraagstuk der kolenvoorziening, en daarbg in breede trekken eene uiteenzetting gegeven van het doel en de strekking van het kolenbureau. De Minister deed daarbg uitkomen, dat niet te ontkennen valt, dat het kolenbureau beschikt over verreweg het grootste deel der beschikbaar komende steen kolen, doch dat het bureau zoo weinigeen monopolie beoogt, dat elke poging om langs anderen weg kolen in ons land beschikbaar te stellen, niet alleen niet tegengewerkt maar met vreugde zal worden begroet. 's GRAVENHAGE. Naar wij vernemen zullen de maximum kaasprgzen hoogst waarschijnlijk voor Maart worden vastge steld, zooals zjj voor Februari golden. Het rijks-centraalbureau voor den uitvoer van boter en kaas beeft de kaashandelaren die recht hebben van uitvoer, toegestaan, om van hun volvette Goudsche kaas of hun Goudsche kaas met 40 pCt vet in droge stof, en hun Edammer kaas met minstens 40 pCt vet in droge stof, welke zij ver- plicht zijn in voorraad te houden, 25 pOt te verkoopen, zoodat op het oogenblik de voorraad kaas die zij van inventarisatie in October moesten vasthouden, met een vierde verminderd. Deze toestemming is niet verleend voor de kaassoorten met geringer vetgehalte in droge stof dan hier- boven is aangegeven. PARIJS. Officieel. De Minister van Marine deelt mede, dat gisterenmorgen een Fransch oorlogsschip een Duitsche onder- zeeer ter hoogte van Boulogne beeft in den grond geboord. LONDEN. Gemeld wordt, dat het En gelsche stoomschip Branksomechine op een mgn geloopen of getorpedeerd is. 18 per sonen der bemanning konden het schip reeds verlaten, terwijl de kapitein en eenige leden der bemanning aan boord zijn ge- bleven. Dit ongeval heeft plaats gehad nabij Beachy head in het graafschap Sussex, aan het Kanaal gelegen. Voorts wordt gemeld, dat aldaar een groot stoomschip in nood verkeert. De reddingbooten zijn uitgezonden om hulp te verleenen. WASHINGTON. De regeering ziet in het incident met de #Evelyue" niets dat aauleiding kan geven tot interuationale ver- wikkelingen. IN GEZONDEN STUKKEN. De tijdsornstandigheden en midde- len tot voorziening in den nood. Waar tengevolge van den oorlogstoestand, de verhoudingen van het maatschappelijk leven algeheel zijn ontwricht en allerwege daardoor treurige toestanden zijn ontstaan, lijdt het geen twgfel, of allerlei moeite en ellende staat in de eerste jaren voor de deur, al mocht het ook zijn, dat de vrede spoedig zou worden hersteld. Ook in deze gemeente, met zijn groot aantal werklieden, voornamelijk bij het bootwerkersbedrijf betrokken, laat zich dit ter dege gevoelen. Reeds werd door het verleenen van steun in geld en natura, door het Steun-Comite goed werk verricht. Of die steun altijd precies op zijn plaats kwam, laat ik in het midden. Het is ook voorwaar voor hen die daaraan werkzaam zijn, geen gemakkelijke taak. Waren alle menschen eerlijk en be- trouwbaar, dat werk zou zeker meer tot zijn recht komen. Evenwelvoor nijpende ellende is toch gezorgd. Het komt me evenwel voor, dat die steun toch, met het oog op de finantien der ge meente, op den duur niet vol te houden is. Dit deed dan ook bij mij de gedachte rijzen, of het niet mogelijk zou zijn werk in het leven te roepen, dat ook in de toekomst nog vruchten kan dragen. Daarbij komt in de eerste plaats ter sprake welke arbeid Kon het gevonden worden met graafwerk en grondwerk, daarmede zouden m.i. eenige honderden kunnen worden geholpen. Wat moet echter op dit gebied worden onder- nomen, om van blijvenden aard te zijn Daarbij komt nog, dat de oorlog het uit— voeren daarvan ook zeer belemmert. Een en- ander overwegende is mgn aan dacht gevallen (en misschien is dit een te grootsche gedachte) op bet bonwen van een nieuw Stadhuis. Men zal zeggen: dat komt der gemeente wederom op een schuldenlast te staan. Met eenigen goeden wil is dit m. i. echter wel te ondervangen. Ik wil aannemen, dat voor het bouwen daarvan noodig is een som van 100,000, reken dat er voor materialen 50,000 noodig is en er dus 50,000 over blijft voor loon. Wanneer dit gebouw zoodanig werd in- gericht, dat er alle gemeentelijke functio- narissen en administratien konden worden ondergebracht, b. v. kamer voor den burge meester, idem voor den secretaris, idem voor den ontvanger, idem voor den cohcierge, een wachtkamer, een brandvrije kelder voor de waarden, benevens een politiebureau, me dunkt, we hadden al wat voor onze gelden. Konden hierbij op de bovenverdiepiug nog worden ingericht lokalen voor de in- spectie en den ontvanger der rijksbelastingen die aan het betrokken departement zouden kunnen worden verhuurd, dan waren we zeker al een heel eind in de goede richting. En nu de uitvoering. Moet dit kapitaal worden geleend Neen Ter Neuzen heeft 150 aangeslageuen van 2000 tot 25000 inkomen per jaar. Wanneer ieder nu naar rato van zijn inko men een zeker bedrag gratis afstond of renteloos voorschoot, zouden de 100.000 gemakkelgk bijeen te brengen zijn en we ver- kregen eene inrichting, een monument, waar we trotsch op konden zijn. Dit, wat de finantien aangaat. Nu de arbeid. Als we voor aankoop van materialen 50.000 rekenen, schiet er even'zooveel over voor werkloon. Ik wil aannemen, dat we hieraan 200 menschen voor graaf-, opper- en stellingwerk eens eenige weken laten arbei- den en daarvoor een werkdag nemen van 8 tot 12 en van 1 tot 4 uur en daarvoor f 1,uitbetalen. Kan er ander en beter werk gevonden worden, dan kunnen ze het werk verlaten en kunnen weer anderen in de gelegenheid gesteld worden er aan te werken. Dan was er in dagen van werkeloosheid toch geen ondersteuning noodig. Als men nu rekent dat er zoo gedurende 40 weken gewerkt werd, zou men komen op 40 weken a 1,per dag is 240 per persoon, of over 200 werklieden tot een bedrag van 48,000. Dan zou eenge nuttige inrichting verrezen zijn, niemand belast, maar bovendien zeer zeker velen geholpen zgn. Natuurlijk zou moeten worden opgelet, dat door deugdelijk toezicht waarborg werd verkregen voor het voorkomen van moeilgk- heden. Ik begrijp zeer goed, dat dit tot de vrome wenschen zal blijveu behooren, maar meen toch, dat, wanneer en burger- en boerenstand iets gevoelt voor den nood der tijden, het noodige voor uitvoering van bovenaangegeven plan er gemakkelijk kan komen en velen daardoor zullen worden geholpen. Mochten deze woorden weerklank vinden, dan is oridergeteekende bereid mede te helpen tot de uitvoering daarvan. Van de ingezetenen die hiervoor mede wat gevoelen zullen door hem gaarne bewijzen van in- stemming worden ontvangen. Kan hieruit iets anders, iets beters voortkomen, zooveel te beter. Het is echter gewenscht, dat er spoed gemaakt wordt. Kon het zijn, dat het plan wordtverwezenlijkt, dan konden we der gemeente in het jaar 1915, uit dankbaar- heid dat bij ons de vrede bewaard bleef, een monument aanbieden, dat we met welgevallen konden beschouwen. U, mijnheer de Radacteur, dankend voor de plaatsing. Uw Dw.. J. J. DE JAGER. Ter Neuzen, 20 Febr. 1915. J l andelsberichten. Hulst, 22 Februari. Veilingseiereu V. P. N. 4,75 per 100 stuks. Aanvoer 10000 stuks. VOOR BELANGHEBBENDEN. Voile Maan Maandag 1 Maart, na- middag 6,52. 25 Febr. Zon op 6,59, onder 5,28 uur. 26 n n 6,56, n o,30, a 27 n h 6,54, 5,32, n De lantaaru voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 22 tot en met 23 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 33 binnenvaartuigen op en 22 afgeschut door de Middensluizen 6afgeschut; doorde Westsluizen 1 opgeschut. Positie der Stoomsehepen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 25 Februari 10.36 11.17 Vrgdag 26 1 11.50 - Zaterdag 27 u 0.17 12.40 Zondag 28 0.59 1.18 Maandag 1 Maart 1.36 1.53 Dinsdag 2 2.11 2.27 Woensdag 3 n 2.43 3.1 Zoo de Heere wil hoopt onze geachte V riend A. THOLE WS Az., Echtgenoot van de bijna 90jarige C. M. van Fraeijenhove, op 24 dezer (Woensdag), zijn 83sten geboortedag te berdenken. De Heere spare deze oude Sioniten nog jaren. Hun psalmlied zal wel zijn Psalm 146 3. ZIJNE VRIENDEN. Ter NeuzeD, 24 Febr. 1915. Jeune bomme distingue, desire donner des leyons de conversation et (ou) de licterature. Conditions tres avantageuses ecrire L. M. V. bureau de ce journal. Ondergeteekende verzoekt alien, die ZAKKEN, gemerkt „la Corbeille Wespelaire," in bun bezit houden, ten spoedigste te bezorgen bg ondergeteekende en zulks om onaangenaam- heden te voorkomen. Ter Neuzen. P. DE FEIJTER Janz. Bij deze rnaak ik bekend, dat het ATELIER vanaf Vs*ijdag 26 Februari tot en met Maandag I Maart GESLOTEN is. 'mUfc9* UITSLAG monstername Superphosphaat, schip »8pes Salutis", is volgens proefstation 13.7 °/0. DING. SCHEELE. Ter Neuzen, 18 Febr. 1915. Kersstraat 35, Ter Neuzen. Telefoon no. 58. ZUIDDORPE. Geboorten. 9 Febr. Remi Alphons, z. van Henricus Franciscus van Bambost en van Petronella Seij. s.s. RICHARD van Rotterdam naar New-York pas- seerde 21 dezer Prawle Point, s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Boston pas- seerde 31 Jan. Saintcatherines Point. s.s. HELENA arriveerde 23 dezer van Philadelphia te Baltimore. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Ayres vertrok 28 Jan. van Barry, s.s. CORNELIS vertrok 11 dezer van New-York naar Rotterdam. H if h

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3