Prijstop m\ de JasW LUCIFERS, Ds. VAN OORDT Loop der bevolking van TerNeuzen. Landbouwberichten. PREDIKBEUETENl GEMENGDE BERICHTEN. Laatste Bsrichtsn, Nierlijders. ADVERTENTIEN. prii™D- het bestdpb^ H. H. Winkeliers Voorradig J. DIELEMAN-VANIJK. I Ml Wij drongen bovendien 400 meter door ten Noorden van Malancourt en even ver ten Zuiden van Bois de Forges. Al dit ge- wonnen terrein konden wij behouden. BERLIJN, 18 Februari. (Wolff-bureau). Officieel wordt dd. 18 Februari uit hetgroo- te hoofdkwartier gemeld: De vijahdelijke aanvallen waarover gisle- ren melding gemaakt werd, duren voort, zonder tol successen te leiden. Aan den straatvveg Atrecht-Rijssei wordt bet gevecbt om bet kleine stuk van onze loopgraven, waarbinnen de vijand eer- gisteren gedrongen is, nog voortgezef. Het aantal soldalcn. gisteren den Noord- Oosten van R e i m s door ons gevangenge- nomen, nog toegenonien. De I ranschen leden bier ook zeer zware bloedige verlie- zen en zagen van verdere aanvallen af. In C b fi in pagne wordt ten Noorden van Perthes nog gestreden. Ten Oosten van ge- noemde plaats zijn de Franscben onder zware verliezen teruggeslagen. Zi] handha- ven zich nog slechts op enkele punten in onze voorste loopgraven. Het gisteren ge- melde aantal gevangenen is tot 11 officieren en 785 man gestegen. Tot een volkomen mislukking leidden ook de aanvallen tegen onze stellingen bij Boureiiilles-Vauquois, ten Oosten van het Argonner-woud en ten Wes- ten van Verdun. De op 13 Februari ge- nomen hoogte 365 en het plaatsje N o rroy, ten Noord-Oosten van Pont-a-Mous- son zijn na de verwoesting der Fransche versterkingswerken, weder door ons ont- ruimd. Een poging om deze stellingen weder met geweld van wapenen te veroveren. on- dernam de vijand niet. Overigens valt er niets bijzonders te mel- den. &an hei OosteSijk front. Officieele communique's. WEENEN, 18 Feb. (Wolftbureau). Offi cieel wordt dd. 18 Februari 's tniddags medegedeeld Op bet front in Karpathen van Dukla tot in de richting van Wyszkof, is de toe- stand over het algemeen onveranderd. Ook gisteren werd bijna overal hevig gestreden. De talryke, door de Russen beproefde, aan vallen op de stellingen der verbondenen, wer- den afgeslagen ocder grooteverliezen voorden vijand. Wij maakten hierbij 320 krijgsge- vangeneii; Door cfe inneming van Kolomea is den Russen een belangrijk steunpunt in Oost- Galicie, ten Zuideuvan de Djnestr, ont- vallen. Het oprukken van vijaudelijke versterkingen uit de richting van Stanislau leidde tot nieuwe groote gevechten ten Noorden van Nadvorna en ten Noord-Westen van Kolomea, welke nog voortduren. In Boekowina is de vijand over de Pruth teruggeworpen. Czernowitz is gisternamiddag door onze troepen bezet. De Russen trokken terug in de richting van Nowosieliea. In Russisch Polen en West-Galicie hadden slechls artillerie-gevechten en schermutse- linge. v0N Hj,FEK BERLIJN, 18 Februari (Wolffbureau.) Officieel wordt d.d. 18 Februari uit het groote hoofdkwartier gemeld Bij Tauroggen en in het gebied. Noord- westelyk van Roduo, duren de vervolgings- gevechten nog voort. De bij Koine verslagen vijandelijke co- lonne is ten Noorden van Lomza door frissche troepen versterkt. De vijand werd opnieuw aangevallen. De gevechten bij Plock en Kaciar zijn in ons voordeel beslist. Tot heden zijn 3000 Russen krygsgevangen gemaakt. Uit Polen, ten Zuiden van de Weichsel, valt niets nieuws te melden. De in de gevechten in Oost-Pruisen be- haalde buit is nog toegenomen. Tot heden zgn 64,000 Russen gevangen genomen, ter wij 1 de buit bestaat uit 71 kanonnen, meer dau 100 machinegeweren, drie am- bulance-treinen, vliegtuigen, 150 gevulde munitiewagens, zoeklichten en een ontel- baar aantal beladen en bespannen wagens. Op een verdere stijging dezer cijfers kan nog gerekend worden. TER NEUZEN, 10 Febr. 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bilt van heden, luidt als volgt Hoogste barometerstand 753.1 Muncben. Laagste barometerstand i 41.6 Skudesnaes. Yerwachting tot den avond van 18 Februari Krachtige tot stormachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelyke wind, zwaar tot half be- wolkt, waarschgnlgk eenige regen, zelfde temperatuur. Voor de Rijksnormaallessen te Axel hebben zich aangemeld 10 candidaten voor de eerste klas en 6 candidaten voor de eerste afdeeling der voorbereidende klasse. Besmettelijke ziekten. Blijkens opgave van den centralen ge- zondheidsraad kwamen uit Zeeland in de week van 10 tot en met 16 Februari ter kennis 3* gevallen van typhus of febris typhoidea uit Sluis, 2 uit Vlissingen (waarvan 1 afkomstig uit Middelhurg), 1 uit Hontenisse en 1 uit Kruiningen van roodvonk 2 gevallen uit Hontenisse, 1 uit Retranehement, Sas van Gent en Vlissingen en van dipbteritis 1 te Hontenisse, te gebeel in vuur stond, waarin de katomkwam. Y. snelde het beest dadelijk achterna, doch kon haar niet te pakken krijgen, daarbij liep hij met zoo'n vaart tegen een snijmolen, dat hij zich ernstig bezeerde. BOSCHKAPELLE. De jaarvergadering van de afdeeling Bscbkapellc" van den R. K.Boerenbond Z. VI. O. D. was druk bezocht. Uit bet verslag van den secretavis bleek, dat het aantal leden tot 100 was geklommen, door bemiddelling der aankoop-commissie voor 16188,50 aan mest- en voedlerstoffen was aangeschaft, bet aantal leden der ongevallen-verzekering 15 beliep, dat der paardenverzekering 12, en dat der dienst- bodenverzekeriug 10. Derekening bedroeginontvangst f 191,82 en in nitgaaf 143,35°, zoodat er een batig slot was van 48,495. Het aftredende bestuur werd bij aclamatie herbenoemd. Het voorstel van een lid om door de afdeeling zelf aan te koopen zal besproken worden, als er betere tijden zijn aangebroken. Dadelijk na de vergadering van den Boerenbond werd de algemeene vergadering gehouden van de Boerenleenbank. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1914 bet iedental steeg tot 93. het aantal loopende rekeniug 14 "bleef, 10 nieuwe spaarboekjes werden uitgegeven, 12 voorscbotten werden ver- strekt en 9 voorschotten geheel werden afgelostgelukkig kon worden gecocstateerd, dat niettegenstaande de crisis, de bank tot heden steeds geheel aan hare verplicbting kon voldoen en alle verplichtingen op- zicbtens haar volkomen werden vervuld^ De beeren P. B. Mel en J. A. Kox werden bij acclamatie herkozen, respectieve- lijk als lid van den raad van toezicbt en lid van het bestuur. De rente voor 1915 werd bepaald op 3,6 °/0 voor spaargelden en 4,5 °/0 voor voorscbotten. Uit trein 105 is Woensdagavond, vol- geiis de VI. Crt. tusschen Middelburg en Vlissingen een achtjarige Belgiscbe kuaap, die met het portier zat te spelen, waardoor dit openging, nit de coupe gevallen. Nadat de vader aan den noodrem had getrokken en de trein tot stjlstand was gekomen, vond men den jongen met een bloedende hoofd- wond op de spoorbaan liggen. Gelukkig bleek deze hoofdwonde, welke ontstaan was doordat het kind met het boofd op de te genover liggende rails was gevallen, niet ernstig. Het kind werd wedet in den trein ge- plaatst en te Vlissingen aangekomen werd den jongen geneeskundige hulp verleend, waarna hij door de zorgen der politie per brancard naar een der ziekenbarakken werd vervoerd. Kapelle en te Sluis. STOPPELDIJK. De brand in de wgk Pauluspolder had eene gansch bijzpndere oorzaak, naar wij nader vernemen. V. goot petroleum op het nabij de schuur staande veevoederlornuis, waaronder eene luie kat lag, die een gedeelte van het vocht op haar staart kreeg, die in vlam sloeg. Het beest vloog de schuur in en het stroo op, waardoor het gebouw spoedig Met ipgang van 1 April a. s. is door Gedeputeerde Staten aan den beer J. Holm eervol ontslag verleend als bureelambte- naar der le klasss by den provincialen waterstaat, ter standplaats Middelburg. Aan het strand te Vlissingen is een gedeelte van een vliegmachine aaugespoeld, vermoedelijk een Fransch. De Mecklenburg" van de Stoomvaart- maatschappij Zeeland is Donderdag behouden van Folkestone te Vlissingen teruggekeerd en bracbt nog ongeveer 300 passagiers mede. Op de Engelscbe kust voeren veel handels- schepen. Bijzonderheden deden zich op de reis niet voor. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. A. M. van Hoof, kapelaan, Korte Kerkstraat 22, uit Hoeven. A. Jurrij, zonder beroep, Donze \isser- straat 2, uit Hoek. H. P.Verschorre, landbouwersknecht P. 72, uit Philippine. I Vertrokken: C. van de Velde, zonder beroep, Heeren- gracht 11, naar Rijswyk. AA M. Marnef, zonder beroep. O 57, naar Zaamslag. R. M. Obrie, dienstbode, Q 237, naar Axel. E. M. Muller, dienstbode, Grenulaan27, naar Amsterdam. j In Oostelgk Zeeuwsch-Vlaanderen blgft I groote vraag naar aardappels en is de prgs nog stijgende. Voor Watten en Eigenheimers wordt reeds tot 4,25 per 100 K.G. betaald, franco leveringsplaats andere soor- ten zijn 10 a 15 cent minder. Ook de prgs der biggen is in enkele weken buitengewoon gestegen, voor zes- wekers wordt tot f 12 betaald. RE CHTSZAKEH. Arrondissements-Rechlb.te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 19 Febr. de volgende vonnissen uitgesproken: Th. C. v. C., oud 23 j., veldarbeider te St. Jansteen, is wegens valscbe aangifte van een strafbaar feit, veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. (Eisch idem). A. S., ond 39 j., veldarbeider te Stoppel- dgk, is wegens bet dooden van een anders dier, veroord. tot 15 boete of 15 dagen hechteuis en betaling van 40, schade- vergoeding. (Eisch f 15 boete of 30 dagen hecbt. en 75,— schadevergoeding). E. A. v. d. H., vrouw van A. R., oud 38 j., is wege s diefstal veroord. tot 3 weken gevang. Eisch idem). P. d. K., oud 19 j., dienstbode te Ter Neuzen, is wegens als voren, veroord. tot f 7 boete of 1 week hecbt. (Eisch 10 boete of 12 dagen hecbt.) I. II., oud 33 j., veldarbeider te Schoon- dijke, is wegens als voren veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecbt. (Eisch 15 of 12 dagen hecbt.) 0. D. d. R., oud 25 j., veldarbeider te Biervliet, is wegens wederspannigheid ver oordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecbt. (Eisch 1 week gevang.) M. A. R., oud 19 j. en P. J. R., oud 14 j., veldarbeiders te Axel, beklaagd vau het omspitten van een stuk bezaaid land, dat niet aan ben toebehoorde, is vrijgesproken. (Eisch n°. 1 10 boete of 10 dagen hecbt., n°. 2/10 boete of 2 weken tuchtschool). Heden werden de volgende zaken be- handeld V. A. d. L., oud 24 j., veldarbeider te Koewacbt bad zich te verantwoorden dat bij op 29 December 1914 te Koewacbt op- zettelijk gewelddadig den marechaussee Ten Haken heeft gekrabd sn bloedend ver- wond. De eisch was vrijspraak, daar slechts 1 getuige kon verklar«n dat hij de mishandeling van den marechaussee had waargenomen. E. J. M oud 36 j., los arbeider te Sas van Gent stond terecht dat hg op 1 Januari 1915 te Sas van Gent opzettelijk gewelddadig Edmundus Winne een slag met de vuist in het aangezicht heeft gegeven. Eisch 1 week g^ang. A. v. C., 25 j., veldarbeider te Axel, werd beklaagd dat hij op 23 Dec. 1914 te Boschkapelle, toen den onbezoldigde rijks-veldwachter J. F. de Kever hem aan- hield, daar hg in den Catharinapolder op een perceel land zonder 'voorzien te zijn van de vereischte jachtakte een baas, althans wild opspoorde, met geweld zich tegen dien ambtenaar heeft verzet, door aan hem te rukken en te trekken. Eisch 15 boete of 15 dagen hecbt. O. B., oud 20 j., werkman te West- dorpe, werd ten laste gelegd dat hij op 25 December 1914 te Westdorpe op den openbaren straatweg den Graafjansdijk op zettelijk den gemeenteveldwacbter van West dorpe G. J. Opbuis heeft beleedigd. Eisch 15 boete of 15 dagen hechteuis. E. v. H., oud 53 j., landbouwer te IJzen- dijke, werd ten laste gelegd dat bij op 22 October 1914 ter openbare terechtzitting van bet Kantongerecht te Oostburg in de zaak van Tb. J. de Bgcke als eiscber tegen hem, beklaagde, als gedaagde, nadat hem door den eiscber de na te melden beslis- senden eed was opgelegd, en bij bij vonnis van gemeld Kantongerecht van 8 October 1914° tot bet afleggen van dien eed was toegelaten, persoonlgk onder eede valschelijk de navolgende verklariug heeft afgelegd Ik zweer dat ik aan den eischer De Rijcke geenerlei opdracht heb gedaan om bestek- teekening of begrooting voor eene in de plaats van mijne op 17 Juni 1913 afgebrande te bouwen nieuwe landbouwschuur te maken en ook niet met hem overeengekomen ben dat hg voor het maken van bestek, teekening en begrooting met inbegrip van toezicht op bet werk 3 °/0 zou ontvangen der aan- nemingsom. Eisch 5 maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. P. J. van Bortel, pleitte vrijspraak. sommige punten't gerammel van de neer- hangende kettingen over de daken hoorde. Op verschillende punten ook werden door den staalkabel palen uit den grond getrokken. In Oudewater, waarboven het luchtschip mede dreef, ontstond op sommige plaatsen een onschuldig paniekje onder de menschen. ,/Een ZemelienEen Zemelien werd geroepen. En angstig voor mogelijke bommen liepen kindereu en juifrouwen de huizen in. Maar 't liep natuurlijk best los. Uit Durgerdam nieldt men Ook passeerde Maandagvoormiddag het luchtschip. Het gleed over de Oranjesluizen. Een kabel hing uit het schuitje. De kabel vernielde de telefoonlijn naar Durgerdam en rukte van een huis te Schellingwoude een aantal dakpannen af. Het gevaarte dreef naar het noorden, nu eens schuin, dan weer horizontaler. De correspondent voegt er aan toe Met zekerheid kan ik melden, dat het luchtschip niet bemand wasbet gevaarte was geel van kleur. Zorsdag SI Februapi ISIS. IIerrormde Kerk. Ter Neuzen. 9i u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. SlC'skil. 91 u. en 2 u. dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hu^enholU, Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. SI u., Ds. Akersloot van Houten Rooe. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Hontenisse. 91 u., Ds. W, J. van Lindonk. Gerefornieerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. ?ai Hulstein Jr. Woensdagavond 51 u., Ds. J. F. Hulsteijn Jr, Biduur voor den nood der tijden. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. 20.000 voor een klok lemand te Hoorn heeft een ouderwetsche staartklok verkocht voor den fabelacbtigen prijs van /20.000. Gevecht tusschen Belt/ en iJuitscher. In het Concertgebouw te s Hertogen- bosch is een Belg onder dak gebraclit, die reeds vaak langs een veiligen weg de grens been en weer naar en van Belgie had over- gestoken met brieven en dergelijke. Enkele dagen geleden echter zag hij plot- seling een Duitsch soldaat op het pad staan. Aan vluchten viel niet te denken en onze Belg besloot zich te redden, koste wat het kost. Toen de Duitsche militair hem zou visi- teeren een pas had de Belg ook niet greep de Belg plotseling in zijn jaszak. dien hij vol peper had en wierp den Duitscher de oogen vol. Een verwoed gevecht ontstond tusschen beide mannen, waarbij het ten slotte den Belg, hoewel vreeselijk gewond, vooral in het geziclit en op den rug, gelukte over de Hollandsche grens ,te geraken, idie op 2 meter afstands was. Doordat de Duitscher de oogen vol peper had, kon hij den Belg niet zien, anders zou hij hem wellicht nog hebben neergeschoten. De Belg heeft thans genoeg van zijn bood- schappen tusschen Belgie en Nederland en blijft als vluchteling in Den Bosch. (Nieuwe Crt.) Chr. Gerefonneerde Kerk. Zaamslag. 9 en 2 u., Docent F. Lengkeek m 's Gravenhage. Gerefornieerde Gemeente (Viooswijkstrai,:, Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5.1 u., Ds. Van 0» van Middelburg. Maandagavond 6 uur, Ds. Van Oort w. Middelburg, Rede in het belang der Vei- zorging van krankzinnigen in Zeeland. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswjjkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5-1 u., leeskerk. Ondankbaren De Belgische vluchtelingen, die te Mid delburg in de school in de Lange Delft vertoeven, leken wel onverzadigbaar wat broodvoeding betreft. Telkens vroegen zij meer brood. Bij onderzoek is thans geble- ken, dat bet bun alleen om witbrood te doen was. Zij krggen n.l. steeds een witte en een bruine boterbam tegelijk. De witte werd opgegeten, doch bet bruinbrood werd verstopt. Op alle plaatsen, die daarvoor maar eenigszins in aanmerking kwamen. vond men boterhammen, in totaal kilo s kostelijk brood. Naar de Middelb. Ct. verneemt, bestaat er groote kans, dat de ondankbaren naar een der vluchtelingendorpen zullen worden overgebracht. Daav kan men 3trenger toe zicht uitoefenen. Een luchtschip boven ons land. Woensdagvoormiddag werd op verschil lende plaatsen van ons land een luchtschip waargenomen. Lit hetgeen daaromtrent gemeld wordt, valt af te leiden, dat het een luchtschip was, dat onbemand voort- dreef en ergens op bet oorlogsterrein van de ankers is losgelaten. Te half tien ure werd bet gesignaleerd boven Watergraafsnteer. Het luchtschip dreef in noordwestelijke richting, en is iets later gezien in de om- creving van de Amsterdamscbe havenweiken. Het verdween in noordwestelijke richting naar de Noordzee. Het naderde uit zuidoostelgke richting. Daar bet op zeer groote hoogte dreef, kon niet worden waargenomen of het bemand was. Het maakte den indruk zonder stuur op de richting van den wind mede te drijven. De eigenaardige vorm gaf geen nadere opbeldering over de nationaliteit. De vorm hield het midden tusschen een Zeppelin en een gewonen lnchtballonhet luchtschip was namelijk langwerpig met een zakvormi- gepunt aan de onderzgde, waaraan dan nog een staart met ballast albing. Deze vorm doet bet meeste denken aan een nieuw soort Fransche lucbtschepen. In de nabyheid van Vlieland is Woensdag morgen te ongeveer 11 uur een vliegtuig gezien in den vorm van een ballon-captif. De ballon verdween in noordwestelijke richting. Nader wordt nog gemeld Het schip vloog - of dreef liever ge- zegd, want 't werd door den wind meege- voerd, en werd blijkbaar niet bestuurd. het schip vloog zoo laag, dat men op TWEEDE KAMER. De beeren Schim van der Loefl, Teenstra en De Wijckersloot bestreden. bet ontwerp tot wijziging der wet op de paardenfokkerij, beoogende de verplichte keuriug facultatief te stellen. De Minister van Landbouw, de heer Posthuma, lastte in bet ontwerp een nieuw artikel in, om goed te keuren dat wegens de tijdsomtandigheden de najaarskeuriDg niet heeft plaats gehad. Op zgn verzoek werd de behandeling van het ontwerp tot na de pauze gescborst, teneinde de redactie van het ontwerp nader te overwegen. Na de pauze is op voorstel van den voorzitter met 41 tegen 13 stem men goed- gevonden, dat bet ontwerp dooi den Minister werd teruggenomen, onder toezegging dat deze een nieuw ontwerp zal indienen. 2. K. H. den Prins heeft aan het comite voor de op 23 dezer ten bate van het Kon. Nat. Steuncomite te houden ten- toonstelling van knnstwerken enz., een be- langrijke gift doen toekomen. De te 's Gravenhage vertoevende Belgische Minister van schoone kunsten de beer Poullet heeft gisteren een bezoek ge- bracht aan den Minister Cort van der Linden in diens Kabinet. De Belgiscbe gezant, de beer Vallon, stelde den heer Poullet aan den Minister voor. 'is JLokaul ,,Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51 u., leeskerk. Lokaal „Kben-Haezer" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 51 u., Evangelisatie. II. K. Kerkdiensten te Ter Xeazen. Zondagvoormiddag parochiediensten te 7, 8jei 10 uur en te 11 uur hoofdzakelijk voor Belgische vluchtelingen des namiddags 21 ure Lof. In de staalfabriek wordt Zondags des voormiddagi 9 ure voor de R. K. een kerkdienst gehouden. De vreemdelingen die buiten de kom der ge meente vertoeven, kunnen des Zaterdags en des Zondags voor het vervullen hunner kerkelijkt pliehten de kom der gemeente bezoeken. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 17 tot en met 18 Febr. werden laugs de Oostsluizen alhier 10 binnenvaartuigen Oji- en 41 afgeschut door de Middenslmi 18 op- en 6 afgeschutdoor de Westslum 3 opgeschut. Positie der Stoomschepen. s.s. RICHARD vertrok 18 dezer van Rotterdam natt New-York. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Boston pas seerde 31 Jan. Saintcathermess Point. s.s. HELENA van Rotterdam naar Philadelphia pas seerde 26 Jan. Lizard, s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Aym vertrok 28 Jan. van Barry, s.s. CORNELIS vertrok 11 dezer van New-York naar Rotterdam. Het Duitsche stoomschip v Lizzie gisteren op de Engelsmanplaat, bij Schier- inonnikoog, omhoog geloopen. Het schip is heden vlot gekomen. Het komt voor, dat lyders aan een nier- aandoening een betrekkelijk uitstekende gezondheid schijnen te genieten. Niettemin wordt hun bloed armer, hun kraehten nemen af, doordat het eiwit ongestoord het lichaam kan verlateu, en de gevaarlijke vergiften, die door de nieren niet verwijderd worden, ondermijnen onverdacht het organisme Rugpijn, hoofdpijn, een overklaarbare vermoeidheid, jeuking der huid zonder spo- ren, een gevoel van koude in de ledematen, krampen °in de beenen (vooral _'s nachts), plotseling wakker schrikken, suizingen in de ooren, duizeligheid, abnormaal gekleurde 1 urine, schuimend voortdurende aandrang, zwellingen vond de oogen en in de enkels, kunnen de voortwoekerendekwaal aanduiden. Foster's Rugpgn Nieren Pillen genomen vanaf het optreden der eerste verschgnselen, tasten de kwaa! in haar oorsprong aan en voorkomen noodlottige gevolgen als water- zucht, niersteen, nierontsteking, uremie, (urinezuurvergiftiging), enz. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bg de wed. A. v. Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv v. post- wissela f l,7o voor een of 10,— voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rugpgn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. Zoo de Heere wil, hoopt de beer P. DE FEIJTER Jozz. te Ter Neuzen, op Maandag 22 Febnnst a. s., zgn ?0aten geboortedag te herdenken, Dat bij nog vele jaren moge bewaard blijven, is de bede van Zijne dankbare Kinderen, Bebuwd- en Kleinkinderen. ft.s. MAANDAG O.V. 22 Februari} des avonds ten 6 ure, hoopt in de Gereformeerde Kerk (Vloosivijkstraat) op te treden de WelEerw. Heer van Middelburg, om een icoord te spreken in het belang der Christelijke Yerzorginq voor krankzinnigen in Zeeland. HET BESTUUR. - De slotuitdeelingslijst in bet mT—faillissement van FRANQOIS en W1LLEM VERSTRATE, handelende ondei den naam GEBROEDERS VERSTRATE, rij wielhandelaars, te Zaamslag, is door den ondergeteekenden Curator ter Griffie der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg en in afschrift ter Griffie van bet Kanton gerecht te TerNeuzen nedergelegd, om al- daar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage van de scbuldeischers te liggen. De Curator voornoemd, A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE. (bieden), op Zondag 21 Februari a.s., H E. D'HERT, „Cafe de vier Emmers Vooruit 5. Boven de26 spelers verhoogwg van prgzen. HET BESTUUR. (biede n), op Zondag 28 Februari a.s»b8 Jac. Verlinde, „Cafe de Schelde Vooruit 5. Boven de 26 spelers verhoogmf? ROODHOUT YONKVRIJ E. P. ZWALUW en WITHOUT. Concurreerende prijzen. Ter Neuzen. Noordstraat 84. t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 2